Aktualności

 • Medalista w mundurze

  St. post. Kamil Budziejewski z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi aż trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium podczas V Igrzysk Policjantów i Strażaków, które odbyły się w okresie od 12 do 20 lipca 2014 roku w Brukseli.

  Dodano: 28.07.2014Łódź
 • Bielska Policja jutro

  Bielscy policjanci wspólnie z przedstawicielami firmy „Urwany Film Kinematografia” zrealizowali film „Bielska Policja jutro”. Prezentuje on nowoczesny sposób wykorzystania w służbie latających dronów. Zapraszamy do obejrzenia!

  Dodano: 28.07.2014Katowice Wideo
 • W czasie burzy ratowali ludzi na Jeziorze Solińskim

  Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu, dobrej współpracy z ratownikami bieszczadzkiego WOPR-u oraz doskonałym umiejętnościom policjanci z Polańczyka uratowali wszystkie osoby proszące o pomoc, które w czasie gwałtownej burzy nie zdołały opuścić wód Jeziora Solińskiego.

  Dodano: 28.07.2014Rzeszów
 • Jeden dostarczał dane, drugi wyłudzał telefony

  Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo i pomocnictwo w nim. 61-letni Stanisław D. dostarczał dane firm 47-letniemu Markowi K., który na ich podstawie zawierał umowy telekomunikacyjne. W ten sposób w ciągu kilkudziesięciu dni Marek K. wyłudził od operatora 18 telefonów komórkowych oraz tablet - wszystko za ponad 85 tys. złotych. Policjanci odzyskali część mienia oraz zabezpieczyli znaczną ilość pieniędzy pochodzącą prawdopodobnie z tego przestępstwa.

  Dodano: 28.07.2014KSP
 • Nad wodę zabierajmy ze sobą zdrowy rozsądek

  Tragedią zakończył się wypoczynek dwóch młodych mężczyzn nad jeziorem Czos w Mrągowie. Ich ciała wyciągnęli z wody płetwonurkowie straży pożarnej. Niestety pomimo reanimacji nie udało się ich uratować. Do utonięcia doszło również w jeziorze Długim w Olsztynie. Policjanci alarmują: tylko podczas minionego weekendu woda pochłonęła 22 osoby, a od początku maja utonęło aż 227 osób. Tymczasem by wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

  Dodano: 28.07.2014KGP
 • Brandenburscy policjanci z wizytą w Warszawie

  Niemieccy policjanci przyjechali specjalnie do Warszawy na panel "Motocyklista na drodze". Podkomisarz Steve Fuch i aspirant sztabowy Jens Bottcher na co dzień dosiadają BMW 1200RT i na tych motocyklach przybyli do stolicy.

  Dodano: 28.07.2014KSP
 • II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę

  Zakończyła się II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę. Mundurowi w 4 dni pokonali łącznie dystans ok. 350 km. Wspólnie z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę stanowili liczną grupę pielgrzymkową reprezentującą Lublin. Mamy nadzieję, że Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisze się do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

  Dodano: 28.07.2014Lublin
 • Miał prawie 2 promile, jechał bez prawa jazdy z dzieckiem

  Policjanci z Polic zatrzymali 43 – letniego mężczyznę, który jechał passatem bez prawa jazdy z 8 – letnim dzieckiem. Kierowca, jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 43 – latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

  Dodano: 27.07.2014Szczecin
 • Napadł z nożem w ręku na sklep

  Lubelscy policjanci zatrzymali 22-latka, który zamaskowany, z nożem w ręku, napadł na sklep spożywczy. Podczas próby zabrania pieniędzy z kasy mężczyzna rzucił nożem w kierunku ekspedientki - na szczęście niecelnie. Jeden z klientów, który naszedł na zaistniałą sytuację, zamknął drzwi sklepu blokując sprawcy drogę ucieczki. Ten prosił, a wręcz błagał o wypuszczenie ze sklepu, obiecując, że w zamian za wypuszczenie zostawi swój dowód osobisty.

  Dodano: 27.07.2014Lublin
 • Tragedie nad jeziorami - policjanci apelują o rozwagę

  Tragedią zakończył się wypoczynek dwóch młodych mężczyzn nad jeziorem Czos w Mrągowie. Ich ciała wyciągnęli z wody płetwonurkowie straży pożarnej. Niestety pomimo reanimacji nie udało się ich uratować. Do utonięcia doszło również w jeziorze Długim w Olsztynie. Teraz okoliczności tych tragicznych w skutkach zdarzeń wyjaśniają policjanci. Policjanci alarmują: od 1 maja br. na Warmii i Mazurach utonęło już 19 osób, tylko podczas minionej doby w całej Polsce woda pochłonęła 11 osób, a od początku maja aż 217.

  Dodano: 27.07.2014Olsztyn , KGP
 • Zajechał drogę innemu kierowcy i wjechał na chodnik - policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

  Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca chwilę wcześniej spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżając drogę innemu pojazdowi oraz....wjeżdżając bezpośrednio na chodnik. Wobec takiego zachowania na drodze policjanci postanowili zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy i skierować do sądu wniosek o ukaranie.

  Dodano: 27.07.2014Wrocław Wideo
 • Polsko-niemieckie patrole w Trzebieży

  Policcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami niemieckiej Policji z Pasewalku pełnili służbę w Trzebieży. Międzynarodowy patrol można było spotkać między innymi na ulicach Trzebieży oraz na plaży, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie wśród turystów.

  Dodano: 27.07.2014Szczecin
 • Msza Święta w intencji Policji

  Kolejny dzień Centralnych obchodów Święta Policji rozpoczął się w niedzielę mszą świętą w Bazylice Świętego Krzyża, odprawioną w intencji Policji. Mszę koncelebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. bp Józef Guzdek. - Proszę was wszystkich, abyście zawsze byli ludźmi pokoju i sługami bezpieczeństwa – powiedział ksiądz biskup do policjantów.

  Dodano: 27.07.2014KGP
 • Piknik rodzinny z okazji Święta Policji

  Koncerty zespołów rockowych, mecze piłki nożnej polska Policja kontra goście, przedstawiciele Policji z innych krajów, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu pirotechnicznego oraz sprzętu specjalistycznego CBŚ i BOA, liczne konkursy i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla tych wszystkich, którzy zechcieli dzisiaj wziąć udział w festynie rodzinnym na Agrykoli z okazji Święta Policji.

  Dodano: 27.07.2014KGP
 • Premier na Święcie Policji: macie wsparcie państwa

  Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

  Dodano: 26.07.2014KGP Wideo
 • Komendant Główny Policji: poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce

  Komendant Główny Policji: poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce

  W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.

  Dodano: 26.07.2014KGP Wideo
 • Rowerem przez Gorzów

  Chcą bezpiecznie poruszać się po mieście, pragną by wszystkie dzielnice połączyła sieć nowoczesnych ścieżek rowerowych. Raz w miesiącu gorzowscy cykliści spotykają się aby przedstawić swe stanowisko. Miłośnikom dwóch kółek towarzyszyli policjanci na jednośladach, którzy wraz z nimi przejechali ulicami Gorzowa.

  Dodano: 26.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa

  Minister Spraw Wewnętrznych: jesteście solą tego państwa

  - Jesteście solą tego państwa i jego kręgosłupem. Nie zapominajcie o tym szczególnie w chwilach dla was trudnych – powiedział do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

  Dodano: 26.07.2014KGP Wideo
 • Centralne obchody Święta Policji

  Centralne Obchody Święta Policji

  Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

  Dodano: 26.07.2014KGP Wideo
 • 10,5 tysiąca porcji amfetaminy i marihuany w garażu. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

  Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ilość narkotyków, z której można by uzyskać około 10,5 tysiąca handlowych porcji marihuany i amfetaminy.

  Dodano: 26.07.2014Wrocław
 • Policjanci polegli na służbie

  W Komendzie Głównej Policji, przed Tablicą Pamięci, odbyła się uroczystość odsłonięcia siedmiu tabliczek epitafijnych policjantów, którzy zginęli w czasie służby. Ich nazwiska zostały wpisane do Księgi Pamięci. Przedstawiamy sylwetki poległych policjantów.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Nowa siedziba Fundacji Pomocy Wdowom Sierotom po Poległych Policjantach

  Obchody tegorocznego Święta Policji okazały się doskonałą okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński, Komendant Główny Policji, Przewodniczący Rady Fundacji nadinsp. Władysław Padło i podopieczna Fundacji, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Prezesowi Zarządu Fundacji Irenie Zając, gen. insp. Marek Działoszyński wręczył symboliczny klucz.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Pamięci poległych policjantów

  Każdego roku, jednym z najważniejszych momentów podczas obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska". Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszające chwile, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli.

  Dodano: 25.07.2014KGP Wideo
 • VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” – laureaci nagrodzeni

  Konkurs „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięty! Z tegorocznymi laureatami, w Sali Generalskiej, spotkał się Komendant Główny Policji. Kolejnych pięciu policjantów, zostało nagrodzonych za swoją postawę i obronę osób dotkniętych przemocą domową.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Policjanci opanowali Spodek

  Wczoraj w spodku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wręczono odznaczenia, nominacje i nagrody. Odwiedzający imprezę goście mogli zobaczyć interesujące pokazy i ekspozycje. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Na koniec zagrał "Feel".

  Dodano: 25.07.2014Katowice
 • Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego budynku

  Włoszczowscy policjanci wyprowadzili z płonącego budynku 79-letniego mężczyznę. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy prawdopodobnie uratowała mu życie. W chwili kiedy wybuchł pożar, mężczyzna spał.

  Dodano: 25.07.2014Kielce
 • Nielegalny tytoń i amunicja

  Starachowiccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Pawłów podejrzewanego o nielegalne posiadanie liści tytoniu. Funkcjonariusze w czasie przeszukania posesji zabezpieczyli blisko 700 kilogramów liści tytoniu oraz maszynę do mielenia i wagę elektroniczną. Ponadto policjanci znaleźli 4 sztuki amunicji kaliber 7,9 mm. Za te przestępstwa 21-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 25.07.2014Kielce Wideo
 • X-lecie Stowarzyszenia Generałów Policji RP

  Uroczystość poświęcona obchodom X-lecia Stowarzyszenia Generałów Policji RP odbyła się dzisiaj na Sali konferencyjnej KGP przy ulicy Domaniewskiej. Uroczyście otworzył ją Prezes Zarządu Stowarzyszenia nadinsp. w stanie spoczynku Leszek Lamparski.

  Dodano: 25.07.2014KGP Wideo
 • Policja gotowa do działania

  Już za kilka dni rozpocznie się XX Przystanek Woodstock. Kostrzyńska impreza każdego roku przyciąga setki tysięcy miłośników dobrej zabawy z Polski i wielu krajów Europy. Lubuscy policjanci, odpowiadający wraz z innymi służbami za bezpieczeństwo uczestników festiwalu i mieszkańców Kostrzyna, zgłosili już swoją gotowość do rozpoczęcia tej wyjątkowej operacji.

  Dodano: 25.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Szczęśliwy finał poszukiwań

  Policjant to ten, który pomaga. Tak jednym zdaniem można opisać historię, która minionej doby wydarzyła się w Sulechowie. Miejscowi policjanci, wraz z leśniczym i strażakami, odnaleźli starszego mężczyznę, który jadąc rowerem zagubił drogę w leśnych ostępach. Odnaleziony rowerzysta wrócił do rodziny, a mundurowi z Sulechowa kolejny raz udowodnili, że na ich pomoc można liczyć.

  Dodano: 25.07.2014Gorzów Wlkp.
 
 

Kategorie