Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Ogólnopolskie zawody funkcjonariuszy Policji w ratownictwie wodnym

  Pod patronatem Komendanta Głównego Policji 17 załóg z całej Polski rywalizowało w Hajnówce w ratownictwie wodnym. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, zaś w klasyfikacji generalnej najlepszym okazał się policjant z Komendy Stołecznej Policji. W ramach działań profilaktycznych na terenie Parku Wodnego w Hajnówce zorganizowano stoiska profilaktyczne, a także mobilny punkt poboru krwi oraz stoisko prezentowane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego Numer Alarmowy 112.

  Dodano: 22.05.2015Białystok
 • Dyżurny ostródzkiej komendy pomógł uratować niemowlę

  Szczęśliwie zakończyła się telefoniczna pomoc oficera dyżurnego, który odebrał zgłoszenie o duszącym się kilkunastodniowym niemowlęciu. Asp. Łukasz Sawko fachowo i spokojnie poinstruował mamę dziecka, jak ma udzielić pomocy. Dziecko odzyskało oddech.

  Dodano: 22.05.2015Olsztyn Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 1500 porcji narkotyków

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. Podczas kontroli w pojeździe i w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 1500 porcji narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.05.2015Poznań Wideo
 • Minister Teresa Piotrowska spotkała się z seniorami

  Pani Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych - podczas wizyty w Tychach uczestniczyła w prelekcji dla seniorów pod nazwą „Nie daj się oszukać”. W spotkaniu wzięli również udział I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn, Komendant Miejski Policji w Tychach oraz prezydent miasta.

  Dodano: 22.05.2015Katowice Wideo
 • Trwa kampania „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”. Dołącz do tych, którzy nie używają telefonu, gdy prowadzą auto

  Już ponad miesiąc trwa ogólnopolska kampania społeczna „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”, znana również w Internecie jako #BezKomórki. Akcja zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, jakie płyną z rozmowy przez telefon podczas jazdy samochodem i przypomina, że co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem rozproszonej w ten sposób uwagi.

  Dodano: 22.05.2015KGP
 • Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany przez policję

  Płońscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego, do którego doszło niespełna 2 miesiące temu w Gminnym Zespole Szkół w Czerwińsku. Ewakuowano wtedy około 400 osób i zaalarmowano policję oraz straż pożarną, co wygenerowało duże koszty. Sprawca, 21-latek usłyszał już zarzuty i dobrowolnie poddał karze.

  Dodano: 22.05.2015Radom
 • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 78-latki

  Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo mieszkanki Marek. 43-letniego Ireneusza K. zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy po tym, jak zadał śmiertelne ciosy 78-letniej kobiecie. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

  Dodano: 22.05.2015KSP
 • 119 km/h w terenie zabudowanym i przekroczenie podwójnej ciągłej. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy

  Policjanci drogówki w miejscowości Grabin pod Ostródą zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 119km/h. W myśl nowych przepisów mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego portfel uszczuplił się o 600 złotych. To trzeci taki przypadek w powiecie ostródzkim od czasu, kiedy zmieniły się przepisy kodeksu drogowego.

  Dodano: 22.05.2015Olsztyn Wideo
 • III Ogólnopolskie Mistrzostwa Policyjnych Ratowników

  Policyjni ratownicy ze wszystkich garnizonów w kraju uczestniczyli w słupskiej Szkole Policji w trzeciej edycji zawodów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Najlepszymi wśród najlepszych okazali się ratownicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

  Dodano: 22.05.2015SP Słupsk
 • Poszukiwany ENA zatrzymany

  Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez francuski wymiar sprawiedliwości. 49-latek jest podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło 18 lat temu. Dzisiaj został doprowadzony do sądu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.05.2015Gdańsk
 • Podejrzani o serię włamań do mieszkań zatrzymani

  Zatrzymane trzy osoby podejrzane o liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań, odzyskane mienie, zabezpieczony pojazd – to efekt wytężonych działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Za popełnione czyny grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.05.2015Radom
 • Pielęgniarka podrobiła 84 recepty

  Pielęgniarka, która podrabiała recepty, została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów. Kobieta wystawiła w sumie 84 recepty na swoje tabletki przeciwbólowe. Przestępczy proceder trwał od trzech lat. Zatrzymana przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

  Dodano: 22.05.2015Katowice
 • Aresztowana za okradanie starszych osób

  Policjanci z Komisariatu II zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów i aresztowanie kobiety okradającej starsze osoby na terenie Zielonej Góry. Sąd Rejonowy aresztował złodziejkę na trzy miesiące.

  Dodano: 22.05.2015Gorzów Wlkp.
 • Wydział do Walki z Cyberprzestępczością z Bydgoszczy „Gwiazdą Informatyki Śledczej”

  Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy powstał niespełna 5 miesięcy temu. Policjanci tego wydziału mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Teraz jako jeden z dwóch wydziałów dw. z cyberprzestępczością w Polsce odebrali wyróżnienie „Gwiazda Informatyki Śledczej”. Ten tytuł zobowiązuje.

  Dodano: 22.05.2015Bydgoszcz
 • Zatrzymany za kradzież samochodu i paliwa

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o kradzież samochodu zaparkowanego na ulicy. Auto funkcjonariusze odnaleźli w lesie. Zatrzymanemu policjanci udowodnili też trzykrotną kradzież paliwa.

  Dodano: 22.05.2015Wrocław
 • Brooklyn i jej policyjna przewodniczka

  Agnieszka Paszkowska, policjantka z Wydziału Kryminalnego z Niebuszewa i jej czworonożna podopieczna Brooklyn należą do Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo - jedynej grupy dysponowanej na terenie wszystkich powiatów województwa przez komisariaty policji. Razem brały udział w poszukiwaniu uprowadzonej Mai, a ponadto w kilkudziesięciu akcjach poszukiwawczych w terenie. Agnieszka i jej pies podczas tych akcji sumarycznie pokonali kilka tysięcy kilometrów pieszo, często w bardzo trudnym i niedostępnym terenie, pracując w każdych warunkach atmosferycznych, o każdej porze roku w poszukiwaniu osób zaginionych.

  Dodano: 22.05.2015Szczecin
 • Narada służby prewencyjnej

  Narada naczelników komend wojewódzkich i stołecznej Policji, odpowiedzialnych za służbę prewencją, odbywa się w Hajnówce. Wiodącym tematem narady jest problematyka bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych. Spotkanie prowadzi Naczelnik Wydziału Prewencji Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP – mł. insp. Robert Kumor.

  Dodano: 22.05.2015KGP
 • Henryk L. ps.Lewatywa, Maciej P. ps.Siwy i Tomasz K. zatrzymani przez "Łowców cieni"

  Niemcy, Grecja i Szwecja - to tylko kilka krajów, w których przed organami ścigania próbowali ukrywać się przestępcy. Udawało im się to tylko do momentu, gdy ich poszukiwaniem zajęli się "Łowcy cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji.

  Dodano: 21.05.2015CBŚP
 • Kolejny zatrzymany do sprawy SKOK Wołomin

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejną osobę ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej podejrzaną o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin pożyczek i kredytów na łączną kwotę prawie 100 milionów złotych. 46-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

  Dodano: 21.05.2015Białystok
 • Szkolenie obronne zastępców komendantów wojewódzkich Policji

  Na terenie obiektów Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim odbywa się szkolenie obronne zastępców komendantów wojewódzkich Policji ds. prewencji z wojskiem. W ćwiczeniach bierze udział także Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

  Dodano: 21.05.2015Szczecin
 • Policjanci udaremnili kolejną wypłatę gotówki skradzionej z zagranicznych banków

  Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali lidera grupy trudniącej się oszustwami bankowymi. Jak wynika z ustaleń, 42-latek zajmował się nadzorem przepływu skradzionej z zagranicznych banków gotówki. Do tej pory w tej sprawie w ręce funkcjonariuszy wpadły trzy osoby trudniące się przestępczym procederem. Szacowana kwota wyłudzeń to ponad 2 mln złotych. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  Dodano: 21.05.2015Kraków Wideo
 • Blisko 12 ton nielegalnej krajanki tytoniowej ujawnili funkcjonariusze CBŚP i Izby Celnej

  Funkcjonariusze krakowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej w Katowicach zabezpieczyli blisko 12 ton nielegalnej krajanki tytoniowej. Kierowca TIR - a, który przewoził nielegalny towar został zatrzymany. Krajanka najprawdopodobniej miała trafić do nielegalnej fabryki papierosów. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na co najmniej 5,5 miliona złotych.

  Dodano: 21.05.2015CBŚP , Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku543
Zatrzymani poszukiwani257
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący158
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach89
21.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku569
Zatrzymani poszukiwani250
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący152
Wypadki drogowe70
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach81
20.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku600
Zatrzymani poszukiwani257
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący176
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach97
19.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku559
Zatrzymani poszukiwani230
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący194
Wypadki drogowe81
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach103
18.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku679
Zatrzymani poszukiwani151
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący314
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach91
17.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku681
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący321
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach101
16.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku532
Zatrzymani poszukiwani255
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący202
Wypadki drogowe103
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach125
15.05.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ