Nowa siedziba CBŚ w Łodzi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Nowa siedziba CBŚ w Łodzi

Data publikacji 25.04.2012

23 kwietnia 2012 r. w Łodzi miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Zarządu w Łodzi CBŚ KGP. Uroczystość, w której wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, zakończyła trwające od wielu lat starania łódzkiego CBŚ o samodzielną siedzibę dostosowaną do potrzeb wynikających z zakresu działania CBŚ.

W uroczystości wzięło także udział kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, dowództwo Oddziału Prewencji w Łodzi, Zastępca Komendanta Miejskiego w Łodzi oraz Prokurator Okręgowy w Łodzi. Wstępna koncepcja nowej siedziby w obecnym kształcie skrystalizowała się w 2010 r., a jej realizację rozpoczęto w roku 2011 r.

Nowa siedziba powstała przez adaptację dwóch pięter jednego z niewykorzystywanych w ostatnim czasie budynków koszarowych OPP w Łodzi. Kompletny remont 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, wraz z wykonaniem kompletnej infrastruktury instalacyjnej, kosztował blisko 2 mln złotych.

Obiekt spełnia wszystkie wymogi prawa budowlanego, wymagania wynikające z przepisów o ochronie informacji niejawnych oraz wykonany został zgodnie z przyjętymi w KGP standardami w zakresie wymogów, jakie spełniać muszą budynki, w których mieszczą się jednostki Policji.

W obiekcie znajduje się blisko tysiac metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a nadto niezbędne zaplecze techniczne w postaci specjalistycznych pomieszczeń do prowadzenia przesłuchań, okazań przez lustro weneckie, sali odpraw, szatni, magazynów itp.

W czasie otwarcia nowej siedziby obecny na uroczystości kapelan ks. Kazimierz Zaleski poświęcił nową siedzibę, składając policjantom łódzkiego CBŚ życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności w trudach codziennej służby.

Nową siedzibę Zarządu w Łodzi CBŚ KGP wizytował także Minister Spraw Wewnętrznych Jacek  Cichocki, który z uznaniem wypowiadał się o warunkach w niej panujących.

(KGP / wm)

Powrót na górę strony