Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli rodzinie objętej kwarantanną

Data publikacji 22.04.2020

Opolscy policjanci kontrolując mieszkańców objętych obowiązkiem kwarantanny pomogli rodzinie z gm. Łaziska, która znalazła się w kłopotliwej sytuacji. Ponieważ kończyły się w domu zapasy żywności funkcjonariusze zrobili mieszkańcom niezbędne zakupy w pobliskim sklepie, zostawiając prowiant na parapecie okna.

Wizyta mundurowych: sierż. szt. Kamila Królikowskiego i sierż. szt. Kamila Potyrało, którzy sprawdzali przestrzeganie kwarantanny, okazała dla rodziny bardzo pomocna. Objęci kwarantanną młodzi ludzie nieśmiało poprosili funkcjonariuszy o zakup czegoś do jedzenia. Mundurowi z listą zakupów poszli do sklepu.  Artykuły żywnościowe i higieniczne pozostawione przez mundurowych na parapecie okiennym na jakiś czas pozwolą zaspokoić  potrzeby rodziny.

Podczas codziennej służby policjanci w trudnym dla wszystkich czasie epidemii odwiedzają osoby objęte kwarantanną. Dopytują, czy czegoś nie potrzebują, przekazują informację służbom sanitarny,  pracownikom pomocy społecznej którzy zajmują się dostarczaniem niezbędnych produktów , ale również rozmawiają, podnoszą na duchu oraz udzielają porad w zakresie uzyskania pomocy. 


Powrót na górę strony
Polska Policja