Aktualności
Ruszył projekt szkoleniowy dla Republiki Mołdowy
„Na drodze do współpracy z Europą" - to pierwszy moduł wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji oraz Władzy Wdrażającej Programy Europejskie. Jego celem jest wytworzenie trwałej zdolności mołdawskich partnerów do efektywnego korzystania pomocy z UE i krajów członkowskich w reformowaniu organów przestrzegania prawa.
W dniu 26 września br. w Kiszyniowie rozpoczął się pierwszy moduł projektu szkoleniowego „Na drodze do współpracy z Europą: wzmacnianie zdolności mołdawskich organów przestrzegania prawa do efektywnej współpracy z partnerami w Unii Europejskiej.” Jest to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji oraz Władzy Wdrażającej Programy Europejskie.
Na czele delegacji reprezentującej polską Policję stoi insp. Mariusz Węgrzyniak – Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Projekt „Na drodze do współpracy z Europą”, finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych (program Polskiej Współpracy Rozwojowej), a BMWP KGP pełni funkcję instytucji merytorycznie wspierającej głównego koordynatora przedsięwzięcia – Departament Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej MSWiA.
Celem projektu jest wytworzenie trwałej zdolności mołdawskich partnerów do efektywnego korzystania pomocy z UE i krajów członkowskich w reformowaniu organów przestrzegania prawa. W czasie modułu szkoleniowego przedstawiciele BMWP KGP podzielą się z mołdawskimi partnerami wiedzą i najlepszymi praktykami z okresu przedakcesyjnego, kiedy to polska Policja była jeszcze beneficjentem unijnej pomocy szkoleniowej. W programie spotkania przewidziano prezentację szczegółowych procedur instrumentu Twinningu oraz część warsztatową.
W spotkaniu w Kiszyniowie uczestniczy 30 przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdowy i podległych mu służb egzekwowania prawa, którzy są odpowiedzialni za współpracę międzynarodową i zarządzanie środkami UE. Szkolenie potrwa do piątku 30 września. W ramach projektu przewidziano również II moduł w formie wizyty studyjnej 8 przedstawicieli strony mołdawskiej w Polsce. Spotkanie zaplanowana jest na przełom listopada i grudnia br.
(Źródło:BMWP KGP/pb)
Video
- Ucieczkę przed policjantami motocyklista zakończył w rowie
- Brawurowa jazda motocyklistów
- Wykroczenie na niebezpiecznym odcinku drogi
- Biły się przed komendą
- Pomóżmy seniorom, aby nie padli ofiarami oszustów!
- Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość
- Doskonalą swoje umiejętności w CSP
- Warsztaty szkoleniowe z zakresu medycyny taktycznej
- Przygotowania policjantów do EURO 2012
- Lotnictwo w Policji
- Przekroczył prędkość o 100 kilometrów
- Przekroczył prędkość o 104 km/h
Aktualności z województw
- Bydgoszcz - 22.05.2012Nie unikną kary za pobicie
- Opole - 22.05.2012Zatrzymani na gorącym uczynku
- Bydgoszcz - 22.05.2012Rozbójnicy zatrzymani na gorącym uczynku
- KSP - 22.05.2012Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
- KSP - 22.05.2012Dokonywały fikcyjnych transakcji
- Wrocław - 22.05.2012Mini hodowla marihuany na domowym parapecie
- KSP - 21.05.2012Pobił, bo źle na niego spojrzał
- Bydgoszcz - 21.05.2012Zamiast zapłacić wyciągnął nóż
- Bydgoszcz - 21.05.2012Areszt dla sprawców napadu na barmankę
- Wrocław - 21.05.2012Długi i napad na bank

























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej