Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Wszystkich Świętych - bądźmy ostrożni
 • Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
 • Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u wielkopolskich policjantów

  Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska spotkała się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim i jego zastępcami w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wizyta była okazją do zaprezentowania szefowej MSW systemu pracy wielkopolskiej Policji.

  Dodano: 31.10.2014Poznań
 • BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • 2 tony suszu tytoniowego zabezpieczone przez funkcjonariuszy

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Opola zabezpieczyli 2 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. „Lewy” tytoń funkcjonariusze znaleźli w ciężarowym iveco, którym kierował 38-latek ze Śląska. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać prawie miliona złotych.

  Dodano: 31.10.2014CBŚP , Opole
 • Policjanci CBŚP rozbili grupę "Borsuka"

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Członkowie grupy powiązani byli ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów, wśród zatrzymanych jest lider kierujący grupą, ps. „Borsuk”.

  Dodano: 31.10.2014CBŚP , Kraków
 • Wizyta Wiceministra Spraw Wewnętrznych w KWP w Katowicach

  W województwie śląskim gościł Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński. Jednym z miejsc, które odwiedził była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, gdzie spotkał się z kierownictwem śląskiej policji. Zapoznał się ze stanem bezpieczeństwa, strukturą garnizonu oraz realizowanymi i planowanymi inwestycjami.

  Dodano: 31.10.2014Katowice
 • Zatrzymani za wprowadzanie środków odurzających

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali w środę 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jak wynika z ustaleń śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, sprawcy mogli wprowadzić na rynek ponad kilogram amfetaminy, około pół kilograma marihuany oraz około 200 gramów mefedronu.

  Dodano: 31.10.2014Lublin Wideo
 • Wiceminister Spraw Wewnętrznych z wizytą w Czechowicach-Dziedzicach

  „Program standaryzacji po pierwsze ma służyć policjantom, ale także mieszkańcom. Na Śląsku obiekty policyjne są dalekie od standardów, w których chciałbym, żeby moi funkcjonariusze pracowali, a pamiętajmy, że wykonują ciężką pracę”. Tymi słowami zwrócił się Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński do obecnych na spotkaniu w czechowickim magistracie.

  Dodano: 31.10.2014Katowice Wideo
 • Ćwiczenia policyjnych oddziałów

  Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty, użycie broni gładkolufowej. Na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. W miniony wtorek w Świebodzinie policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach z zabezpieczania imprez masowych.

  Dodano: 31.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Odzyskali mazdę i zatrzymali złodzieja

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali 36-letniego Adama Ch. i odzyskali skradzioną mazdę CX9 o wartości 70 tysięcy złotych. 36-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • Powstanie poznańskiej grupy PAT i premiera spektaklu "Sekret"

  Na Scenie na Piętrze, działającej w ramach Estrady Poznańskiej, 30 października br. odbyła się Gala Finałowa działania PaT/E. Nowo utworzona poznańska grupa PaT wystawiła premierowo spektakl pt. „Sekret”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Wśród wielu znamienitych gości obecni byli Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.

  Dodano: 31.10.2014Poznań
 • Przygotowani do służby na Bałkanach

  Policjanci z kolejnej, XXIV zmiany Jednostki Specjalnej polskiej Policji zakończyli ćwiczenia zgrywające w Słupsku, w czwartek w auli Szkoły Policji, odbyło się uroczyste pożegnanie, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego.

  Dodano: 31.10.2014SP Słupsk
 • Policyjne zarzuty dla nieletnich za wymuszenia rozbójnicze

  Policjanci z Sopotu zakończyli sprawę dwóch nieletnich, którzy kilkukrotnie grozili 13-latkowi pobiciem i zmuszali go do przekazywania im pieniędzy. Już niebawem 15-latek i jego 14-letni kolega odpowiedzą za wymuszenia rozbójnicze przed sądem rodzinnym.

  Dodano: 31.10.2014Gdańsk
 • Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

  Kierowca ciężarówki, zabierając kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu mężczyźnie. Ten jednak nie dawał za wygraną, poszedł do znajdującego się w pobliżu domu, przyniósł zapasowy komplet kluczyków i zjechał z drogi na swoją posesję. Tam już zajęli się nim policjanci. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

  Dodano: 31.10.2014Radom
 • Pracownica banku udaremniła oszustwo na 100 tysięcy złotych

  Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI mł. insp. Piotr Berent podziękował pracownikowi banku za wzorową postawę obywatelską, dzięki której udaremniono próbę oszustwa bankowego. Podczas uroczystości w komendzie odczytano podziękowania od Komendanta Stołecznego Policji insp. Michała Domaradzkiego.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • Przejęli markowe podróbki warte ponad 110 tys. zł

  Policjanci z Mikołowa przejęli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi największych światowych marek. Przedstawiciele producentów wartość strat wstępnie ocenili na ponad 110 tysięcy złotych. Właścicielkom sklepów handlującym nielegalnym towarem może grozić kara do 5 lat więzienia.

  Dodano: 31.10.2014Katowice
 • Poszukiwana wraz z małym dzieckiem ukrywała się w lesie

  Policjanci z Wisły zatrzymali 34-letnią kobietę, poszukiwaną przez kilkanaście prokuratur w całym kraju. Podejrzana o 300 oszustw mieszkanka Wielunia, ukrywała się w lesie w Istebnej. Kobieta od co najmniej kilku dni przebywała w tym miejscu wraz 5-letnią córką. Zatrzymana trafiła do aresztu, natomiast dziecko do pogotowia opiekuńczego.

  Dodano: 31.10.2014Katowice
 • Spada liczba napadów

  Ostatnie lata to widoczny spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia - w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny. Policja jest skuteczna w walce z przestępczością, a Polacy czują się bezpiecznie.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Nowe radiowozy dla Policji

  100 milionów złotych zostanie przeznaczonych w budżecie Policji na 2015 rok na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi

  30 października 2014 roku na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowej siedziby I Komisariatu obsługującego teren Śródmieścia Łodzi. Nowa siedziba będzie dostosowana do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

  Dodano: 30.10.2014Łódź Wideo
 • Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali 6 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o przemyt z Holandii i sprzedaż znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń śledczych, mężczyźni w latach 2011 – 2012 wprowadzili do obrotu około 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Policjanci udaremnili przemyt tytoniu

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili przemyt wyrobów tytoniowych z Czech do Anglii. Szlak tranzytowy prowadził przez Małopolskę. Zabezpieczono 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie miliona złotych, która przewożona była przez granice tirami, jako wyściółka dla gryzoni.

  Dodano: 30.10.2014Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani315
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący238
Wypadki drogowe81
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach83
30.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku617
Zatrzymani poszukiwani280
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący197
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach98
29.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku622
Zatrzymani poszukiwani281
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący203
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach125
28.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku671
Zatrzymani poszukiwani215
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach87
27.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku796
Zatrzymani poszukiwani144
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący354
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
26.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku717
Zatrzymani poszukiwani146
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący319
Wypadki drogowe75
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach93
25.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku673
Zatrzymani poszukiwani256
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach90
24.10.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ