Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Operacja Black Posejdon III

  Polska Policja we współpracy z Interpolem oraz 10 krajami europejskimi zakończyła kolejną edycję operacji Black Posejdon. Była ona wymierzona w przestępczość gospodarczą, a w szczególności w wytwarzanie, handel i przemyt podrabianych produktów: alkoholu, papierosów, ubrań, elektroniki, kosmetyków, żywności. Same działania polskiej Policji przyniosły wymierny wynik w postaci zabezpieczenia podróbek za ponad 29,5 mln złotych.

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie warte blisko 530 tysięcy złotych

  Śledztwo, a następnie realizacja funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z komendy miejskiej Policji w Krakowie, zaowocowała zabezpieczeniem nośników z nielegalnym oprogramowaniem w lokalu jednego z mieszkańców Krakowa. Wartość oszacowanych strat na rzecz twórców wyniosła blisko 530 tysięcy złotych.

  Dodano: 25.11.2014Kraków
 • Zabezpieczone narkotyki warte prawie 100 tys. złotych

  Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali 3 osoby podejrzewane posiadanie narkotyków. Jest to efekt kilkumiesięcznych działań w wyniku których zabezpieczono narkotyki warte blisko 100 tys. zł. Oprócz podejrzanego o handel narkotykami, zatrzymano również 2 jego klientów.

  Dodano: 25.11.2014Poznań Wideo
 • Wicemistrz Śląskiej Godki

  Trębacz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach został Wicemistrzem Śląskiej Godki. Sierżant Marek Jon w swój monolog rozpoczął od fascynacji górniczymi orkiestrami, a zakończył opowieścią o orkiestrze policyjnej, w której gra na co dzień. W trakcie jego wygłaszania wystąpił w dwóch mundurach - górniczym i policyjnym.

  Dodano: 25.11.2014Katowice Wideo
 • Gala podsumowująca program „Kibic przez duże K”

  W poniedziałek 24 listopada w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie odbyła się Gala podsumowująca program „Kibic przez duże K” realizowany we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Klubem Sportowym Unia Leszno, szkołami powiatu leszczyńskiego oraz Urzędem Miasta Leszna i Starostwem Powiatowym.

  Dodano: 25.11.2014Poznań
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 460 tysięcy papierosów i około tony suszu tytoniowego

  Łęczyccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejne działania skierowane przeciwko nielegalnemu handlowi papierosami. W wyniku podjętych działań zabezpieczonych zostało ponad 460 tysięcy papierosów i około tony suszu tytoniowego.

  Dodano: 25.11.2014Łódź
 • Magazyn z podróbkami zlikwidowany

  Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej odkryli magazyn, w którym zabezpieczyli podrobione perfumy, kosmetyki, zegarki i odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wstępnie wyceniono na kilkaset tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.11.2014Szczecin Wideo
 • Włamanie do jednego z baraków Państwowego Muzeum na Majdanku

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z baraków znajdujących się na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Z jednej z gablot wystawowych skradzione zostało obuwie. Jak wynika ze złożonego zawiadomienia zginęło 8 sztuk butów po byłych więźniach obozu.

  Dodano: 25.11.2014Lublin
 • Zatrzymanym za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywocia

  Dwaj mieszkańcy Krośnic zostali na trzy miesiące tymczasowo aresztowani jako podejrzani o usiłowanie zabójstwa swojego sąsiada. Mężczyźni prawdopodobnie siekierą i przedmiotem przypominającym tasak zadali swojej ofierze kilka ciosów – pokrzywdzony żyje, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Podejrzanym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • Jechał autem na S8 „pod prąd” – policjanci zatrzymali kierującego

  Kierujący pojazdem osobowym odpowie przed sądem za stworzenie zagrożenia w ruchu oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wykroczenia te popełnił 62-letni mieszkaniec Wrocławia, który w godzinach wieczornych poruszał się drogą ekspresową S8 „pod prąd”. Funkcjonariusze z powiatu oleśnickiego wystąpią również do sądu z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław Wideo
 • Trafił do aresztu za stalking

  Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc wobec mężczyzny podejrzanego o stalking. Michał R. został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu na warszawskim Targówku, po tym, jak okazało się, że 35-latek uporczywie nękał swoją ofiarę, wysyłał jej sms o różnych porach dnia i nocy oraz pojawiał się w miejscu jej pracy. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.11.2014KSP
 • Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki”

  Tylko do 26 listopada br. można zgłaszać kandydatów do V edycji konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Ambasadorem konkursu jest Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • „Kieruj się rozsądkiem” – konferencja prasowa

  Od października 2013 roku Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP realizuje ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem”, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Kampania poświęcona jest bezpieczeństwu motocyklistów, pieszych i seniorów (+60).

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • Sukces polskiego policjanta w Katarze

  Wykładowca słupskiej szkoły Policji jako jedyny Polak dobiegł do mety ultramaratonu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata, które odbyły się w stolicy Kataru Ad-Daucha. St.asp. Tomasz Matusiak pokonał morderczy dystans 100 kilometrów, na którym rywalizowali najlepsi biegacze świata.

  Dodano: 25.11.2014SP Słupsk
 • Odpowie za postrzelenie dziecka z wiatrówki i posiadanie narkotyków

  Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie z wiatrówki 11-latki, która akurat przejeżdżała na rowerze nieopodal miejsca gdzie strzelał. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do podejrzanego zabezpieczyli broń i śrut oraz ujawnili ponad 200 porcji haszyszu i marihuany. Mężczyzna posiadał też 17 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • 95 lat służb policyjnych w Polsce. Teoria i praktyka

  Osiemdziesięciu uczestników zgromadziła konferencja naukowa "95 lat służb policyjnych w Polsce. Teoria i praktyka" zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego i Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Honorowy patronat nad konferencją objął Komendant Główny Policji generalny inspektor dr Marek Działoszyński.

  Dodano: 25.11.2014Rzeszów
 • "VICTORIA 2014” dla dolnośląskiej Policji

  Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, za wybitne zasługi w działalności na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzi, została uhonorowana statuetką „VICTORIA 2014”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Klub Ludzi Życzliwych. Uroczystość, podczas której statuetki odebrali przedstawiciele dolnośląskich instytucji, organizacji, czy przedsiębiorstw, które zasłużyły się w wspieraniu działań charytatywnych na rzecz osób potrzebujących, odbyła się w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • Podejrzany o próbę wyłudzenia odszkodowania

  Zarzuty oszustwa usłyszał 22-letni mieszkaniec Szczecina. Policjanci z Krapkowic podejrzewają mężczyznę o próbę wyłudzenia odszkodowania. Zdaniem śledczych mężczyzna wymyślił kolizję drogową i powiadomił o niej ubezpieczyciela. Może za to trafić nawet na 8 lat do więzienia.

  Dodano: 25.11.2014Opole
 • Trwa remont Posterunku Policji w Woźnikach

  W Komisariacie Policji w Woźnikach trwają prace związane z modernizacją budynku. Inwestycja jest realizowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Prace remontowe mają potrwać do końca grudnia tego roku.

  Dodano: 25.11.2014Katowice
 • Zatrzymany mężczyzna poszukiwany listem gończym

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Skarżysko Kamienna zatrzymali 30-letniego Krystiana S., który od 8 lat poszukiwany był listem gończym w związku z wyrokiem za spowodowanie wypadku drogowego w 2004 roku. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a dwie inne zostały ranne. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania.

  Dodano: 25.11.2014Kielce
 • Policjanci uratowali mężczyznę – dzięki akcji reanimacyjnej udało mu się przywrócić funkcje życiowe

  Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który nieprzytomny leżał nie oddychając na ulicy w Świętej Katarzynie. Po tym, jak funkcjonariusze podjęli wobec niego akcję reanimacyjną, udało się mężczyźnie przywrócić funkcje życiowe. Po przyjeździe na miejsce wezwanej karetki pogotowia, mężczyzna, u którego stwierdzono problemy krążeniowo-oddechowe, został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku566
Zatrzymani poszukiwani289
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący175
Wypadki drogowe118
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach128
25.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku530
Zatrzymani poszukiwani249
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący201
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach90
24.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku700
Zatrzymani poszukiwani118
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący310
Wypadki drogowe63
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach91
23.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku685
Zatrzymani poszukiwani149
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący269
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach71
22.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku598
Zatrzymani poszukiwani284
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący183
Wypadki drogowe110
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach130
20.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku547
Zatrzymani poszukiwani293
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący173
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach93
19.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku472
Zatrzymani poszukiwani285
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący177
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach95
18.11.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ