Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Tymczasowy areszt dla podejrzanych o uprowadzenie młodej kobiety

  Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym w wyniku wspólnej realizacji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanym o uprowadzenie młodej kobiety. W wyniku podjętych szeroko zakrojonych działań, zlokalizowano miejsce jej przetrzymywania, a następnie przy wsparciu dolnośląskich policyjnych antyterrorystów, uwolniono pokrzywdzoną i zatrzymano podejrzanych, którzy za jej uwolnienie żądali pieniędzy.

  Dodano: 01.04.2015Wrocław Wideo
 • Policjanci rozbili grupę przestępczą z Konina, trudniącą się handlem narkotykami

  Ośmioosobową grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na terenie Konina i innych miejscowości rozbili policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia. Zrealizowana sprawa powiązana jest z wcześniejszymi śledztwami, którymi zajmowało się CBŚP.

  Dodano: 01.04.2015CBŚP Poznań Wideo
 • Policjanci odzyskali pięć skradzionych pojazdów

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z grupą zadaniową Tokio przeprowadzili zmasowane kontrole autokomisów pod kątem ujawniania zalegalizowanych samochodów pochodzących z kradzieży. W jednym z takich komisów zabezpieczyli pięć takich pojazdów. Jeden z samochodów został skradziony pod koniec ubiegłego roku z parkingu na Targówku.

  Dodano: 01.04.2015KSP Wideo
 • Sezon lada dzień - szkolenie lubuskich policjantów

  350 lubuskich policjantów uczestniczyło w szkoleniu poprzedzającym wiosenny sezon rozgrywek sportowych. Mundurowi sprawdzali w praktyce rozwiązania służące zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie imprez masowych. Planów szkoleniowych nie pokrzyżowała nawet wyjątkowo niesprzyjająca aura.

  Dodano: 01.04.2015Gorzów Wlkp. Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z VII komisariatu ujawnili i zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję. Nielegalny arsenał należał do 40-letniego mieszkańca Lublina. Kryminalni zabezpieczyli kilkaset sztuk amunicji ostrej, 3 jednostki krótkiej broni palnej, w tym jedną gazową, tłumiki, magazynki, elementy broni, substancję przypominającą proch, imitację legitymacji policyjnej oraz 2 kamizeli kuloodporne. Grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.04.2015Lublin Wideo
 • Usłyszała zarzut zabójstwa i trafiła do aresztu

  Wczoraj policjanci z Chojnic doprowadzili do aresztu kobietę podejrzaną o dokonanie zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że 45-letnia mieszkanka Czerska podczas kłótni zadała swojemu partnerowi ciosy nożem. Kobieta nie powiadomiła pogotowia ani Policji. Zrobiła to dopiero następnego dnia. Wczoraj w prokuraturze usłyszała zarzut zabójstwa. Grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat albo kara dożywotniego więzienia.

  Dodano: 01.04.2015Gdańsk
 • Fałszywy kominiarz usłyszał ponad 140 zarzutów

  Komenda Powiatowa Policji w Bochni zakończyła postępowanie prowadzone w stosunku do 27-letniego mężczyzny, który podając się za kominiarza pobierał opłaty za usługę czyszczenia przewodów kominowych. Mężczyzna oszukał w ten sposób 146 osób za co grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.04.2015Kraków
 • Bez prawa jazdy, nietrzeźwy, jechał po dziecko

  Policjanci ze specjalnego zespołu zwalczającego agresywne zachowania na drogach zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu opolskiego. 34-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymany, gdy kierował po alkoholu.

  Dodano: 01.04.2015Opole Wideo
 • Brawura i nieodpowiedzialność kierowców w oku kamery

  Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków. Mimo systematycznych kontroli, reagowania przez mundurowych na wszelkie naruszenia przepisów nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy. Tylko wczoraj funkcjonariusze ze specjalnej grupy powołanej do zwalczania agresji drogowej zatrzymali 44-letniego kierowcę. Mężczyzna jechał bez uprawnień do kierowania pojazdem. Zatrzymany został też 30-latek - wyprzedzał na oznakowanym zakręcie oraz na podwójnej linii ciągłej. Przekroczył limit punktów, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

  Dodano: 01.04.2015Lublin
 • Gigantyczny magazyn BMK ujawniony przez funkcjonariuszy CBŚP

  Funkcjonariusze gdańskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Kontroli Skarbowej ujawnili w okolicach Warszawy magazyn, w którym od roku przechowywane były kanistry z BMK - prekursorem do produkcji amfetaminy. Właściciel towaru – Aleksander E. – od marca 2014 roku przebywa w areszcie, dokąd trafił w związku z zarzutami w śledztwie prowadzonym przeciwko grupie Damiana W., ps.„Wariat”. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 7 ton BMK, z którego można otrzymać nawet 12 ton amfetaminy.

  Dodano: 31.03.2015CBŚP Gdańsk Wideo
 • Obiecywali "załatwić" egzamin na prawo jazdy

  Śląscy antykorupcyjni zatrzymali byłego już instruktora nauki jazdy. Powołując się na swoje znajomości, obiecywał pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

  Dodano: 31.03.2015Katowice Wideo
 • Odprawa kadry kierowniczej Centralnego Biura Śledczego Policji

  Dzisiaj w Warszawie odbyła się odprawa kadry kierowniczej Centralnego Biura Śledczego Policji. Gospodarzem spotkania był Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Igor Parfieniuk. W odprawie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nadzorujący Policję Pan Grzegorz Karpiński.

  Dodano: 31.03.2015CBŚP
 • Odpowie za przestępstwa popełnione na Słowacji

  Żywieccy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli kolejny wątek sprawy, w której podejrzanym jest 27-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna dopuścił się oszustw w Republice Słowackiej. Nie jest to pierwsze przewinienie 27-latka. Wcześniej on i jego wspólnicy usłyszeli ponad 170 zarzutów.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Zatrzymany urzędnik NFZ-u

  Policjanci z Kielc zatrzymali urzędnika ze Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Mężczyzna podejrzewany jest m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych od właścicieli aptek w zamian za pomyślne dla tych placówek przeprowadzane kontrole. Jak wynika z ustaleń, zatrzymany mógł przyjąć łącznie ponad 180 tysięcy złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.03.2015Kielce
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

  Nielegalne interfejsy diagnostyki samochodowej sprowadzane z Chin, oprogramowanie i komputer - taki sprzęt między innymi zabezpieczyli opolscy policjanci zajmujący się cyberprzestępczością. W tej sprawie zatrzymali 23-latka z Nysy. Wartość zabezpieczonego mienia to około 100 tys. złotych.

  Dodano: 31.03.2015Opole
 • Policjanci udaremnili przemyt narkotyków

  Szczecińscy policjanci, zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej, udaremnili przemyt prawie 7 kg narkotyków. W sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 lat. Grozi im kara nie mniejsza niż trzy lata pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.03.2015Szczecin
 • Antyterroryści ćwiczyli na poligonie w Biedrusku

  Na terenie poligonu w Biedrusku odbyły się warsztaty przeprowadzone przez instruktorów Zespołu Szkolno-Bojowego SPAP. W zajęciach poza policyjnymi antyterrorystami udział wzięli także dowódcy grup realizacyjnych z całej Wielkopolski. Głównym punktem szkolenia było dynamiczne zatrzymywanie pojazdów połączone z różnymi wariantami wyciągania niebezpiecznej osoby.

  Dodano: 31.03.2015Poznań Wideo
 • Udany pościg za złodziejem samochodowym

  30 marca 2015 policjanci z wydziału ruchu drogowego oświęcimskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kęty, podejrzanego o kradzież samochodu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, natomiast auto wróciło do właścicielki.

  Dodano: 31.03.2015Kraków
 • Policjanci otrzymali nagrodę za uratowanie rodziny z pożaru

  Wczoraj, podczas sesji Rady Powiatu, policjanci z żywieckiej drogówki otrzymali nagrodę z rąk Starosty Żywieckiego. Stróże prawa wykazali się odwagą i poświęceniem, ratując rodzinę z płonącego budynku.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Podejrzany o zabójstwo bratanicy aresztowany

  Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 53-latka, podejrzanego o zabójstwo swojej 37-letniej bratanicy. Mężczyzna śmiertelnie pobił kobietę na oczach jej dzieci. Postanowieniem sądu sprawca został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotnie więzienie.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Koniec złodziejskiego procederu

  26 marca chodziescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn - dwóch z nich podejrzanych jest o włamania do sklepów mieszczących się na terenie Chodzieży, trzeci o przyjęcie i pomaganie w ukryciu skradzionych przedmiotów. Łupem włamywaczy padła srebrna biżuteria, złoty złom oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości prawie 60 tysięcy złotych.

  Dodano: 31.03.2015Poznań

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku592
Zatrzymani poszukiwani267
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący174
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach101
31.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku590
Zatrzymani poszukiwani221
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący223
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach107
30.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku667
Zatrzymani poszukiwani140
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący276
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
29.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku649
Zatrzymani poszukiwani168
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący289
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach85
28.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku669
Zatrzymani poszukiwani282
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący242
Wypadki drogowe97
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach118
27.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku736
Zatrzymani poszukiwani303
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący235
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach89
26.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku692
Zatrzymani poszukiwani314
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący244
Wypadki drogowe80
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach90
25.03.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ