Policja w PAP

Rozmiar tekstu: A A A

W Niemczech zatrzymano Polaka podejrzanego m.in. o porwanie kobiety

21.12.Gorzów Wlkp. (PAP) - O porwanie kobiety, usiłowanie napadu na kantor oraz próbę rozboju podejrzany jest 21-letni Polak, zatrzymany przez niemiecką policję. Przestępstw miał dopuścić się na polsko-niemieckim pograniczu - w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą.

Jak poinformował w niedzielę PAP Artur Chorąży z zespołu prasowego lubuskiej policji, do zatrzymania mieszkańca Zielonej Góry doszło dzięki współpracy policjantów z obu krajów.

Po polskiej stronie sprawa miała swój początek prawie dwa tygodnie temu, po nieudanym napadzie na kantor w Słubicach.

Do kolejnego przestępstwa doszło w pobliskim Frankfurcie nad Odrą - na parkingu przed marketem bandyta usiłował dokonać rozboju na obywatelu Niemiec.

Następnego dnia, również we Frankfurcie, nieznany mężczyzna, grożąc przedmiotem przypominającym broń, uprowadził Niemkę wraz z jej samochodem.

"Zastraszoną kobietę zmusił do wybrania pieniędzy z bankomatu, potem kilkukrotnie przekroczył wraz z nią granicę, by pozostawić w Kunowicach niedaleko Słubic i uciec jej samochodem" - powiedział PAP Chorąży.

Początkowo tych wszystkich spraw nie łączono. Po wymianie informacji z Niemcami okazało się, że przestępstw tych mógł dokonać jeden sprawca. Od tej chwili czynności były prowadzone pod nadzorem niemieckiej i polskiej prokuratury.

W miniony piątek niemieccy policjanci namierzyli we Frankfurcie nad Odrą skradziony uprowadzonej kobiecie samochód. Za jego kierownicą siedział mężczyzna odpowiadający rysopisom podanym przez poszkodowanych. Został zatrzymany.

"21-letni zielonogórzanin przesłuchiwany jest w Niemczech. W naszym kraju grozi mu do 12 lat więzienia" -powiedział policjant. (PAP)

mmd/ mow/

Ocena tekstu:

Ocena: 0/5 (0)

Tagi:

Poleć artykuł:

Kategorie: