Aktualności

 • Ogólnopolska konferencja otwierająca projekt "The Power of Synergy..."

  Dzisiaj w Zakopanem rozpoczęła się trzydniowa konferencja oficjalnie inaugurująca projekt "the Power of "Synergy...". Fundamentem projektu jest umowa podpisana 8 lipca br. przez szefów Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem przedsięwzięcia jest współpraca CBŚP, SG oraz ABW w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej.

  Dodano: 26.11.2014CBŚP
 • Policjanci przechwycili blisko 100 kg krajanki tytoniowej

  Ponad 80 tysięcy złotych to straty Skarbu Państwa spowodowane nielegalną działalnością 49-latka. Golubsko-dobrzyńscy policjanci zabezpieczyli blisko 100 kg tytoniu w pojeździe, który nieprawidłowo zaparkował przy jednej z ulic w mieście. Mężczyzna będzie odpowiadać za złamania przepisów kodeksu karnego i skarbowego.

  Dodano: 26.11.2014Bydgoszcz Wideo
 • Poszukiwany, kradzionym autem, uciekał przed policjantami

  Świętokrzyscy policjanci zatrzymali kierowcę VW golfa, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli i usiłował zepchnąć z drogi radiowozy. Policjanci dwukrotnie oddali strzały w kierunku kół pojazdu, którym uciekał mężczyzna. Do zatrzymania doszło w Chęcinach. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Pojazd, którym jechał pochodził z kradzieży.

  Dodano: 26.11.2014Kielce Wideo
 • „Cegiełki” dla dzieci, których nie było

  Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli ponad 4 tysiące "cegiełek", sprzedawanych przez wolontariuszy na rzecz rzekomo chorych dzieci. W taki sposób działała częstochowska "Fundacja Od Serca", która za uzbierane pieniądze miała pomagać potrzebującym dzieciom. Jak ustalili śledczy, zbiórka prowadzona była także na nieistniejące osoby. Tego rodzaju działalność fundacja prowadziła pod centrami handlowymi w samej Częstochowie oraz w innych miastach woj. śląskiego i opolskiego.

  Dodano: 26.11.2014Katowice Wideo
 • Uszkodził kilkanaście samochodów

  Policjanci z powiatu jaworskiego zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie kilkunastu samochodów. Sprawca porysował karoserie napotkanych na swojej drodze pojazdów. Ponadto podpalił jedno auto i wybił szybę wystawową w miejscowym markecie. Bilans strat jakie powstały w wyniku zdarzeń sięgnął blisko 25 tysięcy złotych. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem.

  Dodano: 26.11.2014Wrocław
 • Odpowiedzą za oszustwa metodą „na wnuczka”

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi parze oszustów, która została zatrzymana przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 23-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna są podejrzani o sześć oszustw metodą „na wnuczka” oraz trzy usiłowania popełnienia tego przestępstwa. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Ich łupem padło blisko 25 tysięcy złotych. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 26.11.2014Poznań
 • Zatrzymani podejrzani o kradzieże samochodów

  Współpraca policjantów z VII Komisariatu w Łodzi i Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaowocowała zatrzymaniem dwóch osób podejrzanych o liczne kradzieże pojazdów. Łupem sprawców padło ponad 30 samochodów, a także ciągnik rolniczy typu Ursus.

  Dodano: 26.11.2014Łódź
 • Zakończył się remont budynku strzeleckiej Policji

  W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zakończono prace związane z remontem i modernizacją budynku. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Na remont przeznaczono 800 tysięcy złotych.

  Dodano: 26.11.2014Opole
 • Celne uderzenie w narkotykowe podziemie

  Toruńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli u 25-latka blisko 450 gramów marihuany. Może mu teraz grozić do 10 lat więzienia.

  Dodano: 26.11.2014Bydgoszcz
 • Zarzuty za nielegalny tytoń i papierosy

  Policjanci II Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 26-letniego mieszkańca Leszna, który w wynajmowanym garażu posiadał prawie 1000 paczek papierosów oraz ponad 200 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Swoim działaniem spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa na ponad 160 tysięcy złotych.

  Dodano: 26.11.2014Poznań
 • Nielegalne kosmetyki na bazarze

  Ponad 4200 sztuk nielegalnych kosmetyków na łączną kwotę ponad 500 tysięcy złotych zabezpieczyli na bazarze przy ul. Bakalarskiej policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Armenii i obywatela Bangladeszu. Mężczyźni handlowali też obuwiem z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

  Dodano: 26.11.2014KSP
 • Pracownicę baru obezwładnili gazem i paralizatorem

  Niżańscy policjanci ustalili trzy osoby związane z rozbojem na pracownicy baru w centrum Niska. Została ona obezwładniona gazem paraliżującym i paralizatorem. W związku z podejrzeniem udziału w napadzie policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn.

  Dodano: 26.11.2014Rzeszów
 • Krzewy konopi indyjskich w mieszkaniu na krakowskim Kazimierzu

  Policjanci dotarli do jednego z mieszkań na krakowskim Kazimierzu, gdzie mogła być prowadzona uprawa konopi indyjskich. Na miejscu odnaleźli pokaźną plantację. Zabezpieczyli łącznie 106 krzewów konopi indyjskich o wysokości od 120 do 140 cm, a także specjalistyczną aparaturę do ich uprawy.

  Dodano: 26.11.2014Kraków
 • Nowi oficerowie łącznikowi polskiej Policji

  24 listopada 2014 r. wznowiono funkcjonowanie stanowisk oficerów łącznikowych polskiej Policji w Republice Francuskiej i w Republice Federalnej Niemiec. Oficerami łącznikowymi w tych krajach zostali mł. insp. Dariusz Stachowiak z KWP w Opolu oraz podinsp. Wiesław Gom z KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

  Dodano: 26.11.2014KGP
 • Ćwiczenia świdnickich policjantów

  Policjanci ze świdnickiej komendy zatrzymują trzy osoby podejrzane o przestępstwo. W trakcie osadzania w policyjnym areszcie bandyci obezwładniają funkcjonariuszy, biorąc ich jako zakładników. Dwóm z nich udaje się uciec, a jeden z przestępców barykaduje się w areszcie, biorąc za zakładnika funkcjonariusza. Na szczęście to tylko scenariusz szkolenia, którego celem było sprawdzenie współdziałania różnych służb oraz planowanie i koordynacja działań.

  Dodano: 26.11.2014Wrocław
 • Rozbita grupa handlująca papierosami na wielką skalę

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie przy wsparciu swoich kolegów z Warszawy i Piaseczna zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o obrót wyrobami tytoniowymi w znacznych ilościach. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku szacuje się na prawie 8 milionów złotych.

  Dodano: 26.11.2014Lublin
 • Sukces polskiego policjanta w Katarze

  Wykładowca słupskiej szkoły Policji jako jedyny Polak dobiegł do mety ultramaratonu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata, które odbyły się w stolicy Kataru Ad-Daucha. St.asp. Tomasz Matusiak pokonał morderczy dystans 100 kilometrów, na którym rywalizowali najlepsi biegacze świata.

  Dodano: 25.11.2014SP Słupsk
 • Kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”

  25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. MSW podejmuje działania na rzecz jej przeciwdziałania.

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • Zatrzymany mężczyzna poszukiwany listem gończym

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Skarżysko Kamienna zatrzymali 30-letniego Krystiana S., który od 8 lat poszukiwany był listem gończym w związku z wyrokiem za spowodowanie wypadku drogowego w 2004 roku. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a dwie inne zostały ranne. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania.

  Dodano: 25.11.2014Kielce
 • Trwa remont Posterunku Policji w Woźnikach

  W Komisariacie Policji w Woźnikach trwają prace związane z modernizacją budynku. Inwestycja jest realizowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Prace remontowe mają potrwać do końca grudnia tego roku.

  Dodano: 25.11.2014Katowice
 • "VICTORIA 2014” dla dolnośląskiej Policji

  Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, za wybitne zasługi w działalności na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzi, została uhonorowana statuetką „VICTORIA 2014”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Klub Ludzi Życzliwych. Uroczystość, podczas której statuetki odebrali przedstawiciele dolnośląskich instytucji, organizacji, czy przedsiębiorstw, które zasłużyły się w wspieraniu działań charytatywnych na rzecz osób potrzebujących, odbyła się w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • Odpowie za postrzelenie dziecka z wiatrówki i posiadanie narkotyków

  Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie z wiatrówki 11-latki, która akurat przejeżdżała na rowerze nieopodal miejsca gdzie strzelał. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego należącego do podejrzanego zabezpieczyli broń i śrut oraz ujawnili ponad 200 porcji haszyszu i marihuany. Mężczyzna posiadał też 17 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • „Kieruj się rozsądkiem” – konferencja prasowa

  Od października 2013 roku Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP realizuje ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem”, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Kampania poświęcona jest bezpieczeństwu motocyklistów, pieszych i seniorów (+60).

  Dodano: 25.11.2014KGP
 • Zabezpieczone narkotyki warte prawie 100 tys. złotych

  Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali 3 osoby podejrzewane posiadanie narkotyków. Jest to efekt kilkumiesięcznych działań w wyniku których zabezpieczono narkotyki warte blisko 100 tys. zł. Oprócz podejrzanego o handel narkotykami, zatrzymano również 2 jego klientów.

  Dodano: 25.11.2014Poznań Wideo
 • Jechał autem na S8 „pod prąd” – policjanci zatrzymali kierującego

  Kierujący pojazdem osobowym odpowie przed sądem za stworzenie zagrożenia w ruchu oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wykroczenia te popełnił 62-letni mieszkaniec Wrocławia, który w godzinach wieczornych poruszał się drogą ekspresową S8 „pod prąd”. Funkcjonariusze z powiatu oleśnickiego wystąpią również do sądu z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław Wideo
 • Wicemistrz Śląskiej Godki

  Trębacz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach został Wicemistrzem Śląskiej Godki. Sierżant Marek Jon w swój monolog rozpoczął od fascynacji górniczymi orkiestrami, a zakończył opowieścią o orkiestrze policyjnej, w której gra na co dzień. W trakcie jego wygłaszania wystąpił w dwóch mundurach - górniczym i policyjnym.

  Dodano: 25.11.2014Katowice Wideo
 • Włamanie do jednego z baraków Państwowego Muzeum na Majdanku

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z baraków znajdujących się na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Z jednej z gablot wystawowych skradzione zostało obuwie. Jak wynika ze złożonego zawiadomienia zginęło 8 sztuk butów po byłych więźniach obozu.

  Dodano: 25.11.2014Lublin
 • Zatrzymanym za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywocia

  Dwaj mieszkańcy Krośnic zostali na trzy miesiące tymczasowo aresztowani jako podejrzani o usiłowanie zabójstwa swojego sąsiada. Mężczyźni prawdopodobnie siekierą i przedmiotem przypominającym tasak zadali swojej ofierze kilka ciosów – pokrzywdzony żyje, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Podejrzanym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • Policjanci uratowali mężczyznę – dzięki akcji reanimacyjnej udało mu się przywrócić funkcje życiowe

  Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który nieprzytomny leżał nie oddychając na ulicy w Świętej Katarzynie. Po tym, jak funkcjonariusze podjęli wobec niego akcję reanimacyjną, udało się mężczyźnie przywrócić funkcje życiowe. Po przyjeździe na miejsce wezwanej karetki pogotowia, mężczyzna, u którego stwierdzono problemy krążeniowo-oddechowe, został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

  Dodano: 25.11.2014Wrocław
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 460 tysięcy papierosów i około tony suszu tytoniowego

  Łęczyccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejne działania skierowane przeciwko nielegalnemu handlowi papierosami. W wyniku podjętych działań zabezpieczonych zostało ponad 460 tysięcy papierosów i około tony suszu tytoniowego.

  Dodano: 25.11.2014Łódź
 
 

Kategorie