Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Drogie Panie!

  Drogie Panie!

  Życzenia od policjantów i pracowników Policji z okazji Dnia Kobiet.

  Dodano: 06.03.2015
 • Policja - służba coraz bardziej kobieca

  Policja to doskonałe miejsce dla kobiet, zwłaszcza tych, dla których ta praca jest pasją. Policjantki codziennie spotykają różnych ludzi. Pomagają ofiarom przemocy, interweniują wobec chuliganów, ścigają przestępców. Z jednej strony muszą być silne psychicznie, z drugiej wrażliwe na ludzką krzywdę. Kobiety w Policji to także pracownicy cywilni - choć nie noszą munduru, ich praca jest bardzo ważna.

  Dodano: 06.03.2015Rzeszów
 • Kobiety w Policji

  Nie ulega wątpliwości, że policyjny zawód zdominowany jest przez mężczyzn, jednak do służby przystępuje coraz więcej przedstawicielek płci pięknej. Wśród 98 funkcjonariuszy strzegących bezpieczeństwa na terenie powiatu braniewskiego, 18 to kobiety.

  Dodano: 06.03.2015Olsztyn
 • Policjantka z Wrocławia druga podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015”

  Podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015” policjantka sierż. sztab. Beata Borowicz, reprezentująca KWP we Wrocławiu, zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej kobiet K-30. Drugie miejsce w kategorii M-50 zajął również emerytowany komendant z Oławy - Leszek Łukasik. W zawodach wzięło udział 400 uczestników.

  Dodano: 06.03.2015Wrocław
 • Przechwycili narkotyki warte prawie milion złotych

  Kryminalni z Ostródy zatrzymali 4 mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. W mieszkaniach sprawców policyjne grupy realizacyjne zabezpieczyły kilkanaście kg marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy i te na potencję, broń palną, ostrą amunicję i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. W gronie podejrzanych są mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy współpracowali z narkotykowym hurtownikiem z woj. podlaskiego, karanym za przestępstwa narkotykowe i rozboje. Mężczyznom może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 06.03.2015Olsztyn Wideo
 • Policjanci uratowali rodzinę z pożaru

  Policjanci z żywieckiej drogówki w czasie patrolu zauważyli płonący budynek w Milówce. Pierwsi dotarli na miejsce pożaru i z zadymionego domu, narażając życie, wynieśli trójkę dzieci oraz pomogli wyjść pozostałym domownikom. Policjanci i właściciel domu z objawami zatrucia trafili do szpitala.

  Dodano: 06.03.2015Katowice
 • Tymczasowy areszt za przestępstwa na tle seksualnym

  Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwa na tle seksualnym, a zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy w nocy, po tym, jak chwilę wcześniej usiłował zgwałcić młodą kobietę na klatce schodowej budynku mieszkalnego. Zatrzymany usłyszał zarzut dwukrotnego usiłowania gwałtu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

  Dodano: 06.03.2015Wrocław Wideo
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali plantację konopi indyjskich

  Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu CBŚP ujawnili na Śląsku plantacje konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty i trafili do aresztu. Zlikwidowana plantacja składała się z 300 krzewów konopi, z których przestępcy mogli uzyskać blisko 7 kilogramów marihuany.

  Dodano: 06.03.2015CBŚP Warszawa Wideo
 • Otwarcie nowoczesnej pracowni daktyloskopijnej w Łodzi

  Odnowiona pracownia wizualizacji śladów daktyloskopijnych jest częścią składową sekcji daktyloskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi. Rocznie wydaje około 600 ekspertyz, nad którymi każdego dnia pracuje kilkunastu funkcjonariuszy. Na zakup nowoczesnego sprzętu będącego istotnym narzędziem w procesie wykrywania przestępstw przeznaczono z budżetu Policji ponad 225 tys. złotych.

  Dodano: 06.03.2015Łódź
 • Kolejni podejrzani o podpalenie samochodów zatrzymani

  Gdańscy policjanci zatrzymali sześć osób, mających związek z podpaleniami samochodów. Czterech mężczyzn już usłyszało zarzuty. Są to mieszkańcy Gdańska i okolic w wieku 15-32 lat. To kolejne zatrzymania podejrzanych o podpalenia aut. W ostatnim czasie policjanci przedstawili zarzuty 11 sprawcom, którzy podpalili łącznie 31 samochodów. Funkcjonariusze planują już kolejne zatrzymania.

  Dodano: 06.03.2015Gdańsk Wideo
 • Wystawiała fałszywe oświadczenia o zamiarze zatrudnienia obcokrajowców, usłyszała ponad 600 zarzutów

  Wielomiesięczna praca płońskich policjantów i zebrany materiał dowodowy w sprawie wystawiania przez 40-letnią kobietę „lewych” oświadczeń o zamiarze zatrudnienia obcokrajowców zakończyła się skierowanie aktu oskarżenia do sądu. Kobiecie przedstawionych zostało ponad 600 zarzutów. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 06.03.2015Radom
 • Fałszywy geodeta w rękach Policji

  Policjanci z Poznania zatrzymali fałszywego geodetę, który oferował do sprzedaży wypożyczony sprzęt. Straty, na jakie naraził właścicieli wypożyczalni, to blisko 100 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

  Dodano: 06.03.2015Poznań
 • Zlikwidowali dwie plantacje marihuany

  Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończyła się współpraca kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy i powiatowej w Aleksandrowie Kuj. Obaj są podejrzani o związek z narkotykowym procederem. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli rosnące konopie indyjskie, a także spore ilości różnych środków odurzających oraz psychotropowych. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 06.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • Odzyskane panele słoneczne o wartości 70 tysięcy złotych

  Sulęcińscy policjanci zatrzymali busa, w którym przewożone były panele słoneczne. Okazało się, że solary warte 70 tys. zł zostały skradzione na terenie Niemiec. Zatrzymany w tej sprawie 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa.

  Dodano: 06.03.2015Gorzów Wlkp.
 • Uroczyste otwarcie komendy w Siemianowicach Śląskich

  Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich po termomodernizacji. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk i Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, w obecności sekretarz miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją.

  Dodano: 06.03.2015Katowice Wideo
 • Handlował narkotykami, kradł dokumenty tożsamości

  Podczas przeszukania mieszkania 52-letniego mężczyzny, zatrzymanego za posiadanie narkotyków, policjanci natrafili na kilkadziesiąt dokumentów pochodzących z kradzieży. Zabezpieczyli prawie 100 praw jazdy, dowodów osobistych i tym podobnych przedmiotów.

  Dodano: 06.03.2015Kraków Wideo
 • Krakowscy policjanci odzyskali skradzione BMW

  W efekcie zdecydowanych działań krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali skradzione BMW i zatrzymali pasera. Mężczyzna jest dobrze znany Policji, w przeszłości był już wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniami i rozboje. Sprawa jest rozwojowa.

  Dodano: 06.03.2015Kraków
 • Fałszywe banknoty znalezione u 16-latka

  Dziesięć fałszywych banknotów o nominałach sto i dwieście złotych miał w samochodzie 16-latek, zatrzymany do kontroli drogowej przez łomżyńskich policjantów. Młodzieniec tłumaczył funkcjonariuszom, że pieniądze służą mu do gry w karty. Jego losem zajmie się teraz sąd rodzinny.

  Dodano: 06.03.2015Białystok
 • Taser i skuteczna Policja

  Gdy o powodzeniu interwencji decydują chwile, policjant nie ma czasu na zbędne przemyślenia. Jego ręka odruchowo chwyta za kaburę. Użycie broni nie zawsze jest jednak konieczne. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się paralizator Taser. Posługiwanie tym urządzeniem ćwiczyli policjanci z gorzowskiej KMP. Gorzowska komenda wykorzystuje sześć tego typu paralizatorów.

  Dodano: 06.03.2015Gorzów Wlkp. Wideo
 • Kwiaty i zaproszenia na szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy od mazowieckich policjantów

  Policjanci z Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu uczcili dzisiaj zbliżający się Dzień Kobiet. Policjanci obdarowali panie kwiatami, jabłkami, a także zaproszeniami na szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy oraz przegląd techniczny auta. Szkolenie, już w przyszły piątek, przeprowadzi kierowca rajdowy, a zarazem dziennikarka motoryzacyjna - Magdalena Wilk.

  Dodano: 06.03.2015Bydgoszcz
 • Zatrzymany za oszustwa

  Policjanci z Łodzi i Szczecina zatrzymali poszukiwanego listem gończym 48–letniego mężczyznę, podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą specjalizująca się w oszustwach. Wśród pokrzywdzonych są dziesiątki osób, które wstawiły pojazdy do jego komisów samochodowych i nigdy nie doczekały się pieniędzy pochodzących z ich sprzedaży. Kwota wyłudzeń sięga ponad miliona złotych.

  Dodano: 06.03.2015Łódź
 • Ponad pół kilograma amfetaminy nie trafi na rynek

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Na gorącym uczynku zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy przewozili ponad pół kilograma amfetaminy. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

  Dodano: 06.03.2015Poznań Wideo
 • Dzień z życia policjanta bydgoskiej drogówki

  Bezpieczeństwo na drogach to priorytet dla policjantów z drogówki. Funkcjonariusze z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego codziennie zmagają się z brawurową jazdą kierowców. Mundurowi są przygotowani do tego, aby ścigać piratów drogowych i pociągać do odpowiedzialności tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Niektóre przykłady takich zachowań są nagrywane przez pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

  Dodano: 06.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • Partnerski projekt Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych i KWP Szczecin

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się konferencja dotycząca podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Oddziałem Zachodniopomorskim Polskiego Związku Głuchych a KWP w Szczecinie w sprawie projektu „Bezpieczni obywatele Świata Ciszy”.

  Dodano: 06.03.2015Szczecin
 • Koncert orkiestry policyjnej dla pań

  Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zorganizowała specjalny koncert orkiestry policyjnej. Panie otrzymały kwiaty, a najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom złożył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - nadinsp. Wojciech Ołdyński.

  Dodano: 06.03.2015Wrocław Wideo
 • Nielegalna uprawa konopi i blisko tysiąc porcji marihuany

  Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na strychu domu jednorodzinnego prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli specjalistyczną aparaturę do jej uprawy i susz roślinny, z którego można było otrzymać blisko tysiąc porcji tego narkotyku. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

  Dodano: 06.03.2015Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku729
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący225
Wypadki drogowe63
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach72
05.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku676
Zatrzymani poszukiwani271
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący194
Wypadki drogowe80
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach90
04.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku614
Zatrzymani poszukiwani293
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący181
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach87
03.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku582
Zatrzymani poszukiwani236
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach97
02.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku676
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe40
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach50
01.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku795
Zatrzymani poszukiwani186
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący355
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach75
28.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku1017
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący448
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
27.02.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ