Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
 • Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
 • Otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie

  Dzisiaj w Choszcznie odbyły się uroczystości związane z otwarciem nowej siedziby choszczeńskich policjantów. W obchodach wziął udział Minister Środowiska dr Stanisław Gawłowski szef polskiej Policji generalny inspektor dr Marek Działoszyński, Metropolita Szczecińsko – Kamieński Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Ryszard Mićko, przedstawiciele władz samorządowych oraz wielu znamienitych gości. Nowa Jednostka została wybudowana w ramach Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji oraz dzięki wsparciu samorządów lokalnych oraz zaangażowaniu i ciężkiej pracy wielu osób.

  Dodano: 24.10.2014
 • Udaremniono przemyt i zlikwidowano wytwórnie tytoniu

  Wytwórnie tytoniu zlikwidowane, przemyt udaremniony – to efekt działań małopolskich policjantów zajmujących się zwalczaniem nielegalnego „przemysłu” tytoniowego w Małopolsce. Siedem osób odpowie za przestępstwa akcyzowe. Gdyby nielegalne produkty tytoniowe zostały wprowadzone do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad 1 miliona zł.

  Dodano: 24.10.2014Kraków Wideo
 • Policjanci zapobiegli tragedii – ewakuowali w nocy 16 osób, w tym 4 dzieci

  16 osób, w tym 4 dzieci, ewakuowali w nocy policjanci z powiatu jeleniogórskiego, po tym, jak patrolując miasto, zauważyli gęsty dym i ogień wydobywający się z budynku mieszkalnego. Po ewakuacji, ogień gasiło 6 zastępów straży pożarnej. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji funkcjonariuszy nikt z przebudzonych mieszkańców nie ucierpiał.

  Dodano: 24.10.2014Wrocław
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar za ponad 800 tys. złotych

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, buty, paski, torebki oraz mnóstwo perfum z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 800 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.

  Dodano: 24.10.2014KSP Wideo
 • Tragiczny bilans wypadków z udziałem pieszych

  Dwanaście poważnych zdarzeń drogowych, dwie ofiary śmiertelne, dziesięciu rannych - to tragiczny bilans wypadków, jakie miały miejsce minionej doby na terenie naszego województwa. Aż w jedenastu zdarzeniach brali udział piesi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych wypadków i apelują: Noszenie odblasków może uratować życie!

  Dodano: 24.10.2014Lublin
 • Bądź widoczny po zmierzchu

  Siedem wypadków, w których zginęli piesi, miało miejsce tylko na terenie samego Mazowsza, od czasu kiedy wprowadzono obowiązek noszenia odblasków. Ostatnią ofiarą na drodze był 57-letni mężczyzna. Zginął, potrącony przez samochód, w miejscu gdzie jezdnia zupełnie nie była oświetlona.

  Dodano: 24.10.2014KGP
 • 40 tys. zł próbowali wyłudzić metodą "na wnuczka"

  Otwoccy kryminalni zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o oszustwa "na wnuczka”. Wpadli po tym, jak od 74-letniej mieszkanki Józefowa próbowali wyłudzić 40 tys. złotych. Dzięki wyjątkowej czujności, jaką wykazała się kobieta i natychmiastowym działaniom policyjnym, kobieta nie straciła swoich oszczędności. Jeszcze dziś policjanci złożą wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

  Dodano: 24.10.2014KSP Wideo
 • Zakończenie szóstego szkolenia w projekcie dla Mołdawii

  W dniach 20-23 października 2014 roku w Legionowie odbyło się szkolenie dla Policji mołdawskiej w ramach 3.edycji projektu pt.Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości.

  Dodano: 24.10.2014KGP
 • NIE dla agresji na drodze

  Policyjny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach działa m.in. przy łódzkich skrzyżowaniach. Kamery, czujnym okiem, rejestrują wykroczenia kierowców, którzy np. skręcają z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost, nie uznają czerwonych świateł, linii ciągłych i zakazów – lekceważąc tym samym przepisy prawa i innych kierujących.

  Dodano: 24.10.2014Łódź Wideo
 • Służby sprawdziły się w działaniu

  Do napadu na konwój doszło we Wschowie. Sprawcy wraz z zakładnikami dojechali w okolice Świebodzina. Tam, po negocjacjach, udany szturm przypuścili antyterroryści. W czwartek, na południu województwa lubuscy policjanci z kilku powiatów uczestniczyli w ćwiczeniach sprawdzających współdziałanie wszystkich policyjnych służb.

  Dodano: 24.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Papierosy z przemytu przykleiła taśmą do nóg

  34 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy zamierzała sprzedać na terenie miejskiego targowiska w Wołominie 69-letnia Maria G. Trefny towar kobieta miała ukryty w torbach podróżnych, 340 paczek papierosów przykleiła taśmą do swoich nóg. Pozostałą część - blisko 1700 paczek - policjanci ujawnili w mieszkaniu w Warszawie. Kobieta została zatrzymana, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu.

  Dodano: 24.10.2014KSP
 • Kryminalni zlikwidowali plantację marihuany

  Tarnogórscy kryminalni z zespołu zwalczania przestępczości narkotykowej rozbili grupę zajmującą się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Jednocześnie stróże prawa zlikwidowali plantację, zabezpieczając ponad 150 krzewów konopi indyjskich oraz przeszło 700 porcji suszu, przygotowanego do dalszego rozprowadzania.

  Dodano: 24.10.2014Katowice Wideo
 • Nie bądźmy obojętni!

  Małopolscy policjanci apelują: reagujmy wobec osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.

  Dodano: 24.10.2014Kraków
 • Policjanci z Mołdawii z wizytą w KSP

  Czworo przedstawicieli Wydziału Public Relations Głównego Inspektoratu Policji MSW Mołdawii oraz Dyrektoriatu Policji w Kiszyniowie odwiedziło wczoraj KSP. Goście zainteresowani byli m.in. organizacją pracy Zespołu Prasowego, koncepcją i strategią działań PR stołecznej Policji oraz najlepszymi praktykami w obszarze budowania zaufania społecznego do Policji. Tego samego dnia inna grupa mołdawskich policjantów odwiedziła KRP VI w ramach projektu „Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”.

  Dodano: 24.10.2014KSP
 • Policjantki odzyskały ładowarkę skradzioną w Holandii

  Policjantki w Sejnach zatrzymały do kontroli ciężarowego mercedesa, którym 36-latek wiózł ładowarkę. Jak się okazało, przewożona maszyna wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych została skradziona na terenie Holandii kilka dni wcześniej. Kierowca ciężarówki trafił do policyjnego aresztu.

  Dodano: 24.10.2014Białystok
 • Nielegalny alkohol i papierosy

  Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy osobowym audi przewozili blisko 200 litrów spirytusu i ponad 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oboje dobrowolnie poddali się karze. Straty Skarbu Państwa sięgają ponad 50 tys. złotych.

  Dodano: 24.10.2014Opole
 • Zlikwidowali uprawę konopi na poddaszu domu

  Policjanci z Komisariatu Policji na płockich Podolszycach, na poddaszu jednego z domów znaleźli i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. W wyniku przeszukania domu funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, gotówkę i trzy podrobione dowody osobiste, zatrzymali również dwóch mężczyzn. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone pieniądze - ponad 70 tys. zł - mogą pochodzić z przestępczego procederu, jakim zajmowali się zatrzymani mężczyźni.

  Dodano: 24.10.2014Radom Wideo
 • Uroczyste przekazanie testerów do wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych małopolskiemu garnizonowi Policji

  24 października br. o godz. 11:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie testerów do wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych. Urządzenia przekazane zostały małopolskiemu garnizonowi Policji przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach „Małopolskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii”.

  Dodano: 24.10.2014Kraków
 • Niebezpieczny arsenał w jednym z mieszkań w Rypinie

  Rypińscy policjanci w trakcie przeszukania jednego z domów na terenie miasta znaleźli nielegalną broń, amunicję, materiały wybuchowe oraz środki chemiczne. 55-letni właściciel niebezpiecznego arsenału trafił do policyjnego aresztu. Jak można się domyślić nie posiadał on zezwolenia na tę niebezpieczną kolekcję.

  Dodano: 24.10.2014Bydgoszcz
 • Mł. asp. Kinga Szweda v-ce Mistrzynią Świata w Fitness

  Tucholska policjantka mł. asp. Kinga Szweda została v-ce Mistrzynią Świata w Fitness Sylwetkowym. W maju zwyciężyła w Mistrzostwach Europy, a teraz z Montrealu wróciła ze srebrnym medalem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Dodano: 24.10.2014Bydgoszcz
 • Kujawsko-pomorscy policjanci grali w tenisa stołowego

  104 mecze musieli rozegrać policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego na stołach tenisowych, aby wyłonić mistrza województwa kujawsko-pomorskiego w tenisie stołowym. Z 30-stu policjantów najlepszym okazał się Artur Kowal z KMP w Bydgoszczy.

  Dodano: 24.10.2014Bydgoszcz
 • Nielegalna telewizja przyniosła 1,5 mln strat

  Nielegalny proceder streamingu kanałów telewizyjnych zlikwidowali policjanci z KWP w Lublinie. 20-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego na darmowych stronach internetowych rozpowszechniał płatne kanały, różnych platform cyfrowych. W nielegalny sposób transmitował m.in. mistrzostwa świata w siatkówce. Wstępne straty na rzecz poszkodowanych firm to ponad 1,5 mln złotych.

  Dodano: 23.10.2014Lublin
 • Policjanci na miejscu katastrofy w centrum Katowic

  Trwa akcja ratownicza w miejscu zawalenia się kamienicy w centrum Katowic. W działaniach tych aktywnie uczestniczą śląscy policjanci. Dbają oni m.in. o bezpieczeństwo mieszkańców, zabezpieczając teren zdarzenia i kierują ruchem drogowym, który jest w tym rejonie bardzo utrudniony.

  Dodano: 23.10.2014Katowice

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku609
Zatrzymani poszukiwani291
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący207
Wypadki drogowe102
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach112
23.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku632
Zatrzymani poszukiwani310
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący196
Wypadki drogowe95
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach100
22.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku732
Zatrzymani poszukiwani263
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący233
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach106
21.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku832
Zatrzymani poszukiwani251
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący353
Wypadki drogowe119
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach139
20.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku881
Zatrzymani poszukiwani170
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący437
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach18
Ranni w wypadkach117
19.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku843
Zatrzymani poszukiwani173
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący363
Wypadki drogowe80
Zabici w wypadkach16
Ranni w wypadkach88
18.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku796
Zatrzymani poszukiwani261
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący309
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach115
17.10.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ