Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna z największych plantacji konopi zlikwidowana przez CBŚ

Data publikacji 20.11.2011

Jedną z największych plantacji konopi indyjskich rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP na terenie Pabianic. Policjanci zabezpieczyli ponad 8 tys. krzaków konopi i sprzęt do jej produkcji.

Sprawa miała swój początek jeszcze na początku roku. Wtedy właśnie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali mężczyznę, który był kurierem narkotykowym. W jego samochodzie odnaleźli kilka kilogramów wysokogatunkowej marihuany. W tej sprawie policjanci oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej z Żyrardowa wszczęli postępowanie, które miało wyjaśnić skąd pochodzą zabezpieczone narkotyki oraz kto jest ich producentem. Po bardzo dokładnych analizach, między innym śladów odcisków palców i przesłuchaniach funkcjonariusze wpadli na trop kolejnych osób zamieszanych w nielegalny proceder. Tym razem ślad prowadził do Pabianic, gdzie miała się znajdować plantacja konopi indyjskich.

Policjanci CBŚ wspólnie z kolegami z komendy w Pabianicach zatrzymali dwóch mężczyzn, 43-letniego Dariusza L. oraz 39-letniego Tadeusza R., którzy bezpośrednio byli zamieszani w produkcję narkotyków oraz obrót nimi. U jednego z nich, w samochodzie, funkcjonariusze odnaleźli worek, w którym znajdowało się ponad 6 kilogramów marihuany. Kolejnym uderzeniem, którego dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, było zlikwidowanie linii produkcyjnej konopi indyjskich. Po wejściu na teren wytypowanej posesji, w kilkunastu halach odkryli w pełni zautomatyzowaną wytwórnię narkotyków. Zabezpieczyli w sumie ponad 8000 krzaków konopi, z których można było uzyskać setki kilogramów narkotyków. Oprócz tego policjanci odzyskali kilkanaście kilogramów prawie gotowego towaru oraz olbrzymią ilość środków wykorzystywanych w plantacji – między innymi dwie tony ziemi do sadzonek.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie przedstawiła dwóm zatrzymanym zarzuty oraz wystąpiła o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i teraz 39-letni Tadeusz R. oraz 43-letni Dariusz L. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami w oczekiwaniu na sprawę.

kj

  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów CBŚ KGP przy kurierze zatrzymanym na początku roku
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów CBŚ KGP przy kurierze zatrzymanym na początku roku
  • Zlikwidowana przez CBŚ KGP plantacja konopi indyjskich w Pabianicach
  • Funkcjonariusze CBŚ KGP zabezpieczyli ponad 8000 krzewów konopi
  • Zlikwidowana plantacja mieściła się w kilkunastu halach
  • Oprócz krzewów konopi policjanci zabezpieczyli także duże ilości sprzętu i środków do uprawy, między innymi około 2 ton ziemi
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony