Aktualności

Kolejny zatrzymany w sprawie handlu ludźmi
W ręce lubuskich policjantów trafił kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej, werbującej ludzi do niewolniczej pracy we Włoszech. 34-latek dowoził pracowników na pola i pilnował ich. Zatrzymanemu postawiono już zarzuty. Do tej pory policjanci ustalili 100 osób poszkodowanych w tej sprawie.
Zatrzymanie wiąże się ze sprawą, która miała swój początek w grudniu 2009 roku. Wtedy to policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 51-letnią kobietę i 46-letniego mężczyznę.
Zatrzymana para Polaków umieszczała ogłoszenia m.in. w telegazecie oraz Internecie, obiecując zainteresowanym dobrze płatną pracę we Włoszech oraz dogodne warunki zakwaterowania i opiekę socjalną. Zdecydowani na zatrudnienie w miejscowości Marina di Sibari, którzy później określili ją jako „włoski obóz pracy”, mieli zbierać mandarynki, oliwki i pomarańcze.
Jednemu z pracowników plantacji – Wiktorowi z Nowej Soli, udało się uciec i zaalarmować policję. Funkcjonariusze trafili do podejrzewanych osób. Kobieta i jej partner usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi do pracy, w warunkach zbliżonych do niewolniczych.
Polscy policjanci, we współpracy z włoskimi, docierają do kolejnych poszkodowanych. Jest ich już około 100.
Zatrzymany w środę 34-letni obywatel Polski na stałe mieszka we Włoszech. Od grudnia ubiegłego roku poszukiwany był przez lubuskich policjantów. W grupie przestępczej zajmował się dowożeniem pracowników na pola i pilnowaniem ich. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty.
Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.
(KWP w Gorzowie Wlkp. / pp)
Video
- Ucieczkę przed policjantami motocyklista zakończył w rowie
- Brawurowa jazda motocyklistów
- Wykroczenie na niebezpiecznym odcinku drogi
- Biły się przed komendą
- Pomóżmy seniorom, aby nie padli ofiarami oszustów!
- Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość
- Doskonalą swoje umiejętności w CSP
- Warsztaty szkoleniowe z zakresu medycyny taktycznej
- Przygotowania policjantów do EURO 2012
- Lotnictwo w Policji
- Przekroczył prędkość o 100 kilometrów
- Przekroczył prędkość o 104 km/h
Aktualności z województw
- Opole - 22.05.2012Zatrzymani na gorącym uczynku
- Bydgoszcz - 22.05.2012Rozbójnicy zatrzymani na gorącym uczynku
- KSP - 22.05.2012Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
- KSP - 22.05.2012Dokonywały fikcyjnych transakcji
- Wrocław - 22.05.2012Mini hodowla marihuany na domowym parapecie
- KSP - 21.05.2012Pobił, bo źle na niego spojrzał
- Bydgoszcz - 21.05.2012Zamiast zapłacić wyciągnął nóż
- Bydgoszcz - 21.05.2012Areszt dla sprawców napadu na barmankę
- Wrocław - 21.05.2012Długi i napad na bank
- Opole - 21.05.2012Podrobiony banknot



























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej