Aktualności

 • Grupa włamywaczy rozbita przez gryfowskich policjantów

  Mają na koncie szereg włamań, które miały miejsce w ostatnim półroczu na terenie powiatu lwóweckiego. Straty jakie spowodowali sprawcy sięgają 40 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech mieszkańców gminy Lubomierz, podejrzanych o kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 10 pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Wrocław
 • Zatrzymani za graffiti

  Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 17-latka podejrzanego o malowanie graffiti. O incydencie poinformowała Policję 25-letnia kobieta. Jak się później okazało mężczyzna nie działał sam. Malował po ścianach wspólnie ze zgłaszającą. Teraz obojgu grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Opole
 • Wyróżnienia dla pełnomocników ds. ochrony praw człowieka

  - Chcę pogratulować i uhonorować tych pełnomocników, których praca w szczególnym stopniu przyczyniła się do wzrostu zaufania społecznego w stosunku do Policji - powiedział wiceminister Grzegorz Karpiński, odznaczając Medalem za Zasługi dla Policji funkcjonariuszki i funkcjonariuszy, którzy mogą pochwalić się największymi osiągnięciami w obszarze ochrony praw człowieka w formacji.

  Dodano: 29.01.2015
 • Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Wisły. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 47-latek z Jaworzynki został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

  Dodano: 29.01.2015Katowice Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany

  Płoccy policjanci zatrzymali 48-latka, u którego w mieszkaniu odnaleźli blisko 2 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 50 tys. złotych. Mężczyźnie, za posiadanie takich ilości środków odurzających, grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Zatrzymani za udział w grupie przestępczej

  Policjanci z KPP w Biłgoraju wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Lublinie zatrzymali 23 osoby do prowadzonego śledztwa. 8 z podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej. Wśród nich jest 41-letni pracownik starostwa, który odpowiadał będzie za kierowanie grupą. Przestępczy proceder polegał m.in. na niezgodnym z prawem wydawaniu zatrzymanych dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. Policjanci zatrzymali także 15 osób, które wręczały łapówki, by odzyskać swoje prawo jazdy.

  Dodano: 29.01.2015Lublin Wideo
 • Pomorscy policjanci walczą z przestępczością pseudokibiców

  Policjanci cały czas prowadzą działania skierowane przeciwko grupom pseudokibiców. Są to nie tylko działania kontrolne i operacyjne, ale również realizacje konkretnych spraw, w których sprawcami przestępstw są m.in. stadionowi chuligani. Akcja prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego.

  Dodano: 28.01.2015Gdańsk Wideo
 • Podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszego ustalony i zatrzymany przez kieleckich policjantów

  Zabezpieczone na miejscu wypadku drogowego ślady i ustalenia policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, doprowadziły do zatrzymania 37-letniego podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.01.2015Kielce
 • Zajechała innemu kierowcy drogę i znacznie przekroczyła prędkość

  Policjanci z lipnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą skodą superb, która spowodowała zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżając drogę innemu pojazdowi, a chwilę później przekroczyła dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h. Za takie zachowanie na drodze funkcjonariusze zatrzymali 48-latce prawo jazdy i skierują wobec niej wniosek do sądu o ukaranie.

  Dodano: 28.01.2015Bydgoszcz Wideo
 • Sprawa brutalnej napaści sprzed lat rozwiązana dzięki policjantom

  Policjanci andrychowskiego wydziału kryminalnego ustalili sprawcę napaści sprzed lat. Do zdarzenia doszło prawie 7 lat temu, w 2008 roku, na terenie gminy Andrychów. Wówczas to mieszkanka jednej z miejscowości została brutalnie zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Pokrzywdzona doznała uszczerbku na zdrowiu, w trakcie zdarzenia skradziono jej mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Doszło także do gwałtu.

  Dodano: 28.01.2015Kraków
 • Rozbój, którego nie było

  Tylko dwie godziny zajęło piekarskim policjantom zweryfikowanie prawdomówności 54-latka, który zgłosił, że został napadnięty przez trzech mężczyzn. Napastnicy w kominiarkach mieli go pobić, a następnie zabrać mu pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty. Śledczy jeszcze tego samego dnia zweryfikowali wszystkie fakty - to przesądziło o tym, że „ofiara” odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

  Dodano: 28.01.2015Katowice
 • Seryjny podpalacz usłyszał zarzuty

  Świeccy kryminalni zatrzymali 20-latka podejrzanego o serię podpaleń, do których doszło w tym miesiącu na terenie działek rekreacyjnych w Świeciu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Łączne straty jakie spowodował to około 65 tys. złotych.

  Dodano: 28.01.2015Bydgoszcz Wideo
 • Policjanci uratowali z pożaru

  Policjanci z wieluńskiej komendy uratowali życie kilku osobom wynosząc je z płonącego budynku. Dzięki akcji funkcjonariuszy w pożarze nikt nie zginął. Okoliczności i przyczynę powstania pożaru wyjaśni postępowanie przygotowawcze.

  Dodano: 28.01.2015Łódź
 • Szczeniaki porzucone na śmietniku. Zatrzymano kobietę

  2 lata więzienia grozi kobiecie, którą policjanci podejrzewają o wyrzucenie dwóch szczeniaków na śmietnik. Policjanci ustalili, że 41-latka włożyła zwierzęta do reklamówki i wrzuciła do kontenera. Jeden z nich nie przeżył. Psy znalazł przypadkowy świadek.

  Dodano: 28.01.2015Opole
 • Odpowie za fałszywy alarm

  Policjanci ustalili i zatrzymali 33-latka, który wiedząc o nieistniejącym zagrożeniu, powiadomił służby ratunkowe o ładunku wybuchowym w budynku miejscowego sądu. W wyniku alarmu ewakuowano 300 osób. Za wywołanie fałszywego alarmu może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.01.2015Lublin
 • Mundurowi oddają krew

  Ponad 17 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji nowosolskiej Policji i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Mobilny punkt poboru ustawiony był przed budynkiem komendy. Zbiórka pod nazwą „TWOJA KREW – moje życie” przyciągnęła wielu ochotników.

  Dodano: 28.01.2015Gorzów Wlkp.
 • Podpalił krzyż przy sanktuarium. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

  Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta, który oblał łatwopalną substancją krzyż stojący na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej. Policjanci ugasili płomienie i zatrzymali mężczyznę. 22-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za znieważenie przedmiotu czci religijnej grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.01.2015Lublin
 • Policjantka uratowała bezdomnego przez zamarznięciem

  Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Końskich zimą odwiedzają osoby samotne i bezdomne, narażone na wychłodzenie i potrzebujące pomocy. Jedną z takich wizyt funkcjonariuszka złożyła bezdomnemu, który nocował w szopie. W pomieszczeniu panował przeraźliwy chłód. Mężczyzna znajdował się w stanie wyziębienia. 59-latek został odwieziony przez dzielnicową do Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Stąporkowie.

  Dodano: 28.01.2015Kielce
 • Odpowiedzą za atak na policjantów

  Policjanci z Legnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o niszczenie infrastruktury drogowej na terenie miasta. Funkcjonariusze, podejmując interwencję, zostali przez nich zaatakowani. Jeden z policjantów doznał obrażeń i konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 28.01.2015Wrocław
 • Podlascy policjanci odzyskali 31 skradzionych samochodów

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odzyskali 31 skradzionych samochodów audi o wartości rynkowej sięgającej miliona złotych. 6 zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn usłyszało już liczne zarzuty paserstwa pojazdów, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  Dodano: 28.01.2015Białystok
 • Zarzut za przywłaszczenie miliona trzystu tysięcy złotych

  50-letni Tomasz K. wpadł w ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mężczyzna podejrzany jest o przywłaszczenie mienia znacznej wartości. Na przestrzeni 20 miesięcy, mając dostęp do rachunków i rozliczeń firmy, w której pracował, w sumie zasilił własne konto blisko milionem trzystu tysiącami złotych. W prokuraturze usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem.

  Dodano: 28.01.2015KSP
 • Zatrzymani za napady na salony gier

  Policjanci z województw opolskiego i dolnośląskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie dopuścili się napadów na salony gier. Obaj zatrzymani, decyzją sądu, zostali już aresztowani na okres 3 miesięcy. Także policjanci z KSP zatrzymali sprawcę rozboju w salonie gier - 40-latek wpadł w ręce kryminalnych kilka dni po napadzie.

  Dodano: 28.01.2015Opole , Wrocław, KSP
 • Odprawa roczna w pilskiej szkole Policji

  W Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa roczna, podsumowująca działalność szkoły w 2014 r. Uczestniczył w niej nadinsp. Mirosław Schossler – Zastępca Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 28.01.2015SP Piła
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali magazyny papierosów bez akcyzy

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 31-letniego mieszkańca Włocławka, podejrzanego o posiadanie blisko 500 tysięcy papierosów znanych marek bez wymaganych znaków akcyzy. Mężczyzna w kilku użytkowanych przez siebie garażach urządził magazyny papierosów. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa oszacowano na ponad 500 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

  Dodano: 28.01.2015CBŚP , Bydgoszcz
 • Podsumowanie zabezpieczenia obchodów rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau

  Policyjna operacja przebiegła bez zakłóceń. Uroczystości upamiętniające 70. rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau, a także późniejsze spotkania międzyparlamentarne przebiegły spokojnie.

  Dodano: 28.01.2015Kraków
 • Podrabiali proszek znanej marki

  Policjanci z Wałcza zabezpieczyli ponad 41 ton proszku do prania. Sprowadzany z Chin tani jego odpowiednik pakowany był w kartony z logiem znanej marki. W sprawie zatrzymano 35-letnią kobietę, która organizowała nielegalną produkcję.

  Dodano: 28.01.2015Szczecin
 • Policjanci odzyskali skradzionego w Niemczech TIR-a

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie odzyskali skradzionego w Niemczech TIR-a. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd znajdujący się przy stacji paliw w Rychwale. Wart ok. 80 tys. euro samochód został zwrócony właścicielowi.

  Dodano: 27.01.2015Poznań
 • Ponad 100 tysięcy złotych pozostało na bankowym koncie

  Ponad 100 tysięcy złotych usiłował wyłudzić z jednego z banków mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Kredyt został wstrzymany po interwencji sosnowieckich policjantów. 36-latek usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Trwa śledztwo w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara 5 lat więzienia.

  Dodano: 27.01.2015Katowice
 • Odzyskana ciężarówka - 25-latek aresztowany za paserstwo

  Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Sulęcinie na jednym z parkingów ujawnili ciężarówkę wraz z naczepą skradzioną na terenie Francji. Wartość odzyskanego mienia wynosi co najmniej 500 tys. złotych. Zatrzymany w tej sprawie 25-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

  Dodano: 27.01.2015Gorzów Wlkp.
 • Zatrzymano sprawcę stalkingu

  Groźby karalne i uporczywe nękanie to zarzuty, jakie usłyszał 31-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach. Sprawca groził telefonicznie dwóm osobom, a w stosunku do jednej z nich stosował tzw. stalking. Przestępstwa te zagrożone są karą 3 lat więzienia.

  Dodano: 27.01.2015Poznań
 
 

Kategorie