Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Prezydent powołał Teresę Piotrowską na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych

  Prezydent RP Bronisław Komorowski powołał Teresę Piotrowską na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych. Tuż po uroczystości w Pałacu Prezydenckim pani minister udała się do siedziby resortu spraw wewnętrznych. Nowa szefowa MSW została przywitana przez ustępującego ze stanowiska Bartłomieja Sienkiewicza.

  Dodano: 22.09.2014KGP
 • Śląscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej

  Dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Podczas zabezpieczania 30 meczów w katowickim Spodku nie odnotowano żadnych incydentów. Wszystkie spotkania, z których finałowe zgromadziło 12 tysięcy kibiców na trybunach i aż 15 tysięcy osób obserwujących mecz na telebimie przed halą, przebiegły w prawdziwie sportowej atmosferze.

  Dodano: 22.09.2014Katowice
 • Derby bezpieczne dzięki pracy Policji

  Wyjątkowe emocje towarzyszyły niedzielnym derbom w Gorzowie. Dwie lubuskie drużyny żużlowe spotkały się by rozegrać mecz. Gdy spotkanie nie doszło do skutku, kibice obydwu klubów mieli ochotę rozładować swoje emocje w inny sposób. Do incydentów nie doszło dzięki zdecydowanej postawie lubuskiej Policji, doskonale przygotowanej na taki rozwój wydarzeń.

  Dodano: 22.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Policjanci zlikwidowali ogromną plantację marihuany

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali ogromną plantację marihuany. W niewielkiej miejscowości pod Toruniem zabezpieczyli niemalże 300 krzaków konopi. Do aresztu trafił 44-latek. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kilka milionów złotych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód.

  Dodano: 22.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • Laserem oślepiał pilotów samolotu pasażerskiego

  Zaledwie kilkanaście minut potrzebowali policjanci, aby zatrzymać mężczyznę podejrzanego o to, że laserem oślepiał pilotów samolotu pasażerskiego lądującego na warszawskim Okęciu. Z relacji pilotów wynikało, iż wiązka lasera kierowana była z terenu dzielnicy Bemowo. Informację przekazano do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Portu Lotniczego, a następnie do wszystkich patroli w rejonie. 34-letni Sebastian K. usłyszał już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

  Dodano: 22.09.2014KSP Wideo
 • Policjanci zlikwidowali plantację konopi

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zlikwidowali plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości w powiecie czarnkowskim. Zabezpieczone przez kryminalnych narkotyki warte są około 120 tysięcy złotych. Dwóm zatrzymanym hodowcom grozi teraz do 8 lat więzienia.

  Dodano: 22.09.2014Poznań Wideo
 • W Gliwicach odkryto "narkotykowe pole"

  Prawie 300 krzewów konopi indyjskich rosło pod gołym niebem na nieużytkach w rejonie ul. Bojkowskiej. Plantację znaleźli w piątek wczesnym popołudniem policjanci z komisariatu III. Śledczy poszukują teraz właściciela uprawy.

  Dodano: 22.09.2014Katowice Wideo
 • Specjalne podziękowania dla policjantów z polskiego kontyngentu

  Pełniąca obowiązki szefa Misji Unii Europejskiej EULEX Joelle Vachter spotkała się w Prisztinie z polskimi funkcjonariuszami, którzy w sierpniu byli świadkami wypadku drogowego i udzielili pomocy rannej dziewczynce.

  Dodano: 22.09.2014KGP
 • Komendant Główny Policji na dożynkach u Prezydenta RP

  Wczoraj Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński, na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, uczestniczył w tradycyjnych dożynkach w Spale.

  Dodano: 22.09.2014Łódź
 • Zatrzymany pijany kierowca – policjanci musieli wybić szybę i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki jego auta

  Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez strzelińskich policjantów. Kierujący, mając ponad 2 promile, po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli, zjechał na pobocze drogi i uderzył w transformator, a następnie w ogrodzenie posesji. Mimo to mężczyzna próbował kontynuować jazdę. Policjanci zmuszeni byli wybić szybę w aucie, a następnie jeden z nich wyłączył w nim zapłon i wyciągnął ze stacyjki kluczyki.

  Dodano: 22.09.2014Wrocław
 • Trzymiesięczny areszt za czynną napaść na policjanta

  Areszt na trzy miesiące zastosował Sąd Rejonowy w Iławie wobec podejrzanego o czynną napaść na policjanta. Mężczyzna, kierując osobowym oplem, w celu uniknięcia kontroli drogowej najechał na interweniującego funkcjonariusza. Wiktorowi T. grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.09.2014Olsztyn
 • Pirat Stop

  Mazowieccy policjanci w ciągu minionego weekendu realizowali działania „Pirat Stop”. Akcja prowadzona była na drogach krajowych 7, 61, 62. Policjanci pełnili służbę w miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi.

  Dodano: 22.09.2014Radom Wideo
 • Diler zatrzymany podczas transakcji

  W ręce siewierskich stróży prawa wpadł w piątkowe popołudnie 32-letni diler narkotykowy. W reklamówce, którą zabezpieczyli policjanci w chwili zatrzymania, znajdowało się ponad 200 działek marihuany. Podobną ilość narkotycznego suszu mundurowi znaleźli w mieszkaniu dilera.

  Dodano: 22.09.2014Katowice
 • Nowy tydzień na trzeźwo

  Od rana lubuscy policjanci kontrolują trzeźwość zmotoryzowanych. Działania „Trzeźwy kierowca” prowadzone są regularnie, a w poniedziałki liczba nietrzeźwych za kierownicą bywa wyższa. Tym razem jednak kontrolowani przez policjantów kierujący byli trzeźwi.

  Dodano: 22.09.2014Gorzów Wlkp.
 • XII Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych zakończony

  Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dla najszybszej policjantki z Opolszczyzny zdobyła w XII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym Służb Mundurowych w Głuchołazach sierż. szt. Beata Szatka z KWP Opole. Honorowy patronat nad biegiem objął m.in. Minister Spraw Wewnętrznych oraz Komendant Główny Policji. Głównym celem zmagań sportowców jest propagowanie aktywnego stylu życia oraz integracja służb mundurowych na arenie sportowej.

  Dodano: 22.09.2014Opole , Wrocław
 • Wpadli podejrzani o włamania do domów

  Policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej powołanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie w celu wykrycia sprawców włamań, do których dochodziło ostatnio na terenie powiatu legionowskiego, zatrzymali Michała G., Sebastiana K oraz Jakuba P. Mężczyźni podejrzani są o włamywanie się do domów od kilku miesięcy. Ich łupem padały pieniądze, biżuteria, a także sprzęt elektroniczny. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozić im może kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 22.09.2014KSP Wideo
 • SNAJPER 2014

  W podpoznańskim Biedrusku rozegrany został XVII Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO. W zawodach wystartowało blisko 200 uczestników (50 drużyn) z Polski, Niemiec, Anglii, Holandii, Norwegii, Włoch, Słowacji, Czech i Szwajcarii. Zawodnicy reprezentowali rezerwistów i służby mundurowe – wojsko, policję i straż graniczną. II miejsce w zawodach zajęła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. W klasyfikacji indywidualnej dolnośląscy policjanci zajęli I i III miejsce, a st. sierż. Katarzyna Bieńkowska została uznana za najlepszą zawodniczkę służb mundurowych MSW.

  Dodano: 22.09.2014Wrocław
 • Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Świętokrzyscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Mniów kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, zajmowanych przez 39-latkę, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. blisko 300 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.09.2014Kielce
 • Działania "Stop Agresji na drodze"

  Ponad 4,5 tys. skontrolowanych kierujących, ujawnionych 27 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”, jeden przypadek jazdy pod wpływem działania narkotyków oraz kilkadziesiąt innych wykroczeń drogowych to efekt policyjnej akcji „Stop agresji na drodze” prowadzonej sobotniej nocy na terenie kilku powiatów województwa lubelskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  Dodano: 22.09.2014Lublin
 • Walczyli w zawodach ratowniczych

  Na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego hufca ZHP „Lubianka” odbyły się VIII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o Puchar Starosty Starachowickiego. Zorganizowane zostały w ramach projektu profilaktycznego pod hasłem „Starachowice – Ostrowiec - Skarżysko czyli SOS dla Ruchu Drogowego”, realizowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

  Dodano: 22.09.2014Kielce
 • Policjanci uratowali ojca i jego dwóch synów

  Policjanci uratowali ojca i jego dwóch synów

  Post. Jacek Dąbrowski i st. post. Paweł Fabisiak z XI kompanii stołecznego oddziału prewencji bez chwili wahania zareagowali i dzięki temu uratowali, mogące utonąć, trzy osoby. Mężczyzna i jego dwaj synowie 5- i 7-letni, wywrócili się w kajaku na środku jeziorka w Parku Skaryszewskim. Ojciec i jego dzieci nie doznali obrażeń, ratujący ich policjant zranił sobie nogę.

  Dodano: 21.09.2014KSP

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku757
Zatrzymani poszukiwani135
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący383
Wypadki drogowe81
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach134
21.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku810
Zatrzymani poszukiwani174
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący394
Wypadki drogowe123
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach150
20.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku682
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący314
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach115
19.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku661
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący237
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach126
18.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku726
Zatrzymani poszukiwani274
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący255
Wypadki drogowe115
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach132
17.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku716
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach99
16.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku837
Zatrzymani poszukiwani252
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący428
Wypadki drogowe102
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach123
15.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ