Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu

Data publikacji 29.03.2013

27 marca złotowscy kryminalni zlikwidowali nielegalną hurtownię tytoniu, która mieściła się na terenie jednego z gospodarstw w gminie Złotów. Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 tony nielegalnego tytoniu i zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym jednego obywatela Ukrainy. Przy wprowadzeniu do obrotu nielegalnego towaru, szacunkowa wartość uszczuplenia dla Skarbu Państwa wyniosłaby 560 tys. złotych.

Praca operacyjna złotowskich kryminalnych doprowadziła do zlikwidowania 27 marca nielegalnej hurtowni tytoniu i zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten nielegalny proceder. Jeden z zatrzymanych jest obywatelem Ukrainy. W realizacji zadania udział wzięli policjanci Grupy Realizacyjnej, Wydziału Kryminalnego oraz Prewencji złotowskiej Komendy.

Funkcjonariusze zaskoczyli hurtowników w chwili, kiedy ci byli w trakcie przygotowywania kolejnej partii towaru. W budynku gospodarczym na terenie jednej z posesji w gminie Złotów znajdowało się blisko 1,5 tony tytoniu, specjalistyczny sprzęt do jego rozdrabniania, suszarnia oraz betoniarka do mieszania półproduktów. Oprócz sprasowanych balotów liści tytoniu policjanci znaleźli worki z gotowym pociętym tytoniem oraz ukryte pod plandekami kolejne partie nielegalnego towaru. Na miejscu zabezpieczono również środki chemiczne do uzdatniania tytoniu, wagę elektroniczną i opakowania.

Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek oznaczałoby to straty dla Skarbu Państwa w wysokości 560 tys. złotych. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
 
(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony