Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
 • Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
 • Producenci amfetaminy zatrzymani

  Policjanci zlikwidowali narkotykowe laboratorium, które mieściło się w garażu na jednej z posesji niedaleko Krakowa. Funkcjonariusze przechwycili 8 kg gotowej amfetaminy. Zatrzymali trzy osoby - najpierw do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 59 i 30 lat, niedługo później dołączył do nich także 36-letni "chemik". Przedstawiono im zarzuty produkowania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

  Dodano: 19.10.2014Kraków
 • Sprzedawał zaświadczenia, książeczki lekarskie, recepty

  Stołeczni kryminalni zatrzymali 23-letniego Piotra S. podejrzanego o podrabianie dokumentów. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna oferował do sprzedaży w Internecie różnego rodzaju zaświadczenia i książeczki zdrowotne. Osoba zainteresowana mogła kupić za 70 złotych wypełnione zaświadczenie lekarskie lub receptę z niewypełnionymi rubrykami dotyczącymi danych osobowych. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

  Dodano: 19.10.2014KSP Wideo
 • Uderzenie w narkobiznes. Policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 kg narkotyków

  Policjanci z Ostródy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W ich mieszkaniach znaleziono w sumie ponad 3,5 kg marihuany oraz 100 gramów pochodnych amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 150 tysięcy złotych. Mężczyznom, którzy już wcześniej byli karani za przestępstwa narkotykowe, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.10.2014Olsztyn Wideo
 • Policjantka z medalami

  Sierż. Ilona Działa z IV Komisariatu Policji w Lublinie po raz kolejny stanęła na podium. Policjantka, która już od 20 lat trenuje Taekwon-do, znów powiększyła kolekcję swoich medali. W stolicy Węgier w VI Pucharze Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF wywalczyła aż cztery krążki: dwa srebrne, złoty i brązowy.

  Dodano: 19.10.2014Lublin
 • Warmia i Mazury: kierowcy pod lupą policjantów

  W piątek i sobotę policjanci przeprowadzali działania prewencyjno-kontrolne "Dyskoteka", których celem było uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy decydują się prowadzić pod działaniem alkoholu. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie prewencyjnych działań w Braniewie policjanci zatrzymali nie tylko pijanego kierowcę oraz jego nietrzeźwych pasażerów. Jeden z mężczyzn usłyszy zarzut uprawy konopi oraz nielegalnego posiadania amunicji. W sumie skontrolowano kilkuset kierowców. Przez cały weekend zatrzymano 30 osób, które jechały po alkoholu.

  Dodano: 19.10.2014Olsztyn
 • Turniej Strzelecki Dziennikarzy o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  O pierwsze miejsce i puchar w zawodach rywalizowało prawie 40 krakowskich dziennikarzy. Turniej to wspólna inicjatywa Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i dziennikarzy. Zawody wsparły policyjne organizacje związkowe NSZZ Policjantów i NSZZ Pracowników Policji.

  Dodano: 19.10.2014Kraków
 • Marihuana z nielegalnej uprawy nie trafi na rynek

  Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która zlokalizowana była w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wewnątrz jednego z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 80 roślin oraz sprzęt i zatrzymali w tej sprawie jedną osobę. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

  Dodano: 19.10.2014Wrocław
 • Grudziądzcy policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków

  Zatrzymany przez policjantów 23-latek, u którego zabezpieczyli ponad 400 gramów marihuany i blisko 40 gramów metamfetaminy, będzie dwa razy w tygodniu „odwiedzał” komendę policji. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

  Dodano: 19.10.2014Bydgoszcz
 • Zatrzymani włamywacze i zabezpieczona broń palna – akcja kryminalnych i AT

  Policjanci z Kielc i Jędrzejowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania do domu jednorodzinnego na terenie Jędrzejowa. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku. Jeden z mężczyzn odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji - zabezpieczono m.in. pistolety maszynowe AK 47 i Sterling, broń palną krótką, a także wiele istotnych elementów broni oraz różnego kalibru i rodzaju amunicję.

  Dodano: 18.10.2014Kielce Wideo
 • Zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów dla pracownicy placówki bankowej

  Za oszustwa oraz podrabianie dokumentu odpowie 24-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski. Kobieta, będąc pracownicą placówki bankowej, przywłaszczyła na jego szkodę blisko 280 tys. złotych. Kobieta, mając dostęp do rachunków klientów, wypłacała z nich gotówkę. Aby ukryć niedobory, podrabiała dokumenty kasowe. 24-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżami

  Policjanci z Wołomina i Kobyłki zatrzymali 6 osób podejrzewanych m.in. o kradzieże motocykli, skuterów, rowerów. W prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie śledztwie zarzuty usłyszały 4 osoby. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 70 tys. złotych.

  Dodano: 18.10.2014KSP Wideo
 • Internetowi oszuści z zarzutami

  Zarzuty oszustwa i środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji usłyszeli wczoraj dwaj 24-latkowie z Białej Podlaskiej. Mężczyźni kupowali za granicą zmodyfikowane karty pamięci i pamięci przenośne o niewielkiej pojemności, a następnie sprzedawali jako pełnowartościowe pamięci o dużej pojemności. Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że z promocyjnych ofert skorzystało kilka tysięcy osób.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Przekazanie radiowozów szczecińskim policjantom

  W Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom 33 nowych samochodów. Radiowozy trafią do komendy miejskiej. Są to 23 oznakowane kia ceed oraz 10 nieoznakowanych kia venga. Auta są są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.

  Dodano: 18.10.2014Szczecin
 • Areszt dla dilera narkotykowego

  Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie ich innym osobom. W trakcie przeszukania pomieszczeń, w których przebywał podejrzany, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 3 tys. porcji środków odurzających, wagi elektroniczne i inne przedmioty służące do ich dystrybucji. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

  Dodano: 18.10.2014Wrocław Wideo
 • Zatrzymani za kradzieże pomp wodnych z remiz strażackich

  Krasnostawscy kryminalni zatrzymali dwóch 23-letnich włamywaczy Mężczyźni będą odpowiadać za włamania do remiz strażackich i kradzież wartych po kilka tysięcy złotych pomp wodnych wraz z osprzętem. Część z nich mundurowi już odzyskali. Policjanci ustalili też, że 23-latkowie na terenie kilku powiatów włamywali się do sklepów i przydomowych garaży. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.10.2014Lublin Wideo
 • Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na wnuczka"

  Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla mężczyzn zatrzymanych przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanych o oszustwa. Mężczyźni działali metodą "na wnuczka", oszukując osoby starsze. Funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padło co najmniej 34 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.10.2014Wrocław
 • Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie

  W Austriackim Graz w ramach „Graz-Marathon-2014”, w którym wystartowało 12 tys. biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata, zostały rozegrane VI Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie. Wzięła w nich udział reprezentacja polskiej Policji, która zajęła czwarte miejsce.

  Dodano: 18.10.2014KGP
 • Ćwiczenia służb mundurowych „Krata 2014”

  Podejście grupy agresywnych osób w rejon bramy głównej aresztu śledczego w celu wprowadzenia chaosu i żądanie uwolnienia współtowarzyszy osadzonych w areszcie - to jedno z założeń ćwiczeń sztabowych, które odbyły się na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. W szkoleniu tym brali udział bydgoscy policjanci, strażacy oraz służba więzienna.

  Dodano: 18.10.2014Bydgoszcz
 • Polacy sprawcami ułamka przestępstw na pograniczu z Niemcami

  Wbrew stereotypowym opiniom Polacy są sprawcami ułamka przestępstw na pograniczu polsko-niemieckim - wynika z raportu, zaprezentowanego na piątkowej konferencji w Warszawie. Jej uczestnicy podkreślali, że współpraca służb przygranicznych jest coraz efektywniejsza.

  Dodano: 17.10.2014KGP
 • Podawał się za adwokata - został zatrzymany

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali Jurija Ż. podejrzanego o oszustwa. To efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Jak ustalili śledczy, 28-latek co najmniej od lipca ubiegłego roku ustanawiał się pełnomocnikiem lub obrońcą w spawach karnych, jako adwokat. Nie był jednak wpisany na listę adwokatów. Za oszustwo może mu teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.10.2014KSP Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku881
Zatrzymani poszukiwani170
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący437
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach18
Ranni w wypadkach117
19.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku843
Zatrzymani poszukiwani173
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący363
Wypadki drogowe80
Zabici w wypadkach16
Ranni w wypadkach88
18.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku796
Zatrzymani poszukiwani261
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący309
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach115
17.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku763
Zatrzymani poszukiwani313
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach125
16.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku788
Zatrzymani poszukiwani289
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący271
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach148
15.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku766
Zatrzymani poszukiwani264
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący288
Wypadki drogowe123
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach164
14.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku825
Zatrzymani poszukiwani256
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący356
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach76
13.10.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ