Aktualności

 • Podejrzani o serię włamań do mieszkań zatrzymani

  Zatrzymane trzy osoby podejrzane o liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań, odzyskane mienie, zabezpieczony pojazd – to efekt wytężonych działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Za popełnione czyny grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.05.2015Radom
 • III Ogólnopolskie Mistrzostwa Policyjnych Ratowników

  Policyjni ratownicy ze wszystkich garnizonów w kraju uczestniczyli w słupskiej Szkole Policji w trzeciej edycji zawodów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Najlepszymi wśród najlepszych okazali się ratownicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

  Dodano: 22.05.2015SP Słupsk
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 1500 porcji narkotyków

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. Podczas kontroli w pojeździe i w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 1500 porcji narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.05.2015Poznań Wideo
 • Pielęgniarka podrobiła 84 recepty

  Pielęgniarka, która podrabiała recepty, została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów. Kobieta wystawiła w sumie 84 recepty na swoje tabletki przeciwbólowe. Przestępczy proceder trwał od trzech lat. Zatrzymana przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

  Dodano: 22.05.2015Katowice
 • Minister Teresa Piotrowska spotkała się z seniorami

  Pani Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych - podczas wizyty w Tychach uczestniczyła w prelekcji dla seniorów pod nazwą „Nie daj się oszukać”. W spotkaniu wzięli również udział I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn, Komendant Miejski Policji w Tychach oraz prezydent miasta.

  Dodano: 22.05.2015Katowice Wideo
 • 119 km/h w terenie zabudowanym i przekroczenie podwójnej ciągłej. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy

  Policjanci drogówki w miejscowości Grabin pod Ostródą zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 119km/h. W myśl nowych przepisów mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego portfel uszczuplił się o 600 złotych. To trzeci taki przypadek w powiecie ostródzkim od czasu, kiedy zmieniły się przepisy kodeksu drogowego.

  Dodano: 22.05.2015Olsztyn Wideo
 • Poszukiwany ENA zatrzymany

  Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez francuski wymiar sprawiedliwości. 49-latek jest podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło 18 lat temu. Dzisiaj został doprowadzony do sądu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.05.2015Gdańsk
 • Aresztowana za okradanie starszych osób

  Policjanci z Komisariatu II zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów i aresztowanie kobiety okradającej starsze osoby na terenie Zielonej Góry. Sąd Rejonowy aresztował złodziejkę na trzy miesiące.

  Dodano: 22.05.2015Gorzów Wlkp.
 • Trwa kampania „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”. Dołącz do tych, którzy nie używają telefonu, gdy prowadzą auto

  Już ponad miesiąc trwa ogólnopolska kampania społeczna „Nie (przy)dzwoń za kierownicą”, znana również w Internecie jako #BezKomórki. Akcja zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, jakie płyną z rozmowy przez telefon podczas jazdy samochodem i przypomina, że co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem rozproszonej w ten sposób uwagi.

  Dodano: 22.05.2015KGP
 • Dyżurny ostródzkiej komendy pomógł uratować niemowlę

  Szczęśliwie zakończyła się telefoniczna pomoc oficera dyżurnego, który odebrał zgłoszenie o duszącym się kilkunastodniowym niemowlęciu. Asp. Łukasz Sawko fachowo i spokojnie poinstruował mamę dziecka, jak ma udzielić pomocy. Dziecko odzyskało oddech.

  Dodano: 22.05.2015Olsztyn Wideo
 • Wydział do Walki z Cyberprzestępczością z Bydgoszczy „Gwiazdą Informatyki Śledczej”

  Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy powstał niespełna 5 miesięcy temu. Policjanci tego wydziału mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Teraz jako jeden z dwóch wydziałów dw. z cyberprzestępczością w Polsce odebrali wyróżnienie „Gwiazda Informatyki Śledczej”. Ten tytuł zobowiązuje.

  Dodano: 22.05.2015Bydgoszcz
 • Brooklyn i jej policyjna przewodniczka

  Agnieszka Paszkowska, policjantka z Wydziału Kryminalnego z Niebuszewa i jej czworonożna podopieczna Brooklyn należą do Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo - jedynej grupy dysponowanej na terenie wszystkich powiatów województwa przez komisariaty policji. Razem brały udział w poszukiwaniu uprowadzonej Mai, a ponadto w kilkudziesięciu akcjach poszukiwawczych w terenie. Agnieszka i jej pies podczas tych akcji sumarycznie pokonali kilka tysięcy kilometrów pieszo, często w bardzo trudnym i niedostępnym terenie, pracując w każdych warunkach atmosferycznych, o każdej porze roku w poszukiwaniu osób zaginionych.

  Dodano: 22.05.2015Szczecin
 • Ogólnopolskie zawody funkcjonariuszy Policji w ratownictwie wodnym

  Pod patronatem Komendanta Głównego Policji 17 załóg z całej Polski rywalizowało w Hajnówce w ratownictwie wodnym. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, zaś w klasyfikacji generalnej najlepszym okazał się policjant z Komendy Stołecznej Policji. W ramach działań profilaktycznych na terenie Parku Wodnego w Hajnówce zorganizowano stoiska profilaktyczne, a także mobilny punkt poboru krwi oraz stoisko prezentowane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego Numer Alarmowy 112.

  Dodano: 22.05.2015Białystok
 • Zatrzymany za kradzież samochodu i paliwa

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o kradzież samochodu zaparkowanego na ulicy. Auto funkcjonariusze odnaleźli w lesie. Zatrzymanemu policjanci udowodnili też trzykrotną kradzież paliwa.

  Dodano: 22.05.2015Wrocław
 • Narada służby prewencyjnej

  Narada naczelników komend wojewódzkich i stołecznej Policji, odpowiedzialnych za służbę prewencją, odbywa się w Hajnówce. Wiodącym tematem narady jest problematyka bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych. Spotkanie prowadzi Naczelnik Wydziału Prewencji Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP – mł. insp. Robert Kumor.

  Dodano: 22.05.2015KGP
 • Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany przez policję

  Płońscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego, do którego doszło niespełna 2 miesiące temu w Gminnym Zespole Szkół w Czerwińsku. Ewakuowano wtedy około 400 osób i zaalarmowano policję oraz straż pożarną, co wygenerowało duże koszty. Sprawca, 21-latek usłyszał już zarzuty i dobrowolnie poddał karze.

  Dodano: 22.05.2015Radom
 • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 78-latki

  Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo mieszkanki Marek. 43-letniego Ireneusza K. zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy po tym, jak zadał śmiertelne ciosy 78-letniej kobiecie. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

  Dodano: 22.05.2015KSP
 • Powiat Starachowicki znów na czele

  Dziś w Kielcach poznaliśmy powiat, który w ubiegłym roku najlepiej pokazywał dobre przykłady i wskazywał możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami. Nagrodę „Koziołek” otrzymał powiat Starachowicki, którego starosta już po raz szósty odebrał taką statuetkę na szesnaście wszystkich edycji konkursu.

  Dodano: 21.05.2015Kielce
 • Ćwiczenia służb mundurowych "Torbyd 2015"

  Pożar budynku w wyniku eksplozji podłożonego ładunku wybuchowego. To jedno z założeń ćwiczeń sztabowych, które odbyły się na terenie bydgoskiego „Torbydu”. W szkoleniu brali udział policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy.

  Dodano: 21.05.2015Bydgoszcz Wideo
 • Kolejny zatrzymany do sprawy SKOK Wołomin

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejną osobę ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej podejrzaną o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin pożyczek i kredytów na łączną kwotę prawie 100 milionów złotych. 46-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

  Dodano: 21.05.2015Białystok
 • Zabili bestialsko psy sąsiadów, bo im przeszkadzały

  Do policyjnego aresztu trafiło 4 mężczyzn w związku z uśmierceniem dwóch psów i wrzuceniem ich do studzienki kanalizacyjnej. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w jednym z garaży. Mężczyźni najprawdopodobniej zabili zwierzęta urządzeniem służącym kiedyś do uboju bydła. Za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.05.2015Olsztyn Wideo
 • 50-latka odpowie za zabójstwo męża

  Za zabójstwo swojego męża odpowie 50-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta podczas awantury ugodziła 56-latka nożem w klatkę piersiową. Mężczyzna zmarł następnego dnia rano. Zarzuty usłyszał również sąsiad kobiety, który pomagał 50-latce zacierać ślady oraz nie udzielił pomocy. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Dziś podejrzani trafią przed oblicze sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 21.05.2015Lublin
 • Powrócił na przestępczą drogę

  Przed miesiącem opuścił mury aresztu śledczego, gdzie trafił za rozboje, aby teraz znowu powrócić na przestępczą drogę. Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o napady na kobiety. Wczoraj młody człowiek został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić nawet do 12 lat więzienia.

  Dodano: 21.05.2015Katowice Wideo
 • Wpadł na przekroczeniu prędkości, ale to tylko początek jego kłopotów

  Prowadził samochód pomimo że wcześniej pił alkohol i obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h. Teraz 26-latka czekają nowo obowiązujące, zaostrzone konsekwencje dla pijanych kierowców-recydywistów.

  Dodano: 21.05.2015Bydgoszcz
 • Tymczasowy areszt za kradzieże samochodów marki VW i skuterów

  Decyzją sądu tymczasowo do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany w wyniku działań prowadzonych przez policjantów z powiatów polkowickiego i lwóweckiego, a podejrzany o szereg kradzieży pojazdów. 20-latek ma na swoim koncie kradzieże co najmniej trzech samochodów marki VW Golf oraz jedno usiłowanie kradzieży innego volkswagena, a także kradzież trzech skuterów. Wspólne działania funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania już czterech pojazdów. Policjanci dotarli także do paserów, którzy je kupowali lub rozbierali na części. Teraz wszyscy za przestępstwa o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem.

  Dodano: 21.05.2015Wrocław
 • Ćwiczenia funkcjonariuszy służb ratunkowych – współdziałanie na wypadek zgłoszenia o ładunku wybuchowym

  Po telefonicznym powiadomieniu o podłożonym ładunku wybuchowym z galerii handlowej w Kłodzku ewakuowano wszystkich klientów oraz pracowników placówki. Policjanci szybko znaleźli niebezpieczny ładunek i zatrzymali terrorystów. Działania te na szczęście były tylko ćwiczeniami funkcjonariuszy służb ratunkowych.

  Dodano: 21.05.2015Wrocław
 • Poszukiwany 11 wyrokami trafi za kratki na 13 lat

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 38- latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był aż 11 wyrokami i miał trafić do więzienia na najbliższe 13 lat. Mężczyzna był notowany za liczne przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu: rozbój, pobicie, handel bronią, groźby karalne i pozbawienie wolności innej osoby. 38-latek został zatrzymany w centrum Szczecina.

  Dodano: 21.05.2015Szczecin
 • Szkolenie obronne zastępców komendantów wojewódzkich Policji

  Na terenie obiektów Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim odbywa się szkolenie obronne zastępców komendantów wojewódzkich Policji ds. prewencji z wojskiem. W ćwiczeniach bierze udział także Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

  Dodano: 21.05.2015Szczecin
 • Policjant z Cieszyna na szkoleniu CEPOL w Grecji

  Na początku maja w Grecji odbyło się kilkudniowe szkolenie na temat wykorzystania narzędzi szkoleniowych oferowanych za pośrednictwem seminariów internetowych - webinars "Training of Webinar Educator". Stronę polską reprezentował policjant z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

  Dodano: 21.05.2015Katowice
 • Oferowała alkohol jako biopaliwo

  Policjanci z pszczyńskiego referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przesłali do prokuratury materiały w sprawie sprzedaży w jednym z punktów handlowych alkoholu w butelkach z etykietami „Paliwo do biokominków”. Zabezpieczono 10 litrów alkoholu i 100 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Następstwem tych działań było późniejsze wycofanie z obrotu kolejnych 600 litrów tej substancji w Żywcu.

  Dodano: 21.05.2015Katowice
 
 

Kategorie