Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Kolejny sukces poznańskiego Zarządu CBŚP w walce z przestępczością zorganizowaną

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji po prawie rocznej pracy zebrali materiał dowodowy umożliwiający rozbicie zorganizowanej grupy o charakterze multiprzestępczym. Efektem pracy policjantów było zatrzymanie 12 osób, którym przestawiono łącznie 43 zarzuty popełnienia poważnych przestępstw.

  Dodano: 05.03.2015CBŚP Poznań Wideo
 • Oszukiwali na transporcie i sprzedaży gazu

  Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu w sprawie oszustw związanych ze sprzedażą gazu. Zarzuty usłyszało dwadzieścia jeden osób. Uszczuplenia dystrybutora gazu wynikające z nielegalnego procederu wynoszą ponad 6 mln złotych.

  Dodano: 05.03.2015Radom
 • 5-letni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak skorzystał z publicznej toalety

  Z poparzeniami skóry do olsztyńskiego szpitala trafił 5-letni chłopiec po tym, jak w jednej z restauracji skorzystał z toalety. Najprawdopodobniej to żrąca substancja spowodowała u dziecka obrażenia rąk, nóg i pośladków. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Olsztyn
 • Kolejni fałszywi wnuczkowie w rękach Policji

  Policjanci z Lublina i Krakowa zatrzymali wczoraj trzy osoby do sprawy oszustw popełnianych metodą "na wnuczka". Do zatrzymania doszło w Tarnobrzegu. Przy sprawcach odnaleziono i zabezpieczono 20 tys. zł oraz biżuterię pochodzącą z przestępstw. Jeszcze wczoraj zatrzymani przewiezieni zostali do Lublina. Policjanci wobec dwóch podejrzanych będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztu.

  Dodano: 05.03.2015Lublin Wideo
 • Nietrzeźwa matka podejrzana o pobicie swojego dziecka

  Policjanci z Komendy Policji w Oświęcimiu przedstawili zarzuty młodej matce. Kobieta jest podejrzana o pobicie swojego 10-miesięcznego dziecka oraz narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Kraków
 • Utworzenie grupy PaT w Bydgoszczy

  Wczoraj o godzinie 12.00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się gala inauguracyjna działalności programu " PaT" połączona z utworzeniem młodzieżowej grupy "PaT" w Bydgoszczy. Goście w czasie gali obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret” w wykonaniu bydgoskiej grupy PaT "PaTciaki".

  Dodano: 05.03.2015Bydgoszcz
 • Zatrzymani za oszustwa na "legendę"

  Poznańscy kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o oszustwa na "członka rodziny”. Wpadli chwilę po tym, jak usiłowali wyłudzić od poznaniaka 20 tys. złotych. 92-latek nie stracił oszczędności, a osoby oszukujące w ten sposób znalazły się już za kratkami. Grozi im teraz do 8 lat więzienia. Obecnie przebywają w areszcie.

  Dodano: 05.03.2015Poznań Wideo
 • Kolejni fałszywi wnuczkowie w rękach Policji

  Policjanci z KMP i KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Krakowa zatrzymali wczoraj 3 osoby do sprawy oszustw popełnianych metodą na tzw. wnuczka. Do zatrzymania doszło w Tarnobrzegu w woj. małopolskim. Przy sprawcach odnaleziono i zabezpieczono 20 tys. zł oraz biżuterię pochodzącą z przestępstw. Jeszcze wczoraj zatrzymani przewiezieni zostali do Lublina. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wobec dwóch podejrzanych będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztu.

  Dodano: 05.03.2015Lublin
 • Areszt dla dilera za posiadanie i sprzedaż narkotyków

  Policjanci z Oleśnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas zatrzymania przy podejrzanym funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tysiąc porcji amfetaminy. Na bazie zgromadzonych materiałów mężczyźnie udowodniono oprócz posiadania również wprowadzenie do obrotu blisko kilograma środków odurzających. Sąd zastosował już wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawiania wolności.

  Dodano: 05.03.2015Wrocław
 • Zatrzymana za wyłudzanie pożyczek

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenie ok 40 tys. złotych. 41-letnia mieszkanka Ciechanowa była już wcześniej karana za oszustwa. Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Radom
 • Łamał sądowe nakazy, trafił do aresztu

  Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który stosował przemoc domową wobec ciężko chorego ojca. Mężczyzna złamał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i nie dostosował się do nakazu opuszczenia mieszkania.

  Dodano: 05.03.2015Rzeszów
 • Policjanci dla Adasia

  Wykładowcy pilskiej Szkoły Policji w Pile zaangażowali się, jako wolontariusze, w pomoc dla 3-letniego Adasia Undro z Piły, który cierpi na guza pnia mózgu. Już w najbliższą sobotę, 7 marca, w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile (ul. Joachima Lelewela 140) odbędzie się festyn charytatywny wspierający ten szczytny cel.

  Dodano: 05.03.2015SP Piła
 • Kobiety w Policji

  Nie ulega wątpliwości, że policyjny zawód zdominowany jest przez mężczyzn, jednak do służby przystępuje coraz więcej przedstawicielek płci pięknej. Wśród 98 funkcjonariuszy strzegących bezpieczeństwa na terenie powiatu braniewskiego, 18 to kobiety.

  Dodano: 05.03.2015Olsztyn
 • Policja - służba coraz bardziej kobieca

  Policja to doskonałe miejsce dla kobiet, zwłaszcza tych, dla których ta praca jest pasją. Policjantki codziennie spotykają różnych ludzi. Pomagają ofiarom przemocy, interweniują wobec chuliganów, ścigają przestępców. Z jednej strony muszą być silne psychicznie, z drugiej wrażliwe na ludzką krzywdę. Kobiety w Policji to także pracownicy cywilni - choć nie noszą munduru, ich praca jest bardzo ważna.

  Dodano: 05.03.2015Rzeszów
 • Policjantka z Wrocławia druga podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015”

  Podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015” policjantka sierż. sztab. Beata Borowicz, reprezentująca KWP we Wrocławiu, zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej kobiet K-30. Drugie miejsce w kategorii M-50 zajął również emerytowany komendant z Oławy - Leszek Łukasik. W zawodach wzięło udział 400 uczestników.

  Dodano: 05.03.2015Wrocław
 • Przesyłki pocztowe porzucił w lesie

  Policjanci ustrzyckiej komendy zatrzymali mieszkańca Ustrzyk Dolnych. Mężczyzna, zamiast roznosić listy do ich adresatów, porzucił je w lesie. 23-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Rzeszów
 • Rozpoznajesz ich – zadzwoń

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie dotyczące napadu rabunkowego na sklep spożywczy w Karpaczu. W związku z powyższym funkcjonariusze poszukują sprawców tego przestępstwa. Jeśli rozpoznajesz osoby przedstawione na zdjęciach lub masz informację mogącą przyczynić się do zatrzymania napastników – zadzwoń.

  Dodano: 05.03.2015Wrocław
 • Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

  W policyjnym areszcie zatrzymano wczoraj 56-letniego siedlczanina, który w stanie upojenia alkoholowego około godz. 20.00 leżał na chodniku. Podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili przy nim załadowany pistolet TT. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności związanych z tą sprawą. Przestępstwo nielegalnego posiadania broni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Radom Wideo
 • Kradli elementy infrastruktury kolejowej

  6 zarzutów kradzieży elementów infrastruktury kolejowej usłyszeli dwaj mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Obaj zostali ujęci podczas wypalania kabli pochodzących z pobliskiego szlaku kolejowego. Teraz muszą się liczyć z karą nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 05.03.2015Opole
 • Kolejne zatrzymania członków "grupy Rympałka"

  Prokuratura Apelacyjna w Warszawie nadzoruje śledztwo powierzone funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego Policji dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, określanej jako „grupa Rympałka”. Jej członkowie mieli handlować narkotykami i bronią oraz dopuszczać się zabójstw, wymuszeń rozbójniczych czy trudnić się sutenerstwem.

  Dodano: 04.03.2015CBŚP Warszawa
 • Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę, która czerpała korzyści z cudzego nierządu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali dziesięć osób, działających w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie Radomia zajmowała się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. W ręce policjantów wpadli także dwaj liderzy grupy, wobec których sąd zastosował tymczasowy areszt.

  Dodano: 04.03.2015CBŚP Radom Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Pile zatrzymali 2 marca br. trzech mężczyzn. Jeden z nich podejrzany jest o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Jego koledzy usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych. Podczas przeszukania mieszkań, śledczy zabezpieczyli łącznie ponad kilogram amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi im kara odpowiednio do 3, 10 i 12 lat więzienia.

  Dodano: 04.03.2015Poznań Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku676
Zatrzymani poszukiwani271
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący194
Wypadki drogowe80
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach90
04.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku614
Zatrzymani poszukiwani293
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący181
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach87
03.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku582
Zatrzymani poszukiwani236
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach97
02.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku676
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe40
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach50
01.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku795
Zatrzymani poszukiwani186
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący355
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach75
28.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku1017
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący448
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
27.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku720
Zatrzymani poszukiwani348
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach89
26.02.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ