Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • CBŚ uderzyło w „Bukaciaków" - zatrzymano 17 osób

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP na terenie województw mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego zatrzymali kolejnych 17 osób powiązanych z grupą „Bukaciaka”. 15 z nich na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zostało tymczasowo aresztowanych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ Wideo
 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 40 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.

  Dodano: 01.10.2014Kraków
 • Kolejny cios CBŚ w przestępczość akcyzową – przechwycono tytoń i papierosy o wartości blisko 700 tys. zł

  Przechwycone ponad 10 ton tytoniu i 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczone specjalistyczne maszyny do foliowania i pakowania, dwa samochody ciężarowe wykorzystywane do nielegalnego procederu oraz poligrafia w postaci etykiet z nadrukami znaków towarowych znanych firm tytoniowych - to efekt wspólnej realizacji policjantów z CBŚ i funkcjonariuszy Izby Celnej. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas przeładunku transportu nielegalnej krajanki tytoniu pochodzącej z przemytu. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 22 mln zł.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ , Wrocław
 • Policjanci odzyskali zabytkową maskę egipską

  Policjanci z Zespołu Zwalczania Przestępczości Przeciwko Dziedzictwu Narodowemu w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi odzyskali oferowaną do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych zabytkową maskę egipską datowaną na okres 1086-664 p.n.e.

  Dodano: 01.10.2014Łódź
 • 71 osób oskarżonych w sprawie wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT

  Policjanci z KWP w Olsztynie, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie, zakończyli śledztwo przeciwko 71 osobom. Sprawa dotyczy wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT, gdzie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 50 mln złotych. 71 oskarżonych to „podwykonawcy” i część grupy przestępczej zajmującej się tworzeniem fikcyjnych firm, które wytwarzały nieprawdziwą dokumentację podatkową na rzecz legalnie działających podmiotów gospodarczych, jak się okazało jednego właściciela – mieszkańca Warszawy. Wobec pomysłodawcy i głównego podejrzanego oraz pozostałych członków grupy nadal prowadzone jest śledztwo.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn
 • Zatrzymany sprawca brutalnego napadu rabunkowego

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o brutalny napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia na właściciela kantoru. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.10.2014Białystok
 • Polsko-szwedzkie seminarium przeciw przestępczości i zjawiskom społecznie uciążliwym

  1 października 2014 roku w Sali Generalskiej Komendy Głównej Policji odbyło się polsko–szwedzkie seminarium pt. „Rola Policji w zapobieganiu przestępczości i zjawiskom społecznie uciążliwym – współpraca międzyinstytucjonalna – dobre praktyki”.

  Dodano: 01.10.2014KGP
 • Poszukiwany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym w jednym z klubów zatrzymany

  Mężczyzna poszukiwany przez policjantów w związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym w jednym z wrocławskich klubów, wpadł w ręce funkcjonariuszy. Policjanci z Wrocławia ustalili jego miejsce pobytu, a następnie zatrzymali poszukiwanego na terenie województwa opolskiego, gdzie ukrywał się w mieszkaniu znajomej. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd po wykonaniu czynności przez policjantów, będzie doprowadzony do prokuratury, prowadzącej w tej sprawie śledztwo.

  Dodano: 01.10.2014Wrocław
 • Chciał zemsty na policjancie – został ukarany przez sąd

  Za celowe pomówienie policjanta mieszkaniec Pińczowa ukarany został przez sąd. Uznany za winnego 54-latek ma obowiązek zapłaty grzywny, a także nawiązki na rzecz pokrzywdzonego funkcjonariusza, musi pokryć też koszty postępowania sądowego. Jest to efekt współpracy funkcjonariuszy z Wydziału w Kielcach Biura Spraw Wewnętrznych z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Jak ustalono, 54-latek w kilkunastu anonimowych pismach pomawiał funkcjonariusza Policji, zarzucając mu przyjmowanie korzyści majątkowych oraz niegodne zachowanie, kompromitujące wizerunek Policji. Była to zemsta za ukaranie go mandatem.

  Dodano: 01.10.2014Kielce
 • Zakończenie śledztwa w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli właśnie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie śledztwo w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. W zderzeniu pociągów, do jakiego doszło 3 marca 2012 roku w Chałupkach, 16 osób zginęło i 160 zostało rannych. W prowadzonym śledztwie oskarżono dwójkę dyżurnych ruchu, pełniących służbę na posterunkach kolejowych w Sporowej i Starzynach.

  Dodano: 01.10.2014Katowice
 • Odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad psem swojej byłej konkubiny. U zwierzęcia stwierdzono m.in. całkowitą utratę wzroku, a uszkodzenia obu gałek ocznych związane było z silnym bólem, krwawieniem, wielkim cierpieniem fizycznym oraz psychicznym. Za tak bestialskie zachowanie mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Poznań Wideo
 • Motocyklista sprawcą kolizji w centrum miasta

  Mandatem karnym i ogólnymi potłuczeniami ciała zakończyła się kolizja spowodowana przez motocyklistę. Kierowca jednośladu, przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedzał kierującego osobową skodą, który był w trakcie skrętu w lewo. Zdarzenie, które doprowadziło do przewrócenia się motocyklisty, zostało zarejestrowane przez kamery ITS.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn Wideo
 • Policjanci odzyskali skradzione auto i zatrzymali złodzieja

  W niespełna pół godziny policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. Młody mężczyzna wpadł, kiedy jeździł skradzionym autem wraz z kolegami po ulicach miasta. 18-latkowi za kradzież samochodu grozi 5 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Poznań
 • Przekroczył dozwoloną prędkość o 125 km/h - stracił prawo jazdy

  O 125 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 32-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Dębina. W terenie zabudowanym mężczyzna gnał swoim volvo aż 175 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy. Teraz jego sprawę skierują z wnioskiem o ukaranie do sądu.

  Dodano: 01.10.2014Opole
 • Zaatakowali interweniujących policjantów

  Ostrołęccy policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia, gdzie kierujący ciągnikiem rolniczym podniósł ładowaczem czołowym samochód z dwuletnim dzieckiem w środku. Interweniujących policjantów zaatakowano prętami i spawarką. Mężczyznom za czynną napaść na policjantów grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Radom
 • Szybko odnaleźli zaginionych

  Prawie każdego dnia do policjantów w regionie zgłaszają się osoby potrzebujące pomocy w odnalezieniu swoich zaginionych bliskich. Tylko wczoraj mrągowscy policjanci prowadzili poszukiwania 80–letniego mieszkańca gminy Sorkwity, który cierpiąc na zaniki pamięci wyszedł z domu w kierunku lasu, a giżyccy funkcjonariusze szukali 15-latki, która po porannym wyjściu do szkoły nie wróciła do domu. Obie sprawy szybko się wyjaśniły i miały szczęśliwy finał.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn
 • Policjanci z drużyny rowerowej zakończyli służbę

  Policjanci z opolskiej policyjnej drużyny rowerowej zakończyli swoją służbę. Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu przez ponad 4 miesiące patrolowali na rowerach kąpieliska, skwery leśne, a także centra miast w całym województwie.

  Dodano: 01.10.2014Opole
 • Matka z córką odpowiedzą za usiłowanie rozboju

  Za usiłowanie rozboju odpowie 37-letnia kobieta oraz jej 18-letnia córka. Obie weszły do domu 77-latki i jej 73-letniego znajomego, a następnie zażądały wydania pieniędzy. Kiedy spotkały się z odmową, zaatakowały swoje ofiary. Jak się okazało, doskonale je znały, ponieważ wcześniej zajmowały się gospodarstwem, pomagając 70-latkom. Napastniczki podczas pościgu zostały zatrzymane przez policjantów z Bełżyc. Były nietrzeźwe: 37-latka miała prawie 2 promile, a jej córka ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

  Dodano: 01.10.2014Lublin
 • Nie daj się oszukać

  Wczoraj koneccy kryminalni zatrzymali 3 obywateli Słowacji podejrzewanych o oszustwo. 84-letnia kobieta, która chciała pomóc obcokrajowcom w potrzebie, straciła 1000 złotych. Ustawodawca za oszustwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

  Dodano: 01.10.2014Kielce
 • Komendant Główny Policji na naradzie z Prokuratorem Generalnym

  W dniach 29-30 września 2014 r. w siedzibie Prokuratury Generalnej odbyła się narada Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta z Prokuratorami Apelacyjnymi. W spotkaniu wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler, a także Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji insp. Waldemar Krawczyk. Prokuraturę Generalną reprezentowali również dyrektorzy i zastępcy dyrektorów departamentów i biur Prokuratury Generalnej.

  Dodano: 30.09.2014KGP
 • CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy

  Policjanci CBŚ zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Ta profesjonalnie zorganizowana wytwórnia mieściła się w niepozornie wyglądającym pomieszczeniu, na terenie posesji w niewielkiej miejscowości powiatu pilskiego. Pomysłodawca i organizator tego nielegalnego procederu usłyszał już zarzut wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 30.09.2014CBŚ , Bydgoszcz Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku645
Zatrzymani poszukiwani287
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący207
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach100
30.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku740
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący289
Wypadki drogowe94
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach111
29.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku1178
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący646
Wypadki drogowe87
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach105
28.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku747
Zatrzymani poszukiwani148
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący330
Wypadki drogowe116
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach138
27.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku678
Zatrzymani poszukiwani237
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący264
Wypadki drogowe125
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach150
26.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku605
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący190
Wypadki drogowe70
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach80
25.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku574
Zatrzymani poszukiwani254
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący168
Wypadki drogowe95
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach112
24.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ