Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Data publikacji 03.01.2012

Wczoraj w szeregi Lubelskiej Policji wstąpiło 25 nowych funkcjonariuszy. Podczas apelu, który odbył się o godz. 14.30 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, złożyli oni uroczyste ślubowanie. Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo.

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby funkcjonariusz. Podczas uroczystego apelu, te słowa wypowiedziało wczoraj 25 młodych funkcjonariuszy. Nowych policjantów powitał w szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Dariusz Działo. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością także Wojewoda Lubelski Pani Jolanta Szołno – Koguc.
Wśród przyjętych do służby funkcjonariuszy jest 20 mężczyzn i 5 kobiet. 22 osoby legitymuje się wyższym wykształceniem. Są wśród nich m.in. absolwenci prawa, administracji, pedagogiki i wychowania fizycznego.

Kandydaci, którzy ubiegali się o pracę w Policji, przeszli przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowało ono m. in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Największą liczbę punktów, a tym samym pierwsze miejsce na liście kandydatów uzyskał Pan Dawid Kąkol, który na maksymalną liczbę 218 punktów zdobył ich 189. Post. Kąkol będzie służył w KMP w Lublinie.

Najwięcej, bo aż 6 funkcjonariuszy, zasili Komendę Miejską Policji w Lublinie, 4 policjantów trafi do KMP w Zamościu i Chełmie. Nowych funkcjonariuszy przyjmą też komendy w Kraśniku, Lubartowie, Puławach, Świdniku oraz w Tomaszowie Lubelskim. Czterech policjantów pełnić będzie służbę w Oddziałach Prewencji Policji KWP.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Komendant Działo, który wręczył policjantom odznaki i legitymacje pogratulował im wyboru tej drogi zawodowej, podkreślając jednocześnie szczególny charakter służby. „To najważniejszy dzień w Waszym życiu. Policjant to zawód szczególny. To wielki zaszczyt, ale i odpowiedzialność, nawet gdy zdejmujemy mundur. Przyrzeczenie złożone przez Was to zobowiązanie, którego wypełnienie jest sprawą honoru”. Komendant życzył młodym funkcjonariuszom, by na co dzień towarzyszyło im poczucie satysfakcji z wypełniania obowiązków.

Gratulacje i słowa uznania złożyła nowym funkcjonariuszom także Wojewoda Lubelski Pani Jolanta Szołno - Koguc. „ Nie wybraliście Państwo drogi łatwej, wymaga ona gotowości, czujności i poświęcenia. Moja obecność na tej uroczystości to wyraz solidarności i uznania dla policjantów wykonujących wzorową służbę niejednokrotnie z narażeniem życia."

Podczas wczoraj uroczystości wręczone zostały także Krzyże zasługi za dzielność. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych odznaczył st. sierż. Naruk Maję, st. sierż. Krowisz Jarosława oraz st. sierż. Piłat Sabinę.

2 czerwca ubiegłego roku st. sierż. Maja Naruk, policjantka z patrolu wodnego uratowała młodego mężczyznę, który topił się w Zalewie Zemborzyckim. Jak się okazało, 19-latek mimo braku umiejętności pływania skoczył do wody by ratować tonącą koleżankę, którą złapał skurcz w nodze. Policjantka odholowała 19-latka bezpiecznie do brzegu. Jego koleżance udało się o własnych siłach wyjść z wody.

29 czerwca ubiegłego roku policjanci z Opola Lubelskiego uratowali topiąca się 15-latkę. Dziewczynka wyłowiona została z Wisły. Jak ustalili mundurowi 15-latka wraz z koleżankami przebywała nad rzeką, dzieci chodziły po płytkiej wodzie. W pewnym momencie nurt rzeki porwał 15-latkę, dziewczyna zaczęła tonąć. Na miejsce zdarzenia najszybciej przyjechali policjanci Ruchu Drogowego KPP w Opolu Lubelskim w składzie st. sierż. Sabina Piłat oraz st. sierż. Jarosław Krowisz. Policjanci wspólnie z ochotnikami straży pożarnej tworząc tzw. łańcuch wyjęli tonącą z wody. Funkcjonariusze przystąpili do reanimacji, dalej pomocy 15-latce udzielała załoga karetki pogotowia.

(KWP w Lublinie / mw)

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów - KWP we Wrocławiu >>

Nowi mundurowi złożyli ślubowanie - KWP w Szczecinie >>

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy - KWP w Opolu >>

Ślubowanie policjantów - KWP w Rzeszowie >>


 

Powrót na górę strony