Aktualności

 • Uroczyste pożegnanie komendanta wojewódzkiego z garnizonem mazowieckim

  Niezwykle uroczysta atmosfera towarzyszyła uroczystości pożegnania inspektora Cezarego Popławskiego z garnizonem mazowieckim. Zdanie obowiązków służbowych Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego nastąpiło w obecności I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Mirosława Schosslera, władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kadry kierowniczej KWP zs. w Radomiu. Dotychczasowy szef mazowieckich policjantów obejmie stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 24.02.2015Radom
 • Zmiany w kierownictwie Policji

  Dotychczasowy szef mazowieckiej Policji insp. Cezary Popławski od 24 lutego obejmie funkcję Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Będzie nadzorował prewencję i ruch drogowy. Równocześnie od 19 lutego nowym pierwszym wicekomendantem Policji jest nadinsp. Mirosław Schossler, nadzorujący pion kryminalny.

  Dodano: 19.02.2015KGP
 • Mazowieccy policjanci podsumowali rok 2014. Narada kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyła się uroczysta odprawa kadry kierowniczej, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie oraz efekty pracy mazowieckich policjantów. W naradzie wziął udział nadinspektor Mirosław Schossler Zastępca Komendanta Głównego Policji, Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki oraz prokuratorzy i przedstawiciele innych służb. Spotkanie prowadził szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski.

  Dodano: 30.01.2015Radom
 • Narada roczna kierownictwa małopolskiej Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji

  Dzisiaj (29 stycznia br.) odbyła się narada roczna kadry kierowniczej małopolskiej policji. Komendant Wojewódzki Policji podziękował Policjantom i pracownikom małopolskiej Policji za zaangażowanie i przedstawił priorytety na 2015 rok. Do podziękowań przyłączyli się Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz zaproszeni goście, którzy również chwalili dobrą współpracę i duże zaangażowanie we wspólnych działaniach.

  Dodano: 29.01.2015Kraków
 • Roczna odprawa świętokrzyskich policjantów

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyła się odprawa podsumowująca wyniki pracy Policji garnizonu świętokrzyskiego za rok 2014. W odprawie uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.01.2015Kielce
 • Odprawa roczna w pilskiej szkole Policji

  W Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa roczna, podsumowująca działalność szkoły w 2014 r. Uczestniczył w niej nadinsp. Mirosław Schossler – Zastępca Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 28.01.2015SP Piła
 • Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji podsumowało bezpieczeństwo w regionie w 2014 roku

  Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, w obecności nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego - I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, a także Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podsumowało pracę policjantów oraz stan bezpieczeństwa w regionie w 2014 roku.

  Dodano: 26.01.2015Olsztyn
 • Uroczyste otwarcie komendy w Piekarach Śląskich

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich po remoncie. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz w obecności Prezydenta Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 23.01.2015Katowice Wideo
 • Miniony rok w pracy podlaskich policjantów

  Podlascy policjanci podsumowali miniony rok pracy. Mniej przestępstw, mniej wypadków drogowych i ich ofiar oraz wysokie oceny społeczne pracy Policji, a także wyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców województwa - to główne spostrzeżenia płynące z analizy minionych 12 miesięcy.

  Dodano: 21.01.2015Białystok
 • Reprezentacja Komendanta Głównego Policji zagrała dla dwuletniego Dominika

  17 stycznia 2015 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbył się Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej dla Dominika pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. W turnieju udział wzięła Reprezentacja Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 21.01.2015KGP
 • Najprawdopodobniej najwyższy policjant w Polsce rozpoczął służbę!

  Posterunkowy Mateusz Szymczyk z KPP w Sochaczewie to prawdopodobnie najwyższy policjant w Polsce – mierzy 207 cm wzrostu. W szeregach Policji jest od kilku dni. Jego postać, przybliżyła nam sierżant Joanna Olszar z Zespołu Prasowego KWP w Radomiu.

  Dodano: 19.01.2015Radom
 • Policyjne podsumowanie 2014 roku w województwie podkarpackim

  Mniej przestępstw, znacznie bezpieczniej na drogach, dobra współpraca z samorządami i mieszkańcami regionu – to główne wnioski płynące z podsumowania roku 2014 w pracy podkarpackiej Policji.

  Dodano: 19.01.2015Rzeszów
 • Wspólne szkolenie przewodników psów specjalnych

  Przewodnicy psów kolejny raz ćwiczyli razem ze swoimi podopiecznymi na terenie działania prudnickiej komendy. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z 5 powiatów województwa opolskiego oraz Aresztu Śledczego w Prudniku. Wspólne szkolenie było doskonałą okazją do wymiany praktycznych informacji pomiędzy funkcjonariuszami.

  Dodano: 09.01.2015Opole
 • Uroczyste ślubowanie policjantów

  7 stycznia na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość ślubowania 88 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby w wielkopolskiej Policji. Wszyscy oni najpierw odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, by następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji na terenie Poznania i innych miejscowości województwa wielkopolskiego.

  Dodano: 08.01.2015Poznań
 • Niosą pomoc również po służbie

  Na pomoc policjantów można liczyć nawet w najmniej oczekiwanych momentach – przekonały się o tym dwie słupszczanki potrącone przez samochód osobowy, na jednym z przejść dla pieszych w Słupsku. Bezpośrednio po zdarzeniu z pomocą ruszył jeden w wykładowców, który znajdował się w trakcie treningu biegowego. Z kolejnym policyjnym ratownikiem ranne kobiety spotkały się na szpitalnym oddziale ratunkowym.

  Dodano: 07.01.2015SP Słupsk
 • Nowy Oficer Łącznikowy w Paryżu

  Od listopada tego roku funkcję Oficera Łącznikowego polskiej Policji we Francji pełni mł. insp. Dariusz Stachowiak. Policjant z Opola wygrał konkurs na nowe stanowisko, potwierdzając swoje wysokie kwalifikacje. Po uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych objął nowe stanowisko w Paryżu.

  Dodano: 31.12.2014Opole
 • Świąteczne paczki od kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie zapomniano o tych funkcjonariuszach i pracownikach dolnośląskiej Policji, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Dla ponad stu rodzin przygotowano paczki, ufundowane z prywatnych środków kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych oraz środków związku zawodowego policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław
 • Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym – szkolenie służb ratunkowych

  Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

  Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Po wejściu do centrali oddziału, przestępcy zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Po zajęciu obiektu przestępcy przejmują kierowanie siecią. W konsekwencji tej sytuacji miastu grozi paraliż w dostawach energii. Do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy i antyterroryści. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 18.12.2014Lublin Wideo
 • Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • XI Mistrzostwa MSW w Halowej Piłce Nożnej w Mielnie. Drużyna małopolskich policjantów zajęła III miejsce

  W dniach 4-6 grudnia drużyna KWP w Krakowie wzięła udział w XI Mistrzostwach MSW w Halowej Piłce Nożnej, rozgrywanych w nadmorskim Mielnie. W związku z jubileuszem 95–lecia powstania Policji Państwowej patronat honorowy objął Komendant Główny Policji. W zawodach uczestniczyły 22 drużyny piłkarskie, reprezentujące różne komendy wojewódzkie Policji, Komendę Główną Policji, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, SG oraz inne.

  Dodano: 08.12.2014Kraków
 • Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu

  29 listopada 2014 roku na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu. W imieniu kierownictwa WSPol. zawody otworzył podinsp. Piotr Łuka, wz. Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol. w Szczytnie oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej – bryg. mgr inż. Mariusz Gęsicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

  Dodano: 03.12.2014KGP
 • Sukces policyjnych biegaczy

  29 listopada w miejscowości Lubliniec – Kokotek odbył się 11 Maraton Komandosa. Zawody zostały rozegrane na pełnym dystansie maratońskim, czyli 42 km 195 m, na leśnych duktach w okolicach Lublińca. Jest to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, nie tylko ze względu na dystans - przede wszystkim ze względu na to, że do startu dopuszczani są jedynie zawodnicy w pełnym umundurowaniu, wysokich służbowych butach i z ważącym 10 kg plecakiem!

  Dodano: 03.12.2014
 • Nowy Oficer Łącznikowy w Berlinie

  Oficjalna zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego polskiej policji w Niemczech. Od 24 listopada 2014 r. funkcję tę pełni podinsp. Wiesław Gom. Lubuski oficer od 2008 r. kierował działaniami polskich policjantów w Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku. Pod koniec ubiegłego roku wygrał konkurs na nowe stanowisko, potwierdzając swoje wysokie kwalifikacje.

  Dodano: 24.11.2014Gorzów Wlkp.
 • Zakończenie 3. edycji projektu dla Mołdawii

  W dniach 18-19 października br. w Warszawie odbyło się spotkanie polsko-mołdawskie, podsumowujące realizację projektu szkoleniowego pt. "Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości". Projekt był realizowany od 2012 roku w ramach programu współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Polska Pomoc”.

  Dodano: 24.11.2014KGP
 • Medale i odznaczenia dla policjantów i pracowników policji

  Policjantki, policjanci, pracownicy Policji garnizonu mazowieckiego odebrali dziś z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Cezarego Popławskiego medale i odznaczenia. To wyróżnienia za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa. Uhonorowano także cywili, którzy w swojej działalności wspierają Policję.

  Dodano: 19.11.2014Radom
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 40 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.

  Dodano: 01.10.2014Kraków
 • Stołeczna Policja z nowym komendantem

  Z dniem 2 września nowym komendantem stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.

  Dodano: 02.09.2014KSP
 • Konkursy na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi, we Francji, w Holandii oraz Niemczech

  Komendant Główny Policji podjął decyzję o wszczęciu procedury kwalifikacyjnej mającej na celu wyłonienie kandydatów na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi we Francji, w Holandii oraz w Niemczech.

  Dodano: 26.07.2013KGP
 • Krzysztof Zgłobicki nowym szefem KWP w Bydgoszczy

  Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek komendanta głównego policji, z dniem 28 maja br. powołał na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy inspektora Krzysztofa Zgłobickiego, dotychczas pełniącego funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

  Dodano: 28.05.2013KGP
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie