Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Policjanci uratowali ojca i jego dwóch synów

  Post. Jacek Dąbrowski i st. post. Paweł Fabisiak z XI kompanii stołecznego oddziału prewencji bez chwili wahania zareagowali i dzięki temu uratowali, mogące utonąć, trzy osoby. Mężczyzna i jego dwaj synowie 5- i 7-letni, wywrócili się w kajaku na środku jeziorka w Parku Skaryszewskim. Ojciec i jego dzieci nie doznali obrażeń, ratujący ich policjant zranił sobie nogę.

  Dodano: 21.09.2014KSP
 • Próbował przekupić policjantów

  Szczycieńska drogówka zatrzymała kierowcę iveco z lawetą, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa. 50-letni Grzegorz S. z Gołdapi, gdy usłyszał o mandacie i punktach karnych za popełnione wykroczenie wręczył policjantom 100 złotych łapówki. Przeliczył się. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Teraz zamiast za wykroczenie odpowie za przestępstwo. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Olsztyn Szczytno
 • Psy atakowały, padły strzały. Policjanci uczestniczyli w festynie „Mundurówka”

  Policyjni przewodnicy psów wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentowali swoje umiejętności podczas ,,Mundurówki''. W pokazach nie zabrakło dynamicznych akcji oraz strzałów. Widzowie nagradzali funkcjonariuszy gromkimi brawami, a chwilę potem z ciekawością oglądali policyjne radiowozy i sprzęt.

  Dodano: 21.09.2014Olsztyn Braniewo
 • Poszukiwany za zabójstwo w rękach Policji

  Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo swojego 54-letniego ojca. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Łódź
 • Chciał rozjechać policjanta

  Mieszkaniec gminy Lubawa został zatrzymany pod zarzutem czynnej napaści na policjanta. Funkcjonariusz zatrzymał Wiktora T. do kontroli drogowej i poprosił o dokumenty. Mężczyzna nie posłuchał polecenia, zaczął uciekać i potrącił policjanta. 29-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Olsztyn Lubawa
 • Przechodzili w miejscu niedozwolonym...z narkotykami

  Starachowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuana oraz blisko 90 gramów prawdopodobnie amfetaminy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 29-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Kielce Starachowice
 • Areszt dla oszustki wyłudzającej pieniądze od seniorów

  Na trop kobiety dokonującej oszustw na kwotę blisko 40 tysięcy złotych wpadli kryminalni z I Komisariatu. Szybko zorganizowana zasadzka doprowadziła do jej zatrzymania. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że w trakcie rozmów telefonicznych z seniorami, kobieta podawała się za ich bliskich znajomych. 32-latka usłyszała zarzuty oszustwa i została tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Szczecin
 • Dolnośląscy policjanci zlikwidowali plantację ponad 1000 krzewów konopi

  Funkcjonariusze z powiatu średzkiego prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej ujawnili miejsce, w którym znajdowała się uprawa konopi. Na terenie gminy Środa Śląska policjanci w jednym ze specjalnie przystosowanych pomieszczeń gospodarczych zabezpieczyli ponad 1000 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. W tej sprawie trwają dalsze czynności mające na celu zatrzymanie osób, które mogą mieć związek z tym przestępczym procederem.

  Dodano: 21.09.2014Wrocław Środa Śląska
 • Tymczasowy areszt dla podpalacza

  Kazimierscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkaniec gminy Czarnocin, który wielokrotnie groził sąsiadce, że podpali ją oraz jej dobytek. Będąc w stanie nietrzeźwości zrealizował swoje groźby, podpalając stodołę znajdującą się na jej posesji. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

  Dodano: 21.09.2014Kielce
 • Włamał się do pubu i zabrał… kieliszki, szklanki oraz kufle

  Strzelińscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Sprawca włamał się do jednego z miejscowych lokali, po czym zabrał z jego wnętrza cenne przedmioty. Łupem złodzieja padły m.in. kieliszki oraz specjalne kufle do piwa. Odzyskane mienie trafiło do właściciela, a podejrzany do policyjnego aresztu. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za swój czyn odpowie przed sądem.

  Dodano: 21.09.2014Wrocław Strzelin
 • Apelujemy o oświetlenie maszyn rolniczych

  Osoby prowadzące prace polowe korzystają nie tylko z dróg polnych, ale również z dróg publicznych. Ich maszyny rolnicze często nie są oświetlone. Wczoraj na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył nieoświetlony ciągnik rolniczy. Kierujący tym pojazdem poniósł śmierć.

  Dodano: 21.09.2014Kielce
 • Nielegalnie udostępniali sygnał z transmisji MŚ w Siatkówce oraz Ekstraklasy – straty co najmniej 6 milionów złotych

  Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami wałbrzyskiej komendy miejskiej, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali cztery osoby podejrzewane o naruszenie przepisów dotyczących praw autorskich. Zatrzymani za pomocą Internetu udostępniali odpłatnie sygnał z platform cyfrowych, narażając w ten sposób firmy na straty sięgające co najmniej 6 milionów złotych. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 20.09.2014Wrocław
 • Tymczasowy areszt dla złodziei samochodów

  Najpierw było zgłoszenie kradzieży Toyoty, która miała miejsce niespełna dwa miesiące temu przy centrum handlowym w Piasecznie. Potem żmudna praca policjantów z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy, która zakończyła się zatrzymaniem Wojciecha W. i Roberta J. podejrzewanych o kradzież pojazdu i paserstwo. Kryminalni odzyskali też skradzione z Warszawy BMW. Wczoraj decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

  Dodano: 20.09.2014KSP
 • Ukryli narkotyki w piecu i łóżku rodziców

  Ponad 190 gramów marihuany i 30 gramów mefedronu zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego Bartłomieja M. i 19-letniego Bartłomieja Sz., podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Prokurator rejonowy w Wołominie już zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Teraz grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.09.2014KSP Wołomin
 • Zaginieni w Bułgarii

  W dniach 8 i 9 września br. Policja otrzymała informację o zaginięciu na terenie Bułgarii dwojga młodych Polaków: 22-letniej kobiety, mieszkanki powiatu ciechanowskiego oraz 25-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu radomskiego. Z informacji przekazanych Policji przez osoby najbliższe wynikało, że młodzi ludzie, w większym gronie znajomych, spędzali wakacje w kurorcie Złote Piaski w Bułgarii. Gdy nie powrócili na noc do hotelu, w którym byli zakwaterowani, wszczęte zostały poszukiwania.

  Dodano: 20.09.2014KGP
 • Wojewódzki finał konkursu „Dzielnicowy Roku”

  Dolny Śląsk poznał swojego najlepszego dzielnicowego. Jest nim mł. asp. Albert Pruszyński z Legnicy. Konkurs odbył się w ramach eliminacji do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku”. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy będzie reprezentować województwo dolnośląskie w zawodach finałowych, które odbędą się w dniach 13-15 października 2014 roku w Katowicach. Łącznie w eliminacjach dolnośląskich udział wzięło blisko 500 dzielnicowych.

  Dodano: 20.09.2014Wrocław
 • Dwumetrowe drzewka konopi indyjskich u absolwentki ogrodnictwa

  Nielegalną uprawę drzewek konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie. Uprawą zajmowała się, wraz ze swoim o 3 lata starszym bratem, 23-letnia absolwentka ogrodnictwa. Wyhodowane przez nią drzewka mierzyły od 2 do 2,6 metra wysokości. Policjanci szacują, że z takiej ilości można uzyskać nawet ponad 3 kilogramy suszu. Rodzeństwo usłyszało już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.09.2014Lublin Wideo
 • Do ciasta dodał... marihuanę

  Dwie kobiety trafiły do szpitala z ostrym zatruciem, będącym wynikiem zjedzenia ciasta wzbogaconego o dodatkowy składnik-marihuanę. Ciastem poczęstował je znajomy jednej z nich. Policjanci już przedstawili mu zarzuty.

  Dodano: 20.09.2014Rzeszów
 • Włamywacz „wpadł” w trakcie awantury domowej

  Legniccy policjanci wezwani zostali na interwencję domową w związku z agresywnym zachowaniem jednego z lokatorów mieszkania w centrum miasta. W trakcie działań na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zwrócili uwagę na garnitury, które znajdowały się na wieszakach w jednym z pomieszczeń. Okazało się, że towar pochodzi ze sklepu z odzieżą, do którego włamano się kilkanaście dni wcześniej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.09.2014Wrocław Legnica
 • 18 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek

  Poznańscy policjanci rozpracowali i zatrzymali grupę osób zajmujących się handlem narkotykami. Podejrzani mieli przy sobie blisko 2 kg różnych substancji odurzających. Na rynek nie trafi ponad 18 tysięcy porcji narkotyków, których czarnorynkowa wartość szacowana jest na około 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 10 osób. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 19.09.2014Poznań
 • Areszt za handel narkotykami i posiadanie broni

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu stargardzianinowi pochodzącemu ze środowiska pseudokibiców, który wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości i wprowadzania do obrotu środków odurzających. W miejscu zamieszkania podejrzanego ujawniono również dwie jednostki broni, które trafiła już do laboratorium kryminalistycznego.

  Dodano: 19.09.2014Szczecin
 • Zatrzymany z listy top poszukiwanych

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 39-letniego Jarosława H., który poszukiwany był w związku z wyrokiem za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującą się m.in. handlem narkotykami, za co miał orzeczone pięć lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.09.2014Szczecin
 • Funkcjonariusze zabezpieczyli 1800 perfum, odzież, papierosy oraz leki o wartości 300 tysięcy złotych

  Ponad 1800 sztuk perfum światowych marek zabezpieczyli podczas wspólnej realizacji wrocławscy policjanci z celnikami. Oprócz tego w mieszkaniu ujawniono odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi, wyroby tytoniowe bez akcyzy oraz leki niedozwolone do wprowadzania do obrotu poza dystrybucją apteczną. Łączną rynkową wartość zabezpieczonych produktów oszacowano na blisko 300 tysięcy złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również jedną osobę.

  Dodano: 19.09.2014Wrocław
 • Szczęśliwy finał policyjnych poszukiwań – 4 i 10-latek odnalezieni

  Od wczoraj, nieprzerwanie, policjanci intensywnie poszukiwali dwóch chłopców w wieku 4 i 10 lat, którzy w godzinach wieczornych zaginęli na terenie powiatu wałbrzyskiego. W akcji poszukiwawczej udział wzięło blisko 300 policjantów, psy tropiące i śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Rejon prowadzonych poszukiwań to około 4 km kwadratowe, w tym obszar leśny. Policjantów wspierali ratownicy GOPR i funkcjonariusze Straży Pożarnej. Obaj odnalezieni chłopcy, cali i zdrowi, zostali przekazani rodzicom.

  Dodano: 19.09.2014Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku810
Zatrzymani poszukiwani174
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący394
Wypadki drogowe123
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach150
20.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku682
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący314
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach115
19.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku661
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący237
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach126
18.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku726
Zatrzymani poszukiwani274
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący255
Wypadki drogowe115
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach132
17.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku716
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach99
16.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku837
Zatrzymani poszukiwani252
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący428
Wypadki drogowe102
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach123
15.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku911
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący459
Wypadki drogowe117
Zabici w wypadkach20
Ranni w wypadkach151
14.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ