Aktualności

 • Wyszukiwał ofiary przez Internet

  Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który wykorzystując komunikator internetowy i przesyłane wiadomości sms, namawiał małoletnie dziewczyny do spotkań, podczas których miałoby dojść do kontaktów seksualnych. Dodatkowo śledczy ustalili, że mężczyzna doprowadził jedną nastolatkę do innej czynności seksualnej. Sąd Rejonowy w Zgierzu, na wniosek Prokuratury Rejonowej nadzorującej śledztwo, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.04.2015Łódź
 • Zwycięstwo Reprezentacji polskiej Policji z Sandecją Nowy Sącz

  W zakończonym w sobotę 25 kwietnia 2015 roku zgrupowaniu Reprezentacji Polskiej Policji w piłce nożnej reprezentacja polskiej Policji wygrała z Sandecją Nowy Sącz 2:1. Obie bramki dla drużyny w 1 i 36 minucie zdobył Mateusz Kocyk z KWP Radom. Selekcjoner kadry Andrzej Kuczyński wraz z asystentem Kazimierzem Kotasem powołali na obóz 23 zawodników z całej Polski, którzy przez kilka dni ciężko trenowali na obiektach KKS Sandecja oraz na boisku KS „Zuber” Krynica - Zdrój. Celem zgrupowania było wyłonienie najlepszej 16, która z okazji 96 rocznicy powołania Policji, 26 lipca br. w Warszawie rozegra mecz z reprezentacją Policji Brytyjskiej.

  Dodano: 27.04.2015KGP
 • Charytatywny turniej piłki nożnej Policji Dolnośląskiej wygrali Oskar i Hania

  Ponad 10 tys. złotych to efekt „Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze pod hasłem „Policja - Dzieciom”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie 8-letniego Oskara oraz 6-letniej Hani. A wszystko to dzięki 150 policjantom reprezentującym 13 jednostek garnizonu dolnośląskiego, którzy wzięli udział w zmaganiach nie tylko na murawie, lecz również o zdrowie dzieci.

  Dodano: 27.04.2015
 • Konferencja otwierająca program "Drakkar" polsko-norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen

  Konferencja otwierająca program "Drakkar" polsko-norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen odbyła się w dniach 23-24 kwietnia 2015 na terenie garnizonu łódzkiego. Lider projektu (KWP zs. w Radomiu) wraz z partnerskimi garnizonami policji (garnizon małopolski, łódzki, wielkopolski) zaprezentowali projekt, planowane działania, rezultaty oraz korzyści wynikające z jego realizacji. Był to moment na wymianę oczekiwań i planów związanych z realizacją projektu.

  Dodano: 27.04.2015Radom
 • Policjant OPP w Bydgoszczy na podium w Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie

  Starszy Aspirant Marek Kowalczyk z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy nie pierwszy raz stanął na podium. Tym razem zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w Półmaratonie, które odbyły się w Poznaniu. Gratulujemy koledze wyniku, ale także wytrwałości. Dziś policjant odebrał gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

  Dodano: 27.04.2015Bydgoszcz
 • Pijany kierowca potrącił 6-latka i uciekł z miejsca zdarzenia

  Zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 52-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie potrącił 6-letnie dziecko. Jadący rowerem chłopiec wjechał nagle pod nadjeżdżające auto. Na szczęście dziecku nic się nie stało. 52-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go po kilkudziesięciu minutach.

  Dodano: 27.04.2015Opole
 • Ruszył sezon motocyklowy - uważajmy na drodze!

  Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

  Dodano: 27.04.2015Opole
 • Zatrzymani sprawcy serii fałszywych alarmów w sądach

  Sprawcy serii fałszywych alarmów bombowych, które między marcem i lipcem 2014 roku zakłóciły pracę sądów w Katowicach i Gliwicach, zostali zatrzymani przez katowickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Fałszywe alarmy spowodowały wówczas zaangażowanie wiele służb i ewakuację prawie 2,5 tys. osób.

  Dodano: 27.04.2015Katowice Wideo
 • Policjanci odzyskali skradzioną odzież

  Straty poniesione przez firmę spowodowane kradzieżami jednej z pracownic wyniosły blisko 100 tys. zł. Policjanci ustalili dwie osoby, które zamieszane były w nielegalny proceder kradzieży odzieży produkowanej w jednej z dużych firm na terenie Międzyrzecza. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Pościg za bmw

  Monieccy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę bmw. 29-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo, uciekając, uszkodził znak drogowy, ogrodzenie, a jazdę ostatecznie zakończył na drzewie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

  Dodano: 27.04.2015Białystok
 • Oddano cześć norweskim policjantom - więźniom obozu w Stutthofie

  Na terenie Muzeum Stutthof w Sztutowie w minioną sobotę odbyła się uroczystość upamiętniająca 271 norweskich policjantów, więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, którzy trafili tam w 1943 roku. W ceremonii udział wzięli przedstawiciele norweskiej i polskiej Policji na czele z Komendantem Głównym Policji norweskiej - Hansem Sverre Sjøvold oraz Komendantem Głównym Policji polskiej – nadinsp. Krzysztofem Gajewskim i Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku – nadinsp. Wojciechem Sobczakiem. Ponadto obecni byli ambasadorzy obu państw, a także członkowie rodzin i przyjaciele więźniów.

  Dodano: 27.04.2015Gdańsk
 • Policjanci uratowali mężczyznę

  O dużym szczęściu może mówić 63-letni mężczyzna, który zasłabł przy ulicy Broniewskiego w Ciechocinku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, po tym jak zauważyli, że mężczyzna nie reaguje na bodźce i nie oddycha, przeprowadzili skuteczną resuscytację. 63-latek trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 27.04.2015Bydgoszcz
 • Areszt i dozory dla podejrzanych o napad

  Na wniosek policjantów oraz prowadzącego sprawę prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego ze sprawców napadu na salon gier w Rypnie. Pozostała trójka została objęta policyjnym dozorem. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015Bydgoszcz
 • PaTosfera w Toruniu

  W sobotnie popołudnie, 25 kwietnia, Toruń został STOLICĄ PROFILAKTYKI w programie PaT. Przed rozpoczęciem Gali Finałowej ulicami toruńskiego Rynku przeszło ponad pół tysiąca uczestników III Kujawsko-Pomorskiego Przystanku PaT oraz zaproszeni goście. Młodzież pokazała torunianom jak wielka, pozytywna siła w nich drzemie, ale i chęć do działania na rzecz wspierania swoich rówieśników.

  Dodano: 27.04.2015KGP
 • Areszt za oszustwo metodą „na policjanta”

  Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu do policyjnej celi trafił Łukasz B. 22-latek, podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego, próbował wyłudzić 30 tys. złotych od 83-letniego mężczyzny. Śledczy przedstawili już podejrzanemu zarzut za usiłowanie oszustwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

  Dodano: 27.04.2015KSP
 • Mundurowi z Mazowsza wzięli udział w Narodowym Święcie Biegania

  Policjanci i pracownicy cywilni z Garnizonu Mazowieckiego oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli wczoraj udział w Narodowym Święcie Biegania, czyli kolejnej edycji Orlen Warsaw Maratonu. Mundurowi z Mazowsza znaleźli się grupie 40 tysięcy startujących. Członkowie niebiesko-zielonej drużyny zdali prawdziwy test wytrzymałości i sprawdzian silnej woli, a niektórzy z nich pobili swoje dotychczasowe rekordy biegowe.

  Dodano: 27.04.2015Radom
 • Policjanci odzyskali sprzęt warty 380 tys. złotych

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ładowarki wartości 250 tys. zł. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścili się sprawcy. Udowodniono im także udział w kradzieży przesiewacza drogowego wartości 130 tys. zł. Za przestępstwa te grozi im teraz do 10 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015Katowice
 • Okradał pociągi, w których pracował

  Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu wpadli na trop podejrzewanego o kradzież dysków rejestrujących, będących na wyposażeniu wagonów kolejowych. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z pracowników. Maciej R. ukradł około 80 takich urządzeń o łącznej wartości 164 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 20 dysków. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015KSP
 • Sprawcy rozbojów na taksówkarzach zatrzymani

  Małopolscy Policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawców rozboju na taksówkarzu i odzyskali taksówkę. Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Z kolei w ręce wrocławskich stróżów prawa wpadł mężczyzna, który grożąc kierowcy taksówki przyłożonym do głowy przedmiotem zawiniętym w płócienną torbę, nakazał mu udać się w kurs pod groźbą pozbawienia życia. Kierowcy udało się odjechać bez sprawcy i powiadomić o wszystkim Policję.

  Dodano: 27.04.2015Kraków , Wrocław
 • 39-latek zatrzymany po nocnym pościgu

  Kilkanaście kilometrów pokonali lubelscy policjanci za kierującym mitsubishi, który nie chciał zatrzymać się do kontroli. Wcześniej pojazd w centrum miasta uderzył w latarnię, a potem w znak drogowy. Podczas próby zatrzymania na jednej z ulic kierowca auta uszkodził dwa radiowozy i chciał rozjechać funkcjonariusza. Uciekający mitsubishi został zatrzymany w Wierzchowiskach w pow. świdnickim. Kierowane przez niego z dużą prędkością auto zjechało z drogi, uderzając w ogrodzenie. Jak się okazało 39-letni lublinianin był po użyciu alkoholu.

  Dodano: 26.04.2015Lublin
 • PaT: Toruń wystartował!

  Rozpoczął się III Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT. Jest to coroczne, ogólnopolskie lub regionalne spotkanie młodzieży z myślą o wszystkich, którzy przez twórczą profilaktykę rówieśniczą chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej.

  Dodano: 26.04.2015KGP
 • Policjanci gotowi do rozpoczęcia sezonu na rzece Krutyń

  Również i w tym roku policyjni wodniacy dbać będą o bezpieczeństwo wypoczywających na Krutyni. Rzeka jest wielką atrakcją turystyczną. Jednak uczestnicy spływów kajakowych często niewłaściwie korzystają z jej uroków. Picie alkoholu i zaśmiecanie to największe problemy tego miejsca. Dlatego funkcjonariusze już 1 maja zwodują łódź specjalnie przygotowaną do patroli na rzece.

  Dodano: 26.04.2015Olsztyn
 • Areszt dla fałszywego funkcjonariusza CBŚ

  Chorzowscy policjanci zatrzymali 47-latka podszywającego się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna próbował wyłudzić od 68-letniej mieszkanki Chorzowa ponad 20 tys. złotych. Przed utratą pieniędzy uratowała ją pracownica banku, która zorientowała się, że seniorka może mieć do czynienia z oszustem. Teraz zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

  Dodano: 26.04.2015Katowice Wideo
 • Policjant na światowych ringach

  Trenuje od ponad 20 lat, ma na swoim koncie kilkadziesiąt walk. Rywalizuje z zawodnikami najwyższej klasy i stąpa po światowych ringach. Jest zdobywcą mistrzowskiego pasa BBU i służy w policyjnym mundurze. Twierdzi skromnie, że swój sukces zawdzięcza bliskim i przyjaciołom.

  Dodano: 25.04.2015Katowice Wideo
 • Policjanci z Oleśnicy zatrzymali nieletniego posiadającego blisko 200 porcji marihuany

  Policjanci z Oleśnicy zatrzymali nieletniego, przy którym ujawnili środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 porcji marihuany. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu chłopca w ośrodku szkolno-wychowawczym.

  Dodano: 25.04.2015Wrocław
 • Zatrzymany sprawca ataku nożem

  Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem. Napastnik podczas ataku na 50-letniego mężczyznę użył noża, a następnie uciekł. Szybko został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

  Dodano: 25.04.2015Wrocław
 • Policjanci odnaleźli zaginioną 17-latkę

  Policjanci z Kartuz i gdańskiej komendy wojewódzkiej, pracujący nad sprawą zaginięcia 17-latki oraz jej ośmiomiesięcznego dziecka, odnaleźli ją całą i zdrową. Kobieta wyjechała do swojego znajomego w województwie opolskim. O swoich planach nie powiedziała nikomu z rodziny i znajomych. O jej dalszych losach zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.04.2015Gdańsk
 • Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch 10-latków

  Przez kilka godzin bielscy policjanci poszukiwali dwóch 10-latków, którzy wyszli z domu na bielskim osiedlu Złote Łany i nie powrócili na noc. W działania zaangażowani byli wszyscy policjanci bielskiego garnizonu oraz mundurowi z oddziału prewencji. Tuż przed północą, dzięki zakrojonym na szeroką skalę poszukiwaniom, chłopcy zostali odnalezieni. Cali i zdrowi wrócili do domu.

  Dodano: 25.04.2015Katowice Wideo
 • Odpowiedzą za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

  Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszą dwaj mieszkańcy Nowego Dworu. 31- i 34-latek zostali zatrzymani przez policjantów z Fordonu. Mężczyźni zabili psa i wrzucili do studni kanalizacyjnej. Zwierzę miało związane łańcuchem przednie łapy. Za to przestępstwo ustawa o ochronie zwierząt przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2015Bydgoszcz
 • Dolnośląscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

  Policjanci pionu kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę z powiatu trzebnickiego, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości środków farmaceutycznych w postaci sterydów,a także metamfetaminę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował nimi poprzez Internet. Ponadto w domu wynajmowanym przez zatrzymanego ujawniono profesjonalną uprawę konopi. W sumie zabezpieczono 20 roślin w różnych fazach wzrostu i susz roślinny, z którego można było uzyskać ponad 2 tysiące porcji handlowych. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 24.04.2015Wrocław
 
 

Kategorie