Aktualności

 • Doskonalenie policyjnych prac podwodnych

  Jak znaleźć małe zatopione na głębokości 30 metrów jeziora przedmioty? Jak przeszukiwać głębiny? Jak wyciągnąć z nich zatopiony samochód? Odpowiedź na te i inne pytania policyjni nurkowie poznali w praktyce podczas szkolenia zorganizowanego przez Komisariat Wodny Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze ćwiczyli na Jeziorze Kierskim przez 5 dni, w dzień i w nocy, udowadniając tym samym swoją gotowość do podwodnych akcji.

  Dodano: 30.09.2014Poznań Wideo
 • Blisko dwa tysiące litrów alkoholu bez akcyzy

  Funkcjonariusze drogówki z toruńskiej komendy w jednym z kontrolowanych samochodów dostawczych znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Z szacunkowych danych wynika, że uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosło ponad 110 000 złotych. Teraz 36-letniemu kierowcy auta za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

  Dodano: 30.09.2014Bydgoszcz
 • Strzeleckie środy w KWP Opole

  Doskonalenie umiejętności strzeleckich to cel organizowanych od września dodatkowych zajęć dla opolskich policjantów. Oprócz programowego strzelania, funkcjonariusze w każdą środę mogą podnosić swoje kwalifikacje.

  Dodano: 30.09.2014Opole Wideo
 • Policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój

  Kryminalni z Opola zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój, pobicie i zgwałcenie. Do przestępstw doszło w grudniu ubiegłego roku w Opolu. Podejrzany o ten czyn do czasu zatrzymania przebywał w Holandii. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Takie czyny zagrożone są karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.09.2014Opole
 • Uszkodził kilkanaście pojazdów – został zatrzymany po pościgu

  Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie kilkunastu aut zaparkowanych przy jednej z wrocławskich ulic. Sprawca kopiąc uszkodził m.in. lusterka i powłoki lakiernicze samochodów. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.09.2014Wrocław
 • Nietrzeźwy kierowca autobusu wiózł ponad 40 dzieci do szkoły

  Przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z powiatu ząbkowickiego, który będąc po użyciu alkoholu, wiózł autobusem na zajęcia ponad 40 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Do zatrzymania doszło w godzinach rannych, podczas kontroli pojazdów, w tym przewożących dzieci. Uczniów do szkoły zawiózł inny – trzeźwy kierowca.

  Dodano: 30.09.2014Wrocław
 • Pięć osób z aktem oskarżenia za przemyt i wytwarzanie heroiny

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy prowadzili śledztwo wobec pięciu osób podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani związanych m.in. z przemytem i wytwarzaniem heroiny. Sprawa prowadzona była pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

  Dodano: 30.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Wygraliśmy wyścig o Puchar Prezydenta Bydgoszczy XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2014

  Policjanci z Bydgoszczy startowali w XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2014. Nasza reprezentacja zmierzyła się w wyścigu smoczych łodzi z osadą żołnierzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. WYGRALIŚMY!

  Dodano: 30.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • Dzień pracy policjantów z metra

  Ponad pół miliona osób każdego dnia podróżuje warszawskim metrem. 95 procent z nich czuje się w podziemnej kolejce bezpiecznie. Pasażerowie zawdzięczają taki stan rzeczy wszystkim służbom dbającym o prawidłowe funkcjonowanie metra, lecz w głównej mierze poczucie bezpieczeństwa zawdzięczają działaniom policji i służby ochrony metra.

  Dodano: 30.09.2014KSP
 • "Anakonda 2014"

  Podkarpaccy policjanci biorą udział w największych w tym roku ćwiczeniach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Odegrali istotną rolę w kilku epizodach, m.in. dotyczących zatrzymania osób podejrzanych o terroryzm oraz przywracania porządku po nielegalnej demonstracji w ośrodku dla cudzoziemców.

  Dodano: 30.09.2014Rzeszów
 • 22-latek zatrzymany z konopiami

  Zarzuty uprawy konopi indyjskich usłyszał w międzyrzeckim komisariacie 22-letni mężczyzna. W niedostępnym, leśnym terenie mężczyzna uprawiał około 30 krzaków tych roślin, które były w różnej fazie wzrostu. Największe miały ponad 2 metry wysokości. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy

  Policjanci CBŚ zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Ta profesjonalnie zorganizowana wytwórnia mieściła się w niepozornie wyglądającym pomieszczeniu, na terenie posesji w niewielkiej miejscowości powiatu pilskiego. Pomysłodawca i organizator tego nielegalnego procederu usłyszał już zarzut wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 30.09.2014CBŚ , Bydgoszcz Wideo
 • W domu ukrywał broń palną i amunicję

  Funkcjonariusze CBŚ na warszawskiej Białołęce zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Zostały one ujawnione podczas przeszukania mieszkania i pomieszczenia gospodarczego. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z Pragi Północ. Po zebraniu materiału dowodowego, doprowadzili Stanisława K. do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Objęte przepadkiem zabezpieczone przedmioty, decyzją prokuratora trafiły do zbiorów muzealnych.

  Dodano: 30.09.2014KSP Wideo
 • Zlikwidowana agencja towarzyska

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile 25 września br. zlikwidowali agencję towarzyską działającą w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Piły. Kryminalni weszli do obiektu w czasie zabawy i obecności sporej grupy klientów. Policjanci ustalili osoby podejrzane o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji.

  Dodano: 29.09.2014Poznań Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kg marihuany

  Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 400 tys.zł. Zatrzymali także 40-letniego łodzianina. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.09.2014Łódź
 • Małżeństwo przywłaszczyło blisko 30 tys. zł z firmy, w której pracowało

  Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o wyprowadzenie z zakładu pracy, w którym byli zatrudnieni, około 30 tys. zł. Pieniądze w różnych kwotach i odstępach czasu ginęły od początku tego roku. Za to przestępstwo Karolinie i Erykowi K. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.09.2014KSP
 • Czech podejrzany o 19 kradzieży z włamaniem

  Policjanci zatrzymali obywatela Czech, którego podejrzewają o kradzieże z włamaniem do domków działkowych i altan. 35-latek usłyszał 19 zarzutów. Do przestępstw dochodziło na terenie gminy Paczków i Głuchołazy. Za takie czyny mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.09.2014Opole
 • Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów i żołnierzy

  Zielonogórscy policjanci z Grupy Realizacyjnej brali udział w ćwiczeniach na terenie 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w jednostce wojskowej w Czerwieńsku. Tego dnia odbyły się tam metodyczne zajęcia pokazowe na temat: „Funkcjonowania systemu ochrony jednostki wojskowej w przypadku jej naruszenia”. Zadaniem specjalnej grupy policjantów było obezwładnienie i zatrzymanie napastników.

  Dodano: 29.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Oddanie wyremontowanej siedziby komisariatu w Wolbromiu

  26 września 2014 roku nastąpiło uroczyste oddanie wyremontowanej siedziby komisariatu w Wolbromiu. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Włodzimierz Warzecha, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu nadkom. Jarosław Klich, komendanci komisariatu w Wolbromiu – kom. Adam Milanowski st. asp. Wojciech Żerdka, Starosta Olkuski Pani Barbara Rzońca, przedstawiciele władz samorządowych z Wolbromia i Trzyciąża.

  Dodano: 29.09.2014Kraków
 • Rozbita grupa przestępcza oszukująca metodą „na wnuczka” i „na policjanta”

  Kryminalni z Mokotowa zatrzymali kolejne osoby podejrzane o oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. W ręce policjantów trafili mężczyźni, którzy byli organizatorami przestępczego procederu oraz odbierający pieniądze od starszych osób. Jacek G., Grzegorz T., Daniel Sz., Robert K. oraz Ireneusz G. usłyszeli już zarzuty, ale wszystko wskazuje na to, że mogą mieć na swoim koncie znacznie więcej takich przestępstw. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 29.09.2014KSP Wideo
 • Tymczasowy areszt za rozbój z użyciem maczety

  Nawet do 15 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z wrocławskiego komisariatu kolejowego, a podejrzanemu o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego, raniąc go m.in. maczetą w przedramię i rękę. Jego łupem padły telefony komórkowe. Skradzione mienie policjanci odzyskali, a zatrzymany po przedstawieniu zarzutów, na wniosek prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 29.09.2014Wrocław
 • Wizyta przedstawicieli polskiej Policji w USA

  21 września br. zakończyła się wizyta delegacji polskiej Policji w USA, która była elementem szkolenia menadżerskiego dla przedstawicieli kadry kierowniczej. Wizyta w USA to wynik wieloletniej współpracy w ramach programu wymiany prowadzonej przez Komendę Główną Policji z Uniwersytetem w New Haven.

  Dodano: 29.09.2014KGP
 • 63-letni właściciel szkoły nauki jazdy z zarzutami

  Kolejne zatrzymanie w aferze korupcyjnej dotyczącej lewych praw jazdy. 63-letni właściciel szkoły nauki jazdy usłyszał zarzuty. W śledztwie dotyczącym korupcji przy egzaminach na prawo jazdy toczącym się pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie postawiono już zarzuty 150 osobom. Wśród nich są zarówno właściciele szkół jazdy, instruktorzy, lekarze, egzaminatorzy ale także sami kursanci.

  Dodano: 29.09.2014Kraków
 • Kolejne korupcyjne zarzuty

  Policjanci z wydziału dw. z korupcją KWP w Krakowie zatrzymali kolejne 3 osoby, które usłyszały zarzuty wręczania łapówek ordynatorowi jednego z krakowskich szpitali. Tym razem zarzuty korupcyjne usłyszały dwie kobiety i mężczyzna, którzy w zamian za konsultacje, skierowanie na oddział szpitalny, a także opiekę nad ciężarną przekazywali lekarzowi po kilkaset złotych. W tym postępowaniu zarzuty usłyszało już 12 osób.

  Dodano: 29.09.2014Kraków
 • Areszt za napad na plebanii

  Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się na plebanię w jednej z podgorzowskich miejscowości i napadli na księdza oraz gospodynię. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Jeden z podejrzanych był poszukiwany listem gończym.

  Dodano: 29.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Międzynarodowe ćwiczenia sił policyjnych EUPST

  W dniach 15 – 26 września 2014 r. w Centrum Doskonalenia Stabilizacyjnych Sił Policyjnych (Centre of Excellence for Police Stability Units – CoESPU) w Vicenzy we Włoszech, odbyła się ostatnia, siódma edycja międzynarodowych ćwiczeń sił policyjnych EUPST (European Union Police Service Training).

  Dodano: 29.09.2014KGP
 • Jazda próbna z trzema promilami i zakazem

  Dzielnicowi z powiatu lubińskiego zatrzymali po pościgu mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Dodano: 29.09.2014Wrocław
 • Stracił prawo jazdy za nieodpowiedzialny manewr

  W miniony piątek, 26 września, policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali uprawnienia 26-letniemu kierowcy, który jadąc krajową 22, wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej przed zakrętem. Niewiele zabrakło, aby nieodpowiedzialny manewr tego kierowcy skończył się tragicznie. Mężczyzna w ostatniej chwili zdołał uniknąć czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka TIR-em.

  Dodano: 29.09.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • XIV Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji

  W dniach 30 września - 3 października 2014 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbędzie się XIV Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji. Finał Mistrzostw obejmuje konkurencje z zakresu ogólnego posłuszeństwa psa oraz ćwiczeń obrończych i tropienia śladów.

  Dodano: 29.09.2014CSP Legionowo Wideo
 • Ośmiu bohaterów odzyskało nazwiska

  Na uroczystości w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego rodziny ośmiu ofiar terroru komunistycznego odebrały noty identyfikacyjne swoich krewnych, których szczątki ekshumowano w kwaterze „Ł" Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach. Wśród zidentyfikowanych znalazł się Bolesław Kontrym ps. „Żmudzin", „Biały", „Bielski", „Cichocki", oficer Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej, major Wojska Polskiego, oficer Armii Krajowej.

  Dodano: 29.09.2014KGP
 
 

Kategorie