Aktualności

 • Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych w małopolskim garnizonie Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz przebywa z dwudniową wizytą w Małopolsce. Spotyka się z kierownictwem małopolskiej Policji oraz policjantami i pracownikami, a także odwiedza jednostki Policji, w których prowadzone są inwestycje m.in. z funduszu programu standaryzacji.

  Dodano: 21.08.2014Kraków
 • Warszawa: zderzenie dwóch autobusów i osobowego mercedesa

  Przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Anielewicza w Warszawie zderzyły się dwa przegubowe autobusy i osobowy mercedes. Cztery osoby zostały ranne. Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczają miejsce wypadku i ustalają jego przyczyny.

  Dodano: 21.08.2014KSP
 • Patrol konny w łódzkim parku

  Od 31 lipca 2014 roku w każdy czwartek, na terenie parku im. Piłsudskiego w Łodzi, można spotkać patrol konny policji. W skład patrolu wchodzą funkcjonariusze wraz z końmi z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Ich zadaniem jest pilnowanie ładu i porządku na terenie parku oraz terenach do niego przyległych. Wspierają oni funkcjonariuszy prewencji pełniących służbę na tym terenie.

  Dodano: 21.08.2014Łódź
 • Policjanci rozbili grupę włamywaczy

  Kryminalni z Krapkowic zakończyli postępowanie przeciwko grupie działającej na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Zatrzymali 5 podejrzanych, którzy łącznie usłyszeli 41 zarzutów włamań, kradzieży, paserstwa oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Straty, jakie mężczyźni spowodowali swoją przestępczą działalnością, sięgają 70 tys. złotych. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 21.08.2014Opole
 • Policjant uratował życie turyście

  Słupski policjant dzięki szybkiej reakcji uratował życie turyście z Warszawy. Mężczyzna użądlony przez pszczoły stracił przytomność i doznał wstrząsu anafilaktycznego. Świadkowie zdarzenia wezwali karetkę pogotowia omyłkowo podając błędne miejsce zdarzenia. Przypadkowo przejeżdżający tamtędy mł.asp. Marcin Trzaskuś z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ułożył mężczyznę w pozycji bezpiecznej, nadzorował czynności życiowe i sprawnie sprowadził na miejsce ratowników medycznych. Wdzięczny za uratowanie życia turysta złożył podziękowania na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

  Dodano: 21.08.2014Gdańsk
 • Policjantka na urlopie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

  Swoim dostawczym volkswagenem kierował mając ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymała go będąca na urlopie dzielnicowa z Głogówka. Policjantka zabrała mu kluczyki, później o wszystkim zawiadomiła dyżurnego Policji. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

  Dodano: 21.08.2014Opole
 • Seryjni włamywacze zatrzymani

  Puławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię włamań do różnych obiektów na terenie Nałęczowa i okolic. Do przestępstw doszło w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, a straty jakie spowodowali podejrzani to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Zatrzymani to dwaj bracia. Obydwaj byli już wielokrotnie karani za kradzieże, włamania i rozboje. W ubiegłym roku opuścili zakład karny. Starszy z braci spędził w zakładach karnych około 12 lat, młodszy prawie 8 lat. 40-latek na wniosek Policji został wczoraj aresztowany na 2 miesiące. Dzisiaj sąd zadecyduje o losie jego młodszego brata.

  Dodano: 21.08.2014Lublin
 • Podejrzany o handel podrabianymi elektronarzędziami w rękach policjantów

  Ostrołęccy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Słowacji w czasie, gdy ten proponował klientom jednego ze sklepów zakup podrabianych elektronarzędzi. Funkcjonariusze zabezpieczyli wkrętarki, młoty oraz ponad 100 naklejek z nazwami znanych producentów sprzętu mechanicznego.

  Dodano: 21.08.2014Radom
 • Rowerowy patrol ratuje życie

  Policjanci gorzowskiej komendy, którzy na rowerach pilnowali porządku w mieście, uratowali życie mężczyzny. Po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce i podjęli resuscytację. Uratowany trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 21.08.2014Gorzów Wlkp.
 • Patrole na wodzie

  Zielonogórscy policjanci przez całe wakacje dbają o bezpieczeństwo również na wodach. Na odcinku Odry w okolicy Cigacic oraz na rzece Obra w każdy weekend pojawiają się patrole policjanta z ratownikiem WOPR.

  Dodano: 21.08.2014Gorzów Wlkp.
 • Napadł z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP współpracując z policją niemiecką, za pośrednictwem Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP, zatrzymali w miejscowości Herne ukrywającego się od 2 lat Krzysztofa P. 27-latek był poszukiwany Europejskimi Nakazami Aresztowania i listami gończymi za napad z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej. Jego wspólnik, Bartłomiej L., został zatrzymany pod koniec czerwca br. Policjanci namierzyli go kiedy poruszał się swoim samochodem trasą w okolicach Elbląga w kierunku Gdańska.

  Dodano: 21.08.2014CBŚ , Olsztyn
 • Włamał się, sterroryzował domowników i okradł

  Policjanci z Elbląga zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna najpierw miał włamać się do domu małżeństwa, sterroryzować przedmiotem przypominającym broń, a na koniec okraść z kosztowności i gotówki. Sąd zadecydował o jego trzymiesięcznym areszcie. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.08.2014 Wideo
 • Pijany traktorzysta wjechał w drzwi sklepu

  Po krótkim pościgu włoszczowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując ciągnikiem rolniczym, wjechał w drzwi wejściowe sklepu spożywczego. Okazało się również, że zatrzymany 35 – latek nie posiada uprawnień do kierowania, a ciągnik - wymaganych dokumentów. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.08.2014Kielce
 • Policjanci CBŚ zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali na terenie powiatu pilskiego magazyn z nielegalną krajalnią tytoniu. Łącznie zabezpieczono susz tytoniowy w ilości ponad 2 ton oraz 800 kg tytoniu gotowego do sprzedaży. Zatrzymano 3 osoby zamieszane w ten proceder. Szacuje się, że przestępcy swoją działalnością narazili Skarb Państwa na straty na kwotę ponad 1,5 mln zł z tytułu nieopłaconej akcyzy. Zatrzymanym grozi teraz kara 10 lat więzienia i kara grzywny.

  Dodano: 21.08.2014CBŚ , Poznań Wideo
 • Działania funkcjonariuszy polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA wymierzone w przestępczość samochodową

  Zabezpieczonysamochód osobowy marki Renault Megane, części pochodzące z audi A4 oraz vw golfa, skradzionych w Polsce i w Niemczech, to efekt realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy dolnośląsko–saksońskiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca. W sprawie tej zatrzymano mężczyznę podejrzanego o paserstwo.

  Dodano: 21.08.2014Wrocław
 • Próbował podjąć z banku 650 tys. zł

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 38-latek posługując się dowodem tożsamości ze swoim zdjęciem, lecz innym nazwiskiem, próbował wybrać z konta klienta jednego z banków 650 tys. zł. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, Marcin I. został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może mu teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.08.2014KSP
 • Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji w służbie zdrowia

  W śledztwie prowadzonym przez policjantów Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie ustalone zostały kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe lekarzowi. Tym razem zarzuty korupcyjne usłyszały trzy kobiety i mężczyzna którzy w zamian za konsultacje, wizyty lekarskie i opiekę w czasie trwania ciąży przekazywali lekarzowi pieniądze w różnych kwotach: od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

  Dodano: 21.08.2014Kraków
 • Błędy rowerzystów to często poważne wykroczenia

  Jazda po chodniku i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych to najczęściej popełniane przez rowerzystów wykroczenia. Są to zachowania zabronione, o czym często rowerzyści nie wiedzą. Niewiedza nie jest jednak żadną okolicznością łagodzącą - policjanci karzą rowerzystów za te naruszenia przepisów.

  Dodano: 21.08.2014Rzeszów
 • Wpadli podczas wyłudzania kredytu

  Policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali oszusta, który próbował wyłudzić kredyt bankowy. Mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami zamierzał pożyczyć blisko 20 tys.zł. Wpadł na gorącym uczynku, gdy chciał sfinalizować transakcję. Funkcjonariusze ustalili również jego wspólniczkę.

  Dodano: 21.08.2014Rzeszów
 • Odpowiedzą za napad na pracownika firmy kurierskiej

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napad na pracownika firmy kurierskiej z przedmiotem przypominającym broń. Podejrzani wpadli w policyjną zasadzkę, po tym jak po raz drugi usiłowali w ten sam sposób dokonać rozboju na pracowniku dostarczającym przesyłki. Jeden z napastników został zatrzymany na granicy w chwili, kiedy usiłował uciec z kraju. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla zatrzymanych. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 21.08.2014Poznań
 • Andrychów - podsumowanie działań Policji

  Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek uczestniczył w spotkaniu podsumowującym program „Zero Tolerancji” realizowany w Andrychowie. Spotkanie odbyło się 20 sierpnia br. w Urzędzie Miasta w Andrychowie, z udziałem burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, przedstawicieli andrychowskiego samorządu oraz Policji.

  Dodano: 20.08.2014Kraków
 • Szkolenie psów policyjnych

  Dziś przed południem na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku funkcjonariusze razem z psami służbowymi doskonalili swoje umiejętności. Szkolenie odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego policjantów – przewodników psów.

  Dodano: 20.08.2014Białystok Wideo
 • Napadł na sklep, został zatrzymany po kilkudziesięciu minutach

  Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który dzisiaj rano sterroryzował kasjerkę jednego ze sklepów na terenie gminy Wiskitki, a następnie okradł. Policjanci z Żyrardowa już w godzinę po przestępstwie zatrzymali podejrzanego o ten czyn.

  Dodano: 20.08.2014Radom
 • Podsumowanie zabezpieczenia koncertu Justina Timberlake'a

  Wczoraj policjanci z Gdańska zabezpieczali koncert Justina Timberlake’a, który odbył się na stadionie PGE Arena. Funkcjonariusze, dbając o bezpieczeństwo uczestników koncertu oraz mieszkańców Gdańska, zabezpieczali m.in. tereny wokół stadionu oraz drogi dojazdowe. W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano zakłóceń ładu i porządku.

  Dodano: 20.08.2014Gdańsk
 • Kolejni piraci tracą prawa jazdy

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego niemal codziennie zatrzymują kierujących, którzy swoją jazdą stwarzają niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Również wczoraj na K-27 kierujący ciężarowym Mercedesem wyprzedzał tak niebezpiecznie, że policjanci zadecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

  Dodano: 20.08.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Fałszywy wnuczek wyłudził 220 tys. złotych

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca województwa opolskiego, podejrzanego o szereg oszustw metodą „na wnuczka”. Tylko w ciągu jednego miesiąca ograbił on starsze osoby z kilkuset tysięcy złotych. Wczoraj, na wniosek śledczych, sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jednak nadal jest rozwojowa.

  Dodano: 20.08.2014Katowice
 • Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

  Chełmscy kryminalni zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Na początku tygodnia mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że w jednym z chełmskich hoteli podłożony został ładunek wybuchowy. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Chełma, w przeszłości ponad 100 razy notowany za różne przestępstwa. Młodzieniec został dziś doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 20.08.2014Lublin
 • Zatrzymany za próbę oszustwa

  Policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który usiłował wyłudzić od mieszkanki Słupska 2,8 tys. zł. Mężczyzna podawał się za przedstawiciela Unii Europejskiej i informował o przyznanej dotacji. W zamian kobieta miała zapłacić podatek od przyznanej kwoty. Kiedy 72-latka zorientowała się, iż ma do czynienia z oszustem, wezwała policję i wskazała oszusta. Policjanci natychmiast go zatrzymali. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa.

  Dodano: 20.08.2014Gdańsk
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 16 tys. paczek papierosów bez akcyzy

  Lubelscy policjanci podczas pościgu po ulicach miasta zatrzymali 39-latka, który w samochodzie przewoził prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca w czasie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie uciekał pieszo. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 245 tys. złotych.

  Dodano: 20.08.2014Lublin Wideo
 • Policjanci pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę

  Policjanci z powiatu złotoryjskiego pomogli 68-latkowi, którego życie było zagrożone z powodu wstrząsu cukrzycowego. Mężczyzna jechał samochodem, zjeżdżając raz na prawą raz na lewę stronę jezdni. Zachowanie kierującego wzbudziło zainteresowanie funkcjonariusza. Jak się okazało, to nie alkohol był powodem takiego zachowania na drodze. Mężczyzna chory na cukrzycę przewieziony został do szpitala.

  Dodano: 20.08.2014Wrocław
 
 

Kategorie