Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Bezpieczne święta
 • Policjantki zatrzymały sprawcę rozboju

  Szybka i skuteczna interwencja Policji w Nowej Soli. Sprawca napadu, po sterroryzowaniu ofiary przedmiotem do złudzenia przypominającym broń, został obezwładniony i zatrzymany przez dwie policjantki. Kluczem do sukcesu okazało się doskonałe wyszkolenie funkcjonariuszek. Obydwie panie w mundurach, od lat czynnie uprawiając sport, nie miały problemów z obezwładnieniem groźnego napastnika.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 2,5 kilograma narkotyków

  Kryminalni z KWP w Opolu zatrzymali 3 mieszkańców powiatu opolskiego. W domu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 850 gramów marihuany i ponad 1,5 kilograma pociętych roślin konopi indyjskiej przygotowanej do suszenia. Takie czyny zagrożone są karami nawet do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.12.2014Opole
 • Zamiast zniszczyć, przywłaszczono setki tysięcy papierosów

  Funkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚP wspólnie funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili kontrolę dotyczącą nieprawidłowości niszczenia papierosów. Zabezpieczono ponad 820 tysięcy sztuk papierosów, które nie zostały zutylizowane. W związku z uchybieniami zatrzymano właściciela firmy. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.

  Dodano: 18.12.2014CBŚP , Łódź
 • Areszt za przestępczość samochodową

  W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który kierował przestępczym procederem polegającym na kradzieży aut z terenu Niemiec. Sąd aresztował Marcina L. na okres dwóch miesięcy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp.
 • Sprawcy napadu na kantor zatrzymani

  Wodzisławscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadu na kantor w Gołkowicach. Dziś Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim podejmie decyzję, czy mężczyźni zostaną tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • Oszust usłyszał ponad 60 zarzutów

  Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 34-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna, posługując się sfałszowanymi dokumentami, oszukiwał mieszkańców powiatu żywieckiego twierdząc, że zbiera pieniądze na chore dzieci. Faktycznie zbierał na wyjazd za granicę. Oszust po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał ponad 60 zarzutów. Na poczet przyszłych kar i roszczeń policjanci zabezpieczyli jego mienie. Za popełnione przestępstwo w wiezieniu może spędzić nawet 8 lat.

  Dodano: 18.12.2014Katowice
 • Podejrzewani o wyłudzanie odszkodowań od ubezpieczycieli zatrzymani

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali wczoraj osiem osób podejrzewanych o wyłudzenia odszkodowań od firm ubezpieczeniowych na kwotę przekraczającą 170 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Kielce
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

  Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Po wejściu do centrali oddziału, przestępcy zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Po zajęciu obiektu przestępcy przejmują kierowanie siecią. W konsekwencji tej sytuacji miastu grozi paraliż w dostawach energii. Do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy i antyterroryści. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 18.12.2014Lublin Wideo
 • „Maniek” i „Kaczor” w BOA

  Biuro Operacji Antyterrorystycznych wzbogaciło się wczoraj o dwie łodzie bojowe "RIB 9 m" z silnikami 2x250 KM przeznaczone do wykonywania zadań na morzu. Nadano im imiona "Maniek" i "Kaczor", w hołdzie kolegom, którzy w 2003 roku zginęli w Magdalence. W przekazaniu łodzi uczestniczyli m.in.: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Kapelan Policji, kierownictwo Wydziału Realizacyjnego KSP oraz byli funkcjonariusze BOA KGP.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Konkurs świąteczny z nagrodami - laureci

  Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs świąteczny. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie bardzo się postarały, stąd też komisja konkursowa miała trudne zadanie. Po długotrwałej naradzie i odczytywaniu na głos pięknych życzeń, które Państwo przesłaliście na konkurs wybraliśmy zwycięzców.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • 38-latka odpowie za zabójstwo

  Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o śmiertelne ugodzenie nożem swojego 22-letniego partnera. Kobieta najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 18.12.2014Radom
 • "Zrozumieć zło" - warsztaty dla policjantów

  W dniach od 15 do 17 grudnia w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu odbyły się kolejne warsztaty w ramach programu "Zrozumieć zło". Zorganizowane one zostały przez Centrum Żydowskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Brali w nich komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy z jednostek policji województw śląskiego oraz opolskiego.

  Dodano: 18.12.2014Katowice , Opole
 • Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym – szkolenie służb ratunkowych

  Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Poszukiwany z ENA przez 10 lat ukrywał się w Szwecji

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 57-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jak już ustalono, od 2004 roku przebywał on na terenie Szwecji. 57-latek został zatrzymany podczas pierwszej od 10 lat wizyty w kraju. Wpadł po kolizji drogowej w pobliżu Otwocka.

  Dodano: 18.12.2014KSP
 • Uratowany przed wychłodzeniem

  Noc z wtorku na środę mogła skończyć się tragicznie dla nietrzeźwego 59-latka, który nie był w stanie samodzielnie dotrzeć do miejsca zamieszkania. Zmarzniętego mężczyznę w przydrożnym rowie znaleźli policjanci z posterunku w Rutce Tartak.

  Dodano: 18.12.2014Białystok
 • Poszukiwany sześcioma listami gończymi trafił w ręce świętokrzyskich policjantów

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy wsparciu funkcjonariuszy Sekcji Antyterrorystycznej z Kielc, na terenie Warszawy zatrzymali 28 – letniego mieszkańca naszego województwa. Mężczyzna poszukiwany był sześcioma listami gończymi wydanymi przez Sądy Rejonowe w Skarżysku – Kamiennej oraz Starachowicach. Przed organami ścigania ukrywał się od 2008 roku. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez policjantów, teraz przebywa już pod nadzorem w Areszcie Śledczym w Warszawie.

  Dodano: 18.12.2014Kielce
 • Szkolenie na nowy typ śmigłowca w Zarządzie Lotnictwa Policji

  Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu wybrani funkcjonariusze służby Lotnictwa Policji rozpoczęli szkolenie na nowy typ śmigłowca Bell-412. Szkolenie teoretyczne zostało przeprowadzone w kraju przez wykładowców ośrodka szkolenia Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii. Praktyczna część szkolenia została przeprowadzona z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora lotów na terenie bazy RAF w Anglii.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Zatrzymanie sprawczyni fałszywego alarmu bombowego

  Głogowscy policjanci zatrzymali 55-letnią kobietę. Podejrzewana jest o wywołanie fałszywego alarmu i zawiadomienie służb ratunkowych o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków mieszkalnych, na terenie miasta. Obiekt został sprawdzony przez grupę pirotechniczno-minerską, która nie potwierdziła tego faktu. Przypomnijmy, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Areszty za napad na optyka

  W Świebodzinie do jednego z salonów optycznych na terenie miasta wtargnęło dwóch mężczyzn w kominiarkach, którzy używając siły i gróźb usiłowali dokonać rozboju. Już w niespełna tydzień od zdarzenia, świebodzińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tego zuchwałego napadu.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp.
 • „Western” i siedemnastu innych podejrzanych zatrzymanych przez CBŚP w Poznaniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Marka F. pseudonim „Western”. Wraz z nim, zatrzymano siedemnaście innych osób. Wszyscy są podejrzani o wymuszenia rozbójnicze i szereg innych przestępstw kryminalnych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto.

  Dodano: 17.12.2014CBŚP , Poznań Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku561
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący170
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach124
17.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku630
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący185
Wypadki drogowe109
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach116
16.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku604
Zatrzymani poszukiwani278
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący196
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach118
15.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku734
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący287
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach94
14.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku725
Zatrzymani poszukiwani161
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący290
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach90
13.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku636
Zatrzymani poszukiwani295
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe152
Zabici w wypadkach14
Ranni w wypadkach177
12.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku644
Zatrzymani poszukiwani315
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący188
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach110
11.12.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ