Aktualności

Kolejni zatrzymani do sprawy likwidacji narkotykowego szlaku wiodącego przez Wielkopolskę
Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejne osoby w sprawie likwidacji kanału przerzutowego narkotyków wiodącego przez Wielkopolskę. Są to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na dużą skalę, która została rozbita w 2009 roku. Podejrzani zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach w Lubiniu i Głogowie. Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad kilogram amfetaminy przygotowanej do sprzedaży.
Zatrzymani dwaj mężczyźni byli aktywnymi członkami tak zwanej grupy dolnośląskiej. Grupa ta działała na terenie całego kraju, w tym w Wielkopolsce, Małopolsce i na Mazowszu. To tam handlarze zaopatrywali się w narkotyki.
Wszystko zaczęło się w lutym 2009 roku. Po wielu miesiącach rozpracowywania handlarzy policjanci z Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop narkotykowych kurierów. W podpoznańskim Stęszewie w zorganizowaną zasadzkę wpadli trzej mężczyźni. Warszawski kurier chciał przekazać 3 kg. amfetaminy dwóm odbiorcom z Dolnego Śląska.
Charakter informacji pojawiających się w tej sprawie wskazywał na to, że grupa antynarkotykowa CBŚ trafiła na jeden z aktywniejszych gangów narkotykowych działających na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Biorąc to pod uwagę, policjanci ściśle współpracowali z Wydziałem V ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu. Działania operacyjne szybko doprowadziły do ustalenia bossów zorganizowanej grup przestępczej. W sierpniu 2009 roku została przeprowadzona akcja zatrzymania sześciu narkotykowych handlarzy z Legnicy, Jawora i Głogowa. Wśród zatrzymanych wówczas osób, byli mężczyźni, którzy założyli tę grupę przestępczą i nią kierowali. Michał M. pseudonim Wiraszka, Paweł S. pseudonim Strzałka trafili do aresztu a za nimi "Goodwey”, "Meyson” i pozostali ich kompani.
Do tej pory w tej sprawie łącznie zatrzymanych zostało 17 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Za udział w grupie, posiadanie i handel narkotykami zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.
(źródło: KWP w Poznaniu)
Video
- Jak udzielić pierwszej pomocy ofierze mrozu?
- Policyjna Alfa 159 w rytmie miasta
- "Bezpieczne Ferie 2012"
- Nadmierna prędkość i nadmiar pasażerów
- Narkotyki za 1,2 mln zł przejęte przez CBŚ na toruńskich Bielanach
- Ślubowanie nowych policjantów
- Nowy szef polskiej Policji
- Fajerwerki - jak bawić się bezpiecznie
- Prezentacja nowego zestawu przeciwuderzeniowego dla OPP i NOP
- Życzenia od Komendanta Głównego Policji
- Fajerwerki a bezpieczeństwo
- Działania "Pieszy"
Aktualności z województw
- Bydgoszcz - 09.02.2012Rozbójnicy nie unikną kary
- Opole - 09.02.2012Zlikwidowana uprawa marihuany
- Bydgoszcz - 09.02.2012Konopie hodowane w namiocie
- Bydgoszcz - 09.02.2012Sąd aresztował podejrzanych
- Szczecin - 09.02.2012Hodowali konopie indyjskie w mieszkaniu
- Bydgoszcz - 09.02.2012Na razie "posiedzi" dwa miesiące
- Łódź - 09.02.2012Fałszywy alarm bombowy
- Lublin - 09.02.2012Odpowie za wywołanie fałszywego alarmu
- Lublin - 09.02.2012Wpadł z kontrabandą
- Wrocław - 09.02.2012Policjanci zabezpieczyli odzież damską z podrobionymi znakami towarowymi
























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej