Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę, która czerpała korzyści z cudzego nierządu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali dziesięć osób, działających w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie Radomia zajmowała się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. W ręce policjantów wpadli także dwaj liderzy grupy, wobec których sąd zastosował tymczasowy areszt.

  Dodano: 04.03.2015CBŚP Radom Wideo
 • Ćwiczenia służb w metrze

  Na polecenie Prezydent m.st. Warszawy w II linii metra odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Podczas ćwiczeń pod kryptonimem "Kret II" sprawdzono funkcjonowanie procedur i skuteczność działań służb ratowniczych i porządkowych.

  Dodano: 04.03.2015KSP
 • Podejrzana o czerpanie korzyści z prostytucji zatrzymana przez policjantów

  Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie, podejrzanej o czerpanie korzyści z cudzego nierządu, ustalonej i zatrzymanej przez wałbrzyskich policjantów. Kobieta w tym celu, za odpowiednią opłatą, wynajmowała w swoim mieszkaniu pokój. Jak ustalili funkcjonariusze, sutenerstwo zatrzymana traktowała jako stałe źródło dochodu. Teraz o dalszym losie kobiety, która już usłyszała zarzuty, zdecyduje sąd.

  Dodano: 04.03.2015Wrocław
 • Dzień pracy policjantów z rzecznego - patrol na quadach

  Stołeczni wodniacy mają dużo pracy. Ich rejon służbowy obejmuje wszystkie wody płynące garnizonu warszawskiego. Pod swoją pieczą mają ponad 110 km Wisły, 17 km kanału Żerańskiego, ponad 13 km rzeki Bug oraz ponad 40 km rzeki Narew. W ich rejonie służbowym znajduje się również największy w okolicach Warszawy akwen, tj. Jezioro Zegrzyńskie ze swoimi 3300 ha.

  Dodano: 04.03.2015KSP
 • O włos od tragedii na przejściu dla pieszych

  Policjanci ruchu drogowego ustalili 44-letnią kierującą volkswagenem, która na przejściu dla pieszych nie udzieliła pierwszeństwa kobiecie z dzieckiem na ręku. Całą sytuację zarejestrowała kamera innego kierowcy. Mężczyzna nagranie przesłał na skrzynkę „Widzisz - Zareaguj”. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie zostało przesłane do sądu.

  Dodano: 04.03.2015Opole Wideo
 • Uwodził kobiety, a później je okradał

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych kobiet oraz ustaleń śledczych, Grzegorz S. poznawał swoje ofiary na portalach randkowych, umawiał się z nimi, a następnie po spędzonej razem nocy, okradał z biżuterii. Policjanci odzyskali część mienia utraconego przez uwiedzione kobiety. Za te przestępstwa 28-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 04.03.2015KSP
 • Jeden telefon pomógł uratować ludzkie życie

  Po raz kolejny mundurowi z Żor uratowali ludzkie życie. Błyskawiczna reakcja na zgłoszenie i profesjonalna pomoc pomogła uniknąć tragedii. Mężczyzna, który chciał rzucić się na tory kolejowe z wiaduktu, dzięki skutecznej interwencji policjantów, dzisiaj jest już bezpieczny.

  Dodano: 04.03.2015Katowice
 • Ukradli 400 sztuk trzody chlewnej, paszę i leki o wartości 170 tys. złotych

  Ostródzcy kryminalni zatrzymali 7 osób zajmujących się okradaniem jednej z ferm trzody chlewnej pod Ostródą. Z fermy na przestrzeni trzech lat zniknęło około 400 warchlaków, 50 ton paszy i leki, a właściciel stracił ponad 170 tys. złotych. Dzięki pracy funkcjonariuszy w ręce policjantów wpadli pracownicy oraz byli pracownicy fermy. Wśród zatrzymanych są dwaj bracia, którzy niedawno opuścili zakład karny. Wszyscy zostali przesłuchani. Większość z nich usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, pozostali zarzut paserstwa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

  Dodano: 04.03.2015Olsztyn
 • Policjanci skonfiskowali ponad 160 kg nielegalnej krajanki

  Policjanci z Golubia-Dobrzynia zatrzymali samochód, w którym kierowca przewoził ponad 160 kg krajanki tytoniowej. Mieszkaniec województwa łódzkiego tego samego dnia usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie niebawem przed sądem za złamania przepisów kodeksu karnego skarbowego.

  Dodano: 04.03.2015Bydgoszcz
 • Zatrzymania z porwaniem i rozbojem w tle

  Został porwany przez właściciela lokalu, na który kilka godzin wcześniej napadł ze swoją wspólniczką. Uwolnili go krakowscy policjanci, którzy zatrzymali też sprawców uprowadzenia. Teraz wszyscy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami karnymi.

  Dodano: 04.03.2015Kraków
 • Posiadał bez zezwolenia broń palną i ponad 100 sztuk amunicji

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez górowskich policjantów, który podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Funkcjonariusze w jego domu ujawnili i zabezpieczyli łącznie 3 sztuki broni palnej, w tym 2 sztuki broni gazowej, i ponad 100 sztuk amunicji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

  Dodano: 04.03.2015Wrocław
 • Zabytkowy krzyż na aukcji

  Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie zabezpieczyli zabytkowy krzyż żeliwny z przełomu XIX i XX wystawiony na jednym z portali aukcyjnych przez mieszkańca okolic Lipian. Zgłoszenie w tej sprawie przesłał Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie, reagując na informacje od internautów.

  Dodano: 04.03.2015Szczecin
 • Policjanci i celnicy zlikwidowali magazyn dopalaczy - zabezpieczono środki o wartości ponad 2 mln zł

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku działań operacyjnych przechwycili około 30 tys. sztuk dopalaczy, których wartość oszacowano na ponad 2 mln złotych. Przeprowadzona realizacja była efektem współpracy wrocławskich policjantów z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu oraz funkcjonariuszami Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano też mężczyznę, u którego znaleziono dopalacze.

  Dodano: 03.03.2015Wrocław Wideo
 • Policyjne dozory dla uczestników bójki pseudokibiców

  Czternastu pseudokibiców usłyszało zarzuty udziału w bójce oraz w nielegalnym zbiegowisku. Mężczyźni zostali zatrzymani w sobotę podczas tzw. ustawki, zorganizowanej w okolicach Dębicy. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

  Dodano: 03.03.2015Rzeszów
 • Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe

  Blisko 40 wykroczeń, 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, ujawniony kierowca bez uprawnień oraz zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą, to efekt akcji kieleckich policjantów o kryptonimie ,,Pirat’’. Policjanci udaremnili próbę odbycia się nielegalnych wyścigów, które uczestnicy zaplanowali zorganizować na jednej z kieleckich ulic.

  Dodano: 03.03.2015Kielce Wideo
 • Zatrzymano prawo jazdy kierowcy, który doprowadził do kolizji i uciekł

  Policjanci z Morąga zostali powiadomieni o kolizji drogowej, której sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Świadek dostarczył policjantom nagranie, dzięki któremu winny kierowca bardzo szybko został ustalony. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości dwukrotnie był skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości a także był sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego. Teraz ponownie odpowie przed sądem.

  Dodano: 03.03.2015Olsztyn Wideo
 • Niebezpiecznie wyprzedzał – stracił prawo jazdy na rok

  Policjanci z Grajewa zatrzymali 40-letniego pirata drogowego. Ten nieodpowiedzialny litewski kierowca opla niebezpiecznie wyprzedzając popełnił szereg wykroczeń i zmusił inny pojazd do gwałtownego hamowania. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany, a następnie w trybie przyspieszonym doprowadzony do sądu, który wymierzył mu karę 2 tysięcy złotych grzywny i 12-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 03.03.2015Białystok Wideo
 • Posiadał 355 działek marihuany - został zatrzymany

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Częstochowie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który w wynajętym mieszkaniu posiadał duże ilości marihuany. Śledczy zabezpieczyli 355 gramów tego narkotyku.

  Dodano: 03.03.2015Katowice Wideo
 • Rażąco łamał przepisy ruchu drogowego

  Policjanci z Kalisza zatrzymali na drodze wojewódzkiej nr 470 kierowcę, który postanowił sprawdzić możliwości swojego samochodu. Momentami przekraczał prędkość nawet o 80 km/h. W terenie zabudowanym mknął swoim audi aż 133 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Do sądu trafi wniosek o jego ukaranie.

  Dodano: 03.03.2015Poznań Wideo
 • Przechwycono podrobione wyroby skórzane warte 270 tys. zł

  Policjanci z Piaseczna, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam galanterię skórzaną z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 270 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 03.03.2015KSP
 • Poszukiwany ENA zatrzymany w Hiszpanii

  Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 23-latek, dzięki ustaleniom wałbrzyskich policjantów po ponad sześciu latach ukrywania się został zatrzymany w Hiszpanii. Po doprowadzeniu do sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 03.03.2015Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku614
Zatrzymani poszukiwani293
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący181
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach87
03.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku582
Zatrzymani poszukiwani236
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach97
02.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku676
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe40
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach50
01.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku795
Zatrzymani poszukiwani186
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący355
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach75
28.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku1017
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący448
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
27.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku720
Zatrzymani poszukiwani348
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach89
26.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku656
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący213
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach63
25.02.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ