Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strona "Krew i Honor" zamknięta

Data publikacji 06.07.2006

Współpraca polskich i amerykańskich policjantów z FBI doprowadziła do zamknięcia strony internetowej Krew i Honor. Dziś rano w Bielsku Białej zatrzymano 31 – letniego administratora strony. Zatrzymany dokonywał aktualizacji strony, pozostawał też w stałym kontakcie z wcześniej zatrzymanymi mężczyznami, którzy do tej pory przebywają w areszcie.

Strona Krew i Honor - aresztowanieWspółpraca polskich i amerykańskich policjantów z FBI doprowadziła do zamknięcia umieszczonej na amerykańskim serwerze strony internetowej Krew i Honor. Dziś rano w Bielsku Białej zatrzymano 31 – letniego administratora strony.

Zatrzymany dokonywał aktualizacji strony, pozostawał też w stałym kontakcie z wcześniej zatrzymanymi w Słupsku i Świnoujściu mężczyznami, którzy do tej pory przebywają w areszcie. Zajmował się również wydawnictwem muzycznym związanym z treściami faszystowskimi.

Mężczyzna był także organizatorem spotkań neonazistowskich na południu kraju. Policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania.

Na zamkniętej stronie umieszczane były zdjęcia i dane osób, wobec których polscy administratorzy stosowali groźby, znieważali je i nawoływali do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Zobacz także:
13.06.2006 KSP: Strona internetowa Redwatch - kolejne zatrzymania
05.06.2006 Wrocław: Walka z neonazistami trwa
01.06.2006 KGP, Wrocław: Operacja przeciwko środowiskom nazistowskim
Powrót na górę strony