Aktualności

 • Otwarcie nowoczesnej strzelnicy w KWP w Opolu

  Opolscy policjanci mają nowoczesną strzelnicę. 24 lipca 2013 r. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński dokonał jej otwarcia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Uroczystość odbyła się w dzień Święta Policji.

  Dodano: 24.07.2013Opole
 • Nowe specjalistyczne radiowozy w polskiej Policji

  Komenda Główna Policji odebrała 8 pojazdów Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego "APRD", zakupionych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Niebawem trafią do jednostek policji, w ręce policjantów zajmujących się obsługą kolizji i wypadków drogowych.

  Dodano: 15.11.2012KGP
 • Mazowiecka Policja w komórce

  Już od roku można korzystać ze specjalnej aplikacji do telefonów komórkowych z systemem operacyjnym android, dzięki której każdy posiadacz telefonu może bezpośrednio otrzymywać informacje od Mazowieckiej Policji. Teraz aplikację można także bezpłatnie pobrać z oficjalnej platformy firmy Google.

  Dodano: 04.09.2012Radom
 • Komendant Główny Policji z wizytą w laboratorium kryminalistycznym

  Podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński odwiedził Laboratorium Kryminalistyczne. Komendant zobaczył m.in. pomieszczenia i sprzęt służący do badania środków odurzających.

  Dodano: 18.04.2012Radom
 • Nowe radiowozy dla łódzkiej policji

  Pierwsze oznakowane mercedesy sprintery trafiły już w ręce łódzkich policjantów. Nowe furgony zastąpią wysłużone volkswageny T-4. Będą z nich korzystać funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. W sumie w całym kraju będzie jeździło 600 takich maszyn, dostosowanych do potrzeb służby. Odpowiednio oznakowane, wyposażone w łączność, bezpieczne, będą służyły policjantom nie tylko przy zabezpieczaniu imprez masowych, sportowych, demonstracji, ale także używane będą przy codziennych patrolach na ulicach.

  Dodano: 05.03.2012Łódź
 • Akredytacja dla Laboratorium Kryminalistycznego dolnośląskiej Policji

  Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jako pierwsze spośród laboratoriów kryminalistycznych komend wojewódzkich Policji w Polsce, uzyskało akredytację nr AB 1312, w związku z czym dołączyło ono do elitarnej grupy europejskich laboratoriów kryminalistycznych spełniających, wymagania Unii Europejskiej. Wcześniej taką akredytację uzyskało jedynie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej i Komendy Stołecznej Policji.

  Dodano: 15.02.2012Wrocław Wideo
 • Nowoczesny sprzęt dla lubelskiej policji

  Sprzęt nurkowy dla sekcji antyterrorystycznej, walizki transportowe z zestawem pierwszej pomocy i laserowe dalmierze, to tylko cześć sprzętu jaki otrzymała lubelska policja. Dodatkowo funkcjonariusze wyposażeni zostali m.in. w kolczatki drogowe, sprzęt oświetleniowy oraz kamizelki odblaskowe. Łączny koszt zakupionego sprzętu to ponad 300 tysięcy złotych.

  Dodano: 05.01.2012Lublin
 • Pomyślny rok dla CLKP

  Od 1 kwietnia 2011 r. CLKP zyskało nową formę organizacyjną i jako instytut badawczy stało się samodzielną jednostką organizacyjną Policji. Wpłynęło to na zmianę kierunków działalności CLKP, którego głównym celem jest teraz prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz rozwój technologii kryminalistycznych służących zapobieganiu przestępstwom i wykrywaniu ich sprawców.

  Dodano: 03.01.2012KGP
 • Nowy śmigłowiec w służbie Policji

  Polska Policja wzbogaciła się o kolejny statek powietrzny. Jest to Bell 412 HP – dwusilnikowy lekki śmigłowiec wielozadaniowy, dotychczas wykorzystywany przez 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego. Po niezbędnej modernizacji będzie używany do działań policyjnych, głównie na terenie centralnej Polski. Jest to 16 maszyna w służbie Lotnictwa Policji.

  Dodano: 30.12.2011KGP
 • Policyjne motory na drogach kujawsko-pomorskiego

  Nowe policyjne motocykle na drogach kujawsko-pomorskiego

  Policjanci z kujawsko-pomorskiego odebrali nowoczesne motocykle BMW F 800ST. Zakup 10 maszyn był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który przekazał na ten cel kwotę 500 000 złotych. Wkrótce zaczną one patrolować drogi o największym natężeniu ruchu.

  Dodano: 21.09.2011Bydgoszcz Wideo
 • 13 milionów dla pomorskiej Policji na zintegrowany system ratownictwa

  13 milionów dla pomorskiej Policji na zintegrowany system ratownictwa

  Pomorscy policjanci otrzymają nowoczesną łączność, sprzęt oraz zostaną przeszkoleni w ramach projektu wartego 13 milionów złotych. Wczoraj umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia, którego celem jest wdrożenie zintegrowanego systemu łączności oraz zakup sprzętu ratowniczego i środków transportu dla Policji, podpisali Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Czesław Koszykowski.

  Dodano: 20.09.2011Gdańsk
 • Symulowali jazdę

  Kilkadziesiąt osób skorzystało z symulatora bezpiecznej jazdy, który wystawiono przed jednym z radomskich supermarketów. Funkcjonariusze radomskiej i mazowieckiej Policji udzielili kierowcom wielu porad dotyczących bezpiecznego zachowania się na drodze. Wskazówki, jakie otrzymali od funkcjonariuszy pomogą im w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas jazdy.

  Dodano: 20.07.2010Radom
 • E-usługi w mazowieckiej Policji

  E-usługi w mazowieckiej Policji

  Dziś I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Rafał Batkowski oraz członek zarządu mazowieckiego urzędu wojewódzkiego Piotr Szprendałowicz podpisali umowę dotyczącą wprowadzenia e-usług w mazowieckiej Policji. Wartość projektu to ponad 1,7 mln zł, z czego ponad 1,4 mln to dofinansowanie unijne.

  Dodano: 18.12.2009Radom
 • Nowe technologie w służbie Wielkopolskiej Policji

  Nowe technologie w służbie Wielkopolskiej Policji

  Wczoraj Wielkopolski Komendant Policji, nadinsp. Wojciech Olbryś podpisał umowę na realizację projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dzięki któremu tamtejsza Policja otrzyma prawie 15 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury m.in. budowę sieci światłowodowej, doposażenie jednostek w rejestratory rozmów telefonicznych i korespondencji radiowych, a także utworzenie 31 publicznych punktów dostępu do Internetu.

  Dodano: 09.10.2009Poznań
 • Przedstawiciele Kongresu USA w Komendzie Głównej Policji

  3 sierpnia 2009 roku w Komendzie Głównej Policji gościli przedstawiciele administracji Kongresu USA, którym towarzyszył oficer łącznikowy FBI (Federal Bureau of Investigation) z Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz przedstawiciele DEA (Drug Enforcement Administration).

  Dodano: 04.08.2009KGP
 • Po profilu DNA do sprawcy

  Po profilu DNA do sprawcy

  Dzięki badaniom wykonanym przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej Policji w Szczecinie ustalono i zatrzymano sprawę włamania do jakiego doszło w 2007 r. w jednym z pyrzyckich barów. Zatrzymano Andrzeja L., którego profil DNA widniał już w centralnym laboratorium kryminalistycznym KGP, i pasował do tego, który zabezpieczono na miejscu zdarzenia.

  Dodano: 06.08.2008Szczecin
 
 

Kategorie