Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Na ratunek polskim obywatelom zaginionym w górach w Albanii

  Dzięki współpracy operacyjnej KFOR i EULEX, w wyniku działania połączonych zespołów ratunkowych, odnaleziono i uratowano dwóch polskich obywateli, którzy w wyniku upadku spadli ze zbocza w Górach Dynarskich, w północnej części Albanii. Jednym z mężczyzn był pracownik misji EULEX. W akcję ratunkową zaangażowani zostali policjanci z Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. Dowództwo Misji EULEX uruchomiło procedury ewakuacyjne KFOR, a po autoryzacji przez władze Albanii, rozpoczęto działania poszukiwawczo – ratownicze przy użyciu śmigłowców. Do akcji włączyły się również albańskie służby ratunkowe.

  Dodano: 23.09.2014KGP
 • Sprawcy uprowadzenia aresztowani

  18 września br. kaliscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o uprowadzenie i przetrzymywanie 17-letniego chłopca. Sprawcy, chcąc zmusić młodego mężczyznę do ujawnienia informacji o stanie majątkowym rodziców grozili mu uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia. Cała trójka trafiła do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 23.09.2014Poznań
 • Policyjni eksperci ds. prewencji kryminalnej o profilaktyce "bezpiecznego jutra"

  W dniu 22 września br. rozpoczął prace zespół ekspercki Komendanta Głównego Policji, który ma za zadanie opracowanie „Koncepcji działań profilaktycznych Policji”. Prace zespołu nadzoruje insp. Marek Walczak Dyrektor Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, a przewodniczy mu insp. Grzegorza Jach, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

  Dodano: 23.09.2014KGP
 • Interpol w pilskiej szkole Policji

  W pilskiej Szkole Policji zakończyło się szkolenie międzynarodowe, skierowane do polskich i zagranicznych policjantów oraz pracowników zajmujących się operacyjną współpracą międzynarodową realizowaną kanałem Interpolu. Jego uczestnicy opuścili Piłę bogatsi o wiedzę i nowe umiejętności, które w jeszcze lepszym stopniu pomogą im w realizacji zadań służbowych.

  Dodano: 23.09.2014SP Piła , KGP
 • Policjanci przejęli prawie 1500 działek amfetaminy

  Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, z której można przygotować prawie 1500 działek dilerskich. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Prokurator objął go dozorem policyjnym.

  Dodano: 23.09.2014Katowice
 • Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy – z jednej z galerii handlowych ewakuowano 3,5 tys. osób

  Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w jednej z galerii handlowych w centrum miasta. W trakcie działań ewakuowanych zostało z budynku blisko 3,5tys. osób. Zatrzymany, który myślał zapewne, że dzwoniąc z budki telefonicznej pozostanie anonimowy, za swój czyn odpowie teraz przed sądem. W świetle kodeksu karnego grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.09.2014Wrocław
 • Policjanci ustalili pirata drogowego z BMW

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile pod koniec sierpnia br. na jednym z portali internetowych ujawnili film, na którym kierowca BMW jadąc ulicą Poznańską w Pile, łamał rażąco przepisy ruchu drogowego. W ubiegłym tygodniu kierowca usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i stracił prawo jazdy.

  Dodano: 23.09.2014Poznań
 • Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile 20 września na terenie miasta zlikwidowali dziuplę samochodową, gdzie znajdowały się kradzione samochody oraz ich elementy. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało już zarzut paserstwa. Dotychczas zidentyfikowano 4 pojazdy, a jeden odzyskano w całości. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.09.2014Poznań
 • Kolejny zatrzymany do oszustw „na policjanta”

  Mokotowscy kryminalni zatrzymali kolejnego podejrzanego do oszustw metodą „na policjanta”. Dzięki pracy funkcjonariuszy, 35-letni Piotr J. usłyszał dwa zarzuty za takie przestępstwa i został tymczasowo aresztowany. Policjanci ponownie pokazali, że oszuści nie są bezkarni, a tego typu sprawy szybko wykrywane, ale po raz kolejny apelujemy, aby nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

  Dodano: 23.09.2014KSP Wideo
 • Rodzinny biznes - odpowiedzą za kradzieże aut

  Policjanci z Kołobrzegu i Szczecina zatrzymali trzy osoby - mieszkańców województwa wielkopolskiego, którzy ukradli samochód. Stróże prawa udowodnili rodzinie dokonanie kradzieży trzynastu aut z terenu Kołobrzegu. Sprawa jest rozwojowa, nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

  Dodano: 23.09.2014Szczecin
 • Technicy kryminalistyki na miejscu pożaru w Biedrusku

  Zakończyła się trzecia edycja doskonalenia zawodowego techników kryminalistyki z zagadnień pożarowych. W warsztatach zorganizowanych przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Poznaniu przy współpracy KW PSP w Poznaniu wzięli udział technicy kryminalistyki z województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Policjanci ćwiczyli na poligonie w Biedrusku metody oględzin miejsca pożaru.

  Dodano: 23.09.2014Poznań
 • Policjanci rozbili grupę włamywaczy

  Wrocławscy policjanci rozbili trzyosobową grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do domów, mieszkań i altan ogrodowych na terenie miasta. Łupem podejrzanych padały głównie telefony komórkowe, laptopy i biżuteria oraz inne wartościowe przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Zabezpieczyli również u podejrzanych duże ilości różnego rodzaju narkotyków. Za swoje czyny zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

  Dodano: 23.09.2014Wrocław
 • Próbował oszukać "na wnuczka". Został zatrzymany przez policję

  Ciechanowscy policjanci zatrzymali 16-latka próbującego od 85-latki wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”. Nastolatek już trafił do schroniska dla nieletnich. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie oraz przestrzegają przed naciągaczami.

  Dodano: 23.09.2014Radom
 • Krakowscy policjanci zlikwidowali „dziuplę rowerową” i odzyskali aż 68 rowerów

  Krakowscy policjanci zlikwidowali „dziuplę rowerową” działającą pod szyldem legalnej firmy oferującej sprzedaż używanych rowerów oraz usługi serwisowe. Policjanci odzyskali rowery i części rowerowe o wartości 100 tysięcy złotych. Zatrzymano dwóch mężczyzn, z których jeden jest podejrzewany o kradzieże, drugi o paserstwo. Sprawa jest rozwojowa.

  Dodano: 23.09.2014Kraków
 • Seminarium naukowo-praktyczne "Węgorzewo 2014 – Biały Szkwał"

  W Węgorzewie rozpoczęło się organizowane przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie trzydniowe seminarium „Węgorzewo 2014 – Biały Szkwał” połączone z ćwiczeniami praktycznymi. Celem seminarium jest ukazanie roli i zadań różnorakich podmiotów w obszarze zarządzania kryzysowego.

  Dodano: 23.09.2014Olsztyn
 • Odpowie za rozbój

  Kieleccy wywiadowcy zatrzymali 15-letniego kielczanina, którego podejrzewają o dokonanie rozboju na dwóch 11-latkach i kradzież ich rowerów. Teraz młody człowiek odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.

  Dodano: 23.09.2014Kielce
 • Brąz dla policyjnych reprezentacji

  W dniach 12 – 15 września 2013 roku odbył się „X Europejski Turniej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych o Puchar Generalnego Komisarza Policji Litewskiej”, w którym wzięły udział m.in. reprezentacje z Litwy, Łotwy, Białorusi, Izraela, Turcji, Gruzji. Polską Policję reprezentowały dwie reprezentacje: Komendanta Głównego Policji w kategorii OPEN oraz Komendy Stołecznej Policji w kategorii +35.

  Dodano: 23.09.2014KGP
 • Prezydent powołał Teresę Piotrowską na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych

  Prezydent RP Bronisław Komorowski powołał Teresę Piotrowską na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych. Tuż po uroczystości w Pałacu Prezydenckim pani minister udała się do siedziby resortu spraw wewnętrznych. Nowa szefowa MSW została przywitana przez ustępującego ze stanowiska Bartłomieja Sienkiewicza.

  Dodano: 22.09.2014KGP
 • Śląscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej

  Dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Podczas zabezpieczania 30 meczów w katowickim Spodku nie odnotowano żadnych incydentów. Wszystkie spotkania, z których finałowe zgromadziło 12 tysięcy kibiców na trybunach i aż 15 tysięcy osób obserwujących mecz na telebimie przed halą, przebiegły w prawdziwie sportowej atmosferze.

  Dodano: 22.09.2014Katowice Wideo
 • Derby bezpieczne dzięki pracy Policji

  Wyjątkowe emocje towarzyszyły niedzielnym derbom w Gorzowie. Dwie lubuskie drużyny żużlowe spotkały się by rozegrać mecz. Gdy spotkanie nie doszło do skutku, kibice obydwu klubów mieli ochotę rozładować swoje emocje w inny sposób. Do incydentów nie doszło dzięki zdecydowanej postawie lubuskiej Policji, doskonale przygotowanej na taki rozwój wydarzeń.

  Dodano: 22.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Policjanci zlikwidowali ogromną plantację marihuany

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali ogromną plantację marihuany. W niewielkiej miejscowości pod Toruniem zabezpieczyli niemalże 300 krzaków konopi. Do aresztu trafił 44-latek. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kilka milionów złotych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód.

  Dodano: 22.09.2014Bydgoszcz Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku713
Zatrzymani poszukiwani247
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący319
Wypadki drogowe121
Zabici w wypadkach17
Ranni w wypadkach151
22.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku757
Zatrzymani poszukiwani135
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący383
Wypadki drogowe81
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach134
21.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku810
Zatrzymani poszukiwani174
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący394
Wypadki drogowe123
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach150
20.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku682
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący314
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach115
19.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku661
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący237
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach126
18.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku726
Zatrzymani poszukiwani274
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący255
Wypadki drogowe115
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach132
17.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku716
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach99
16.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ