Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
 • CBŚP: Ponad pół tony nielegalnego tytoniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali dwoje mieszkańców Katowic podejrzanych o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zabezpieczyli blisko 600 kilogramów suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet 270 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.11.2014CBŚP ,Opole
 • Policjanci z Garwolina poszukują świadków potrącenia 8-latka

  Policjanci poszukują świadków potrącenia na przejściu dla pieszych 8-letniego chłopca przez osobę kierującą fordem. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w Garwolinie.

  Dodano: 28.11.2014Radom Wideo
 • Ostrzelał ciężarówkę. Zatrzymany po pościgu

  Policjanci gostynińskiej komendy zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który z broni pneumatycznej ostrzelał szybę czołową tira. 29-latek za dokonane przestępstwa i szereg wykroczeń odpowie przed sądem.

  Dodano: 28.11.2014Radom
 • Oszust zatrzymany przez policjantów wyłudził 130 tys. zł

  Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Sprawca wprowadzał swoje ofiary w błąd, co do okoliczności udzielenia pożyczki gotówkowej przez podmiot uprawniony do kredytowania, a także na zakup mieszkania we Wrocławiu. Funkcjonariusze odzyskali blisko 130 tysięcy zł, które wyłudził zatrzymany mężczyzna. Zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Wrocław
 • Mieszkaniec Kopenhagi odzyskał skradzione mienie

  29-letni mieszkaniec powiatu otwockiego trafił do policyjnej celi za spowodowanie kolizji, będąc pod wpływem alkoholu. Gdy już przebywał za kratkami, kryminalni ustalili, że jest on podejrzewany również o kradzież z pokoju hotelowego kluczyków do samochodu, którym się rozbił, oraz pieniędzy i telefonów komórkowych należących do mieszkańca Kopenhagi.

  Dodano: 28.11.2014KSP Wideo
 • Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  W tym roku śląscy policjanci wzbogacą się o przeszło 130 nowych radiowozów i dużą łódź motorową. Wśród nowych aut są zarówno egzemplarze w policyjnych, niebiesko-srebrnych barwach, jak i samochody nieoznakowane, przeznaczone do różnych rodzajów służby. Policyjni logistycy realizowali zarówno zakupy, które w połowie dofinansowały śląskie samorządy, jak i te finansowane z budżetu Policji.

  Dodano: 27.11.2014Katowice Wideo
 • Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

  Lubelscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 650 g suszu ziela konopi indyjskich, 65 krzaków i sadzonek konopi oraz 4 specjalistyczne namioty do prowadzenia uprawy. 25-letni właściciel plantacji dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Nowoczesne radiowozy dla gorzowskiej Policji

  22 nowoczesne radiowozy trafią niebawem do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu. To nowa jakość w działaniach Policji. Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych kraju korzystać będzie z takiego rozwiązania.

  Dodano: 27.11.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Wyłudzili z NFZ około ćwierć miliona złotych

  Bytomscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie około ćwierć miliona złotych. 46-letnia pracownica domu pomocy społecznej oraz 49-letni właściciel sklepu medycznego oszukiwali NFZ w latach 2010 – 2013. Mieszkańcy Śląska usłyszeli łącznie prawie 1100 zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Grozi im teraz nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.11.2014Katowice
 • 21-latka poszukiwana ENA zatrzymana

  Policjanci wydziału kryminalnego KSP zatrzymali 21-letnią Klaudię S., poszukiwaną przez prokuraturę na Ochocie w celu ustalenia miejsca pobytu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w Niemczech. Kobieta jest podejrzana o dokonanie 21 oszustw metodą na tzw. wnuczka zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014KSP Wideo
 • Zatrzymani pseudokibice usłyszeli zarzuty

  Policjanci postawili zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń sześciu osobom zatrzymanym po niedzielnych zamieszkach, do jakich doszło przy ulicy Sportowej w Mielcu. Zatrzymani to pseudokibice Zagłębia Sosnowiec, którzy przyjechali na mecz swojej drużyny z drużyną Stali Mielec.

  Dodano: 27.11.2014Rzeszów
 • Zatrzymany za rozbój i usiłowanie zabójstwa

  W poniedziałek policjanci zatrzymali 19-latka w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, który podróżował na trasie Czersk - Brusy został napadnięty i pobity przez autostopowicza, którego zabrał do samochodu. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

  Dodano: 27.11.2014Gdańsk
 • Nie wszystko złoto co się świeci – podejrzani o handel trafili do aresztu

  Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać w jednym z płockich kantorów sztabki złota. Złoto zostało zabezpieczone w związku z podejrzeniem, że nie jest to prawdziwy kruszec. Decyzją sądu, zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 27.11.2014Radom Wideo
 • Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

  Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach ataku na konwój przewożący Vipa, przeprowadzanie interwencji wobec szczególnie niebezpiecznego przestępcy, to tylko niektóre z założeń realizowanych podczas dzisiejszych ćwiczeń. Organizatorem warsztatów dla służb mundurowych województwa lubelskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, byli funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. W szkoleniu udział wzięło blisko 40 funkcjonariuszy. To policjanci z KWP i KMP w Lublinie, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojska i ABW.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Po raz drugi zagramy dla chorego Michałka

  Policjanci z grodziskiej komendy już po raz drugi organizują „Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej - dla Michałka”. Zebrane w czasie trwania turnieju środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu chorego na białaczkę 4-letniego chłopca. W turnieju udział wezmą reprezentacje służb mundurowych resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Obrony Narodowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 29 listopada od godziny 8.00 do grodziskiej hali sportowej przy ul. Westfala 3A.

  Dodano: 27.11.2014KSP
 • Policjanci badają sprawę znęcania się nad wychowankami domu dziecka

  Policjanci z Działdowa we współpracy z miejscową prokuraturą rejonową prowadzą czynności w sprawie znęcania się przez kierownictwo domu dziecka nad wychowankami tej placówki.

  Dodano: 27.11.2014Olsztyn
 • Zatrzymani za fałszywy alarm bombowy w sądzie

  Jaworscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie. W związku ze zgłoszeniem ewakuowani z budynku zostali wszyscy pracownicy oraz petenci. W kilkugodzinne działania zaangażowanych było wiele służb. Policyjni pirotechnicy przeszukali obiekt, nie ujawniając ładunków wybuchowych. Dodatkowo u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

  Dodano: 27.11.2014Wrocław Wideo
 • Pijany przejechał na czerwonym świetle

  Policjanci zatrzymali do kontroli 31-latka, który przejechał na czerwonym świetle. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Opola stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

  Dodano: 27.11.2014Opole Wideo
 • Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który napadł i pobił studentkę

  Policjanci z ruchu drogowego KMP w Lublinie w bezpośrednim pościgu, zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna wyrwał torebkę idącej ulicą kobiecie, a następnie, gdy ta pobiegła za nim i chciała odzyskać swoją własność, została przez napastnika pobita. 31-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

  Dodano: 27.11.2014Lublin
 • Zgłosił fikcyjną kradzież bmw

  Policjanci z zespołu do walki z przestępczością samochodową z wołomińskiej komendy zatrzymali 48-letniego Dariusza K. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna został wykorzystany jako tzw. „słup” podczas rejestracji i ubezpieczenia w firmie leasingowej. samochodu. Następnie zatrzymany zgłosił fikcyjną kradzież auta, co miało posłużyć do wyłudzenia od ubezpieczyciela odszkodowania za pojazd. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie Dariusz K. został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014KSP
 • Poszukiwany listem gończym zatrzymany po pościgu

  Siedleccy policjanci zatrzymali po pościgu 50-latka poszukiwanego listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, uciekał samochodem przed mundurowymi. Zatrzymany trafi do zakładu karnego na najbliższe 5 lat.

  Dodano: 27.11.2014Radom
 • Policjanci odzyskali części od skradzionych pojazdów

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie odzyskali podzespoły skradzionych pojazdów. Zatrzymano mężczyznę, który usłyszał już zarzuty paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014Radom

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku540
Zatrzymani poszukiwani286
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący157
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach72
27.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku627
Zatrzymani poszukiwani270
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący197
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach89
26.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku566
Zatrzymani poszukiwani289
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący175
Wypadki drogowe118
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach128
25.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku530
Zatrzymani poszukiwani249
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący201
Wypadki drogowe76
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach90
24.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku700
Zatrzymani poszukiwani118
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący310
Wypadki drogowe63
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach91
23.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku685
Zatrzymani poszukiwani149
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący269
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach71
22.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku598
Zatrzymani poszukiwani284
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący183
Wypadki drogowe110
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach130
20.11.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ