Aktualności

Dwaj kierowcy stracili uprawnienia podczas jednej kontroli

Data publikacji 07.07.2020

Policjanci z lubelskiego zespołu „Speed” wyeliminowali z ruchu kolejnych piratów drogowych. 28-letni kierowca forda i 39-letni kierowca audi uprawnienia do kierowania stracili podczas jednej kontroli. W terenie zabudowanym 28-latek pędził z prędkością ponad 140 km/h, natomiast 39-latek z prędkością blisko 170 km/h. W obu przypadkach jazda zakończyła się mandatem karnym, punktami oraz utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

  

    Policjanci z grupy „Speed” kontrolują w szczególności miejsca,  w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do realizacji zadań kierowane są radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

    W ostatni weekend funkcjonariusze patrolując radiowozem nieoznakowanym drogi wjazdowe do Lublina zauważyli na al. Solidarności szybko jadące samochody marki Ford i Audi. Kierowcy próbowali wzajemnie się wyprzedzać i nie zwracali uwagi na ograniczenia prędkości. Policjanci z grupy „Speed” zmierzyli prędkość obu kierowców, a następnie poprosili ich o zjechanie na pobocze. Jak się okazało 28-letni kierowca forda w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h na liczniku miał ponad 140 km/h. Z kolei 39-latek siedzący za kierownicą audi jechał z prędkością blisko 170 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

    W obu przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich koncie pojawiło się po 10 pkt karnych.

KG

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja