VI edycja Targów Gdańskich - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

VI edycja Targów Gdańskich

Data publikacji 21.06.2007

Dzisiaj w Centrum Szkolenia Policji odbyła się szósta już edycja Międzynarodowych Targów Gdańskich poświęcona najnowszym rozwiązaniom w zakresie sprzętu stosowanego w praktyce śledczej. Głównymi jej odbiorcami byli policjanci, których specyfika służby związana jest z czynnościami dochodzeniowo-śledczymi. Swoją ofertę zaprezentowało 11 zainteresowanych współpracą z Policją firm.

Dzisiaj, w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się kolejna, VI edycja Międzynarodowych Targów Gdańskich. Tym razem tematem wiodącym są najnowsze rozwiązania w zakresie sprzętu stosowanego w praktyce śledczej. Dlatego też MTG zdominowali przedstawiciele Policji, którzy podczas codziennej służby wspierani są techniką służącą do dokumentacji, ale też wyjaśnienia i udowodnienia popełnionego przestępstwa.

Wśród odbiorców dzisiejszej edycji, zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie kryminalistyki można było zauważyć przedstawicieli Komendy Głównej Policji, Komend Wojewódzkich, Komendy Stołecznej i Szkół Policji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skanery do pobierania odcisków, nowoczesne mikroskopy optyczne, konfokalne, fiberoskopy, boroskopy, wzierniki optoelektroniczne, czy sprzęt oświetleniowy do fotografii i skanowania obrazu.

Wśród gości podziwiających najnowsze trendy kryminalistyki przewijała się również nasza kadra z Zakładu Techniki Kryminalistycznej i słuchacze, którzy być może będą już mieli możliwość – dzięki Ustawie o modernizacji Policji - na takim sprzęcie pracować.

Od około roku w legionowskim CSP spotykają się producenci oraz firmy zainteresowane współpracą z Policją oferując produkty, które mogą usprawnić nie tylko naszą pracę, ale również innych służb mundurowych: Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Dyskusja na temat racjonalnego wyboru sprzętu i optymalizacji kosztów związanych z modernizacją jest dzisiaj niezbędna naszym służbom, stąd targi mają otwarty, jawny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych charakter.

  • VI edycja Targów Gdańskich
  • VI edycja Targów Gdańskich
  • VI edycja Targów Gdańskich
  • VI edycja Targów Gdańskich
  • VI edycja Targów Gdańskich
  • VI edycja Targów Gdańskich
Powrót na górę strony
Polska Policja