Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Wszystkich Świętych - bądźmy ostrożni
 • Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
 • Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
 • "Bezpieczny Stadion 2014"

  Dzisiaj w Targach Kielce o bezpieczeństwie meczów piłkarskich Komendant Główny Policji generalny inspektor Marek Działoszyński rozmawiał z Prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Dyskusja była elementem Konferencji "Bezpieczny Stadion". W przedsięwzięciu tym uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, PZPN i Ekstraklasy.

  Dodano: 30.10.2014Kielce Wideo
 • Spada liczba napadów

  Ostatnie lata to widoczny spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia - w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny. Policja jest skuteczna w walce z przestępczością, a Polacy czują się bezpiecznie.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Oszustwa „na policjanta” – bądźmy szczególnie ostrożni

  Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Nowe radiowozy dla Policji

  100 milionów złotych zostanie przeznaczonych w budżecie Policji na 2015 rok na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi

  30 października 2014 roku na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowej siedziby I Komisariatu obsługującego teren Śródmieścia Łodzi. Nowa siedziba będzie dostosowana do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

  Dodano: 30.10.2014Łódź
 • Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali 6 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o przemyt z Holandii i sprzedaż znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń śledczych, mężczyźni w latach 2011 – 2012 wprowadzili do obrotu około 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Policjanci udaremnili przemyt tytoniu

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili przemyt wyrobów tytoniowych z Czech do Anglii. Szlak tranzytowy prowadził przez Małopolskę. Zabezpieczono 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie miliona złotych, która przewożona była przez granice tirami, jako wyściółka dla gryzoni.

  Dodano: 30.10.2014Kraków
 • Aresztowany za posiadanie materiałów wybuchowych i narkotyków

  Szczecińscy policjanci ustalili, że mieszkaniec Szczecina posiada znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń policjanci znaleźli nie tylko spore ilości amfetaminy, ale również samodzielnie wykonany ładunek wybuchowy oraz amunicję. 44-latek został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Szczecin
 • Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

  Policjanci ze Śremu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili dziuplę, w której zabezpieczyli ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nielegalny tytoń należy do 53-letniego mieszkańca Poznania. Naraził on Skarb Państwa na straty w wysokości około 800 tysięcy złotych.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Fałszywy wnuczek zatrzymany

  Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ustalili i zatrzymali 23-letniego Lukasa F. Mężczyzna, działając metodą na wnuczka, wyłudził od mieszkańców Lublina ponad 30 tys. złotych. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do prokuratury. Za oszustwo grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 30.10.2014Lublin Wideo
 • Policjanci ustalili żartownisia

  Brzozowscy policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu o wypadku w Humniskach. Jego „żart” postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe. Na miejsce został skierowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgłaszającym okazał się 11-letni mieszkaniec Humnisk.

  Dodano: 30.10.2014Rzeszów
 • Ku czci ich pamięci…

  Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podczas uroczystego apelu przy asyście kompanii honorowej KWP w Olsztynie odsłonięto tablicę upamiętniającą policjantów, którzy zginęli na służbie w latach 1919-2014 roku broniąc życia, zdrowia i mienia obywateli. Tablicę odsłoniły rodziny ofiar. W uroczystości wzięli udział nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, funkcjonariusze oraz przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i innych instytucji.

  Dodano: 30.10.2014Olsztyn
 • Wyjaśniona sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu

  Wyjaśniła się sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu. Mężczyzna pomylił samochody wkładając bankową walizkę do samochodu obcej kobiety. Przez kilkanaście godzin trwała policyjna akcja związana z neutralizacją potencjalnego ładunku wybuchowego.

  Dodano: 30.10.2014Kraków
 • Fałszywa wnuczka trafiła do aresztu

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali 26-letnią kobietę, która usiłowała metodą na wnuczka wyłudzić od 74–letniej mieszkanki Augustowa 23 tysiące euro. Wczoraj decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Białystok
 • Areszt za usiłowanie zabójstwa

  W połowie października w Ciechanowie, dwaj mężczyźni napadli na 22-latka, który został bardzo dotkliwie pobity, odnosząc bardzo poważne obrażenia. Dwaj sprawcy zbiegli wtedy przed przyjazdem policji, ale zostali zatrzymani kilka dni temu. Zebrany materiał dowodowy pozwoliły przedstawić im zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Radom
 • Odnaleziona broń i zatrzymani jej właściciele

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komisariatu Policji w Strawczynie wspomagani przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej z Kielc, zabezpieczyli na terenie jednej z miejscowości w gminie Mniów, trzy jednostki broni oraz amunicję. Dwaj mężczyźni podejrzewani o posiadanie broni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.10.2014Kielce
 • Zatrzymany za zdewastowanie bankomatu

  24-latek mający blisko 3 promile alkoholu w organizmie został zatrzymany przez nyskich policjantów za zdewastowanie bankomatu i drzwi wejściowych banku. Tuż przed zatrzymaniem mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii mężczyzna rzucał w bankomat kamieniami. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Opole
 • Gen. insp. Marek Działoszyński na Konwencie Marszałków Województw Rzeczpospolitej Polskiej

  W ramach lubelskiego przewodnictwa, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, odbył się Konwent Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas dwudniowych obrad poruszone zostały tematy dotyczące rozwoju polskich województw i miast także w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020. Dzisiaj na konwencie głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.10.2014Lublin
 • CBŚP rozbiło grupę przestępczą - ukradli 210 tys. litrów paliwa

  Skradli 210 tysięcy litrów oleju napędowego o wartości ok. 900 tys. zł. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się tym przestępczym procederem. To nie jedyne zatrzymania w tej sprawie. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali łącznie 23 osoby.

  Dodano: 29.10.2014CBŚP , Wrocław
 • Przemycał narkotyki w specjalnej skrytce samochodowej

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z funkcjonariusza Straży Granicznej w Łodzi zatrzymali 49-letniego przemytnika i zabezpieczyli blisko 2400 gramów marihuany ukrytej w specjalnej skrytce samochodowej. Kurier przewoził narkotyki z Holandii Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.10.2014Łódź Wideo
 • Oszuści udawali funkcjonariuszy CBA

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Maciej S. wraz z inną osobą podając się za wnuczka, a następnie funkcjonariusza CBA, wyłudził od swojej ofiary 90 tys. złotych. 26-latkowi za to przestępstwo grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.10.2014KSP Wideo
 • Szef Policji z wizytą w Międzyrzeczu

  Budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu rozpoczęto pod koniec ubiegłego roku. We wtorek teren inwestycji odwiedził Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, który przyglądał się postępom prac na placu budowy.

  Dodano: 29.10.2014Gorzów Wlkp.

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani315
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący238
Wypadki drogowe81
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach83
30.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku617
Zatrzymani poszukiwani280
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący197
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach98
29.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku622
Zatrzymani poszukiwani281
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący203
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach125
28.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku671
Zatrzymani poszukiwani215
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach87
27.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku796
Zatrzymani poszukiwani144
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący354
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
26.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku717
Zatrzymani poszukiwani146
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący319
Wypadki drogowe75
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach93
25.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku673
Zatrzymani poszukiwani256
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach90
24.10.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ