Aktualności - Aktualniści - Policja.pl

Aktualniści

Policja.pl

 

Konferencja podsumowująca projekt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

W Szczecinie odbyła się konferencja podsumowująca „Projekt Norweski” prowadzony od kwietnia 2016 roku, a finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej. Beneficjentem tego projektu jest Komenda Główna Policji.

więcej ►

 


 

Lubuskie świeci przykładem

W środę /25 stycznia/ na terenie całego kraju policjanci prowadzą działania, „Dzień Odblasków”. To akcja, która po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Choć inicjatyw mundurowych nigdy pod tym względem w Polsce nie brakowało, to ten symboliczny dzień już na stałe wpisze się w kalendarze policyjnych służb. Dziś ramie w ramię z policjantami z kraju idą lubuscy policjanci. Lubuszanie bardzo chętnie przyjmowali odblaski wiedząc, że inwestują w bezpieczeństwo.

więcej ►

 


 

Pod szczególnym nadzorem

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie codziennie realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego i chociaż zdarzeń drogowych z udziałem pieszych jest mniej, niestety duża ich część ma miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych.

więcej ►

 


 

W mieście pędził prawie 140 km/h

W ostatni weekend pogoda sprzyjała kierującym. Za oknem piękne słońce, " czarne drogi", co niestety przełożyło się na to, że kierowcy z łatwością naciskali na pedał gazu.

więcej ►

 


 

„Dzień odblasków” na Suwalszczyźnie

W całym kraju, wzorem Norwegii, ruszyła wczoraj, promująca bezpieczeństwo pieszych, akcja „Dzień odblasków”. Jej głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym. W projekt ten włączyli się również suwalscy policjanci.

więcej ►

 


 

Ogólnopolski "Dzień odblasków" w powiecie siemiatyckim

W całym kraju, wzorem Norwegii, wczoraj ruszyła promująca bezpieczeństwo pieszych akcja „Dzień odblasków”. Siemiatyccy policjanci aktywnie włączyli się do przedsięwzięcia zachęcając niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym.

więcej ►

 


 

„Dzień odblasków” na drogach powiatu wysokomazowieckiego

Dziś na terenie całego kraju, po raz pierwszy przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. W projekt ten włączyli się również wysokomazowieccy policjanci. Idea tego przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku.

więcej ►

 


 

Strzelecka policja rozdaje odblaski

Funkcjonariusze z ruchu drogowego przeprowadzili działania „Dzień Odblasków”, rozdając w rejonach szkół odblaski dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ten mały drobiazg wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa osób poruszających się po drodze.

więcej ►

 


 

"Dzień Odblasków" w Szczecinie

Dzisiaj na terenie całego kraju, po raz pierwszy obchodzony jest „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. W wydarzeniu biorą udział wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

więcej ►

 


 

Już niebawem w ramach projektu zostanie przeprowadzona akcja profilaktyczno-promocyjna w wykorzystaniem zakupionego w ramach projektu sprzętu - 6 laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu, a także materiałami promocyjnymi. Piesi i kierowcy będą mogli otrzymać materiały odblaskowe, zawieszki zapachowe i pamięć USB.

 


 

Zakończył się przetarg na dostawę materiałów promocyjnych, które będą elementem szerszych działań profilaktyczno-promocyjnych zaplanowanych na I kw 2017 r.

Szczegółowe informacje nt. przetargu dostępne są na stronie:
http://przetargi.policja.pl/zp/postepowania-o-zamowie/134751,269Ckt16MP.html

Już niebawem niemal każdy mieszkaniec województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego będzie mógł otrzymać zakupione materiały.

 


 

W ramach projektu zostały już zakupione i niebawem trafią w ręce policjantów z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, nowoczesne mierniki laserowe z rejestracją obrazu. 

Szczegółowe informacje nt. przetargu dostępne są na stronie:
http://przetargi.policja.pl/zp/postepowania-o-zamowie/134688,268Cut16DG.html

Powrót na górę strony
Polska Policja