Aktualności

 • Zamiast zniszczyć, przywłaszczono setki tysięcy papierosów

  Funkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚP wspólnie funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili kontrolę dotyczącą nieprawidłowości niszczenia papierosów. Zabezpieczono ponad 820 tysięcy sztuk papierosów, które nie zostały zutylizowane. W związku z uchybieniami zatrzymano właściciela firmy. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.

  Dodano: 18.12.2014CBŚP , Łódź
 • Poszukiwany sześcioma listami gończymi trafił w ręce świętokrzyskich policjantów

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy wsparciu funkcjonariuszy Sekcji Antyterrorystycznej z Kielc, na terenie Warszawy zatrzymali 28 – letniego mieszkańca naszego województwa. Mężczyzna poszukiwany był sześcioma listami gończymi wydanymi przez Sądy Rejonowe w Skarżysku – Kamiennej oraz Starachowicach. Przed organami ścigania ukrywał się od 2008 roku. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez policjantów, teraz przebywa już pod nadzorem w Areszcie Śledczym w Warszawie.

  Dodano: 18.12.2014Kielce
 • Podejrzewani o wyłudzanie odszkodowań od ubezpieczycieli zatrzymani

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali wczoraj osiem osób podejrzewanych o wyłudzenia odszkodowań od firm ubezpieczeniowych na kwotę przekraczającą 170 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Kielce
 • Areszty za napad na optyka

  W Świebodzinie do jednego z salonów optycznych na terenie miasta wtargnęło dwóch mężczyzn w kominiarkach, którzy używając siły i gróźb usiłowali dokonać rozboju. Już w niespełna tydzień od zdarzenia, świebodzińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tego zuchwałego napadu.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp.
 • 38-latka odpowie za zabójstwo

  Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o śmiertelne ugodzenie nożem swojego 22-letniego partnera. Kobieta najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 18.12.2014Radom
 • Konkurs świąteczny z nagrodami - laureci

  Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs świąteczny. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie bardzo się postarały, stąd też komisja konkursowa miała trudne zadanie. Po długotrwałej naradzie i odczytywaniu na głos pięknych życzeń, które Państwo przesłaliście na konkurs wybraliśmy zwycięzców.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Oszust usłyszał ponad 60 zarzutów

  Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 34-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna, posługując się sfałszowanymi dokumentami, oszukiwał mieszkańców powiatu żywieckiego twierdząc, że zbiera pieniądze na chore dzieci. Faktycznie zbierał na wyjazd za granicę. Oszust po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał ponad 60 zarzutów. Na poczet przyszłych kar i roszczeń policjanci zabezpieczyli jego mienie. Za popełnione przestępstwo w wiezieniu może spędzić nawet 8 lat.

  Dodano: 18.12.2014Katowice
 • Zatrzymanie sprawczyni fałszywego alarmu bombowego

  Głogowscy policjanci zatrzymali 55-letnią kobietę. Podejrzewana jest o wywołanie fałszywego alarmu i zawiadomienie służb ratunkowych o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków mieszkalnych, na terenie miasta. Obiekt został sprawdzony przez grupę pirotechniczno-minerską, która nie potwierdziła tego faktu. Przypomnijmy, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Szkolenie na nowy typ śmigłowca w Zarządzie Lotnictwa Policji

  Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu wybrani funkcjonariusze służby Lotnictwa Policji rozpoczęli szkolenie na nowy typ śmigłowca Bell-412. Szkolenie teoretyczne zostało przeprowadzone w kraju przez wykładowców ośrodka szkolenia Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii. Praktyczna część szkolenia została przeprowadzona z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora lotów na terenie bazy RAF w Anglii.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Uratowany przed wychłodzeniem

  Noc z wtorku na środę mogła skończyć się tragicznie dla nietrzeźwego 59-latka, który nie był w stanie samodzielnie dotrzeć do miejsca zamieszkania. Zmarzniętego mężczyznę w przydrożnym rowie znaleźli policjanci z posterunku w Rutce Tartak.

  Dodano: 18.12.2014Białystok
 • Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym – szkolenie służb ratunkowych

  Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Poszukiwany z ENA przez 10 lat ukrywał się w Szwecji

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 57-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jak już ustalono, od 2004 roku przebywał on na terenie Szwecji. 57-latek został zatrzymany podczas pierwszej od 10 lat wizyty w kraju. Wpadł po kolizji drogowej w pobliżu Otwocka.

  Dodano: 18.12.2014KSP
 • Sprawcy napadu na kantor zatrzymani

  Wodzisławscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadu na kantor w Gołkowicach. Dziś Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim podejmie decyzję, czy mężczyźni zostaną tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 2,5 kilograma narkotyków

  Kryminalni z KWP w Opolu zatrzymali 3 mieszkańców powiatu opolskiego. W domu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 850 gramów marihuany i ponad 1,5 kilograma pociętych roślin konopi indyjskiej przygotowanej do suszenia. Takie czyny zagrożone są karami nawet do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.12.2014Opole
 • "Zrozumieć zło" - warsztaty dla policjantów

  W dniach od 15 do 17 grudnia w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu odbyły się kolejne warsztaty w ramach programu "Zrozumieć zło". Zorganizowane one zostały przez Centrum Żydowskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Brali w nich komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy z jednostek policji województw śląskiego oraz opolskiego.

  Dodano: 18.12.2014Katowice , Opole
 • Ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Amper 2014”

  Grupa uzbrojonych terrorystów ubranych w uniformy robocze wjeżdża firmowym samochodem na teren zakładów energetycznych w Lublinie. Po wejściu do centrali oddziału, przestępcy zatrzymują dwóch dyrektorów firmy jako zakładników. Po zajęciu obiektu przestępcy przejmują kierowanie siecią. W konsekwencji tej sytuacji miastu grozi paraliż w dostawach energii. Do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy i antyterroryści. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, jakie przeprowadzili wczoraj policjanci z KWP i KMP w Lublinie wspólnie z PGE Lublin. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 18.12.2014Lublin Wideo
 • Areszt za przestępczość samochodową

  W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który kierował przestępczym procederem polegającym na kradzieży aut z terenu Niemiec. Sąd aresztował Marcina L. na okres dwóch miesięcy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp.
 • Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 18.12.2014Katowice Wideo
 • „Maniek” i „Kaczor” w BOA

  Biuro Operacji Antyterrorystycznych wzbogaciło się wczoraj o dwie łodzie bojowe "RIB 9 m" z silnikami 2x250 KM przeznaczone do wykonywania zadań na morzu. Nadano im imiona "Maniek" i "Kaczor", w hołdzie kolegom, którzy w 2003 roku zginęli w Magdalence. W przekazaniu łodzi uczestniczyli m.in.: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Kapelan Policji, kierownictwo Wydziału Realizacyjnego KSP oraz byli funkcjonariusze BOA KGP.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Policjantki zatrzymały sprawcę rozboju

  Szybka i skuteczna interwencja Policji w Nowej Soli. Sprawca napadu, po sterroryzowaniu ofiary przedmiotem do złudzenia przypominającym broń, został obezwładniony i zatrzymany przez dwie policjantki. Kluczem do sukcesu okazało się doskonałe wyszkolenie funkcjonariuszek. Obydwie panie w mundurach, od lat czynnie uprawiając sport, nie miały problemów z obezwładnieniem groźnego napastnika.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Policyjny pościg z finałem na poligonie

  Toruńscy policjanci zatrzymali kierowcę chevroleta, który - chcąc uniknąć kontroli - zaczął uciekać. W kilkukilometrowym pościgu ulicami Torunia brało udział kilka radiowozów. 58-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

  Dodano: 17.12.2014Bydgoszcz
 • Tymczasowy areszt dla sprawcy napaści na policjanta

  W miniony weekend rybniccy, wodzisławscy oraz jastrzębscy policjanci prowadzili wspólny pościg za kierowcą golfa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki, mężczyzna uszkodził 2 policyjne radiowozy i próbował rozjechać jednego z mundurowych. Przy zatrzymanym 22-latku stróże prawa znaleźli marihuanę oraz tabletki ekstazy. Młody jastrzębianin odpowie ponadto za jazdę pod wpływem środków odurzających. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

  Dodano: 17.12.2014Katowice Wideo
 • Pod pozorem uprowadzenia chciał wyłudzić 50 tys. złotych okupu

  Policyjna grupa ekspertów rozwiązała sprawę rzekomego uprowadzenia mieszkańca Iławy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24-letni Paweł P., wykorzystując wiedzę o zaginięciu młodego mężczyzny, chciał wyłudzić od jego rodziny 50 tys. złotych okupu za jego uwolnienie. Już po 4 dniach od zgłoszenia podejrzany został zatrzymany na jednej z gdyńskich ulic. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.12.2014Olsztyn
 • Nowe radiowozy dla mazowieckiej drogówki

  Benzynowy silnik o pojemności blisko 3 litrów, moc silnika 325 KM, do 100 km/h przyspiesza w ciągu 6 sekund. To nowe radiowozy mazowieckiej drogówki, wyposażone w videorejestratory. Samochody opel insignia, policjanci otrzymali w ramach tzw. Funduszy Szwajcarskich.

  Dodano: 17.12.2014Radom Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów oraz tytoniu

  Policjanci z komend wojewódzkich w Radomiu oraz Wrocławiu udaremnili przestępstwa związane z nielegalnym posiadaniem wyrobów tytoniowych. Dzięki realizacjom i zatrzymaniu osób prowadzących ten przestępczy proceder nie doszło do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

  Dodano: 17.12.2014Radom , Wrocław
 • Nowe narzędzie w walce z przestępczością narkotykową

  Eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie wzbogacili się o nowe urządzenie do szczegółowego badania narkotyków i tzw. dopalaczy. Nowoczesny chromatograf umożliwia szybsze i bardziej szczegółowe określenie składu chemicznego i stężenia badanej substancji. Lubelskie laboratorium jako pierwsze w Polsce zostało wyposażone w tak zaawansowany sprzęt. Zakup sfinansowano z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

  Dodano: 17.12.2014Lublin Wideo
 • Zatrzymany za usiłowanie kradzieży samochodu

  Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży samochodu. Mężczyzna próbował ukraść jaguara wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 17.12.2014Poznań Wideo
 • Wpadli na kradzieży samochodu - jeden kierował autem, a drugi go pchał

  Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali 2 mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży samochodu. Sprawcy posłużyli się dość nietypową metodą. Jeden z nich wszedł do auta przez otwartą klapę bagażnika, a drugi pchał pojazd. Obydwaj byli nietrzeźwi.Sprawcy chcieli pojechać vw polo do domu, a potem ukryć go, rozebrać i sprzedać na części. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje sąd.

  Dodano: 17.12.2014Wrocław
 • Podejrzany o oszustwa internetowe zatrzymany

  Poszukiwany na podstawie 11 listów gończych i zarządzeń prokuratora internetowy oszust zatrzymany przez śledczych. Przestępca na fikcyjnych aukcjach sprzedawał markowe buty znanych firm. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.12.2014Kraków
 • Opolska Policja wspiera hospicjum dla dzieci

  Opolscy policjanci wspierają maluchy z Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. W centrach handlowych rozdawali własnoręcznie upieczone pierniczki. W tej charytatywnej akcji uczestniczyli Opolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Irena Doroszkiewicz i jej I Zastępca insp. Jan Lach. Tysiące smakołyków trafiło do Opolan, którzy swoimi datkami wsparli potrzebujących. Pieniądze zostaną teraz przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu, potrzebnego dzieciom.

  Dodano: 17.12.2014Opole
 
 

Kategorie