Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Zakończenie kursu dla policjantów służby kryminalnej

  Dzisiaj w Szkole Policji w Pile zakończył się kurs specjalistyczny dla policjantów służby kryminalnej. Za uzyskanie najlepszych wyników w nauce, Komendant Główny Policji, gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego wyróżnił nagrodą troje uczestników kursu.

  Dodano: 01.09.2014SP Piła
 • Policjanci przechwycili nielegalną krajankę za prawie ćwierć miliona

  Golubsko-dobrzyńscy policjanci po przeprowadzonej kontroli peugeot partnera zabezpieczyli ponad 240 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Do wyjaśnienia zatrzymany został 20-latek kierujący samochodem. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku to prawie ćwierć miliona złotych.

  Dodano: 01.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • Podsumowanie polsko-chorwackiej współpracy w sezonie wakacyjnym

  Wakacje dobiegły końca, dlatego też z dniem dzisiejszym, czwórka polskich funkcjonariuszy Policji zakończyła służbę na chorwackim wybrzeżu. Na mocy protokołu podpisanego w tej sprawie, od 1 lipca br. polscy policjanci asystowali i pomagali chorwackim kolegom podczas wspólnych patroli policyjnych w rejonie miasta Zadar i Trogir w Republice Chorwacji, gdzie każdego roku spędza wakacje tysiące turystów z Polski.

  Dodano: 01.09.2014KGP
 • Zabezpieczyli blisko 1300 porcji narkotyków

  Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za posiadanie sporej ilości narkotyków. Podejrzany zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdyż był podobny do poszukiwanego włamywacza. Zdradziło go również nerwowe zachowanie. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 1300 porcji marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  Dodano: 01.09.2014Wrocław
 • Wprowadzenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  Nadinspektor Dariusz Działo został Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji. Nowy komendant zastąpił na tym stanowisku inspektora Michała Domaradzkiego. Uroczyste wprowadzenie odbyło się w obecności Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Wojciecha Olbrysia. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi województwa lubelskiego oraz kadra kierownicza KWP w Lublinie.

  Dodano: 01.09.2014Lublin
 • Aresztowany za rozbój na księdzu

  Kryminalni zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, Andrzej T. zaatakował księdza w jego mieszkaniu, pobił go i ukradł 2 tys. złotych, a wszystko dlatego, że duchowny nie chciał po raz kolejny dać mu pieniędzy. 37-latek wpadł w ręce policjantów w Świeciu n. Wisłą. W ustaleniach i w zatrzymaniu, oprócz południowopraskich policjantów, brali udział funkcjonariusze pionu kryminalnego z KWP w Gdańsku. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 01.09.2014KSP
 • Policyjne zabezpieczenie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014

  Stołeczni policjanci zabezpieczali mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, pomiędzy reprezentacjami Polski i Serbii, który odbył się na Stadionie Narodowym. Policjanci dbali o bezpieczeństwo kibiców w drodze na stadion i podczas ich powrotów do domów, patrolowali teren wokół stadionu, a także dworce, lotniska i trasy wjazdowe do Warszawy. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych poważnych incydentów.

  Dodano: 31.08.2014KSP
 • Międzynarodowa współpraca dolnośląskich i brytyjskich funkcjonariuszy Policji

  Współpraca funkcjonariuszy dolnośląskiej Policji oraz funkcjonariuszy brytyjskich zaowocowała zatrzymaniem mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o zgwałcenie obywatelki Wielkiej Brytanii. Obecnie przebywa w areszcie, gdzie czeka na ekstradycję. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.08.2014Wrocław Wideo
 • Pościg, blokady dróg, policyjny śmigłowiec - złodziej samochodów zatrzymany

  Dzięki intensywnej pracy małopolskich policjantów, mężczyzna, którego do późnych godzin nocnych 29 sierpnia szukało wielu policjantów, tropiły psy i namierzał śmigłowiec, został zatrzymany. Stało się to zaledwie kilkanaście godzin po pościgu i obławie, a do sukcesu doprowadziła żmudna praca operacyjna policjantów z Nowego Sącza i Krakowa.

  Dodano: 31.08.2014Kraków
 • Pierwsza w kraju sala wyposażona w symulatory jazdy

  W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie została otwarta pierwsza w kraju sala wyposażona w symulatory jazdy radiowozami. To właśnie tutaj policjanci będą doskonalili swoje umiejętności jazdy samochodami służbowymi. Dzięki dwóm pojazdom i trzem stanowiskom komputerowym służącym do symulacji, funkcjonariusze będą mogli doskonalić swoje umiejętności w jeździe pościgowej, w kolumnie czy podczas zabezpieczenia przejazdu VIP-ów. Uroczystego otwarcia dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.08.2014KGP Wideo
 • Z nożem na policjantów

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymali 42-latka, który po awanturze domowej rzucił się z nożem na interweniującego policjanta. Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz kradzieże.

  Dodano: 31.08.2014Łódź
 • Zatrzymani nastolatkowie, którzy skradzionym autem potrącili policjanta

  Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi Pisza, który, kierując skradzionym kilka dni wcześniej Citroenem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jednocześnie potrącając policjanta. Pasażerem był 12-letni kolega sprawcy, także mieszkaniec Pisza. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sprawców. Teraz 17-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a o dalszym losie 12-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

  Dodano: 31.08.2014Olsztyn Szczytno
 • Policjanci uwolnili przetrzymywaną kobietę i dziecko

  Krakowscy Policjanci szybko i sprawnie uwolnili kobietę i dziecko, którzy byli przetrzymywani w jednym z mieszkań na Podgórzu w Krakowie

  Dodano: 30.08.2014Kraków
 • Rozbito grupę przestępczą wyłudzającą odszkodowania komunikacyjne

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych. W akcji prowadzonej wspólnie z niemiecką policją wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy gdańskiej komendy wojewódzkiej wspieranych przez policjantów z Gdańska, Gdyni, Sopotu i Pucka. Zatrzymano 17 osób, dwoje z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a dwanaście jest pod dozorem policyjnym. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.08.2014Gdańsk Wideo
 • Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

  Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

  Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zwalczający korupcję zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w zmowie przetargowej. Zatrzymany usłyszał zarzut wejścia porozumienie z prezydentem miasta i doprowadzenia w ten sposób do zwycięstwa jego firmy budowlanej w przetargu na realizację zespołu budynków socjalnych. To ciąg dalszy sprawy korupcji we władzach Zawiercia.

  Dodano: 29.08.2014Katowice Wideo
 • Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniących się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 29.08.2014Lublin Wideo
 • Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - zmiany w organizacji ruchu

  Rozpoczynają się XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – mecz otwarcia już 30 sierpnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rozgrywki potrwają do 21 września – 24 reprezentacje różnych państw rozegrają łącznie 103 mecze na 7 obiektach. W związku z mistrzostwami w miastach-gospodarzach zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.

  Dodano: 29.08.2014KSP , Kraków
 • Policyjne zabezpieczenie meczu Legia Warszawa – FK Aktobe

  Wczoraj wieczorem policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych zabezpieczali mecz Legii Warszawa i FK Aktobe. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Po raz kolejny doszło do złamania przez grupę kibiców przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez użycie środków pirotechnicznych. Na skutek odpalenia rac poparzona została jedna osoba.

  Dodano: 29.08.2014KSP
 • Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany

  Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany

  Patrolujący w radiowozie z wideorejestratorem ulice Warszawy policjanci wydziału ruchu drogowego po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę, który w niecałe 3 minuty popełnił 6 wykroczeń. Dodatkowo okazało się, że kierujący jednośladem był nietrzeźwy i ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 29.08.2014KSP Wideo
 • Przechwycony tytoń i zlikwidowana linia produkcyjna

  Blisko 700 kg nielegalnego tytoniu, dwaj zatrzymani mężczyźni i zlikwidowana linia do produkcji tytoniu - to efekt wspólnych działań przeprowadzonych 27 sierpnia w Szczecinie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Izby Celnej i Centralnego Biura Śledczego. Wartość zajętego towaru szacuje się na przeszło 330 tys. złotych.

  Dodano: 29.08.2014Szczecin

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku923
Zatrzymani poszukiwani146
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący526
Wypadki drogowe91
Zabici w wypadkach14
Ranni w wypadkach129
31.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku768
Zatrzymani poszukiwani149
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący388
Wypadki drogowe112
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach141
30.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani212
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący280
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach120
29.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku623
Zatrzymani poszukiwani253
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący228
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach14
Ranni w wypadkach109
28.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku604
Zatrzymani poszukiwani246
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący217
Wypadki drogowe82
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach109
27.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku610
Zatrzymani poszukiwani229
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący223
Wypadki drogowe118
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach148
26.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku705
Zatrzymani poszukiwani205
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący317
Wypadki drogowe85
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach106
25.08.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ