Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Gigantyczny magazyn BMK ujawniony przez funkcjonariuszy CBŚP

  Funkcjonariusze gdańskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Kontroli Skarbowej ujawnili w okolicach Warszawy magazyn, w którym od roku przechowywane były kanistry z BMK - prekursorem do produkcji amfetaminy. Właściciel towaru – Aleksander E. – od marca 2014 roku przebywa w areszcie, dokąd trafił w związku z zarzutami w śledztwie prowadzonym przeciwko grupie Damiana W., ps.„Wariat”. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 7 ton BMK, z którego można otrzymać nawet 12 ton amfetaminy.

  Dodano: 31.03.2015CBŚP Gdańsk Wideo
 • Obiecywali "załatwić" egzamin na prawo jazdy

  Śląscy antykorupcyjni zatrzymali byłego już instruktora nauki jazdy. Powołując się na swoje znajomości, obiecywał pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

  Dodano: 31.03.2015Katowice Wideo
 • Odprawa kadry kierowniczej Centralnego Biura Śledczego Policji

  Dzisiaj w Warszawie odbyła się odprawa kadry kierowniczej Centralnego Biura Śledczego Policji. Gospodarzem spotkania był Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Igor Parfieniuk. W odprawie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nadzorujący Policję Pan Grzegorz Karpiński.

  Dodano: 31.03.2015CBŚP
 • Odpowie za przestępstwa popełnione na Słowacji

  Żywieccy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli kolejny wątek sprawy, w której podejrzanym jest 27-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna dopuścił się oszustw w Republice Słowackiej. Nie jest to pierwsze przewinienie 27-latka. Wcześniej on i jego wspólnicy usłyszeli ponad 170 zarzutów.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Zatrzymany urzędnik NFZ-u

  Policjanci z Kielc zatrzymali urzędnika ze Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Mężczyzna podejrzewany jest m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych od właścicieli aptek w zamian za pomyślne dla tych placówek przeprowadzane kontrole. Jak wynika z ustaleń, zatrzymany mógł przyjąć łącznie ponad 180 tysięcy złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.03.2015Kielce
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

  Nielegalne interfejsy diagnostyki samochodowej sprowadzane z Chin, oprogramowanie i komputer - taki sprzęt między innymi zabezpieczyli opolscy policjanci zajmujący się cyberprzestępczością. W tej sprawie zatrzymali 23-latka z Nysy. Wartość zabezpieczonego mienia to około 100 tys. złotych.

  Dodano: 31.03.2015Opole
 • Policjanci udaremnili przemyt narkotyków

  Szczecińscy policjanci, zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej, udaremnili przemyt prawie 7 kg narkotyków. W sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 lat. Grozi im kara nie mniejsza niż trzy lata pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.03.2015Szczecin
 • Antyterroryści ćwiczyli na poligonie w Biedrusku

  Na terenie poligonu w Biedrusku odbyły się warsztaty przeprowadzone przez instruktorów Zespołu Szkolno-Bojowego SPAP. W zajęciach poza policyjnymi antyterrorystami udział wzięli także dowódcy grup realizacyjnych z całej Wielkopolski. Głównym punktem szkolenia było dynamiczne zatrzymywanie pojazdów połączone z różnymi wariantami wyciągania niebezpiecznej osoby.

  Dodano: 31.03.2015Poznań Wideo
 • Udany pościg za złodziejem samochodowym

  30 marca 2015 policjanci z wydziału ruchu drogowego oświęcimskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kęty, podejrzanego o kradzież samochodu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, natomiast auto wróciło do właścicielki.

  Dodano: 31.03.2015Kraków
 • Policjanci otrzymali nagrodę za uratowanie rodziny z pożaru

  Wczoraj, podczas sesji Rady Powiatu, policjanci z żywieckiej drogówki otrzymali nagrodę z rąk Starosty Żywieckiego. Stróże prawa wykazali się odwagą i poświęceniem, ratując rodzinę z płonącego budynku.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Podejrzany o zabójstwo bratanicy aresztowany

  Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 53-latka, podejrzanego o zabójstwo swojej 37-letniej bratanicy. Mężczyzna śmiertelnie pobił kobietę na oczach jej dzieci. Postanowieniem sądu sprawca został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotnie więzienie.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Koniec złodziejskiego procederu

  26 marca chodziescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn - dwóch z nich podejrzanych jest o włamania do sklepów mieszczących się na terenie Chodzieży, trzeci o przyjęcie i pomaganie w ukryciu skradzionych przedmiotów. Łupem włamywaczy padła srebrna biżuteria, złoty złom oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości prawie 60 tysięcy złotych.

  Dodano: 31.03.2015Poznań
 • Zatrzymani za udział w bójce przed meczem

  Policjanci zatrzymali pseudokibiców, którzy w niedzielne popołudnie, tuż przed meczem na chełmskim stadionie, brali udział w bójce. Jeden z zatrzymanych usłyszał dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Dzięki interwencji mundurowych, którzy użyli jedynie siły fizycznej, zajście trwało około jednej minuty.

  Dodano: 31.03.2015Lublin
 • Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na agencję bankową

  Ustalony, zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do prokuratora 28-letni mężczyzna podejrzewany o napad na agencję bankową usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za przestępstwo to grozi mu kara do 12 lat więzienia, ale nie krótsza niż 3. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

  Dodano: 31.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • Wpadli po pościgu

  Około 1.30 w nocy 30 marca wieruszowscy policjanci w miejscowości Józefów próbowali zatrzymać do kontroli forda mondeo. Kierujący zignorował polecenia funkcjonariuszy, tym samym doprowadzając do pościgu.

  Dodano: 31.03.2015Łódź
 • Zabytki z Będargowa odnalezione

  Podczas realizacji programu „Rejestracja zabytków sakralnych w powiecie polickim” prowadzonym przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, w końcu 2014 roku, stwierdzono brak 27 zabytków ruchomych, które opisano w katalogu utraconych zabytków z tego powiatu, wydanym przez KWP w Szczecinie. Policjant z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie wraz z Diecezjalnym Konserwatorem Zabytków w Szczecinie odnaleźli w Wołczkowie dwie podstawy pod kwiaty z 2 połowy XVIII wieku, pochodzące z kościoła w Będargowie, w gminie Kołbaskowo.

  Dodano: 31.03.2015Szczecin
 • Zatrzymanych dziewięciu pseudokibiców

  Wodzisławscy policjanci zatrzymali dziewięciu pseudokibiców, którzy w Lubomi napadli na grupę 14-latków. Zamaskowani mężczyźni pobili chłopców, a następnie skradli im szaliki klubowe. Teraz odpowiedzą za rozbój, grozi im kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 31.03.2015Katowice Wideo
 • Niebezpiecznie wyprzedzał – stracił prawo jazdy

  Policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali 21-letniego pirata drogowego. Nieodpowiedzialny kierowca golfa niebezpiecznie wyprzedzał popełniając szereg wykroczeń, co zarejestrował policyjny wideorejestrator. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

  Dodano: 31.03.2015Białystok Wideo
 • Policjanci z Torunia odnaleźli i uratowali desperata

  Toruńscy policjanci odnaleźli i uratowali desperata, który zadzwonił na telefon dyżurny jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych i poinformował, że popełni samobójstwo. Mężczyzna nie podał swoich danych i miejsca gdzie przebywa. Dzięki sprawnej wymianie informacji i doskonałemu rozpoznaniu funkcjonariusza, który kiedyś był dzielnicowym zdesperowanego mężczyzny, ten w porę trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 31.03.2015Bydgoszcz
 • Mistrzostwa w strzelaniu

  Na krytej strzelnicy KWP w Bydgoszczy odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Strzelaniu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. W zawodach uczestniczyło 33 funkcjonariuszy z 13 komend miejskich i powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego, Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Strzelanie odbywało zza przesłony, ze zmianą magazynka do odjeżdżającej tarczy w czasie 20 sekund.

  Dodano: 31.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • Dębiccy policjanci pomogli obywatelce Niemiec

  Dębicką komendę Policji odwiedził przedstawiciel Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie, który podziękował policjantom za pomoc udzieloną obywatelce Niemiec. Kobieta błąkała się po terenie powiatu dębickiego. Wymagała opieki medycznej.

  Dodano: 31.03.2015Rzeszów
 • Sosnowiecka policjantka najlepsza w Polsce

  Sierżant Agnieszka Bergier – policjantka z Komisariatu I Policji w Sosnowcu – ponownie udowodniła swoje wyjątkowe umiejętności. Na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu, które odbyły się 28 marca 2015 r. w Katowicach, wywalczyła złoty medal w swojej kategorii wagowej. Została mistrzynią świata po raz czwarty z rzędu - w historii Polskiego Związku Ju-Jitsu jest to jedyny taki przypadek.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • 230 porcji amfetaminy nie trafi na ulicę

  Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z Oleśnicy, a podejrzanemu o posiadanie narkotyków. Przy zatrzymanym funkcjonariusze ujawnili blisko 230 porcji amfetaminy i tabletki Clonozepamu. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany. Za posiadanie środków odurzających odpowie teraz ponownie przed sądem.

  Dodano: 31.03.2015Wrocław
 • Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

  Szybka i zdecydowana reakcja kluczborskich policjantów uratowała życie 41-latkowi. Policjanci po uzyskaniu informacji o próbie samobójstwa natychmiast podjęli interwencję. Funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej mężczyznę i przekazali go wezwanym na miejsce medykom. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  Dodano: 31.03.2015Opole
 • Policjanci zatrzymali pijanego 16-latka na motocyklu

  Pijany, bez kasku i prawa jazdy, wybrał się motocyklem bez ważnych badań technicznych na przejażdżkę. W dodatku zabrał ze sobą pasażera. Przeprowadzone badanie wykazało u nieletniego blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kierujący, zatrzymany przez jaworskich policjantów, za czyny, których się dopuścił, odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

  Dodano: 31.03.2015Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku590
Zatrzymani poszukiwani221
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący223
Wypadki drogowe90
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach107
30.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku667
Zatrzymani poszukiwani140
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący276
Wypadki drogowe51
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
29.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku649
Zatrzymani poszukiwani168
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący289
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach85
28.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku669
Zatrzymani poszukiwani282
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący242
Wypadki drogowe97
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach118
27.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku736
Zatrzymani poszukiwani303
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący235
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach89
26.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku692
Zatrzymani poszukiwani314
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący244
Wypadki drogowe80
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach90
25.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku697
Zatrzymani poszukiwani298
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe69
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach76
24.03.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ