Koszaliński policjant na mistrzostwach świata

Data publikacji 29.10.2012

Sierż. sztab. Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wziął udział w pływackich Mistrzostwach Świata Policjantów, które odbyły się w Kuwejcie. Nasz policjant zajął ósme miejsce w swoim koronnym wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym.

Zawody pływackie odbyły się w Kuwejcie. Wzięło w nich udział ponad 100 policjantów z 25 krajów z całego świata. Polskę reprezentowało trzech zawodników: z Warszawy, Łodzi i Koszalina. Sierż. sztab. Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wielokrotnie brał udział w zawodach pływackich służb mundurowych przywożąc z nich liczne medale. Na ostatnich mistrzostwach w Radomiu zdobył złoto na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym.

Impreza sportowa w Kuwejcie odbyła się w dniach 20-23 października, a uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach na 50-metrowym basenie olimpijskim. Koszaliński policjant zajął ósme miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, co dało mu awans do finału. Do medalu zabrakło mu jedynie pół sekundy. Łukasz Pańczyszyn wziął udział również w wyścigach na 50 m stylem motylkowym i grzbietowym, w których osiągnął dziewiąty rezultat. Z kolei na dystansie 100 m kraulem zajął jedenastą pozycję.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie za umożliwienie naszemu zawodnikowi korzystania z pływalni oraz Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego za pomoc w zakupie niezbędnego sprzętu sportowego. Dzięki takiemu wsparciu policjant mógł odpowiednio przygotować się do tych prestiżowych zawodów. Obecnie Łukasz Pańczyszyn jest w trakcie treningów przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski służb mundurowych, które odbędą się w listopadzie w Szczytnie.

Koszalińskiemu policjantowi serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.