Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Razem przeciwko korupcji w sporcie

  17 kwietnia 2014 roku, Minister Sportu i Turystyki – Andrzej Biernat, Komendant Główny Policji – nadinsp. Marek Działoszyński oraz Wiceprezes Zarządu Ligi Zawodowej Piłki Nożnej Ekstraklasa SA - Marcin Animucki, podpisali Porozumienie o współpracy w zakresie działań szkoleniowych w obszarze przeciwdziałania korupcji w sporcie i ustawianiu zawodów sportowych.

  Dodano: 17.04.2014KGP
 • Wpadli kolejni członkowie grupy przestępczej

  Krakowscy policjanci zatrzymali kolejnych członków grupy przestępczej wyłudzającej kredyty bankowe na podstawie sfałszowanych dokumentów o zatrudnieniu. Straty banku poniesione z tytułu wyłudzeń sięgają 2 mln złotych. W ciągu dwóch dni do tej sprawy zatrzymano kolejnych 5 osób. W śledztwie do tej pory zatrzymano już kilkanaście osób, m.in. szefową grupy, księgową jednej z krakowskich firm, która wystawiała „lewe” zaświadczenia o pracy a także pośredników i „słupów”.

  Dodano: 17.04.2014Kraków
 • Za łapówki miał przymykać oko na przemyt. 31-letni celnik z zarzutami

  Kilkumiesięczna współpraca policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, funkcjonariuszy Izby Celnej, Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu zaowocowała zatrzymaniem 31-letniego celnika z przejścia granicznego w Gronowie Elbląskim. Mężczyzna miał ułatwiać przemycanie z Rosji do Polski wyrobów akcyzowych. Mieszkaniec Pieniężna już usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 17.04.2014Olsztyn Wideo
 • Próbowali ukraść z firmowego konta prawie pół miliona

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Kaliszu 9 kwietnia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i oszustwo komputerowe. 29 i 33-latek włamali się na konto swojego pracodawcy i dokonali nielegalnego przelewu na kwotę 460 tysięcy zł. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 17.04.2014Poznań
 • TVP Regionalna z wizytą w Świecku

  Siedziba Centrum Współpracy Służb Granicznych gościła dziennikarzy realizujących program na temat współpracy polskiej i niemieckiej Policji oraz wspólnych przedsięwzięć mających na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Uczestnicy programu potwierdzili, że po obydwu stronach granicy temat ten traktowany jest priorytetowo, a wzajemna współpraca gwarantuje wysoką skuteczność działań.

  Dodano: 17.04.2014Gorzów Wlkp.
 • Szczęśliwy finał międzynarodowych poszukiwań

  Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, we współpracy z KWP w Białymstoku oraz policją holenderską, odnalazło poszukiwaną małoletnią obywatelkę Polski. Piętnastolatka, mieszkająca w Alemo w Królestwie Niderlandów, zaginęła 9 kwietnia. Policjanci odnaleźli ją w Białymstoku.

  Dodano: 17.04.2014KGP
 • Odpowiedzą za handel bronią

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwie osoby oferujące do sprzedaży nielegalną broń palną wraz z amunicją. Podejrzani wpadli w zasadzkę urządzoną w Pabianicach. Stróże prawa skonfiskowali niebezpieczne przedmioty. Zatrzymana para usłyszała już zarzuty handlu i nielegalnego posiadania broni. Za ten przestępczy proceder kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2014Łódź
 • Zatrzymani za usiłowanie wymuszenia 140 tys. dolarów

  Zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i pozbawienia wolności usłyszeli wczoraj w bialskiej prokuraturze dwaj 31-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Zatrzymani przez policjantów z Terespola mężczyźni wywieźli do lasu pokrzywdzonego, gdzie przemocą i groźbami chcieli go nakłonić do przelania na wskazane konto ponad 140 tys. dolarów.

  Dodano: 17.04.2014Lublin
 • Sukces Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji

  Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali dwie osoby, w tym funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego KGP. Mężczyźni podejrzani są o powoływanie się na wpływy i próbę wyłudzenia 300 tysięcy złotych. Najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie.

  Dodano: 17.04.2014KGP
 • Bądź niezatapialny. Wpłyń na wyobraźnię

  Wiesz, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Jak uniknąć zagrożeń podczas wakacyjnego relaksu nad jeziorem? Jak zminimalizować ryzyko utonięcia podczas beztroskich chwil nad rzeką? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Niezatapialni” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nagraj spot i wyemituj go w Internecie. Wpłyń na wyobraźnię innych.

  Dodano: 17.04.2014KGP
 • Zabezpieczono narkotyki

  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem 39-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez siemianowickich kryminalnych. W trakcie przeszukania użytkowanych przez niego pomieszczeń, policjanci odnaleźli amfetaminę, marihuanę, haszysz, tabletki ecstasy oraz mefedron. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to prawie 25 tysięcy złotych.

  Dodano: 17.04.2014Katowice
 • W jeden dzień rozbili dwie dziuple

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP rozbili w okolicach Wołomina dwie dziuple samochodowe. Do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Na prywatnych posesjach policjanci znaleźli skradzioną kilka dni wcześniej hondę civic oraz hyundaia i40, a także wiele części samochodowych pochodzących najprawdopodobniej z innych skradzionych pojazdów.

  Dodano: 17.04.2014KSP Wideo
 • Motocyklista zatrzymany po pościgu - popełnił 12 wykroczeń

  Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę, który w niecałe 5 minut popełnił 12 wykroczeń - przekraczał dopuszczalną prędkość, poruszał się lewą stroną drogi i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. 36-latek nie posiadał dokumentów upoważniających do prowadzenia pojazdu, dowodu rejestracyjnego, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Gdyby miał prawo jazdy, dostałby 60 punktów karnych. Sprawa pirata drogowego została skierowana do sądu.

  Dodano: 17.04.2014Gdańsk Wideo
 • Policjanci obezwładnili agresywnego mężczyznę

  Współdziałanie policyjnych negocjatorów i antyterrorystów doprowadziło do skutecznego rozwiązania problemu, jaki stworzył psychicznie chory mężczyzna. Zamknął się w swoim pokoju i groził, że jeśli ktoś wejdzie do środka, zaatakuje go siekierą i nożem. Negocjatorzy odwrócili jego uwagę, co umożliwiło szturm antyterrorystom. Mężczyzna został obezwładniony taserem.

  Dodano: 17.04.2014Rzeszów
 • Sądeccy policjanci rozliczyli kolejnego dilera narkotykowego

  Nawet do 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi Nowego Sącza, który od lutego ubiegłego roku brał udział we wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dzięki intensywnej pracy sądeckich policjantów podejrzany został rozliczony z przestępczej działalności, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 17.04.2014Kraków
 • Sprzedawała odzież z podrobionymi znakami towarowymi

  Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 60-letniej Elżbiecie O. Kobieta jest podejrzana o wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi oraz paserstwo. Poszkodowane firmy oszacowały straty na ponad 100 tys. złotych. Kobieta, która była w przeszłości karana za podobne przestępstwa, nie kwestionowała swojej winy. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2014Olsztyn
 • Amfetamina nie trafi już do odbiorców

  Kryminalni zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. 27-letni właściciel narkotyków został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających oraz ich rozprowadzania. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2014Bydgoszcz Wideo
 • Policyjni jeźdźcy się szkolą

  Policyjni jeźdźcy z Wielkopolski przeszli tygodniowy obóz w Sierakowie. To bardzo ważny element szkolenia przed rozpoczynającym się sezonem. Poznańska policja dysponuje 12 wierzchowcami wykorzystywanymi w służbie.

  Dodano: 17.04.2014Poznań Wideo
 • Zatrzymani za brutalne pobicie i rozbój w parku miejskim

  Janowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad w parku miejskim na młodych mężczyzn. Jednego z nich brutalnie pobili zabierając pieniądze, telefon, a nawet kurtkę. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wczoraj trzech zatrzymanych zostało doprowadzonych do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Biłgoraju nie uwzględnił wniosku Policji i prokuratora i zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór.

  Dodano: 17.04.2014Lublin
 • Dorobili kluczyk i ukradli Forda – usłyszeli już zarzuty

  Szybkie i skuteczne działanie policjantów z Jawora doprowadziło do ustalenia i zatrzymania mężczyzn, podejrzanych o kradzież Forda Modeno. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mieszkańców powiatu świdnickiego, którzy aby ukraść pojazd wykorzystali okazję i dorobili do niego kluczyk. Teraz odpowiedzą przed sądem, grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2014Wrocław
 • Egzamin dla policyjnych koni i jeźdźców

  Wczoraj zakończyła się atestacja policyjnych koni w Szczecinie. Trzy przystępujące do testów wierzchowce z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeszły pomyślnie egzamin i otrzymały tzw. atest drugiego stopnia.

  Dodano: 17.04.2014Szczecin Wideo
 • Zatrzymani mają na koncie szereg włamań i kradzieży

  Policjanci jednego z wrocławskich komisariatów zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy włamując się do piwnic i strychów na terenie miasta, kradli rowery oraz inne cenne przedmioty. Na koncie zatrzymanych jest blisko 30 takich czynów. Wstępne straty w tej sprawie szacowane są na około 45 tys. złotych. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2014Wrocław
 • Skontrolowali targowiska przed świętami

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach przeprowadzili w ostatnich dniach kontrolę targowisk na terenie Radomia oraz okolic pod względem legalności prowadzonej działalności gospodarczej przez obywateli innych państw. Kontrola zakończyła się m.in. nałożeniem mandatów karnych na 16 tys. zł oraz zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy.

  Dodano: 17.04.2014Radom

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku658
Zatrzymani poszukiwani248
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący203
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach76
16.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku681
Zatrzymani poszukiwani231
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący277
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach103
14.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku804
Zatrzymani poszukiwani111
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący342
Wypadki drogowe57
Zabici w wypadkach16
Ranni w wypadkach73
13.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku849
Zatrzymani poszukiwani146
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący345
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach116
12.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku790
Zatrzymani poszukiwani254
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący297
Wypadki drogowe74
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach89
11.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku609
Zatrzymani poszukiwani257
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący210
Wypadki drogowe82
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach98
10.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku678
Zatrzymani poszukiwani227
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący206
Wypadki drogowe83
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach91
09.04.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ
SzybkiPit.pl