Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Policyjni siłacze spotkali się w Kłobucku

  Już po raz szósty policyjni siłacze z całej Polski spotkali się w Kłobucku. Poziom był naprawdę wysoki. Rozegrane konkurencje pozwoliły na wyłonienie najsilniejszego. Tytuł strongmana wywalczył Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

  Dodano: 02.05.2015Katowice Wideo
 • Głogowscy policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżami samochodów

  Policjanci z głogowskiej komendy zatrzymali ojca i syna, którzy są podejrzani o kradzież dwóch samochodów marki Skoda oraz usiłowanie kradzieży dwóch Volkswagenów. Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów i dowodów sąd wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie dla obu przestępców. W tej samej sprawie zatrzymano również innego mężczyznę, który w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej posiadał części z 31 skradzionych samochodów w tym elementy z dwóch pojazdów z Głogowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. O dalszym losie całej trójki zdecyduje sąd.

  Dodano: 02.05.2015Wrocław Wideo
 • Zatrzymani za przemyt narkotyków z Holandii

  Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn zajmujących się wewnątrzwspólnotowym nabyciem suszu marihuany. Środki odurzające ukryte były w samochodzie i przewiezione przez granicę za pomocą wynajętego „kuriera”, który korzystał z samochodu jednego z nich. Kiedy dostarczył towar pod wskazany adres w Lublinie, wtedy do akcji wkroczyli policjanci. Podczas przeszukania pojazdu ujawnili prawie 5 kilogramów suszu marihuany ukrytych w jego wnętrzu. Wszystkie czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

  Dodano: 02.05.2015Lublin Wideo
 • Policjant, który biega z pasją dla innych

  Od ponad 16 lat służy w żorskiej komendzie, a od 3 w biegu pokonuje tysiące kilometrów. Życiowa pasja nie tylko pozwala mu zachować doskonałą formę, ale i pomagać innym. Tymczasem jego licznik odmierza kilometry do 10 milionów, które postanowili do końca maja pokonać biegacze, aby pomóc podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

  Dodano: 02.05.2015Katowice
 • Policjanci odzyskali samochody warte ćwierć miliona złotych

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie odzyskali Subaru i Fiata o wartości ćwierć miliona złotych. Auta figurowały w SIS (System Informacyjny Schengen), jako skradzione w Szwecji. Zatrzymali również mężczyznę, któremu przedstawiono już zarzuty zagrożone. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 01.05.2015Szczecin
 • Policjanci CBŚP zatrzymali podejrzanych o uprowadzenie kobiety

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby, mające związek z uprowadzeniem kobiety. Pokrzywdzona przetrzymywana była w jednym z gdańskich mieszkań. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jedna osoba, kobieta, trafiła już do aresztu. Dwaj podejrzani mężczyźni oczekują jeszcze na decyzję sądu.

  Dodano: 30.04.2015CBŚP , Gdańsk Wideo
 • Zarzuty za ogromne wyłudzenia z firm ubezpieczeniowych

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępczą z Poznania i Wrocławia, wyłudzającą duże sumy pieniędzy w formie prowizji od firm ubezpieczeniowych. Zarzuty przedstawiono 16 podejrzanym. Wśród nich znalazła się dyrektor centrali dużego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zarzucono jej m.in przyjęcie korzyści majątkowej.

  Dodano: 30.04.2015CBŚP , Poznań Wideo
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o napad na bank w Krakowie

  Policjanci z wydziału kryminalnego krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali 31-latka podejrzanego o napad na bank w Krakowie. Sprawa znana jest m.in. w związku z publikacją wizerunku sprawcy, który został udostępniony przez małopolską Policję. Mężczyzna podczas napadu posłużył się repliką broni Smith & Watson. Policjanci, na podstawie zebranych materiałów, udowodnili zatrzymanemu jeszcze jeden napad, do którego doszło w 2014 roku. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.04.2015Kraków
 • Podlascy policjanci rozpoczynają patrole na wodach

  Rozpoczyna się sezon wypoczynku nad wodą. Jak co roku podlascy policjanci, patrolując zbiorniki wodne na specjalnie przygotowanych i oznakowanych łodziach motorowych oraz radiowozach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, będą dbać w tym czasie o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających.

  Dodano: 30.04.2015Białystok
 • Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów na terenie Politechniki Gdańskiej

  Na początku tygodnia na terenie Politechniki Gdańskiej doszło do zamachu terrorystycznego. Na miejsce przyjechali policyjni antyterroryści. Po trwających 4 godziny negocjacjach dowódca akcji podjął decyzję o szturmie. Policjanci zatrzymali czterech terrorystów i uwolnili zakładników. Tak wyglądały ćwiczenia przeprowadzone przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku, których celem było sprawdzenie umiejętności policjantów oraz stosowanych procedur w tego typu sytuacjach.

  Dodano: 30.04.2015Gdańsk Wideo
 • W masce, w meloniku i z atrapą broni – nastolatek próbował napaść na taksówkarza

  Ostrołęccy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o próbę napadu na taksówkarza. Sprawca zamaskowany w dość oryginalny sposób – z maską na twarzy i w meloniku - groził kierowcy w trakcie kursu pistoletem. Na szczęście dzięki postronnym osobom taksówkarz uniknął napadu i agresor uciekł nie robiąc mu krzywdy. Został zatrzymany po kilkudziesięciu godzinach intensywnych działań kryminalnych.

  Dodano: 30.04.2015Radom Wideo
 • Szkolenie policyjnych „wodniaków”

  Trzydziestu policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę na terenie akwenów znajdujących się terenie garnizonu mazowieckiego, podnosiło swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego w czasie szkolenia zorganizowanego przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu. Policjanci ćwiczyli m.in. skoki ratownicze, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej.

  Dodano: 30.04.2015Radom Wideo
 • Szczęśliwy finał poszukiwań matki z dzieckiem

  Skarżyscy policjanci w ciągu kilkunastu ostatnich godzin intensywnie pracowali nad poszukiwaniem 22-letniej mieszkanki miasta, która wyszła wczoraj z domu razem ze swoją 9-miesięczną córką na spacer i nie powróciła na noc. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. W wyniku podjętych działań zaginiona kobieta oraz dziecko zostały odnalezione całe i zdrowe.

  Dodano: 30.04.2015Kielce
 • Sprzedawał wyroby farmaceutyczne bez wymaganych uprawnień

  Kilka dni temu kryminalni z Polickiej komendy na targowisku w Lubieszynie zabezpieczyli ponad 100 sztuk wyrobów farmaceutycznych wprowadzonych do obrotu bez uprawnienia. 55-letni mieszkaniec Szczecina, który obsługiwał stoisko z wyrobami m.in. na poprawę potencji u mężczyzn, usłyszał już zarzuty. Szkody wyrządzone pokrzywdzonym firmom w tej sprawie opiewają na kilka tysięcy złotych.

  Dodano: 30.04.2015Szczecin
 • Przewozili w aucie ponad 1,8 kg amfetaminy

  Działania prowadzone przez kryminalnych z Bydgoszczy doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy przewozili w samochodzie ponad 1,8 kg amfetaminy. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów w Nowym Ciechocinku. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.

  Dodano: 30.04.2015Bydgoszcz
 • Policjanci uratowali życie dwóm osobom

  Wałbrzyscy policjanci w trakcie obchodu rejonu służbowego podjęli interwencję, podczas której uratowali ludzkie życie. Przechodząc jedną z ulic zauważyli leżącego nieprzytomnego mężczyznę, u którego stwierdzili brak tętna. Natychmiast przystąpili do reanimacji do czasu przybycia ekipy ratunkowej. Zaledwie kilka dni później inni wałbrzyscy funkcjonariusze podjęli akcję ratunkową wobec innej osoby, ratując jej życie.

  Dodano: 30.04.2015Wrocław
 • Podpalił dom, w którym mieszkało 17 osób i ukrył się w lesie

  Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi gminy Ostróda, który podpalił dom z 17 mieszkańcami. Mężczyzna wcześniej wszystko zaplanował, a kiedy budynek stanął w płomieniach, uciekł. W wyniku pożaru 5 rodzin straciło dach nad głową. Kilkugodzinne przeczesywanie pobliskich terenów leśnych przyniosło rezultaty i 68-latek trafił do policyjnego aresztu.

  Dodano: 30.04.2015 Wideo
 • III Konferencja „Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej”

  Pod takim tytułem odbyła się w dniach 28-29 kwietnia w Szkole Policji w Pile III konferencja poświęcona zwalczaniu przestępczości intelektualnej, zorganizowana przy współudziale Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz Stowarzyszenia SYGNAŁ. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Dodano: 30.04.2015SP Piła
 • Oficer łącznikowy polskiej Policji z wizytą w Saksonii

  28 kwietnia 2015 oficer łącznikowy polskiej Policji w Republice Federalnej Niemiec, podinsp. Wiesław Gom spotkał się w Dreźnie z drem Jorgem Michaelisem – Prezydentem Krajowego Urzędu Kryminalnego (LKA) Saksonii.

  Dodano: 30.04.2015KGP
 • Policjanci szkolili się w Wielkopolskim Parku Narodowym

  Kadra kierownicza Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na przełomie marca i kwietnia br. doskonaliła swoje umiejętności terenowe i pracę z mapą topograficzną w Wielkopolskim Parku Narodowym. Nabyte umiejętności są niezwykle przydatne m.in. podczas różnego rodzaju akcji poszukiwawczych.

  Dodano: 30.04.2015Poznań
 • Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z fałszywymi pieniędzmi

  Łukowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego, którzy fałszywymi pieniędzmi zapłacili za części samochodowe. Policjanci znaleźli u nich 29 banknotów dwustuzłotowych. Mężczyźni odpowiadać będą za wpuszczenie do obiegu podrobionych środków płatniczych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.04.2015Lublin
 • Nie zwracał wypożyczonych aut

  Gorzowscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą sprawę dotycząca oszustw dokonanych w kilku miastach na terenie Polski. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego wypożyczał samochody i ich nie zwracał. W dwóch przypadkach posługiwał się podrobionym prawem jazdy.

  Dodano: 30.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Biżuteria za 60 tys.zł wróci do właściciela

  Żarscy policjanci zatrzymali 55-latka podejrzewanego o kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów z biżuterią w Żarach. Mężczyzna miał przy sobie łup. Szacunkowa wartość odzyskanego przez policjantów mienia to ponad 60 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna był także poszukiwany przez sąd za podobne przestępstwa.

  Dodano: 30.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Skuteczni w odzyskiwaniu pojazdów

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Hyundai ix3 wartości 80 tysięcy złotych. Po pościgu policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę.

  Dodano: 30.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Policjanci udaremnili wyłudzenie kredytu

  Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą z Gdyni zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który w jednej z placówek bankowych próbował wyłudzić kredyt w wysokości 50 tys. złotych. Oszust posiadał sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które złożył, starając się o pożyczkę finansową. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Zatrzymany 58-latek będzie odpowiadał za oszustwo, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.04.2015Gdańsk
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe

  30 policjantów przywracało porządek w zablokowanym przez grupę osób budynku. To scenariusz symulacji dowódczo-sztabowej przygotowanej przez kędzierzyńskich policjantów. Ćwiczenia odbyły się w centrum miasta.

  Dodano: 30.04.2015Opole

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku619
Zatrzymani poszukiwani152
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący300
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach101
02.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku681
Zatrzymani poszukiwani169
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący330
Wypadki drogowe67
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach95
01.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku581
Zatrzymani poszukiwani248
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący219
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach123
30.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku551
Zatrzymani poszukiwani277
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący176
Wypadki drogowe71
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach79
29.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku588
Zatrzymani poszukiwani299
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach128
28.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku834
Zatrzymani poszukiwani231
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący389
Wypadki drogowe111
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach124
27.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku786
Zatrzymani poszukiwani147
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący344
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach98
26.04.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ