Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Eliminacje wojewódzkie Turnieju Par Patrolowych
 • Kolejna plantacja zlikwidowana przez CBŚ

  Ponad 4 kilogramy marihuany, 180 krzewów konopi i sprzęt do uprawy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 22.08.2014CBŚ , Katowice
 • Bez przerwy wakacyjnej – kolejny konwój osób pozbawionych wolności

  Pod eskortą polskich policjantów, na pokładach dwóch samolotów wojskowych CASA, powróciło do kraju 36 poszukiwanych, którzy za granicą ukrywali się przed organami ścigania. Drogą lotniczą w I półroczu 2014 roku sprowadzono już do Polski 629 osób pozbawionych wolności.

  Dodano: 22.08.2014KGP Wideo
 • Policjanci CBŚ zatrzymali narkotykowego kuriera

  Policjanci CBŚ zatrzymali na przejściu granicznym w Świecku mężczyznę, który usiłował przemycić z Niemiec narkotyki. W pojeździe, którym przekraczał granicę, znaleziono niemal 7 kilogramów marihuany, której wartość oszacowano na ok. 140 tys. złotych.

  Dodano: 22.08.2014CBŚ , Gorzów Wlkp.
 • Zlikwidowana duża plantacja konopi indyjskich

  Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z większych w tym roku plantacji konopi indyjskich. 2600 krzewów zostanie zniszczonych. To kolejna realizacja wymierzona w przestępczość narkotykową w Małopolsce.

  Dodano: 22.08.2014Kraków Wideo
 • Policjanci odzyskali skradzione na terenie Danii pojazdy

  Policjanci zabezpieczyli dwie przyczepy kempingowe i nissana navarę o wartości około 200 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów, obie przyczepy zostały skradzione pod koniec lipca na terenie Danii. Nissan navara posiadał ślady ingerencji w obrębie pola VIN, a właściciele posesji nie posiadali żadnych dokumentów samochodu. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.08.2014Lublin Wideo
 • Warszawa: zderzenie dwóch autobusów i osobowego mercedesa

  Przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Anielewicza w Warszawie zderzyły się dwa przegubowe autobusy i osobowy mercedes. Cztery osoby zostały ranne. Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczają miejsce wypadku i ustalają jego przyczyny.

  Dodano: 21.08.2014KSP
 • Policjanci CBŚ zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali na terenie powiatu pilskiego magazyn z nielegalną krajalnią tytoniu. Łącznie zabezpieczono susz tytoniowy w ilości ponad 2 ton oraz 800 kg tytoniu gotowego do sprzedaży. Zatrzymano 3 osoby zamieszane w ten proceder. Szacuje się, że przestępcy swoją działalnością narazili Skarb Państwa na straty na kwotę ponad 1,5 mln zł z tytułu nieopłaconej akcyzy. Zatrzymanym grozi teraz kara 10 lat więzienia i kara grzywny.

  Dodano: 21.08.2014CBŚ , Poznań Wideo
 • Napadł z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP współpracując z policją niemiecką, za pośrednictwem Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP, zatrzymali w miejscowości Herne ukrywającego się od 2 lat Krzysztofa P. 27-latek był poszukiwany Europejskimi Nakazami Aresztowania i listami gończymi za napad z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej. Jego wspólnik, Bartłomiej L., został zatrzymany pod koniec czerwca br. Policjanci namierzyli go kiedy poruszał się swoim samochodem trasą w okolicach Elbląga w kierunku Gdańska.

  Dodano: 21.08.2014CBŚ , Olsztyn
 • Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych w małopolskim garnizonie Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz przebywa z dwudniową wizytą w Małopolsce. Spotyka się z kierownictwem małopolskiej Policji oraz policjantami i pracownikami, a także odwiedza jednostki Policji, w których prowadzone są inwestycje m.in. z funduszu programu standaryzacji.

  Dodano: 21.08.2014Kraków
 • Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji w służbie zdrowia

  W śledztwie prowadzonym przez policjantów Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie ustalone zostały kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe lekarzowi. Tym razem zarzuty korupcyjne usłyszały trzy kobiety i mężczyzna którzy w zamian za konsultacje, wizyty lekarskie i opiekę w czasie trwania ciąży przekazywali lekarzowi pieniądze w różnych kwotach: od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

  Dodano: 21.08.2014Kraków
 • Odpowiedzą za napad na pracownika firmy kurierskiej

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napad na pracownika firmy kurierskiej z przedmiotem przypominającym broń. Podejrzani wpadli w policyjną zasadzkę, po tym jak po raz drugi usiłowali w ten sam sposób dokonać rozboju na pracowniku dostarczającym przesyłki. Jeden z napastników został zatrzymany na granicy w chwili, kiedy usiłował uciec z kraju. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla zatrzymanych. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 21.08.2014Poznań
 • Próbował podjąć z banku 650 tys. zł

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 38-latek posługując się dowodem tożsamości ze swoim zdjęciem, lecz innym nazwiskiem, próbował wybrać z konta klienta jednego z banków 650 tys. zł. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, Marcin I. został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może mu teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.08.2014KSP
 • Policjanci rozbili grupę włamywaczy

  Kryminalni z Krapkowic zakończyli postępowanie przeciwko grupie działającej na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Zatrzymali 5 podejrzanych, którzy łącznie usłyszeli 41 zarzutów włamań, kradzieży, paserstwa oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Straty, jakie mężczyźni spowodowali swoją przestępczą działalnością, sięgają 70 tys. złotych. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 21.08.2014Opole
 • Błędy rowerzystów to często poważne wykroczenia

  Jazda po chodniku i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych to najczęściej popełniane przez rowerzystów wykroczenia. Są to zachowania zabronione, o czym często rowerzyści nie wiedzą. Niewiedza nie jest jednak żadną okolicznością łagodzącą - policjanci karzą rowerzystów za te naruszenia przepisów.

  Dodano: 21.08.2014Rzeszów
 • Działania funkcjonariuszy polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA wymierzone w przestępczość samochodową

  Zabezpieczonysamochód osobowy marki Renault Megane, części pochodzące z audi A4 oraz vw golfa, skradzionych w Polsce i w Niemczech, to efekt realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy dolnośląsko–saksońskiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca. W sprawie tej zatrzymano mężczyznę podejrzanego o paserstwo.

  Dodano: 21.08.2014Wrocław
 • Patrol konny w łódzkim parku

  Od 31 lipca 2014 roku w każdy czwartek, na terenie parku im. Piłsudskiego w Łodzi, można spotkać patrol konny policji. W skład patrolu wchodzą funkcjonariusze wraz z końmi z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Ich zadaniem jest pilnowanie ładu i porządku na terenie parku oraz terenach do niego przyległych. Wspierają oni funkcjonariuszy prewencji pełniących służbę na tym terenie.

  Dodano: 21.08.2014Łódź
 • Policjant uratował życie turyście

  Słupski policjant dzięki szybkiej reakcji uratował życie turyście z Warszawy. Mężczyzna użądlony przez pszczoły stracił przytomność i doznał wstrząsu anafilaktycznego. Świadkowie zdarzenia wezwali karetkę pogotowia omyłkowo podając błędne miejsce zdarzenia. Przypadkowo przejeżdżający tamtędy mł.asp. Marcin Trzaskuś z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ułożył mężczyznę w pozycji bezpiecznej, nadzorował czynności życiowe i sprawnie sprowadził na miejsce ratowników medycznych. Wdzięczny za uratowanie życia turysta złożył podziękowania na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

  Dodano: 21.08.2014Gdańsk
 • Włamał się, sterroryzował domowników i okradł

  Policjanci z Elbląga zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna najpierw miał włamać się do domu małżeństwa, sterroryzować przedmiotem przypominającym broń, a na koniec okraść z kosztowności i gotówki. Sąd zadecydował o jego trzymiesięcznym areszcie. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.08.2014 Wideo
 • Rowerowy patrol ratuje życie

  Policjanci gorzowskiej komendy, którzy na rowerach pilnowali porządku w mieście, uratowali życie mężczyzny. Po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce i podjęli resuscytację. Uratowany trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 21.08.2014Gorzów Wlkp.

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku629
Zatrzymani poszukiwani259
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący224
Wypadki drogowe85
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach103
21.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku621
Zatrzymani poszukiwani229
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach83
20.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku494
Zatrzymani poszukiwani202
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący205
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach116
19.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku814
Zatrzymani poszukiwani206
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący562
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach105
18.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku778
Zatrzymani poszukiwani125
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący359
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach102
17.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku799
Zatrzymani poszukiwani132
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący402
Wypadki drogowe96
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach124
16.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku770
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący392
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach107
15.08.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ