Aktualności

Memoriał mł. asp. Macieja Walaszczyka
"Nawet z narażeniem życia…" - to część roty policyjnego ślubowania, które dla policjanta z Kozienic spełnił się w najtragiczniejszy sposób: chroniąc bezpieczeństwo ludzi i porządek publiczny poniósł ofiarę największą. Mł. asp. Maciej Walaszczyk zginął w czasie pełnienia służby. By upamiętnić to wydarzenie, w Kozienicach odbył się memoriał jego imienia, który patronatem honorowy objął Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk.
Memoriał mł. asp. Macieja Walaszczyka rozpoczął się od uroczystego odsłonięcia wmurowanej w holu gmachu Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach tablicy upamiętniającej jego tragiczną śmierć. Tablicę, w obecności rodziny zmarłego policjanta, odsłonili starosta kozienicki Janusz Stąpór, pierwszy Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafał Batkowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Stanisław Kondeja. Została ona także poświęcona przez miejscowych księży. Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji.
Po tej wzruszającej uroczystości odbył się happening "Nasze bezpieczeństwo". W czasie jego trwania zebrane osoby mogły wziąć udział w konkursach o bezpieczeństwie, obejrzeć projekcję filmów o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznych zachowaniach, sposobach unikania zagrożeń oraz działaniach Policji. Funkcjonariusze z KWP zs. w Radomiu oraz KPP w Kozienicach najmłodszym uczestnikom happeningu pokazali między innymi prezentacje multimedialne o znaczeniu używania elementów odblaskowych przez rowerzystów.
Kilkudziesięciu uczestników, ubranych w kamizelki odblaskowe, zebrał także rajd rowerowy. Miłośnicy dwóch kółek mogli sprawdzić się na dystansie 20 kilometrów. Na terenie kozienickiego Ogródka Jordanowskiego odbyły się pokazy tresury psów służbowych, pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, prezentacja wyposażenia Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Laboratorium Kryminalistycznego mazowieckiej komendy. Gościem specjalnym był także Rafał Kopacz, którego można oglądać w serialu "W11".
W czasie happeningu odbył się również finał konkursu piosenki hip-hopowej dla szkól podstawowych i gimnazjalnych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie goście zobaczyli pokaz ratownictwa drogowego.
Jak podkreślały wszystkie zebrane osoby, uroczysty Memoriał nie pozwoli zapomnieć o śmierci mł.asp. Macieja Walaszczyka.
(KWP w Radomiu / mg)
Video
- Ucieczkę przed policjantami motocyklista zakończył w rowie
- Brawurowa jazda motocyklistów
- Wykroczenie na niebezpiecznym odcinku drogi
- Biły się przed komendą
- Pomóżmy seniorom, aby nie padli ofiarami oszustów!
- Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość
- Doskonalą swoje umiejętności w CSP
- Warsztaty szkoleniowe z zakresu medycyny taktycznej
- Przygotowania policjantów do EURO 2012
- Lotnictwo w Policji
- Przekroczył prędkość o 100 kilometrów
- Przekroczył prędkość o 104 km/h
Aktualności z województw
- Bydgoszcz - 23.05.2012Pobili gimnazjalistę, bo nie chciał dać telefonu
- Opole - 23.05.2012Odpowie za posiadanie kokainy
- KSP - 23.05.2012Areszt za groźby
- KSP - 23.05.2012Odpowiedzą za włamanie do mieszkania
- Bydgoszcz - 23.05.2012Zakaz stadionowy za odpalenie świecy dymnej
- Opole - 23.05.2012Hodował marihuanę
- Wrocław - 23.05.2012Zatrzymani za przestępstwa gospodarcze
- Bydgoszcz - 23.05.2012Sprawcy pobicia zatrzymani
- Olsztyn - 23.05.2012Myślał, że w kominiarce będzie bezkarny
- Olsztyn - 23.05.2012Areszt wobec sprawców rozboju






























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej