Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy zabójstwa 21-latka z Sandomierza zatrzymani

Data publikacji 30.11.2012

Sandomierscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat, mających związek z zabójstwem 21 -latka, mieszkańca powiatu sandomierskiego. Jak ustalono, jeden z podejrzanych był zleceniodawcą zbrodni, a dwaj następni zadali śmiertelne ciosy. U kolejnego z zatrzymanych znaleziono m.in. narzędzie, którym zadano rany 21-latkowi. Wczoraj mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia w sandomierskiej prokuraturze. Dzisiaj będą doprowadzeni do tamtejszego sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie.

We wtorkowe popołudnie dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał informację, że do szpitala w Sandomierzu trafił mężczyzna z ranami kłutymi ciała. Rany okazały się śmiertelne. Młody mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu zbrodni stróże prawa zabezpieczyli ślady, sprawdzili wszelkie informacje, które mogły pomóc w ustaleniu osoby lub osób odpowiedzialnych za ten czyn. Policjanci wraz z innymi służbami sprawdzali dokładnie teren wokół miejsca zbrodni w poszukiwaniu narzędzia, którym zadano śmiertelne rany 21-latkowi. Na miejscu obecni byli również technicy laboratorium kryminalistycznego z Kielc. Wszystkie czynności przeprowadzane były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu

Już po kilku godzinach stróże prawa wytypowali osoby, które prawdopodobnie mogły mieć związek z zabójstwem. Krąg podejrzewanych w tej sprawie zawężał się. Praca sandomierskich stróżów prawa i ich kolegów z komendy wojewódzkiej pozwoliła wytypować czterech mężczyzn, mogących mieć związek z zabójstwem. Pierwszego podejrzanego funkcjonariusze zatrzymali już po kilku godzinach, w ciągu kolejnych kilkunastu cała czwórka znalazła się w policyjnej celi. W mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleziono nóż oraz zakrwawioną odzież, którą sprawcy mieli na sobie podczas przestępstwa.

Okazało się, że pomiędzy 18-letnim mieszkańcem Sandomierza, a ofiarą istniały nieporozumienia, co mogło być prawdopodobnym motywem zabójstwa. Za określoną kwotę dwaj koledzy 18-latka zgodzili się dokonać zabójstwa. Zwabili ofiarę w umówione miejsce i tam zadali jej śmiertelne ciosy.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu. Dwóch z zatrzymanych, 18 i 20-latek odpowie za zabójstwo. Najniższa kara jaka im grozi to 12 lat pobzawienia wolności. Kolejny z zatrzymanych odpowie za podżeganie do zabójstwa. Czwarty z nich, 18-latek za zacieranie śladów zbrodni i nie powiadomienie o przestępstwie organów ścigania. W świetle prawa za czyn o takim charakterze, uwzględniając działanie z motywu zasługującego na szczególne potępienie, sprawcom może grozić nawet dożywocie.

(KWP w Kielcach / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.66 MB)

Powrót na górę strony