Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • CBŚ zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów

  Ponad 2 miliony podrabianych papierosów i 3 tony krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP i Pomorskiej Służby Celnej w nielegalnej fabryce w okolicach Kartuz. Policjanci zatrzymali 7 osób, w tym 4 obywateli Macedonii.

  Dodano: 17.09.2014CBŚ Wideo
 • Bójka w oku kamery

  W niedzielę 14 września policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w bójce. To zasługa skoordynowanych działań Policji i operatora monitoringu miejskiego. Pierwszy radiowóz na miejsce zdarzenia przyjechał w ciągu 2,5 minuty. Podejrzanym za udział w bójce godzi do 3 lat więzienia.

  Dodano: 17.09.2014Poznań Wideo
 • Pieniądze z rozboju ukryła pod bielizną

  Już po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 36-letnim mężczyźnie. Mundurowi odzyskali większość skradzionych pieniędzy. Połowę odzyskanej kwoty mieli przy sobie dwaj mężczyźni, którzy dokonali rozboju, a drugą połowę znalazła policjantka przeszukująca ich 15-letnią współtowarzyszkę. Nieletnia pieniądze schowała pod bielizną.

  Dodano: 17.09.2014Lublin
 • Poszukiwany mężczyzna, który podaje się za prokuratora

  Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poszukują mężczyzny podejrzanego o oszustwa i płatną protekcję. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieście. Poszukiwany dokonując przestępstw na terenie kraju, przedstawia się jako prokurator lub inny funkcjonariusz państwowy i oferuje możliwość załatwienia różnych urzędowych spraw w zamian za pieniądze.

  Dodano: 17.09.2014Wrocław
 • Policja zatrzymuje kolejne prawa jazdy

  Pierwsze dwa tygodnie września przyniosły kolejne zatrzymane prawa jazdy nieodpowiedzialnym kierowcom. Lubuscy policjanci w kilkunastu przypadkach odstąpili od ukarania mandatem sprawców wykroczeń i skierowali wniosek do sądu. Za jakie przewinienia można stracić prawo jazdy?

  Dodano: 17.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Zatrzymany za przestępstwo seksualne wobec 8-miesięcznej dziewczynki

  Nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić 37-letniemu Jackowi S., którego zatrzymali policjanci z Elbląga, pod zarzutem innej czynności seksualnej wobec 8-miesięcznej dziewczynki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i odpowie za swój czyn przed sądem. Dziecko przebywa w szpitalu. Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

  Dodano: 17.09.2014Olsztyn
 • Zarzuty za sprzedaż niebieskich tabletek

  Aktem oskarżenia przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego zakończyło się prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie postępowanie. Mężczyzna usłyszał ponad 1500 zarzutów sprzedaży leku, który nie został dopuszczony do legalnej sprzedaży na terenie Polski. Zatrzymanemu grozi teraz nawet 2 lata więzienia.

  Dodano: 17.09.2014Poznań
 • Pościg za piratką drogową

  Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji po pościgu zatrzymali piratkę drogową, która szaleńczą jazdą narażała siebie, swoje dzieci i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i wyliczyli, że złamała kilkadziesiąt przepisów, „zbierając” 100 punktów karnych.

  Dodano: 17.09.2014Kraków Wideo
 • Policjanci wystartowali w Mistrzostwach Polski MTB

  Głogowscy policjanci wystartowali w Mistrzostwach Polski MTB, które zgromadziły dużą liczbę miłośników rowerów górskich i biegaczy. W trakcie maratonu rozegrano również Mistrzostwa Polski Policjantów.W wyścigu MTB, w kategorii policjantek zwyciężyła mł. asp. Monika Tuczyńska, która zajęła I miejsce w zawodach rowerowych oraz III miejsce w biegu na dystansie 4 kilometrów.Na trasie biegu, w klasyfikacji ogólnej III miejsce zajął również mł. asp. Marcin Kędzierski.

  Dodano: 17.09.2014Wrocław
 • Grudziądzki policjant niósł znicz otwierający VI Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Belgii

  Policjant z Grudziądza reprezentował Polską Policję w Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa, podczas VI Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Belgii. Sierż. szt. Wojciech Noculak od 20 lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i jest jednym z założycieli organizacji "Bieg z Pochodnią" w Polsce.

  Dodano: 17.09.2014Bydgoszcz
 • Odprawa kierownictwa Policji i wojewodów w Uniejowie

  15 września 2014 roku w Uniejowie w województwie łódzkim odbyła się wspólna narada wojewodów i kadry kierowniczej Policji. Wzięli w niej udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, wojewodowie, kierownictwo Komendy Głównej Policji, Komendanci Wojewódzcy Policji, Rektor WSPol. w Szczytnie, Komendanci Szkół Policji, dyrektorzy i pełnomocnicy wybranych Biur KGP.

  Dodano: 16.09.2014Łódź
 • Policyjne zabezpieczenie bydgoskich meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn

  W Bydgoszczy rozegrane zostały już wszystkie mecze w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem czuwało około 1000 policjantów. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kibiców, zawodników, a także mieszkańców Bydgoszczy.

  Dodano: 16.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • 3 areszty za wytworzenie 21 kg narkotyków

  Grodziscy kryminalni w dwóch domach na terenie miasta zabezpieczyli 21 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Na posesji 66-latka policjanci znaleźli rosnące krzaki konopi, kilkadziesiąt suszących się już roślin oraz gotowy do porcjowania i wprowadzenia na rynek susz. Funkcjonariusze szybko ustalili osoby współpracujące z mężczyzną. W domu Rafała i Agnieszki K. policjanci zabezpieczyli kolejne duże ilości środków odurzających. Decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana.

  Dodano: 16.09.2014KSP Wideo
 • Stołeczny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach

  Od 1 sierpnia br. w Komendzie Stołecznej Policji działa zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. Zespół zajmuje się przeciwdziałaniem agresji m. in. poprzez eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

  Dodano: 16.09.2014KSP Wideo
 • O krok od zderzenia z radiowozem

  Policjanci z Malborka zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym. Wyprzedzając inne pojazdy jechali wprost pod nadjeżdżający z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze musieli zjechać na pobocze, aby uniknąć czołowego zderzenia. Wobec jednego z kierowców sprawa zostanie skierowana do sądu, drugi otrzymał mandat.

  Dodano: 16.09.2014Gdańsk Wideo
 • Dwaj mężczyźni z zarzutem zabójstwa

  Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o zabójstwo. 23 i 24-latek usłyszeli już zarzut w tej sprawie. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Teraz może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.09.2014Opole
 • Dyżurny po służbie zatrzymał agresywnego klienta

  Dyżurny z Gniezna asp. sztab. Marcin Ratajczak, będąc po służbie zatrzymał w sklepie agresywnego klienta. Mężczyzna zbił szybę w ladzie, a następnie trzymając w ręku fragment szkła groził sprzedawcy pozbawieniem życia. Za uszkodzenie mienia i groźby karalne grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

  Dodano: 16.09.2014Poznań
 • 178 zarzutów dla poznaniaka

  Policjanci z Komisariatu Poznań Grunwald zatrzymali mężczyznę, który na stacjach benzynowych ukradł paliwo na kwotę ponad 30 tys. złotych. Mężczyzna dopuścił się również trzech kradzieży samochodów. W czasie popełniania czynów kradzieży naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podejrzany usłyszał setki zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  Dodano: 16.09.2014Poznań
 • Maczetą zaatakował kolegę

  Pod zarzutem usiłowania zabójstwa do policyjnego aresztu trafił 26-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów. Mężczyzna, wychodząc z bloku wspólnie z 20-letnim kolegą, u którego przebywał, niespodziewanie zadał mu cios maczetą, powodując ranę karku. Zamościanin trafił pod opiekę lekarzy. 26-latek uciekł z miejsca, ale po chwili był już w rękach policjantów. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie zabójstwa grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.09.2014Lublin
 • Policjanci zatrzymali pijanego motocyklistę

  Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie uciekającemu motocyklem, zatrzymanemu po pościgu przez policjantów z Kamiennej Góry. Po zatrzymaniu okazało się, że jest on kompletnie pijany i nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania motocyklem. Przeprowadzone badanie wykazało u motocyklisty blisko 3 promile. Mężczyzna już wcześniej odbywał karę roku pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

  Dodano: 16.09.2014Wrocław
 • Uciekał przed policyjnym patrolem

  Uciekając przed policjantami doprowadził do wypadku. Nietrzeźwy kierowca ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Jego zachowanie mogło narazić innych na tragiczne skutki.

  Dodano: 16.09.2014Rzeszów Wideo
 • Wpadli podczas rutynowej kontroli

  Policjanci z Głuchołaz zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym podróżowało trzech mężczyzn. Szybko okazało się, że jeden z nich jest podejrzany o włamanie do sklepu spożywczego na terenie powiatu. Drugi posiadał przy sobie amfetaminę, trzeci natomiast poszukiwany był do odbycia zasądzonej wcześniej kary. Mundurowi odzyskali pochodzące z włamania mienie.

  Dodano: 16.09.2014Opole

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku716
Zatrzymani poszukiwani275
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe88
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach99
16.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku837
Zatrzymani poszukiwani252
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący428
Wypadki drogowe102
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach123
15.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku911
Zatrzymani poszukiwani139
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący459
Wypadki drogowe117
Zabici w wypadkach20
Ranni w wypadkach151
14.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku822
Zatrzymani poszukiwani150
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący397
Wypadki drogowe91
Zabici w wypadkach17
Ranni w wypadkach108
13.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani262
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący293
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach126
12.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku754
Zatrzymani poszukiwani282
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe89
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach104
11.09.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku735
Zatrzymani poszukiwani283
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący320
Wypadki drogowe84
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach97
10.09.2014
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ