Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Porozumienie o współdziałaniu w zakresie zapobiegania zagrożeniom w przestrzeni powietrznej

  Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski oraz Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Magdalena Jaworska podpisali porozumienie o współdziałaniu operacyjnym w zakresie zapobiegania zagrożeniom w przestrzeni powietrznej.

  Dodano: 28.04.2015KGP
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zlikwidowali na terenie województwa łódzkiego nielegalną fabrykę tytoniu. W jednym z wynajmowanych domów pod Zgierzem funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli ponad 2,5 tony suszu tytoniowego, maszyny do krojenia, cięcia, mieszania tytoniu, opakowania do papierosów różnych marek. Straty Skarbu Państwa szacuje się na około 1.200.000 złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgierzu.

  Dodano: 28.04.2015CBŚP , Olsztyn
 • Zatrzymany podejrzany o podwójne zabójstwo

  Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 48-letniego kielczanina podejrzanego o zabójstwo 30-letniej kobiety oraz 53-letniego mężczyzny. Ciała małżonków znaleziono na początku lutego tego roku w mieszkaniu na jednym z kieleckich osiedli. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód, pozwolił przedstawić 48-latkowi zarzut podwójnego zabójstwa. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.04.2015Kielce
 • Zlikwidowana nielegalna wytwórnia tytoniu

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie ze Izbą Celną we Wrocławiu zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną tytoniu. W tej sprawie zatrzymano 3 mężczyzn. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać ponad 4,5 miliona złotych.

  Dodano: 28.04.2015CBŚP , Opole Wideo
 • Rozbita grupa przestępcza dokonująca rozbojów na terenie Krakowa

  Policjanci kryminalni z III komisariatu w Krakowie wraz ze swoimi kolegami z krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali trzy osoby dokonujące rozbojów z użyciem – jak się okazało - atrapy broni palnej i innych niebezpiecznych narzędzi. Bandyci często podawali się za funkcjonariuszy służb mundurowych. Podczas przesłuchania policjanci dochodzeniówki udowodnili im dokonanie ponad 20 napadów i 6 włamań do placówek handlowych.

  Dodano: 28.04.2015Kraków Wideo
 • Szaleńcza jazda warta 73 punkty karne

  Motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli, uciekając przed policjantami, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że na jego konto powinny "wpłynąć" 73 punkty karne. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a zabezpieczoną dokumentację w tej sprawie przekażą do sądu.

  Dodano: 28.04.2015Bydgoszcz Wideo
 • Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach

  Piractwo, agresja, cwaniactwo to niestety jeszcze codzienność na mazowieckich drogach. Cały czas na skrzynkę e-mailową „Stop agresji drogowej”, która działa w Wydziale Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu napływają nowe filmy z zarejestrowanymi wykroczeniami drogowymi. Tym razem inni kierowcy nagrali dwóch piratów. Obaj zostali ustaleni i teraz będą odpowiadać przed sądem. Pamiętajmy - każdy ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach!

  Dodano: 28.04.2015Radom Wideo
 • Policjantka ze Złotoryi drugą polką na dystansie 42 km w Orlen Warsaw Marathon 2015

  Sierż. Anna Ficner, policjantka ze Złotoryi, wystartowała po raz pierwszy w swojej sportowej karierze w Orlen Warsaw Marathon. W imprezie tej wzięło udział ponad 20 tysięcy biegaczy. Zajmując 11 miejsce w kategorii open kobiet, policjantka była drugą Polką, która ukończyła ten królewski dystans, gdzie dominowały zawodniczki z Kenii oraz Etiopii.

  Dodano: 28.04.2015Wrocław
 • Fałszywy policjant chciał złota od seniora

  Policjanci wydziału kryminalnego na gorącym uczynku zatrzymali podejrzewanego o usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Pokrzywdzony sam zorientował się, że najprawdopodobniej ma do czynienia z oszustami. Zdziwił go scenariusz, który tym razem wyglądał tak, że do jego mieszkania miał przyjść policjant po to, by zabezpieczyć od niego na protokół przeszukania złotą biżuterię i ewentualną gotówkę.

  Dodano: 28.04.2015KSP
 • Kolejny złoty medal Justyny Kozdryk

  Justyna Kozdryk, pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, wywalczyła na X turnieju „Bursztynowa Sztanga”, czyli Ogólnopolskich Zawodach w Podnoszeniu Ciężarów osób niepełnosprawnych, złoty medal. To kolejny sukces sportowy naszej koleżanki. Gratulujemy!

  Dodano: 28.04.2015Radom
 • Działania przeciwko nielegalnym rajdom kierowców quadów i motocykli crossowych

  Złotoryjscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej przeprowadzili akcję skierowaną przeciwko osobom szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Podczas działań ujawniono kilka przypadków złamania przepisów prawa. Funkcjonariusze ukarali mandatami 6 osób - obywateli Niemiec, Holandii oraz Polski - za nielegalny wjazd do lasu i płoszenie zwierząt.

  Dodano: 28.04.2015Wrocław
 • Sprawcy rozbojów na taksówkarzach zatrzymani

  Małopolscy Policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawców rozboju na taksówkarzu i odzyskali taksówkę. Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Z kolei w ręce wrocławskich stróżów prawa wpadł mężczyzna, który grożąc kierowcy taksówki przyłożonym do głowy przedmiotem zawiniętym w płócienną torbę, nakazał mu udać się w kurs pod groźbą pozbawienia życia. Kierowcy udało się odjechać bez sprawcy i powiadomić o wszystkim Policję.

  Dodano: 27.04.2015Kraków , Wrocław
 • Okradał pociągi, w których pracował

  Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu wpadli na trop podejrzewanego o kradzież dysków rejestrujących, będących na wyposażeniu wagonów kolejowych. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z pracowników. Maciej R. ukradł około 80 takich urządzeń o łącznej wartości 164 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 20 dysków. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015KSP
 • Policjanci odzyskali sprzęt warty 380 tys. złotych

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ładowarki wartości 250 tys. zł. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścili się sprawcy. Udowodniono im także udział w kradzieży przesiewacza drogowego wartości 130 tys. zł. Za przestępstwa te grozi im teraz do 10 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015Katowice
 • Zatrzymani sprawcy serii fałszywych alarmów w sądach

  Sprawcy serii fałszywych alarmów bombowych, które między marcem i lipcem 2014 roku zakłóciły pracę sądów w Katowicach i Gliwicach, zostali zatrzymani przez katowickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Fałszywe alarmy spowodowały wówczas zaangażowanie wiele służb i ewakuację prawie 2,5 tys. osób.

  Dodano: 27.04.2015Katowice Wideo
 • Wyszukiwał ofiary przez Internet

  Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który wykorzystując komunikator internetowy i przesyłane wiadomości sms, namawiał małoletnie dziewczyny do spotkań, podczas których miałoby dojść do kontaktów seksualnych. Dodatkowo śledczy ustalili, że mężczyzna doprowadził jedną nastolatkę do innej czynności seksualnej. Sąd Rejonowy w Zgierzu, na wniosek Prokuratury Rejonowej nadzorującej śledztwo, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.04.2015Łódź
 • Areszt za oszustwo metodą „na policjanta”

  Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu do policyjnej celi trafił Łukasz B. 22-latek, podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego, próbował wyłudzić 30 tys. złotych od 83-letniego mężczyzny. Śledczy przedstawili już podejrzanemu zarzut za usiłowanie oszustwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

  Dodano: 27.04.2015KSP
 • Pościg za bmw

  Monieccy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę bmw. 29-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo, uciekając, uszkodził znak drogowy, ogrodzenie, a jazdę ostatecznie zakończył na drzewie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

  Dodano: 27.04.2015Białystok
 • Zwycięstwo Reprezentacji polskiej Policji z Sandecją Nowy Sącz

  W zakończonym w sobotę 25 kwietnia 2015 roku zgrupowaniu Reprezentacji Polskiej Policji w piłce nożnej reprezentacja polskiej Policji wygrała z Sandecją Nowy Sącz 2:1. Obie bramki dla drużyny w 1 i 36 minucie zdobył Mateusz Kocyk z KWP Radom. Selekcjoner kadry Andrzej Kuczyński wraz z asystentem Kazimierzem Kotasem powołali na obóz 23 zawodników z całej Polski, którzy przez kilka dni ciężko trenowali na obiektach KKS Sandecja oraz na boisku KS „Zuber” Krynica - Zdrój. Celem zgrupowania było wyłonienie najlepszej 16, która z okazji 96 rocznicy powołania Policji, 26 lipca br. w Warszawie rozegra mecz z reprezentacją Policji Brytyjskiej.

  Dodano: 27.04.2015KGP
 • Ruszył sezon motocyklowy - uważajmy na drodze!

  Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

  Dodano: 27.04.2015Opole

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku834
Zatrzymani poszukiwani231
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący389
Wypadki drogowe111
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach124
27.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku786
Zatrzymani poszukiwani147
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący344
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach98
26.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku697
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący317
Wypadki drogowe100
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach126
25.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku684
Zatrzymani poszukiwani255
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach117
24.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku617
Zatrzymani poszukiwani269
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący215
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach97
23.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku663
Zatrzymani poszukiwani285
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący218
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach101
22.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku647
Zatrzymani poszukiwani290
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący239
Wypadki drogowe82
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach98
21.04.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ