Aktualności

 • Zatrzymani w związku ze śmiertelnym potrąceniem

  Kierowca toyoty śmiertelnie potrącił przechodzącą przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak białostoccy policjanci w związku z tym wypadkiem szybko ustalili i zatrzymali pięć osób, z których czworo było pijanych. Wszyscy noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz funkcjonariusze ustalają, kto kierował pojazdem oraz pozostałe okoliczności tej sprawy.

  Dodano: 27.02.2015Białystok
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 58-letniej kobiety

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach w nocy 26 lutego odnaleźli zwłoki zaginionej 58-letniej mieszkanki Obornik. Podejrzenia policjantów i prokuratora oraz zgromadzony materiał dowodowy wskazują na możliwy udział jej męża w spowodowaniu śmierci kobiety. Od wyników sekcji zwłok zależy, jakie i kiedy usłyszy on zarzuty.

  Dodano: 27.02.2015Poznań
 • Chciał popełnić samobójstwo w górach. Znaleźli go i uratowali policjanci

  Zakopiańscy policjanci uratowali życie 31-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo w górach. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do szpitala na obserwację.

  Dodano: 27.02.2015Kraków
 • Wpadł oszust poszukiwany listem gończym od 17 lat

  Dzięki ścisłej współpracy i stałej wymianie informacji pomiędzy krakowskimi policjantami a funkcjonariuszami z Płońska (woj. mazowieckie, zatrzymano oszusta, który przez 17 lat poszukiwany był listem gończym.

  Dodano: 27.02.2015Kraków
 • Policjanci doskonalili technikę jazdy

  Białostoccy policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu techniki jazdy radiowozem. Podczas szkolenia mundurowi omawiali także zasady prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółową diagnostykę aut.

  Dodano: 27.02.2015Białystok Wideo
 • Oświadczenie MSW i Policji w sprawie publikacji "Gazety Wyborczej"

  W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nie działała żadna tajna grupa wykonująca czynności w tzw. aferze podsłuchowej. Ponadto informujemy, że Policja, w tym Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, nie prowadziła żadnych czynności wobec szefów służb wymienionych w treści artykułu.

  Dodano: 27.02.2015
 • Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

  Czujność policjantów podczas kontroli drogowej pozwoliła na ujawnienie i zabezpieczenie kontrabandy. 120 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przechwycili funkcjonariusze z Ostrołęki. Mundurowi z Radomia zatrzymali auto, w którym przewożono ponad 5 tysięcy sztuk tzw. samoróbek, a policjanci z Zamościa przechwycili blisko 2 tysiące paczek papierosów.

  Dodano: 27.02.2015Radom , Lublin
 • Podsumowanie działań Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach w 2014 r.

  26 lutego 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach poświęcone podsumowaniu działalności Fundacji w roku 2014. Zebranie prowadził Przewodniczący Rady nadinsp. Władysław Padło. W spotkaniu wzięli udział członkowie Rady: insp. w st. spocz. Maciej Sławiński oraz podinsp. w st. spocz. Andrzej Żwański. Na podsumowanie posiedzenia przybył Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, który podziękował Radzie, Zarządowi, a także, za ich pośrednictwem, wszystkim wolontariuszom działającym na rzecz Fundacji.

  Dodano: 27.02.2015KGP
 • Areszt dla podpalacza

  Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna po wtargnięciu do mieszkania 65-letniej kobiety najpierw pobił ją, a następnie podpalił mieszkanie i zbiegł. Jak ustalili śledczy, rudzianin działał z zamiarem pozbawienia życia. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

  Dodano: 27.02.2015Katowice
 • Chciał się zastrzelić, uratowali go policjanci

  Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z Koziegłów uratowany został 51-latek, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał się zastrzelić. Stróże prawa w ostatniej chwili wyrwali mu broń i nie doszło do tragedii. Desperat jest już pod opieką lekarzy.

  Dodano: 27.02.2015Katowice
 • Poszukiwany ENA wpadł podczas legitymowania

  Policjanci z III komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 37-letniego obywatela Bułgarii, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł, bo zachowywał się podejrzanie gdy zobacztł patrol Policji. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany od 2013 roku przez bułgarski wymiar sprawiedliwości za kradzieże z włamaniem. Dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

  Dodano: 27.02.2015Lublin
 • Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie przystani kajakowej

  Motorówki, kajaki, jacht motorowy to tylko niektóre z przedmiotów, jakie spłonęły w czasie pożaru przystani kajakowej w Opolu. Straty mogą wynosić ponad 300 tys. złotych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali już 52-latka podejrzanego o ten czyn. Za takie przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.02.2015Opole
 • Usłyszeli 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów

  Mogli wyłudzić nawet 43 krótkoterminowe pożyczki na ponad 20 tysięcy złotych. Zdaniem śledczych, próbowali nielegalnie uzyskać kolejnych kilkadziesiąt kredytów. 7 osób zajmujących się tym procederem usłyszało w sumie 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów, za co może im grozić nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.02.2015Opole
 • Sprzedawali biżuterię z podrobionymi znakami towarowymi

  Poznańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji na terenie Poznania ujawnili sprzedaż biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi. Mimo że nie była to oryginalna biżuteria sprzedawano ją w cenie od 400 do 10 tys. złotych. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 27.02.2015Poznań
 • Uroczyste otwarcie komendy w Kłobucku

  Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Kłobucka, Burmistrza Kłobucka, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 26.02.2015Katowice Wideo
 • Poszukiwania osób mogących mieć związek z zabójstwem 17-latki

  Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poszukuje osób mogących mieć związek z zabójstwem 17-letniej Agaty. Jej ciało znaleziono 22 lutego 2015 roku w parku brzeźnieńskim w Gdańsku (ul. Krasickiego), w okolicy toru dla rolkarzy.

  Dodano: 26.02.2015Gdańsk
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

  Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali w poniedziałek, 23 lutego, mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmierci 54-letniego mieszkańca gminy Raszków. Zwłoki mężczyzny znaleziono dzień wcześniej na polu przy drodze gruntowej.

  Dodano: 26.02.2015Poznań
 • Odnaleziono poszukiwaną 72-latkę

  Policjanci, wraz ze strażakiem z OSP, odnaleźli poszukiwaną od wczoraj 72-letnią mieszkankę powiatu sochaczewskiego. Kobieta całą noc spędziła w lesie. Na szczęście znaleziono ją całą i zdrową. W trwającej od wczoraj akcji brali udział policjanci, strażacy, psy tropiące, jak również wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt do poszukiwań, między innymi śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

  Dodano: 26.02.2015Radom
 • Działania policjantów i prokuratury w związku z zabójstwem 17-latki

  Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Oliwie prowadzą intensywne działania w związku z zabójstwem młodej kobiety. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Gdańsku Brzeźnie. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął decyzję o powołaniu specjalnej grupy najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy pracują przy tej sprawie.

  Dodano: 26.02.2015Gdańsk
 • Odbierał pieniądze od oszukanych metodą na wnuczka – został zatrzymany

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali kuriera, który odbierał pieniądze od starszych osób oszukanych metodą „na wnuczka”. 22-latek usłyszał już 51 zarzutów oszustwa lub usiłowania oszustwa, za które odpowie przed sądem. Za oszustwo grozi mu 8 lat więzienia.

  Dodano: 26.02.2015Białystok
 • Nocna przejażdżka samochodem zakończyła się za kratami więzienia

  Poszukiwany listem gończym mieszkaniec Bydgoszczy odpowie za przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna wpadł w ręce bydgoskiej „drogówki”. Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 26.02.2015Bydgoszcz
 • Policja poszukuje oszustów

  Policjanci poszukują osób, które, oferując sprzedaż ciągnika rolniczego, wyłudziły od mieszkańca Podkarpacia 41 tys. złotych. Na potrzeby przestępstwa sprawcy "stworzyli" specjalne pomieszczenie, udające kantor wymiany walut. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.02.2015Kraków
 • To byli oszuści, a nie policjanci

  Kryminalni z Bielan zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwo metodą „na policjanta”. Dzięki interwencji funkcjonariuszy starsza kobieta nie straciła wszystkich oszczędności. Mężczyźni próbowali wyłudzić ponad 15 tysięcy złotych. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.02.2015KSP
 • Poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej – zatrzymany

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 48-latka, który od kilkunastu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Został zatrzymany na terenie Łodzi.

  Dodano: 26.02.2015Szczecin
 • Ujawnili demontaż samochodu

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn dokonujących demontażu peugeota 308. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd został skradziony kilkanaście godzin wcześniej z terenu Niemiec. Kryminalni zabezpieczyli auto, a zatrzymanym mężczyznom przedstawili zarzut paserstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

  Dodano: 26.02.2015Poznań
 • Zatrzymano podejrzanych o oszustwa podatkowe przy obrocie paliwami

  Wrocławscy policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się oszustwami podatkowymi przy obrocie paliwami. Wartość uszczupleń na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na blisko 70 milionów złotych.

  Dodano: 26.02.2015Wrocław
 • Kolejne uderzenie w przestępczy proceder sutenerstwa

  Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach wspólnie z policjantami z Zespołu ds. Handlu Ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, zatrzymali łącznie 9 osób z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, które nakłaniały kobiety do prostytucji i czerpały z niej korzyści.

  Dodano: 26.02.2015Łódź
 • Policjanci odnaleźli samochód skradziony w Niemczech

  Audi A5 warte 90 tysięcy złotych odnaleźli wrocławscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 25-letniego mężczyznę. Podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.02.2015Wrocław
 • Zabezpieczona kontrabanda

  Ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli zamojscy policjanci - przechowywał je w swoim gospodarstwie 56-letni mieszkaniec gm. Adamów. Ponad 600 paczek nielegalnych papierosów przewoziła z kolei samochodem 27-letnia obywatelka Ukrainy zatrzymana do kontroli w Zamościu. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Ich właściciele, za popełnione przestępstwa skarbowe, wkrótce staną przed sądem.

  Dodano: 26.02.2015Lublin
 • „W granatowym było im do twarzy” – 90 lat Policji Kobiecej w Polsce

  Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok powszechny. Aktualnie coraz więcej kobiet ubiera policyjny mundur i ślubuje stać na straży prawa. Szczególnie właśnie dla tej grupy – kobiet w policyjnym mundurze - dzisiejsza data jest szczególna, bowiem równo 90 lat temu, 26 lutego 1925 roku, postała w naszym kraju Policja Kobieca. Temu wydarzeniu poświęcono wystawę zatytułowaną „W granatowym było im do twarzy”, zorganizowaną w Miejskim Domu Kultury nr 2 w Lublinie.

  Dodano: 26.02.2015Lublin
 
 

Kategorie