Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Komisariat w Koronowie przeszedł kompleksową modernizację

Data publikacji 16.01.2014

W Koronowie otworzono siedzibę komisariatu Policji, który przeszedł kompleksową modernizację. Wstęgę przecięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Wiesław Domański oraz Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy mł. insp Andrzej Cieślik. Koszt inwestycji sfinansowanej ze środków kujawsko-pomorskiej Policji to ponad 1 mln 800 tys. złotych.

Uroczystość otwarcia siedziby Komisariatu Policji w Koronowie zapoczątkowało złożenie meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wiesławowi Domańskiemu. Następnie Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy mł. insp. Andrzej Cieślik powitał przybyłych gości oraz policjantów i pracowników cywilnych komisariatu w Koronowie.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Starosta Bydgoski Pan Wojciech Porzych, Burmistrz Koronowa Pan Stanisław Gliszczyński, Wójt Gminy Dobrcz Pan Krzysztof Szala, Wójt Gminy Sicienko Pan Jan Wach. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy. Przybyły na uroczystość Ksiądz Prałat Henryk Pilacki dokonał poświęcenia odnowionego komisariatu.

Siedziba komisariatu w Koronowie przy ulicy Paderewskiego została zbudowana w latach 70. XX wieku. W 2011 roku budynek przeszedł termomodernizację dzięki pozyskaniu przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Środki finansowe w wysokości 92.110 zł zostały przeznaczone na docieplenie ścian i dachu komisariatu. Ponieważ obiekt nie spełniał odpowiednich standardów obsługi interesantów i pracy funkcjonariuszy podjęto decyzję o kompleksowym remoncie.

Prace budowlane rozpoczęto w maju 2013 roku. Inwestycja objęła wymianę stolarki drzwiowej oraz instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i węzła ciepłowniczego. Wyremontowano wszystkie pomieszczenia budynku zarówno biurowe, które wyposażono w nowe meble, jak i sanitarne. Przebudowano pomieszczenie dyżurnego jednostki i wejście główne oraz pozyskano szatnie dla policjantów. Zmodernizowano teren przyległy do budynku, gdzie utwardzono plac dla radiowozów, postawiono nowe wiaty dla pojazdów, zdemontowano płot z przodu komisariatu. Na wiosnę planowane jest zagospodarowanie terenu przed budynkiem (trawniki, krzewy, drzewka itp.).

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.861.057 złotych. Środki pochodziły wyłącznie z budżetu kujawsko-pomorskiej Policji.

(KWP w Bydgoszczy)

 

Powrót na górę strony