Aktualności

 • Komitet Strategiczny Grupy Zadaniowej Państw Regionu Morza Bałtyckiego ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej

  W dniach 26-27 listopada 2014 roku w Oslo (Norwegia) odbyło się posiedzenie Komitetu Strategicznego Grupy Zadaniowej Państw Regionu Morza Bałtyckiego ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej (BSTF). Z ramienia polskiej policji w spotkaniu uczestniczyli nadinsp. Mirosław Schossler - Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadkom. Irmina Gołębiewska - Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz nadkom. Damian Zbysław - ekspert Centralnego Biura Śledczego Policji.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Uroczysta gala - "Kryształowe Gwiazdy"

  Po raz dziesiąty specjalnym wyróżnieniem zostali uhonorowani policjanci, którzy swoją postawą udowodnili, czym jest służba na rzecz drugiego człowieka. Laureaci tegorocznej „Kryształowej Gwiazdy” wykazali się szczególną determinacją i odwagą w niesieniu pomocy innym, nawet z narażeniem własnego życia. Nagrody, wręczone dziś 120 policjantom i policjantkom, ufundowane zostały przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

  Dodano: 28.11.2014Poznań
 • Szlachetna Paczka w KGP

  Policjantki, policjanci i pracownicy Komendy Głównej Policji po raz pierwszy przygotowują świąteczną paczkę dla podopiecznych stowarzyszenia „Wiosna”.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Policja i wojsko podpisały porozumienia o współdziałaniu

  Wymianę informacji o zagrożeniach dla bezpieczeństwa państwa, obywateli, porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz prowadzenie wspólnych szkoleń, ćwiczeń i treningów przewidują porozumienia o współdziałaniu podpisane dziś między Policją a wojskiem.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Ścigani przez wymiar sprawiedliwości zatrzymani

  Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali kilkunastu poszukiwanych. Kilku z nich zatrzymanych zostało na terenie Szczecina, pozostali na terenie województwa. Część z nich ukrywała się przez wymiarem sprawiedliwości, część nie zgłaszała się na czynności śledcze. Jeden z poszukiwanych listem gończym zatrzymany został na gorącym uczynku kradzieży.

  Dodano: 28.11.2014Szczecin
 • Porozumienie o współpracy w zakresie elektronicznego doręczania nakazów doprowadzeń

  Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krakowie, podpisano porozumienie o współpracy w zakresie elektronicznego doręczania nakazów doprowadzeń oraz wprowadzenia systemu usprawniającego przebieg służby konwojowej. Porozumienie zostało zawarte pomiędzy: Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Mariuszem Dąbkiem a Prezesem Sądu Okręgowego w Krakowie Panią Barbarą Baran. W imieniu Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji porozumienie podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Jacek Fabisiak.

  Dodano: 28.11.2014Kraków
 • Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

  Na trzy miesiące do aresztu trafił podejrzany o uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany dzięki współpracy policjantów z Bydgoszczy i Łodzi. Za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Bydgoszcz Wideo
 • Pseudokibice zatrzymani

  Policjanci z Łodzi zatrzymali pseudokibiców związanych z bełchatowską bojówką Widzewa Łódź. Dwaj podejrzani są o pobicie, do którego doszło w centrum miasta w kwietniu 2014 roku. To rozwojowe śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim. Do tej pory łącznie zarzuty usłyszały już 22 osoby.

  Dodano: 28.11.2014Łódź
 • Delegacje z Ukrainy i Białorusi z wizytą w KGP

  W siedzibie KGP odbyło się spotkanie policjantów Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi BSK KGP z delegacjami z Ukrainy i Białorusi. Miało na celu wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk w dziedzinie zapobiegania handlu ludźmi i przestępstw okołoprostycyjnych, w tym pedofilii i pornografii dziecięcej. Poruszono również kwestie legislacyjne w ramach zwalczania przestępczości związanej z handlem ludźmi.

  Dodano: 28.11.2014KGP
 • Standaryzacja komend i komisariatów Policji w Zachodniopomorskiem

  Rządowy Program Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji realizowany w latach 2013-2015 zakłada poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji. Jego celem jest wyznaczenie nowej jakości i stworzenie jednolitego standardu komend i komisariatów Policji. Dzięki temu programowi wiele komend w zakresie inwestycyjno – remontowym nadrabia zaległości nawet z ostatnich kilkudziesięciu lat. Również garnizon zachodniopomorski wiele zadań inwestycyjnych i remontowych realizuje dzięki programowi. Na ten rok zaplanowano i w wielu przypadkach już zakończono inwestycje i remonty, na kwotę ponad 42 000 000 zł.

  Dodano: 28.11.2014Szczecin
 • Policjanci przechwycili ponad 55 tysięcy papierosów i 40 kilogramów nielegalnego tytoniu

  Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Tarnowie zabezpieczyli 55 460 sztuk papierosów i 40 kilogramów tytoniu, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z ujawnieniem kontrabandy zatrzymanych zostało dwóch tarnowian w wieku 42 i 54 lat. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się starszy z mężczyzn. Usłyszał już zarzuty za narażenie Skarbu Państwa na straty sięgające przeszło 70 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.11.2014Kraków
 • Zatrzymani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

  Do 10 lat więzienia grozi dwóm osobom zatrzymanym przez sądeckich policjantów w związku ze śmiercią 54-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Śledczy zakładają, że jego śmierć mogła nastąpić w skutek wcześniejszego pobicia.

  Dodano: 28.11.2014Kraków
 • Oszukała 20 osób z terenu całego kraju

  Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali młodą kobietę, podejrzaną o oszustwa na szkodę 20 osób z terenu całego kraju. Zatrzymana oferowała za pośrednictwem portalu aukcyjnego sprzęt komputerowy, którego nie posiadała. Teraz może jej grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Wrocław
 • Usłyszał w sumie 26 zarzutów

  Policjanci z Inowrocławia przedstawili łącznie 26 zarzutów mężczyźnie, który włamywał się do piwnic i garaży. Do większości zdarzeń doszło na przełomie października i listopada tego roku. Jak się okazało to nie jedyne przewinienia jakie 31-latek miał na swoim koncie. Prosto z komendy trafił do więzienia, aby tam odbyć karę pozbawienia wolności, którą wcześniej wymierzył mu sąd.

  Dodano: 28.11.2014Bydgoszcz
 • Policjanci ujawnili dziuplę z kradzionym towarem za ponad milion złotych

  Policjanci ze Śremu ujawnili dziuplę, w której zabezpieczyli skradzione na terenie Niemiec i Belgii peugeoty 508 oraz naczepy od samochodów ciężarowych. W naczepach były silniki samochodowe, pompy wodne oraz palety z artykułami spożywczymi. Funkcjonariusze odzyskali mienie o łącznej wartości ponad miliona złotych i zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

  Dodano: 28.11.2014Poznań Wideo
 • CBŚP: Ponad pół tony nielegalnego tytoniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali dwoje mieszkańców Katowic podejrzanych o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zabezpieczyli blisko 600 kilogramów suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet 270 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.11.2014CBŚP ,Opole
 • Mieszkaniec Kopenhagi odzyskał skradzione mienie

  29-letni mieszkaniec powiatu otwockiego trafił do policyjnej celi za spowodowanie kolizji, będąc pod wpływem alkoholu. Gdy już przebywał za kratkami, kryminalni ustalili, że jest on podejrzewany również o kradzież z pokoju hotelowego kluczyków do samochodu, którym się rozbił, oraz pieniędzy i telefonów komórkowych należących do mieszkańca Kopenhagi.

  Dodano: 28.11.2014KSP Wideo
 • Oszust zatrzymany przez policjantów wyłudził 130 tys. zł

  Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Sprawca wprowadzał swoje ofiary w błąd, co do okoliczności udzielenia pożyczki gotówkowej przez podmiot uprawniony do kredytowania, a także na zakup mieszkania we Wrocławiu. Funkcjonariusze odzyskali blisko 130 tysięcy zł, które wyłudził zatrzymany mężczyzna. Zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Wrocław
 • Policjanci z Garwolina poszukują świadków potrącenia 8-latka

  Policjanci poszukują świadków potrącenia na przejściu dla pieszych 8-letniego chłopca przez osobę kierującą fordem. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w Garwolinie.

  Dodano: 28.11.2014Radom Wideo
 • Ostrzelał ciężarówkę. Zatrzymany po pościgu

  Policjanci gostynińskiej komendy zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który z broni pneumatycznej ostrzelał szybę czołową tira. 29-latek za dokonane przestępstwa i szereg wykroczeń odpowie przed sądem.

  Dodano: 28.11.2014Radom
 • Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

  Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach ataku na konwój przewożący Vipa, przeprowadzanie interwencji wobec szczególnie niebezpiecznego przestępcy, to tylko niektóre z założeń realizowanych podczas dzisiejszych ćwiczeń. Organizatorem warsztatów dla służb mundurowych województwa lubelskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, byli funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. W szkoleniu udział wzięło blisko 40 funkcjonariuszy. To policjanci z KWP i KMP w Lublinie, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojska i ABW.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  W tym roku śląscy policjanci wzbogacą się o przeszło 130 nowych radiowozów i dużą łódź motorową. Wśród nowych aut są zarówno egzemplarze w policyjnych, niebiesko-srebrnych barwach, jak i samochody nieoznakowane, przeznaczone do różnych rodzajów służby. Policyjni logistycy realizowali zarówno zakupy, które w połowie dofinansowały śląskie samorządy, jak i te finansowane z budżetu Policji.

  Dodano: 27.11.2014Katowice Wideo
 • "Trzeźwy poranek" – wspólne działania policjantów z Jarocina i Poznania

  26 listopada od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu jarocińskiego policjanci z Jarocina razem z funkcjonariuszami Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Miały one za zadanie wyeliminować jak największą liczbę pijanych kierowców. Ich efekt to blisko 1800 przebadanych kierowców.

  Dodano: 27.11.2014Poznań
 • Policjanci badają sprawę znęcania się nad wychowankami domu dziecka

  Policjanci z Działdowa we współpracy z miejscową prokuraturą rejonową prowadzą czynności w sprawie znęcania się przez kierownictwo domu dziecka nad wychowankami tej placówki.

  Dodano: 27.11.2014Olsztyn
 • Wyłudzili z NFZ około ćwierć miliona złotych

  Bytomscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie około ćwierć miliona złotych. 46-letnia pracownica domu pomocy społecznej oraz 49-letni właściciel sklepu medycznego oszukiwali NFZ w latach 2010 – 2013. Mieszkańcy Śląska usłyszeli łącznie prawie 1100 zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Grozi im teraz nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.11.2014Katowice
 • Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który napadł i pobił studentkę

  Policjanci z ruchu drogowego KMP w Lublinie w bezpośrednim pościgu, zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna wyrwał torebkę idącej ulicą kobiecie, a następnie, gdy ta pobiegła za nim i chciała odzyskać swoją własność, została przez napastnika pobita. 31-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

  Dodano: 27.11.2014Lublin
 • Zatrzymany za rozbój i usiłowanie zabójstwa

  W poniedziałek policjanci zatrzymali 19-latka w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, który podróżował na trasie Czersk - Brusy został napadnięty i pobity przez autostopowicza, którego zabrał do samochodu. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

  Dodano: 27.11.2014Gdańsk
 • Napadali na starsze kobiety

  26 listopada policjanci z wydziału kryminalnego, po wcześniejszym wytypowaniu, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez kilka dni na terenie Radomska kradli torebki starszym paniom. Podejrzani to radomszczanie, w wieku 32 i 21 lat. Jak ustalili policjanci, sprawcy w ciągu kilku dni, od 21 do 24 listopada 2014 roku, popełnili kilka przestępstw. Swoje ofiary wybierali przypadkowo.

  Dodano: 27.11.2014Łódź
 • Nowoczesne radiowozy dla gorzowskiej Policji

  22 nowoczesne radiowozy trafią niebawem do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu. To nowa jakość w działaniach Policji. Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych kraju korzystać będzie z takiego rozwiązania.

  Dodano: 27.11.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • "Mój wybór… życie"

  „To tylko trzy kilometry, no i prosta droga - nic się przecież nie stanie”, „podwieź nas do domu, autobus nam uciekł... e tam nie przesadzaj, nie jesteś pijany”, „spoko, znam siebie, podjedziemy do sklepu, po co tracić czas” – takie tłumaczenia często zabijają. Pijani za kierownicą, ich pasażerowie, za każdym razem, kiedy ruszają w podróż autem, zachowują się tak, jakby przykładali sobie do głowy rewolwer i jak w rosyjskiej ruletce grali o życie. Najczęściej przegrywają.

  Dodano: 27.11.2014Olsztyn Wideo
 
 

Kategorie