Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Podejrzani o oszustwa zatrzymani

  Policjanci z KWP w Krakowie zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch oszustów, którzy - wykorzystując dane osobowe pozyskane w nielegalny sposób - zakładali konta bankowe, a potem brali pożyczki. Osób poszkodowanych z całej Polski mogą być setki.

  Dodano: 20.08.2014Kraków
 • Odpowie za usiłowanie zabójstwa

  Kryminalni z Otwocka zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa 44-letniego mieszkańca Warszawy. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony został pobity do nieprzytomności, a następnie pozbawiony ubrania, które wraz z telefonem zostało spalone. Jeszcze dziś zatrzymany 34-latek zostanie doprowadzony do otwockiej prokuratury, gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

  Dodano: 20.08.2014KSP
 • Ukradł maszynę budowlaną o wartości 100 tys. złotych

  Po krótkim pościgu policjanci ze Strzegomia zatrzymali 29-letniego mężczyznę, sprawcę kradzieży maszyny budowlanej, którą porzucił w przydrożnym rowie. Sprawca, kierując ładowarką, zniszczył na terenie zakładu kamieniarskiego m.in. bramę wjazdową, kamienne ogrodzenie, latarnie i elewację budynku. Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.08.2014Wrocław
 • Pracownik wyprowadził ze sklepowej kasy ponad 40 tys. złotych

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwo. Łukasz K. przyznał się, że pracując jako kasjer, na podstawie paragonów klientów za zakupione towary, uszczuplił dochody sklepu o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za to przestępstwo 27-latkowi grozi teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.08.2014KSP
 • Kolejni piraci tracą prawa jazdy

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego niemal codziennie zatrzymują kierujących, którzy swoją jazdą stwarzają niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Również wczoraj na K-27 kierujący ciężarowym Mercedesem wyprzedzał tak niebezpiecznie, że policjanci zadecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

  Dodano: 20.08.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Fałszywy wnuczek wyłudził 220 tys. złotych

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca województwa opolskiego, podejrzanego o szereg oszustw metodą „na wnuczka”. Tylko w ciągu jednego miesiąca ograbił on starsze osoby z kilkuset tysięcy złotych. Wczoraj, na wniosek śledczych, sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jednak nadal jest rozwojowa.

  Dodano: 20.08.2014Katowice
 • Nowe konie w zachodniopomorskiej Policji

  W lipcu konie Cynober i Kosarz rozpoczęły intensywne szkolenie mające na celu przygotowanie ich do atestacji I stopnia. Szkolenie to praca zespołowa, w której czynny udział biorą nie tylko policjanci, ale również pozostałe konie referatu konnego wydziału prewencji szczecińskiej komendy. Część ćwiczeń odbywa się przy współpracy z Akademickim Ośrodkiem Jeździeckim Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

  Dodano: 20.08.2014Szczecin
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 16 tys. paczek papierosów bez akcyzy

  Lubelscy policjanci podczas pościgu po ulicach miasta zatrzymali 39-latka, który w samochodzie przewoził prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca w czasie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie uciekał pieszo. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 245 tys. złotych.

  Dodano: 20.08.2014Lublin Wideo
 • Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

  Chełmscy kryminalni zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Na początku tygodnia mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że w jednym z chełmskich hoteli podłożony został ładunek wybuchowy. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Chełma, w przeszłości ponad 100 razy notowany za różne przestępstwa. Młodzieniec został dziś doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 20.08.2014Lublin
 • Andrychów - podsumowanie działań Policji

  Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek uczestniczył w spotkaniu podsumowującym program „Zero Tolerancji” realizowany w Andrychowie. Spotkanie odbyło się 20 sierpnia br. w Urzędzie Miasta w Andrychowie, z udziałem burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, przedstawicieli andrychowskiego samorządu oraz Policji.

  Dodano: 20.08.2014Kraków
 • Policjanci pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę

  Policjanci z powiatu złotoryjskiego pomogli 68-latkowi, którego życie było zagrożone z powodu wstrząsu cukrzycowego. Mężczyzna jechał samochodem, zjeżdżając raz na prawą raz na lewę stronę jezdni. Zachowanie kierującego wzbudziło zainteresowanie funkcjonariusza. Jak się okazało, to nie alkohol był powodem takiego zachowania na drodze. Mężczyzna chory na cukrzycę przewieziony został do szpitala.

  Dodano: 20.08.2014Wrocław
 • Zatrzymany za próbę oszustwa

  Policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który usiłował wyłudzić od mieszkanki Słupska 2,8 tys. zł. Mężczyzna podawał się za przedstawiciela Unii Europejskiej i informował o przyznanej dotacji. W zamian kobieta miała zapłacić podatek od przyznanej kwoty. Kiedy 72-latka zorientowała się, iż ma do czynienia z oszustem, wezwała policję i wskazała oszusta. Policjanci natychmiast go zatrzymali. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa.

  Dodano: 20.08.2014Gdańsk
 • Napadł na sklep, został zatrzymany po kilkudziesięciu minutach

  Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który dzisiaj rano sterroryzował kasjerkę jednego ze sklepów na terenie gminy Wiskitki, a następnie okradł. Policjanci z Żyrardowa już w godzinę po przestępstwie zatrzymali podejrzanego o ten czyn.

  Dodano: 20.08.2014Radom
 • Szkolenie psów policyjnych

  Dziś przed południem na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku funkcjonariusze razem z psami służbowymi doskonalili swoje umiejętności. Szkolenie odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego policjantów – przewodników psów.

  Dodano: 20.08.2014Białystok Wideo
 • Podsumowanie zabezpieczenia koncertu Justina Timberlake'a

  Wczoraj policjanci z Gdańska zabezpieczali koncert Justina Timberlake’a, który odbył się na stadionie PGE Arena. Funkcjonariusze, dbając o bezpieczeństwo uczestników koncertu oraz mieszkańców Gdańska, zabezpieczali m.in. tereny wokół stadionu oraz drogi dojazdowe. W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano zakłóceń ładu i porządku.

  Dodano: 20.08.2014Gdańsk
 • Zlikwidowano plantacje konopi

  Policjanci z KWP w Olsztynie zlikwidowali kolejną w regionie plantację konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 77 roślin, z których można by było uzyskać około 19 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 1 mln złotych. Kryminalni ustalili, że uzyskana z uprawy marihuana miała trafić do Wielkiej Brytanii. W tej sprawie policjanci zatrzymali czterech mężczyzn. W ręce kryminalnych z Bydgoszczy i policjantów z Tucholi wpadł z kolei inny plantator konopi - 31-latek, u którego podczas przeszukania zabezpieczono blisko 1 kg suszu roślinnego, ponad 200 sztuk roślin i przedmioty służące do ich uprawy. Wszyscy czterej zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

  Dodano: 19.08.2014Olsztyn , Bydgoszcz Wideo
 • Podejrzani o kradzieże aut „na kółko”

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP prowadzili działania skierowane przeciwko członkom grupy przestępczej dokonujących kradzieży luksusowych samochodów metodą na tzw. "kółko" i "stłuczkę". W ręce mundurowych wpadli 40-latkowie Sławomir O. ps. Usior oraz Rafał S. ps. Skroba, podejrzany o kradzież bmw X5. Trzeci z mężczyzn, 48-letni Gerard B., odpowie za pomoc w ukrywaniu kradzionych pojazdów. Wobec Rafała S. i Gerarda B. sąd zastosował tymczasowy 3-miesięczny areszt.

  Dodano: 19.08.2014KSP Wideo
 • Zakończone śledztwo i ponad 140 zarzutów dla dilerów

  Policjanci z Myszkowa, pod nadzorem prokuratury, zakończyli śledztwo dotyczące rozbitej grupy przestępczej, trudniącej się handlem narkotykami. Stróże prawa zatrzymali łącznie 13 osób, którym przedstawiono ponad 140 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sześciu najbardziej aktywnych członków grupy zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec dwóch zastosowano policyjne dozory. Praca śledczych zaowocowała aktem oskarżenia, który trafia właśnie do sądu.

  Dodano: 19.08.2014Katowice Wideo
 • Wyroki w sprawie zatrzymanych podczas meczu Real Madryt – Fiorentina

  W sobotę wieczorem na Stadionie Narodowym odbył się mecz Real Madryt – Fiorentina. Policjanci zatrzymali wówczas 7 osób, 2 podejrzane o popełnienie wykroczeń i 5 w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw. Wczoraj odbyły się posiedzenia sądów, które rozpatrzyły sprawy w ramach trybu przyspieszonego.

  Dodano: 19.08.2014KSP
 • Aresztowany za rozbój i usiłowanie zgwałcenia

  Bytomscy policjanci zatrzymali 55-latka podejrzanego o rozbój i usiłowanie zgwałcenia 29-letniej kobiety. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia.

  Dodano: 19.08.2014Katowice

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku494
Zatrzymani poszukiwani202
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący205
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach116
19.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku814
Zatrzymani poszukiwani206
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący562
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach105
18.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku778
Zatrzymani poszukiwani125
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący359
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach102
17.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku799
Zatrzymani poszukiwani132
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący402
Wypadki drogowe96
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach124
16.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku770
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący392
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach107
15.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku647
Zatrzymani poszukiwani214
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący284
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach108
14.08.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku706
Zatrzymani poszukiwani253
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący239
Wypadki drogowe85
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach99
13.08.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ