Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Centralne obchody Święta Policji
 • Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa
 • Komendant Główny Policji: poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce
 • Policyjny śmigłowiec ratuje turystów w Tatrach

  Policyjny śmigłowiec wspiera ratowników TOPR w akcjach ratunkowych. Jego załoga od 10 czerwca wykonała już 145 lotów. Uratowano 49 osób. Policyjna maszyna będzie niosła pomoc turystom do końca roku.

  Dodano: 02.08.2014KGP
 • Policja wodna

  Dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, niesienie pomocy tonącym, ochrona środowiska, kontrola wałów przeciwpowodziowych, akcje ratownicze podczas katastrof i klęsk żywiołowych – to tylko niektóre zadania funkcjonariuszy z policji wodnej. Świetne wyszkolenie i nowoczesny sprzęt pozwalają policjantom szybko i sprawnie wykonać zadania w najtrudniejszych warunkach.

  Dodano: 02.08.2014KGP Wideo
 • Dolnośląskie obchody Święta Policji

  Dolnośląskie obchody Święta Policji odbyły się we Wrocławiu i były połączone z 70. rocznicą Powstania Warszawskiego. Pod Halę Stulecia licznie przybyli mieszkańcy, dla których przygotowano m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, widowisko multimedialne, pokazy sprzętu policyjnego oraz festyn. W uroczystościach wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 02.08.2014Wrocław
 • Lotnik w policyjnym mundurze

  Miał być lotnikiem – został policjantem. Służbowo, jako dochodzeniowiec, brał udział przy rozwiązywaniu największych spraw lat 90. Niektóre z nich stały się kanwą scenariuszy filmowych. Prywatnie na swoim koncie ma m.in. 24 skoki spadochronowe. Teraz, po dwudziestu latach służby, jako komendant dba o bezpieczeństwo mieszkańców Milanówka - czytamy w najnowszym numerze "Stołecznego Magazynu Policyjnego".

  Dodano: 02.08.2014KSP
 • Zabezpieczono podrobione towary warte prawie 900 tys. złotych

  Odzież, zabawki i akcesoria do włosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek oferowali na swoich stoiskach obywatele Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości rynkowej prawie 900 tys. złotych.

  Dodano: 02.08.2014KSP
 • W hołdzie warszawskim powstańcom

  Dzisiaj mija dokładnie 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. W stolicy przez cały dzień odbywać się będą uroczystości związane z tą rocznicą. Policjanci, jak co roku, włączyli się w obchody upamiętniające to wydarzenie. W imieniu Polskiej Policji hołd bohaterom Powstania Warszawskiego złożyli Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Mirosław Schossler i Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 01.08.2014KSP
 • Zachodniopomorskie obchody Święta Policji

  Zachodniopomorskie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Stargardzie Szczecińskim. Uroczystości z okazji 95. rocznicy powstania polskiej Policji połączone zostały z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w tym mieście. W uroczystościach wziął udział Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych, gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji oraz nadinsp. Wojciech Olbryś, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 01.08.2014Szczecin
 • Policjanci CBŚ zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

  Blisko kilogram narkotyków, w tym heroinę, amfetaminę i marihuanę ujawnili i zabezpieczyli policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie CBŚ KGP. Do sprawy zatrzymany został 42-latek. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 35 tys. zł. Podejrzanemu grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 01.08.2014Lublin
 • Zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie zlikwidowali kolejną w regionie plantację konopi indyjskich. W sumie zabezpieczono 47 nielegalnych krzaków oraz blisko 1,5 kg marihuany. W tej sprawie zatrzymano Bartłomieja W. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.08.2014Olsztyn Wideo
 • Zabezpieczyli marihuanę i anaboliki

  Krakowscy policjanci zatrzymali pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających 33-letniego mieszkańca Krakowa powiązanego ze środowiskiem chuliganów stadionowych. Zabezpieczono ponad kilogram marihuany i anaboliki. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.08.2014Kraków
 • Policjanci uratwali dziecko z rozgrzanego samochodu

  Do 5 lat więzienia grozi rodzicom, którzy pozostawili dziecko bez żadnej opieki w zamkniętym i nagrzanym pojeździe. Policjantów o całym zdarzeniu powiadomiła przypadkowa osoba, która zainteresowała się losem dziecka. Teraz śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

  Dodano: 01.08.2014Poznań
 • Aresztowani za pół miliona złotych

  Działania siedleckich policjantów doprowadziły do ustalenia podejrzanych o rozbój na 63-letniej kobiecie. Funkcjonariusze odzyskali także blisko pół miliona złotych, które padły ich łupem. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 01.08.2014Radom
 • Uratowali ludzkie życie

  Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów udało się uratować 33-letniego mieszkańca Warszawy, który wysłał do swojej matki sms-a z informacją, że planuje popełnić samobójstwo. Na szczęście mężczyzna nie zdążył spełnić swojej obietnicy, bo równie błyskawicznie interweniowali bielańscy mundurowi. Sierżant Kamila Kapłoniak już po raz kolejny uratowała mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie.

  Dodano: 01.08.2014KSP
 • Zabezpieczyli blisko 3000 porcji środków odurzających

  Policjanci z Głogowa zabezpieczyli narkotyki - między innymi marihuanę w ilości, z której można by uzyskać ponad 2500 handlowych porcji oraz amfetaminę w ilości pozwalającej na otrzymanie 500 działek. Zatrzymano też mężczyznę podejrzanego o posiadanie tych środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.08.2014Wrocław
 • Nietrzeźwy kierował skradzionym audi

  Policjanci z koszalińskiej komendy odzyskali audi S4 skradzione tydzień temu na terenie Niemiec. Właściciel wycenił straty na prawie 100 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymany został 19-letni mieszkaniec miasta. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.08.2014Szczecin Wideo
 • Policjanci zatrzymali pięciu sprawców rozboju

  Policjanci ze Słupska zatrzymali 5 osób, które dokonały rozboju w centrum miasta. Pokrzywdzony, głuchoniemy 35-letni mężczyzna stracił pieniądze, dokumenty i rejsowy bilet autobusowy do Niemiec. Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych na dwa miesiące. Grozi im 12 lat więzienia.

  Dodano: 01.08.2014Gdańsk
 • „71. Tour de Pologne” w kujawsko-pomorskim

  W najbliższą niedzielę i poniedziałek, 3 i 4 sierpnia, przez teren województwa kujawsko-pomorskiego pojedzie I i II etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71.Tour de Pologne”. W tych dniach policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział niemalże 400 policjantów.

  Dodano: 01.08.2014Bydgoszcz
 • Kradziony samochód, kolizja i ucieczka sprawcy

  Honda cr-v skradziona w Belgii, kradzione tablice rejestracyjne oraz piesza ucieczka z miejsca kolizji - taka sytuacja miała miejsce wczoraj w Laskowcu na trasie K-61. Pracujący przy sprawie ostrołęccy policjanci tuż po zdarzeniu zatrzymali 25-letniego obywatela Litwy.

  Dodano: 01.08.2014Radom
 • Nowy owczarek niemiecki w służbie Policji

  Owczarek niemiecki o imieniu HEJOR już pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Hejor to pies patrolowo - tropiący. Jest już 19 psem posiadanym obecnie przez wrocławskich funkcjonariuszy. Psy wyszkolone są do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych, zapachu zwłok ludzkich; w policji „służą” także psy patrolowo - tropiące. Zwierzęta wraz z przewodnikami pełnią służbę każdego dnia na terenie miasta.

  Dodano: 01.08.2014Wrocław
 • Policjanci rozbili grupę przestępczą kradnącą auta

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozbili grupę przestępczą, która dokonywała kradzieży z włamaniem do samochodów luksusowych i dostawczych na terenie Polski i Francji. Szacuje się, że grupa ta mogła dokonać kradzieży w sumie kilkudziesięciu aut. Do aresztu trafiło czterech mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało zarzuty kierowania grupą przestępczą.

  Dodano: 31.07.2014Radom
 • 1260 policjantów w Kostrzynie

  Przygotowania do zabezpieczenia jednego z największych festiwali w Europie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Od poniedziałku każdego kolejnego dnia do służby w Kostrzynie wyrusza ponad tysiąc mundurowych. Ich działania trwać będą do niedzieli.

  Dodano: 31.07.2014Gorzów Wlkp.

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku658
Zatrzymani poszukiwani194
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący281
Wypadki drogowe82
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach102
01.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku718
Zatrzymani poszukiwani239
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący256
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach105
31.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku786
Zatrzymani poszukiwani270
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący310
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach93
30.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku720
Zatrzymani poszukiwani222
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący282
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach110
29.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku957
Zatrzymani poszukiwani236
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący450
Wypadki drogowe120
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach158
28.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku1077
Zatrzymani poszukiwani126
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący560
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach129
27.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku932
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący459
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach153
26.07.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ