Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Życzenia
 • Zorganizowana grupa przestępcza białostockiego środowiska skinheadowskiego rozbita

  Policjanci z CBŚ KGP oraz z KWP i KMP w Białymstoku, wspierani przez policyjnych antyterrorystów, zatrzymali 14 osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się narkotykami i czerpaniem korzyści z nierządu. Przy zatrzymanych znaleziono broń, narkotyki oraz sterydy anaboliczne.

  Dodano: 24.07.2014CBŚ Wideo
 • Sympozjum „95 lat polskiej Policji”

  W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się sympozjum „95 lat polskiej Policji”. Towarzyszyła mu wystawa fotografii „Policja Państwowa 1919 – 1939”. W sympozjum, które było częścią centralnych uroczystości Święta Policji, uczestniczyli m.in. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński. Pani Marszałek, otwierając spotkanie, podziękowała policjantom za odpowiedzialną i trudną codzienną pracę - za to wszystko, czego nie widać w telewizji.

  Dodano: 24.07.2014KGP
 • Marszałek Sejmu podziękowała policjantom

  – Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny – powiedziała Marszałek Sejmu Ewa Kopacz do policjantów podczas sympozjum „95 lat polskiej Policji”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

  Dodano: 24.07.2014KGP
 • Świętokrzyskie obchody Święta Policji

  23 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczyste obchody święta Policji. W tym roku obchodzona jest także 95. rocznica jej powstania. Uroczystości zbiegły się również z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udział w nich wzięli między innymi Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej z całego województwa świętokrzyskiego. Podczas uroczystości funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie, a wielu z nich zostało wyróżnionych medalami i odznakami.

  Dodano: 24.07.2014Kielce
 • Pamięci poległych policjantów

  Dziś przypada 95. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Wojewódzkie obchody Święta Policji w KWP w Rzeszowie rozpoczęły się od uroczystości złożenia wieńców pod tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 - 2009.

  Dodano: 24.07.2014Rzeszów
 • Odznaczenia państwowe i resortowe dla dolnośląskich policjantów

  W przeddzień 95 rocznicy powołania Policji Państwowej we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji odznaczeń państwowych i resortowych. Uroczystości, w której uczestniczyli także m.in. Wojewoda i Wicewojewoda Dolnośląski oraz Wiceprezydent Wrocławia, przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Wojciech Ołdyński.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • Pamięć pomordowanym i poległym policjantom

  Dolnośląskie obchody Święta Policji, w 95 rocznicę powołania Policji Państwowej, rozpoczęły się 24 lipca 2014 r. we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów. W ten sposób funkcjonariusze oddali hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. W uroczystościach udział wzięli m.in. Wojewoda i Wicewojewoda Dolnośląski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, przedstawiciele kadry kierowniczej dolnośląskiej komendy oraz zaproszeni goście.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • Uroczyste oddanie do użytku budynku i radiowozów podczas Święta Policji w KMP Olsztyn

  Tegoroczne obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie odbyły się 23 lipca - w przeddzień centralnych obchodów. Podczas uroczystości oddano do użytku policjantów wyremontowany budynek oraz 2 nowe radiowozy, z których korzystać będą policyjni wodniacy. Zakup radiowozów został sfinalizowany dzięki Regionalnemu Projektowi Operacyjnemu Warmia – Mazury 2007 – 2013. Remont budynku sfinansowano na podstawie umowy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Dodano: 24.07.2014Olsztyn Wideo
 • Podejrzani o zabójstwo trafili do aresztu

  Niespełna trzech dni potrzebowali leszczyńscy policjanci, aby doprowadzić do aresztowania dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 39-latka. Jak wynika z ustaleń, do zdarzenia doszło 16 lipca br. podczas sprzeczki pomiędzy trzema mężczyznami. Motywem zabójstwa była prawdopodobnie zazdrość o kobietę. Decyzją sądu, 28 i 37-latek, mieszkańcy Leszna, trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.07.2014Poznań
 • Policjanci uratowali wędkarzy

  Policjanci z Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej wraz z ratownikami WOPR Nysa uratowali dwóch mężczyzn, którzy wpadli do wody. Ich łódka wywróciła się, gdy łowili ryby na Nyskim Jeziorze. Przewróconą łódkę i wzywającego pomocy mężczyznę zauważył policjant będący po służbie i to on wezwał pomoc. Dzięki jego szybkiej reakcji wędkarzom nic się nie stało.

  Dodano: 24.07.2014Opole
 • Grożąc pozbawieniem życia dziecka, żądał pieniędzy

  Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 58 - letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna za pomocą wiadomości sms groził małżeństwu pozbawieniem życia ich syna, żądając jednocześnie wydania pieniędzy. Pokrzywdzeni o zdarzeniu powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali sprawcę. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna znany był rodzinie. Był już też notowany za popełnione wcześniej przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

  Dodano: 24.07.2014Lublin
 • Założona w lesie uprawa konopi indyjskich zlikwidowana

  Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, którą dwaj mieszkańcy gminy Małdyty uprawiali w lesie. Ponadto, podczas przeszukania samochodu jednego z zatrzymanych okazało się, że było tam blisko 60 gram amfetaminy. 30-letni Jacek H. i 28-letni Daniel D. trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj najprawdopodobniej usłyszą zarzuty uprawy nielegalnych roślin i handlu narkotykami. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.07.2014Olsztyn
 • Wrocławski policjant z drużyną zdobyli III miejsce podczas Mistrzostw Świata Karate Shotokan

  Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Henryk Tonderys wraz z drużyną zdobył brązowy medal podczas Otwartych Mistrzostw Świata Karate Shotokan. Zawody odbyły się w Poznaniu i zostały zorganizowane przez organizacje: Shotokan World Organization oraz International Japan Karate Association.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • Policjant uratował tonącego wędkarza

  Wczoraj 62-letni mężczyzna łowiący ryby w jeziorze obok miejscowości Ławy wypadł z łódki i zaczął się topić. Na ratunek tonącemu pośpieszył policjant z Myśliborza.

  Dodano: 24.07.2014Szczecin
 • Policjanci uratowali motocyklistę

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie uratowali rannego motocyklistę. Obywatel Finlandii wjechał w tył volkswagena. Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista przeleciał nad pojazdem i upadł na szosę. Leżał z głową zwróconą do ziemi, a kask uciskał mu szyję. Był nieprzytomny, tracił oddech, miał ledwo wyczuwalne tętno. Liczyła się każda sekunda. Jeden z policjantów oswobodził motocyklistę z kasku, a kiedy odchylili mu głowę, ten zaczął powoli oddychać. Ranny zabrany został do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Dodano: 23.07.2014Lublin Wideo
 • Ujawniono szczątki ofiar gangsterskich porachunków

  Policjanci ze stołecznego wydziału terroru kryminalnego i zabójstw na terenie jednej z posesji w podwarszawskich Szamotach ujawnili zakopane szczątki 3 osób. Najprawdopodobniej są to ofiary gangsterskich porachunków z końca lat 90. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

  Dodano: 23.07.2014KSP Wideo
 • Zabezpieczono tytoń i papierosy bez akcyzy

  Kolejna realizacja małopolskich policjantów wymierzona w nielegalny handel wyrobami tytoniowymi. Policjanci komendy powiatowej Policji w Krakowie przechwycili krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków skarbowych.

  Dodano: 23.07.2014Kraków
 • Wojewódzkie obchody Święta Policji w Poznaniu

  23 lipca br. w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystym apelu wziął udział gen. insp. Marek Działoszyński Komendant Główny Policji. Główna uroczystość odbyła się na Placu Wolności w Poznaniu. Policjantom wręczono medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

  Dodano: 23.07.2014Poznań
 • Zatrzymany oszust, który podawał się za funkcjonariusza urzędu celnego

  Policjanci zatrzymali 61-latka, który wyłudzał pieniądze od różnych instytucji. Oszukując, podawał się za funkcjonariusza urzędu celnego. Wpadł w ręce kryminalnych podczas próby dokonania kolejnego przestępstwa. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.07.2014Szczecin

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku633
Zatrzymani poszukiwani235
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący233
Wypadki drogowe106
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach119
23.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani230
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach106
22.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku471
Zatrzymani poszukiwani198
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący352
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach123
21.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku961
Zatrzymani poszukiwani140
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący498
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach187
20.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku817
Zatrzymani poszukiwani136
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący416
Wypadki drogowe105
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach131
19.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku712
Zatrzymani poszukiwani229
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący318
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach115
18.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku783
Zatrzymani poszukiwani266
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący344
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach125
17.07.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ