Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Bezpieczne święta
 • Białostoccy policjanci zatrzymali poszukiwanego 44-latka i zabezpieczyli amfetaminę

  Policjanci z Białegostoku zatrzymali 44-latka poszukiwanego 4 listami gończymi za handel narkotykami oraz liczne rozboje, włamania i oszustwa. Dodatkowo w miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli m.in. około 430 gramów amfetaminy, różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty, w tym przypominające broń palną oraz szereg rzeczy mogących pochodzić z kradzieży. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 21.12.2014Białystok Wideo
 • Ranił nożem dwie osoby, jedną śmiertelnie - został zatrzymany

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie ustalili miejsce przebywania i zatrzymali podejrzewanego o ranienie nożem dwóch młodych mężczyzn, z których jeden zmarł w szpitalu. Nadal trwają ustalenia w tej sprawie.

  Dodano: 21.12.2014Kielce Wideo
 • Chciał testować luksusowe auta, ale ich nie oddawał

  Mężczyzna, który przywłaszczył luksusowe auta pod pozorem jazdy testowej z salonów sprzedaży w Bydgoszczy i Osielsku, wpadł w Toruniu. Policjanci zatrzymali 44-latka po sygnale, że chce on przetestować BMW X4 warte 240 tys. złotych. Jutro sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

  Dodano: 21.12.2014Bydgoszcz
 • Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla mężczyzny zatrzymanego przez dolnośląskich policjantów

  Dolnośląscy policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem młodej kobiety, do jakiego doszło w listopadzie tego roku między miejscowościami Komorniki a Środa Śląska. Podejrzanemu, który trafił do policyjnego aresztu, prokuratora przedstawiła już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław Wideo
 • Spotkanie choinkowe dla najmłodszych w KGP

  Dziś w Komendzie Głównej Policji na dzieci czekało wiele przyjemności. Największą było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował pociechy słodkimi upominkami. Wśród uczestników gwiazdkowego spotkania był również Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, który tego jednego dnia w roku zamienił generalskie nakrycie głowy na czerwoną czapkę z pomponem.

  Dodano: 20.12.2014KGP
 • Policjanci zatrzymali byłego pracownika jednego z banków. Wypłacał pieniądze z lokat oszczędnościowych klientów

  Policjanci z KMP w Lublinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 28-letniego byłego pracownika jednego z banków. Mężczyzna wielokrotnie wypłacał znaczne sumy pieniędzy z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zatrzymany na terenie Poznania, gdzie się ukrywał. Wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 20.12.2014Lublin Wideo
 • Świąteczne paczki od kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie zapomniano o tych funkcjonariuszach i pracownikach dolnośląskiej Policji, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Dla ponad stu rodzin przygotowano paczki, ufundowane z prywatnych środków kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych oraz środków związku zawodowego policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław
 • Kolejne konwoje zatrzymanych

  Okres przedświąteczny to czas kolejnych konwojów zbiorczych osób pozbawionych wolności, które przekazywane są na terytorium RP na podstawie umów międzynarodowych. Tradycyjnie, w ramach tej formy realizacji zadań, największa liczba osób przekazywana jest z terytorium Wielkiej Brytanii.

  Dodano: 19.12.2014KGP
 • Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

  Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę w Toruniu. Zatrzymali 43-letniego właściciela laboratorium. Do policyjnych magazynów przyjęto 400 gramów gotowej amfetaminy, środki chemiczne i półprodukty do jej produkcji oraz aparaturę.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz Wideo
 • Zakończyła się rozbudowa i modernizacja budynku gostynińskiej Policji

  W Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie zakończono prace związane z rozbudową, remontem i modernizacją budynku. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Na inwestycję przeznaczono ponad 4 miliony złotych.

  Dodano: 19.12.2014Radom
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie. Straty sięgają nawet 160 tys. zł

  Nielegalne oprogramowania służące do wykonywania projektów ujawnili policjanci na terenie jednej z firm budowlanych. W trakcie przeszukania firmy mundurowi z Sekcji do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zabezpieczyli laptopy, dyski twarde oraz inne nośniki danych. Straty wynikające z użytkowania nieposiadających licencji oprogramowań szacowane są wstępnie na około 160 tys. złotych. Osobom, które zajmowały się wykorzystywaniem nielegalnego oprogramowania w prowadzonej działalności gospodarczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014Lublin
 • Brawurową jazdę zakończył, dachując w przydrożnym rowie

  O wielkim szczęściu może mówić kierowca hondy, który przez swoją brawurową jazdę wypadł z drogi i dachował. Wcześniej spowodował kolizję z innym pojazdem. 32-latek za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Teraz czeka go proces w sądzie i wysoka grzywna.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz Wideo
 • Kolejna zlikwidowana dziupla z kradzionymi samochodami

  Leszczyńscy kryminalni wspólnie z policjantami kryminalnymi z Wrocławia ujawnili kolejną dziuplę z kradzionymi samochodami. Policjanci znaleźli części od skradzionych pojazdów na terenie Polski i Niemiec. Na miejscu została zatrzymana 32-letnia kobieta. Za zbywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, natomiast za kradzieże z włamaniami do 10 lat.

  Dodano: 19.12.2014Poznań Wideo
 • Sprawca napadu na bank w rękach policjantów

  W miejscowości Rogów doszło do napadu na placówkę bankową. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował obsługę i zażądał pieniędzy. Celu jednak nie osiągnął, ponieważ został spłoszony przez innego klienta. Szybka reakcja stróżów prawa sprawiła, iż 40-letni mieszkaniec Rogowa już kilkadziesiąt minut później był w ich rękach. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 19.12.2014Katowice Wideo
 • Nowe radiowozy dla lubelskiego garnizonu Policji

  Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się dziś o tabor nowych radiowozów. Wśród 21 pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych są następujące marki: Opel Astra, Opel Corsa. Kia Ceed, Kia Venga, Skoda Yeti, Hyundai I20. Uroczyste przekazanie policyjnych aut odbyło się dziś na dziedzińcu przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Zakup pojazdów sfinansowany został przez jednostki samorządowe pow. lubelskiego i ryckiego oraz Komendę Główną Policji.

  Dodano: 19.12.2014Lublin
 • Wpadła fałszywa "córka"

  Kryminalni z Piaseczna zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie oszustwa metodą „na krewnego”. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną podawała się za jej córkę. Rozmowę prowadził dalej mężczyzna podający się za funkcjonariusza, który potwierdził problemy rzekomej „córki”. Sara K. usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014KSP
 • Nocne ćwiczenia służb na Dworcu Głównym PKP

  Policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu zorganizowali ćwiczenia, w których oprócz Policji udział wzięli przedstawiciele innych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratownictwo medyczne służb m.in. Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Służby Ochrony Kolei, a także zarządcy obiektu.

  Dodano: 19.12.2014Wrocław Wideo
 • Policjanci przejęli lewy towar wart 60 tysięcy złotych

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 47-latka, który wprowadzał do obrotu lewy towar. Stróże prawa zabezpieczyli 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy, tytoń i prawie 250 butelek nielegalnego alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lata więzienia.

  Dodano: 19.12.2014Katowice Wideo
 • Brodniccy policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg marihuany

  Brodniccy policjanci zatrzymali na terenie powiatu wąbrzeskiego 25-letniego mieszkańca Torunia. Mężczyzna w wynajmowanym domu uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg suszu roślinnego oraz sprzęt do uprawy roślin. 25-latek usłyszał zarzuty posiadania, uprawy i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyku.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz
 • Policjantki zatrzymały sprawcę rozboju

  Szybka i skuteczna interwencja Policji w Nowej Soli. Sprawca napadu, po sterroryzowaniu ofiary przedmiotem do złudzenia przypominającym broń, został obezwładniony i zatrzymany przez dwie policjantki. Kluczem do sukcesu okazało się doskonałe wyszkolenie funkcjonariuszek. Obydwie panie w mundurach, od lat czynnie uprawiając sport, nie miały problemów z obezwładnieniem groźnego napastnika.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp. Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku713
Zatrzymani poszukiwani171
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe132
Zabici w wypadkach14
Ranni w wypadkach156
20.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku599
Zatrzymani poszukiwani290
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący208
Wypadki drogowe186
Zabici w wypadkach17
Ranni w wypadkach199
19.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku584
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący178
Wypadki drogowe126
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach145
18.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku561
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący170
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach124
17.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku630
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący185
Wypadki drogowe109
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach116
16.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku604
Zatrzymani poszukiwani278
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący196
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach118
15.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku734
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący287
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach94
14.12.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ