Aktualności

 • Sprawniej i bezpieczniej

  Jak sprawnie manewrować na drodze lub poradzić sobie z poślizgiem? Policjanci z województwa lubuskiego doskonalą swoje umiejętności prowadzenia radiowozów pod okiem ekspertów ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

  Dodano: 16.04.2014Gorzów Wlkp.
 • Konferencja naukowa „Zarządzanie kompetencjami kobiet w Policji”

  16 kwietnia 2014 r. w WSPol rozpoczęła się dwudniowa konferencja naukowa „Zarządzanie kompetencjami kobiet w Policji”. Honorowy patronat nad konferencją objął Komendant Główny Policji, nadinsp. dr Marek Działoszyński. W spotkaniu wzięły udział m.in. Panie Monika Sapieżyńska, pełnomocnik ds. równego traktowania w służbach mundurowych podległych lub nadzorowanych przez MSW, oraz Monika Ksieniewicz, Zastępca Dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania.

  Dodano: 16.04.2014WSPol Szczytno
 • Policyjna „NYSA” rozbiła grupę przestępczą – zatrzymano blisko 30 osób

  Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, zabezpieczone ciągniki rolnicze, luksusowe samochody osobowe i części oraz wysokiej klasy rowery o łącznej wartości kilku milionów złotych, a także blisko 30 zatrzymanych osób, to efekt działań polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca i prokuratorów ze Zgorzelca, Jeleniej Góry oraz Niemiec. Śledczy szacują, że łupem grupy mogło paść blisko 300 luksusowych samochodów osobowych.

  Dodano: 16.04.2014Wrocław Wideo
 • Odpowiedzą za oszustwa i nielegalne transakcje

  Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie dokonywali przestępstw przeciwko mieniu. Zatrzymano kierownika grupy oraz czterech członków. Przestępcy działali na terenie całego kraju, głównie w woj. śląskim, małopolskim, mazowieckim i lubelskim. Zajmowali się produkcją kodów kreskowych, które później naklejali na drogie towary, najczęściej na sprzęt AGD, elektronarzędzia i zabawki. Dzięki temu przedmioty kupowali po zaniżonej cenie. Nadzór nad postępowaniem ma Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

  Dodano: 16.04.2014Lublin Wideo
 • Zamiast 3 osób busem jechało aż 16

  Kutnowscy policjanci dzięki swojej czujności uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy busa, który przewoził o 13 osób więcej niż pozwalały mu na to przepisy. Ta nieodpowiedzialna jazda mogła się skończyć tragicznie. Auto nie miało także ważnego przeglądu technicznego.

  Dodano: 16.04.2014Łódź
 • Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

  Mławscy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich, którą prowadzono w jednym z budynków mieszkalnych na terenie powiatu mławskiego. Policjanci zabezpieczyli 90 krzewów konopi oraz ponad 300 gramów suszu. Zatrzymali również mężczyznę podejrzanego o uprawę marihuany.

  Dodano: 16.04.2014Radom
 • Ukradł samochód, spowodował kolizję i próbował uciec – miał 1,6 prom.

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu, spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 29-latek był nietrzeźwy. Za swoje czyny zatrzymany odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.04.2014Wrocław
 • Imprezował z amfetaminą w kieszeni pod okiem kamer monitoringu

  Zaczęło się od zakrapianej alkoholem imprezy na jaworskim Rynku, a skończyło aresztem dla 31-letniego mężczyzny. Jaworzanin nie zdawał sobie sprawy, że jego ekscesy są rejestrowane przez miejski monitoring. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci puściły mu nerwy. W trakcie kontroli próbował pozbyć się amfetaminy, którą miał w kieszeni. Zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.04.2014Wrocław Wideo
 • Podejrzany o rozbój na 15-latkach zatrzymany

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o napad na trzech chłopców i kierowanie wobec nich gróźb karalnych. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych, 22-letni Marcin N. dokonał rozboju żądając wydania wszystkich pieniędzy, a 28-letni Grzegorz Ch. groził swoim ofiarom pozbawieniem życia. Za to przestępstwa kodeks karny przewiduje odpowiednio do 12 i do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.04.2014KSP
 • Zlikwidowano plantację

  Małopolscy policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich. To już 7 plantacja zlikwidowana w ostatnich dniach. Policjanci wyjaśniają, jak długo działała nielegalna uprawa i ile gotowego suszu marihuany mogło trafić na rynek.

  Dodano: 16.04.2014Kraków
 • Zatrzymano podejrzewanego o zabójstwo obywatelki Czech w USA

  Małopolscy policjanci, współpracując z agentami FBI, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo obywatelki Czech w Stanach Zjednoczonych. Wobec zatrzymanego wszczęto procedurę ekstradycyjną. Mężczyzna odpowie za zabójstwo kwalifikowane w Stanach Zjednoczonych jako morderstwo pierwszego stopnia.

  Dodano: 16.04.2014Kraków
 • Kradzież mercedesa, której nie było

  Policjanci z Poznania ujawnili fikcyjne zgłoszenie kradzieży samochodu. Zawiadamiający powiadomił, że zginął jego mercedes. Jak się okazało, wszystko było ukartowane i miało służyć wyłudzeniu odszkodowania. Prokurator przedstawił już dwóm mężczyznom zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

  Dodano: 16.04.2014Poznań
 • Policjanci zatrzymali poszukiwanego za zabójstwo

  Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali poszukiwanego za zabójstwo mężczyznę. Szczecinianin ukrywał się od około roku, ma do odbycia jeszcze siedem lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.04.2014Szczecin
 • Wpadł, przewożąc papierosy i tytoń bez akcyzy

  1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 30 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z dąbrowskiego wydziału ruchu drgogowego. Towar znajdował się w pojeździe prowadzonym przez 59 - letniego mieszkańca gminy Gdów. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymany odpowie przed organami ścigania za przewóz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

  Dodano: 16.04.2014Kraków
 • Zatrzymali włamywacza i odzyskali samochód

  Siedleccy policjanci zatrzymali po pościgu 26-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego i skradł m.in. samochód. Mężczyzna był wielokrotnie notowany za kradzieże i włamania. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

  Dodano: 16.04.2014Radom
 • Policjanci CBŚ udaremnili przemyt 28 kg amfetaminy

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Izbą Celną z Poznania udaremnili przemyt 28 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 1 mln złotych. Zabezpieczone narkotyki były ukryte w podłodze auta, którym podróżowała para z Olsztynka. 23-latek i jego o 4 lata starsza „wspólniczka” trafili do policyjnego aresztu. Za przemyt wewnątrzwspólnotowy znacznych ilości narkotyków grozi im kara nie krótsza niż 3 lata.

  Dodano: 16.04.2014CBŚ , Olsztyn Wideo
 • Wizyta policjantów z Mołdawii

  Policjanci Republiki Mołdawii rozpoczęli miesięczną wizytę szkoleniową w słupskiej Szkole Policji. W trakcie pobytu Mołdawianie poznają system szkolenia polskich policjantów, a także uczestniczyć będą we wspólnych zajęciach z dzielnicowymi, którzy przebywają w Słupsku na kursie specjalistycznym.

  Dodano: 15.04.2014SP Słupsk
 • Nie pomogła zmiana wyglądu i miejsca zamieszkania

  Stargardzcy kryminalni namierzyli mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi, który ukrywał się przez kilkanaście lat przed organami ścigania. Wczoraj został zatrzymany i przekazany do zakładu karnego.

  Dodano: 15.04.2014Szczecin
 • Kobieta w ciąży kradła w sklepach

  Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali małżeństwo podejrzane o różne przestępstwa. Kobieta wykorzystując stan, w jakim się znajdowała, kradła w jeleniogórskich sklepach. Mąż z kolei podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji, posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi. Kobiecie za kradzieże grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jej mężowi do lat 8.

  Dodano: 15.04.2014Wrocław
 • Usłyszał zarzut zabójstwa 64-latka

  Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 38-latkowi z Gdańska. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa 64-letniego mieszkańca Siedlec. Do sądu złożono już wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

  Dodano: 15.04.2014Gdańsk Wideo
 • Zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi

  Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie, podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 188 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 15.04.2014KSP
 • Kieszonkowcy wpadli w autobusie

  Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej Policji zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież portfela pasażerowi autobusu. Zanim mężczyzna zorientował się, że został okradziony, mężczyźni byli już w rękach policjantów. Mają od 55 do 74 lat, są dobrze znani stołecznym policjantom, wcześniej byli już wielokrotnie karani za przestępstwa kieszonkowe. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży, a dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje prokuratur.

  Dodano: 15.04.2014KSP
 • Zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Liczącą 336 krzewów uprawą zajmował się zatrzymany przez funkcjonariuszy 58-letni mieszkaniec Tarnowa. W rękach policjantów znalazł się także zaopatrujący się u niego w towar 24-latek. To już szósta uprawa zlikwidowana przez małopolskich policjantów w przeciągu ostatnich dni.

  Dodano: 15.04.2014Kraków
 • Zlikwidowano arsenał

  Oświęcimscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli arsenał, który zgromadził 49-letni mężczyzna. Zabezpieczono broń i amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej.

  Dodano: 15.04.2014Kraków
 • Podejrzani o oszustwa zatrzymani

  Małopolscy policjanci zatrzymali 3 obywateli Rumunii, podejrzewanych o szereg wyłudzeń zaliczek od kupujących samochody za pośrednictwem portali internetowych. Grupa mogła oszukać nawet kilkudziesięciu klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

  Dodano: 15.04.2014Kraków
 • Zabezpieczyli 120 kg tytoniu bez akcyzy

  Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP w Koszalinie podjęli wspólne działania z funkcjonariuszami koszalińskiego Urzędu Celnego. Ich efektem było zabezpieczenie 120 kilogramów tytoniu.

  Dodano: 15.04.2014Szczecin Wideo
 • Przewozili narkotyki z Holandii do Polski

  Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami celnymi zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu świdwińskiego. Mężczyźni przewozili marihuanę i amfetaminę z Holandii do Polski. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

  Dodano: 15.04.2014Szczecin
 • Areszt za pozbawienie wolności oraz pobicie i groźby

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o pozbawienie wolności 28-latka ze szczególnym udręczeniem, pobicie oraz groźby. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Wczoraj na wniosek policjantów i prowadzącego sprawę prokuratora wobec zatrzymanych sąd orzekł areszt tymczasowy na 3 miesiące.

  Dodano: 15.04.2014Bydgoszcz Wideo
 • Wpadka narkotykowego kuriera

  Ponad 5 kilogramów marihuany znaleźli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu w ciężarówce, która przyjechała do Polski z Holandii. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, który już trafił na dwa miesiące do aresztu.

  Dodano: 15.04.2014Radom Wideo
 • Chciał się zabić, uratowali go policjanci

  Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanci uratowali 39-letniego mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Mieszkaniec gminy Kraśniczyn chciał ugodzić się nożem. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. 39-latek został zabrany do szpitala.

  Dodano: 15.04.2014Lublin
<<
<
1
...
 
 

Kategorie