Polski policjant z włoskim odznaczeniem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów

Polski policjant z włoskim odznaczeniem

Data publikacji 04.01.2012

Nadkomisarz Tadeusz Łuksa ze Sztabu Policji KWP w Rzeszowie odebrał dziś medal za służbę na rzecz pokoju i współpracę z włoskimi karabinierami w ramach misji pokojowej EULEX. Odznaczenie przyznane przez włoskie Ministerstwo Obrony wręczył Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Andrzej Sabik.

Policjant z Podkarpacia wielokrotnie brał udział w misjach pokojowych. Na pierwszą wyjechał w grudniu 2004 roku - była to półroczna misja w Kosowskiej Mitrowicy. W 2006 roku wyjechał na kolejną - tym razem półtoraroczną misję do Leposavica na granicy serbsko-kosowskiej. Obie misje prowadzone były w ramach Misji Tymczasowej Administracji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kosowie (ONZ UNMIK). W grudniu 2008 nadkomisarz Łuksa rozpoczął kolejną, tym razem roczną misję w Pristinie, w ramach
misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX KOSOWO). Tam pełnił obowiązki oficera dyżurnego w sztabie bazy, w ramach zespołu składającego się z dwóch Polaków i trzech włoskich karabinierów. To za służbę podczas tej misji otrzymał włoskie odznaczenie. Funkcjonariusz podkarpackiego garnizonu brał też udział w Misji
Obserwacyjnej Unii Europejskiej w Gruzji (EUMM). Od marca 2010 r. pełnił służbę w najbliższych okolicach Tbilisi. Misję zakończył w marcu 2011 roku.

Nadkomisarz Tadeusz Łuksa ma 42 lata. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Służbę w Policji pełni od 1988 roku. Od kwietnia 2011 r. pracuje w Sztabie KWP w Rzeszowie, wcześniej służył w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony