Aktualności

Ukradli z warsztatu specjalistyczny sprzęt
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn do sprawy włamania i kradzieży specjalistycznego sprzętu z warsztatu samochodowego. Jeden z zatrzymanych odpowie za paserstwo, pozostali za kradzież z włamaniem.
Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18, 20 i 21 lat podejrzanych o włamanie i kradzież specjalistycznego sprzętu z jednego z warsztatów samochodowych. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 listopada 2011 roku. Nieznani wówczas sprawcy włamali się do warsztatu samochodowego. Ich łupem padł specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, agregaty, podnośnik hydrauliczny i drobny sprzęt wyposażenia warsztatu o wartości ponad 60 tysięcy złotych.
Na podstawie zebranych informacji w tej sprawie policjanci z wydziału kryminalnego ustalili osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Jak się okazało, włamania dokonało trzech mieszkańców gminy Lubin. Zostali oni zatrzymani przez funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu. W trakcie wyjaśniania sprawy policjanci ustalili kilka miejsc przechowywania skradzionych rzeczy. Ponadto zatrzymali 19–letniego mieszkańca gminy Lubin, podejrzanego w tej sprawie o paserstwo. Funkcjonariuszom udało się odzyskać skradziony sprzęt. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy.
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo kara ta może wynieść do lat 5.
(KWP we Wrocławiu/js)
Video
- Defibrylator AED – jak ratować ludzkie życie? Film szkoleniowy
- Ucieczkę przed policjantami motocyklista zakończył w rowie
- Brawurowa jazda motocyklistów
- Wykroczenie na niebezpiecznym odcinku drogi
- Biły się przed komendą
- Pomóżmy seniorom, aby nie padli ofiarami oszustów!
- Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość
- Doskonalą swoje umiejętności w CSP
- Warsztaty szkoleniowe z zakresu medycyny taktycznej
- Przygotowania policjantów do EURO 2012
- Lotnictwo w Policji
- Przekroczył prędkość o 100 kilometrów
Aktualności z województw
- Wrocław - 23.05.2012Uwaga na fałszywych kontrolerów gaśnic
- Bydgoszcz - 23.05.2012Pobili gimnazjalistę, bo nie chciał dać telefonu
- Opole - 23.05.2012Odpowie za posiadanie kokainy
- KSP - 23.05.2012Areszt za groźby
- KSP - 23.05.2012Odpowiedzą za włamanie do mieszkania
- Bydgoszcz - 23.05.2012Zakaz stadionowy za odpalenie świecy dymnej
- Opole - 23.05.2012Hodował marihuanę
- Wrocław - 23.05.2012Zatrzymani za przestępstwa gospodarcze
- Bydgoszcz - 23.05.2012Sprawcy pobicia zatrzymani
- Olsztyn - 23.05.2012Myślał, że w kominiarce będzie bezkarny
























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej