Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Trzy czwarte Polaków ma zaufanie do Policji
 • Sierż. Ilona Działa wśród najlepszych sportowców Lubelszczyzny

  Sierż. Ilona Działa – policjantka z IV Komisariatu Policji w Lublinie zajęła 8 miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. Nasza policjantka od 20 lat trenuje Taekwon – Do. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy wywalczyła Srebrny medal w walkach w kat. - 56kg oraz srebrny medal w układach formalnych II Dan. W konkurencjach drużynowych, wraz z koleżankami z reprezentacji, zdobyła złoty medal w walkach.

  Dodano: 01.02.2015Lublin
 • Z potrzeby serca

  Podinsp. Henryk Pach służy w Policji od 28 lat. To oficer dyżurny KWP w Olsztynie. Prywatnie społecznik zaangażowany w sprawy swojej gminy, jej mieszkańców. Ale to potrzeba serca sprawiła, że jak tylko osoby polskiego pochodzenia ze Wschodniej Ukrainy dotarły do ośrodka Caritasu w Rybakach, postanowił im pomóc. Skrzyknął grupę przyjaciół, z którą wspólnie zawiózł potrzebującym całą ciężarówkę niezbędnych do normalnego funkcjonowania rzeczy. To już drugi transport darów. Ludzie dobrej woli zadbali przede wszystkim o zapewnienie potrzeb najmłodszych. Mamy też wyprawkę dla maluszka, który niebawem przyjdzie na świat. Urodzi się na polskiej ziemi. Jestem policjantem, więc nie mogłem zapomnieć o samochodowych fotelikach, powiedział Henryk Pach.

  Dodano: 01.02.2015Olsztyn
 • Wrocławska policjantka wśród dziesięciu najlepszych sportowców Dolnego Śląska w 2014 roku

  Wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy a także Polski w kick-boxingu Paulina Bieć, na co dzień funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, swoją sportową pasję łączy ze służbą w formacji mundurowej. Nasza policjantka, utalentowana zawodniczka kolejny raz została doceniona przez czytelników Gazety Wrocławskiej i w 62 plebiscycie znalazła się wśród dziesięciu najlepszych sportowców Dolnego Śląska 2014 roku.

  Dodano: 01.02.2015Wrocław
 • Policjanci zatrzymali prawa jazdy piratów drogowych

  Od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Wielkopolska Policja jest przygotowana do tego, aby ścigać piratów drogowych i pociągać do odpowiedzialności tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Policjanci pełniący służbę nieoznakowanymi radiowozami wyposażonymi w wideorejestratory w przypadku rażących wykroczeń kierowców odstępują od nałożenia mandatów karnych i kierują do sądu wnioski o ich ukaranie.

  Dodano: 01.02.2015Poznań Wideo
 • Zatrzymani za oszustwa "na wnuczka"

  Pod zarzutem oszustwa dokonanego metodą wnuczka do policyjnego aresztu trafili trzej mieszkańcy Warszawy w wieku 30- 44-lat. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, kiedy w jednym z urzędów pocztowych w stolicy, pobierali gotówkę wpłaconą przez oszukaną 55-latkę z Zamościa. Kobieta myśląc, że pomaga policji w rozpracowywaniu zorganizowanej szajki przestępców przelała oszustom kwotę 33 tysięcy złotych. Sprawę prowadzą kryminalni z KMP w Zamościu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

  Dodano: 01.02.2015Lublin
 • Szajka włamywaczy po raz kolejny w rękach Policji

  Zakopiańscy policjanci po raz kolejny w ostatnich dniach zatrzymali doskonale im znanych złodziei, którzy włamywali się do domków letniskowych, mieszkań i pojazdów. Dodatkowo jeden z włamywaczy za swój cel obrał sobie autokar, którym usiłował odjechać. W sumie grupa usłyszała kilka zarzutów. O ich losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 01.02.2015Kraków
 • Kierowca przewoził narkotyki

  Zatrzymany przez kępińskich policjantów do kontroli kierowca przewoził w swoim aucie pół kilograma narkotyków. Prowadził pod wpływem środków odurzających. Odpowie przed sądem za swoje czyny.

  Dodano: 31.01.2015Poznań Wideo
 • Podejrzani o udział w narkotykowym procederze zatrzymani

  Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali sześć osób z terenu Kielc i Skarżyska-Kamiennej, które zajmowały się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 31.01.2015Kielce Wideo
 • Plantacja marihuany zlikwidowana

  Małopolscy policjanci zlikwidowali kolejną, dużą plantację marihuany. Szacowana wartość samej uprawy to ponad 100 tys. złotych. Zatrzymano 30-latka, właściciela uprawy, który jest powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 30.01.2015Kraków Wideo
 • 5 tysięcy porcji amfetaminy nie trafi na rynek

  Zabezpieczone ponad 5 tys. porcji amfetaminy i zatrzymany Adam L. to wynik pracy policjantów z wydziału kryminalnego z komisariatu na Targówku. W pomieszczeniach, które zajmował 23-latek kryminalni znaleźli amfetaminę i marihuanę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

  Dodano: 30.01.2015KSP Wideo
 • XXIII Medal Parade w Kosowie

  W dniach 28 – 30 stycznia 2015 roku nadinsp. Krzysztof Gajewski I Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz towarzyszący mu insp. Rafał Łysakowski Dyrektor BMWP KGP i mł. insp. Ireneusz Sieńko Naczelnik Wydz. ds. KPiOŁ BMWP KGP, uczestniczyli w uroczystościach związanych z Medal Paradą w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

  Dodano: 30.01.2015KGP
 • Zmuszali kobiety do prostytucji

  Policjanci z Częstochowy zatrzymali 55-letniego częstochowianina, jego 20-letnią konkubinę oraz 27-letniego wspólnika, którzy wspólnie ułatwiali i zmuszali kobiety do prostytucji. Najstarszy z zatrzymanych był głównym organizatorem działalności, czerpiąc korzyści z uprawiania przez dziewczyny prostytucji. Usłyszał on 6 zarzutów przestępstw o charakterze seksualnym i wczoraj został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 30.01.2015Katowice
 • Mazowieccy policjanci podsumowali rok 2014. Narada kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyła się uroczysta odprawa kadry kierowniczej, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie oraz efekty pracy mazowieckich policjantów. W naradzie wziął udział nadinspektor Mirosław Schossler Zastępca Komendanta Głównego Policji, Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki oraz prokuratorzy i przedstawiciele innych służb. Spotkanie prowadził szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski.

  Dodano: 30.01.2015Radom
 • Wspólna granica - wspólne działanie

  Szybki przepływ informacji i sprawdzone procedury decydują o powodzeniu działań Policji. Gdy areną ich jest granica, istotne staje się współdziałanie obydwu stron. Zależność tę znają policjanci z Polski i Niemiec, którzy w minioną środę przeprowadzili wspólnie działania pościgowe, realizując w ten sposób scenariusz, który może się wydarzyć również w rzeczywistości.

  Dodano: 30.01.2015Gorzów Wlkp.
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar za ponad 560 tys. złotych

  Policjanci z KSP przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię skórzaną oraz kosmetyki z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 560 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.

  Dodano: 30.01.2015KSP
 • Wspólnie ćwiczenia policyjnych antyterrorystów i ratowników na terenie gimnazjum

  W gimnazjum nr 14 we Wrocławiu odbyło się wspólne szkolenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP „Starówka”.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław Wideo
 • Mieli w mieszkaniu ponad 800 porcji marihuany i amfetaminy

  Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. Sprawcy wpadli w trakcie interwencji podejmowanej przez funkcjonariuszy wobec awanturujących się sublokatorów w mieszkaniu. Na miejscu zabezpieczono taką ilość środków odurzających, z której można było uzyskać ponad 800 porcji handlowych marihuany i amfetaminy. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław
 • Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy i mefedronu

  Policjanci z Wydziału Narkotykowego KMP w Lublinie zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta. W mieszkaniu Lublinianina funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 g amfetaminy oraz blisko 270 g mefedronu. Z zabezpieczonej ilości narkotyków możliwe byłoby przygotowanie około 1500 porcji dilerskich. Część amfetaminy znajdowała się już w specjalnych pakietach. 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 30.01.2015Lublin
 • Areszty za rozbój

  Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn (dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego i dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego) w wieku od 28 do 32 lat, którzy podejrzani są o udział w rozboju. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a sąd w Pułtusku na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 30.01.2015KSP Wideo
 • Wyłudzał kredyty na firmę – straty to ponad 220 000 zł

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zakończyli aktem oskarżenia sprawę, nad którą pracowali od kilku miesięcy. Głównym podejrzanym w postępowaniu jest 33-letni mieszkaniec Braniewa, który wyłudził kredyty w różnych placówkach bankowych na ponad 220 000 złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.01.2015Olsztyn
 • Recydywista z pełną kartoteką

  30 zarzutów przedstawili kryminalni z Torunia zatrzymanemu 38-latkowi. Pod osłoną nocy włamywał się on do samochodów i kradł wszystko co w nich znalazł. Mężczyzna jest multirecydywistą, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia. Jak na razie trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 30.01.2015Bydgoszcz Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku657
Zatrzymani poszukiwani170
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący243
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach86
31.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku609
Zatrzymani poszukiwani307
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący165
Wypadki drogowe95
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach103
30.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku600
Zatrzymani poszukiwani315
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący187
Wypadki drogowe67
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach79
29.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku622
Zatrzymani poszukiwani281
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący163
Wypadki drogowe71
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach86
28.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku557
Zatrzymani poszukiwani362
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący151
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach87
27.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku628
Zatrzymani poszukiwani261
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący231
Wypadki drogowe55
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach63
26.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku586
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
25.01.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 

Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ