Recydywista zatrzymany przez policjantów z CBŚ - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

Recydywista zatrzymany przez policjantów z CBŚ

Data publikacji 28.01.2014

Policjanci ze specjalnej grupy do zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców Centralnego Biura Śledczego zatrzymali poszukiwanego listem gończym 42-latka, związanego ze środowiskiem lubelskich pseudokibiców, który będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci ze specjalnej grupy do zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców zatrzymali 42-letniego Karola Z. z Lublina, który został aresztowany za posiadanie narkotyków w znacznej ilości. Kompletnie zaskoczonego mężczyznę policjanci zatrzymali w piątek na lubelskiej Kalinowszczyźnie w okolicach miejsca jego zamieszkania. 42-latek poszukiwany był listem gończym do obycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Jak wynika z ustaleń policjantów z CBŚ, mężczyzna nadal uprawiał przestępczy proceder. Wcześniej był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i mieniu, a także za przestępstwa narkotykowe. Wiele lat życia spędził w zakładach karnych. Za te ostatnie ciąży na nim wyrok 1,5 roku kary pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w miejscu jego przebywania ponad 120 gram amfetaminy. W prokuraturze usłyszał zarzut posiadania narkotyków w znacznej ilości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja