Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
 • Policja i wojsko podpisały porozumienia o współdziałaniu

  Wymianę informacji o zagrożeniach dla bezpieczeństwa państwa, obywateli, porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz prowadzenie wspólnych szkoleń, ćwiczeń i treningów przewidują porozumienia o współdziałaniu podpisane dziś między Policją a wojskiem.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Policjanci ujawnili dziuplę z kradzionym towarem za ponad milion złotych

  Policjanci ze Śremu ujawnili dziuplę, w której zabezpieczyli skradzione na terenie Niemiec i Belgii peugeoty 508 oraz naczepy od samochodów ciężarowych. W naczepach były silniki samochodowe, pompy wodne oraz palety z artykułami spożywczymi. Funkcjonariusze odzyskali mienie o łącznej wartości ponad miliona złotych i zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

  Dodano: 28.11.2014Poznań Wideo
 • CBŚP: Ponad pół tony nielegalnego tytoniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali dwoje mieszkańców Katowic podejrzanych o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zabezpieczyli blisko 600 kilogramów suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet 270 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.11.2014CBŚP ,Opole
 • Pseudokibice zatrzymani

  Policjanci z Łodzi zatrzymali pseudokibiców związanych z bełchatowską bojówką Widzewa Łódź. Dwaj podejrzani są o pobicie, do którego doszło w centrum miasta w kwietniu 2014 roku. To rozwojowe śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim. Do tej pory łącznie zarzuty usłyszały już 22 osoby.

  Dodano: 28.11.2014Łódź
 • Komitet Strategiczny Grupy Zadaniowej Państw Regionu Morza Bałtyckiego ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej

  W dniach 26-27 listopada 2014 roku w Oslo (Norwegia) odbyło się posiedzenie Komitetu Strategicznego Grupy Zadaniowej Państw Regionu Morza Bałtyckiego ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej (BSTF). Z ramienia polskiej policji w spotkaniu uczestniczyli nadinsp. Mirosław Schossler - Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadkom. Irmina Gołębiewska - Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz nadkom. Damian Zbysław - ekspert Centralnego Biura Śledczego Policji.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Standaryzacja komend i komisariatów Policji w Zachodniopomorskiem

  Rządowy Program Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji realizowany w latach 2013-2015 zakłada poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji. Jego celem jest wyznaczenie nowej jakości i stworzenie jednolitego standardu komend i komisariatów Policji. Dzięki temu programowi wiele komend w zakresie inwestycyjno – remontowym nadrabia zaległości nawet z ostatnich kilkudziesięciu lat. Również garnizon zachodniopomorski wiele zadań inwestycyjnych i remontowych realizuje dzięki programowi. Na ten rok zaplanowano i w wielu przypadkach już zakończono inwestycje i remonty, na kwotę ponad 42 000 000 zł.

  Dodano: 28.11.2014Szczecin
 • Policjanci z Garwolina poszukują świadków potrącenia 8-latka

  Policjanci poszukują świadków potrącenia na przejściu dla pieszych 8-letniego chłopca przez osobę kierującą fordem. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w Garwolinie.

  Dodano: 28.11.2014Radom Wideo
 • Delegacje z Ukrainy i Białorusi z wizytą w KGP

  W siedzibie KGP odbyło się spotkanie policjantów Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi BSK KGP z delegacjami z Ukrainy i Białorusi. Miało na celu wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk w dziedzinie zapobiegania handlu ludźmi i przestępstw okołoprostycyjnych, w tym pedofilii i pornografii dziecięcej. Poruszono również kwestie legislacyjne w ramach zwalczania przestępczości związanej z handlem ludźmi.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Policjanci przechwycili ponad 55 tysięcy papierosów i 40 kilogramów nielegalnego tytoniu

  Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Tarnowie zabezpieczyli 55 460 sztuk papierosów i 40 kilogramów tytoniu, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z ujawnieniem kontrabandy zatrzymanych zostało dwóch tarnowian w wieku 42 i 54 lat. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się starszy z mężczyzn. Usłyszał już zarzuty za narażenie Skarbu Państwa na straty sięgające przeszło 70 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.11.2014Kraków
 • Uroczysta gala - "Kryształowe Gwiazdy"

  Po raz dziesiąty specjalnym wyróżnieniem zostali uhonorowani policjanci, którzy swoją postawą udowodnili, czym jest służba na rzecz drugiego człowieka. Laureaci tegorocznej „Kryształowej Gwiazdy” wykazali się szczególną determinacją i odwagą w niesieniu pomocy innym, nawet z narażeniem własnego życia. Nagrody, wręczone dziś 120 policjantom i policjantkom, ufundowane zostały przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

  Dodano: 28.11.2014Poznań
 • Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

  Na trzy miesiące do aresztu trafił podejrzany o uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany dzięki współpracy policjantów z Bydgoszczy i Łodzi. Za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Bydgoszcz Wideo
 • Ostrzelał ciężarówkę. Zatrzymany po pościgu

  Policjanci gostynińskiej komendy zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który z broni pneumatycznej ostrzelał szybę czołową tira. 29-latek za dokonane przestępstwa i szereg wykroczeń odpowie przed sądem.

  Dodano: 28.11.2014Radom
 • Oszukała 20 osób z terenu całego kraju

  Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali młodą kobietę, podejrzaną o oszustwa na szkodę 20 osób z terenu całego kraju. Zatrzymana oferowała za pośrednictwem portalu aukcyjnego sprzęt komputerowy, którego nie posiadała. Teraz może jej grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Wrocław
 • Oszust zatrzymany przez policjantów wyłudził 130 tys. zł

  Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Sprawca wprowadzał swoje ofiary w błąd, co do okoliczności udzielenia pożyczki gotówkowej przez podmiot uprawniony do kredytowania, a także na zakup mieszkania we Wrocławiu. Funkcjonariusze odzyskali blisko 130 tysięcy zł, które wyłudził zatrzymany mężczyzna. Zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Wrocław
 • Mieszkaniec Kopenhagi odzyskał skradzione mienie

  29-letni mieszkaniec powiatu otwockiego trafił do policyjnej celi za spowodowanie kolizji, będąc pod wpływem alkoholu. Gdy już przebywał za kratkami, kryminalni ustalili, że jest on podejrzewany również o kradzież z pokoju hotelowego kluczyków do samochodu, którym się rozbił, oraz pieniędzy i telefonów komórkowych należących do mieszkańca Kopenhagi.

  Dodano: 28.11.2014KSP Wideo
 • Zatrzymani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

  Do 10 lat więzienia grozi dwóm osobom zatrzymanym przez sądeckich policjantów w związku ze śmiercią 54-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Śledczy zakładają, że jego śmierć mogła nastąpić w skutek wcześniejszego pobicia.

  Dodano: 28.11.2014Kraków
 • Usłyszał w sumie 26 zarzutów

  Policjanci z Inowrocławia przedstawili łącznie 26 zarzutów mężczyźnie, który włamywał się do piwnic i garaży. Do większości zdarzeń doszło na przełomie października i listopada tego roku. Jak się okazało to nie jedyne przewinienia jakie 31-latek miał na swoim koncie. Prosto z komendy trafił do więzienia, aby tam odbyć karę pozbawienia wolności, którą wcześniej wymierzył mu sąd.

  Dodano: 28.11.2014Bydgoszcz
 • Szlachetna Paczka w KGP

  Policjantki, policjanci i pracownicy Komendy Głównej Policji po raz pierwszy przygotowują świąteczną paczkę dla podopiecznych stowarzyszenia „Wiosna”.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Ścigani przez wymiar sprawiedliwości zatrzymani

  Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali kilkunastu poszukiwanych. Kilku z nich zatrzymanych zostało na terenie Szczecina, pozostali na terenie województwa. Część z nich ukrywała się przez wymiarem sprawiedliwości, część nie zgłaszała się na czynności śledcze. Jeden z poszukiwanych listem gończym zatrzymany został na gorącym uczynku kradzieży.

  Dodano: 28.11.2014Szczecin
 • Porozumienie o współpracy w zakresie elektronicznego doręczania nakazów doprowadzeń

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krakowie, podpisano porozumienie o współpracy w zakresie elektronicznego doręczania nakazów doprowadzeń oraz wprowadzenia systemu usprawniającego przebieg służby konwojowej. Porozumienie zostało zawarte pomiędzy: Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Mariuszem Dąbkiem a Prezesem Sądu Okręgowego w Krakowie Panią Barbarą Baran. W imieniu Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji porozumienie podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Jacek Fabisiak.

  Dodano: 28.11.2014Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku540
Zatrzymani poszukiwani286
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący157
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach72
27.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku627
Zatrzymani poszukiwani270
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący197
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach89
26.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku566
Zatrzymani poszukiwani289
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący175
Wypadki drogowe118
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach128
25.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku530
Zatrzymani poszukiwani249
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący201
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach90
24.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku700
Zatrzymani poszukiwani118
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący310
Wypadki drogowe63
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach91
23.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku685
Zatrzymani poszukiwani149
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący269
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach71
22.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku598
Zatrzymani poszukiwani284
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący183
Wypadki drogowe110
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach130
20.11.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ