Aktualności

 • III Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem „Miejsce zdarzenia”

  III Międzynarodowa Konferencja Naukowa - "Miejsce zdarzenia"

  Pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji oraz Ministerstwa Sprawiedliwości rozpoczęła się dziś III Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: „Miejsce zdarzenia”. Konferencja jest częścią podczas XVII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz IV Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

  Dodano: 18.03.2015KGP
 • Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań

  Od grudnia 2013 roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP dysponuje nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem przeznaczonym do pomocy w odnajdywaniu zaginionych osób – mowa o Mobilnym Centrum Wsparcia Poszukiwań (MCWP). Pojazd może natychmiast dotrzeć w najodleglejsze regiony Polski – dyżurujący pracownicy CPOZ w każdej chwili gotowi są do wyjazdu.

  Dodano: 12.03.2015KGP
 • Otwarcie nowoczesnej pracowni daktyloskopijnej w Łodzi

  Odnowiona pracownia wizualizacji śladów daktyloskopijnych jest częścią składową sekcji daktyloskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi. Rocznie wydaje około 600 ekspertyz, nad którymi każdego dnia pracuje kilkunastu funkcjonariuszy. Na zakup nowoczesnego sprzętu będącego istotnym narzędziem w procesie wykrywania przestępstw przeznaczono z budżetu Policji ponad 225 tys. złotych.

  Dodano: 06.03.2015Łódź
 • Narada roczna kierownictwa małopolskiej Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji

  Dzisiaj (29 stycznia br.) odbyła się narada roczna kadry kierowniczej małopolskiej policji. Komendant Wojewódzki Policji podziękował Policjantom i pracownikom małopolskiej Policji za zaangażowanie i przedstawił priorytety na 2015 rok. Do podziękowań przyłączyli się Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz zaproszeni goście, którzy również chwalili dobrą współpracę i duże zaangażowanie we wspólnych działaniach.

  Dodano: 29.01.2015Kraków
 • Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji podsumowało bezpieczeństwo w regionie w 2014 roku

  Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, w obecności nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego - I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, a także Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podsumowało pracę policjantów oraz stan bezpieczeństwa w regionie w 2014 roku.

  Dodano: 26.01.2015Olsztyn
 • Wysłaliśmy już prawie sto SMS-ów

  Blisko tysiąc kierowców korzysta już z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego na Podkarpaciu. Za pomocą krótkiej wiadomości SMS podkarpacka Policja informuje o utrudnieniach na najważniejszych drogach województwa, dzięki czemu kierowcy mogą wcześniej wybrać inną trasę podróży.

  Dodano: 23.01.2015Rzeszów
 • Szkolenie na nowy typ śmigłowca w Zarządzie Lotnictwa Policji

  Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu wybrani funkcjonariusze służby Lotnictwa Policji rozpoczęli szkolenie na nowy typ śmigłowca Bell-412. Szkolenie teoretyczne zostało przeprowadzone w kraju przez wykładowców ośrodka szkolenia Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii. Praktyczna część szkolenia została przeprowadzona z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora lotów na terenie bazy RAF w Anglii.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym – szkolenie służb ratunkowych

  Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

  Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Po wejściu do centrali oddziału, przestępcy zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Po zajęciu obiektu przestępcy przejmują kierowanie siecią. W konsekwencji tej sytuacji miastu grozi paraliż w dostawach energii. Do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy i antyterroryści. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 18.12.2014Lublin Wideo
 • Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

  Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach ataku na konwój przewożący Vipa, przeprowadzanie interwencji wobec szczególnie niebezpiecznego przestępcy, to tylko niektóre z założeń realizowanych podczas dzisiejszych ćwiczeń. Organizatorem warsztatów dla służb mundurowych województwa lubelskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, byli funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. W szkoleniu udział wzięło blisko 40 funkcjonariuszy. To policjanci z KWP i KMP w Lublinie, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojska i ABW.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  W tym roku śląscy policjanci wzbogacą się o przeszło 130 nowych radiowozów i dużą łódź motorową. Wśród nowych aut są zarówno egzemplarze w policyjnych, niebiesko-srebrnych barwach, jak i samochody nieoznakowane, przeznaczone do różnych rodzajów służby. Policyjni logistycy realizowali zarówno zakupy, które w połowie dofinansowały śląskie samorządy, jak i te finansowane z budżetu Policji.

  Dodano: 27.11.2014Katowice Wideo
 • Nowoczesne radiowozy dla gorzowskiej Policji

  22 nowoczesne radiowozy trafią niebawem do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu. To nowa jakość w działaniach Policji. Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych kraju korzystać będzie z takiego rozwiązania.

  Dodano: 27.11.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Trwa remont Posterunku Policji w Woźnikach

  W Komisariacie Policji w Woźnikach trwają prace związane z modernizacją budynku. Inwestycja jest realizowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Prace remontowe mają potrwać do końca grudnia tego roku.

  Dodano: 25.11.2014Katowice
 • Zakończenie 3. edycji projektu dla Mołdawii

  W dniach 18-19 października br. w Warszawie odbyło się spotkanie polsko-mołdawskie, podsumowujące realizację projektu szkoleniowego pt. "Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości". Projekt był realizowany od 2012 roku w ramach programu współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Polska Pomoc”.

  Dodano: 24.11.2014KGP
 • Doskonalenie obsługi videorejestratorów

  Policjanci ruchu drogowego świętokrzyskiej Policji w ciągu kilku ostatnich dni wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu w zakresie obsługi videorejestratorów. Funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę, wykorzystując nieoznakowane pojazdy na trasach regionu, dzięki takim praktycznym treningom, mogą jeszcze efektywniej wykonywać swoją pracę. Tego rodzaju szkolenie i w takiej formie zostało przeprowadzone po raz pierwszy w kraju.

  Dodano: 21.11.2014Kielce Wideo
 • Budowa komendy w Łańcucie symbolicznie rozpoczęta

  Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego stało się symbolicznym początkiem budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Nowoczesny gmach powstaje na gruncie przekazanym przez władze Łańcuta, a finansowany jest z ministerialnego "Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji".

  Dodano: 19.11.2014Rzeszów
 • Podsumowanie projektu modernizacji siedziby KMP we Wrocławiu

  W Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się konferencja podsumowująca projekt dotyczący remontu i modernizacji siedziby wrocławskiej Policji przy ul. Sołtysowickiej. Projekt realizowany przez Urząd Miasta Wrocław, został dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013. Całkowita wartość projektu, związanego także z adaptacją budynku na potrzeby Policji oraz przylegającą do niego infrastrukturą, to ponad 21 milionów złotych.

  Dodano: 17.11.2014Wrocław
 • Uroczyste wmurowanie aktów erekcyjnych

  12 listopada br. w Luboniu i Kłodawie zostały uroczyście podpisane i wmurowanie akty erekcyjne pod budowę nowych komisariatów. Budynki będą wykonane według Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Dzięki temu nastąpi poprawa jakości obsługi obywateli oraz warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji. Nowe komisariaty zostaną oddane do użytku jesienią 2015 roku. Wartość inwestycji przekracza 4 miliony złotych, każda.

  Dodano: 13.11.2014Poznań
 • Przekazanie nowego sprzętu współfinansowanego ze środków UE

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyło się spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z Marszałkiem Województwa Pomorskiego. Podczas spotkania doszło do uroczystego przekazania sprzętu zakupionego w związku z realizacją projektu pn. „Wdrożenie zintegrowanego systemu łączności oraz zakup sprzętu ratowniczego i środków transportu na potrzeby Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Województwa Pomorskiego”.

  Dodano: 13.11.2014Gdańsk
 • Nowe radiowozy dla Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

  Jednostki Policji z powiatu kieleckiego otrzymały 14 nowych radiowozów. Dzisiaj Starosta Powiatu Kieleckiego Zdzisław Wrzałka oraz Komendant Miejski Policji w Kielcach mł. insp Artur Bielecki przekazali pojazdy funkcjonariuszom. Do komend trafi 12 radiowozów oznakowanych i 2 nieoznakowane. Na drogi naszego powiatu nowe pojazdy kia i ople wyjadą w ciągu najbliższych dni.

  Dodano: 12.11.2014Kielce Wideo
 • Rusza rozbudowa gnieźnieńskiej komendy

  We wtorek, 4 listopada 2014 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyła się uroczystość, podczas której przekazano wykonawcy teren pod rozbudowę komendy. Koszt inwestycji szacowany jest na 10 mln zł. Nowy budynek będzie dostosowany do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Podczas spotkania przekazano jeden z ośmiu samochodów, które w najbliższym czasie trafią w ręce miejscowych policjantów.

  Dodano: 07.11.2014Poznań
 • Otwarcie nowoczesnej strzelnicy w KWP w Opolu

  Opolscy policjanci mają nowoczesną strzelnicę. 24 lipca 2013 r. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński dokonał jej otwarcia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Uroczystość odbyła się w dzień Święta Policji.

  Dodano: 24.07.2013Opole
 • Nowe specjalistyczne radiowozy w polskiej Policji

  Komenda Główna Policji odebrała 8 pojazdów Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego "APRD", zakupionych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Niebawem trafią do jednostek policji, w ręce policjantów zajmujących się obsługą kolizji i wypadków drogowych.

  Dodano: 15.11.2012KGP
 • Mazowiecka Policja w komórce

  Już od roku można korzystać ze specjalnej aplikacji do telefonów komórkowych z systemem operacyjnym android, dzięki której każdy posiadacz telefonu może bezpośrednio otrzymywać informacje od Mazowieckiej Policji. Teraz aplikację można także bezpłatnie pobrać z oficjalnej platformy firmy Google.

  Dodano: 04.09.2012Radom
 • Komendant Główny Policji z wizytą w laboratorium kryminalistycznym

  Podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński odwiedził Laboratorium Kryminalistyczne. Komendant zobaczył m.in. pomieszczenia i sprzęt służący do badania środków odurzających.

  Dodano: 18.04.2012Radom
 • Nowe radiowozy dla łódzkiej policji

  Pierwsze oznakowane mercedesy sprintery trafiły już w ręce łódzkich policjantów. Nowe furgony zastąpią wysłużone volkswageny T-4. Będą z nich korzystać funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. W sumie w całym kraju będzie jeździło 600 takich maszyn, dostosowanych do potrzeb służby. Odpowiednio oznakowane, wyposażone w łączność, bezpieczne, będą służyły policjantom nie tylko przy zabezpieczaniu imprez masowych, sportowych, demonstracji, ale także używane będą przy codziennych patrolach na ulicach.

  Dodano: 05.03.2012Łódź
 • Akredytacja dla Laboratorium Kryminalistycznego dolnośląskiej Policji

  Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jako pierwsze spośród laboratoriów kryminalistycznych komend wojewódzkich Policji w Polsce, uzyskało akredytację nr AB 1312, w związku z czym dołączyło ono do elitarnej grupy europejskich laboratoriów kryminalistycznych spełniających, wymagania Unii Europejskiej. Wcześniej taką akredytację uzyskało jedynie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej i Komendy Stołecznej Policji.

  Dodano: 15.02.2012Wrocław Wideo
 • Nowoczesny sprzęt dla lubelskiej policji

  Sprzęt nurkowy dla sekcji antyterrorystycznej, walizki transportowe z zestawem pierwszej pomocy i laserowe dalmierze, to tylko cześć sprzętu jaki otrzymała lubelska policja. Dodatkowo funkcjonariusze wyposażeni zostali m.in. w kolczatki drogowe, sprzęt oświetleniowy oraz kamizelki odblaskowe. Łączny koszt zakupionego sprzętu to ponad 300 tysięcy złotych.

  Dodano: 05.01.2012Lublin
 • Pomyślny rok dla CLKP

  Od 1 kwietnia 2011 r. CLKP zyskało nową formę organizacyjną i jako instytut badawczy stało się samodzielną jednostką organizacyjną Policji. Wpłynęło to na zmianę kierunków działalności CLKP, którego głównym celem jest teraz prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz rozwój technologii kryminalistycznych służących zapobieganiu przestępstwom i wykrywaniu ich sprawców.

  Dodano: 03.01.2012KGP
 • Nowy śmigłowiec w służbie Policji

  Polska Policja wzbogaciła się o kolejny statek powietrzny. Jest to Bell 412 HP – dwusilnikowy lekki śmigłowiec wielozadaniowy, dotychczas wykorzystywany przez 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego. Po niezbędnej modernizacji będzie używany do działań policyjnych, głównie na terenie centralnej Polski. Jest to 16 maszyna w służbie Lotnictwa Policji.

  Dodano: 30.12.2011KGP
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie