Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Odznaczenia dla funkcjonariuszy Policji

  45 funkcjonariuszy Policji odebrało dzisiaj z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych Grzegorza Karpińskiego odznaczenia, medale i wyróżnienia. Za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa policjanci wyróżnieni zostali Krzyżami Zasługi za Dzielność i złotymi Medalami za Zasługi dla Policji. Sekretarzowi Stanu w MSW w ceremonii towarzyszył Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

  Dodano: 05.05.2015KGP
 • 16. Konferencja Europolu dotycząca ochrony świadków

  Dzisiaj w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa konferencja Europolu dotycząca ochrony świadków. W tym roku współorganizatorem przedsięwzięcia jest Centralne Biuro Śledcze Policji. Wśród wielu znamienitych gości obecnych na konferencji wymienić należy m.in. Prezydenta Lecha Wałęsę, który uczestnicząc w tym ważnym wydarzeniu nie tylko podniósł jego rangę, ale w swoim wystąpieniu udzielił uczestnikom spotkania kilku cennych uwag.

  Dodano: 05.05.2015CBŚP
 • Policjanci zlikwidowali kolejną krajalnię tytoniu

  Policjanci CBŚP wspólnie z Izbą Celną z Poznania zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu. Zabezpieczono łącznie ponad 2,5 tony suszu tytoniowego i gotowej krajanki tytoniowej. Policjanci zatrzymali 2 osoby, które swoim działaniem naraziły Skarb Państwa na straty 1,5 miliona złotych.

  Dodano: 05.05.2015CBŚP , Poznań
 • Policjanci przechwycili 56 tys. butelek podrobionego szamponu

  Policjanci z Rzeszowa zabezpieczyli ponad 56 tys. butelek podrobionego szamponu przeciwłupieżowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli podróbki sprzedawane w jednej z sieci handlowych na terenie Rzeszowa, przeprowadzili też przeszukania w hurtowniach na terenie kilku województw. To jedno z największych tego typu zabezpieczeń w Europie.

  Dodano: 05.05.2015Rzeszów
 • Zabezpieczono arsenał broni i materiałów wybuchowych

  Wszystko zaczęło się od znalezienia przy 27-latku jednej sztuki amunicji. Zakończyło na odkryciu prawdziwego arsenału materiałów wybuchowych i nielegalnej broni gromadzonej na terenie jednej z posesji na obrzeżach Kozienic. Mężczyzna, który gromadził te niebezpieczne materiały, usłyszał już zarzuty. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

  Dodano: 05.05.2015Radom Wideo
 • Zrabowali kilkaset tysięcy złotych w gotówce - grozi im 12 lat więzienia

  Policjanci z Łodzi i Koluszek na terenie kilku powiatów, przy wsparciu antyterrorystów, zatrzymali cztery osoby związane z rozbojem na pracowniku kantoru. Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

  Dodano: 05.05.2015Łódź
 • W garażu była kradziona toyota i marihuana

  Skradzioną na terenie Warszawy toyotę yaris, kryminalni z Wołomina odnaleźli w Kobyłce. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem. Samochód z załączonym urządzeniem do zagłuszania sygnału GPS znajdował się z garażu należącym do 19-letniego Jakuba W. W tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli także marihuanę. 19-latek oraz 18-letni Adrian B. już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży toyoty. Ten pierwszy dodatkowo posiadania środków odurzających.

  Dodano: 05.05.2015
 • Policjanci odzyskali skradziony samochód warty blisko 50 tysięcy złotych

  Wrocławscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej, prowadząc działania na terenie województwa wielkopolskiego, zlikwidowali tzw. dziuplę samochodową. Odzyskali skradzione auto warte blisko 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 100 różnego rodzaju części samochodowych prawdopodobnie pochodzących z kradzieży.

  Dodano: 05.05.2015Wrocław
 • Pirat drogowy w audi

  Policjanci z podlaskiej drogówki zatrzymali 27-latka kierującego audi za przekroczenie prędkości o 64 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący stracił już prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych, a ponadto kieruje pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

  Dodano: 05.05.2015Białystok Wideo
 • Oszustki usłyszały 188 zarzutów za wyłudzenie 190 tys. złotych

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą żywieckiej komendy zakończyli prowadzone od lutego 2014 śledztwo przeciwko dwóm mieszkankom powiatu żywieckiego. Kobiety, wykorzystując dane personalne innych osób, zaciągały kredyty i pożyczki w różnych bankach i instytucjach finansowych. Straty, jakie wyrządziły, sięgają 190 tys. złotych. Oszustki usłyszały łącznie 188 zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 8 lat więzienia. O ich dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd.

  Dodano: 05.05.2015Katowice
 • Sierżant Nadia Sochocka - policjantka i strażak ochotnik w jednym

  Sierżant Nadia Sochocka z Ostródy to policjantka i strażak w jednym. Praca jest jej pasją i służbą. Pomaganie ludziom to dla niej najwyższa wartość. Mimo że jest dziś czynną policjantką Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie, to nie zaniedbuje też swojej funkcji w Straży Pożarnej. Jej kierownik asp. Rafał Klimecki mówi o policjantce, że jest „dziewczyną z charakterem, nie boi się wyzwań. Jest lubiana przez swoich kolegów i koleżanki z pracy. Zauważa, że praca w Policji sprawia jej satysfakcję”.

  Dodano: 05.05.2015
 • Przygotowania do sezonu wakacyjnego na wybrzeżu Adriatyku

  Polacy bardzo chętnie na miejsce letniego wypoczynku wybierają nieodległe, a słoneczne wybrzeże Adriatyku. Liczba polskich turystów dynamicznie wzrasta - w ubiegłym roku oficjalnie przekroczyła 700 tys. osób. Co ważne, od 2010 r. Komenda Główna Policji w sezonie wakacyjnym organizuje na wybrzeżu Adriatyku polsko-chorwackie patrole. Właśnie wdrożono procedurę doboru kandydatów do pełnienia tej zaszczytnej misji. Termin zgłoszenia kandydatur mija 15 maja.

  Dodano: 05.05.2015KGP
 • Wspólne działania policjantów z Warszawy i Trzebnicy zapobiegły tragedii

  Próbował targnąć się na własne życie. Szybko podjęte działania przez policjantów z Trzebnicy i Warszawy zapobiegły tragedii. Niedoszły samobójca został zatrzymany w policyjnym areszcie po wytrzeźwieniu zajmą się nim lekarze.

  Dodano: 05.05.2015Wrocław
 • Debata z okazji 25. rocznicy uchwalenia ustawy o Policji

  Dwóch byłych komendantów głównych Policji, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, przedstawiciele administracji samorządowej, świata nauki, związków zawodowych, duchowieństwa, kadra kierownicza wielkopolskiej Policji oraz studenci z poznańskich uczelni wzięli udział w debacie zorganizowanej z okazji 25. rocznicy uchwalenia ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji. Gospodarzem spotkania był Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Imprezą towarzyszącą jubileuszowi był wernisaż prac policyjnych pasjonatów fotografii.

  Dodano: 05.05.2015Poznań
 • Oszust zatrzymany

  Krakowscy policjanci zatrzymali fałszywego kuriera. Chociaż podejrzany nie był już pracownikiem firmy kurierskiej, posługiwał się firmowymi listami przewozowymi oraz identyfikatorem. 24-latek usłyszy zarzuty oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.05.2015Kraków
 • Próbowała sprzedać nerkę w internecie

  Nawet do roku więzienia grozi 29-letniej mieszkance powiatu krapkowickiego. Kobieta na portalu aukcyjnym umieściła ogłoszenie o sprzedaży swojej nerki. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu tkanek, komórek i narządów, rozpowszechnianie ogłoszenia o odpłatnym zbyciu narządu jest przestępstwem.

  Dodano: 05.05.2015Opole
 • Skuteczna i profesjonalna akcja ratownicza

  Tylko dzięki błyskawicznej reakcji policjantów i podjętej przez nich akcji ratowniczej, uratowano życie 57-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność podczas uroczystości kościelnej w Karczewie. Funkcjonariusze przez niemal 15 minut, do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, prowadzili działania ratownicze.

  Dodano: 05.05.2015KSP
 • Tymczasowy areszt za oszustwo metodą "na wnuczka i policjanta"

  Kryminalni ustalili, kim jest osoba mogąca mieć związek z oszustwem dokonanym metodą „na wnuczka i policjanta”. Trop prowadził do Poznania. Dzięki bardzo dobrej współpracy i pomocy ze strony funkcjonariuszy z komendy w Poznaniu 26-letni Paweł Ł. został zatrzymany. Po skompletowaniu materiałów mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

  Dodano: 05.05.2015KSP
 • Zabezpieczone narkotyki

  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 40-letni mężczyzna, u którego policjanci z Gubina zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 05.05.2015Gorzów Wlkp.
 • Długi majowy weekend 2015 - podsumowanie

  Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało kilkanaście tysięcy policjantów. Od czwartku do niedzieli doszło do 310 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 408 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1233 nietrzeźwych kierujących.

  Dodano: 04.05.2015KGP
 • Kolejne burdy - kolejni zatrzymani

  W niedzielę wieczorem kilkusetosobowa grupa chuliganów zaatakowała komisariat policji w Knurowie. W stronę mundurowych poleciały kamienie, kostka brukowa i koktajle Mołotowa. Policjanci zatrzymali 30 najbardziej agresywnych zadymiarzy. Trwa analiza materiałów filmowych z zajść, która ma na celu identyfikację i zatrzymanie ich kolejnych uczestników.

  Dodano: 04.05.2015Katowice
 • Grupa dokonująca przestępstw "na policjanta" rozbita

  Krakowscy policjanci zatrzymali czwartego podejrzanego wchodzącego w skład grupy przestępczej, której członkowie trudnili się rozbojami podszywając się pod policjantów. W ostatnich dniach kryminalni z III komisariatu w Krakowie wraz z funkcjonariuszami krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali 3 osoby dokonujące napadów z użyciem – jak się okazało - atrapy broni palnej i innych niebezpiecznych narzędzi. Podczas rozbojów napastnicy często podawali się za funkcjonariuszy służb mundurowych. Podczas przesłuchania policjanci dochodzeniówki udowodnili zatrzymanym dokonanie ponad 20 napadów i 6 włamań do placówek handlowych.

  Dodano: 04.05.2015Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku648
Zatrzymani poszukiwani191
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący276
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach97
04.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku724
Zatrzymani poszukiwani118
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący384
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach89
03.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku619
Zatrzymani poszukiwani152
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący300
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach101
02.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku681
Zatrzymani poszukiwani169
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący330
Wypadki drogowe67
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach95
01.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku581
Zatrzymani poszukiwani248
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący219
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach123
30.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku551
Zatrzymani poszukiwani277
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący176
Wypadki drogowe71
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach79
29.04.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku588
Zatrzymani poszukiwani299
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach128
28.04.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ