CBŚ przechwyciło 13 kg konopi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

CBŚ przechwyciło 13 kg konopi

Data publikacji 02.12.2011

Funkcjonariusze CBŚ, podejrzewając, że 50-letni mężczyzna ma związek z przestępczością narkotykową, zatrzymali go do kontroli. W przyczepce jego samochodu zabezpieczyli 13 kg suszu konopi indyjskich. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę po południu policjanci CBŚ zatrzymali w Dragaczu (powiat świecki) mercedesa wraz z przyczepą, którym kierował 50-letni Tomasz T. Wcześniej funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyzna ten może mieć związek z przestępczością narkotykową. Podczas przeszukania, w przyczepce policjanci znaleźli pięć worków foliowych z wysuszonymi konopiami indyjskimi o łącznej wadze ponad 13 kilogramów. Dalsza praca funkcjonariuszy CBŚ pozwoliła na ustalenie miejsca, z którego zostały przewiezione zakazane rośliny. W pomieszczeniach gospodarczych wynajmowanych przez 50-latka, na terenie powiatu świeckiego, policjanci znaleźli śladowe ilości tej substancji.

Zatrzymanemu 50-latkowi przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 8 lat. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Tomasz T. w przeszłości był notowany za kradzieże, kradzieże z włamaniem i paserstwo. Sprawa, jak zapewniają śledczy, ma charakter rozwojowy i możliwe, że to nie jedyna osoba, która usłyszy zarzuty w związku z tą sprawą.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony