Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Życzenia
 • Centralne obchody Święta Policji

  Trwają Centralne Obchody Święta Policji

  Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Tegoroczne uroczystości, z udziałem władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywają się w Warszawie.

  Dodano: 26.07.2014KGP
 • Pamięci poległych policjantów

  Każdego roku, jednym z najważniejszych momentów podczas obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska". Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszające chwile, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli.

  Dodano: 25.07.2014KGP Wideo
 • Policjanci polegli na służbie

  W Komendzie Głównej Policji, przed Tablicą Pamięci, odbyła się uroczystość odsłonięcia siedmiu tabliczek epitafijnych policjantów, którzy zginęli w czasie służby. Ich nazwiska zostały wpisane do Księgi Pamięci. Przedstawiamy sylwetki poległych policjantów.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Msza święta w intencji poległych policjantów

  Mszą św. w katedrze polowej uczczono pamięć o poległych funkcjonariuszach policji. Eucharystii przewodniczył biskup Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego i krajowy duszpasterz policji. W homilii bp Guzdek życzył funkcjonariuszom, aby "mieli uszy wyczulone na wołanie o pomoc ludzi udręczonych samotnością i doświadczonych śmiercią najbliższych". Po Mszy św. w sali konferencyjnej ordynariatu bp Guzdek wręczył policjantom medale "Gloria Intrepidis et Animi Promptis” (Chwała ofiarnym i nieustraszonym) oraz "Milito pro Christo" (Walczę dla Chrystusa).

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Nowa siedziba Fundacji Pomocy Wdowom Sierotom po Poległych Policjantach

  Obchody tegorocznego Święta Policji okazały się doskonałą okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński, Komendant Główny Policji, Przewodniczący Rady Fundacji nadinsp. Władysław Padło i podopieczna Fundacji, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Prezesowi Zarządu Fundacji Irenie Zając, gen. insp. Marek Działoszyński wręczył symboliczny klucz.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” – laureaci nagrodzeni

  Konkurs „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięty! Z tegorocznymi laureatami, w Sali Generalskiej, spotkał się Komendant Główny Policji. Kolejnych pięciu policjantów, zostało nagrodzonych za swoją postawę i obronę osób dotkniętych przemocą domową.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • X-lecie Stowarzyszenia Generałów Policji RP

  Uroczystość poświęcona obchodom X-lecia Stowarzyszenia Generałów Policji RP odbyła się dzisiaj na Sali konferencyjnej KGP przy ulicy Domaniewskiej. Uroczyście otworzył ją Prezes Zarządu Stowarzyszenia nadinsp. w stanie spoczynku Leszek Lamparski.

  Dodano: 25.07.2014KGP Wideo
 • Sympozjum „95 lat polskiej Policji”

  W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się sympozjum „95 lat polskiej Policji”. Towarzyszyła mu wystawa fotografii „Policja Państwowa 1919 – 1939”. W sympozjum, które było częścią centralnych uroczystości Święta Policji, uczestniczyli m.in. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński. Pani Marszałek, otwierając spotkanie, podziękowała policjantom za odpowiedzialną i trudną codzienną pracę.

  Dodano: 24.07.2014KGP Wideo
 • Wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych

  24 lipca 2014 r. w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom i pracownikom Policji z Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji. Gospodarzem uroczystości był gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji.

  Dodano: 24.07.2014KGP Wideo
 • Marszałek Sejmu podziękowała policjantom

  – Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny – powiedziała Marszałek Sejmu Ewa Kopacz do policjantów podczas sympozjum „95 lat polskiej Policji”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

  Dodano: 24.07.2014KGP
 • Rowerem przez Gorzów

  Chcą bezpiecznie poruszać się po mieście, pragną by wszystkie dzielnice połączyła sieć nowoczesnych ścieżek rowerowych. Raz w miesiącu gorzowscy cykliści spotykają się aby przedstawić swe stanowisko. Miłośnikom dwóch kółek towarzyszyli policjanci na jednośladach, którzy wraz z nimi przejechali ulicami Gorzowa.

  Dodano: 26.07.2014Gorzów Wlkp.
 • 10,5 tysiąca porcji amfetaminy i marihuany w garażu. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

  Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ilość narkotyków, z której można by uzyskać około 10,5 tysiąca handlowych porcji marihuany i amfetaminy.

  Dodano: 26.07.2014Wrocław
 • CBŚ zlikwidował magazyn z nielegalnymi papierosami

  Zlikwidowany magazyn, przechwycone nielegalne papierosy o wartości rynkowej pół miliona złotych oraz zatrzymane dwie osoby to efekt realizacji przeprowadzonej we Wrocławiu przez policjantów CBŚ i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Papierosy (ponad 810 tys. sztuk) ukryte były w paletach z napojami owocowymi dla dzieci. Straty Skarbu Państwa to około 650 tys. złotych. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  Dodano: 25.07.2014CBŚ , Wrocław Wideo
 • Policjanci opanowali Spodek

  Wczoraj w spodku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wręczono odznaczenia, nominacje i nagrody. Odwiedzający imprezę goście mogli zobaczyć interesujące pokazy i ekspozycje. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Na koniec zagrał "Feel".

  Dodano: 25.07.2014Katowice
 • Chcieli pieniędzy, spalili samochody

  Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP pod koniec maja dostał informację o podpaleniu dwóch pojazdów. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i ustalili, że może chodzić o spłatę fikcyjnego długu. Drobiazgowe śledztwo doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy byli zamieszani w tę sprawę. Teraz Jacek G. lat 23 i Mateusz B. lat 23 odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

  Dodano: 25.07.2014KSP
 • Pędził ponad 200 km/h, nie zatrzymał się do kontroli

  Ostródzcy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na krajowej 7 przekroczył prędkość o ponad 100 km/h i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze, po krótkim pościgu, zatrzymali 35-latka, który wiózł dwoje swoich dzieci. Mieszkaniec Pasłęka nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego jechał tak szybko i czemu nie zatrzymał się do kontroli. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.07.2014Olsztyn Wideo
 • Zatrzymany poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

  Pruszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez dwie prokuratury. Po 4 latach poszukiwań 36-latka ujęto w Warszawie. Jest podejrzewany o udział w grupie przestępczej oraz dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

  Dodano: 25.07.2014KSP
 • Zatrzymali 4 podejrzanych o kradzież 3 aut

  Oleccy kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o włamanie do warsztatu samochodowego, skąd zabrali trzy pojazdy. Do policyjnego aresztu trafili Łukasz Ł., Daniel M., Marek O. i Adrian K. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.07.2014Olsztyn
 • Policja gotowa do działania

  Już za kilka dni rozpocznie się XX Przystanek Woodstock. Kostrzyńska impreza każdego roku przyciąga setki tysięcy miłośników dobrej zabawy z Polski i wielu krajów Europy. Lubuscy policjanci, odpowiadający wraz z innymi służbami za bezpieczeństwo uczestników festiwalu i mieszkańców Kostrzyna, zgłosili już swoją gotowość do rozpoczęcia tej wyjątkowej operacji.

  Dodano: 25.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Policjanci uratowali kobietę

  Wrocławscy funkcjonariusze ze śródmiejskiego komisariatu w porę odnaleźli kobietę, która podjęła próbę samobójczą. Zgłoszenie pochodziło od rodziny poszkodowanej. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i podjętym działaniom udało się ją uratować.

  Dodano: 25.07.2014Wrocław
 • Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego budynku

  Włoszczowscy policjanci wyprowadzili z płonącego budynku 79-letniego mężczyznę. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy prawdopodobnie uratowała mu życie. W chwili kiedy wybuchł pożar, mężczyzna spał.

  Dodano: 25.07.2014Kielce
 • Szczęśliwy finał poszukiwań

  Policjant to ten, który pomaga. Tak jednym zdaniem można opisać historię, która minionej doby wydarzyła się w Sulechowie. Miejscowi policjanci, wraz z leśniczym i strażakami, odnaleźli starszego mężczyznę, który jadąc rowerem zagubił drogę w leśnych ostępach. Odnaleziony rowerzysta wrócił do rodziny, a mundurowi z Sulechowa kolejny raz udowodnili, że na ich pomoc można liczyć.

  Dodano: 25.07.2014Gorzów Wlkp.
 • AlcoBlow dla podkarpackich policjantów

  Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow MK-2. Funkcjonariusze będą wykorzystywać je podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownic po wypiciu alkoholu. Środki na zakup urządzeń zostały przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

  Dodano: 25.07.2014Rzeszów

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku617
Zatrzymani poszukiwani210
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący276
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach126
25.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku656
Zatrzymani poszukiwani237
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący252
Wypadki drogowe112
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach149
24.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku633
Zatrzymani poszukiwani235
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący233
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach119
23.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani230
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach106
22.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku471
Zatrzymani poszukiwani198
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący352
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach123
21.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku961
Zatrzymani poszukiwani140
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący498
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach187
20.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku817
Zatrzymani poszukiwani136
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący416
Wypadki drogowe105
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach131
19.07.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ