Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • 18 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek

  Poznańscy policjanci rozpracowali i zatrzymali grupę osób zajmujących się handlem narkotykami. Podejrzani mieli przy sobie blisko 2 kg różnych substancji odurzających. Na rynek nie trafi ponad 18 tysięcy porcji narkotyków, których czarnorynkowa wartość szacowana jest na około 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 10 osób. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 19.09.2014Poznań
 • Areszt za handel narkotykami i posiadanie broni

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu stargardzianinowi pochodzącemu ze środowiska pseudokibiców, który wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości i wprowadzania do obrotu środków odurzających. W miejscu zamieszkania podejrzanego ujawniono również dwie jednostki broni, które trafiła już do laboratorium kryminalistycznego.

  Dodano: 19.09.2014Szczecin
 • Zatrzymany z listy top poszukiwanych

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 39-letniego Jarosława H., który poszukiwany był w związku z wyrokiem za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującą się m.in. handlem narkotykami, za co miał orzeczone pięć lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.09.2014Szczecin
 • Funkcjonariusze zabezpieczyli 1800 perfum, odzież, papierosy oraz leki o wartości 300 tysięcy złotych

  Ponad 1800 sztuk perfum światowych marek zabezpieczyli podczas wspólnej realizacji wrocławscy policjanci z celnikami. Oprócz tego w mieszkaniu ujawniono odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi, wyroby tytoniowe bez akcyzy oraz leki niedozwolone do wprowadzania do obrotu poza dystrybucją apteczną. Łączną rynkową wartość zabezpieczonych produktów oszacowano na blisko 300 tysięcy złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również jedną osobę.

  Dodano: 19.09.2014Wrocław
 • Szczęśliwy finał policyjnych poszukiwań – 4 i 10-latek odnalezieni

  Od wczoraj, nieprzerwanie, policjanci intensywnie poszukiwali dwóch chłopców w wieku 4 i 10 lat, którzy w godzinach wieczornych zaginęli na terenie powiatu wałbrzyskiego. W akcji poszukiwawczej udział wzięło blisko 300 policjantów, psy tropiące i śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Rejon prowadzonych poszukiwań to około 4 km kwadratowe, w tym obszar leśny. Policjantów wspierali ratownicy GOPR i funkcjonariusze Straży Pożarnej. Obaj odnalezieni chłopcy, cali i zdrowi, zostali przekazani rodzicom.

  Dodano: 19.09.2014Wrocław
 • Policjanci zabezpieczają MŚ w Piłce Siatkowej

  Kilkuset śląskich policjantów zabezpiecza kolejne mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Stróże prawa dbają o bezpieczeństwo zawodników, kibiców, mieszkańców oraz osób odwiedzających stolicę Śląska. Mundurowi patrolują teren wokół obiektu, a także dworzec i trasy wjazdowe do miasta. W trakcie prowadzonych działań dotychczas nie odnotowano żadnych incydentów.

  Dodano: 19.09.2014Katowice Wideo
 • Policjant po służbie uratował porażonego prądem muzyka

  Wczoraj wieczorem podczas próby przed koncertem charytatywnym mającym się odbyć w Suchej Beskidzkiej jeden z muzyków został porażony prądem. Upadając uderzył tyłem głowy o ścianę i stracił przytomność. Natychmiast podjęta akcja reanimacyjna przez policjanta suskiej Policji doprowadziła do przywrócenia czynności życiowych mężczyzny, który trafił do szpitala.

  Dodano: 19.09.2014Kraków
 • Próbowali wyłudzić ponad 40 tys. złotych

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Mokotowie przedstawili kolejnym osobom zarzut za usiłowanie oszustwa. 34-latek oraz jego 33-letni wspólnik, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach próbowali oszukać bank na ponad 40 tys. złotych. Stołeczni funkcjonariusze udaremnili mężczyznom wyłudzenie kredytu i zatrzymali ich w trakcie załatwiania ostatnich formalności. Teraz grozi im kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 19.09.2014KSP
 • Pirat na hondzie zatrzymany przez drogówkę

  Policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który motocyklem przekroczył dozwoloną prędkość. Zmierzona przez policjantów prędkość to ponad 160 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

  Dodano: 19.09.2014Radom Wideo
 • Finał eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy Roku"

  Wczoraj (18.09.2014) w godz. 8.00 do 16.30 w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Najlepszym okazał się dzielnicowy asp. Artur Kędzierski z KPP w Żninie.

  Dodano: 19.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • Zakończenie wizyty amerykańskich policjantów

  19 września br. zakończyła się dziesięciodniowa wizyta policjantów amerykańskich w Polsce. Wizyta ta była efektem wieloletniej współpracy i prowadzonego programu wymiany pomiędzy Komendą Główną Policji a „Sam Houston State University” w Teksasie, USA.

  Dodano: 19.09.2014KGP
 • Policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

  Zlikwidowane dwie dziuple samochodowe, odzyskane 5 skradzionych aut o wartości blisko 130 tys. złotych oraz zatrzymane dwie osoby, podejrzane o przestępczy proceder - to efekt wspólnych działań policjantów z Wrocławia i Świdnicy, wymierzonych w przestępczość samochodową. Zabezpieczone samochody zostały skradzione w ostatnich dniach na terenie kilku dolnośląskich powiatów. Teraz za paserstwo zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

  Dodano: 19.09.2014Wrocław
 • Groził bronią pozbawieniem życia – zatrzymany przez policjantów został tymczasowo aresztowany

  Policjanci z powiatu oławskiego ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w jednym ze sklepów, celując z broni pneumatycznej w kierunku innego mężczyzny, zagroził mu pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet, a wobec mężczyzny, który już usłyszał zarzuty, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

  Dodano: 19.09.2014Wrocław
 • Szkolenie policjantów i pracowników Krajowych Biur Interpolu

  Sekretariat Generalny Interpolu w ścisłej kooperacji z Sekcją ds. Interpolu Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz Szkoła Policji w Pile, kończą realizację szkolenia międzynarodowego (15-19 września br.) skierowanego do polskich i zagranicznych policjantów oraz pracowników zajmujących się operacyjną współpracą międzynarodową realizowaną kanałem Interpolu. Szkoła Policji w Pile po raz pierwszy w swojej 60-letniej historii gości uczestników tego rodzaju specjalistycznego szkolenia prowadzonego przez Interpol.

  Dodano: 19.09.2014
 • Rozbita grupa włamywaczy

  Limanowscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, członków grupy przestępczej, którzy na swoim koncie mają kilkadziesiąt różnego rodzaju naruszeń prawa - przede wszystkim kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

  Dodano: 19.09.2014Kraków
 • Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

  Dodano: 19.09.2014Katowice
 • Policjanci rozpoczęli testy elektrycznych rowerów

  Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie trafiły dwa rowery wyposażone w elektryczny napęd. Funkcjonariusze przez blisko tydzień będą sprawdzać przydatność zastosowanych w jednośladach rozwiązań. Uwagi i opinie zebrane podczas testów zostaną przekazane producentowi. Pozwoli to skonstruować rower, który z powodzeniem będzie mógł być wykorzystywany przez warmińsko-mazurskich policjantów podczas codziennej służby w sezonie letnim.

  Dodano: 19.09.2014Olsztyn Wideo
 • Szczęśliwy finał poszukiwania zaginionej 77-latki

  Policjanci z komisariatu w Chyloni odnaleźli zaginioną 77-letnią mieszkankę Gdyni, która dwa dni wcześniej wyszła z domu. O zaginięciu, w czwartek, powiadomił funkcjonariuszy syn kobiety, który od wtorku nie mógł nawiązać z matką kontaktu. Mundurowi przeczesali leśne tereny w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionej. Dzięki szybkim i dobrze skoordynowanym działaniom, kobieta została odnaleziona, wycieńczona trafiła do szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy.

  Dodano: 19.09.2014Wrocław
 • Policjanci zatrzymali fałszywą krewną

  Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Wawra, pomimo uruchomienia środków finansowych, które zostały przekazane na konto wskazane przez oszustów działających metodą "na wnuczka i policjanta" udało się zabezpieczyć wypłatę 153 ze 170 tysięcy złotych. Z kolei przy współpracy z policjantami z Łodzi doszło do zatrzymania podejrzewanej o dokonanie oszustwa. 60-letnia Krystyna S. zdążyła podjąć jedynie 20 tysięcy. W prokuraturze usłyszała zarzut.

  Dodano: 19.09.2014KSP
 • Finał eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku” rozstrzygnięty

  Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” - zakończony. Tym razem 42 policjantów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano Dzielnicowego Roku 2014. Najlepszym dzielnicowym w województwie zachodniopomorskim okazał się asp. szt. Rafał Lidak z KPP Gryfino, drugie miejsce zajął sierż. szt. Kamil Dźwilewski z KPP Choszczno, a trzecie sierż. szt. Jarosław Przytocki z KPP Białogard.

  Dodano: 19.09.2014Szczecin
 • Nowe radiowozy dla Policji

  Policjanci z Komisariatu w Barczewie i Biskupcu otrzymali nowe radiowozy. Dwa oznakowane pojazdy trafią do służb prewencyjnych. Zakup był możliwy dzięki funduszom pochodzącym ze Starostwa oraz budżetu Policji.

  Dodano: 19.09.2014Olsztyn
 • Kryminalni zatrzymali kieszonkowca na gorącym uczynku

  Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali 54-latka na gorącym uczynku kradzieży kieszonkowej. Mieszkaniec województwa śląskiego usłyszał w sumie 13 zarzutów kradzieży, do których się przyznał. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.09.2014Opole

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku682
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący314
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach115
19.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku661
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący237
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach126
18.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku726
Zatrzymani poszukiwani274
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący255
Wypadki drogowe115
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach132
17.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku716
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach99
16.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku837
Zatrzymani poszukiwani252
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący428
Wypadki drogowe102
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach123
15.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku911
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący459
Wypadki drogowe117
Zabici w wypadkach20
Ranni w wypadkach151
14.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku822
Zatrzymani poszukiwani150
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący397
Wypadki drogowe91
Zabici w wypadkach17
Ranni w wypadkach108
13.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ