Przemycał ponad 1,5 kg amfetaminy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Przemycał ponad 1,5 kg amfetaminy

Data publikacji 09.10.2013

Ponad półtora kilograma amfetaminy zabezpieczyli policjanci z CBŚ przy zatrzymanym obywatelu Nigerii. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Taki czyn zagrożony jest karą nie niższą niż trzy lata pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na terenie Wrocławia 31-letniego obywatela Nigerii. Policjanci mieli informację, że może on dokonywać przemytu znacznej ilości narkotyków. Ustalenia śledczych potwierdziły się podczas przeszukania rzeczy należących do zatrzymanego. W jego walizce ujawniono specjalnie przygotowany schowek – pod drugim dnem, w którym  znajdowała się paczka. Okazało się, że zawierała ona ponad półtora kilograma amfetaminy. Jak wynika z ustaleń policjantów, narkotyki przemycono z terenu Holandii.

Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do Opola. Na podstawie zabranego przez prowadzących sprawę materiału dowodowego prokurator okręgowy w Opolu przedstawił mężczyźnie zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznej ilości środków odurzających.

Sprawca takiego czynu podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

(KWP w Opolu / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja