Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Bezpieczne święta
 • „Western” i siedemnastu innych podejrzanych zatrzymanych przez CBŚP w Poznaniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Marka F. pseudonim „Western”. Wraz z nim, zatrzymano siedemnaście innych osób. Wszyscy są podejrzani o wymuszenia rozbójnicze i szereg innych przestępstw kryminalnych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto.

  Dodano: 17.12.2014CBŚP , Poznań Wideo
 • Odzyskali samochody skradzione w Berlinie i w Polsce

  Działania policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową doprowadziły w ostatnich dniach do zatrzymania sześciu mężczyzn zajmujących się kradzieżami i paserstwem samochodów. Ponadto funkcjonariusze odzyskali trzy mazdy cx5, skradzione w Niemczech, oraz dwie toyoty yaris, toyotę land cruiser i mazdę 3, które zniknęły z parkingów w Warszawie i Płocku. Pięciu mężczyzn zostało decyzją sądu tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, jeden został objęty policyjnym dozorem.

  Dodano: 17.12.2014KSP Wideo
 • Oszukał kilkanaście osób na ponad 330 tysięcy złotych

  Mieszkaniec Podkarpacia, który oszukał przy kupnie samochodów dostawczych kilkanaście osób z terenu całej Polski i wyłudził od nich 334 tysiące złotych, został zatrzymany przez policjantów z tarnowskiej komendy miejskiej. W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie 28-latek usłyszał 15 zarzutów oszustw, usiłowania oszustwa oraz podrobienia dokumentów. Grozi za to do 8 lat pozbawiania wolności. Policjanci odzyskali 4 przywłaszczone pojazdy.

  Dodano: 17.12.2014Kraków
 • Pod pozorem uprowadzenia chciał wyłudzić 50 tys. złotych okupu

  Policyjna grupa ekspertów rozwiązała sprawę rzekomego uprowadzenia mieszkańca Iławy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24-letni Paweł P., wykorzystując wiedzę o zaginięciu młodego mężczyzny, chciał wyłudzić od jego rodziny 50 tys. złotych okupu za jego uwolnienie. Już po 4 dniach od zgłoszenia podejrzany został zatrzymany na jednej z gdyńskich ulic. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.12.2014Olsztyn
 • Zatrzymany tuż po napadzie

  Szybka i skuteczna interwencja Policji w Nowej Soli. Sprawca napadu, po sterroryzowaniu ofiary przedmiotem do złudzenia przypominającym broń, został obezwładniony i zatrzymany przez dwie policjantki. Kluczem do sukcesu okazało się doskonałe wyszkolenie funkcjonariuszek. Obydwie panie w mundurach, od lat czynnie uprawiając sport, nie miały problemów z obezwładnieniem groźnego napastnika.

  Dodano: 17.12.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Nowe narzędzie w walce z przestępczością narkotykową

  Eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie wzbogacili się o nowe urządzenie do szczegółowego badania narkotyków i tzw. dopalaczy. Nowoczesny chromatograf umożliwia szybsze i bardziej szczegółowe określenie składu chemicznego i stężenia badanej substancji. Lubelskie laboratorium jako pierwsze w Polsce zostało wyposażone w tak zaawansowany sprzęt. Zakup sfinansowano z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

  Dodano: 17.12.2014Lublin Wideo
 • Tymczasowy areszt dla sprawcy napaści na policjanta

  W miniony weekend rybniccy, wodzisławscy oraz jastrzębscy policjanci prowadzili wspólny pościg za kierowcą golfa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki, mężczyzna uszkodził 2 policyjne radiowozy i próbował rozjechać jednego z mundurowych. Przy zatrzymanym 22-latku stróże prawa znaleźli marihuanę oraz tabletki ekstazy. Młody jastrzębianin odpowie ponadto za jazdę pod wpływem środków odurzających. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

  Dodano: 17.12.2014Katowice Wideo
 • Nowe radiowozy dla mazowieckiej drogówki

  Benzynowy silnik o pojemności blisko 3 litrów, moc silnika 325 KM, do 100 km/h przyspiesza w ciągu 6 sekund. To nowe radiowozy mazowieckiej drogówki, wyposażone w videorejestratory. Samochody opel insignia, policjanci otrzymali w ramach tzw. Funduszy Szwajcarskich.

  Dodano: 17.12.2014Radom Wideo
 • Areszt za ćwierć kilograma amfetaminy

  Świnoujscy policjanci zatrzymali parę narzeczonych w związku z posiadaniem środków odurzających. W zajmowanym przez nich mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi nawet do lat 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.12.2014Szczecin
 • Bezakcyzowy bagaż wysypał się na jezdnię

  Ponad 8 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znajdowało się w osobowym fordzie, którego kierowca - jadąc krajową "17" - stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie. Jego auto dachowało. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa to kwota ponad 120 tys. złotych. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał na obserwacji w szpitalu.

  Dodano: 17.12.2014Lublin
 • Policyjny pościg z finałem na poligonie

  Toruńscy policjanci zatrzymali kierowcę chevroleta, który - chcąc uniknąć kontroli - zaczął uciekać. W kilkukilometrowym pościgu ulicami Torunia brało udział kilka radiowozów. 58-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

  Dodano: 17.12.2014Bydgoszcz
 • Podejrzany o oszustwa internetowe zatrzymany

  Poszukiwany na podstawie 11 listów gończych i zarządzeń prokuratora internetowy oszust zatrzymany przez śledczych. Przestępca na fikcyjnych aukcjach sprzedawał markowe buty znanych firm. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.12.2014Kraków
 • Opolska Policja wspiera hospicjum dla dzieci

  Opolscy policjanci wspierają maluchy z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. W centrach handlowych rozdawali własnoręcznie upieczone pierniczki. W tej charytatywnej akcji uczestniczyli Opolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Irena Doroszkiewicz i jej I Zastępca insp. Jan Lach. Tysiące smakołyków trafiło do Opolan, którzy swoimi datkami wsparli potrzebujących. Pieniądze zostaną teraz przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu, potrzebnego dzieciom.

  Dodano: 17.12.2014Opole
 • Zatrzymany za usiłowanie kradzieży samochodu

  Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży samochodu. Mężczyzna próbował ukraść jaguara wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 17.12.2014Poznań Wideo
 • Wpadli na kradzieży samochodu - jeden kierował autem, a drugi go pchał

  Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali 2 mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży samochodu. Sprawcy posłużyli się dość nietypową metodą. Jeden z nich wszedł do auta przez otwartą klapę bagażnika, a drugi pchał pojazd. Obydwaj byli nietrzeźwi.Sprawcy chcieli pojechać vw polo do domu, a potem ukryć go, rozebrać i sprzedać na części. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje sąd.

  Dodano: 17.12.2014Wrocław
 • Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów oraz tytoniu

  Policjanci z komend wojewódzkich w Radomiu oraz Wrocławiu udaremnili przestępstwa związane z nielegalnym posiadaniem wyrobów tytoniowych. Dzięki realizacjom i zatrzymaniu osób prowadzących ten przestępczy proceder nie doszło do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

  Dodano: 17.12.2014Radom , Wrocław
 • Podpisanie porozumienia o współpracy szkoleniowej

  W Komendzie Głównej Policji doszło dziś do podpisania porozumień między Komendantem Głównym Policji, gen. insp. dr. Markiem Działoszyńskim oraz przewodniczącymi Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych. Porozumienie wynika z dbałości o podnoszenie poziomu wiedzy i potrzeby wymiany doświadczeń w zakresie organizowania i powadzenia czynności na miejscu katastrof komunikacyjnych.

  Dodano: 16.12.2014KGP
 • Lubelskie spotkanie opłatkowe służb mundurowych

  Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Dziś, w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe czternastu służb mundurowych województwa lubelskiego. Podczas rozbrzmiewających dźwięków kolędy, przy akompaniamencie artystów z Filharmonii Lubelskiej uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

  Dodano: 16.12.2014Lublin Wideo
 • Przemycali, uprawiali i handlowali narkotykami

  Sześć osób podejrzanych o uprawę i handel narkotykami zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu. Wśród zatrzymanych, którzy wpadli w ręce mazowieckich policjantów był również kurier, który przewoził narkotyki z Holandii. Funkcjonariusze zlikwidowali także plantację marihuany. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 16.12.2014Radom Wideo
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

  Policjanci z KWP w Poznaniu i KPP w Czarnkowie zatrzymali 15 grudnia podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa 26-letniego mieszkańca Czarnkowa. Do zdarzenia doszło 9 grudnia w Czarnkowie. Od tamtej pory mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z woj. wielkopolskiego. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.12.2014Poznań Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku630
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący185
Wypadki drogowe109
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach116
16.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku604
Zatrzymani poszukiwani278
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący196
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach118
15.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku734
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący287
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach94
14.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku725
Zatrzymani poszukiwani161
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący290
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach90
13.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku636
Zatrzymani poszukiwani295
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe152
Zabici w wypadkach14
Ranni w wypadkach177
12.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku644
Zatrzymani poszukiwani315
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący188
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach110
11.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku582
Zatrzymani poszukiwani304
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący166
Wypadki drogowe100
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach113
10.12.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ