Zatrzymany sprawca napadu z maczetą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Zatrzymany sprawca napadu z maczetą

Data publikacji 26.07.2013

Sprawne działania słubickich policjantów i ich właściwa koordynacja doprowadziły do szybkiego zatrzymania 31-letniego mieszkańca Rzepina, który dzisiaj rano, uzbrojony w maczetę, napadł na punkt skupu złomu w Słubicach. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (26.07) o godzinie 8:20. Do jednego z punktów złomu w Słubicach przyjechał motocyklem  mężczyzna. Początkowo nic nie wskazywało na jego przestępcze intencje. Motocyklista, nie zdejmując kominiarki i kasku, zapytał o aktualne ceny skupu metali kolorowych mężczyznę obsługującego punkt. Po chwili, wyciągając maczetę, zagroził jej użyciem i zażądał kasetki z pieniędzmi, kluczyków od samochodu oraz telefonu. Pokrzywdzony, obawiając się o swoje życie, zrealizował polecenia mężczyzny, zdołał także powiadomić słubicką Policję bezpośrednio ucieczce sprawcy.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania napastnika. Zarządzono blokady dróg,  którymi mógł ewentualnie przemieścić się mężczyzna. Na jednym z posterunków blokadowych w Rzepinie policjanci zauważyli zbliżający się z dużą prędkością motocykl. Uciekający motocyklista nie zatrzymał się i kontynuował ucieczkę w kierunku Rzepina. Policjanci podjęli pościg za uciekającym pojazdem. 

O 8:50 motocyklista był już w rękach policjantów. W trakcie zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny. Nie mogąc pogodzić się z szybkim zatrzymaniem, w akcie desperacji, uderzył kasetką w głowę interweniującego policjanta, który został przewieziony do szpitala, ale na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawcą napadu okazał się 31-letni mieszkaniec Rzepina dobrze znany słubickim policjantom. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wkrótce zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe, podczas których usłyszy zarzuty.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na fakt, iż 31-latek działał w warunkach recydywy, za kratki może trafić na dłużej.

(KWP w Gorzowie Wlkp/ mg) 

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony