Konferencja "Bezpieczne Stadiony" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Konferencja "Bezpieczne Stadiony"

Data publikacji 08.11.2011

Polskie stadiony to areny przygotowane na największe sportowe wydarzenia. Wspólnie możemy zadbać o to, aby z naszych trybun na zawsze zniknęły przemoc i wandalizm. Stąd konferencja zorganizowana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Nie mogło na niej zabraknąć kujawsko-pomorskiej Policji.

Wiosną 2011 roku w Bydgoszczy podczas meczu o Puchar Polski na stadionie doszło do zbiorowego naruszenia bezpieczeństwa tej imprezy masowej. Pseudokibice zdemolowali stadion, zniszczyli m.in. kamerę telewizyjną. W sprawie tej prowadzone jest przez bydgoską policję i prokuraturę śledztwo, w którym zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych usłyszało do tej pory 108 osób.

Zorganizowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy konferencja „Bezpieczne Stadiony” umożliwia wymianę poglądów i doświadczeń osób na co dzień dbających o bezpieczeństwo kibiców. Z myślą o pracownikach samorządu, działaczach sportowych, organizatorach imprez przygotowano program spotkań eksperckich. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać m.in. najnowsze techniki ochrony obiektów sportowych, najczęstsze błędy popełniane w procesie zabezpieczania stadionów, modele współdziałania służb, klubów i organizatorów.

Na konferencji tej nie mogło zabraknąć kujawsko-pomorskiej Policji reprezentowanej przez kierownictwo komendy wojewódzkiej i miejskiej. Nadkom. Sławomir Szymański Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy przybliżył uczestnikom idee policyjnego spottersa. Słowo „spotters” w dosłownym tłumaczeniu oznacza wywiadowcę, obserwatora. To specjalnie wyszkolony funkcjonariusz, którego zadaniem jest utrzymywanie kontaktów z klubem, z kibicami i osobami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie imprezy. Mo on być mediatorem i łącznikiem między kibicami, klubami, ochroną a policją. A także dopingować ukochaną drużyną. Spotteres to dwa w jednym : policjant i kibic.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony