Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Oświadczenie MSW i Policji w sprawie publikacji "Gazety Wyborczej"

  W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nie działała żadna tajna grupa wykonująca czynności w tzw. aferze podsłuchowej. Ponadto informujemy, że Policja, w tym Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, nie prowadziła żadnych czynności wobec szefów służb wymienionych w treści artykułu.

  Dodano: 27.02.2015
 • Handlarz amfetaminą wpadł w ręce policjantów – razem z nim zarzuty o przestępstwa narkotykowe usłyszały jeszcze dwie inne osoby

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności, grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie i handel amfetaminą, a zatrzymanemu przez milickich policjantów. W mieszkaniu zatrzymanego, oprócz narkotyków, funkcjonariusze zabezpieczyli też woreczki do pakowania środków odurzających oraz wagę do ich porcjowania. Oprócz dilera, w ręce policjantów wpadli też dwaj inni mężczyźni, u których znaleziono amfetaminę i marihuanę. Wszyscy zatrzymani, za przestępstwa narkotykowe, odpowiedzą teraz przed sądem.

  Dodano: 28.02.2015Wrocław Milicz
 • Ponad kilogram marihuany nie trafi na rynek

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o uprawę, posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Do zatrzymania podejrzanych doszło w miejscowości Borów Kolonia na terenie województwa lubelskiego. To już kolejna w ostatnim czasie duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzona przez mazowieckich policjantów.

  Dodano: 28.02.2015Radom
 • Usłyszeli 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów

  Mogli wyłudzić nawet 43 krótkoterminowe pożyczki na ponad 20 tysięcy złotych. Zdaniem śledczych, próbowali nielegalnie uzyskać kolejnych kilkadziesiąt kredytów. 7 osób zajmujących się tym procederem usłyszało w sumie 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów, za co może im grozić nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.02.2015Opole
 • Chciał się zastrzelić, uratowali go policjanci

  Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z Koziegłów uratowany został 51-latek, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał się zastrzelić. Stróże prawa w ostatniej chwili wyrwali mu broń i nie doszło do tragedii. Desperat jest już pod opieką lekarzy.

  Dodano: 27.02.2015Katowice
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 58-letniej kobiety - aktualizacja

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach w nocy 26 lutego odnaleźli zwłoki zaginionej 58-letniej mieszkanki Obornik. Podejrzenia policjantów i prokuratora oraz zgromadzony materiał dowodowy wskazują na możliwy udział jej męża w spowodowaniu śmierci kobiety. Od wyników sekcji zwłok zależy, jakie i kiedy usłyszy on zarzuty.

  Dodano: 27.02.2015Poznań
 • Sprzedawali biżuterię z podrobionymi znakami towarowymi

  Poznańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji na terenie Poznania ujawnili sprzedaż biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi. Mimo że nie była to oryginalna biżuteria sprzedawano ją w cenie od 400 do 10 tys. złotych. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 27.02.2015Poznań
 • Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

  Czujność policjantów podczas kontroli drogowej pozwoliła na ujawnienie i zabezpieczenie kontrabandy. 120 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przechwycili funkcjonariusze z Ostrołęki. Mundurowi z Radomia zatrzymali auto, w którym przewożono ponad 5 tysięcy sztuk tzw. samoróbek, a policjanci z Zamościa przechwycili blisko 2 tysiące paczek papierosów.

  Dodano: 27.02.2015Radom , Lublin
 • Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie przystani kajakowej

  Motorówki, kajaki, jacht motorowy to tylko niektóre z przedmiotów, jakie spłonęły w czasie pożaru przystani kajakowej w Opolu. Straty mogą wynosić ponad 300 tys. złotych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali już 52-latka podejrzanego o ten czyn. Za takie przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.02.2015Opole
 • Poszukiwany ENA wpadł podczas legitymowania

  Policjanci z III komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 37-letniego obywatela Bułgarii, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł, bo zachowywał się podejrzanie gdy zobacztł patrol Policji. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany od 2013 roku przez bułgarski wymiar sprawiedliwości za kradzieże z włamaniem. Dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

  Dodano: 27.02.2015Lublin
 • Areszt dla podpalacza

  Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna po wtargnięciu do mieszkania 65-letniej kobiety najpierw pobił ją, a następnie podpalił mieszkanie i zbiegł. Jak ustalili śledczy, rudzianin działał z zamiarem pozbawienia życia. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

  Dodano: 27.02.2015Katowice
 • Wpadł oszust poszukiwany listem gończym od 17 lat

  Dzięki ścisłej współpracy i stałej wymianie informacji pomiędzy krakowskimi policjantami a funkcjonariuszami z Płońska (woj. mazowieckie, zatrzymano oszusta, który przez 17 lat poszukiwany był listem gończym.

  Dodano: 27.02.2015Kraków
 • Chciał popełnić samobójstwo w górach. Znaleźli go i uratowali policjanci

  Zakopiańscy policjanci uratowali życie 31-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo w górach. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do szpitala na obserwację.

  Dodano: 27.02.2015Kraków
 • Zatrzymani w związku ze śmiertelnym potrąceniem

  Kierowca toyoty śmiertelnie potrącił przechodzącą przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak białostoccy policjanci w związku z tym wypadkiem szybko ustalili i zatrzymali pięć osób, z których czworo było pijanych. Wszyscy noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz funkcjonariusze ustalają, kto kierował pojazdem oraz pozostałe okoliczności tej sprawy.

  Dodano: 27.02.2015Białystok
 • Podsumowanie działań Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach w 2014 r.

  26 lutego 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach poświęcone podsumowaniu działalności Fundacji w roku 2014. Zebranie prowadził Przewodniczący Rady nadinsp. Władysław Padło. W spotkaniu wzięli udział członkowie Rady: insp. w st. spocz. Maciej Sławiński oraz podinsp. w st. spocz. Andrzej Żwański. Na podsumowanie posiedzenia przybył Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, który podziękował Radzie, Zarządowi, a także, za ich pośrednictwem, wszystkim wolontariuszom działającym na rzecz Fundacji.

  Dodano: 27.02.2015KGP
 • Policjanci doskonalili technikę jazdy

  Białostoccy policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu techniki jazdy radiowozem. Podczas szkolenia mundurowi omawiali także zasady prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółową diagnostykę aut.

  Dodano: 27.02.2015Białystok Wideo
 • Poszukiwania osób mogących mieć związek z zabójstwem 17-latki

  Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poszukuje osób mogących mieć związek z zabójstwem 17-letniej Agaty. Jej ciało znaleziono 22 lutego 2015 roku w parku brzeźnieńskim w Gdańsku (ul. Krasickiego), w okolicy toru dla rolkarzy.

  Dodano: 26.02.2015Gdańsk
 • Kolejni członkowie grupy „Wariata” zatrzymani przez policjantów CBŚP

  Policjanci Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych 6 osób, które podejrzane są o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Damiana W. ps. „Wariat”. Sam szef grupy przed rokiem wpadł w ręce organów ścigania i od tego momentu przebywa w tymczasowym areszcie.

  Dodano: 26.02.2015CBŚP Gdańsk Wideo
 • "Łowcy cieni" z CBŚP pomogli brytyjskiej policji

  Tylko 5 dni zajęło „Łowcom cieni” znalezienie 26-letniego Bartłomieja B., który ukrywał się na terenie Polski przed angielskim wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez brytyjską policję Europejskim Nakazem Aresztowania za dokonanie zgwałcenia, groźby pozbawienia życia oraz spowodowanie obrażeń ciała.

  Dodano: 26.02.2015CBŚP
 • Zatrzymano podejrzanych o oszustwa podatkowe przy obrocie paliwami

  Wrocławscy policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się oszustwami podatkowymi przy obrocie paliwami. Wartość uszczupleń na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na blisko 70 milionów złotych.

  Dodano: 26.02.2015Wrocław
 • Kolejne uderzenie w przestępczy proceder sutenerstwa

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach wspólnie z policjantami z Zespołu ds. Handlu Ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, zatrzymali łącznie 9 osób z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, które nakłaniały kobiety do prostytucji i czerpały z niej korzyści.

  Dodano: 26.02.2015Łódź
 • Uroczyste otwarcie komendy w Kłobucku

  Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Kłobucka, Burmistrza Kłobucka, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 26.02.2015Katowice Wideo
 • Pirat motocyklista bez uprawnień wyprzedzał na jednym kole

  Za jazdę bez uprawnień oraz wyczyny na drodze stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów wydziału ruchu drogowego. Motocyklista – akrobata wyprzedzał kolumnę pojazdów, w tym radiowóz policyjny, jadąc na tylnym kole. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania motocyklem. Wykonując niebezpieczny i bezmyślny manewr, zmusił m.in. jednego z kierujących do nagłego hamowania.

  Dodano: 26.02.2015Wrocław Wideo
 • TIR-em przewoził nielegalne papierosy - zatrzymany przez CBŚP

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali 40-letniego mieszkańca Śląska. W jego tirze śledczy znaleźli i zabezpieczyli 600 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać blisko 660 tysięcy złotych. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

  Dodano: 01.03.2015CBŚP Opole
 • Policjanci zatrzymali uczestników ustawki

  Dębiccy policjanci zatrzymali 14 mężczyzn biorących udział w tzw. ustawce. Grupa bijących się osób zablokowała drogę między Dębicą a Straszęcinem. Większość zatrzymanych to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.

  Dodano: 01.03.2015Rzeszów

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku795
Zatrzymani poszukiwani186
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący355
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach75
28.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku1017
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący448
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
27.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku720
Zatrzymani poszukiwani348
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach89
26.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku656
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący213
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach63
25.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku687
Zatrzymani poszukiwani338
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący189
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach76
24.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku677
Zatrzymani poszukiwani260
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący265
Wypadki drogowe68
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach71
23.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku691
Zatrzymani poszukiwani142
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący301
Wypadki drogowe60
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach69
22.02.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ