Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • CBŚ uderzyło w „Bukaciaków" - zatrzymano 17 osób

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP na terenie województw mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego zatrzymali kolejnych 17 osób powiązanych z grupą „Bukaciaka”. 15 z nich na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zostało tymczasowo aresztowanych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ Wideo
 • Kolejny cios CBŚ w przestępczość akcyzową – przechwycono tytoń i papierosy o wartości blisko 700 tys. zł

  Przechwycone ponad 10 ton tytoniu i 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczone specjalistyczne maszyny do foliowania i pakowania, dwa samochody ciężarowe wykorzystywane do nielegalnego procederu oraz poligrafia w postaci etykiet z nadrukami znaków towarowych znanych firm tytoniowych - to efekt wspólnej realizacji policjantów z CBŚ i funkcjonariuszy Izby Celnej. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas przeładunku transportu nielegalnej krajanki tytoniu pochodzącej z przemytu. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 22 mln zł.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ , Wrocław
 • 71 osób oskarżonych w sprawie wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT

  Policjanci z KWP w Olsztynie, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie, zakończyli śledztwo przeciwko 71 osobom. Sprawa dotyczy wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT, gdzie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 50 mln złotych. 71 oskarżonych to „podwykonawcy” i część grupy przestępczej zajmującej się tworzeniem fikcyjnych firm, które wytwarzały nieprawdziwą dokumentację podatkową na rzecz legalnie działających podmiotów gospodarczych, jak się okazało jednego właściciela – mieszkańca Warszawy. Wobec pomysłodawcy i głównego podejrzanego oraz pozostałych członków grupy nadal prowadzone jest śledztwo.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn
 • Polsko-szwedzkie seminarium przeciw przestępczości i zjawiskom społecznie uciążliwym

  1 października 2014 roku w Sali Generalskiej Komendy Głównej Policji odbyło się polsko–szwedzkie seminarium pt. „Rola Policji w zapobieganiu przestępczości i zjawiskom społecznie uciążliwym – współpraca międzyinstytucjonalna – dobre praktyki”.

  Dodano: 01.10.2014KGP
 • Poszukiwany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym w jednym z klubów zatrzymany

  Mężczyzna poszukiwany przez policjantów w związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym w jednym z wrocławskich klubów, wpadł w ręce funkcjonariuszy. Policjanci z Wrocławia ustalili jego miejsce pobytu, a następnie zatrzymali poszukiwanego na terenie województwa opolskiego, gdzie ukrywał się w mieszkaniu znajomej. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd po wykonaniu czynności przez policjantów, będzie doprowadzony do prokuratury, prowadzącej w tej sprawie śledztwo.

  Dodano: 01.10.2014Wrocław
 • Zakończenie śledztwa w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli właśnie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie śledztwo w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. W zderzeniu pociągów, do jakiego doszło 3 marca 2012 roku w Chałupkach, 16 osób zginęło i 160 zostało rannych. W prowadzonym śledztwie oskarżono dwójkę dyżurnych ruchu, pełniących służbę na posterunkach kolejowych w Sporowej i Starzynach.

  Dodano: 01.10.2014Katowice
 • Motocyklista sprawcą kolizji w centrum miasta

  Mandatem karnym i ogólnymi potłuczeniami ciała zakończyła się kolizja spowodowana przez motocyklistę. Kierowca jednośladu, przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedzał kierującego osobową skodą, który był w trakcie skrętu w lewo. Zdarzenie, które doprowadziło do przewrócenia się motocyklisty, zostało zarejestrowane przez kamery ITS.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn Wideo
 • Policjanci odzyskali skardzione auto i zatrzymali złodzieja

  W niespełna pół godziny policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. Młody mężczyzna wpadł, kiedy jeździł skradzionym autem wraz z kolegami po ulicach miasta. 18-latkowi za kradzież samochodu grozi 5 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Poznań
 • Przekroczył dozwoloną prędkość o 125 km/h - stracił prawo jazdy

  O 125 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 32-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Dębina. W terenie zabudowanym mężczyzna gnał swoim volvo aż 175 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy. Teraz jego sprawę skierują z wnioskiem o ukaranie do sądu.

  Dodano: 01.10.2014Opole
 • Matka z córką odpowiedzą za usiłowanie rozboju

  Za usiłowanie rozboju odpowie 37-letnia kobieta oraz jej 18-letnia córka. Obie weszły do domu 77-latki i jej 73-letniego znajomego, a następnie zażądały wydania pieniędzy. Kiedy spotkały się z odmową, zaatakowały swoje ofiary. Jak się okazało, doskonale je znały, ponieważ wcześniej zajmowały się gospodarstwem, pomagając 70-latkom. Napastniczki podczas pościgu zostały zatrzymane przez policjantów z Bełżyc. Były nietrzeźwe: 37-latka miała prawie 2 promile, a jej córka ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

  Dodano: 01.10.2014Lublin
 • Nie daj się oszukać

  Wczoraj koneccy kryminalni zatrzymali 3 obywateli Słowacji podejrzewanych o oszustwo. 84-letnia kobieta, która chciała pomóc obcokrajowcom w potrzebie, straciła 1000 złotych. Ustawodawca za oszustwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

  Dodano: 01.10.2014Kielce
 • Komendant Główny Policji na naradzie z Prokuratorem Generalnym

  W dniach 29-30 września 2014 r. w siedzibie Prokuratury Generalnej odbyła się narada Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta z Prokuratorami Apelacyjnymi. W spotkaniu wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler, a także Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji insp. Waldemar Krawczyk. Prokuraturę Generalną reprezentowali również dyrektorzy i zastępcy dyrektorów departamentów i biur Prokuratury Generalnej.

  Dodano: 30.09.2014KGP
 • CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy

  Policjanci CBŚ zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Ta profesjonalnie zorganizowana wytwórnia mieściła się w niepozornie wyglądającym pomieszczeniu, na terenie posesji w niewielkiej miejscowości powiatu pilskiego. Pomysłodawca i organizator tego nielegalnego procederu usłyszał już zarzut wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 30.09.2014CBŚ , Bydgoszcz Wideo
 • W domu ukrywał broń palną i amunicję

  Funkcjonariusze CBŚ na warszawskiej Białołęce zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Zostały one ujawnione podczas przeszukania mieszkania i pomieszczenia gospodarczego. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z Pragi Północ. Po zebraniu materiału dowodowego, doprowadzili Stanisława K. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Objęte przepadkiem zabezpieczone przedmioty, decyzją prokuratora trafiły do zbiorów muzealnych.

  Dodano: 30.09.2014KSP Wideo
 • "Anakonda 2014"

  Podkarpaccy policjanci biorą udział w największych w tym roku ćwiczeniach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Odegrali istotną rolę w kilku epizodach, m.in. dotyczących zatrzymania osób podejrzanych o terroryzm oraz przywracania porządku po nielegalnej demonstracji w ośrodku dla cudzoziemców.

  Dodano: 30.09.2014Rzeszów
 • Nietrzeźwy kierowca autobusu wiózł ponad 40 dzieci do szkoły

  Przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z powiatu ząbkowickiego, który będąc po użyciu alkoholu, wiózł autobusem na zajęcia ponad 40 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Do zatrzymania doszło w godzinach rannych, podczas kontroli pojazdów, w tym przewożących dzieci. Uczniów do szkoły zawiózł inny – trzeźwy kierowca.

  Dodano: 30.09.2014Wrocław
 • Pięć osób z aktem oskarżenia za przemyt i wytwarzanie heroiny

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy prowadzili śledztwo wobec pięciu osób podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani związanych m.in. z przemytem i wytwarzaniem heroiny. Sprawa prowadzona była pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

  Dodano: 30.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków

  Policjanci na terenie Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Na dodatek w samochodzie znaleziono narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawi mu zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejmie również decyzje o rodzaju środka zapobiegawczego.

  Dodano: 30.09.2014Łódź
 • Przekroczyli prędkość prawie o 100 km/h

  Bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotomyskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Kilkudziesięciu policjantów i nieoznakowany opel insignia oraz oznakowana alfa romeo wyposażone w wideorejestrator każdego dnia patrolują drogi powiatu. Co kierowcy potrafią zrobić na drodze? Okazuje się, że bardzo dużo... Niestety nagminnie łamią przy tym obowiązujące przepisy.

  Dodano: 30.09.2014Poznań Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku645
Zatrzymani poszukiwani287
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący207
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach100
30.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku740
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący289
Wypadki drogowe94
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach111
29.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku1178
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący646
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach105
28.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku747
Zatrzymani poszukiwani148
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący330
Wypadki drogowe116
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach138
27.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku678
Zatrzymani poszukiwani237
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący264
Wypadki drogowe125
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach150
26.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku605
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący190
Wypadki drogowe70
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach80
25.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku574
Zatrzymani poszukiwani254
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący168
Wypadki drogowe95
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach112
24.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ