Zlikwidowana plantacja konopi w Radziejowie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Zlikwidowana plantacja konopi w Radziejowie

Policjanci CBŚ zatrzymali mieszkańca Radziejowa, który uprawiał konopie indyjskie i posiadał marihuanę. Zlikwidowali także przygotowaną przez niego, na strychu plantację tych roślin. 38-latek trafił do aresztu na najbliższe 3 miesiące.

Funkcjonariusze CBŚ zwalczający przestępczość narkotykową, po uzyskaniu informacji o możliwości  istnienia profesjonalnej uprawy w Radziejowie przeszukali dom jednorodzinny należący do 38-letniego mieszkańca tego miasta. Na poddaszu policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich wyposażoną w sprzęt służący do uprawy roślin oraz zabezpieczyli 105 krzaków w różnej fazie wzrostu - od 10 cm do 1 m oraz ponad 1,5 kg marihuany wartej na „czarnym rynku” około 80 000 złotych. Ponadto zabezpieczyli odżywki i nawozy wykorzystywane przy uprawie konopi indyjskich.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 38-latkowi zarzutów uruchomienia nielegalnej plantacji konopi oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Na poczet przyszłych kar od podejrzanego zabezpieczono osobowy samochód o wartości 30 000 złotych.

Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na najbliższe 3 miesiące. Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową we Włocławku.

CBŚ / KWP w Bydgoszczy

Powrót na górę strony