Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • CBŚ zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów

  Ponad 2 miliony podrabianych papierosów i 3 tony krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP i Pomorskiej Służby Celnej w nielegalnej fabryce w okolicach Kartuz. Policjanci zatrzymali 7 osób, w tym 4 obywateli Macedonii.

  Dodano: 17.09.2014CBŚ Wideo
 • Odprawa kierownictwa Policji i wojewodów w Uniejowie

  15 września 2014 roku w Uniejowie w województwie łódzkim odbyła się wspólna narada wojewodów i kadry kierowniczej Policji. Wzięli w niej udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, wojewodowie, kierownictwo Komendy Głównej Policji, Komendanci Wojewódzcy Policji, Rektor WSPol. w Szczytnie, Komendanci Szkół Policji, dyrektorzy i pełnomocnicy wybranych Biur KGP.

  Dodano: 16.09.2014Łódź
 • Policyjne zabezpieczenie bydgoskich meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn

  W Bydgoszczy rozegrane zostały już wszystkie mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem czuwało około 1000 policjantów. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kibiców, zawodników, a także mieszkańców Bydgoszczy.

  Dodano: 16.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • 3 areszty za wytworzenie 21 kg narkotyków

  Grodziscy kryminalni w dwóch domach na terenie miasta zabezpieczyli 21 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Na posesji 66-latka policjanci znaleźli rosnące krzaki konopi, kilkadziesiąt suszących się już roślin oraz gotowy do porcjowania i wprowadzenia na rynek susz. Funkcjonariusze szybko ustalili osoby współpracujące z mężczyzną. W domu Rafała i Agnieszki K. policjanci zabezpieczyli kolejne duże ilości środków odurzających. Decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana.

  Dodano: 16.09.2014KSP Wideo
 • Stołeczny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach

  Od 1 sierpnia br. w Komendzie Stołecznej Policji działa zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. Zespół zajmuje się przeciwdziałaniem agresji m. in. poprzez eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

  Dodano: 16.09.2014KSP Wideo
 • O krok od zderzenia z radiowozem

  Policjanci z Malborka zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym. Wyprzedzając inne pojazdy jechali wprost pod nadjeżdżający z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze musieli zjechać na pobocze, aby uniknąć czołowego zderzenia. Wobec jednego z kierowców sprawa zostanie skierowana do sądu, drugi otrzymał mandat.

  Dodano: 16.09.2014Gdańsk Wideo
 • Dwaj mężczyźni z zarzutem zabójstwa

  Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o zabójstwo. 23 i 24-latek usłyszeli już zarzut w tej sprawie. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Teraz może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.09.2014Opole
 • Dyżurny po służbie zatrzymał agresywnego klienta

  Dyżurny z Gniezna asp. sztab. Marcin Ratajczak, będąc po służbie zatrzymał w sklepie agresywnego klienta. Mężczyzna zbił szybę w ladzie, a następnie trzymając w ręku fragment szkła groził sprzedawcy pozbawieniem życia. Za uszkodzenie mienia i groźby karalne grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

  Dodano: 16.09.2014Poznań
 • 178 zarzutów dla poznaniaka

  Policjanci z Komisariatu Poznań Grunwald zatrzymali mężczyznę, który na stacjach benzynowych ukradł paliwo na kwotę ponad 30 tys. złotych. Mężczyzna dopuścił się również trzech kradzieży samochodów. W czasie popełniania czynów kradzieży naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podejrzany usłyszał setki zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  Dodano: 16.09.2014Poznań
 • Maczetą zaatakował kolegę

  Pod zarzutem usiłowania zabójstwa do policyjnego aresztu trafił 26-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów. Mężczyzna, wychodząc z bloku wspólnie z 20-letnim kolegą, u którego przebywał, niespodziewanie zadał mu cios maczetą, powodując ranę karku. Zamościanin trafił pod opiekę lekarzy. 26-latek uciekł z miejsca, ale po chwili był już w rękach policjantów. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie zabójstwa grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.09.2014Lublin
 • Policjanci zatrzymali pijanego motocyklistę

  Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie uciekającemu motocyklem, zatrzymanemu po pościgu przez policjantów z Kamiennej Góry. Po zatrzymaniu okazało się, że jest on kompletnie pijany i nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania motocyklem. Przeprowadzone badanie wykazało u motocyklisty blisko 3 promile. Mężczyzna już wcześniej odbywał karę roku pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

  Dodano: 16.09.2014Wrocław
 • Uciekał przed policyjnym patrolem

  Uciekając przed policjantami doprowadził do wypadku. Nietrzeźwy kierowca ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Jego zachowanie mogło narazić innych na tragiczne skutki.

  Dodano: 16.09.2014Rzeszów Wideo
 • Wpadli podczas rutynowej kontroli

  Policjanci z Głuchołaz zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym podróżowało trzech mężczyzn. Szybko okazało się, że jeden z nich jest podejrzany o włamanie do sklepu spożywczego na terenie powiatu. Drugi posiadał przy sobie amfetaminę, trzeci natomiast poszukiwany był do odbycia zasądzonej wcześniej kary. Mundurowi odzyskali pochodzące z włamania mienie.

  Dodano: 16.09.2014Opole
 • Zaczęło się od kolizji po alkoholu, potem był staranowany radiowóz, ucieczka i finał w policyjnym areszcie

  Suwalscy policjanci po pościgu zatrzymali 3 pijanych mężczyzn, którzy uciekając bmw z miejsca kolizji drogowej rozbili inne auto i staranowali policyjny radiowóz. Ścigani porzucili swój uszkodzony pojazd, ucieczkę kontynuowali pieszo. Jednego z nich w zaroślach wytropił policyjny pies służbowy – pozostali próbowali skryć się w domu. Teraz wszyscy trzeźwieją w policyjnym areszcie, a funkcjonariusze z Suwałk ustalają ich role w nocnym zajściu.

  Dodano: 16.09.2014Białystok
 • Trwają zmagania o tytuł najlepszego w Małopolsce dzielnicowego

  Trwają eliminacje do VII Ogólnopolskiego Finału Zawodów „Dzielnicowy Roku 2014”, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 13 – 15 października br.

  Dodano: 16.09.2014Kraków
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 4 kg konopi

  Za uprawę konopi, umożliwiającą pozyskanie znacznej ilości marihuany oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających, odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez średzkich policjantów. Na jego posesji funkcjonariusze znaleźli m.in. blisko 4 kg liści i kwiatostanów konopi indyjskich oraz specjalnie przygotowane pomieszczenie do suszenia roślin. Podejrzany, który trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

  Dodano: 16.09.2014Wrocław
 • Szkoła ewakuowana po pożarze- ćwiczenia służb w Lipkach Wielkich

  Ćwiczebny alarm w Zespole Szkół w Lipkach Wielkich spowodowany był pożarem tej placówki. Po zarządzonej przez dyrektora szkoły ewakuacji czynności swe wykonywali strażacy oraz policjanci wspólnie z przedstawicielami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczniowie tej placówki pokazali, że w przypadku realnego zagrożenia pożarem budynku, są przygotowani na szybkie opuszczenie miejsca zagrożenia z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

  Dodano: 16.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Małopolscy policjanci zatrzymali kolejnych fałszywych wnuczków

  Funkcjonariusze VII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy stosując metodę na wnuczka próbowali oszukać 75-letnią mieszkankę Krakowa. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

  Dodano: 16.09.2014Kraków Wideo
 • Sprawcy podpalenia zabytkowego kościoła w rękach policji

  Policjanci z komisariatu przy ulicy Zabrzańskiej zatrzymali sprawców podpalenia zabytkowego kościoła ewangelickiego. 13-latek i jego 10-letni kolega przyznali się do zarzucanego im czynu. O ich dalszym losie zadecyduje bytomski sąd rodzinny.

  Dodano: 16.09.2014Katowice
 • Zatrzymania, prawie 2 kg amfetaminy i areszty

  Policjanci z Sochaczewa i radomskiej Komendy Wojewódzkiej, przy wsparciu antyterrorystów, rozbili grupę podejrzaną o handel narkotykami na dużą skalę na terenie Sochaczewa. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie dwa kilogramy amfetaminy oraz ćwierć kilograma marihuany. W stosunku do zatrzymanych zapadły już wnioski o areszty. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 15.09.2014Radom
 • Usiłował ukraść radiowóz z policjantami w środku

  40-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej komendy. Dariusz K. na jednym z parkingów w Ząbkach usiłował dokonać kradzieży policyjnego radiowozu - nieoznakowanego dostawczego volkswagena. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy dokładnie w chwili, gdy przy pomocy „łamaka” chciał otworzyć drzwi pojazdu. Już usłyszał nie tylko zarzut usiłowania kradzieży policyjnego mienia, lecz również 26 zarzutów kradzieży z włamaniem pojazdów różnych marek, jakich dopuścił się na terenie miasta Ząbki w przeciągu ostatnich 9 miesięcy. Skazany wcześniej prawomocnym wyrokiem sądu za czyny, jakich dopuścił się w przeszłości, najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.

  Dodano: 15.09.2014KSP Wideo
 • Policjanci pospieszyli z pomocą

  Skarżyscy policjanci pomogli wydostać się z zadymionego mieszkania czterem mieszkańcom miasta w wieku od 51 do 61 lat. Poszkodowanym osobom udzielono pomocy medycznej. Szybka reakcja funkcjonariuszy i wzorowa postawa prawdopodobnie pozwoliły uniknąć tragedii.

  Dodano: 15.09.2014Kielce

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku716
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach99
16.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku837
Zatrzymani poszukiwani252
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący428
Wypadki drogowe102
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach123
15.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku911
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący459
Wypadki drogowe117
Zabici w wypadkach20
Ranni w wypadkach151
14.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku822
Zatrzymani poszukiwani150
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący397
Wypadki drogowe91
Zabici w wypadkach17
Ranni w wypadkach108
13.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący293
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach126
12.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku754
Zatrzymani poszukiwani282
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe89
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach104
11.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku735
Zatrzymani poszukiwani283
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący320
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach97
10.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ