Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Życzenia
 • Sympozjum „95 lat polskiej Policji”

  W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się sympozjum „95 lat polskiej Policji”. Towarzyszyła mu wystawa fotografii „Policja Państwowa 1919 – 1939”. W sympozjum, które było częścią centralnych uroczystości Święta Policji, uczestniczyli m.in. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński. Pani Marszałek, otwierając spotkanie, podziękowała policjantom za odpowiedzialną i trudną codzienną pracę.

  Dodano: 24.07.2014KGP Wideo
 • Wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych

  24 lipca 2014 r. w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom i pracownikom Policji z Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji. Gospodarzem uroczystości był gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji.

  Dodano: 24.07.2014KGP Wideo
 • Marszałek Sejmu podziękowała policjantom

  – Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny – powiedziała Marszałek Sejmu Ewa Kopacz do policjantów podczas sympozjum „95 lat polskiej Policji”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

  Dodano: 24.07.2014KGP
 • CBŚ zlikwidował magazyn z nielegalnymi papierosami

  Zlikwidowany magazyn, przechwycone nielegalne papierosy o wartości rynkowej pół miliona złotych oraz zatrzymane dwie osoby to efekt realizacji przeprowadzonej we Wrocławiu przez policjantów CBŚ i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Papierosy (ponad 810 tys. sztuk) ukryte były w paletach z napojami owocowymi dla dzieci. Straty Skarbu Państwa to około 650 tys. złotych. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  Dodano: 25.07.2014CBŚ , Wrocław Wideo
 • Chcieli pieniędzy, spalili samochody

  Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP pod koniec maja dostał informację o podpaleniu dwóch pojazdów. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i ustalili, że może chodzić o spłatę fikcyjnego długu. Drobiazgowe śledztwo doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy byli zamieszani w tę sprawę. Teraz Jacek G. lat 23 i Mateusz B. lat 23 odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

  Dodano: 25.07.2014KSP
 • Pędził ponad 200 km/h, nie zatrzymał się do kontroli

  Ostródzcy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na krajowej 7 przekroczył prędkość o ponad 100 km/h i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze, po krótkim pościgu, zatrzymali 35-latka, który wiózł dwoje swoich dzieci. Mieszkaniec Pasłęka nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego jechał tak szybko i czemu nie zatrzymał się do kontroli. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.07.2014Olsztyn Wideo
 • Zatrzymali 4 podejrzanych o kradzież 3 aut

  Oleccy kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o włamanie do warsztatu samochodowego, skąd zabrali trzy pojazdy. Do policyjnego aresztu trafili Łukasz Ł., Daniel M., Marek O. i Adrian K. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.07.2014Olsztyn
 • Policjanci uratowali kobietę

  Wrocławscy funkcjonariusze ze śródmiejskiego komisariatu w porę odnaleźli kobietę, która podjęła próbę samobójczą. Zgłoszenie pochodziło od rodziny poszkodowanej. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i podjętym działaniom udało się ją uratować.

  Dodano: 25.07.2014Wrocław
 • AlcoBlow dla podkarpackich policjantów

  Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow MK-2. Funkcjonariusze będą wykorzystywać je podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownic po wypiciu alkoholu. Środki na zakup urządzeń zostały przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

  Dodano: 25.07.2014Rzeszów
 • Sąd aresztował 14 członów skinheadowskiej grupy z Białegostoku

  14 osób zatrzymanych dziś przez CBŚ do sprawy środowiska skiheadowskiego z Białegostoku, na bazie materiału zebranego przez policję, zostało tymczasowo aresztowanych przez sądy z Warszawy i Białegostoku.

  Dodano: 24.07.2014CBŚ
 • Zorganizowana grupa przestępcza białostockiego środowiska skinheadowskiego rozbita

  Policjanci z CBŚ KGP oraz z KWP i KMP w Białymstoku, wspierani przez policyjnych antyterrorystów, zatrzymali 14 osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się narkotykami i czerpaniem korzyści z nierządu. Przy zatrzymanych znaleziono broń, narkotyki oraz sterydy anaboliczne.

  Dodano: 24.07.2014CBŚ Wideo
 • Stołeczne obchody Święta Policji

  To wyjątkowy dzień dla stołecznych policjantów i pracowników Policji. Uroczysty apel z okazji Święta Policji odbył się w samo południe przed budynkiem Komendy Stołecznej Policji. W obecności kierownictwa Policji, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, prokuratury, duchowieństwa oraz przyjaciół Policji ponad 100 policjantów garnizonu stołecznego zostało wyróżnionych medalami, odznaczeniami i nominacjami na wyższe stopnie policyjne.

  Dodano: 24.07.2014KSP
 • Świętokrzyskie obchody Święta Policji

  23 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczyste obchody święta Policji. W tym roku obchodzona jest także 95. rocznica jej powstania. Uroczystości zbiegły się również z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udział w nich wzięli między innymi Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej z całego województwa świętokrzyskiego. Podczas uroczystości funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie, a wielu z nich zostało wyróżnionych medalami i odznakami.

  Dodano: 24.07.2014Kielce
 • Pamięci poległych policjantów

  Dziś przypada 95. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Wojewódzkie obchody Święta Policji w KWP w Rzeszowie rozpoczęły się od uroczystości złożenia wieńców pod tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 - 2009.

  Dodano: 24.07.2014Rzeszów
 • Odznaczenia państwowe i resortowe dla dolnośląskich policjantów

  W przeddzień 95 rocznicy powołania Policji Państwowej we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji odznaczeń państwowych i resortowych. Uroczystości, w której uczestniczyli także m.in. Wojewoda i Wicewojewoda Dolnośląski oraz Wiceprezydent Wrocławia, przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Wojciech Ołdyński.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • 25 lipca - Dzień Bezpiecznego Kierowcy

  25 lipca w dniu imienin Krzysztofa – Patrona Kierowców, obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, organizowany już po raz dziewiąty przez Duszpasterstwo Kierowców. Tradycyjnie Policja włącza się w przedsięwzięcie z szeroko zakrojoną kampanią informacyjno – edukacyjną, która realizowana będzie na terenie całego kraju.

  Dodano: 24.07.2014KGP
 • Pamięć pomordowanym i poległym policjantom

  Dolnośląskie obchody Święta Policji, w 95 rocznicę powołania Policji Państwowej, rozpoczęły się 24 lipca 2014 r. we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów. W ten sposób funkcjonariusze oddali hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. W uroczystościach udział wzięli m.in. Wojewoda i Wicewojewoda Dolnośląski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, przedstawiciele kadry kierowniczej dolnośląskiej komendy oraz zaproszeni goście.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • Uroczyste oddanie do użytku budynku i radiowozów podczas Święta Policji w KMP Olsztyn

  Tegoroczne obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie odbyły się 23 lipca - w przeddzień centralnych obchodów. Podczas uroczystości oddano do użytku policjantów wyremontowany budynek oraz 2 nowe radiowozy, z których korzystać będą policyjni wodniacy. Zakup radiowozów został sfinalizowany dzięki Regionalnemu Projektowi Operacyjnemu Warmia – Mazury 2007 – 2013. Remont budynku sfinansowano na podstawie umowy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Dodano: 24.07.2014Olsztyn Wideo
 • Podejrzani o zabójstwo trafili do aresztu

  Niespełna trzech dni potrzebowali leszczyńscy policjanci, aby doprowadzić do aresztowania dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 39-latka. Jak wynika z ustaleń, do zdarzenia doszło 16 lipca br. podczas sprzeczki pomiędzy trzema mężczyznami. Motywem zabójstwa była prawdopodobnie zazdrość o kobietę. Decyzją sądu, 28 i 37-latek, mieszkańcy Leszna, trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.07.2014Poznań
 • Policjanci uratowali wędkarzy

  Policjanci z Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej wraz z ratownikami WOPR Nysa uratowali dwóch mężczyzn, którzy wpadli do wody. Ich łódka wywróciła się, gdy łowili ryby na Nyskim Jeziorze. Przewróconą łódkę i wzywającego pomocy mężczyznę zauważył policjant będący po służbie i to on wezwał pomoc. Dzięki jego szybkiej reakcji wędkarzom nic się nie stało.

  Dodano: 24.07.2014Opole

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku656
Zatrzymani poszukiwani237
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący252
Wypadki drogowe112
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach149
24.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku633
Zatrzymani poszukiwani235
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący233
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach119
23.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani230
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach106
22.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku471
Zatrzymani poszukiwani198
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący352
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach123
21.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku961
Zatrzymani poszukiwani140
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący498
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach187
20.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku817
Zatrzymani poszukiwani136
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący416
Wypadki drogowe105
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach131
19.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku712
Zatrzymani poszukiwani229
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący318
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach115
18.07.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ