KWP we Wrocławiu wicemistrzem w IX Halowych Mistrzostwach Polski MSW w Piłce Nożnej " Mielno 2012"

Data publikacji 03.12.2012

Dolnośląscy policjanci zdobyli tytuł wicemistrza w IX Halowych Mistrzostwach Polski MSW w Piłce Nożnej, które odbyły się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2012 roku w hali sportowej w Mielnie. Tak jak w latach poprzednich, tak i obecnie, mistrzostwa objęte zostały honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. W tym roku w zawodach brało udział aż 21 drużyn z całej Polski.

Rywalizacja drużyn mundurowych była ciekawym wydarzeniem sportowym. KWP Wrocław reprezentowali policjanci z Wrocławia, Oleśnicy , Chojnowa, Polkowic i Lubania.

Dolnośląscy policjanci po wygraniu rywalizacji w grupie D, w której pokonali m.in. ubiegłorocznego mistrza Polski CBŚ Gorzów, zwyciężając w kolejnych fazach turnieju z KMP Kutno 4:1 i KWP Olszyn 4:2, dotarli do finału zawodów. W meczu finałowym z KWP Kraków po remisie 1:1 i nierozstrzygniętej dogrywce, wrocławska drużyna uległa w rzutach karnych 3:2, zdobywając tytuł wicemistrza Polski Służb Mundurowych. Okazały puchar Komendanta Głównego Policji trafił do Wrocławia. Nasz zawodnik st.sierż. Bartosz Wieczorek z KP Wrocław-Osiedle sukces drużyny przypieczętował zdobyciem indywidualnego wyróżnienia – tytułu króla strzelców mistrzostw – zdobywając w turnieju aż 12 bramek .

Drużynę KWP Wrocław reprezentowali : Franciszek Kras, Sebastian Mieszała, Dawid Boewerdt, Bartosz Wieczorek, Wojciech Chynek, Robert Rosiński, Jacek Niżyński , Łukasz Leśniak, Mirosław Kunz, Krzysztof Trojanowski i Roman Wieczorek.

Kierownikiem drużyny był Pan Michał Howorski.