Aktualności

 • Medale i odznaczenia dla policjantów i pracowników policji

  Policjantki, policjanci, pracownicy Policji garnizonu mazowieckiego odebrali dziś z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Cezarego Popławskiego medale i odznaczenia. To wyróżnienia za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa. Uhonorowano także cywili, którzy w swojej działalności wspierają Policję.

  Dodano: 19.11.2014Radom
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 40 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.

  Dodano: 01.10.2014Kraków
 • Stołeczna Policja z nowym komendantem

  Z dniem 2 września nowym komendantem stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.

  Dodano: 02.09.2014KSP
 • Konkursy na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi, we Francji, w Holandii oraz Niemczech

  Komendant Główny Policji podjął decyzję o wszczęciu procedury kwalifikacyjnej mającej na celu wyłonienie kandydatów na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi we Francji, w Holandii oraz w Niemczech.

  Dodano: 26.07.2013KGP
 • Krzysztof Zgłobicki nowym szefem KWP w Bydgoszczy

  Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek komendanta głównego policji, z dniem 28 maja br. powołał na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy inspektora Krzysztofa Zgłobickiego, dotychczas pełniącego funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

  Dodano: 28.05.2013KGP
 • Wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W KWP w Katowicach odbyło się wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza. Dokonał go Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński w obecności m.in. władz województwa, zaproszonych gości, kierownictwa jednostek Policji garnizonu śląskiego i KWP w Katowicach. Jednocześnie ze śląskim garnizonem pożegnał się oficjalnie nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 24.05.2013Katowice Wideo
 • Nadinspektor Krzysztof Jarosz nowym szefem śląskiej Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 24 maja br. powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Krzysztofa Jarosza, dotychczas pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

  Dodano: 22.05.2013KGP
 • Nadinspektor Wojciech Olbryś nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia. Nowy komendant będzie odpowiadał za logistykę, finanse i łączność. Dzisiaj w komendzie głównej odbyła się uroczystość jego wprowadzenia.

  Dodano: 15.05.2013KGP
 • nadinsp. Wojciech Olbryś nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 15 maja br. powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia, dotychczas pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

  Dodano: 14.05.2013KGP
 • Nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska zastępcy szefa KGP

  Minister Spraw Wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz na wniosek Komendanta Głównego Policji odwołał ze stanowiska nadinspektora Andrzeja Rokitę, zastępcę komendanta głównego, odpowiedzialnego w Policji za pion kryminalny.

  Dodano: 09.04.2013KGP
 • O tym, jak motywować, by zmotywować – praktyczny poradnik dla kadry kierowniczej

  W Biurze Kadr i Szkolenia KGP opracowano poradnik o motywowaniu i motywacji "Po prostu motywuj". Jego celem jest – między innymi – przedstawienie niektórych sposobów motywowania podwładnych do efektywnej pracy. Poradnik ma stanowić źródło inspiracji i pomoc dla osób na stanowiskach kierowniczych w zarządzaniu zmotywowanym i zaangażowanym zespołem policjantów i pracowników.

  Dodano: 30.01.2012KGP
 • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

  Wczoraj w szeregi Lubelskiej Policji wstąpiło 25 nowych funkcjonariuszy. Podczas apelu, który odbył się o godz. 14.30 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, złożyli oni uroczyste ślubowanie. Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 03.01.2012Lublin , Wrocław Wideo
 • Nabór na Kurs Główny MEPA 2012

  Nabór na Kurs Główny MEPA 2012

  Komenda Główna Policji wszczyna procedurę naboru policjantów na Kurs Główny Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej - MEPA 2012.

  Dodano: 22.09.2011KGP
 • Konkurs na stanowisko głownego informatyka w CUL

  Konkurs na stanowisko głównego informatyka w CUL

  Dyrektor Instytucji Gospodarki Budżetowej "Centrum Usług Logistycznych" ogłasza konkurs na stanowisko głównego informatyka. Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o przesłanie ofert w terminie do 18.04.2011 r.

  Dodano: 15.04.2011
 • Nowe zasady naboru do mazowieckiej Policji

  Nowe zasady naboru do mazowieckiej Policji

  „My - policjanci mazowieccy - walkę z bandytami mamy w genach” - to słowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który wypowiedział je podczas konferencji prasowej w styczniu 2010, podsumowującej dobre wyniki mazowieckiej Policji w 2009 roku.

  Dodano: 01.04.2011Radom
 • Porozumienia w sprawie krótszych policyjnych szkolenie podstawowych dla studentów wybranych kierunków

  Porozumienia w sprawie krótszych policyjnych szkoleń podstawowych dla absolwentów wybranych kierunków

  Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk podpisał porozumienia z władzami 12 uczelni wyższych z całej Polski – umożliwią one absolwentom tych uczelni, kończącym prawo, administrację, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy wstąpią do Policji w ciągu roku od zakończenia studiów, odbycie krótszego policyjnego szkolenia podstawowego. Na podstawie porozumień uczelnie będą zapoznawać studentów z 33 tematami wyznaczonymi przez KGP, stanowiącymi treści policyjnego szkolenia podstawowego - zgodnie z założeniami ma to być minimum 259 godzin dydaktycznych.

  Dodano: 07.01.2011KGP
 • Krótsze szkolenie podstawowe dla studentów wybranych kierunków

  Krótsze policyjne szkolenie podstawowe dla studentów wybranych kierunków

  Absolwenci szkół wyższych o kierunkach prawo, administracja, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy wstąpią do Policji w ciągu roku od zakończenia studiów, będą mogli odbyć krótsze policyjne szkolenie podstawowe. Warunek? Uczelnia, którą skończyli, musi mieć podpisane porozumienie z Komendantem Głównym Policji – na jego mocy na studiach będą przekazywane wybrane treści ze szkolenia podstawowego.

  Dodano: 03.01.2011KGP
 • Nabór na stanowiska w Centrum Usług Logistycznych

  Nabór na stanowiska w Centrum Usług Logistycznych

  Dyrektor instytucji gospodarki budżetowej "Centrum Usług Logistycznych" ogłasza konkurs na stanowiska: głównego księgowego, kierownika zespołu kadrowo-płacowego, asystenta dyrektora. Zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o przesłanie ofert zawierających adres do korespondencji i nr telefonu kontaktowego do 4.01.2011 r. na adres: Biuro Logistyki Policji KGP, ul. Domaniewska 36/38, 02-672 Warszawa.

  Dodano: 03.01.2011KGP
 • Najważniejszy dzień w życiu policjanta

  Najważniejszy dzień w życiu policjanta

  W Białej Sali Pałacu Mostowskich ślubowanie złożyło dziś 74 policjantów Komendy Stołecznej Policji. Słowa roty młodzi funkcjonariusze wypowiadali w obecności Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Adama Mularza oraz kadry kierowniczej.

  Dodano: 18.11.2010KSP
 • Nowo przyjęci policjanci

  Nowo przyjęci policjanci

  Od dzisiaj w szeregach polskiej Policji służbę rozpoczęło 672 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe pół roku spędzą w policyjnych szkołach ucząc się przepisów, technik interwencyjnych i szkoląc swoje umiejętności, które wykorzystają w przyszłej służbie. Po sześciu miesiącach szkolenia i ukończeniu adaptacji zawodowej w oddziałach prewencji rozpoczną pracę w jednostkach w całym kraju, dbając o bezpieczeństwo obywateli Polski.

  Dodano: 16.11.2010KGP
 • Nominacja generalska dla szefa dolnośląskiej Policji

  Prezydent Bronisław Komorowski awansował na stopień nadinspektora Zbigniewa Maciejewskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Nominacje generalskie otrzymali również oficerowie Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Biura Ochrony Rządu.

  Dodano: 10.11.2010KGP
 • Jak zostać pracownikiem Policji

  Większości osób Policja kojarzy się z niebieskim mundurem. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ta instytucja to w 20% pracownicy cywilni. Bez nich trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie tak potężnej formacji. Osoby z różnym wykształceniem znajdą tu miejsce. Wachlarz wykonywanych przez pracowników cywilnych zajęć w Policji jest bardzo zróżnicowany. To właśnie ta instytucja jest dla wielu młodych ludzi początkiem zawodowej kariery w administracji publicznej.

  Dodano: 08.06.2010KGP
 • Ślubowali strzec porządku i bezpieczeństwa

  Ślubowali strzec porządku i bezpieczeństwa

  Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. 158 funkcjonariuszy rozpoczynających służbę w garnizonie stołecznym, po przeszkoleniu podstawowym zasili oddział prewencji i wydział konwojowy. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele kierownictwa Komendy Stołecznej Policji oraz rodziny i przyjaciele młodych funkcjonariuszy.

  Dodano: 29.04.2010KSP
 • Odsłonięcie tablicy pamięci i ślubowanie policjantów

  Odsłonięcie tablicy pamięci i ślubowanie policjantów

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej policjantów zamordowanych w 1940 r. przez NKWD w Kalininie oraz ku pamięci funkcjonariuszy, którzy służbę ojczyźnie przypłacili życiem. Następnie na dziedzińcu komendy wojewódzkiej odbyło się uroczyste ślubowanie 59 nowo przyjętych policjantów.

  Dodano: 29.04.2010Bydgoszcz
 • Bez munduru

  Bez munduru

  W polskiej Policji pracuje blisko 30 tys. kobiet, prawie 57 procent jest zatrudnionych na stanowiskach cywilnych. Pracują głownie w służbach wspomagających pracę policjantów. Nie noszą munduru, nie widać ich na ulicach, ale ich praca jest równie ważna jak policjantów. O tym, jak wygląda ich praca oraz relacje z kolegami i koleżankami w mundurach, jak radzą sobie w męskim świecie i dlaczego pracują w Policji - opowiadają kobiety-cywile.

  Dodano: 08.03.2010KGP
 • Między nami kobietami

  Między nami kobietami

  Pracują na ulicy, spotykają różnych ludzi, interweniują wobec chuliganów i awanturników, rozmawiają z ofiarami przemocy, gwałtów. Z jednej strony muszą być silnie psychicznie, z drugiej wrażliwe na czyjąś krzywdę. Jednogłośnie twierdzą, że nie zamieniłyby tej pracy na żadną inną. Świetnie odnajdują się w męskim środowisku, nie liczą na żadną taryfę ulgową, zdają sobie sprawę z różnic i nie próbują naśladować mężczyzn. O tym jak być kobietą, nosząc mundur, opowiadają policjantki.

  Dodano: 07.03.2010KGP
 • Damski punkt widzenia

  Damski punkt widzenia

  Praca jest dla nich pasją. W codziennej służbie podejmują interwencje wobec awanturników, zabezpieczają mecze, podczas których dochodzi do chuligańskich wybryków, zatrzymują niebezpiecznych, czasem uzbrojonych przestępców. Muszą być twarde, mieć silny charakter, dużą odporność na stres. O tym, jak wykonując taki zawód, można zachować swoją kobiecość, rozmawiamy z policjantkami.

  Dodano: 06.03.2010KGP
 • Jaka jest typowa polska policjantka?

  Jaka jest typowa polska policjantka?

  W Policji służy coraz więcej kobiet, chociaż mogłoby się wydawać, że to męski zawód, liczba policjantek systematycznie rośnie. Ogółem w Policji pracuje blisko 30 tys. kobiet, z czego blisko 13 tys. to policjantki. Dla porównania, dwa lata temu było ich o blisko 1,5 tys. mniej. Statystycznie jest to kobieta pomiędzy 31 a 40 rokiem życia, z wyższym wykształceniem, która służy w Policji od 3 do 10 lat.

  Dodano: 06.03.2010KGP
 • Będą wspomagać pracę policjantów

  Będą wspomagać pracę policjantów

  Ruszył pierwszy w Polsce pilotażowy projekt szkoleniowy dla osób, które w przyszłości mogłyby podjąć pracę w jednostkach podległych Policji. Komenda Miejska Policji wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy we Wrocławiu zorganizowały cykl szkoleń, po ukończeniu których osoby te mogłyby wspomagać pracę policjantów w obsłudze telefonów alarmowych, punktów przyjęć interesantów czy monitoringu.

  Dodano: 01.02.2010Wrocław
 • Nowy system emerytalny tylko dla policjantów,

  Nowy system emerytalny tylko dla policjantów, którzy rozpoczną służbę od 1 stycznia 2012 roku

  29 stycznia 2010 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, że funkcjonariusze Policji, którzy zostaną przyjęci do służby po raz pierwszy po 1 stycznia 2012 roku, zostaną objęci powszechnym systemem emerytalnym, rentowym i chorobowym.

  Dodano: 29.01.2010KGP
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie