Aktualności

 • Pirat Stop

  Mazowieccy policjanci w ciągu minionego weekendu realizowali działania „Pirat Stop”. Akcja prowadzona była na drogach krajowych 7, 61, 62. Policjanci pełnili służbę w miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi.

  Dodano: 22.09.2014Radom Wideo
 • Walczyli w zawodach ratowniczych

  Na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego hufca ZHP „Lubianka” odbyły się VIII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o Puchar Starosty Starachowickiego. Zorganizowane zostały w ramach projektu profilaktycznego pod hasłem „Starachowice – Ostrowiec - Skarżysko czyli SOS dla Ruchu Drogowego”, realizowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

  Dodano: 22.09.2014Kielce
 • Śląscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej

  Dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Podczas zabezpieczania 30 meczów w katowickim Spodku nie odnotowano żadnych incydentów. Wszystkie spotkania, z których finałowe zgromadziło 12 tysięcy kibiców na trybunach i aż 15 tysięcy osób obserwujących mecz na telebimie przed halą, przebiegły w prawdziwie sportowej atmosferze.

  Dodano: 22.09.2014Katowice
 • Derby bezpieczne dzięki pracy Policji

  Wyjątkowe emocje towarzyszyły niedzielnym derbom w Gorzowie. Dwie lubuskie drużyny żużlowe spotkały się by rozegrać mecz. Gdy spotkanie nie doszło do skutku, kibice obydwu klubów mieli ochotę rozładować swoje emocje w inny sposób. Do incydentów nie doszło dzięki zdecydowanej postawie lubuskiej Policji, doskonale przygotowanej na taki rozwój wydarzeń.

  Dodano: 22.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Prezydent powołał Teresę Piotrowską na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych

  Prezydent RP Bronisław Komorowski powołał Teresę Piotrowską na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych. Tuż po uroczystości w Pałacu Prezydenckim pani minister udała się do siedziby resortu spraw wewnętrznych. Nowa szefowa MSW została przywitana przez ustępującego ze stanowiska Bartłomieja Sienkiewicza.

  Dodano: 22.09.2014KGP
 • Policjanci zlikwidowali ogromną plantację marihuany

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali ogromną plantację marihuany. W niewielkiej miejscowości pod Toruniem zabezpieczyli niemalże 300 krzaków konopi. Do aresztu trafił 44-latek. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kilka milionów złotych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód.

  Dodano: 22.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • Diler zatrzymany podczas transakcji

  W ręce siewierskich stróży prawa wpadł w piątkowe popołudnie 32-letni diler narkotykowy. W reklamówce, którą zabezpieczyli policjanci w chwili zatrzymania, znajdowało się ponad 200 działek marihuany. Podobną ilość narkotycznego suszu mundurowi znaleźli w mieszkaniu dilera.

  Dodano: 22.09.2014Katowice
 • XII Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych zakończony

  Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dla najszybszej policjantki z Opolszczyzny zdobyła w XII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym Służb Mundurowych w Głuchołazach sierż. szt. Beata Szatka z KWP Opole. Honorowy patronat nad biegiem objął m.in. Minister Spraw Wewnętrznych oraz Komendant Główny Policji. Głównym celem zmagań sportowców jest propagowanie aktywnego stylu życia oraz integracja służb mundurowych na arenie sportowej.

  Dodano: 22.09.2014Opole , Wrocław
 • Trzymiesięczny areszt za czynną napaść na policjanta

  Areszt na trzy miesiące zastosował Sąd Rejonowy w Iławie wobec podejrzanego o czynną napaść na policjanta. Mężczyzna, kierując osobowym oplem, w celu uniknięcia kontroli drogowej najechał na interweniującego funkcjonariusza. Wiktorowi T. grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.09.2014Olsztyn
 • Nowy tydzień na trzeźwo

  Od rana lubuscy policjanci kontrolują trzeźwość zmotoryzowanych. Działania „Trzeźwy kierowca” prowadzone są regularnie, a w poniedziałki liczba nietrzeźwych za kierownicą bywa wyższa. Tym razem jednak kontrolowani przez policjantów kierujący byli trzeźwi.

  Dodano: 22.09.2014Gorzów Wlkp.
 • SNAJPER 2014

  W podpoznańskim Biedrusku rozegrany został XVII Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO. W zawodach wystartowało blisko 200 uczestników (50 drużyn) z Polski, Niemiec, Anglii, Holandii, Norwegii, Włoch, Słowacji, Czech i Szwajcarii. Zawodnicy reprezentowali rezerwistów i służby mundurowe – wojsko, policję i straż graniczną. II miejsce w zawodach zajęła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. W klasyfikacji indywidualnej dolnośląscy policjanci zajęli I i III miejsce, a st. sierż. Katarzyna Bieńkowska została uznana za najlepszą zawodniczkę służb mundurowych MSW.

  Dodano: 22.09.2014Wrocław
 • Policjanci zlikwidowali plantację konopi

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zlikwidowali plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości w powiecie czarnkowskim. Zabezpieczone przez kryminalnych narkotyki warte są około 120 tysięcy złotych. Dwóm zatrzymanym hodowcom grozi teraz do 8 lat więzienia.

  Dodano: 22.09.2014Poznań Wideo
 • Seminarium absolwentów Akademii FBI w Quantico

  W Warszawie rozpoczęło się trzydniowe seminarium "Bridging East and West" - Rola Polski jako Łącznika Wschodu i Zachodu. Jest to spotkanie absolwentów prestiżowej Akademii Federalnego Biura Śledczego (FBI) w Quantico. Konferencja jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, kwalifikacji zawodowych i umiejętności kierowniczych na arenie międzynarodowej. Po raz pierwszy w historii to Polska jest gospodarzem przedsięwzięcia.

  Dodano: 22.09.2014KGP Wideo
 • W Gliwicach odkryto "narkotykowe pole"

  Prawie 300 krzewów konopi indyjskich rosło pod gołym niebem na nieużytkach w rejonie ul. Bojkowskiej. Plantację znaleźli w piątek wczesnym popołudniem policjanci z komisariatu III. Śledczy poszukują teraz właściciela uprawy.

  Dodano: 22.09.2014Katowice Wideo
 • Zatrzymany pijany kierowca – policjanci musieli wybić szybę i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki jego auta

  Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez strzelińskich policjantów. Kierujący, mając ponad 2 promile, po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli, zjechał na pobocze drogi i uderzył w transformator, a następnie w ogrodzenie posesji. Mimo to mężczyzna próbował kontynuować jazdę. Policjanci zmuszeni byli wybić szybę w aucie, a następnie jeden z nich wyłączył w nim zapłon i wyciągnął ze stacyjki kluczyki.

  Dodano: 22.09.2014Wrocław
 • Specjalne podziękowania dla policjantów z polskiego kontyngentu

  Pełniąca obowiązki szefa Misji Unii Europejskiej EULEX Joelle Vachter spotkała się w Prisztinie z polskimi funkcjonariuszami, którzy w sierpniu byli świadkami wypadku drogowego i udzielili pomocy rannej dziewczynce.

  Dodano: 22.09.2014KGP
 • Wpadli podejrzani o włamania do domów

  Policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej powołanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie w celu wykrycia sprawców włamań, do których dochodziło ostatnio na terenie powiatu legionowskiego, zatrzymali Michała G., Sebastiana K oraz Jakuba P. Mężczyźni podejrzani są o włamywanie się do domów od kilku miesięcy. Ich łupem padały pieniądze, biżuteria, a także sprzęt elektroniczny. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozić im może kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 22.09.2014KSP Wideo
 • Laserem oślepiał pilotów samolotu pasażerskiego

  Zaledwie kilkanaście minut potrzebowali policjanci, aby zatrzymać mężczyznę podejrzanego o to, że laserem oślepiał pilotów samolotu pasażerskiego lądującego na warszawskim Okęciu. Z relacji pilotów wynikało, iż wiązka lasera kierowana była z terenu dzielnicy Bemowo. Informację przekazano do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Portu Lotniczego, a następnie do wszystkich patroli w rejonie. 34-letni Sebastian K. usłyszał już zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

  Dodano: 22.09.2014KSP Wideo
 • Policyjne zabezpieczenie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej

  Polska Policja zabezpieczała Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Każdego dnia w to przedsięwzięcie zaangażowanych było ok. 4 tysięcy policjantów. Policjanci dbali o bezpieczeństwo siatkarzy, kibiców, mieszkańców i turystów.

  Dodano: 22.09.2014KGP Wideo
 • Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Świętokrzyscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Mniów kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, zajmowanych przez 39-latkę, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. blisko 300 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.09.2014Kielce
 • Działania "Stop Agresji na drodze"

  Ponad 4,5 tys. skontrolowanych kierujących, ujawnionych 27 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”, jeden przypadek jazdy pod wpływem działania narkotyków oraz kilkadziesiąt innych wykroczeń drogowych to efekt policyjnej akcji „Stop agresji na drodze” prowadzonej sobotniej nocy na terenie kilku powiatów województwa lubelskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  Dodano: 22.09.2014Lublin
 • Komendant Główny Policji na dożynkach u Prezydenta RP

  Wczoraj Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński, na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, uczestniczył w tradycyjnych dożynkach w Spale.

  Dodano: 22.09.2014Łódź
 • Psy atakowały, padły strzały. Policjanci uczestniczyli w festynie „Mundurówka”

  Policyjni przewodnicy psów wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentowali swoje umiejętności podczas ,,Mundurówki''. W pokazach nie zabrakło dynamicznych akcji oraz strzałów. Widzowie nagradzali funkcjonariuszy gromkimi brawami, a chwilę potem z ciekawością oglądali policyjne radiowozy i sprzęt.

  Dodano: 21.09.2014Olsztyn Braniewo
 • Próbował przekupić policjantów

  Szczycieńska drogówka zatrzymała kierowcę iveco z lawetą, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa. 50-letni Grzegorz S. z Gołdapi, gdy usłyszał o mandacie i punktach karnych za popełnione wykroczenie wręczył policjantom 100 złotych łapówki. Przeliczył się. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Teraz zamiast za wykroczenie odpowie za przestępstwo. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Olsztyn Szczytno
 • Chciał rozjechać policjanta

  Mieszkaniec gminy Lubawa został zatrzymany pod zarzutem czynnej napaści na policjanta. Funkcjonariusz zatrzymał Wiktora T. do kontroli drogowej i poprosił o dokumenty. Mężczyzna nie posłuchał polecenia, zaczął uciekać i potrącił policjanta. 29-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Olsztyn Lubawa
 • Areszt dla oszustki wyłudzającej pieniądze od seniorów

  Na trop kobiety dokonującej oszustw na kwotę blisko 40 tysięcy złotych wpadli kryminalni z I Komisariatu w Koszalinie. Szybko zorganizowana zasadzka doprowadziła do jej zatrzymania. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że w trakcie rozmów telefonicznych z seniorami, kobieta podawała się za ich bliskich znajomych. 32-latka usłyszała zarzuty oszustwa i została tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Szczecin
 • Poszukiwany za zabójstwo w rękach Policji

  Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo swojego 54-letniego ojca. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Łódź
 • Dolnośląscy policjanci zlikwidowali plantację ponad 1000 krzewów konopi

  Funkcjonariusze z powiatu średzkiego prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej ujawnili miejsce, w którym znajdowała się uprawa konopi. Na terenie gminy Środa Śląska policjanci w jednym ze specjalnie przystosowanych pomieszczeń gospodarczych zabezpieczyli ponad 1000 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. W tej sprawie trwają dalsze czynności mające na celu zatrzymanie osób, które mogą mieć związek z tym przestępczym procederem.

  Dodano: 21.09.2014Wrocław Środa Śląska
 • Włamał się do pubu i zabrał… kieliszki, szklanki oraz kufle

  Strzelińscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Sprawca włamał się do jednego z miejscowych lokali, po czym zabrał z jego wnętrza cenne przedmioty. Łupem złodzieja padły m.in. kieliszki oraz specjalne kufle do piwa. Odzyskane mienie trafiło do właściciela, a podejrzany do policyjnego aresztu. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za swój czyn odpowie przed sądem.

  Dodano: 21.09.2014Wrocław Strzelin
 • Przechodzili w miejscu niedozwolonym...z narkotykami

  Starachowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuana oraz blisko 90 gramów prawdopodobnie amfetaminy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 29-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.09.2014Kielce Starachowice
 
 

Kategorie