Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Pseudokibice powiązani z ruchem neonazistowskim zatrzymani w Białymstoku

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 8 pseudokibiców, którzy odpowiedzialni są m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i organizowanie tzw. ustawek w latach 2010-2014. Jest to kolejny etap sprawy, w której prokuratorskie zarzuty usłyszały już 52 osoby. Podejrzani usłyszeli także zarzuty propagowania faszystowskiego ustroju państwa i nawoływania do nienawiści.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP , Białystok
 • 16 kilogramów KHAT – ujawnili policjanci CBŚP w Lublinie

  Kolejny sukces funkcjonariuszy lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 16 kilogramów KHAT – u.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP , Lublin Wideo
 • "Łowcy cieni" - kolejne sukcesy

  Policjanci z "Wydziału Pościgowego" Centralnego Biura Śledczego Policji po raz kolejny wykazali się intuicją i sprytem. Tym razem w ich ręce wpadli Tomasz R., ps. Morgan", Artak M. oraz Rafał K. - mężczyźni, którzy, obawiając się odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, próbowali się ukrywać przed organami ścigania. Bezskutecznie.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP Wideo
 • Funkcjonariusze CBŚP ujawnili amunicję z II wojny światowej

  Policjanci CBŚP ujawnili i zabezpieczyli pociski oraz granaty moździerzowe z okresu II wojny światowej. Wyeksplorowana w mazowieckim lesie amunicja została przekazana żołnierzom z patrolu saperskiego. Zostanie zneutralizowana na pobliskim poligonie.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP Wideo
 • Krakowscy policjanci wymierzyli kolejny cios w podziemie narkotykowe

  Policjanci z VI komisariatu w Krakowie zatrzymali cztery osoby powiązane z podziemiem narkotykowym. Śledczy podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 2 tysiące porcji marihuany o łącznej wadze ponad 2 kg. To już kolejne skuteczne uderzenie wymierzone w przestępczość narkotykową.

  Dodano: 24.04.2015Kraków
 • Policjanci z Kartuz poszukują zaginionej dziewczyny z dzieckiem

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach poszukują 17-letniej zaginionej Bernadety Baranowskiej. Dziewczyna 23 kwietnia br. około godziny 8 wyszła z domu w Barwiku (gm. Przodkowo) wraz ze swoim ośmiomiesięcznym dzieckiem i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania. O zaginięciu Policję powiadomiła matka dziewczyny.

  Dodano: 24.04.2015Gdańsk
 • Dolnośląscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

  Policjanci pionu kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę z powiatu trzebnickiego, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości środków farmaceutycznych w postaci sterydów,a także metamfetaminę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował nimi poprzez Internet. Ponadto w domu wynajmowanym przez zatrzymanego ujawniono profesjonalną uprawę konopi. W sumie zabezpieczono 20 roślin w różnych fazach wzrostu i susz roślinny, z którego można było uzyskać ponad 2 tysiące porcji handlowych. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 24.04.2015Wrocław
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

  Wspólne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Grupy Mobilnej 3 Izby Celnej z Poznania doprowadziły do wyeliminowania kolejnego miejsca, w którym odbywała się nielegalna produkcja krajanki tytoniu. Straty, na które narażono Skarb Państwa to blisko pół miliona złotych.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP , Poznań Wideo
 • Msza za pomordowanych i poległych policjantów

  W czwartek, 23 kwietnia 2015 roku o godz. 12.00 w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu odbyła się pierwsza w historii msza w intencji wszystkich poległych i pomordowanych w latach 1939-1945 policjantów, w szczególności przedwojennego Województwa Pomorskiego. Chcieliśmy tym samym wspólnie podjąć dzieło, aby wzorem innych województw, udokumentować i upamiętnić policyjnych bohaterów tamtego okresu.

  Dodano: 24.04.2015Bydgoszcz
 • Sprzedawali olej smarowy jako napędowy

  Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami z Izby Celnej we Wrocławiu, udaremnili nielegalny obrót wewnątrzunijny wyrobami ropopochodnymi. Stróże prawa zabezpieczyli 40 tys. litrów oleju smarowego, który sprzedawany był w naszym kraju jako olej napędowy. W wyniku przestępczej działalności, Skarb Państwa został narażony na straty sięgające ponad 8 milionów złotych.

  Dodano: 24.04.2015Katowice
 • Rowerowy patrol ratuje życie

  Po raz kolejny gorzowscy policjanci na rowerach potwierdzili swój profesjonalizm. Legitymowany przez nich mężczyzna nagle zasłabł i zaczął się dusić. Policjanci szybko i skutecznie udzielili pierwszej pomocy i przekazali 39-latka pogotowiu.

  Dodano: 24.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Policjanci odzyskali samochód wraz z towarem o wartości ponad 100 tys. złotych

  Radzyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa sprintera. Samochód załadowany był środkami ochrony roślin. Łączna wartość pojazdu i ładunku oszacowana została na 110 tys. złotych. 43-letni złodziej trafił do policyjnego aresztu, a pojazd do właściciela.

  Dodano: 24.04.2015Lublin
 • Odpowiedzą za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

  Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszą dwaj mieszkańcy Nowego Dworu. 31- i 34-latek zostali zatrzymani przez policjantów z Fordonu. Mężczyźni zabili psa i wrzucili do studni kanalizacyjnej. Zwierzę miało związane łańcuchem przednie łapy. Za to przestępstwo ustawa o ochronie zwierząt przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2015Bydgoszcz
 • Sprawca oszustw kredytowych usłyszał zarzuty

  Wolsztyńscy kryminalni udowodnili mieszkańcowi Dolnego Śląska wyłudzenie około 90 pożyczek z instytucji finansowych, które zaciągał wykorzystując dane personalne innych osób. Mężczyzna został zatrzymany dzięki kilkumiesięcznej pracy policjantów, którzy w październiku ubiegłego roku zajęli się tą sprawą. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2015Poznań
 • Gorzowianka nie dała się oszukać

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 21-latka podejrzanego o próbę oszustwa. Młody mężczyzna, przy asyście swoich kolegów podających się za prokuratora i policjanta, próbował zdobyć 10 tysięcy złotych. Za to zachowanie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Siłą wciągnęli do samochodu, wywieźli do lasu i pobili

  Policjanci z lubelskiej drogówki oraz VII komisariatu zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18-39 lat, którzy odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni przed kilkoma dniami siłą wciągnęli 24-latka do samochodu, wywieźli do lasu i pobili. Sprawcy chcieli w ten sposób zmusić go do wydania im pełnomocnictwa do konta bankowego. Trzech podejrzanych zostało już aresztowanych przez sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci analizują sprawę pod kątem popełnianych przestępstw gospodarczych.

  Dodano: 24.04.2015Lublin Wideo
 • Ochotnicy dla Kielc – program wolontariatu w Policji

  Komenda Miejska Policji w Kielcach we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Rodzinie oraz Diecezjalnym Centrum Wolontariatu rozpoczyna realizację Programu pilotażowego Ochotnicy Dla Kielc - pierwszego w Polsce wolontariatu w Policji. Program realizowany jest we współpracy z Policją z Wielkiej Brytanii.

  Dodano: 24.04.2015Kielce
 • Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł - 2015”

  VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 24.04.2015Wrocław
 • Antyterroryści na zaporze

  Taktyka działań antyterrorystycznych na wodzie, współdziałanie sterników jednostek pływających i pilotów policyjnego śmigłowca, sposoby ewakuacji zakładników, prowadzenie działań szturmowych z wykorzystaniem łodzi i helikoptera - to główne zagadnienia ćwiczeń zorganizowanych przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Rzeszowie.

  Dodano: 24.04.2015Rzeszów Wideo
 • Policyjni jeźdźcy zdali egzamin

  W ostatnich dniach policjanci z Katowic i Poznania pomyślnie zdali egzaminy, które sprawdzały koni oraz jeźdźców w zakresie I i II stopni atestu. Pozytywna ocena oznacza gotowość do służby w najbardziej niebezpiecznych warunkach.

  Dodano: 24.04.2015Katowice Poznań
 • Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, która wyłudziła od Skarbu Państwa 156 milionów złotych

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Kontroli Skarbowej zatrzymali kolejnych 3 członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem wielomilionowych kwot nienależnego zwrotu podatku VAT w ramach wewnątrzwspólnotowego obrotu olejem rzepakowym. Sprawcy narazili Skarb Państwa co najmniej na 156 milionów strat. Szacowana kwota „wypranych” przez grupę pieniędzy to aż 800 milionów złotych.

  Dodano: 23.04.2015CBŚP , Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku617
Zatrzymani poszukiwani269
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący215
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach97
23.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku663
Zatrzymani poszukiwani285
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący218
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach101
22.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku647
Zatrzymani poszukiwani290
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący239
Wypadki drogowe82
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach98
21.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku721
Zatrzymani poszukiwani283
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący227
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach69
16.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku695
Zatrzymani poszukiwani274
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący223
Wypadki drogowe57
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach70
15.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku558
Zatrzymani poszukiwani311
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe65
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach79
14.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku703
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący268
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach100
13.04.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ