Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Komendant Główny Policji wręczył wyróżnienia wielkopolskim policjantom

  Dziewięciu policjantów za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych otrzymało wyróżnienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Komendanta Głównego Policji. Nagrodzeni funkcjonariusze odebrali wyróżnienia z rąk gen. insp. Marka Działoszyńskiego - Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 20.11.2014Poznań
 • W MSW o poszukiwaniu osób zaginionych

  Zaginięcia dzieci i nastolatków, porwania rodzicielskie, system Child Alert w Polsce, funkcjonowanie Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych w KGP, wykorzystanie badań DNA przy identyfikacji zwłok NN – to tylko niektóre z tematów dwudniowej konferencji „Poszukiwanie osób zaginionych w Polsce i w Europie”. Organizatorami konferencji jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Fundacja ITAKA oraz Komenda Główna Policji.

  Dodano: 20.11.2014KGP Wideo
 • Wielkopolscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

  Dwadzieścia osiem nowych radiowozów wyposażonych w system monitoringu audiowizualnego otrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W spotkaniu z policjantami wziął udział gen. insp. Marek Działoszyński Komendant Główny Policji. Radiowozy już patrolują ulice Poznania i powiatu poznańskiego. Samochody zakupiono z budżetu Policji.

  Dodano: 20.11.2014Poznań
 • Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w Policji

  Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości w Policji

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego „związku korupcyjnego” przy organizacji przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji konferencji międzynarodowej w Hotelu Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej, wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego.

  Dodano: 20.11.2014
 • Tymczasowy areszt dla dilera narkotykowego

  Decyzją sądu, na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez wrocławskich policjantów, a podejrzany o posiadanie i udzielanie narkotyków. W chwili zatrzymania, funkcjonariusze w wynajmowanym przez niego mieszkaniu, znaleźli i zabezpieczyli heroinę syntetyczną o wartości blisko 100 tys. złotych.

  Dodano: 20.11.2014Wrocław
 • „Japan” spędzi za kratkami 7 lat

  W ręce kryminalnych z bielańskiej komendy wpadł poszukiwany listem gończym 37-letni Grzegorz K. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.

  Dodano: 20.11.2014KSP
 • Poszukiwano ją 4 listami gończymi i ENA

  41-letnią kobietę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czterema listami gończymi zatrzymali mokotowscy kryminalni. Policjanci wpadli na jej trop na terenie podwarszawskiej miejscowości. Katarzyna B., która ma do odbycia karę ponad pięciu lat pozbawienia wolności i przez dłuższy czas ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, wczoraj została przewieziona do aresztu śledczego.

  Dodano: 20.11.2014KSP
 • Odnaleziono zaginionego na Żywiecczyźnie 24-latka

  Po trwających ponad tydzień poszukiwaniach, zaginiony 24-latek z Rybnika został odnaleziony wczoraj w Bielsku-Białej, w rejonie wapienickiej zapory. Błąkającego się, zagubionego i zziębniętego mężczyznę zauważył policjant z komisariatu I, który przebywał tam w czasie wolnym od służby. Policjant rozpoznał zaginionego i natychmiast przekazał informację patrolowi z komisariatu II. Mundurowi potwierdzili tożsamość młodego człowieka.

  Dodano: 20.11.2014Katowice
 • Nie miał prawa jazdy, uciekał przed policjantami

  Policjanci z zespołu do walki z piratami drogowymi na terenie powiatu strzeleckiego zatrzymali 28-latka, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później uciekał przed policjantami. 28-latek nie miał uprawnień do kierowania, ponadto był na przepustce z zakładu karnego. Za szereg popełnionych wykroczeń mężczyzna odpowie przed sądem.

  Dodano: 20.11.2014Opole Wideo
 • Krakowscy policjanci zatrzymali dilera narkotykowego i plantatora

  Krakowscy policjanci zatrzymali 44-letniego poszukiwanego przez sąd dilera narkotykowego, u którego w mieszkaniu zabezpieczono ponad 1 kilogram marihuany. Dzień wcześniej w ręce stróżów prawa wpadł 33-latek, który w mieszkaniu, w centrum Krakowa, uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 106 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz profesjonalny sprzęt do uprawy środków odurzających. Obaj zatrzymani staną wkrótce przed sądem.

  Dodano: 20.11.2014Kraków
 • Policjanci odzyskali kradzione Audi o wartości ponad 100 tys. złotych

  Jeleniogórscy policjanci odzyskali Audi A4 o wartości ponad 100 tys. złotych, skradzione kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali także dwóch mężczyzn, podejrzanych o paserstwo. Podejrzani wpadli podczas interwencji w jednym z jeleniogórskich marketów. Jeden z mężczyzn nie zapłacił tam za zakupy. Podczas interwencji policjanci zwrócili uwagę na auto, którym podejrzani przyjechali.

  Dodano: 20.11.2014Wrocław
 • Zatrzymany za śmiertelne pobicie bezdomnego

  Będzińscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o śmiertelne pobicie 60-letniego bezdomnego. Oprawca skatował swoją ofiarę w nocy z poniedziałku na wtorek w swoim domu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.11.2014Katowice
 • Nielegalny spirytus nie trafi na rynek

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu II Komisariatu w Łodzi, współpracując z celnikami, zatrzymali właściciela magazynu z nielegalnym spirytusem. Łącznie zabezpieczono blisko 5000 litrów alkoholu o wartości 397 tysięcy złotych.

  Dodano: 20.11.2014Łódź
 • Zatrzymany za włamanie do salonu jubilerskiego

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do salonu jubilerskiego. Jak się okazało nie był to pierwszy konflikt z prawem 32-latka. Funkcjonariusze ustalili, że ma on na swoim koncie co najmniej 12 innych przestępstw – kradzieży, włamań i uszkodzeń mienia. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 20.11.2014Poznań
 • "Wnuczek" zamiast pieniędzy dostał pocięte gazety

  Tylko dzięki postawie "babci" kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali "wnuczka". Od pierwszych słów rozmowy mieszkanka gminy Stare Babice wiedziała, że ma do czynienia z oszustem. Jednak ani przez chwilę nie dała tego poznać swojemu rozmówcy. Równolegle prowadziła rozmowę z "wnuczkiem" i synem, który w tym czasie poinformował policjantów o próbie oszustwa. W trakcie godziny, jaką oszust dał kobiecie na wyjście do banku po gotówkę, kobieta wycinała z gazety "pieniądze", które następnie włożyła do koperty, aby ją przekazać. Gdy 24-latek przyszedł po odbiór pieniędzy zarówno syn, jak i kryminalni już na niego czekali.

  Dodano: 20.11.2014KSP
 • Okradał mieszkania metodą „na sąsiada” – usłyszał 19 zarzutów

  Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, a podejrzanemu o kradzieże mieszkaniowe. Sprawca, dzwoniąc do drzwi, twierdził, że przyjechał z zagranicy do sąsiada, którego jednak nie zastał w domu. Wykorzystując następnie chwilę nieuwagi domowników, kradł z przedpokoju pozostawione tam rzeczy wartościowe. Zatrzymanemu na chwilę obecną udowodniono już co najmniej 19 tego typu kradzieży.

  Dodano: 20.11.2014Wrocław
 • 30-lecie policyjnych antyterrorystów w Rzeszowie

  W sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się dzisiaj uroczyste spotkanie z okazji 30-lecia Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. W spotkaniu wziął udział Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk.

  Dodano: 20.11.2014Rzeszów
 • Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

  Policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, zajmujący się poszukiwaniami, robiąc zakupy w czasie wolnym od służby, w jednym z marketów na terenie Leszna, zauważył mężczyznę, w którym rozpoznał poszukiwanego. Mężczyzna ukrywał się od kilku miesięcy. Teraz jest już w zakładzie karnym.

  Dodano: 20.11.2014Poznań
 • Komendant podziękował świadkowi za obywatelską postawę

  Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu nadkom. Piotr Gorynia wręczył list gratulacyjny mężczyźnie, który wykazał się postawą godną naśladowania. Mieszkaniec gminy Kórnik był świadkiem jak kierowca mercedesa potrącił rowerzystkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Dalsze działania, które podjął mężczyzna, doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawcy kolizji.

  Dodano: 20.11.2014Poznań
 • Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zlikwidowali na terenie powiatu dziuplę samochodową. Na gorącym uczynku rozbierania na części samochodów skradzionych w Niemczech, zatrzymali dwie osoby. Mężczyźni usłyszeli już zarzut paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.11.2014Radom
 • Ćwiczenia w międzyrzeckiej podstawówce

  Ze szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu ewakuowano 130 osób. Po telefonicznym powiadomieniu o podłożeniu ładunku wybuchowego, policjanci dokładnie sprawdzili budynek. Cała akcja przebiegła sprawnie. To były ćwiczenia.

  Dodano: 20.11.2014Gorzów Wlkp.

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku547
Zatrzymani poszukiwani293
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący173
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach93
19.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku472
Zatrzymani poszukiwani285
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący177
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach95
18.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku586
Zatrzymani poszukiwani233
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący191
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach98
17.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku851
Zatrzymani poszukiwani165
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący362
Wypadki drogowe56
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach70
16.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku766
Zatrzymani poszukiwani172
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący332
Wypadki drogowe68
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach86
15.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku948
Zatrzymani poszukiwani298
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący225
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach73
14.11.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku597
Zatrzymani poszukiwani246
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący189
Wypadki drogowe69
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach71
13.11.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ