Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Sprawa podejrzanego o zabójstwa w Milanówku. Kolejne zarzuty

Data publikacji 25.04.2013

Kolejne zarzuty dla Piotra B. podejrzanego o zlecenie podpalenia i podżegania do zabójstwa małżeństwa z Milanówka. Policjanci dotarli do ważnych informacji dot. zbrodni sprzed 14 lat.

W wyniku śledztwa prowadzonego przez CBŚ pojawiły się nowe zarzuty przeciwko Piotrowi B. podejrzanemu o zlecenie podpalenia i podżeganie do zabójstwa małżeństwa z Milanówka, jak i w nowej sprawie. Nowe zarzuty dotyczą  zlecenia podpalenia domu w 1999 roku oraz podżegania do zabójstwa w 2000 r.

CBŚ KGP pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie od stycznia 2013 prowadzi postępowanie przygotowawcze dotyczące podpalenia domu małżeństwa zamieszkałego w Grodzisku Mazowieckim, które to podpalenie najprawdopodobniej zlecił Piotr B. W marcu tego roku w tej sprawie postawiono zarzuty innym czterem osobom, które bezpośrednio miały dokonać podpalenia budynku poprzez wrzucenie butelki z benzyną, czym sprowadziły zagrożenie dla życia małżonków.

Na podstawie zgromadzonych w śledztwie materiałów Prokuratura Apelacyjna w Warszawie postawiła Piotrowi B. dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący zdarzenia z grudnia 1999 roku, kiedy to miał zlecić ustalonym osobom podpalenie domu małżeństwa z Grodziska Mazowieckiego, a osoby te zlecenie to wykonały. Drugi z roku 2000 dotyczący podżegania ustalonej osoby do znalezienia zabójcy małżeństwa z Milanówka za określoną kwotę pieniędzy, przy czym osobie tej przekazał zaliczkę na zakup broni palnej. Są to już kolejne zarzuty, które usłyszał Piotr B., podejrzany w sprawie wielokrotnego podżegania do zabójstwa małżeństwa z Milanówka oraz ich dzieci w latach 2006-2011.

Sąd Rejonowy w warszawie przychylił się do wniosku prokuratury i wobec Piotra B. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu czyny grozi podwójne dożywocie.

tk

Powrót na górę strony