Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Świąteczne i noworoczne życzenia od Komendanta Głównego Policji
 • Bezpieczne święta
 • „Kolęda policyjna” świętokrzyskich policjantów

  Powstała spontanicznie, w atmosferze zbliżających się świąt, w oparciu o to, co jest kwintesencją służby każdego policjanta - z chęci niesienia spokoju i pomocy ludziom. Życzymy wszystkim, aby poczucie bezpieczeństwa towarzyszyło codziennie, tak podczas zbliżających się świąt, jak i każdego następnego dnia.

  Dodano: 22.12.2014Kielce Wideo
 • Stop agresji drogowej - film prezentujący wykroczenia popełniane przez kierowców z Pomorza

  Od sierpnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku został powołany zespół zajmujący się zwalczaniem agresywnych zachowań na drogach. Do tej pory na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl wpłynęło 300 maili dotyczących popełnianych przez kierowców wykroczeń drogowych. Zachęcamy do przesyłania zarejestrowanych materiałów.

  Dodano: 22.12.2014Gdańsk Wideo
 • Przemoc domowa – nie bądźmy obojętni!

  14 proc. Polaków zadeklarowało, że w przeciągu ostatniego roku było świadkiem przemocy w rodzinie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MSW. Tylko dwie na pięć osób postanowiło zgłosić ją odpowiednim instytucjom. - Nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw – apeluje minister Teresa Piotrowska.

  Dodano: 22.12.2014
 • Zabezpieczono nielegalny towar o wartości 180 tys. złotych

  Policjanci z Łodzi zatrzymali trzy osoby mające związek z nielegalną produkcją i wprowadzaniem do obrotu handlowego skarpet z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości 180 tys. złotych.

  Dodano: 22.12.2014Łódź
 • Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który groził pracownikom wrocławskiego MOPS-u

  Tymczasowy areszt na 2 miesiące zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny zatrzymanego przez wrocławskich policjantów, a ujętego przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zatrzymany podejrzany jest o znieważenie pracownika placówki i kierowanie wobec niego gróźb oraz narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

  Dodano: 22.12.2014Wrocław
 • Amfetaminę zakopywali w lesie – zostali zatrzymani

  Policjanci z KWP w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu zatrzymali dwóch mieszkańców Piły podejrzanych o handel znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli 353 gramy amfetaminy, z czego większość mężczyźni przechowywali w lesie. Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co grozi im teraz nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 22.12.2014Poznań
 • Nowosolskie policjantki u prezydenta miasta

  Nowosolskie policjantki, które w minionym tygodniu zatrzymały sprawcę napadu i odzyskały skradzione pieniądze, spotkały się z prezydentem Nowej Soli. Funkcjonariuszki przyjęły podziękowania za skuteczną interwencję.

  Dodano: 22.12.2014Gorzów Wlkp.
 • Zabezpieczono podróbki warte 50 tys. złotych

  Policjanci z Koszalina zabezpieczyli podrobione perfumy, odzież i zabawki znanych firm. Wartość wszystkich tych przedmiotów wyceniono na nie mniej niż 50 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.12.2014Szczecin
 • Podejrzewany o zabójstwo w rękach policji

  W niespełna godzinę kętrzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej partnerki. Do tragedii doszło w miniony piątek podczas kłótni domowej. Wojciech Sz. usłyszał już zarzut zabójstwa. Dzisiaj prokurator i policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 31-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.12.2014Olsztyn
 • Niebezpieczna jazda krajową siódemką

  Policjanci z Płońskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który pędził siódemką z prędkością prawie 200 km/h. To nie jedyne wykroczenie jakie popełnił. Wniosek o jego ukaranie niedługo trafi do sądu.

  Dodano: 22.12.2014Radom Wideo
 • Sądecka policja z nowymi radiowozami

  Trzy nowe nieoznakowane radiowozy marki Hyundai i20 trafiły w ubiegły piątek do sądeckiej komendy. Ich zakup to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu.

  Dodano: 22.12.2014Kraków
 • Prawie 2,5 tys. paczek papierosów w osobowym audi

  Ponad 35 tys. złotych wynosi uszczuplenie Skarbu Państwa z racji niezapłaconego podatku akcyzowego za wyroby tytoniowe, które ujawnili w miniony weekend policjanci świdnickie drogówki. Kontrabanda znajdowała się w osobowym oplu, kierowanym przez 29-letnie obywatela Ukrainy. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

  Dodano: 22.12.2014Lublin
 • Podejrzani o zabójstwo w rękach białostockich policjantów

  Białostoccy kryminalni zatrzymali dwoje ostatnich podejrzanych o udział w zabójstwie, do którego doszło na początku grudnia. Pierwsza osoba w ręce mundurowych wpadła już następnego dnia po zdarzeniu. Funkcjonariusze od razu zatrzymali także właściciela mieszkania, w którym doszło do tej zbrodni. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 22.12.2014Białystok
 • Zatrzymany za włamanie i kradzież m.in. sprzętu do ratowania życia

  Legionowscy kryminalni zatrzymali 32-letniego Michała G., mieszkańca powiatu otwockiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, do której doszło w połowie września w Kałuszynie. Wtedy łupem padł specjalistyczny sprzęt potrzebny strażakom do ratowania ludzkiego życia. 32-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.12.2014KSP
 • Policjanci odzyskali skradzione bmw

  62-letni kierowca w przyczepie ciężarówki przewoził warte blisko 300 tysięcy zł bmw skradzione na terenie Niemiec. Zatrzymali go podlascy policjanci. Auto trafiło na parking, a kierowca do policyjnego aresztu.

  Dodano: 22.12.2014Białystok
 • Narkotyki w pocztowej paczce

  W ręce policjantów z Zawadzkiego wpadł 18-latek, którego funkcjonariusze podejrzewają o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany, gdy na poczcie odbierał paczkę z narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 40 gramów kokainy i heroiny. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Taki czyn zagrożony jest karą do 3 lat więzienia.

  Dodano: 22.12.2014Opole
 • Białostoccy policjanci zatrzymali poszukiwanego 44-latka i zabezpieczyli amfetaminę

  Policjanci z Białegostoku zatrzymali 44-latka poszukiwanego 4 listami gończymi za handel narkotykami oraz liczne rozboje, włamania i oszustwa. Dodatkowo w miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli m.in. około 430 gramów amfetaminy, różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty, w tym przypominające broń palną oraz szereg rzeczy mogących pochodzić z kradzieży. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 21.12.2014Białystok Wideo
 • Ranił nożem dwie osoby, jedną śmiertelnie - został zatrzymany

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie ustalili miejsce przebywania i zatrzymali podejrzewanego o ranienie nożem dwóch młodych mężczyzn, z których jeden zmarł w szpitalu. Nadal trwają ustalenia w tej sprawie.

  Dodano: 21.12.2014Kielce Wideo
 • Chciał testować luksusowe auta, ale ich nie oddawał

  Mężczyzna, który przywłaszczył luksusowe auta pod pozorem jazdy testowej z salonów sprzedaży w Bydgoszczy i Osielsku, wpadł w Toruniu. Policjanci zatrzymali 44-latka po sygnale, że chce on przetestować BMW X4 warte 240 tys. złotych. Jutro sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

  Dodano: 21.12.2014Bydgoszcz
 • Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla mężczyzny zatrzymanego przez dolnośląskich policjantów

  Dolnośląscy policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem młodej kobiety, do jakiego doszło w listopadzie tego roku między miejscowościami Komorniki a Środa Śląska. Podejrzanemu, który trafił do policyjnego aresztu, prokuratora przedstawiła już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław Wideo
 • Spotkanie choinkowe dla najmłodszych w KGP

  Dziś w Komendzie Głównej Policji na dzieci czekało wiele przyjemności. Największą było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował pociechy słodkimi upominkami. Wśród uczestników gwiazdkowego spotkania był również Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, który tego jednego dnia w roku zamienił generalskie nakrycie głowy na czerwoną czapkę z pomponem.

  Dodano: 20.12.2014KGP
 • Policjanci zatrzymali byłego pracownika jednego z banków. Wypłacał pieniądze z lokat oszczędnościowych klientów

  Policjanci z KMP w Lublinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 28-letniego byłego pracownika jednego z banków. Mężczyzna wielokrotnie wypłacał znaczne sumy pieniędzy z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zatrzymany na terenie Poznania, gdzie się ukrywał. Wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 20.12.2014Lublin Wideo

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku653
Zatrzymani poszukiwani170
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący270
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach126
21.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku713
Zatrzymani poszukiwani171
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe132
Zabici w wypadkach14
Ranni w wypadkach156
20.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku599
Zatrzymani poszukiwani290
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący208
Wypadki drogowe186
Zabici w wypadkach17
Ranni w wypadkach199
19.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku584
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący178
Wypadki drogowe126
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach145
18.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku561
Zatrzymani poszukiwani273
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący170
Wypadki drogowe114
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach124
17.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku630
Zatrzymani poszukiwani297
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący185
Wypadki drogowe109
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach116
16.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku604
Zatrzymani poszukiwani278
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący196
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach118
15.12.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ