Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Trzy czwarte Polaków ma zaufanie do Policji
 • Zatrzymani za udział w grupie przestępczej

  Policjanci z KPP w Biłgoraju wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Lublinie zatrzymali 23 osoby do prowadzonego śledztwa. 8 z podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej. Wśród nich jest 41-letni pracownik starostwa, który odpowiadał będzie za kierowanie grupą. Przestępczy proceder polegał m.in. na niezgodnym z prawem wydawaniu zatrzymanych dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. Policjanci zatrzymali także 15 osób, które wręczały łapówki, by odzyskać swoje prawo jazdy.

  Dodano: 29.01.2015Lublin Wideo
 • Za załatwianie prawa jazdy odpowie przed sądem

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli trwające kilkanaście miesięcy postępowanie w sprawie pośredniczenia w załatwieniu pozytywnego zaliczenia egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy. Policjanci ustalili, że proceder miał miejsce w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na Śląsku w latach 2005–2008.

  Dodano: 29.01.2015Rzeszów
 • Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Wisły. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 47-latek z Jaworzynki został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

  Dodano: 29.01.2015Katowice Wideo
 • Podrabiali recepty lekarskie

  Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o współudział w podrabianiu recept lekarskich. Podrobione recepty jego wspólnik przedkładał w aptekach, kupując na tej podstawie różne leki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali oddani pod dozór Policji.

  Dodano: 29.01.2015Rzeszów
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany

  Płoccy policjanci zatrzymali 48-latka, u którego w mieszkaniu odnaleźli blisko 2 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 50 tys. złotych. Mężczyźnie, za posiadanie takich ilości środków odurzających, grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Grupa włamywaczy rozbita przez gryfowskich policjantów

  Mają na koncie szereg włamań, które miały miejsce w ostatnim półroczu na terenie powiatu lwóweckiego. Straty jakie spowodowali sprawcy sięgają 40 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech mieszkańców gminy Lubomierz, podejrzanych o kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 10 pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Wrocław
 • Desperatka żyje dzięki policjantom

  Buscy policjanci zapobiegli popełnieniu samobójstwa przez 50-letnią kobietę. Wszystko rozegrało się w środę w nocy. Przed godziną dwudziestą drugą policjanci dostali zgłoszenie, że kobieta, mieszkanka gminy Tuczępy wyszła z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Jak stwierdziła, jest już niedaleko miejsca, w którym „to zrobi”. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

  Dodano: 29.01.2015Kielce
 • Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji. Próbując uniknąć odpowiedzialności zgłosił kradzież samochodu

  27.01.2015 r. w miejscowości Stare Bystre o godzinie 20:25 doszło do kolizji, gdzie kierujący samochodem marki Mazda w trakcie wyprzedzania uderzył w tył samochodu marki VW kierowanego przez mieszkankę miejscowości Chyżne. W wyniku tego zdarzenia VW uderzył w przydrożny płot natomiast kierujący Mazdą zjechał z drogi do rowu i uderzył w przepust. Po tym zdarzeniu sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia.

  Dodano: 29.01.2015Kraków
 • Podejrzani o kradzież krzyża i wybicie szyby w kościele zatrzymani

  Sokołowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie skradziony z kościoła krucyfiks. Mężczyzna chciał najprawdopodobniej sprzedać krzyż w skupie złomu. Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali natomiast 26-latka, który wybił szybę w jednym z kościołów. Miał 2,5 promila i trafił do policyjnej celi.

  Dodano: 29.01.2015Radom Wideo
 • Policjanci zatrzymali sprawców licznych kradzieży

  Policjanci z Gostynia ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży w gminie Pogorzela. Sprawcy kradli wszystko co wpadło im w ręce i przedstawiało jakąkolwiek wartość. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

  Dodano: 29.01.2015Poznań
 • Amfetamina ukryta w kierownicy

  Radomscy wywiadowcy zatrzymali 27-latka, który 1000 porcji amfetaminy ukrył w kierownicy swojego samochodu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Nastoletni włamywacze zatrzymani

  Kryminalni z Komisariatu Policji III zatrzymali 14 i 17-latka podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do mieszkań. Mundurowi zabezpieczyli także większość skradzionych przez nich przedmiotów o wartości około 10 tysięcy złotych. Już dziś wiadomo, że młodzieńcy dokonali co najmniej kilkunastu włamań. Jednakże sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że zatrzymany 17-latek, który będzie odpowiadał jak dorosły, usłyszy tych zarzutów więcej. O losie 14-latka natomiast zadecyduje sąd rodzinny.

  Dodano: 29.01.2015Białystok
 • Zrobił skok na dwa sklepy. Teraz posiedzi…

  Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali 23-latka, podejrzanego o dwa napady na sklepy. W obu przypadkach, sprawca groził niebezpiecznym narzędziem. Mężczyzna sądził pewnie, że skoro w czasie przestępstw był zamaskowany, to nikt go nie rozpozna. Wpadł w ręce policjantów w chwili, gdy się tego zupełnie nie spodziewał.

  Dodano: 29.01.2015Bydgoszcz
 • Zabezpieczyli 136 kg tytoniu bez akcyzy

  Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnogrodzie zabezpieczyli ponad 136 kg suszu tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ujawnili podczas kontroli pojazdu marki volvo. Kontrabandę w foliowych workach przewozili dwaj mieszkańcy powiatu łaskiego w wieku 29 i 25 lat. Obaj zostali zatrzymani, a pojazd wraz z nielegalnym towarem zabezpieczony. Gdyby bezakcyzowe wyroby trafiły na czarny rynek, uszczuplenie Skarbu Państwa sięgnęłoby ponad 60 000 złotych. Za przewożenie wyrobów akcyzowych, stanowiących przedmiot czynu zabronionego, grozi kara do 3 lat wiezienia.

  Dodano: 29.01.2015Lublin
 • Zatrzymani za graffiti

  Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 17-latka podejrzanego o malowanie graffiti. O incydencie poinformowała Policję 25-letnia kobieta. Jak się później okazało mężczyzna nie działał sam. Malował po ścianach wspólnie ze zgłaszającą. Teraz obojgu grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Opole
 • Podrabiali proszek znanej marki

  Policjanci z Wałcza zabezpieczyli ponad 41 ton proszku do prania. Sprowadzany z Chin tani jego odpowiednik pakowany był w kartony z logiem znanej marki. W sprawie zatrzymano 35-letnią kobietę, która organizowała nielegalną produkcję.

  Dodano: 28.01.2015Szczecin
 • Podlascy policjanci odzyskali 31 skradzionych samochodów

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odzyskali 31 skradzionych samochodów audi o wartości rynkowej sięgającej miliona złotych. 6 zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn usłyszało już liczne zarzuty paserstwa pojazdów, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  Dodano: 28.01.2015Białystok
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali magazyny papierosów bez akcyzy

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 31-letniego mieszkańca Włocławka, podejrzanego o posiadanie blisko 500 tysięcy papierosów znanych marek bez wymaganych znaków akcyzy. Mężczyzna w kilku użytkowanych przez siebie garażach urządził magazyny papierosów. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa oszacowano na ponad 500 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

  Dodano: 28.01.2015CBŚP , Bydgoszcz
 • Podsumowanie zabezpieczenia obchodów rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau

  Policyjna operacja przebiegła bez zakłóceń. Uroczystości upamiętniające 70. rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau, a także późniejsze spotkania międzyparlamentarne przebiegły spokojnie.

  Dodano: 28.01.2015Kraków
 • Zarzut za przywłaszczenie miliona trzystu tysięcy złotych

  50-letni Tomasz K. wpadł w ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mężczyzna podejrzany jest o przywłaszczenie mienia znacznej wartości. Na przestrzeni 20 miesięcy, mając dostęp do rachunków i rozliczeń firmy, w której pracował, w sumie zasilił własne konto blisko milionem trzystu tysiącami złotych. W prokuraturze usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem.

  Dodano: 28.01.2015KSP
 • Sprawa brutalnej napaści sprzed lat rozwiązana dzięki policjantom

  Policjanci andrychowskiego wydziału kryminalnego ustalili sprawcę napaści sprzed lat. Do zdarzenia doszło prawie 7 lat temu, w 2008 roku, na terenie gminy Andrychów. Wówczas to mieszkanka jednej z miejscowości została brutalnie zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Pokrzywdzona doznała uszczerbku na zdrowiu, w trakcie zdarzenia skradziono jej mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Doszło także do gwałtu.

  Dodano: 28.01.2015Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku622
Zatrzymani poszukiwani281
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący163
Wypadki drogowe71
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach86
28.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku557
Zatrzymani poszukiwani362
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący151
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach87
27.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku628
Zatrzymani poszukiwani261
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący231
Wypadki drogowe55
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach63
26.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku586
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
25.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku705
Zatrzymani poszukiwani181
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący259
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach85
24.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku659
Zatrzymani poszukiwani317
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący209
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach84
23.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku663
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach77
22.01.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 

Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ