Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyńscy policjanci ponownie zwycięzcami warmińsko-mazurskich eliminacji ogólnopolskich zawodów ratowników policyjnych

Data publikacji 07.05.2024

St. post. Bartosz Wlazłowski oraz st. post. Tomasz Sudnik reprezentowali Komendę Miejską Policji w Olsztynie podczas eliminacji wojewódzkich – IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Funkcjonariusze zajęli pierwsze miejsce spośród 18 drużyn z całego województwa. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas finału konkursu.

W poniedziałek (06.05.2024 r.) w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności policjantów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz upowszechnienie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy. W zmaganiach wzięło udział 18 dwuosobowych drużyn z całego województwa. Zawody podzielono na dwie części. Pierwszy etap, to test wiedzy, który składał się z 30 zadań. Następnie policjanci musieli zmierzyć się z etapem praktycznym. W trakcie przygotowanych symulacji byli oceniani pod kątem praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia m.in. z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) oraz torby medycznej. Zmagania policjantów z całego garnizonu były oceniane przez skład sędziowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Wszyscy policjanci wykazali się wysokim poziom wiedzy, a pierwsze miejsce w kwalifikacji zajęli policjanci z  Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którą reprezentowali st. post. Bartosz Wlazłowski oraz st. post. Tomasz Sudnik. Drugie miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie w składzie kom. Maciej Raźniewski wraz z st. post. Sebastianem Neumannem. Zwycięzcy eliminacji wojewódzki będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie podczas ogólnopolskich zmagań.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

(kh/rj)

 

Powrót na górę strony