Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • CBŚP zatrzymało członków polsko-rosyjskiej grupy przestępczej zajmującej się wymuszeniami rozbójniczymi

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez strażników granicznych z Bezled zatrzymali, cztery osoby, mogące mieć związek z wymuszeniami rozbójniczymi na terenach przygranicznych zarówno po polskiej, jak i rosyjskiej stronie. Dwie z nich – 38-letni Rosjanin oraz 44-letni Polak - usłyszały zarzuty. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach. Sprawa ma charakter rozwojowy, już zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni.

  Dodano: 02.04.2015CBŚP Olsztyn Wideo
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali grupę włamującą się na rachunki VIP

  Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 7 kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się włamaniami na rachunki bankowe VIP i transferowaniem znajdujących się tam środków na inne rachunki bankowe. Wśród zatrzymanych jest szef grupy i pracownik banku.

  Dodano: 02.04.2015CBŚP Kraków
 • Kolejny cios w grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych 5 osób do śledztwa, w którym występuje już 101 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkom grupy udowodniono już pranie pieniędzy na ponad 214 milionów złotych oraz wyłudzenie podatku VAT na ponad 53 miliony złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 02.04.2015CBŚP Kielce
 • Zatrzymani podejrzewani o uprowadzenie 24-latki

  Dzięki współpracy otwockich kryminalnych z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nie doszło do ucieczki z kraju trzech obywateli Rumunii podejrzewanych o uprowadzenie kobiety. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu otwockiego. Sprawcy działali wyjątkowo brutalnie. Przestępstwo, którego się dopuścili, zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.

  Dodano: 02.04.2015KSP Wideo
 • CBŚP zatrzymało pseudokibiców podejrzanych o rozbój z użyciem noża

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój z użyciem noża. Okazali się nimi mieszkańcy Jarosławia aktywnie związani ze środowiskiem pseudokibiców. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich tymczasowo na trzy miesiące.

  Dodano: 02.04.2015CBŚP , Rzeszów Wideo
 • Oferowali do sprzedaży zwierzęta objęte konwencją CITES

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendzie Stołecznej Policji ujawnili w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych 14 okazów CITES. Zwierzęta nie miały wymaganych dokumentów. Ich wartość została oszacowana na 19 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze. zabezpieczone gatunki są objęte Konwencją Waszyngtońską CITES.

  Dodano: 02.04.2015KSP Wideo
 • Kontrole drogowe, poszukiwany do odbycia kary i zabezpieczone narkotyki

  Blisko 400 gramów różnego rodzaju narkotyków i 3 osoby zatrzymane - to wynik kontroli drogowych, przeprowadzonych przez policjantów. Jednym z samochodów poruszał się poszukiwany 23-latek. Mężczyzna trafił już do aresztu.

  Dodano: 02.04.2015Opole
 • Policjanci ustalili, kto napadł na lombard w Rzeszowie

  Policjanci z rzeszowskiej komendy ustalili podejrzanego o napad z nożem na pracownicę lombardu. Mimo że od zdarzenia upłynęły już niemal dwa lata, zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować podejrzanego i wznowić postępowanie. Okazało się, że mężczyzna jest w trakcie odbywania kary za inne rozboje. Usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

  Dodano: 02.04.2015Rzeszów
 • Kolejny zarzut w śledztwie dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej

  Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 36-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli w piwnicy, którą użytkował mężczyzna ponad 110 g amfetaminy. Z takiej ilości narkotyków sporządzić można ponad 500 porcji dealerskich. Podejrzany doprowadzony został do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Wczorajsze zatrzymanie to kontynuacja śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy.

  Dodano: 02.04.2015Lublin Wideo
 • Tymczasowy areszt dla podejrzanych o uprowadzenie młodej kobiety

  Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym w wyniku wspólnej realizacji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanym o uprowadzenie młodej kobiety. W wyniku podjętych szeroko zakrojonych działań, zlokalizowano miejsce jej przetrzymywania, a następnie przy wsparciu dolnośląskich policyjnych antyterrorystów, uwolniono pokrzywdzoną i zatrzymano podejrzanych, którzy za jej uwolnienie żądali pieniędzy.

  Dodano: 01.04.2015CBŚP Wrocław Wideo
 • Policjanci rozbili grupę przestępczą z Konina, trudniącą się handlem narkotykami

  Ośmioosobową grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na terenie Konina i innych miejscowości rozbili policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia. Zrealizowana sprawa powiązana jest z wcześniejszymi śledztwami, którymi zajmowało się CBŚP.

  Dodano: 01.04.2015CBŚP Poznań Wideo
 • Płacił dopalaczami 15-latkowi

  Policjanci z Bytomia zabezpieczyli 1200 działek dilerskich dopalaczy o czarnorynkowej wartości prawie 25 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który nimi handlował. W ręce stróży prawa wpadł także 15-latek, który przyniósł kradzione przedmioty do mężczyzny i w zamian otrzymał dopalacze. Nieletni odpowie teraz przed sędzią rodzinnym. Dorosły bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat więzienia.

  Dodano: 01.04.2015Katowice Wideo
 • Policjanci odzyskali pięć skradzionych pojazdów

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z grupą zadaniową Tokio przeprowadzili zmasowane kontrole autokomisów pod kątem ujawniania zalegalizowanych samochodów pochodzących z kradzieży. W jednym z takich komisów zabezpieczyli pięć takich pojazdów. Jeden z samochodów został skradziony pod koniec ubiegłego roku z parkingu na Targówku.

  Dodano: 01.04.2015KSP Wideo
 • Sezon lada dzień - szkolenie lubuskich policjantów

  350 lubuskich policjantów uczestniczyło w szkoleniu poprzedzającym wiosenny sezon rozgrywek sportowych. Mundurowi sprawdzali w praktyce rozwiązania służące zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie imprez masowych. Planów szkoleniowych nie pokrzyżowała nawet wyjątkowo niesprzyjająca aura.

  Dodano: 01.04.2015Gorzów Wlkp. Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z VII komisariatu ujawnili i zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję. Nielegalny arsenał należał do 40-letniego mieszkańca Lublina. Kryminalni zabezpieczyli kilkaset sztuk amunicji ostrej, 3 jednostki krótkiej broni palnej, w tym jedną gazową, tłumiki, magazynki, elementy broni, substancję przypominającą proch, imitację legitymacji policyjnej oraz 2 kamizeli kuloodporne. Grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.04.2015Lublin Wideo
 • Usłyszała zarzut zabójstwa i trafiła do aresztu

  Wczoraj policjanci z Chojnic doprowadzili do aresztu kobietę podejrzaną o dokonanie zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że 45-letnia mieszkanka Czerska podczas kłótni zadała swojemu partnerowi ciosy nożem. Kobieta nie powiadomiła pogotowia ani Policji. Zrobiła to dopiero następnego dnia. Wczoraj w prokuraturze usłyszała zarzut zabójstwa. Grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat albo kara dożywotniego więzienia.

  Dodano: 01.04.2015Gdańsk
 • Oświadczenie MSW

  W nawiązaniu do pojawiających się wśród służb mundurowych nieprawdziwych informacji związanych m.in. z planami wliczania tzw. trzynastki w wynagrodzenie, braku mundurówki oraz zmiany podstawy naliczania wymiaru emerytury, informujemy, że MSW nie prowadzi żadnych prac w tym zakresie. Również Ministerstwo Finansów zapewnia, że prace w tych kwestiach nie są prowadzone.

  Dodano: 01.04.2015
 • Fałszywy kominiarz usłyszał ponad 140 zarzutów

  Komenda Powiatowa Policji w Bochni zakończyła postępowanie prowadzone w stosunku do 27-letniego mężczyzny, który podając się za kominiarza pobierał opłaty za usługę czyszczenia przewodów kominowych. Mężczyzna oszukał w ten sposób 146 osób za co grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.04.2015Kraków
 • Blisko 600 porcji narkotyków w samochodzie

  Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie, którym podróżowali, mieli znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancję, z której można by było uzyskać blisko 600 porcji handlowych. Wśród nielegalnych środków była amfetamina i marihuana. W związku z tym podejrzewani trafili do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.04.2015Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku585
Zatrzymani poszukiwani234
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący170
Wypadki drogowe96
Zabici w wypadkach15
Ranni w wypadkach117
01.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku592
Zatrzymani poszukiwani267
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący174
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach101
31.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku590
Zatrzymani poszukiwani221
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący223
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach107
30.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku667
Zatrzymani poszukiwani140
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący276
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
29.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku649
Zatrzymani poszukiwani168
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący289
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach85
28.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku669
Zatrzymani poszukiwani282
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący242
Wypadki drogowe97
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach118
27.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku736
Zatrzymani poszukiwani303
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący235
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach89
26.03.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ