Aktualności

 • Uroczyste otwarcie komendy w Piekarach Śląskich

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich po remoncie. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz w obecności Prezydenta Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 23.01.2015Katowice Wideo
 • Miniony rok w pracy podlaskich policjantów

  Podlascy policjanci podsumowali miniony rok pracy. Mniej przestępstw, mniej wypadków drogowych i ich ofiar oraz wysokie oceny społeczne pracy Policji, a także wyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców województwa - to główne spostrzeżenia płynące z analizy minionych 12 miesięcy.

  Dodano: 21.01.2015Białystok
 • Reprezentacja Komendanta Głównego Policji zagrała dla dwuletniego Dominika

  17 stycznia 2015 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbył się Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej dla Dominika pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. W turnieju udział wzięła Reprezentacja Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 21.01.2015KGP
 • Najprawdopodobniej najwyższy policjant w Polsce rozpoczął służbę!

  Posterunkowy Mateusz Szymczyk z KPP w Sochaczewie to prawdopodobnie najwyższy policjant w Polsce – mierzy 207 cm wzrostu. W szeregach Policji jest od kilku dni. Jego postać, przybliżyła nam sierżant Joanna Olszar z Zespołu Prasowego KWP w Radomiu.

  Dodano: 19.01.2015Radom
 • Policyjne podsumowanie 2014 roku w województwie podkarpackim

  Mniej przestępstw, znacznie bezpieczniej na drogach, dobra współpraca z samorządami i mieszkańcami regionu – to główne wnioski płynące z podsumowania roku 2014 w pracy podkarpackiej Policji.

  Dodano: 19.01.2015Rzeszów
 • Wspólne szkolenie przewodników psów specjalnych

  Przewodnicy psów kolejny raz ćwiczyli razem ze swoimi podopiecznymi na terenie działania prudnickiej komendy. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z 5 powiatów województwa opolskiego oraz Aresztu Śledczego w Prudniku. Wspólne szkolenie było doskonałą okazją do wymiany praktycznych informacji pomiędzy funkcjonariuszami.

  Dodano: 09.01.2015Opole
 • Uroczyste ślubowanie policjantów

  7 stycznia na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość ślubowania 88 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby w wielkopolskiej Policji. Wszyscy oni najpierw odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, by następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji na terenie Poznania i innych miejscowości województwa wielkopolskiego.

  Dodano: 08.01.2015Poznań
 • Niosą pomoc również po służbie

  Na pomoc policjantów można liczyć nawet w najmniej oczekiwanych momentach – przekonały się o tym dwie słupszczanki potrącone przez samochód osobowy, na jednym z przejść dla pieszych w Słupsku. Bezpośrednio po zdarzeniu z pomocą ruszył jeden w wykładowców, który znajdował się w trakcie treningu biegowego. Z kolejnym policyjnym ratownikiem ranne kobiety spotkały się na szpitalnym oddziale ratunkowym.

  Dodano: 07.01.2015SP Słupsk
 • Nowy Oficer Łącznikowy w Paryżu

  Od listopada tego roku funkcję Oficera Łącznikowego polskiej Policji we Francji pełni mł. insp. Dariusz Stachowiak. Policjant z Opola wygrał konkurs na nowe stanowisko, potwierdzając swoje wysokie kwalifikacje. Po uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych objął nowe stanowisko w Paryżu.

  Dodano: 31.12.2014Opole
 • Świąteczne paczki od kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie zapomniano o tych funkcjonariuszach i pracownikach dolnośląskiej Policji, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Dla ponad stu rodzin przygotowano paczki, ufundowane z prywatnych środków kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych oraz środków związku zawodowego policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław
 • Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym – szkolenie służb ratunkowych

  Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

  Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Po wejściu do centrali oddziału, przestępcy zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Po zajęciu obiektu przestępcy przejmują kierowanie siecią. W konsekwencji tej sytuacji miastu grozi paraliż w dostawach energii. Do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy i antyterroryści. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 18.12.2014Lublin Wideo
 • Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • XI Mistrzostwa MSW w Halowej Piłce Nożnej w Mielnie. Drużyna małopolskich policjantów zajęła III miejsce

  W dniach 4-6 grudnia drużyna KWP w Krakowie wzięła udział w XI Mistrzostwach MSW w Halowej Piłce Nożnej, rozgrywanych w nadmorskim Mielnie. W związku z jubileuszem 95–lecia powstania Policji Państwowej patronat honorowy objął Komendant Główny Policji. W zawodach uczestniczyły 22 drużyny piłkarskie, reprezentujące różne komendy wojewódzkie Policji, Komendę Główną Policji, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, SG oraz inne.

  Dodano: 08.12.2014Kraków
 • Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu

  29 listopada 2014 roku na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu. W imieniu kierownictwa WSPol. zawody otworzył podinsp. Piotr Łuka, wz. Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol. w Szczytnie oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej – bryg. mgr inż. Mariusz Gęsicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

  Dodano: 03.12.2014KGP
 • Sukces policyjnych biegaczy

  29 listopada w miejscowości Lubliniec – Kokotek odbył się 11 Maraton Komandosa. Zawody zostały rozegrane na pełnym dystansie maratońskim, czyli 42 km 195 m, na leśnych duktach w okolicach Lublińca. Jest to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, nie tylko ze względu na dystans - przede wszystkim ze względu na to, że do startu dopuszczani są jedynie zawodnicy w pełnym umundurowaniu, wysokich służbowych butach i z ważącym 10 kg plecakiem!

  Dodano: 03.12.2014
 • Nowy Oficer Łącznikowy w Berlinie

  Oficjalna zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego polskiej policji w Niemczech. Od 24 listopada 2014 r. funkcję tę pełni podinsp. Wiesław Gom. Lubuski oficer od 2008 r. kierował działaniami polskich policjantów w Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku. Pod koniec ubiegłego roku wygrał konkurs na nowe stanowisko, potwierdzając swoje wysokie kwalifikacje.

  Dodano: 24.11.2014Gorzów Wlkp.
 • Zakończenie 3. edycji projektu dla Mołdawii

  W dniach 18-19 października br. w Warszawie odbyło się spotkanie polsko-mołdawskie, podsumowujące realizację projektu szkoleniowego pt. "Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości". Projekt był realizowany od 2012 roku w ramach programu współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Polska Pomoc”.

  Dodano: 24.11.2014KGP
 • Medale i odznaczenia dla policjantów i pracowników policji

  Policjantki, policjanci, pracownicy Policji garnizonu mazowieckiego odebrali dziś z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Cezarego Popławskiego medale i odznaczenia. To wyróżnienia za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa. Uhonorowano także cywili, którzy w swojej działalności wspierają Policję.

  Dodano: 19.11.2014Radom
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 40 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.

  Dodano: 01.10.2014Kraków
 • Stołeczna Policja z nowym komendantem

  Z dniem 2 września nowym komendantem stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.

  Dodano: 02.09.2014KSP
 • Konkursy na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi, we Francji, w Holandii oraz Niemczech

  Komendant Główny Policji podjął decyzję o wszczęciu procedury kwalifikacyjnej mającej na celu wyłonienie kandydatów na stanowiska oficerów łącznikowych polskiej Policji na Białorusi we Francji, w Holandii oraz w Niemczech.

  Dodano: 26.07.2013KGP
 • Krzysztof Zgłobicki nowym szefem KWP w Bydgoszczy

  Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek komendanta głównego policji, z dniem 28 maja br. powołał na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy inspektora Krzysztofa Zgłobickiego, dotychczas pełniącego funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku.

  Dodano: 28.05.2013KGP
 • Wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W KWP w Katowicach odbyło się wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza. Dokonał go Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński w obecności m.in. władz województwa, zaproszonych gości, kierownictwa jednostek Policji garnizonu śląskiego i KWP w Katowicach. Jednocześnie ze śląskim garnizonem pożegnał się oficjalnie nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 24.05.2013Katowice Wideo
 • Nadinspektor Krzysztof Jarosz nowym szefem śląskiej Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 24 maja br. powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Krzysztofa Jarosza, dotychczas pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

  Dodano: 22.05.2013KGP
 • Nadinspektor Wojciech Olbryś nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia. Nowy komendant będzie odpowiadał za logistykę, finanse i łączność. Dzisiaj w komendzie głównej odbyła się uroczystość jego wprowadzenia.

  Dodano: 15.05.2013KGP
 • nadinsp. Wojciech Olbryś nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 15 maja br. powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia, dotychczas pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

  Dodano: 14.05.2013KGP
 • Nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska zastępcy szefa KGP

  Minister Spraw Wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz na wniosek Komendanta Głównego Policji odwołał ze stanowiska nadinspektora Andrzeja Rokitę, zastępcę komendanta głównego, odpowiedzialnego w Policji za pion kryminalny.

  Dodano: 09.04.2013KGP
 • O tym, jak motywować, by zmotywować – praktyczny poradnik dla kadry kierowniczej

  W Biurze Kadr i Szkolenia KGP opracowano poradnik o motywowaniu i motywacji "Po prostu motywuj". Jego celem jest – między innymi – przedstawienie niektórych sposobów motywowania podwładnych do efektywnej pracy. Poradnik ma stanowić źródło inspiracji i pomoc dla osób na stanowiskach kierowniczych w zarządzaniu zmotywowanym i zaangażowanym zespołem policjantów i pracowników.

  Dodano: 30.01.2012KGP
 • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

  Wczoraj w szeregi Lubelskiej Policji wstąpiło 25 nowych funkcjonariuszy. Podczas apelu, który odbył się o godz. 14.30 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, złożyli oni uroczyste ślubowanie. Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 03.01.2012Lublin , Wrocław Wideo
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie