Aktualności

 • Świąteczne paczki od kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie zapomniano o tych funkcjonariuszach i pracownikach dolnośląskiej Policji, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Dla ponad stu rodzin przygotowano paczki, ufundowane z prywatnych środków kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych oraz środków związku zawodowego policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław
 • Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym – szkolenie służb ratunkowych

  Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

  Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Po wejściu do centrali oddziału, przestępcy zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Po zajęciu obiektu przestępcy przejmują kierowanie siecią. W konsekwencji tej sytuacji miastu grozi paraliż w dostawach energii. Do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy i antyterroryści. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 18.12.2014Lublin Wideo
 • Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • XI Mistrzostwa MSW w Halowej Piłce Nożnej w Mielnie. Drużyna małopolskich policjantów zajęła III miejsce

  W dniach 4-6 grudnia drużyna KWP w Krakowie wzięła udział w XI Mistrzostwach MSW w Halowej Piłce Nożnej, rozgrywanych w nadmorskim Mielnie. W związku z jubileuszem 95–lecia powstania Policji Państwowej patronat honorowy objął Komendant Główny Policji. W zawodach uczestniczyły 22 drużyny piłkarskie, reprezentujące różne komendy wojewódzkie Policji, Komendę Główną Policji, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, SG oraz inne.

  Dodano: 08.12.2014Kraków
 • Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu

  29 listopada 2014 roku na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu. W imieniu kierownictwa WSPol. zawody otworzył podinsp. Piotr Łuka, wz. Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol. w Szczytnie oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej – bryg. mgr inż. Mariusz Gęsicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

  Dodano: 03.12.2014KGP
 • Sukces policyjnych biegaczy

  29 listopada w miejscowości Lubliniec – Kokotek odbył się 11 Maraton Komandosa. Zawody zostały rozegrane na pełnym dystansie maratońskim, czyli 42 km 195 m, na leśnych duktach w okolicach Lublińca. Jest to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, nie tylko ze względu na dystans - przede wszystkim ze względu na to, że do startu dopuszczani są jedynie zawodnicy w pełnym umundurowaniu, wysokich służbowych butach i z ważącym 10 kg plecakiem!

  Dodano: 03.12.2014
 • Nowy Oficer Łącznikowy w Berlinie

  Oficjalna zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego polskiej policji w Niemczech. Od 24 listopada 2014 r. funkcję tę pełni podinsp. Wiesław Gom. Lubuski oficer od 2008 r. kierował działaniami polskich policjantów w Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku. Pod koniec ubiegłego roku wygrał konkurs na nowe stanowisko, potwierdzając swoje wysokie kwalifikacje.

  Dodano: 24.11.2014Gorzów Wlkp.
 • Zakończenie 3. edycji projektu dla Mołdawii

  W dniach 18-19 października br. w Warszawie odbyło się spotkanie polsko-mołdawskie, podsumowujące realizację projektu szkoleniowego pt. "Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości". Projekt był realizowany od 2012 roku w ramach programu współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Polska Pomoc”.

  Dodano: 24.11.2014KGP
 • Medale i odznaczenia dla policjantów i pracowników policji

  Policjantki, policjanci, pracownicy Policji garnizonu mazowieckiego odebrali dziś z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Cezarego Popławskiego medale i odznaczenia. To wyróżnienia za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa. Uhonorowano także cywili, którzy w swojej działalności wspierają Policję.

  Dodano: 19.11.2014Radom
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 40 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.

  Dodano: 01.10.2014Kraków
 • Stołeczna Policja z nowym komendantem

  Z dniem 2 września nowym komendantem stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.

  Dodano: 02.09.2014KSP
 • Konkursy na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi, we Francji, w Holandii oraz Niemczech

  Komendant Główny Policji podjął decyzję o wszczęciu procedury kwalifikacyjnej mającej na celu wyłonienie kandydatów na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi we Francji, w Holandii oraz w Niemczech.

  Dodano: 26.07.2013KGP
 • Krzysztof Zgłobicki nowym szefem KWP w Bydgoszczy

  Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek komendanta głównego policji, z dniem 28 maja br. powołał na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy inspektora Krzysztofa Zgłobickiego, dotychczas pełniącego funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

  Dodano: 28.05.2013KGP
 • Wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W KWP w Katowicach odbyło się wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza. Dokonał go Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński w obecności m.in. władz województwa, zaproszonych gości, kierownictwa jednostek Policji garnizonu śląskiego i KWP w Katowicach. Jednocześnie ze śląskim garnizonem pożegnał się oficjalnie nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 24.05.2013Katowice Wideo
 • Nadinspektor Krzysztof Jarosz nowym szefem śląskiej Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 24 maja br. powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Krzysztofa Jarosza, dotychczas pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

  Dodano: 22.05.2013KGP
 • Nadinspektor Wojciech Olbryś nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia. Nowy komendant będzie odpowiadał za logistykę, finanse i łączność. Dzisiaj w komendzie głównej odbyła się uroczystość jego wprowadzenia.

  Dodano: 15.05.2013KGP
 • nadinsp. Wojciech Olbryś nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 15 maja br. powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia, dotychczas pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

  Dodano: 14.05.2013KGP
 • Nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska zastępcy szefa KGP

  Minister Spraw Wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz na wniosek Komendanta Głównego Policji odwołał ze stanowiska nadinspektora Andrzeja Rokitę, zastępcę komendanta głównego, odpowiedzialnego w Policji za pion kryminalny.

  Dodano: 09.04.2013KGP
 • O tym, jak motywować, by zmotywować – praktyczny poradnik dla kadry kierowniczej

  W Biurze Kadr i Szkolenia KGP opracowano poradnik o motywowaniu i motywacji "Po prostu motywuj". Jego celem jest – między innymi – przedstawienie niektórych sposobów motywowania podwładnych do efektywnej pracy. Poradnik ma stanowić źródło inspiracji i pomoc dla osób na stanowiskach kierowniczych w zarządzaniu zmotywowanym i zaangażowanym zespołem policjantów i pracowników.

  Dodano: 30.01.2012KGP
 • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

  Wczoraj w szeregi Lubelskiej Policji wstąpiło 25 nowych funkcjonariuszy. Podczas apelu, który odbył się o godz. 14.30 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, złożyli oni uroczyste ślubowanie. Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 03.01.2012Lublin , Wrocław Wideo
 • Nabór na Kurs Główny MEPA 2012

  Nabór na Kurs Główny MEPA 2012

  Komenda Główna Policji wszczyna procedurę naboru policjantów na Kurs Główny Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej - MEPA 2012.

  Dodano: 22.09.2011KGP
 • Konkurs na stanowisko głownego informatyka w CUL

  Konkurs na stanowisko głównego informatyka w CUL

  Dyrektor Instytucji Gospodarki Budżetowej "Centrum Usług Logistycznych" ogłasza konkurs na stanowisko głównego informatyka. Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o przesłanie ofert w terminie do 18.04.2011 r.

  Dodano: 15.04.2011
 • Nowe zasady naboru do mazowieckiej Policji

  Nowe zasady naboru do mazowieckiej Policji

  „My - policjanci mazowieccy - walkę z bandytami mamy w genach” - to słowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który wypowiedział je podczas konferencji prasowej w styczniu 2010, podsumowującej dobre wyniki mazowieckiej Policji w 2009 roku.

  Dodano: 01.04.2011Radom
 • Porozumienia w sprawie krótszych policyjnych szkolenie podstawowych dla studentów wybranych kierunków

  Porozumienia w sprawie krótszych policyjnych szkoleń podstawowych dla absolwentów wybranych kierunków

  Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk podpisał porozumienia z władzami 12 uczelni wyższych z całej Polski – umożliwią one absolwentom tych uczelni, kończącym prawo, administrację, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy wstąpią do Policji w ciągu roku od zakończenia studiów, odbycie krótszego policyjnego szkolenia podstawowego. Na podstawie porozumień uczelnie będą zapoznawać studentów z 33 tematami wyznaczonymi przez KGP, stanowiącymi treści policyjnego szkolenia podstawowego - zgodnie z założeniami ma to być minimum 259 godzin dydaktycznych.

  Dodano: 07.01.2011KGP
 • Krótsze szkolenie podstawowe dla studentów wybranych kierunków

  Krótsze policyjne szkolenie podstawowe dla studentów wybranych kierunków

  Absolwenci szkół wyższych o kierunkach prawo, administracja, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy wstąpią do Policji w ciągu roku od zakończenia studiów, będą mogli odbyć krótsze policyjne szkolenie podstawowe. Warunek? Uczelnia, którą skończyli, musi mieć podpisane porozumienie z Komendantem Głównym Policji – na jego mocy na studiach będą przekazywane wybrane treści ze szkolenia podstawowego.

  Dodano: 03.01.2011KGP
 • Nabór na stanowiska w Centrum Usług Logistycznych

  Nabór na stanowiska w Centrum Usług Logistycznych

  Dyrektor instytucji gospodarki budżetowej "Centrum Usług Logistycznych" ogłasza konkurs na stanowiska: głównego księgowego, kierownika zespołu kadrowo-płacowego, asystenta dyrektora. Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o przesłanie ofert zawierających adres do korespondencji i nr telefonu kontaktowego do 4.01.2011 r. na adres: Biuro Logistyki Policji KGP, ul. Domaniewska 36/38, 02-672 Warszawa.

  Dodano: 03.01.2011KGP
 • Najważniejszy dzień w życiu policjanta

  Najważniejszy dzień w życiu policjanta

  W Białej Sali Pałacu Mostowskich ślubowanie złożyło dziś 74 policjantów Komendy Stołecznej Policji. Słowa roty młodzi funkcjonariusze wypowiadali w obecności Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Adama Mularza oraz kadry kierowniczej.

  Dodano: 18.11.2010KSP
 • Nowo przyjęci policjanci

  Nowo przyjęci policjanci

  Od dzisiaj w szeregach polskiej Policji służbę rozpoczęło 672 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe pół roku spędzą w policyjnych szkołach ucząc się przepisów, technik interwencyjnych i szkoląc swoje umiejętności, które wykorzystają w przyszłej służbie. Po sześciu miesiącach szkolenia i ukończeniu adaptacji zawodowej w oddziałach prewencji rozpoczną pracę w jednostkach w całym kraju, dbając o bezpieczeństwo obywateli Polski.

  Dodano: 16.11.2010KGP
 • Nominacja generalska dla szefa dolnośląskiej Policji

  Prezydent Bronisław Komorowski awansował na stopień nadinspektora Zbigniewa Maciejewskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Nominacje generalskie otrzymali również oficerowie Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Biura Ochrony Rządu.

  Dodano: 10.11.2010KGP
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie