Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2013

Data publikacji 11.03.2013

Na basenie MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie odbyły się „Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2013”. To pierwsza tego typu impreza organizowana w tym mieście przez policjantów i dla policjantów. W zawodach wzięło udział 59 funkcjonariuszy, którzy walczyli zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji zdobyła reprezentacja KWP w Krakowie zdobywając 10 złotych medali, drugie miejsce zajęli funkcjonariusze SPAP w Łodzi. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Lublinie.

9 marca br. na basenie MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie odbyły się „Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2013”. To pierwsza tego typu impreza organizowana w naszym mieście przez policjantów i dla policjantów.  Organizatorem zawodów byli Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego i KWP w Lublinie. Dużego wparcia w organizację „Zimowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2013”udzielił nam  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.  Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Prezydenta Miasta Lublin.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 59 zawodników, którzy reprezentowali m.in. Komendę Główną Policji, a także garnizony policji lubelskiej, pomorskiej, śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, łódzkiej, dolnośląskiej, mazowieckiej oraz Szkołę Policji w Legionowie. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach.

Puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji zdobyła reprezentacja KWP w Krakowie zdobywając 10 złotych medali, drugie miejsce zajęli funkcjonariusze SPAP w Łodzi. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Lublina zdobywając 5 złotych medali. Nasi funkcjonariusze do samego końca rywalizowali o miejsca na podium. Łącznie zdobyli 20 medali ( 5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych). Lepsi byli tylko przedstawiciele garnizonu małopolskiej policji, którzy zdobyli 21 medali.

W ekipie lubelskiej bezkonkurencyjna była nadkom.  Małgorzata Bigos Kierownik Sekcji Psychologów KWP w Lublinie. Na 5 złotych krążków zdobytych przez pływaków z KWP, 3 z nich zdobyła ona sama. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i gorące brawa od publiczności.

Na trybunach prócz rodzin i znajomych policjantów nie zabrakło również znamienitych gości. Uczestnikom kibicowali m.in. nadinsp. Igor Parfieniuk Lubelski Komendant Wojewódzki Policji, Prezydent Miasta Lublina Pan Krzysztof Żuk, Pani Katarzyna Mieczkowska – Czerniak Zastępca  Prezydenta Miasta Lublin oraz Przedstawicielka Rady Miejskiej Pani Marta Wcisło.