Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Centralne obchody Święta Policji
 • Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa
 • Komendant Główny Policji: poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce
 • Policjanci rozbili grupę przestępczą kradnącą auta

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozbili grupę przestępczą, która dokonywała kradzieży z włamaniem do samochodów luksusowych i dostawczych na terenie Polski i Francji. Szacuje się, że grupa ta mogła dokonać kradzieży w sumie kilkudziesięciu aut. Do aresztu trafiło czterech mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało zarzuty kierowania grupą przestępczą.

  Dodano: 31.07.2014Radom
 • Towar o wartości ponad 1,7 mln zł miał trafić do Wielkiej Brytanii

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w obecności kołobrzeskich funkcjonariuszy z Izby Celnej, skontrolowali tira stojącego na parkingu w rejonie Wałcza. Podejrzewali, że samochód może mieć związek z przemytem - nie mylili się. Policjanci znaleźli 288 kartonów zawierających po 50 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wynika z ustaleń, towar o czarnorynkowej wartości ponad 1,7 mln zł miał trafić do Wielkiej Brytanii.

  Dodano: 31.07.2014Poznań
 • Policjanci rozbili grupę handlującą narkotykami w Koronowie

  Kolejna, 10. już osoba usłyszała zarzuty w sprawie handlu znaczą ilością narkotyków na terenie Koronowa. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlikwidowali w ten sposób zorganizowaną grupę trudniącą się tym przestępczym procederem. Jak oszacowali policjanci, dilerzy zdążyli wprowadzić na rynek ponad 15 kg różnego rodzaju środków odurzających o czarnorynkowej wartości prawie 430 tys. zł. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 31.07.2014Bydgoszcz
 • CBŚ zlikwidowało kolejny magazyn z nielegalnymi papierosami

  Realizując działania wymierzone w przestępczość akcyzową policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z celnikami zlikwidowali kolejny magazyn z papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Zabezpieczono 420 tys. sztuk wyrobów tytoniowych o wartości blisko ćwierć miliona złotych.

  Dodano: 31.07.2014CBŚ , Wrocław
 • Odpowiedzą za zabójstwa

  31-letni mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany przez tamtejszych policjantów pod zarzutem zabójstwo swojego ojca oraz usiłowanie zabójstwa matki. Do podobnego zdarzenia doszło w Działdowie, gdzie w ręce stróżów prawa wpadł Michał C. podejrzany o zabójstwo 36–letniego mężczyzny. Poszkodowanego z poważnymi obrażeniami głowy znaleziono w domu sprawcy. Obu zatrzymanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.07.2014Olsztyn
 • Sprzedawali podrobione konsole

  Jedna z poznańskich firm zajmująca się handlem sprzętem elektronicznym sprzedawała konsole z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci w jej siedzibie zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 1 miliona złotych. Jeżeli zarzuty się potwierdzą właścicielom grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 31.07.2014Poznań
 • Jechał kompletnie pijany i potrącił na chodniku starszą kobietę

  Był pijany, potrącił pieszą samochodem i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Wrocławscy policjanci szybko znaleźli i zatrzymali kierowcę podejrzanego o ten czyn. W poszukiwaniu sprawcy funkcjonariuszom pomógł policyjny pies tropiący. To on doprowadził policjantów do „kryjówki” i wskazał na mężczyznę siedzącego na drzewie. Pokrzywdzona z poważanymi obrażeniami trafiła do szpitala. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.07.2014Wrocław Wideo
 • „71.Tour de Pologne” w Gdańsku

  3 sierpnia 2014 roku o 13.00 w Gdańsku rozpocznie się I etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71.Tour de Pologne”. Tego dnia mundurowi z garnizonu pomorskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział 528 funkcjonariuszy pomorskiej Policji.

  Dodano: 31.07.2014Gdańsk
 • Policyjna Grupa Rekonstrukcji Historycznych z Krosna

  W 95. rocznicę powstania Policji Grupa Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zaprezentowała się 26 lipca br. podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie. Dzień później rekonstruktorzy z Krosna zadebiutowali w inscenizacji "Akcji Burza" w Szczawnicy podczas 70-rocznicy Powstania Szczawnickiego.

  Dodano: 31.07.2014Rzeszów
 • Miał ponad 6 promili alkoholu

  Głubczyccy policjanci udzielili pomocy 55-letniemu mieszkańcowi powiatu, który stracił przytomność na jednym z głubczyckich osiedli. Funkcjonariusze na miejsce natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono aż 6,1 promila alkoholu. 55-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  Dodano: 31.07.2014Opole
 • Przygotowania Dolnośląskiej Policji do rozpoczęcia jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich I i II ligii

  W związku z rozpoczynającym się nowym sezonem rozgrywek piłki nożnej I i II ligii, zorganizowano w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu spotkanie poświęcone zapewnieniu bezpieczeństwa podczas meczów piłkarskich, któremu przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Artur Falkowski. Uczestnicy omawiali tematy związane z zagrożeniami, jakie mogą ewentualnie pojawić się w trakcie takich wydarzeń sportowych.

  Dodano: 31.07.2014Wrocław
 • Minister wręczył "Krzyże Zasługi za Dzielność"

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński wręczyli dziś „Krzyże Zasługi za Dzielność” ośmiu policjantom, którzy wykazali się wyjątkową odwagą i narażali swoje życie lub zdrowie ratując innych.

  Dodano: 30.07.2014KGP
 • CBŚ zabezpieczyło 9 milionów papierosów

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Służby Celnej zabezpieczyli prawie 9 milionów sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 5 milionów złotych. Z ustaleń CBŚ wynika, że papierosy pochodzą z przemytu z Singapuru.

  Dodano: 30.07.2014CBŚ
 • CBŚ – Dilerzy narkotyków zatrzymani w drodze na Woodstock

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu oraz z KMP w Kaliszu zatrzymali grupę pseudokibiców kaliskiego klubu sportowego, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do przystanku Woodstock w dość nietypowy sposób - planowali sprzedawać podczas festiwalu narkotyki. Do tego celu zorganizowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Czterem zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.07.2014CBŚ , Poznań Wideo
 • Kochasz? STOP Wariatom Drogowym

  1 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

  Dodano: 30.07.2014KGP
 • Policjanci CBŚ zabezpieczyli majątek podejrzanych o wartości 1,2 mln. złotych

  Kieleccy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Kielcach, prowadzą działania w ramach śledztwa dotyczącego celowego wyprowadzenia majątku jednej z podkarpackich spółek. Jak ustalono, firma zagrożona była upadłością i nie miała środków na spłatę swoich wierzycieli. Według śledczych z Kielc, przestępcza działalność trzech osób, w tym jednej kobiety, miała na celu udaremnienie zaspokojenia ich roszczeń. W rezultacie przeprowadzonych czynności policjantów i prokuratury na poczet grożących podejrzanym kar majątkowych i roszczeń odszkodowawczych na nieruchomościach będących własnością podejrzanych wpisano hipoteki przymusowe o łącznej wartości 1 miliona 200 tys. złotych.

  Dodano: 30.07.2014CBŚ , Kielce
 • Obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

  W tym roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody, które rozpoczynają się dzisiaj, zostały objęte honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.W spotkaniu Prezydenta RP z Powstańcami Warszawskimi, które odbyło się dzisiaj w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, wziął udział Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 30.07.2014KSP
 • Areszt dla „Karola”

  Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw ustalili podejrzanego o rozboje z użyciem broni. 29-letni Karol P. ps. „Karol” jest kolejną osobą zatrzymaną do napadu z użyciem broni palnej na zakład jubilerski przy ulicy Puławskiej, włamanie do salonu jubilerskiego przy pl. Trzech Krzyży oraz napadu na starsze małżeństwo w Garwolinie. Zatrzymanemu może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.07.2014KSP
 • Usłyszeli zarzuty za handel ludźmi

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie prowadzą od marca 2012 roku czynności w sprawie czerpania korzyści z nierządu oraz handlu ludźmi. Funkcjonariusze dwa dni temu zatrzymali małżeństwo, które usłyszało zarzuty zagrożone karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.07.2014Szczecin

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku786
Zatrzymani poszukiwani270
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący310
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach93
30.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku720
Zatrzymani poszukiwani222
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący282
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach110
29.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku957
Zatrzymani poszukiwani236
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący450
Wypadki drogowe120
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach158
28.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku1077
Zatrzymani poszukiwani126
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący560
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach129
27.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku932
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący459
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach153
26.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku617
Zatrzymani poszukiwani210
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący276
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach126
25.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku656
Zatrzymani poszukiwani237
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący252
Wypadki drogowe112
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach149
24.07.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ