Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Bezpieczne święta
 • Kolejne konwoje zatrzymanych

  Okres przedświąteczny to czas kolejnych konwojów zbiorczych osób pozbawionych wolności, które przekazywane są na terytorium RP na podstawie umów międzynarodowych. Tradycyjnie, w ramach tej formy realizacji zadań, największa liczba osób przekazywana jest z terytorium Wielkiej Brytanii.

  Dodano: 19.12.2014KGP
 • Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

  Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę w Toruniu. Zatrzymali 43-letniego właściciela laboratorium. Do policyjnych magazynów przyjęto 400 gramów gotowej amfetaminy, środki chemiczne i półprodukty do jej produkcji oraz aparaturę.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie. Straty sięgają nawet 160 tys. zł

  Nielegalne oprogramowania służące do wykonywania projektów ujawnili policjanci na terenie jednej z firm budowlanych. W trakcie przeszukania firmy mundurowi z Sekcji do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zabezpieczyli laptopy, dyski twarde oraz inne nośniki danych. Straty wynikające z użytkowania nieposiadających licencji oprogramowań szacowane są wstępnie na około 160 tys. złotych. Osobom, które zajmowały się wykorzystywaniem nielegalnego oprogramowania w prowadzonej działalności gospodarczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014Lublin
 • Brawurową jazdę zakończył, dachując w przydrożnym rowie

  O wielkim szczęściu może mówić kierowca hondy, który przez swoją brawurową jazdę wypadł z drogi i dachował. Wcześniej spowodował kolizję z innym pojazdem. 32-latek za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Teraz czeka go proces w sądzie i wysoka grzywna.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz Wideo
 • Kolejna zlikwidowana dziupla z kradzionymi samochodami

  Leszczyńscy kryminalni wspólnie z policjantami kryminalnymi z Wrocławia ujawnili kolejną dziuplę z kradzionymi samochodami. Policjanci znaleźli części od skradzionych pojazdów na terenie Polski i Niemiec. Na miejscu została zatrzymana 32-letnia kobieta. Za zbywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, natomiast za kradzieże z włamaniami do 10 lat.

  Dodano: 19.12.2014Poznań Wideo
 • Sprawca napadu na bank w rękach policjantów

  W miejscowości Rogów doszło do napadu na placówkę bankową. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował obsługę i zażądał pieniędzy. Celu jednak nie osiągnął, ponieważ został spłoszony przez innego klienta. Szybka reakcja stróżów prawa sprawiła, iż 40-letni mieszkaniec Rogowa już kilkadziesiąt minut później był w ich rękach. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 19.12.2014Katowice Wideo
 • Nowe radiowozy dla lubelskiego garnizonu Policji

  Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się dziś o tabor nowych radiowozów. Wśród 21 pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych są następujące marki: Opel Astra, Opel Corsa. Kia Ceed, Kia Venga, Skoda Yeti, Hyundai I20. Uroczyste przekazanie policyjnych aut odbyło się dziś na dziedzińcu przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Zakup pojazdów sfinansowany został przez jednostki samorządowe pow. lubelskiego i ryckiego oraz Komendę Główną Policji.

  Dodano: 19.12.2014Lublin
 • Wpadła fałszywa "córka"

  Kryminalni z Piaseczna zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie oszustwa metodą „na krewnego”. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną podawała się za jej córkę. Rozmowę prowadził dalej mężczyzna podający się za funkcjonariusza, który potwierdził problemy rzekomej „córki”. Sara K. usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014KSP
 • Policjanci przejęli lewy towar wart 60 tysięcy złotych

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 47-latka, który wprowadzał do obrotu lewy towar. Stróże prawa zabezpieczyli 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy, tytoń i prawie 250 butelek nielegalnego alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lata więzienia.

  Dodano: 19.12.2014Katowice Wideo
 • Brodniccy policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg marihuany

  Brodniccy policjanci zatrzymali na terenie powiatu wąbrzeskiego 25-letniego mieszkańca Torunia. Mężczyzna w wynajmowanym domu uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg suszu roślinnego oraz sprzęt do uprawy roślin. 25-latek usłyszał zarzuty posiadania, uprawy i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyku.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz
 • Areszt za znaczną ilość narkotyków i paserstwo

  Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili blisko 700 porcji środków odurzających. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014Wrocław
 • W trosce o pieszych

  Ta niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym w szczególny sposób narażona jest na potrącenia. Zachowaniom kierowców wobec pieszych w najbliższych dniach starannie przyglądają się gorzowscy policjanci. W prowadzonych działaniach „PIESI” mundurowi będą widoczni w rejonie przejść dla pieszych oraz miejscach, gdzie często dochodzi do potrąceń.

  Dodano: 19.12.2014Gorzów Wlkp.
 • Policjantki zatrzymały sprawcę rozboju

  Szybka i skuteczna interwencja Policji w Nowej Soli. Sprawca napadu, po sterroryzowaniu ofiary przedmiotem do złudzenia przypominającym broń, został obezwładniony i zatrzymany przez dwie policjantki. Kluczem do sukcesu okazało się doskonałe wyszkolenie funkcjonariuszek. Obydwie panie w mundurach, od lat czynnie uprawiając sport, nie miały problemów z obezwładnieniem groźnego napastnika.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 2,5 kilograma narkotyków

  Kryminalni z KWP w Opolu zatrzymali 3 mieszkańców powiatu opolskiego. W domu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 850 gramów marihuany i ponad 1,5 kilograma pociętych roślin konopi indyjskiej przygotowanej do suszenia. Takie czyny zagrożone są karami nawet do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.12.2014Opole
 • Zamiast zniszczyć, przywłaszczono setki tysięcy papierosów

  Funkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚP wspólnie funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili kontrolę dotyczącą nieprawidłowości niszczenia papierosów. Zabezpieczono ponad 820 tysięcy sztuk papierosów, które nie zostały zutylizowane. W związku z uchybieniami zatrzymano właściciela firmy. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.

  Dodano: 18.12.2014CBŚP , Łódź
 • Areszt za przestępczość samochodową

  W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który kierował przestępczym procederem polegającym na kradzieży aut z terenu Niemiec. Sąd aresztował Marcina L. na okres dwóch miesięcy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp.
 • Sprawcy napadu na kantor zatrzymani

  Wodzisławscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadu na kantor w Gołkowicach. Dziś Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim podejmie decyzję, czy mężczyźni zostaną tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • Oszust usłyszał ponad 60 zarzutów

  Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 34-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna, posługując się sfałszowanymi dokumentami, oszukiwał mieszkańców powiatu żywieckiego twierdząc, że zbiera pieniądze na chore dzieci. Faktycznie zbierał na wyjazd za granicę. Oszust po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał ponad 60 zarzutów. Na poczet przyszłych kar i roszczeń policjanci zabezpieczyli jego mienie. Za popełnione przestępstwo w wiezieniu może spędzić nawet 8 lat.

  Dodano: 18.12.2014Katowice
 • Podejrzewani o wyłudzanie odszkodowań od ubezpieczycieli zatrzymani

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali wczoraj osiem osób podejrzewanych o wyłudzenia odszkodowań od firm ubezpieczeniowych na kwotę przekraczającą 170 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Kielce
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

  Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Po wejściu do centrali oddziału, przestępcy zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Po zajęciu obiektu przestępcy przejmują kierowanie siecią. W konsekwencji tej sytuacji miastu grozi paraliż w dostawach energii. Do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy i antyterroryści. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 18.12.2014Lublin Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku584
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący178
Wypadki drogowe126
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach145
18.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku561
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący170
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach124
17.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku630
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący185
Wypadki drogowe109
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach116
16.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku604
Zatrzymani poszukiwani278
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący196
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach118
15.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku734
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący287
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach94
14.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku725
Zatrzymani poszukiwani161
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący290
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach90
13.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku636
Zatrzymani poszukiwani295
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe152
Zabici w wypadkach14
Ranni w wypadkach177
12.12.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ