Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP

Policyjne seminarium poświęcone szkoleniu i użyciu koni służbowych

Data publikacji 15.04.2012

Od środy do piątku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywało się seminarium „Organizacja szkolenia i użycia koni służbowych w Policji”. Spotkanie zakończyło się pokazem działań policyjnych jeźdźców i przewodników psów służbowych na terenie PGR na warszawskim Bródnie.

Przez trzy dni policyjni specjaliści rozmawiali w Legionowie na tematy związane z policyjną hippiką. Poruszano problematykę szkolenia jeźdźców, zakupu koni i oporządzenia jeździeckiego. Omawiano też zadania i obowiązki jeźdźców i kandydatów na jeźdźców oraz inicjatywy podejmowane przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji oraz ośrodków terenowych. Ważnym elementem spotkania była debata na temat wykorzystania koni służbowych w zabezpieczeniu mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w czerwcu bieżącego roku.

Na zakończenie seminarium odbył się pokaz wyszkolenia i współdziałania jeźdźców z policjantami oddziałów prewencji i przewodnikami psów służbowych.

Z danych Biura Prewencji KGP wynika, że zadania ustawowe Policji, na zasadach określonych w Zarządzeniu nr 884 Komendanta Głównego Policji z dnia 21 lipca 2009 r. w sprawie metod i form wykonywania przez policjantów zadań z użyciem koni służbowych, szczegółowych zasad szkolenia oraz norm wyżywienia (Dz. Urz. KGP Nr 10, poz. 51 z późn. zm.), realizuje w Polsce 56 policjantów i 63 konie służbowe a służba pełniona jest w siedmiu jednostkach organizacyjnych Policji ( w sześciu garnizonach).

rh/mw
foto: rh

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony