Koszaliński policjant bezkonkurencyjny

Data publikacji 28.11.2012

Po raz kolejny sierż. sztab. Łukasz Pańczyszyn okazał się najlepszym pływakiem wśród przedstawicieli służb mundurowych MSW. W miniony weekend wygrał w swojej kategorii w Otwartych Mistrzostwach Służb MSW w Pływaniu w Szczytnie.

24 listopada 2012 roku na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie do rywalizacji stanęło 140 zawodników z 35 jednostek Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej.

Wśród zawodników największą grupę stanowili strażacy - 64 osoby z 14 jednostek, następnie policjanci - 59 osób z 16 jednostek. Pozostali to funkcjonariusze Straży Granicznej i funkcjonariusze Służby Więziennej.

Zawodnicy wystartowali w różnych konkurencjach, m.in. na 50 metrów stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem grzbietowym, 400 m stylem dowolnym i w sztafecie 4 x 50 m.

W trakcie kilku godzin sportowych zmagań koszaliński policjant był bezkonkurencyjny w stylu dowolnym na dystansie 50 m i zajął I miejsce z czasem 24,47 s. Osiągnięcie to powtórzył na dystansie 50 m stylem motylkowym, gdzie uzyskał czas 26,33 s.

Na podium stawał dwukrotnie i tyle samo zdobył złotych medali. Otrzymał również puchar dla najlepszego zawodnika otwartych mistrzostw polski służb mundurowych MSW w pływaniu oraz puchar dla najlepszego policjanta w klasyfikacji generalnej jednostek Policji.