Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”

  25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. MSW podejmuje działania na rzecz jej przeciwdziałania.

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • Operacja Black Posejdon III

  Polska Policja we współpracy z Interpolem oraz 10 krajami europejskimi zakończyła kolejną edycję operacji Black Posejdon. Była ona wymierzona w przestępczość gospodarczą, a w szczególności w wytwarzanie, handel i przemyt podrabianych produktów: alkoholu, papierosów, ubrań, elektroniki, kosmetyków, żywności. Same działania polskiej Policji przyniosły wymierny wynik w postaci zabezpieczenia podróbek za ponad 29,5 mln złotych.

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie warte blisko 530 tysięcy złotych

  Śledztwo, a następnie realizacja funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z komendy miejskiej Policji w Krakowie, zaowocowała zabezpieczeniem nośników z nielegalnym oprogramowaniem w lokalu jednego z mieszkańców Krakowa. Wartość oszacowanych strat na rzecz twórców wyniosła blisko 530 tysięcy złotych.

  Dodano: 25.11.2014Kraków
 • Zabezpieczone narkotyki warte prawie 100 tys. złotych

  Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali 3 osoby podejrzewane posiadanie narkotyków. Jest to efekt kilkumiesięcznych działań w wyniku których zabezpieczono narkotyki warte blisko 100 tys. zł. Oprócz podejrzanego o handel narkotykami, zatrzymano również 2 jego klientów.

  Dodano: 25.11.2014Poznań Wideo
 • Wicemistrz Śląskiej Godki

  Trębacz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach został Wicemistrzem Śląskiej Godki. Sierżant Marek Jon w swój monolog rozpoczął od fascynacji górniczymi orkiestrami, a zakończył opowieścią o orkiestrze policyjnej, w której gra na co dzień. W trakcie jego wygłaszania wystąpił w dwóch mundurach - górniczym i policyjnym.

  Dodano: 25.11.2014Katowice Wideo
 • Gala podsumowująca program „Kibic przez duże K”

  W poniedziałek 24 listopada w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie odbyła się Gala podsumowująca program „Kibic przez duże K” realizowany we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Klubem Sportowym Unia Leszno, szkołami powiatu leszczyńskiego oraz Urzędem Miasta Leszna i Starostwem Powiatowym.

  Dodano: 25.11.2014Poznań
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 460 tysięcy papierosów i około tony suszu tytoniowego

  Łęczyccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejne działania skierowane przeciwko nielegalnemu handlowi papierosami. W wyniku podjętych działań zabezpieczonych zostało ponad 460 tysięcy papierosów i około tony suszu tytoniowego.

  Dodano: 25.11.2014Łódź
 • Magazyn z podróbkami zlikwidowany

  Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej odkryli magazyn, w którym zabezpieczyli podrobione perfumy, kosmetyki, zegarki i odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wstępnie wyceniono na kilkaset tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.11.2014Szczecin Wideo
 • Włamanie do jednego z baraków Państwowego Muzeum na Majdanku

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z baraków znajdujących się na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Z jednej z gablot wystawowych skradzione zostało obuwie. Jak wynika ze złożonego zawiadomienia zginęło 8 sztuk butów po byłych więźniach obozu.

  Dodano: 25.11.2014Lublin
 • Zatrzymanym za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywocia

  Dwaj mieszkańcy Krośnic zostali na trzy miesiące tymczasowo aresztowani jako podejrzani o usiłowanie zabójstwa swojego sąsiada. Mężczyźni prawdopodobnie siekierą i przedmiotem przypominającym tasak zadali swojej ofierze kilka ciosów – pokrzywdzony żyje, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Podejrzanym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • Jechał autem na S8 „pod prąd” – policjanci zatrzymali kierującego

  Kierujący pojazdem osobowym odpowie przed sądem za stworzenie zagrożenia w ruchu oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wykroczenia te popełnił 62-letni mieszkaniec Wrocławia, który w godzinach wieczornych poruszał się drogą ekspresową S8 „pod prąd”. Funkcjonariusze z powiatu oleśnickiego wystąpią również do sądu z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław Wideo
 • Trafił do aresztu za stalking

  Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc wobec mężczyzny podejrzanego o stalking. Michał R. został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu na warszawskim Targówku, po tym, jak okazało się, że 35-latek uporczywie nękał swoją ofiarę, wysyłał jej sms o różnych porach dnia i nocy oraz pojawiał się w miejscu jej pracy. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.11.2014KSP
 • Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki”

  Tylko do 26 listopada br. można zgłaszać kandydatów do V edycji konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Ambasadorem konkursu jest Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • „Kieruj się rozsądkiem” – konferencja prasowa

  Od października 2013 roku Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP realizuje ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem”, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Kampania poświęcona jest bezpieczeństwu motocyklistów, pieszych i seniorów (+60).

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • Sukces polskiego policjanta w Katarze

  Wykładowca słupskiej szkoły Policji jako jedyny Polak dobiegł do mety ultramaratonu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata, które odbyły się w stolicy Kataru Ad-Daucha. St.asp. Tomasz Matusiak pokonał morderczy dystans 100 kilometrów, na którym rywalizowali najlepsi biegacze świata.

  Dodano: 25.11.2014SP Słupsk
 • Odpowie za postrzelenie dziecka z wiatrówki i posiadanie narkotyków

  Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie z wiatrówki 11-latki, która akurat przejeżdżała na rowerze nieopodal miejsca gdzie strzelał. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do podejrzanego zabezpieczyli broń i śrut oraz ujawnili ponad 200 porcji haszyszu i marihuany. Mężczyzna posiadał też 17 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • 95 lat służb policyjnych w Polsce. Teoria i praktyka

  Osiemdziesięciu uczestników zgromadziła konferencja naukowa "95 lat służb policyjnych w Polsce. Teoria i praktyka" zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego i Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Honorowy patronat nad konferencją objął Komendant Główny Policji generalny inspektor dr Marek Działoszyński.

  Dodano: 25.11.2014Rzeszów
 • "VICTORIA 2014” dla dolnośląskiej Policji

  Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, za wybitne zasługi w działalności na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzi, została uhonorowana statuetką „VICTORIA 2014”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Klub Ludzi Życzliwych. Uroczystość, podczas której statuetki odebrali przedstawiciele dolnośląskich instytucji, organizacji, czy przedsiębiorstw, które zasłużyły się w wspieraniu działań charytatywnych na rzecz osób potrzebujących, odbyła się w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • Podejrzany o próbę wyłudzenia odszkodowania

  Zarzuty oszustwa usłyszał 22-letni mieszkaniec Szczecina. Policjanci z Krapkowic podejrzewają mężczyznę o próbę wyłudzenia odszkodowania. Zdaniem śledczych mężczyzna wymyślił kolizję drogową i powiadomił o niej ubezpieczyciela. Może za to trafić nawet na 8 lat do więzienia.

  Dodano: 25.11.2014Opole
 • Trwa remont Posterunku Policji w Woźnikach

  W Komisariacie Policji w Woźnikach trwają prace związane z modernizacją budynku. Inwestycja jest realizowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Prace remontowe mają potrwać do końca grudnia tego roku.

  Dodano: 25.11.2014Katowice
 • Zatrzymany mężczyzna poszukiwany listem gończym

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Skarżysko Kamienna zatrzymali 30-letniego Krystiana S., który od 8 lat poszukiwany był listem gończym w związku z wyrokiem za spowodowanie wypadku drogowego w 2004 roku. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a dwie inne zostały ranne. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania.

  Dodano: 25.11.2014Kielce
 • Policjanci uratowali mężczyznę – dzięki akcji reanimacyjnej udało mu się przywrócić funkcje życiowe

  Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który nieprzytomny leżał nie oddychając na ulicy w Świętej Katarzynie. Po tym, jak funkcjonariusze podjęli wobec niego akcję reanimacyjną, udało się mężczyźnie przywrócić funkcje życiowe. Po przyjeździe na miejsce wezwanej karetki pogotowia, mężczyzna, u którego stwierdzono problemy krążeniowo-oddechowe, został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku530
Zatrzymani poszukiwani249
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący201
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach90
24.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku700
Zatrzymani poszukiwani118
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący310
Wypadki drogowe63
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach91
23.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku685
Zatrzymani poszukiwani149
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący269
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach71
22.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku598
Zatrzymani poszukiwani284
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący183
Wypadki drogowe110
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach130
20.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku547
Zatrzymani poszukiwani293
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący173
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach93
19.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku472
Zatrzymani poszukiwani285
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący177
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach95
18.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku586
Zatrzymani poszukiwani233
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach98
17.11.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ