Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • 15 punktów karnych dla kierującej samochodem za rażące wykroczenia drogowe, popełnione na odcinku kilkuset metrów

  Lubińscy policjanci ustalili i ukarali kobietę kierującą samochodem, która na odcinku zaledwie kilkuset metrów dopuściła się kilku rażących wykroczeń w ruchu drogowym. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz na podwójnej linii ciągłej, a także jazdę pasem przeznaczonym dla ruchu w przeciwnym kierunku, oprócz grzywny, na jej konto wpłynęło także 15 punktów karnych. Wyczyny kierującej zarejestrowała kamera innego kierowcy, który poinformował o tym fakcie Policję.

  Dodano: 18.04.2015Wrocław Wideo
 • Policyjna akcja "Prędkość" – kierowcy nadal jeżdżą za szybko

  Policyjne działania, prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego pokazują, że nadal niestety dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, powodowanych przez kierujących przekraczających dozwoloną, bezpieczną prędkość. W ostatnich dniach ponad 300 - stu dolnośląskich funkcjonariuszy ruchu drogowego i policjantów prewencji prowadziło wzmożone działania kontrolne pn. „PRĘDKOŚĆ”, ukierunkowane na osoby łamiące w tym zakresie przepisy. Podczas tylko tych działań skontrolowano ponad 2,2 tys. pojazdów i ujawniono ponad 1,1 tys. kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości.

  Dodano: 18.04.2015Wrocław
 • Grupa przemycająca papierosy do Wielkiej Brytanii rozbita

  Czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, przemycającej papierosy z Polski do Wielkiej Brytanii, zatrzymali policjanci bielskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji. W akcji brali także udział funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz Izby Celnej w Katowicach i Krakowie. W działania zaangażowane były brytyjskie organy ścigania. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 2 mln sztuk papierosów bez znaków akcyzy, ponad pół tony tytoniu oraz dwie maszyny do obróbki tytoniu. Podejrzani trafili do aresztu.

  Dodano: 17.04.2015CBŚP Bielsko-Biala
 • Policjanci CBŚP przejęli blisko 8,5 kg narkotyków

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na terenie posesji, należącej do zatrzymanego mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 8,5 kg marihuany oraz sprzęt, mogący służyć do uprawy konopi. Podejrzany jest już w areszcie.

  Dodano: 17.04.2015CBŚP Białystok
 • Policjanci CBŚP zabezpieczyli pół miliona sztuk nielegalnych papierosów

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie zatrzymali 54-letniego obywatela Armenii. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli blisko pół miliona sztuk papierosów oraz kilkadziesiąt litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na blisko 350 tys. zł. Mężczyźnie, który był już karany za podobne przestępstwa, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2015CBŚP Olsztyn
 • 31-letni ojciec zatrzymany w związku ze śmiercią 5-letniej dziewczynki

  Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Jak ustalono, ma on związek ze śmiercią 5-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono wczoraj w parku w Brzeźnie. Zatrzymany to ojciec dziecka. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2015Gdańsk Wideo
 • Zatrzymano 6 członków grupy przestępczej

  Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zatrzymali 6 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Ujawniono tytoń i papierosy o szacunkowej wartości ponad 6 mln zł oraz maszyny do produkcji papierosów.

  Dodano: 17.04.2015Radom Wideo
 • Pokaz umunudrowania Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR

  W ramach Fashion Week Poland, 17 kwietnia 2015 roku, w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, jako impreza towarzysząca, odbył się specjalny pokaz umundurowania służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych. W prezentacji wzięło udział 60 funkcjonariuszy różnych formacji takich jak Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna i BOR. Był to pierwszy w Europie pokaz kompleksowego umundurowania służb bezpieczeństwa narodowego.

  Dodano: 17.04.2015Łódź
 • Błyskawiczna akcja. Sprawca napadu zatrzymany

  Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się wczoraj w centrum Kielc. Dzięki szybkiej i profesjonalnie skoordynowanej akcji, policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który napadł na placówkę bankową i zrabował gotówkę. Napastnik w międzyczasie odebrał broń pracownikom ochrony i przy jej użyciu sterroryzował dwóch kierowców, którym kazał jechać w określone miejsca. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2015Kielce
 • Wpadł poszukiwany ENA za napaść i porwanie taksówkarza

  Lubelscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę bez stałego miejsca pobytu, pochodzącego z powiatu biłgorajskiego, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za napaść i porwanie taksówkarza w 2011 roku. Dziś zatrzymany zostanie doprowadzony do Sądu Okręgowego w Zamościu, który podejmie decyzje w zakresie procedury ekstradycyjnej.

  Dodano: 17.04.2015Lublin
 • Warsztaty szkoleniowe instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego

  Twórca Eksplozywnego Systemu Samoobrony (ESDS) wspólnie z instruktorami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Zakładu Karnego w Rawiczu przeprowadzili tegoroczne szkolenie instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Scenariusz obejmował między innymi zajęcia praktyczne z zakresu taktyki zespołowego obezwładniania osób agresywnych oraz posiadających niebezpieczne przedmioty.

  Dodano: 17.04.2015Białystok Wideo
 • Mołdawska delegacja w Komendzie Głównej Policji

  16 kwietnia 2015 roku w Komendzie Głównej Policji delegacja Biura Służby Kryminalnej, której przewodniczył Zastępca Dyrektora Pan mł.insp. Mirosław Domański, wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Departamentu dw. z Handlem Ludźmi oraz Prokuratury Generalnej z Mołdawii. W spotkaniu udział wziął również przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji OIM Mołdawia.

  Dodano: 17.04.2015KGP
 • Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

  Policjanci z dzierżoniowskiej komendy zatrzymali mężczyznę pod zarzutem handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków, a także kolejną osobę z niewielką ilością środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2 tysiące porcji środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2015Wrocław
 • Miał tylko odebrać pieniądze, skończył z zarzutami

  Zarzuty usiłowania oszustwa usłyszał 20-letni mężczyzna. Za pośrednictwem portalu internetowego podjął prace jako kurier, a jego zadaniem miało być odbieranie gotówki od wskazanych osób. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej w Szczecinie ustalili, że mężczyzna współpracował z szajką oszustów działających metodą „na wnuczka”.

  Dodano: 17.04.2015Szczecin
 • Kradł toyoty i hondy

  Mokotowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże samochodów na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Grzegorz T., którego łupem najczęściej padały hondy i toyoty, ma swoim koncie osiem takich przestępstw. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2015KSP
 • Cyberprzestępca w rękach policjantów

  Śląscy policjanci zwalczający cyberprzestępczość zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa internetowe. Śledczy zarzucili mu wyłudzenie z 9 firm 45 tys. złotych za rzekomo wykonane ekspertyzy. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi za podobne przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Grozi mu teraz kolejny wyrok, nawet 8 lat więzienia.

  Dodano: 17.04.2015Katowice Wideo
 • Sprawca fałszywego alarmu w rękach Policji

  Policjanci z wydziału kryminalnego myszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w miejscowym urzędzie pracy. 22-letni mieszkaniec Zawiercia usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu kara do 8 lat więzienia. Sędzia może również zdecydować, że z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty akcji ratunkowej, sięgające wielu tysięcy złotych.

  Dodano: 17.04.2015Katowice
 • Szkolenie przewodników psów

  Przeszukiwanie pomieszczeń i dynamiczne zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców. To tematy ćwiczeń dla przewodników policyjnych psów służbowych, jakie przeprowadzone zostały w Krapkowicach. W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z 5 powiatów Opolszczyzny.

  Dodano: 17.04.2015Opole Wideo
 • Zatrzymany kolejny diler

  Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową doprowadzili do zatrzymania kolejnych mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Podejrzewano, że jeden z nich może mieć broń palną, więc zatrzymanie realizowali policjanci z sekcji antyterrorystycznej.

  Dodano: 17.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Wzniecił pożar, by uniknąć odpowiedzialności

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zlikwidowali kolejne miejsca przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Stróże prawa zatrzymali 42–latka. Mężczyzna próbował zatrzeć ślady przestępstwa, podpalając jedno z wynajmowanych pomieszczeń, w którym przechowywał tytoń, papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

  Dodano: 17.04.2015Poznań
 • Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego wizytował dąbrowski garnizon Policji

  Dąbrowski garnizon Policji odwiedził Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji podinsp. Radosław Mazur. Spotkanie odbyło się w ramach wizyt kierowników organizacyjnych komórek KGP w zakresie monitoringu funkcjonowania komend.

  Dodano: 17.04.2015Katowice
 • Wspólne działania uratowały mężczyznę

  Wspólne działania policjantów, dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei oraz ratowników medycznych pozwoliły na uratowanie 28-letniego mężczyzny, który próbował targnąć się na własne życie. Patrol Policji odnalazł mężczyznę stojącego przy torach, kilka minut przed przejazdem pociągu. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do nieszczęścia.

  Dodano: 17.04.2015Rzeszów
 • Policja odnalazła 10-letnią Maję

  Policja odnalazła 10-letnią Maję

  Policja odnalazła zaginioną we wtorek 10-letnią Maję z Włoczkowa pod Szczecinem. Dziewczynka jest cała i zdrowa. Po raz pierwszy uruchomiona została procedura Child Alert. W działania poszukiwawcze zaangażowani byli nie tylko polscy policjanci. Akcję nadzorowało Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Użyte zostały nowoczesne technologie, w tym dron i śmigłowiec. Dzięki mediom informacja o zaginionej błyskawicznie trafiła do publicznej wiadomości.

  Dodano: 15.04.2015KGP Wideo
 • Ultranowoczesny pojazd dla antyterrorystów z KSP

  Ambulans pirotechniczny przystosowany do działań minersko-pirotechnicznych w strefie zagrożenia został dziś - w Dniu Sapera - oficjalnie przekazany do dyspozycji Policji. Uroczystość miała miejsce w Warszawskim Centrum EXPO XXI, gdzie odbywają się Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2015.

  Dodano: 16.04.2015KSP

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku721
Zatrzymani poszukiwani283
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący227
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach69
16.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku695
Zatrzymani poszukiwani274
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący223
Wypadki drogowe57
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach70
15.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku558
Zatrzymani poszukiwani311
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe65
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach79
14.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku703
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący268
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach100
13.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku802
Zatrzymani poszukiwani160
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący355
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach96
12.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku851
Zatrzymani poszukiwani162
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący401
Wypadki drogowe95
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach118
11.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku809
Zatrzymani poszukiwani265
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący300
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach93
10.04.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ