Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Trzy czwarte Polaków ma zaufanie do Policji
 • Zatrzymane cztery osoby w związku z oszustwami finansowymi

  Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali cztery osoby ze ścisłego kierownictwa dwóch spółek finansowych działających na terenie całego kraju. 44- i 37-latek podejrzewani są o oszustwa przy zawieraniu umów o pożyczki. Pokrzywdzonych jest około 68 tys. osób, a łączna wartość strat wynosi prawie 180 mln złotych. Dwie pozostałe osoby, 34- i 51 -latek, podejrzewane są o oszustwa, w których pokrzywdzonych jest tysiąc osób, a straty to 1,5 mln złotych. Wszyscy zatrzymani zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury na przesłuchanie. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.01.2015Gdańsk Wideo
 • Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

  Białobrzescy policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz prawie pół miliona gotowych, podrobionych papierosów. Ujawniono też profesjonalną linię technologiczną do ich produkcji. Policjanci zatrzymali pięć osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty nielegalnej produkcji papierosów i paserstwa. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

  Dodano: 26.01.2015Radom Wideo
 • Zlikwidowana dziupla samochodowa

  Zlikwidowana dziupla samochodowa i odzyskanych dwanaście skradzionych pojazdów o łącznej wartości przeszło miliona złotych - to efekt piątkowych działań pod Stargardem Szczecińskim. Oprócz maszyn rolniczych, budowlanych i samochodów policjanci wspólnie z strażnikami granicznymi z Morskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli także dokumenty służące do rejestrowania pojazdów, fałszywe pieczątki i amunicję.

  Dodano: 26.01.2015Szczecin
 • 215 km/h na trasie S-2

  Policjanci z warszawskiego wydziału ruchu drogowego, którzy w niedzielę patrolowali ulice Warszawy, zatrzymali na trasie S-2 kierującą mercedesem, która jechała, wyprzedzając inne samochody w trudnych warunkach atmosferycznych, z prędkością przekraczającą 200 km/h.

  Dodano: 26.01.2015KSP Wideo
 • Policjanci zlikwidowali domowy arsenał

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z funkcjonariuszami z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego SPAP KWP w Poznaniu zabezpieczyli na terenie Piły różnego rodzaju karabiny, części broni, naboje, pociski i granaty. Dwóm podejrzanym o to przestępstwo mężczyznom grozi teraz do 8 lat więzienia.

  Dodano: 26.01.2015Poznań Wideo
 • Odzyskany seat. Zatrzymani sprawcy kradzieży

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z policjantami grupy zadaniowej „Tokio” zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli seata ibizę na terenie warszawskiej dzielnicy Ochota. Samochód został odzyskany, a 49-letniemu Robertowi M. i 41-letniemu Piotrowi Ch. zostały postawione zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży pojazdów. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

  Dodano: 26.01.2015KSP Wideo
 • Podejrzany o sutenerstwo i zgwałcenie zatrzymany

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z cudzego nierządu oraz zgwałcenie kobiety. 47-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 26.01.2015Opole
 • Areszty dla sprawców brutalnego rozboju w Józefowie

  20-letni obywatel Ukrainy i 19-letni mieszkaniec Warszawy, którzy napadli na 21-latka, zostali zatrzymani przez otwockich kryminalnych. W ich ustaleniu pomoce okazało się odnalezienie telefonu komórkowego należącego do jednego z napastników. Przestępstwo, którego się dopuszczono, zagrożone jest 12-letnią karą pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.01.2015KSP
 • Odzyskano dwa skradzione audi

  Dzięki intensywnej pracy kryminalnych z koszalińskiej komendy właściciele skradzionych kilka dni temu audi odzyskają swoje pojazdy. Policjanci ujawnili dwie samochodowe dziuple, z dwoma pojazdami w środku. W trakcie czynności zatrzymali też 41-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty paserstwa.

  Dodano: 26.01.2015Szczecin
 • Lubuska Policja w krajowej czołówce

  Najniższa w kraju liczba ofiar zdarzeń drogowych, znaczące zmniejszenie liczby wypadków i skuteczne ograniczenie przestępczości – to fakty stawiające region lubuski w gronie najbezpieczniejszych polskich województw. Efekt ten osiągnięty został dzięki skutecznej pracy lubuskiej Policji, która miniony rok może zaliczyć do najbardziej udanych.

  Dodano: 26.01.2015Gorzów Wlkp.
 • Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji podsumowało bezpieczeństwo w regionie w 2014 roku

  Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, w obecności nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego - I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, a także Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podsumowało pracę policjantów oraz stan bezpieczeństwa w regionie w 2014 roku.

  Dodano: 26.01.2015Olsztyn
 • Zarzuty za handel heroiną

  Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel heroiną. Obaj usłyszeli zarzuty związane z przemytem znacznej ilości tego narkotyku. Ponadto odpowiedzą za rozpowszechnianie heroiny w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  Dodano: 26.01.2015Gorzów Wlkp.
 • Odprawa roczna garnizonu zachodniopomorskiego

  Dzisiaj w sali konferencyjnej Izby Skarbowej odbyła się odprawa roczna zachodniopomorskich policjantów. W naradzie udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz oraz przedstawiciele sądów i prokuratur województwa zachodniopomorskiego, a poprowadził ją szef zachodniopomorskich policjantów insp. Jarosław Sawicki.

  Dodano: 26.01.2015Szczecin
 • „Trzeźwy Poranek” w Lublinie

  Ponad 9 700 skontrolowanych pojazdów i przebadanych na zawartość alkoholu kierowców, 17 amatorów jazdy na podwójnym gazie, to efekty pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Lublinie oraz mundurowych z Oddziału Prewencji. Dzisiaj od godz. 6:00 na ulicach Lublina prowadzona była akcja „Trzeźwy Poranek”. Dzięki urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni policjanci, już w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli był sprawdzany na zawartość alkoholu. Do działań zaangażowano 110 funkcjonariuszy, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu.

  Dodano: 26.01.2015Lublin Wideo
 • Podejrzani o brutalny napad na listonosza tymczasowo aresztowani

  Sąd Rejonowy Wrocław – Fabryczna zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn, ustalonych i zatrzymanych przez wrocławskich policjantów, a podejrzanych o brutalny napad rabunkowy na listonosza. Sprawcy pobili pokrzywdzonego do nieprzytomności metalowym przedmiotem, a następnie ukradli mu saszetkę z pieniędzmi. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.01.2015Wrocław
 • 68 razy zasiliła własne konto

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, gdzie przebywa ukrywająca się od dłuższego czasu kobieta podejrzewana o przywłaszczenie pieniędzy. 55-letnia Helena G. 68 razy przyjęła od klientów punktu kasowo-obsługowego pieniądze, ale zamiast zaksięgować je na rzecz firmy, w której pracowała, 68 razy przelała je na własne konto. Straty sięgnęły 20 tysięcy złotych. W prokuraturze usłyszała już zarzut, została objęta policyjnym dozorem.

  Dodano: 26.01.2015KSP
 • Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo swojego ojca

  Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo swojego ojca, do którego doszło na terenie powiatu ząbkowickiego. Podejrzany wpadł na terenie powiatu piotrkowskiego, gdzie przemieszczał się po zabójstwie samochodem należącym do ofiary. Wspólne czynności, prowadzone przez policjantów z powiatów piotrkowskiego i ząbkowickiego, pozwoliły zebrać materiał dowodowy, dający podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 26.01.2015Wrocław , Łódź
 • Jędrzejowscy policjanci uratowali życie litewskiego trampa

  Dzięki obywatelskiej postawie i nieobojętności Kierownika Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie uratowano 62-letniego obywatela Litwy przed zamarznięciem.

  Dodano: 26.01.2015Kielce
 • Areszt dla mężczyzny, u którego policjanci zabezpieczyli kokainę i amfetaminę

  Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie kokainy i amfetaminy. Wobec zatrzymanego zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące.

  Dodano: 26.01.2015Wrocław
 • Wprowadzenie oficera łącznikowego polskiej Policji w Republice Federalnej Niemiec

  23 stycznia Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński, w asyście nadinsp. Ryszarda Wiśniewskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Rafała Łysakowskiego - Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz mł. insp. Ireneusza Sieńko - Naczelnika Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP, dokonał oficjalnego wprowadzenia podinsp. Wiesława Goma na stanowisko oficera łącznikowego polskiej Policji w Republice Federalnej Niemiec.

  Dodano: 26.01.2015KGP

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku586
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
25.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku705
Zatrzymani poszukiwani181
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący259
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach85
24.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku659
Zatrzymani poszukiwani317
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący209
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach84
23.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku663
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach77
22.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku608
Zatrzymani poszukiwani343
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący195
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach76
21.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku580
Zatrzymani poszukiwani318
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący174
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach53
20.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku580
Zatrzymani poszukiwani289
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący199
Wypadki drogowe68
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach75
19.01.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 

Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ