Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy

  Na Placu Wolności w Słupcy odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji. Ta wyjątkowa uroczystość skupiła wielu znamienitych gości, swoją obecnością zaszczycili m.in. Wicemarszałek Sejmu RP Pan Eugeniusz Grzeszczak, Pan Komendant Główny Policji gen.insp. dr Marek Działoszyński oraz Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek.

  Dodano: 13.09.2014Poznań
 • Festyn Patriotyczny „Tobie Ojczyzno”

  W sobotę w Warszawie na Cyplu Czerniakowskim po raz pierwszy odbył się festyn „Tobie Ojczyzno" - wyjątkowa impreza patriotyczno-historyczna. Organizatorzy wydarzenia przygotowali urozmaicony program z niepowtarzalnymi i ciekawymi atrakcjami, zarówno dla starszych, jak i młodszych widzów. Do największych atrakcji festynu należały pokazy działań operacyjnych jednostek specjalnych na Wiśle.

  Dodano: 13.09.2014KSP
 • Zatrzymania, zabezpieczone narkotyki i broń

  Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali czworo mieszkańców powiatu kieleckiego, w tym 16 latkę. W ich miejscach zamieszkania policjanci zabezpieczyli m.in. marihuanę, haszysz oraz nielegalną broń i amunicję.

  Dodano: 14.09.2014Kielce
 • "Życiodajny krwioobieg” oplótł Radom

  Prawie 70 osób oddając ponad 30 litrów krwi wsparło akcję "Życiodajny krwioobieg”, która odbyła się 13 września w Radomiu. Jej organizatorzy, wśród których nie zabrakło mazowieckich policjantów, promowali wśród mieszkańców miasta honorowe krwiodawstwo oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Był to też czas podsumowania dziesięciu lat krwiodawstwa wśród policjantów i pracowników cywilnych KWP zs. w Radomiu.

  Dodano: 14.09.2014Radom
 • Nielegalna broń i amunicja znaleziona u 67 - latka

  Koneccy policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Końskie, u którego w domu znaleźli nielegalną broń i amunicję. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.09.2014Kielce Wideo
 • 155 zarzutów oszustwa na koncie 21-latka

  Chełmscy policjanci zatrzymali 21- letniego mężczyznę, który oszukał kilkaset osób. Swój przestępczy proceder prowadził od kwietnia ubiegłego roku. Wykorzystując założone konta internetowe wystawiał do sprzedaży tabletki odchudzające oraz leki wspomagające leczenie chorób nowotworowych. Po wpłaceniu przez kupujących pieniędzy nie wysyłał im zamówionych specyfików. W piątek został on doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał ponad 150 zarzutów oszustwa.

  Dodano: 14.09.2014Lublin
 • Działania „Stop agresji na drodze”

  Skontrolowanych ponad 1100 kierujących, ujawnionych 10 amatorów jazdy na podwójnym gazie, jeden przypadek jazdy pod działaniem narkotyków oraz kilkanaście ujawnionych wykroczeń drogowych to efekt wczorajszej policyjnej akcji „ Stop agresji na drodze” prowadzonej na terenie powiatów puławskiego i włodawskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  Dodano: 14.09.2014Lublin
 • Policjanci ze Stanów Zjednoczonych zwiedzają świętokrzyskie

  W ramach współpracy międzynarodowej, z kilkudniową wizytą, przyjechali do Polski policjanci ze Stanów Zjednoczonych. Od wtorku tj. 9 września br. gościmy ich na terenie województwa świętokrzyskiego.

  Dodano: 14.09.2014Kielce
 • Charytatywny mecz zakończony zwycięstwem policjantek. Wynik 7:2

  12 września na stadionie AZS UWM na olsztyńskim Kortowie odbył się charytatywny mecz pomiędzy policjantkami reprezentującymi Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie a urzędniczkami Sądu Okręgowego. Zespół prowadzony przez policyjnych trenerów wygrał spotkanie 7:2. Zebrane podczas spotkania pieniądze zasilą konto fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

  Dodano: 14.09.2014Olsztyn
 • Rozpracowana grupa włamywaczy do sklepów

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn, którzy odpowiedzą za serię włamań do sklepów spożywczych. Na swoim koncie mają 14 przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadli bezpośrednio po jednym z włamań. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

  Dodano: 13.09.2014Lublin Wideo
 • Dzięki nagraniu, odpowie przed sądem

  Wniosek o ukaranie kierowcy renault laguny, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych, skierowali do sądu kolbuszowscy policjanci. Wykroczenie zostało zarejestrowane przez innego kierowcę, który przesłał je na skrzynkę e-mailową podkarpackiej policji. Nagranie trafiło do funkcjonariuszy, którzy ustalili sprawcę i przedstawili mu zarzut. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

  Dodano: 13.09.2014Rzeszów
 • Policjanci odzyskali samochód i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież

  Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu głogowskiego. 20 - latek podejrzany jest o kradzież osobowego Renaulta o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali pojazd, który jak się okazało skradziono na początku września br. na terenie Niemiec.

  Dodano: 13.09.2014Wrocław
 • Usiłowali wyłudzić 40 tysięcy złotych z banku

  Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Wpadli w ręce funkcjonariuszy w momencie, gdy przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić 40 tysięcy złotych. Grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 13.09.2014Wrocław
 • Nie powstrzymał go zakaz sądowy

  Blisko dwa promile alkoholu w organizmie i zakaz kierowania, nie przeszkodziły 50 – letniemu mieszkańcowi powiatu pyrzyckiego by wsiąść za kierownicę i jechać. Policjanci rozliczyli mężczyznę, a sąd skazał go na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

  Dodano: 13.09.2014Szczecin
 • Dzielnicowy Roku wybrany w Gorzowie

  W tym tygodniu poznaliśmy najlepszych dzielnicowych województwa lubuskiego. W przeprowadzonych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zmaganiach uczestniczyło 24 policjantów z całego regionu. Tytuł najbardziej utytułowanego wywalczył asp. Andrzej Dyszczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

  Dodano: 13.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Policjanci zatrzymali groźnego przestępcę

  Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 38-latka, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez katowicki sąd. Na swoim koncie ma rozboje oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego.

  Dodano: 12.09.2014Katowice Wideo
 • Zatrzymana 22-latka podejrzana o śmierć swojego nowo narodzonego dziecka

  Ostródzcy policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która po urodzeniu dziecka miała je udusić, a ciało ukryć. Początkowo podejrzana nie przyznawała się do ciąży. Jednak ustalenia policjantów były inne. Funkcjonariusze wykonujący czynności w miejscu zamieszkania podejrzanej odkryli prawdę. Ciało noworodka znaleźli w plastikowym pojemniku, ukrytym w pomieszczeniu gospodarczym. Weronika K. po przesłuchaniach trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta wstępnie usłyszała zarzut dzieciobójstwa. Jeżeli zarzuty zostaną rozszerzone, kobieta może trafić do więzienia nawet na dożywocie.

  Dodano: 12.09.2014Olsztyn
 • Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali 5 osób powiązanych z przestępczością samochodową. To mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku od 18 do 37 lat. Mężczyźni kradli samochody na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego oraz w Niemczech. Łączna wartość skradzionych przez nich aut to ćwierć miliona złotych. Funkcjonariusze odzyskali 4 pojazdy i znaczne ilości części samochodowych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 12.09.2014Poznań Wideo
 • System ITS pomaga także Policji. Kolejny sprawca kolizji zatrzymany

  O skuteczności działania systemu ITS – czyli Inteligentnego Systemu Transportowego, kolejny już raz mogli przekonać się olsztyńscy policjanci. Tym razem oku kamery nie umknęło zdarzenie drogowe, którego sprawca nie dostosował prędkości do warunków w ruchu i najechał na latarnię. Po kolizji kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Już po chwili, korzystając właśnie z systemu ITS, funkcjonariusze ustalili pojazd i dane jego kierowcy tj. 28-letniego Łukasza A. Mężczyzna został zatrzymany kilka kilometrów przed Dobrym Miastem.

  Dodano: 12.09.2014Olsztyn Wideo
 • Nietrzeźwy motocyklista przyjechał na plantację po narkotyki

  Policjanci z powiatu trzebnickiego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W sumie zabezpieczono 30 krzewów, oraz blisko 1000 porcji handlowych tego narkotyku. Funkcjonariusze obserwując przez kilka godzin miejsce nielegalnej hodowli, zauważyli w pewnym momencie motocyklistę, który jak się później okazało przyjechał po „świeży towar”. W trakcie zatrzymania mężczyzna miał pod bluzą schowany pęk gałęzi marihuany i na dodatek był nietrzeźwy. Za swoje czyny będzie odpowiadał teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 12.09.2014Wrocław
 • Kolejny zatrzymany do sprawy korupcji przy uzyskiwaniu praw jazdy

  Tym razem policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dotarli do lekarza wystawiającego fałszywe zaświadczenia przyszłym kursantom.

  Dodano: 12.09.2014Kraków
 • Oddali blisko 14 litrów krwi dla potrzebujących

  Dzisiaj honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oddali krew dla osób potrzebujących. Zgłosiło się ponad 30 osób, które oddały łącznie blisko 14 litrów tego cennego leku. Ta trzecia w tym roku akcja została przeprowadzona w pomieszczeniach klubu przy pl. Muzealnym 16 w godz. od 8.30 do 12.30. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża.

  Dodano: 12.09.2014Wrocław
 • Zlikwidowana plantacja

  W jednym z budynków na terenie gminy Szadek funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚ zlikwidowali plantację marihuany. Podczas akcji zabezpieczono 103 krzewy i ponad kilogram suszu marihuany. Zatrzymano 2 mężczyzn w wieku 20 i 27 lat. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.

  Dodano: 12.09.2014Łódź
 • 1008 kilometrów w 36 godzin - po zwycięstwo w barwach Policji

  1008 kilometrów pokonanych w 36 godzin i 28 minut. To najlepszy wynik wśród zawodników kategorii Open tegorocznego Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour. Gdy zwycięzca z numerem startowym 366 przekraczał linię mety w Ustrzykach Górnych, część zawodników mijała dopiero Warszawę. Ten wynik jak i zwycięstwo należą do Dariusza Bulandy – pracownika Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

  Dodano: 12.09.2014Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku822
Zatrzymani poszukiwani150
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący397
Wypadki drogowe91
Zabici w wypadkach17
Ranni w wypadkach108
13.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący293
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach126
12.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku754
Zatrzymani poszukiwani282
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe89
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach104
11.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku735
Zatrzymani poszukiwani283
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący320
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach97
10.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku661
Zatrzymani poszukiwani290
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący269
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach123
09.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku896
Zatrzymani poszukiwani253
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący395
Wypadki drogowe102
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach120
08.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku995
Zatrzymani poszukiwani158
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący525
Wypadki drogowe116
Zabici w wypadkach18
Ranni w wypadkach146
07.09.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ