Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Policyjna Platforma Przeciw Nienawiści

  O możliwościach, ograniczeniach i wyzwaniach w procesie wykrywczym w sprawach o przestępstwa z nienawiści dyskutowano podczas kolejnej sesji Policyjnej Platformy Przeciw Nienawiści. W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP uczestniczyli przedstawiciele Policji, prokuratury, instytucji oraz fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz praw człowieka.

  Dodano: 02.10.2014KSP
 • Mł. asp. Magdalena Zielińska - jedyna kobieta, która reprezentowała Polską Policję w międzynarodowych ćwiczeniach EUPST

  Kobiety powszechnie uważane są za "słabą płeć". Oczywiście na taką opinie wpływa wiele czynników, chociażby warunki fizyczne. Niejednokrotnie przekonujemy się, że nie jest to do końca prawda. Udowadnia to wiele policjantek, w tym m.in. asp. Magdalena Zielińska z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Funkcjonariuszka była jedyną Polką, która wzięła udział w ciężkich, dwutygodniowych międzynarodowych ćwiczeniach sił policyjnych EUPST.

  Dodano: 02.10.2014Olsztyn
 • Szczęśliwy finał poszukiwań 87-latka

  Policjanci nowodworskiej komendy przy współpracy ze strażą pożarną poszukiwali 87-letniego mężczyzny, który zaginął w Stanisławowie gm. Pomiechówek. Do akcji został również zaangażowany policyjny śmigłowiec. Wczoraj około 15.00 87-latek został odnaleziony w rozlewisku na wysokości Modlina Starego. Mężczyzna z oznakami wyziębienia został przewieziony do szpitala.

  Dodano: 02.10.2014KSP
 • KSP: stanowisko wobec informacji „Stołecznej Policji brakuje 600 radiowozów” (RMF, 02.10.2014 r.)

  O wydłużeniu czasu reakcji na zdarzenia na terenie garnizonu stołecznego poinformowała dzisiaj w materiale red. Krzysztofa Zasady stacja RMF. Materiał dotyczący środków transportu pozostających na stanie Komendy Stołecznej Policji zawiera informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną.

  Dodano: 02.10.2014KSP
 • Modernizacja strzeleckiej komendy

  W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich trwają prace związane z modernizacją budynku. Inwestycja jest realizowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Na remont budynku w 2014 roku Komenda Wojewódzka Policji w Opolu przeznaczyła 800 tysięcy złotych.

  Dodano: 02.10.2014Opole
 • Zarzuty za oszustwa internetowe

  Kara do 8 lat więzienia grozi 26-letniemu Łukaszowi Ch., który za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny i usługi. Mężczyzna po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty zrywał kontakt z nabywcami. W ten sposób mógł oszukać nawet ponad 70 osób.

  Dodano: 02.10.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Posiadał broń palną bez zezwolenia, alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy

  Pistolet, trzy jednostki długiej broni, w tym poszukiwany sztucer pochodzący z kradzieży z włamaniem, 219 sztuk amunicji, które Dariusz K. posiadał bez wymaganego zezwolenia, a także 117 butelek alkoholu i 5,6 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 8,7 kg tytoniu - to wynik przeszukania w miejscu zamieszkania 48-letniego mieszkańca lesznowskiej gminy. Czynności przeprowadzili policjanci z wydziału kryminalnego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Natomiast funkcjonariusze ze stołecznego wydziału odzyskiwania mienia na poczet przyszłej kary zabezpieczyli pieniądze w kwocie 750 złotych. Wczoraj sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

  Dodano: 02.10.2014KSP
 • Mając 1,4 promila alkoholu w organizmie przewoził trójkę dzieci

  Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali pijanego mężczyznę, który przewoził swoim samochodem pasażerów. Mężczyzna usłyszał już zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i narażenie 3 dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozić mu może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 02.10.2014Wrocław
 • Kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile alkoholu

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy 41–latek, który kierował ciężarowym manem. Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna może usłyszeć również zarzut podjęcia pracy pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

  Dodano: 02.10.2014Opole
 • Podrobiona odzież i obuwie w Wólce Kossowskiej

  Dwa tysiące sztuk odzieży i obuwia o wartości ponad 411 tys. zł zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy będą odpowiadali za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

  Dodano: 02.10.2014KSP Wideo
 • Policjanci z drogówki pomogli 80-letniej kobiecie wrócić do domu

  Kiedy dwaj policjanci z mińskiej drogówki późnym wieczorem zauważyli idącą poboczem ruchliwej drogi starszą kobietę, natychmiast postanowili sprawdzić, czy nic jej nie dolega. Okazało się, że 80-letnia mieszkanka Warszawy wyszła z domu wcześnie rano i błąkała się po Trakcie Brzeskim. Kobieta z powodu zaników pamięci nie potrafiła wrócić do miejsca zamieszkania. Policjanci powiadomili o zdarzeniu członków rodziny, którzy przyjechali na najbliższy komisariat po 80-latkę.

  Dodano: 02.10.2014KSP
 • Posiedzenie Zarządu Europolu

  W dniach 1-2 października 2014 r. nadinsp. Mirosław Schossler - Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz insp. Rafał Łysakowski - Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, biorą udział w posiedzeniu Zarządu Europolu, które odbywa się w Akademii Policyjnej w Rzymie.

  Dodano: 02.10.2014KGP
 • Wymyślił włamanie i zawiadomił o tym policjantów

  Mieszkaniec Zdzieszowic opowiedział policjantom, że padł ofiarą włamywacza. Po kilku dniach śledczy ustalili, że do przestępstwa w ogóle nie doszło, a cała sprawa została przez 35-latka wymyślona. Mężczyzna z pokrzywdzonego stał się podejrzany, a teraz może mu grozić do 3 lat więzienia.

  Dodano: 02.10.2014Opole
 • Fałszywy doręczyciel trafił do aresztu

  Doręczyciel bezwartościowych przesyłek został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Bydgoszcz-Błonie. Podejrzany usłyszał zarzuty pięciu oszustw i na dwa miesiące trafił do aresztu. 65-latkowi może grozić nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 02.10.2014Bydgoszcz
 • CBŚ uderzyło w „Bukaciaków" - zatrzymano 17 osób

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP na terenie województw mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego zatrzymali kolejnych 17 osób powiązanych z grupą „Bukaciaka”. 15 z nich na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zostało tymczasowo aresztowanych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ Wideo
 • Kolejny cios CBŚ w przestępczość akcyzową – przechwycono tytoń i papierosy o wartości blisko 700 tys. zł

  Przechwycone ponad 10 ton tytoniu i 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczone specjalistyczne maszyny do foliowania i pakowania, dwa samochody ciężarowe wykorzystywane do nielegalnego procederu oraz poligrafia w postaci etykiet z nadrukami znaków towarowych znanych firm tytoniowych - to efekt wspólnej realizacji policjantów z CBŚ i funkcjonariuszy Izby Celnej. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas przeładunku transportu nielegalnej krajanki tytoniu pochodzącej z przemytu. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 22 mln zł.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ , Wrocław
 • Kierowcy audi i bmw staną przed sądem

  Wyprzedzanie na łuku drogi, zmuszenie kierowcy karetki pogotowia jadącej na sygnałach do zjechania na pas awaryjny, jazda bez uprawnień oraz brak aktualnych badań technicznych to wykroczenia, których dopuścili się zatrzymani wczoraj kierowcy audi oraz bmw. O ich losie zdecyduje sąd, do którego trafią wnioski o ukaranie skierowane przez zielonogórskich policjantów.

  Dodano: 01.10.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Policjanci odzyskali zabytkową maskę egipską

  Policjanci z Zespołu Zwalczania Przestępczości Przeciwko Dziedzictwu Narodowemu w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi odzyskali oferowaną do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych zabytkową maskę egipską datowaną na okres 1086-664 p.n.e.

  Dodano: 01.10.2014Łódź
 • 71 osób oskarżonych w sprawie wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT

  Policjanci z KWP w Olsztynie, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie, zakończyli śledztwo przeciwko 71 osobom. Sprawa dotyczy wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT, gdzie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 50 mln złotych. 71 oskarżonych to „podwykonawcy” i część grupy przestępczej zajmującej się tworzeniem fikcyjnych firm, które wytwarzały nieprawdziwą dokumentację podatkową na rzecz legalnie działających podmiotów gospodarczych, jak się okazało jednego właściciela – mieszkańca Warszawy. Wobec pomysłodawcy i głównego podejrzanego oraz pozostałych członków grupy nadal prowadzone jest śledztwo.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn
 • Zatrzymany sprawca brutalnego napadu rabunkowego

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o brutalny napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia na właściciela kantoru. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.10.2014Białystok

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku694
Zatrzymani poszukiwani241
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący251
Wypadki drogowe103
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach114
01.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku645
Zatrzymani poszukiwani287
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący207
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach100
30.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku740
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący289
Wypadki drogowe94
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach111
29.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku1178
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący646
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach105
28.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku747
Zatrzymani poszukiwani148
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący330
Wypadki drogowe116
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach138
27.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku678
Zatrzymani poszukiwani237
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący264
Wypadki drogowe125
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach150
26.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku605
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący190
Wypadki drogowe70
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach80
25.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ