Zatrzymany sprawca uprowadzenia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Zatrzymany sprawca uprowadzenia

Data publikacji 18.10.2007

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który wraz z 40-latkiem napadł i uprowadził w Raciborzu 66-letniego mężczyznę. 27-latek został zatrzymany w Krakowie po ponad 6-miesięcznej pracy operacyjnej raciborskich funkcjonariuszy. Wczoraj przedstawiono mu zarzuty dokonania rozboju, kradzieży i pozbawienia wolności, za co grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 1 marca 2007 r. wieczorem. Jak wynika z ustaleń policjantów, wtedy do Raciborza przyjechało dwóch mężczyzn, którzy chcieli dokonać napadu rabunkowego. Jednak swej ofiary wtedy jeszcze nie wytypowali. 66-letni mieszkaniec Raciborza który parkował w garażu swój samochód marki Ford Fokus został wybrany przypadkowo. Starszy wiek, dobry samochód i elegancki ubiór - to zdecydowało, że padł ofiarą przestępstwa. 

Z naciągniętymi na twarz kominiarkami sprawcy obezwładnili gazem mężczyznę. Grożąc mu - jak się później okazało plastikową atrapą pistoletu - wepchnęli do pojazdu i odjechali w kierunku Gliwic. Podczas jazdy strasząc i grożąc swoją ofiarę skradli jej 1.700 złotych, dokumenty, telefon komórkowy i karty bankomatowe. Za miejscowością Trachy wjechali do lasu i wyrzucili pokrzywdzonego z samochodu. 

Policjanci odnaleźli forda na jednym z gliwickich parkingów. 

Zatrzymany 27-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Powrót na górę strony