Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP
 • Eliminacje wojewódzkie Turnieju Par Patrolowych
 • Podrobione perfumy w Wólce Kosowskiej

  Prawie 3 500 sztuk perfum o wartości prawie 300 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone kosmetyki były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciel, obywatel Pakistanu, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.08.2014KSP
 • 4 tysiące porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek

  W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kryminalni przechwycili prawie 1,5 kilograma narkotyków, których czarnorynkowa wartość wynosi blisko 40 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.08.2014Poznań
 • Policjanci odzyskali mercedesa i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież

  Kryminalni z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Ursynowa. Dzięki policjantom, mimo że od zdarzenia minęło ponad pięć tygodni, odzyskany mercedes wrócił już do właściciela, a 37-latek odpowie za swój czyn. Wczoraj Daniel A. trafił do aresztu śledczego, ponieważ był także poszukiwany listem gończym. Teraz może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 28.08.2014KSP Wideo
 • Blisko 1000 porcji marihuany nie trafi na rynek

  Policjanci z Kowar wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ oddział w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Narkotyki ukryte były na poddaszu. W tej sprawie zabezpieczono marihuanę, z której można było uzyskać blisko 1 tys. porcji handlowych. O dalszych losach zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 28.08.2014Wrocław
 • Policjanci przejęli blisko milion nielegalnych papierosów i 14 tys. tabletek extasy

  Policjanci z Mikołowa i Katowic zlikwidowali nielegalną produkcję i magazyn papierosów. Śledczy przejęli blisko milion "lewych" papierosów, ponad 14 tysięcy tabletek extasy i pół kilograma środków psychotropowych. Stróże prawa zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

  Dodano: 27.08.2014Katowice Wideo
 • Przemycali narkotyki z Czech - wpadli pod Płockiem

  Policjanci z Płocka i radomskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków z Czech. Funkcjonariusze znaleźli narkotyki w samochodzie i w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych.

  Dodano: 27.08.2014Radom
 • Projekt Komendy Głównej Policji dotyczący wdrożenia SIS II

  System Informacyjny Schengen drugiej generacji (SIS II), dzięki nowym funkcjonalnościom jest systemem bezpieczniejszym i bardziej wydajnym. Wiedzę na temat wprowadzonych zmian i sposobu wykorzystania nowych możliwości, funkcjonariusze i pracownicy Policji będą pozyskiwać w ramach realizowanego przez Komendę Główną Policji projektu „Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”. Projekt realizowany jest od początku lipca 2014 r., a współfinansowany z funduszy norweskich.

  Dodano: 27.08.2014KGP
 • Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu

  Policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który kierował nissanem primera, będąc w stanie nietrzeźwości. Uciekając przed radiowozem, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, uszkodził po drodze pięć innych pojazdów, w tym karetkę pogotowia. Trzy osoby ze staranowanych samochodów zostały ranne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

  Dodano: 27.08.2014Kielce
 • Policjanci odzyskali sprzęt warty 30 tys. złotych

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, Łukasz P., zatrudniony w firmie sprzątającej, najprawdopodobniej ukradł z jednej z warszawskich uczelni sprzęt oświetleniowy, który następnie wystawił na sprzedaż. 25-latek wpadł w policyjną zasadzkę podczas finalizacji transakcji.

  Dodano: 27.08.2014KSP
 • Uderzenie w narkotykowy proceder

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał blisko dwa kilogramy marihuany. Odpowie również za uprawę konopi indyjskich. Grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.08.2014Łódź
 • Zabezpieczono nielegalny arsenał

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Wolsztynie znaleźli i zabezpieczyli arsenał broni palnej i amunicji oraz wyroby tytoniowe i spirytus bez polskich znaków akcyzowych na terenie posesji w Terespolu i Obrze. Jednostki broni palnej, jej elementy oraz naboje należały do 43-letniego mieszkańca Nowej Obry. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.08.2014Poznań
 • Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie reprezentowali małopolski garnizon w „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbyły się w dniach 23-26 sierpnia 2014 roku w Bydgoszczy oraz Osielsku. Honorowy patronat nad imprezą objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

  Dodano: 27.08.2014Kraków
 • Uderzenie w przestępczość narkotykową

  25 sierpnia 2014 roku policjanci z garnizonu łódzkiego zatrzymali 3 osoby, które zamieszane były w proceder narkotykowy. Kryminalni z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego zabezpieczyli łącznie ponad 4,5 kilograma marihuany oraz 30 krzaków konopi indyjskich.

  Dodano: 27.08.2014Łódź
 • Współpraca stołecznej Policji z Żandarmerią Wojskową

  Stała wymiana informacji o zagrożeniach występujących na obszarze garnizonu stołecznego, organizowanie wspólnych działań w celu zapewnienia spokoju i porządku w miejscach zgromadzeń i imprez masowych, współpraca przy zabezpieczeniu miejsc przestępstw, udzielanie pomocy przy doprowadzeniu sprawców przestępstw i wykroczeń do właściwych organów – to tylko niektóre elementy współdziałania obu formacji.

  Dodano: 27.08.2014KSP
 • Policjanci z Opolszczyzny biegli z Ogniem Nadziei dla Olimpiad Specjalnych

  Policjanci z Opolszczyzny biegli w sztafecie niosącej Ogień Nadziei dla Olimpiad Specjalnych. Ogniem przyniesionym przez Strzegących Prawa zapłonął znicz podczas ceremonii otwarcia X Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Ta piękna tradycja pielęgnowana jest w Polsce od 1993 roku. Honorowy patronat nad biegiem objął Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 27.08.2014Opole
 • Niszczył samochody, bo chciał odreagować stres

  Policjanci z wydziału prewencji na gorącym uczynku zatrzymali wandala, który zniszczył kilkanaście aut. Fiat, rover, kia, toyota, chevrolet ,opel, nissan, renault, toyota, to marki samochodów, które uszkodził 26-latek z Rudy Śląskiej. Mężczyzna kamieniem niszczył powłokę lakierniczą aut zaparkowanych w rejonie Doliny Trzech Stawów. W sumie do komisariatu przy ulicy Żwirki Wigury wpłynęło wczoraj 9 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa.

  Dodano: 27.08.2014Katowice
 • Areszt dla sprawców rozboju

  Karlińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pozbawili wolności mieszkańca Karlina, związując go sznurkiem i przywiązując do drzewa w lesie, a następnie zabrali mu ubranie i telefon komórkowy. Wobec sprawców sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.08.2014Szczecin
 • Przywiązał wnuki linką cumowniczą do łodzi

  Wnioskiem do sądu zakończyła się interwencja policyjnych wodniaków wobec 61-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna pływał łódką wraz z dwójką małych wnuków po Jeziorze Ukiel. Dzieci zamiast nałożonych kamizelek ratunkowych były przywiązane linką cumowniczą do łodzi, co według sternika miało zapewnić im bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zaopatrzyli dzieci w kapoki i wspólnie dopłynęli do brzegu.

  Dodano: 27.08.2014Olsztyn
 • Podejrzany o czyny pedofilskie

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu namierzyli i zatrzymali na terenie województwa śląskiego mężczyznę, który podając się w kontaktach telefonicznych za lekarza ginekologa, nakłonił 13-latkę do wykonania i przesłania swoich intymnych zdjęć. Mężczyzna usłyszał już zarzut składania przez telefon małoletnim poniżej 15 roku życia propozycji produkowania i utrwalania treści pornograficznych. Grozi mu za to do dwóch lat więzienia.

  Dodano: 26.08.2014Radom
 • Zlikwidowano plantację konopi

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego w piwnicy jednego z lokali gastronomicznych na terenie gminy Wielbark zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 170 krzaków o czarnorynkowej wartości 200 tys. złotych. 26-letni Wojciech G. podejrzany o uprawę znacznych ilości narkotyków już usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.08.2014CBŚ , Olsztyn Wideo
 • Odzyskali maszyny warte milion złotych skradzione we Francji

  Będzińscy policjanci razem z kolegami z komendy wojewódzkiej zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali dwa ciągniki rolnicze o wartości ponad miliona złotych. Maszyny zostały skradzione kilka dni temu z terenu gospodarstwa rolnego we Francji. Dzięki międzynarodowej współpracy policyjna akcja zakończyła się sukcesem.

  Dodano: 26.08.2014Katowice

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku604
Zatrzymani poszukiwani246
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący217
Wypadki drogowe82
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach109
27.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku610
Zatrzymani poszukiwani229
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący223
Wypadki drogowe118
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach148
26.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku705
Zatrzymani poszukiwani205
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący317
Wypadki drogowe85
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach106
25.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku796
Zatrzymani poszukiwani153
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący422
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach103
24.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku762
Zatrzymani poszukiwani151
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący371
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach13
Ranni w wypadkach138
23.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku702
Zatrzymani poszukiwani217
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący252
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach104
22.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku629
Zatrzymani poszukiwani259
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący224
Wypadki drogowe85
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach103
21.08.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ