"Pies Bohater" - Major z komisariatu Wodnego w Poznaniu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań

"Pies Bohater" - Major z komisariatu Wodnego w Poznaniu

Data publikacji 02.12.2011

Znamy już wyniki plebiscytu na „Psa Bohatera” 2011 roku, który odbył się w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem”. Główną nagrodę w kategorii „Profesjonalista” otrzymał pies policyjny Major z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, którego opiekunem i przewodnikiem jest mł.asp. Jakub Wojtkowiak. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

29 listopada br. podczas konferencji prasowej w Warszawie ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na „Psa Bohatera”. Zwycięzcą w kategorii „Profesjonalista" został policyjny pies Major z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu. W kategorii „Amator” nagrodę główną otrzymał kundel Dragon. Ponadto w każdej kategorii przyznano także po jednym wyróżnieniu.

Sponsor, a zarazem organizator ogólnopolskiego programu społecznego „Pomóżmy Razem”, producent marki Velvet, już po raz czwarty docenił osiągnięcia najdzielniejszych polskich czworonogów, do których zaliczył naszego bohatera psa Majora

Major to pies o specjalizacji ratownictwo wodne i wyszukiwanie zapachu zwłok ludzkich z ziemi i wody, pracuje w Komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu od listopada 2002 r. Podczas swojej służby kilkakrotnie brał udział w akcjach ratowniczych pomagając osobom, które narażone były na niebezpieczeństwo ze strony wody. Częściej jednak bierze udział w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych (niestety jak wynika z nazwy jego specjalizacji są to osoby martwe).

17 marca 2011 r. podczas kolejnej akcji poszukiwawczej, w której brał udział Major, odnalazł ledwo żyjącego mężczyznę leżącego w śmieciach pozostawionych w lesie. Jak się później okazało, był to bezdomny, który podróżował rowerem po kraju, wjechał do lasu, żeby odpocząć i pozostał tam przez okres 10 dni. Skończyła mu się woda i jedzenie, a temperatura spadła do zaledwie kilku stopni powyżej zera na dodatek zaczęło padać – brak sił i problemy z poruszaniem się sprawiły, że musiał pozostać sam w lesie. Jak stwierdzili lekarze, był skrajnie wycieńczony i odwodniony.

Nagrody dla psów, które zwyciężyły w plebiscycie „Pies Bohater”, jak co roku ufundowała firma Kimberly-Clark, właściciel marki Velvet, wspierającej od 2006 roku program społeczny „Pomóżmy Razem”.

( KWP Poznań/ep )

Powrót na górę strony