Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Narada Służbowa Kadry Kierowniczej Policji

  W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się Narada Służbowa Kadry Kierowniczej Policji. W spotkaniu udział wzięli Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych, Grzegorz Karpiński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, nadinsp. Krzysztof Gajewski – Komendant Główny Policji, zastępcy komendanta głównego, komendanci wojewódzcy, dyrektorzy biur KGP, pełnomocnicy komendanta głównego, komendanci szkół Policji oraz komendanci miejscy, powiatowi i rejonowi.

  Dodano: 02.03.2015WSPol Szczytno
 • Wizyta Minister Spraw Wewnętrznych w WSPol

  Podczas odbywającej się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie Narady Służbowej Kadry Kierowniczej Policji, Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, korzystając z okazji zwiedziła szczycieńską uczelnię.

  Dodano: 02.03.2015WSPol Szczytno
 • Zlikwidowano odbarwialnię oleju opałowego

  Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie rozbili grupę zajmującą się przerabianiem oleju opałowego na napędowy. Zabezpieczono linię technologiczną i 30 tys. litrów podrabianego paliwa o rynkowej wartości 127 tys. złotych. Na gorącym uczynku popełniania przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby.

  Dodano: 02.03.2015CBŚP Wideo
 • Kradli toyoty, wpadli w ręce kryminalnych

  Zlikwidowana samochodowa dziupla, odzyskany pojazd oraz zatrzymane trzy osoby - to wynik ostatnich działań kryminalnych z Mokotowa. W ręce policjantów trafili dwaj mężczyźni podejrzani o kradzieże toyot na terenie Warszawy oraz okolicznych miejscowości - Adam P. oraz Robert B. odpowiedzą za dziesięć takich przestępstw. Z kolei Grzegorz B. usłyszał zarzut paserstwa.

  Dodano: 02.03.2015KSP
 • Obiecał zwolnienie z aresztu

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych. Sprawca zaoferował jednemu z mieszkańców województwa małopolskiego, w zamian za korzyść majątkową, pomoc w zwolnieniu z aresztu śledczego bliskiej osoby. Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

  Dodano: 02.03.2015Kraków
 • 210 km/h po trasie S79

  Policjanci stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego w piątkowy wieczór zatrzymali kolejnego kierowcę stwarzającego realne zagrożenie dla innych kierowców. Kierujący, jadąc drogą S79, w kierunku ul.Marynarskiej przekroczył dozwoloną prędkość o 110 km/h. Kierującemu 30-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 02.03.2015KSP Wideo
 • Aresztowani za napad na stację paliw

  Trzymiesięczny areszt - taką decyzję podjął sąd w stosunku do dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw z użyciem przedmiotu przypominającego broń. 28-letni Dominik J. i 23-letni Patryk S. zostali zatrzymani przez ochockich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

  Dodano: 02.03.2015KSP
 • Policjanci uratowali 7-miesięczne dziecko – ojciec groził, że wyrzuci je przez okno

  Legniccy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który siedząc na parapecie i trzymając w rękach synka groził, że go wyrzuci. Gdy jedni funkcjonariusze po wejściu do mieszkania rozmawiali z mężczyzną, inni by zapobiec tragedii, zabezpieczali miejsce na ulicy pod oknem. Po kilkunastu minutach negocjacji, funkcjonariuszom udało się nakłonić mężczyznę do oddania dziecka matce. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Z jego zachowania wynikało, że mógł być pod wpływem narkotyków.

  Dodano: 02.03.2015Wrocław
 • Diler narkotykowy w rękach Policji

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który miał w mieszkaniu ponad pół kilograma narkotyków. Sąd Rejonowy aresztował go na trzy miesiące.

  Dodano: 02.03.2015Gorzów Wlkp. Wideo
 • Pomoc przyszła na czas

  Gdyby nie błyskawiczna i profesjonalna interwencja żorskich stróżów prawa, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci, którzy zostali wezwani do samobójczej próby, zatrzymali silny krwotok, opatrzyli ranę i przekazali młodą kobietę pod opiekę ratowników medycznych. Dzisiaj 21-latka jest już bezpieczna, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Dodano: 02.03.2015Katowice
 • Policjant z dniu wolnym od pracy zatrzymał złodzieja

  Do zdarzenia doszło w jednym z lubińskich sklepów. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego tamtejszej jednostki, przechodząc w pobliżu marketu, zauważył biegnącego mężczyznę, a za nim pracownika ochrony. Gdy dowiedział się, że mężczyzna ukradł towar ze sklepu, ruszył za nim w pościg, zatrzymując podejrzanego. Ten nie chciał łatwo się poddać. Szarpał się z funkcjonariuszem i groził mu. Po zatrzymaniu tłumaczył się, że kradzieży kazała mu dokonać jego dziewczyna. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

  Dodano: 02.03.2015Wrocław
 • Narkotyki nie trafią na lubelskie ulice

  Blisko 200 tabletek ekstazy, 100 porcji amfetaminy i 40 marihuany zabezpieczyli lubelscy policjanci. Narkotyki znajdowały się w mieszkaniu 31-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 02.03.2015Lublin
 • Odpowie za oszustwo "na policjanta"

  Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali Sebastiana B. 22-latek wpadł w zorganizowaną przez policjantów zasadzkę, kiedy przyszedł w umówione miejsce odebrać pieniądze, które próbował wyłudzić metodą „na policjanta”. Zamiast 40 tys. złotych mężczyzna przekazał mu w kopercie pocięte kartki papieru. Sebastian B. usłyszał już zarzuty usiłowania oszustwa. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 02.03.2015KSP
 • Nielegalny arsenał ukryty w sianie

  Policjanci zatrzymali 30-latka, który ukrywał broń i materiały wybuchowe - były one zakopane m.in. pod drzewem oraz w sianie. Mężczyzna jutro zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

  Dodano: 02.03.2015Kielce Wideo
 • Policjanci przejęli ponad kilogram amfetaminy

  Bytomscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Stróże prawa przejęli ponad kilogram amfetaminy oraz ponad 140 dilerskich działek marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu nawet 8 lat więzienia.

  Dodano: 02.03.2015Katowice
 • Po profilu DNA do sprawcy

  Mimo upływu lat 33-letni dziś mieszkaniec Lublina nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. Dzięki pracy krasnostawskich policjantów i ekspertów laboratorium kryminalistycznego, udowodniono mu szereg włamań do których doszło w 2008 roku. Kluczem do ustalenia sprawcy był profil DNA.

  Dodano: 02.03.2015Lublin
 • Wizyta studyjna policji z Macedonii

  W dniach 23-27 lutego 2015 w Krakowie i Kielcach odbyła się wizyta studyjna 8 przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Macedonii i podległych mu służb egzekwowania prawa w ramach projektu Rady Europy “Budowanie zdolności służb egzekwowania prawa w zakresie właściwego traktowania osób zatrzymanych i skazanych”.

  Dodano: 02.03.2015KGP
 • Policjanci odzyskali kilka skradzionych aut

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wsparci przez łęczyckich funkcjonariuszy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów i odzyskali 5 aut skradzionych w lutym 2015 roku na terenie województwa łódzkiego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 02.03.2015Łódź Wideo
 • Mundurowi odzyskali skradzioną naczepę

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koninie oraz podległych komisariatów i posterunków przeprowadzili szereg kontroli samochodów ciężarowych i naczep. W efekcie tych kontroli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kleczewie wspólnie ze stróżami prawa z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy odzyskali naczepę skradzioną w Niemczech w kwietniu 2013 r.

  Dodano: 02.03.2015Poznań
 • Areszt dla oszusta

  Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali 27-letniego bielszczanina, który jest podejrzany o liczne oszustwa na ponad 80 tys. złotych. Zgodnie z decyzją sądu, sprawca spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za przestępstwa te może mu grozić nawet do 8 lat za kratami.

  Dodano: 02.03.2015Katowice
 • Policjanci uratowali życie mężczyźnie

  Dzięki szybkiej reakcji policjantów i właściwej współpracy pomiędzy służbami udało się uratować życie 24-latka, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna trafił do szpitala na obserwację, gdzie udzielana jest mu również pomoc psychologiczna.

  Dodano: 02.03.2015Kraków
 • Podsumowanie 16. Policyjnego Biegu Piastów

  W weekend na Polanie Jakuszyckiej odbyła się międzynarodowa rekreacyjna impreza narciarska – 39. Bieg Piastów. W trakcie trzydniowych zawodów uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach, w tym również w kategorii grupy zawodowej funkcjonariuszy w 16. już Policyjnym Biegu Piastów.

  Dodano: 02.03.2015Wrocław

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku676
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe40
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach50
01.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku795
Zatrzymani poszukiwani186
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący355
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach75
28.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku1017
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący448
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
27.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku720
Zatrzymani poszukiwani348
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach89
26.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku656
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący213
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach63
25.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku687
Zatrzymani poszukiwani338
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący189
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach76
24.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku677
Zatrzymani poszukiwani260
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący265
Wypadki drogowe68
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach71
23.02.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ