Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Trzy czwarte Polaków ma zaufanie do Policji
 • Zatrzymane cztery osoby w związku z oszustwami finansowymi

  Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali cztery osoby ze ścisłego kierownictwa dwóch spółek finansowych działających na terenie całego kraju. 44- i 37-latek podejrzewani są o oszustwa przy zawieraniu umów o pożyczki. Pokrzywdzonych jest około 68 tys. osób, a łączna wartość strat wynosi prawie 180 mln złotych. Dwie pozostałe osoby, 34- i 51 -latek, podejrzewane są o oszustwa, w których pokrzywdzonych jest tysiąc osób, a straty to 1,5 mln złotych. Wszyscy zatrzymani zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury na przesłuchanie. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.01.2015Gdańsk
 • Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

  Białobrzescy policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz prawie pół miliona gotowych, podrobionych papierosów. Ujawniono też profesjonalną linię technologiczną do ich produkcji. Policjanci zatrzymali pięć osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty nielegalnej produkcji papierosów i paserstwa. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

  Dodano: 26.01.2015Radom Wideo
 • 215 km/h na trasie S-2

  Policjanci z warszawskiego wydziału ruchu drogowego, którzy w niedzielę patrolowali ulice Warszawy, zatrzymali na trasie S-2 kierującą mercedesem, która jechała, wyprzedzając inne samochody w trudnych warunkach atmosferycznych, z prędkością przekraczającą 200 km/h.

  Dodano: 26.01.2015KSP Wideo
 • Odzyskany seat. Zatrzymani sprawcy kradzieży

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z policjantami grupy zadaniowej „Tokio” zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli seata ibizę na terenie warszawskiej dzielnicy Ochota. Samochód został odzyskany, a 49-letniemu Robertowi M. i 41-letniemu Piotrowi Ch. zostały postawione zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży pojazdów. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

  Dodano: 26.01.2015KSP Wideo
 • Podejrzany o sutenerstwo i zgwałcenie zatrzymany

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z cudzego nierządu oraz zgwałcenie kobiety. 47-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 26.01.2015Opole
 • Areszty dla sprawców brutalnego rozboju w Józefowie

  20-letni obywatel Ukrainy i 19-letni mieszkaniec Warszawy, którzy napadli na 21-latka, zostali zatrzymani przez otwockich kryminalnych. W ich ustaleniu pomoce okazało się odnalezienie telefonu komórkowego należącego do jednego z napastników. Przestępstwo, którego się dopuszczono, zagrożone jest 12-letnią karą pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.01.2015KSP
 • Zarzuty za handel heroiną

  Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel heroiną. Obaj usłyszeli zarzuty związane z przemytem znacznej ilości tego narkotyku. Ponadto odpowiedzą za rozpowszechnianie heroiny w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  Dodano: 26.01.2015Gorzów Wlkp.
 • Podejrzani o brutalny napad na listonosza tymczasowo aresztowani

  Sąd Rejonowy Wrocław – Fabryczna zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn, ustalonych i zatrzymanych przez wrocławskich policjantów, a podejrzanych o brutalny napad rabunkowy na listonosza. Sprawcy pobili pokrzywdzonego do nieprzytomności metalowym przedmiotem, a następnie ukradli mu saszetkę z pieniędzmi. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.01.2015Wrocław
 • Wprowadzenie oficera łącznikowego polskiej Policji w Republice Federalnej Niemiec

  23 stycznia Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński, w asyście nadinsp. Ryszarda Wiśniewskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Rafała Łysakowskiego - Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz mł. insp. Ireneusza Sieńko - Naczelnika Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP, dokonał oficjalnego wprowadzenia podinsp. Wiesława Goma na stanowisko oficera łącznikowego polskiej Policji w Republice Federalnej Niemiec.

  Dodano: 26.01.2015KGP
 • Polscy policjanci w Londynie – kontynuacja projektu "Zespół Policyjny II - operacja Nexus"

  26 stycznia br. w ramach realizacji wspólnego projektu z Policją Metropolitalną m. Londyn (Metropolitan Police Service - MPS) do stolicy Wielkiej Brytanii wyruszył IV Zespół policjantów reprezentujących komendy wojewódzkie Policji oraz Komendę Główną Policji.

  Dodano: 26.01.2015KGP
 • Śmiertelnie ugodził nożem sąsiadkę. Odpowie za zabójstwo

  Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Olsztynie, gdzie według zgłaszającej miało dojść do awantury, podczas której kobieta wzywała pomocy. Finał tej awantury okazał się tragiczny. Po wyważeniu drzwi przez strażaków, policjanci w mieszkaniu zauważyli zakrwawioną kobietę oraz mężczyznę, którego obezwładnili. Obecny na miejscu lekarz pogotowia stwierdził zgon poszkodowanej. W tej sprawie olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo, które wyjaśni wszystkie okoliczności. Podejrzany w tej sprawie został już tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 25.01.2015Olsztyn
 • "Ja myślałem, że Policja działa tak szybko tylko w filmie"

  "Ja myślałem, że Policja działa tak szybko tylko w filmie". Tak dziękował policjantom pokrzywdzony, który dzięki szybkiej reakcji mundurowych z II komisariatu odzyskał skradziony sprzęt. Złodziej wystawił m.in. jego laptop do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych. Wczoraj umówił się z potencjalnym nabywcą. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że do transakcji nie dojdzie. 33 latek trafi do policyjnego aresztu. Był poszukiwany dwoma listami gończymi.

  Dodano: 25.01.2015Lublin
 • Podejrzany o śmiertelnie potrącenie pieszego zatrzymany przez Policję

  Funkcjonariusze węgrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku. 48-letniemu mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 25.01.2015Radom
 • Policjanci odnaleźli i udzielili pomocy zaginionemu 91 – letniemu mężczyźnie

  Funkcjonariusze z powiatu kamiennogórskiego, w wyniku podjętych działań poszukiwawczych, odnaleźli 91 – letniego mężczyznę. Policjanci dotarli do niego idąc kilka kilometrów przez teren leśny i bagienny. Mężczyzna znaleziony przy rzece, w pobliżu granicy polsko – czeskiej, był mokry i przemarznięty. Nie mógł iść o własnych siłach. Przetransportowany na noszach do karetki, został przewieziony do szpitala. Jak twierdził, idąc przez teren leśny, zgubił się w ciemnościach.

  Dodano: 25.01.2015Wrocław
 • Detektywi na tropie

  Policjanci z Olesna odwiedzili dzieci podczas półkolonii w Praszce. Spotkanie w ramach "Bezpiecznych Ferii" było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Tym razem z najmłodszymi spotkał się policyjny technik. Mali detektywi mogli sami rozwiązać "kryminalną zagadkę".

  Dodano: 25.01.2015Opole
 • Policjanci ujawnili magazyn z dopalaczami i punkt dystrybucji – zatrzymane trzy osoby podejrzewane o handel

  Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o handel dopalaczami. W ujawnionym magazynie i punkcie ich dystrybucji, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 różnego rodzaju opakowań zawierających powyższe substancje. Zabezpieczono również gotówkę, telefony komórkowe, komputery oraz dokumentację świadczącą o ich dystrybucji. To już kolejny punkt na terenie miasta, w którym policjanci przeprowadzili działania wymierzone w handel tymi szczególnie niebezpiecznymi środkami.

  Dodano: 24.01.2015Wrocław
 • Zabezpieczenie uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

  Zbliża się 70. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Nad bezpieczeństwem uczestników ceremonii będą czuwać funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu. Na terenie Oświęcimia obowiązywał będzie zakaz noszenia broni.

  Dodano: 23.01.2015KGP
 • Pseudokibice zatrzymani przez CBŚP - zabezpieczono przy nich znaczne ilości narkotyków

  Policjanci gdańskiego Zarządu CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. W trakcie przeszukania zabezpieczono 12 kilogramów narkotyków. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z sobotnim napadem pseudokibiców na trójmiejski pociąg SKM.

  Dodano: 23.01.2015CBŚP Gdańsk Wideo
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali przemytniczy szlak kokainy

  Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 32-latce zatrzymanej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, a podejrzanej o przemyt hurtowych ilości kokainy. W samochodzie i w mieszkaniu podejrzanej policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości ponad 200 tys. złotych. Część z nich ukryta była w aucie, którym kobieta wracała z Holandii, w pojemniku z płynem do chłodnic. Likwidacja szlaku przemytniczego to m.in. efekt współpracy polskich i holenderskich służb.

  Dodano: 23.01.2015CBŚP Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku586
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
25.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku705
Zatrzymani poszukiwani181
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący259
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach85
24.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku659
Zatrzymani poszukiwani317
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący209
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach84
23.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku663
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach77
22.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku608
Zatrzymani poszukiwani343
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący195
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach76
21.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku580
Zatrzymani poszukiwani318
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący174
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach53
20.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku580
Zatrzymani poszukiwani289
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący199
Wypadki drogowe68
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach75
19.01.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 

Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ