Aktualności

 • Wkrótce ruszy budowa nowej siedziby KPP w Miechowie

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Przy zawieraniu umowy obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Miechowie mł. insp. Bogusław Słupczyński. W imieniu wykonawcy dokument sygnował Andrzej Grygiel - właściciel Zakładu Usługowo – Produkcyjno – Handlowego „GRAND”.

  Dodano: 29.07.2014Kraków
 • Policyjne szkolenie żołnierzy KFOR

  Szkolenie dla żołnierzy Wojska Polskiego wyjeżdżających na misję KFOR prowadzą wykładowcy słupskiej szkoły Policji. W zajęciach udział biorą wojskowi z 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, którzy pełnić będą służbę na Bałkanach w ramach XXXI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Sił Międzynarodowych KFOR w Kosowie.

  Dodano: 29.07.2014SP Słupsk
 • Podziękowania od Komendanta Głównego Policji

  Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński spotkał się z dwojgiem policyjnych muzyków z Orkiestry KWP we Wrocławiu. Policyjne małżeństwo Patrycja i Maksymilian Madełowie wzbudzili zainteresowanie komendanta podczas tegorocznego Święta Policji i chciał im osobiście podziękować za zaangażowanie.

  Dodano: 29.07.2014KGP
 • Bohaterowie naszych czasów

  Policjant z Głogowa wyciągnął z Odry tonącego 92-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze z Opoczna i Łodzi pomogli mężczyznom, pod którymi na zamarzniętym zalewie załamał się lód. To tylko niektórzy ze współczesnych bohaterów, których odznaczy jutro Minister Spraw Wewnętrznych.

  Dodano: 29.07.2014KGP
 • 1000 zł mandatu oraz 25 punktów karnych

  Wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej, jechał z nadmierną prędkością. Kierujący motocyklem został zatrzymany przez polkowicką drogówkę na krajowej „trójce”. Policjanci za brawurową jazdę i popełnione wykroczenia ukarali go 1000-złotowym mandatem oraz 25 punktami karnymi. Kierowca straci uprawnienia do kierowania pojazdami i aby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

  Dodano: 29.07.2014Wrocław Wideo
 • Zatrzymani skimmerzy

  Policjanci z Zabrza i Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 4 skimmerów. Podejrzani w kilku bankomatach na terenie Śląska założyli nakładki umożliwiające odczytanie danych pasków kart płatniczych. Sprawcy decyzją zabrzańskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 25 lat więzienia.

  Dodano: 29.07.2014Katowice Wideo
 • Za fałszywe alarmy bombowe 41-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia

  Łódzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe przekazane 22 lipca 2014 roku do licznych instytucji oraz urzędów na terenie całego kraju. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.07.2014Łódź Wideo
 • Szkoła Policji w Pile: jubileuszowe Święto Policji

  Meldunkiem o gotowości do uroczystości, złożonym Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosławowi Schosslerowi przez podinsp. Arkadiusza Bajerskiego, rozpoczęły się obchody Święta Policji w Szkole Policji w Pile. W tym roku są one wyjątkowe, ponieważ powiązane z dwoma jubileuszami: 95-lecia powstania Policji Państwowej i 60-lecia powołania pilskiej szkoły.

  Dodano: 29.07.2014SP Piła
 • Małopolscy policjanci ratowali tonących

  Mszańscy policjanci uratowali tonącego mężczyznę – wydobyli go z wody i przeprowadzili resuscytację. To kolejny w ostatnim czasie przypadek ratowania życia ludzkiego przez małopolskich policjantów.

  Dodano: 29.07.2014Kraków
 • Policjant po służbie uratował 82-latkę z płonącego domu

  Do pożaru domu mieszkalnego doszło wczoraj w miejscowości Rakówka. Wydobywający się oknami ogień zauważył będący po służbie dyżurny biłgorajskiej komendy. Policjant, podejrzewając, że ktoś może być w środku, pobiegł na ratunek. Jak się okazało, wewnątrz znajdowała się samotnie mieszkająca 82-latka, która dodatkowo miała problemy z poruszaniem się. Mężczyzna wyprowadził kobietę na zewnątrz, a gdy ta była już bezpieczna, próbował gasić rozprzestrzeniający się ogień.

  Dodano: 29.07.2014Lublin
 • Aresztowany za próbę zabójstwa

  Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał w prokuraturze Andrzej S. zatrzymany przez mokotowskich policjantów. 40-latek zaatakował na klatce schodowej siekierą swoją 38-letnią partnerką. Dzięki reakcji sąsiadów prawdopodobnie nie doszło do nieszczęścia, a mężczyzna chwilę później trafił w ręce mundurowych. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.07.2014KSP
 • Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

  Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji ratunkowej policjantów Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi nie utonął 18-latek, który wskoczył do rzeki Czarna by ratować tonącego kolegę. Drugiego, 17-latka, wyłowiono po godzinnej akcji poszukiwawczej. Niestety kilkudziesięciominutowa reanimacja nie przyniosła żadnego efektu - mężczyzna zmarł. Po raz kolejny brawura i brak rozsądku młodych ludzi stały się przyczyną nieszczęścia.

  Dodano: 29.07.2014Kielce
 • Więcej zaginięć osób i wysoka skuteczność policji w ich odnajdywaniu

  Policjanci z Warmii i Mazur odnotowują wzrost zgłaszanych zaginięć osób. Co ważne w tej sytuacji, to skuteczność policjantów w ich odnajdywaniu - w tym roku jest ona ponad 95-procentowa. Przyczyną zrostu zgłoszeń o zaginięciach jest większa świadomości osób zgłaszających zniknięcie swoich bliskich, jak i nagłaśnianie przez policję, w jaki sposób realizuje są procedury dotyczącą poszukiwań osób zaginionych.

  Dodano: 29.07.2014Olsztyn
 • Zlikwidowana plantacja konopi

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 600 krzaków rośliny w różnych fazach wzrostu oraz ponad 10 kilogramów konopi w trakcie suszenia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał zatrzymany przez policjantów 35-latek. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

  Dodano: 29.07.2014CBŚ , Opole Wideo
 • Policjanci CBŚ odzyskali skradziony pojazd wart 400 tys. złotych

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Kielc odzyskali specjalistyczny samochód ciężarowy marki "Iveco" o wartości ok. 400 tys. złotych. Jak ustalili śledczy, samochód został skradziony na terenie Włoch na szkodę jednego z tamtejszych przedsiębiorców. Śledczy zatrzymali 3 osoby, zabezpieczyli dokumentację i blisko 8,5 tys. euro. Odzyskany pojazd powróci do prawowitego właściciela

  Dodano: 29.07.2014CBŚ , Kielce
 • Nad wodę zabierajmy ze sobą zdrowy rozsądek

  Tragedią zakończył się wypoczynek dwóch młodych mężczyzn nad jeziorem Czos w Mrągowie. Ich ciała wyciągnęli z wody płetwonurkowie straży pożarnej. Niestety pomimo reanimacji nie udało się ich uratować. Do utonięcia doszło również w jeziorze Długim w Olsztynie. Policjanci alarmują: tylko podczas minionego weekendu woda pochłonęła 22 osoby, a od początku maja utonęły aż 233 osoby. Tymczasem by wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

  Dodano: 29.07.2014KGP
 • Medalista w mundurze

  St. post. Kamil Budziejewski z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi aż trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium podczas V Igrzysk Policjantów i Strażaków, które odbyły się w okresie od 12 do 20 lipca 2014 roku w Brukseli.

  Dodano: 28.07.2014Łódź
 • Bielska Policja jutro

  Bielscy policjanci wspólnie z przedstawicielami firmy „Urwany Film Kinematografia” zrealizowali film „Bielska Policja jutro”. Prezentuje on nowoczesny sposób wykorzystania w służbie latających dronów. Zapraszamy do obejrzenia!

  Dodano: 28.07.2014Katowice Wideo
 • W czasie burzy ratowali ludzi na Jeziorze Solińskim

  Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu, dobrej współpracy z ratownikami bieszczadzkiego WOPR-u oraz doskonałym umiejętnościom policjanci z Polańczyka uratowali wszystkie osoby proszące o pomoc, które w czasie gwałtownej burzy nie zdołały opuścić wód Jeziora Solińskiego.

  Dodano: 28.07.2014Rzeszów
 • Jeden dostarczał dane, drugi wyłudzał telefony

  Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo i pomocnictwo w nim. 61-letni Stanisław D. dostarczał dane firm 47-letniemu Markowi K., który na ich podstawie zawierał umowy telekomunikacyjne. W ten sposób w ciągu kilkudziesięciu dni Marek K. wyłudził od operatora 18 telefonów komórkowych oraz tablet - wszystko za ponad 85 tys. złotych. Policjanci odzyskali część mienia oraz zabezpieczyli znaczną ilość pieniędzy pochodzącą prawdopodobnie z tego przestępstwa.

  Dodano: 28.07.2014KSP
 • Brandenburscy policjanci z wizytą w Warszawie

  Niemieccy policjanci przyjechali specjalnie do Warszawy na panel "Motocyklista na drodze". Podkomisarz Steve Fuch i aspirant sztabowy Jens Bottcher na co dzień dosiadają BMW 1200RT i na tych motocyklach przybyli do stolicy.

  Dodano: 28.07.2014KSP
 • II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę

  Zakończyła się II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę. Mundurowi w 4 dni pokonali łącznie dystans ok. 350 km. Wspólnie z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę stanowili liczną grupę pielgrzymkową reprezentującą Lublin. Mamy nadzieję, że Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisze się do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

  Dodano: 28.07.2014Lublin
 • Miał prawie 2 promile, jechał bez prawa jazdy z dzieckiem

  Policjanci z Polic zatrzymali 43 – letniego mężczyznę, który jechał passatem bez prawa jazdy z 8 – letnim dzieckiem. Kierowca, jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 43 – latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

  Dodano: 27.07.2014Szczecin
 • Napadł z nożem w ręku na sklep

  Lubelscy policjanci zatrzymali 22-latka, który zamaskowany, z nożem w ręku, napadł na sklep spożywczy. Podczas próby zabrania pieniędzy z kasy mężczyzna rzucił nożem w kierunku ekspedientki - na szczęście niecelnie. Jeden z klientów, który naszedł na zaistniałą sytuację, zamknął drzwi sklepu blokując sprawcy drogę ucieczki. Ten prosił, a wręcz błagał o wypuszczenie ze sklepu, obiecując, że w zamian za wypuszczenie zostawi swój dowód osobisty.

  Dodano: 27.07.2014Lublin
 • Tragedie nad jeziorami - policjanci apelują o rozwagę

  Tragedią zakończył się wypoczynek dwóch młodych mężczyzn nad jeziorem Czos w Mrągowie. Ich ciała wyciągnęli z wody płetwonurkowie straży pożarnej. Niestety pomimo reanimacji nie udało się ich uratować. Do utonięcia doszło również w jeziorze Długim w Olsztynie. Teraz okoliczności tych tragicznych w skutkach zdarzeń wyjaśniają policjanci. Policjanci alarmują: od 1 maja br. na Warmii i Mazurach utonęło już 19 osób, tylko podczas minionej doby w całej Polsce woda pochłonęła 11 osób, a od początku maja aż 217.

  Dodano: 27.07.2014Olsztyn , KGP
 • Zajechał drogę innemu kierowcy i wjechał na chodnik - policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

  Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca chwilę wcześniej spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżając drogę innemu pojazdowi oraz....wjeżdżając bezpośrednio na chodnik. Wobec takiego zachowania na drodze policjanci postanowili zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy i skierować do sądu wniosek o ukaranie.

  Dodano: 27.07.2014Wrocław Wideo
 • Polsko-niemieckie patrole w Trzebieży

  Policcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami niemieckiej Policji z Pasewalku pełnili służbę w Trzebieży. Międzynarodowy patrol można było spotkać między innymi na ulicach Trzebieży oraz na plaży, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie wśród turystów.

  Dodano: 27.07.2014Szczecin
 • Msza Święta w intencji Policji

  Kolejny dzień Centralnych obchodów Święta Policji rozpoczął się w niedzielę mszą świętą w Bazylice Świętego Krzyża, odprawioną w intencji Policji. Mszę koncelebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. bp Józef Guzdek. - Proszę was wszystkich, abyście zawsze byli ludźmi pokoju i sługami bezpieczeństwa – powiedział ksiądz biskup do policjantów.

  Dodano: 27.07.2014KGP
 • Piknik rodzinny z okazji Święta Policji

  Koncerty zespołów rockowych, mecze piłki nożnej polska Policja kontra goście, przedstawiciele Policji z innych krajów, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu pirotechnicznego oraz sprzętu specjalistycznego CBŚ i BOA, liczne konkursy i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla tych wszystkich, którzy zechcieli dzisiaj wziąć udział w festynie rodzinnym na Agrykoli z okazji Święta Policji.

  Dodano: 27.07.2014KGP
 • Premier na Święcie Policji: macie wsparcie państwa

  Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

  Dodano: 26.07.2014KGP Wideo
 
 

Kategorie