Aktualności

 • Policjanci z Łodzi poszukują skradzionych obrazów

  Policjanci poszukują dwóch skradzionych obrazów. Jeden z nich to autoportret Teodora Axentowicza z żoną. Wartość skradzionych przedmiotów to około 80 tys. złotych. Sprawcy zostali wpuszczeni do domu przez pokrzywdzoną po podaniu się za pracowników Urzędu Miasta Łodzi. W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji w tej sprawie prosimy o kontakt z V Komisariatem Policji KMP w Łodzi: 42/665 15 91 lub 42/665 15 56.

  Dodano: 06.05.2015Łódź
 • Wystarczyły im trzy minuty, aby uratować desperata

  Włocławscy policjanci uratowali desperata. 31-letni mężczyzna chciał popełnić samobójstwo, skacząc z XI piętra budynku. Dzięki natychmiastowej i bardzo zdecydowanej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

  Dodano: 06.05.2015Bydgoszcz
 • Nietrzeźwa kierująca, która potrąciła pieszą i uciekła z miejsca zdarzenia, w areszcie

  Kierująca VW straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w prawidłowo idącą 15-latkę. Po zdarzeniu 37-latka oddaliła się z miejsca zdarzenia. Dzięki świadkom i pracy policjantów ustalono podejrzewaną i zatrzymano ją w mieszkaniu u rodziny. Badanie wykazało, że miała ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 15-letnia poszkodowana w stanie ciężkim trafiła do szpitala, dziś nastolatka zmarła.

  Dodano: 06.05.2015Szczecin
 • Pijany kierowca potrącił rowerzystę i chciał przekupić policjantów

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 62-latkowi, który nie dość, że kierował samochodem po pijanemu i potrącił 14-letniego rowerzystę, to na dodatek chciał przekupić policjantów. Mężczyzna proponował funkcjonariuszom 700 złotych, a nawet całą emeryturę w zamian za „ukrócenie sprawy”.

  Dodano: 06.05.2015Bydgoszcz
 • Podrabiał markową odzież i sprzedawał przez Internet

  Policjanci z Wałbrzycha zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali jednego z mieszkańców, który przez Internet oferował do sprzedaży koszulki z podrobionymi znakami towarowymi. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli odzież oraz specjalne maszyny służące do robienia nadruków. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za tego typu czyn może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 06.05.2015Wrocław
 • Zatrzymano 8 osób do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 8 osób do sprawy zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i obrotem papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak wynika z ustaleń policjantów i prokuratury, straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu ich przestępczej działalności szacowane są na kwotę około 800 tys. zł. Zatrzymani to mieszkańcy Zamościa, okolic miasta i Tomaszowa Lubelskiego. Wszyscy doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty.

  Dodano: 06.05.2015Lublin
 • Poszukiwany, pijany bez prawa jazdy uciekał skradzionym pojazdem

  Policjantki Ruchu Drogowego z Kozienic zatrzymały po pościgu 46 - letniego mężczyznę, który pijany uciekał kradzionym samochodem. Podczas ucieczki mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i pomimo doprowadzenia do kolizji z innym pojazdem, dalej uciekał. Jak się okazało, był pijany, poszukiwany i nie miał prawa jazdy.

  Dodano: 06.05.2015Radom
 • Policjanci zatrzymali 17-latka mającego związek ze śmiercią nastolatki z Krapkowic

  Policjanci grupy powołanej do rozwikłania sprawy zabójstwa nastolatki z Krapkowic zatrzymali 17-latka, którego podejerzewają o związek z tym zdarzeniem. Ciało dziewczyny zostało znalezione w marcu na terenie Krapkowic. Młodzieniec został zatrzymany w swoim domu. Jest to mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Śledztwo w tej sprawie policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratury.

  Dodano: 06.05.2015Opole
 • Policjanci o wielkich sercach

  Patrol wozem policyjnym, wystawianie mandatów, poszukiwanie skradzionych samochodów to codzienność stróżów prawa. Okazuje się, że prawdziwy policyjny dzień może spędzić nie tylko funkcjonariusz Policji. Taką niezwykłą przygodę przeżył 5-letni Franek, chory na przeponowo-rdzeniowy zanik mięśni. A wszystko dzięki wielkim sercom mundurowych.

  Dodano: 06.05.2015Poznań
 • Policjanci odzyskali maszyny budowlane warte blisko 1 milion złotych

  Wrocławscy policjanci odzyskali dwie maszyny budowlane, skradzione z terenu budowy na terenie miasta. Ich wartość to prawie 1 milion złotych. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie pięciu mężczyzn. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  Dodano: 06.05.2015Wrocław Wideo
 • Areszty, dozory i poręczenia dla zatrzymanych chuliganów w Knurowie

  2 mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, 25 kolejnych będzie musiało zgłaszać się na dozory do komend i komisariatów Policji, 8 z nich dodatkowo wpłaci poręczenia majątkowe w kwotach do 2,5 tys. zł. To efekt zatrzymań chuliganów, którzy w Knurowie dopuścili się czynnej napaści na policjantów, niszczenia mienia i udziału w zbiegowisku. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

  Dodano: 06.05.2015Katowice
 • Katastrofa na stacji paliw w Garwolinie – ćwiczenia służb ratowniczych

  Zderzenie samochodu osobowego z cysterną pełną paliwa i trzy osoby poważnie ranne. Wszystko działo się na stacji benzynowej w Garwolinie. Taki scenariusz miały ćwiczenia służb ratunkowych oraz pracowników stacji paliw, zorganizowanych w ramach Dnia Bezpieczeństwa Shell Maj 2015.

  Dodano: 06.05.2015Radom
 • John Deere Gator TE na krakowskich Plantach

  Krakowscy policjanci z I Komisariatu Policji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przez miesiąc testowali pojazd o napędzie elektrycznym marki John Deere Gator TE patrolując krakowski rynek i jego okolice. Chodzi o odnajdywanie rozwiązań służących bezpośredniemu kontaktowi policjanta z mieszkańcami i turystami - aby patrolujący policjanci mogli przemieszczać się w miejsca trudniej dostępne dla radiowozu, tak by na interwencję dotrzeć szybciej niż pieszo i sprawniej niż radiowozem.

  Dodano: 06.05.2015Kraków
 • Sprawcy wykroczeń ukarani

  Blisko 50 skontrolowanych pojazdów i nałożonych łącznie 20 mandatów karnych to wynik działań opolskich policjantów skierowanych przeciwko piratom drogowym. Funkcjonariusze tylko w jedną noc ukarali kierowców, którzy swoją agresywną jazdą i próbami prowadzenia nielegalnych wyścigów samochodowych stwarzali zagrożenie na drogach Opola.

  Dodano: 06.05.2015Opole Wideo
 • Odznaczenia dla funkcjonariuszy Policji

  Funkcjonariusze Policji odebrali z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych Grzegorza Karpińskiego odznaczenia i wyróżnienia. Za wzorową, pełną poświęcenia służbę na rzecz społeczeństwa policjanci wyróżnieni zostali Krzyżami Zasługi za Dzielność. Sekretarzowi Stanu w MSW w ceremonii towarzyszył Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

  Dodano: 05.05.2015KGP
 • 16. Konferencja Europolu dotycząca ochrony świadków

  Dzisiaj w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa konferencja Europolu dotycząca ochrony świadków. W tym roku współorganizatorem przedsięwzięcia jest Centralne Biuro Śledcze Policji. Wśród wielu znamienitych gości obecnych na konferencji wymienić należy m.in. Prezydenta Lecha Wałęsę, który uczestnicząc w tym ważnym wydarzeniu nie tylko podniósł jego rangę, ale w swoim wystąpieniu udzielił uczestnikom spotkania kilku cennych uwag.

  Dodano: 05.05.2015CBŚP
 • Sierżant Nadia Sochocka - policjantka i strażak ochotnik w jednym

  Sierżant Nadia Sochocka z Ostródy to policjantka i strażak w jednym. Praca jest jej pasją i służbą. Pomaganie ludziom to dla niej najwyższa wartość. Mimo że jest dziś czynną policjantką Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie, to nie zaniedbuje też swojej funkcji w Straży Pożarnej. Jej kierownik asp. Rafał Klimecki mówi o policjantce, że jest „dziewczyną z charakterem, nie boi się wyzwań. Jest lubiana przez swoich kolegów i koleżanki z pracy. Zauważa, że praca w Policji sprawia jej satysfakcję”.

  Dodano: 05.05.2015
 • Oszustki usłyszały 188 zarzutów za wyłudzenie 190 tys. złotych

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą żywieckiej komendy zakończyli prowadzone od lutego 2014 śledztwo przeciwko dwóm mieszkankom powiatu żywieckiego. Kobiety, wykorzystując dane personalne innych osób, zaciągały kredyty i pożyczki w różnych bankach i instytucjach finansowych. Straty, jakie wyrządziły, sięgają 190 tys. złotych. Oszustki usłyszały łącznie 188 zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 8 lat więzienia. O ich dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd.

  Dodano: 05.05.2015Katowice
 • Wspólne działania policjantów z Warszawy i Trzebnicy zapobiegły tragedii

  Próbował targnąć się na własne życie. Szybko podjęte działania przez policjantów z Trzebnicy i Warszawy zapobiegły tragedii. Niedoszły samobójca został zatrzymany w policyjnym areszcie po wytrzeźwieniu zajmą się nim lekarze.

  Dodano: 05.05.2015Wrocław
 • Skuteczna i profesjonalna akcja ratownicza

  Tylko dzięki błyskawicznej reakcji policjantów i podjętej przez nich akcji ratowniczej, uratowano życie 57-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność podczas uroczystości kościelnej w Karczewie. Funkcjonariusze przez niemal 15 minut, do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, prowadzili działania ratownicze.

  Dodano: 05.05.2015KSP
 • Przygotowania do sezonu wakacyjnego na wybrzeżu Adriatyku

  Polacy bardzo chętnie na miejsce letniego wypoczynku wybierają nieodległe, a słoneczne wybrzeże Adriatyku. Liczba polskich turystów dynamicznie wzrasta - w ubiegłym roku oficjalnie przekroczyła 700 tys. osób. Co ważne, od 2010 r. Komenda Główna Policji w sezonie wakacyjnym organizuje na wybrzeżu Adriatyku polsko-chorwackie patrole. Właśnie wdrożono procedurę doboru kandydatów do pełnienia tej zaszczytnej misji. Termin zgłoszenia kandydatur mija 15 maja.

  Dodano: 05.05.2015KGP
 • Pirat drogowy w audi

  Policjanci z podlaskiej drogówki zatrzymali 27-latka kierującego audi za przekroczenie prędkości o 64 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący stracił już prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych, a ponadto kieruje pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

  Dodano: 05.05.2015Białystok Wideo
 • Próbowała sprzedać nerkę w internecie

  Nawet do roku więzienia grozi 29-letniej mieszkance powiatu krapkowickiego. Kobieta na portalu aukcyjnym umieściła ogłoszenie o sprzedaży swojej nerki. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu tkanek, komórek i narządów, rozpowszechnianie ogłoszenia o odpłatnym zbyciu narządu jest przestępstwem.

  Dodano: 05.05.2015Opole
 • Debata z okazji 25. rocznicy uchwalenia ustawy o Policji

  Dwóch byłych komendantów głównych Policji, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, przedstawiciele administracji samorządowej, świata nauki, związków zawodowych, duchowieństwa, kadra kierownicza wielkopolskiej Policji oraz studenci z poznańskich uczelni wzięli udział w debacie zorganizowanej z okazji 25. rocznicy uchwalenia ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji. Gospodarzem spotkania był Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Imprezą towarzyszącą jubileuszowi był wernisaż prac policyjnych pasjonatów fotografii.

  Dodano: 05.05.2015Poznań
 • Policjanci przechwycili 56 tys. butelek podrobionego szamponu

  Policjanci z Rzeszowa zabezpieczyli ponad 56 tys. butelek podrobionego szamponu przeciwłupieżowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli podróbki sprzedawane w jednej z sieci handlowych na terenie Rzeszowa, przeprowadzili też przeszukania w hurtowniach na terenie kilku województw. To jedno z największych tego typu zabezpieczeń w Europie.

  Dodano: 05.05.2015Rzeszów
 • Zabezpieczone narkotyki

  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 40-letni mężczyzna, u którego policjanci z Gubina zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i ecstasy. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 05.05.2015Gorzów Wlkp.
 • Zrabowali kilkaset tysięcy złotych w gotówce - grozi im 12 lat więzienia

  Policjanci z Łodzi i Koluszek na terenie kilku powiatów, przy wsparciu antyterrorystów, zatrzymali cztery osoby związane z rozbojem na pracowniku kantoru. Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

  Dodano: 05.05.2015Łódź
 • Tymczasowy areszt za oszustwo metodą "na wnuczka i policjanta"

  Kryminalni ustalili, kim jest osoba mogąca mieć związek z oszustwem dokonanym metodą „na wnuczka i policjanta”. Trop prowadził do Poznania. Dzięki bardzo dobrej współpracy i pomocy ze strony funkcjonariuszy z komendy w Poznaniu 26-letni Paweł Ł. został zatrzymany. Po skompletowaniu materiałów mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

  Dodano: 05.05.2015KSP
 • Policjanci odzyskali skradziony samochód warty blisko 50 tysięcy złotych

  Wrocławscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej, prowadząc działania na terenie województwa wielkopolskiego, zlikwidowali tzw. dziuplę samochodową. Odzyskali skradzione auto warte blisko 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 100 różnego rodzaju części samochodowych prawdopodobnie pochodzących z kradzieży.

  Dodano: 05.05.2015Wrocław
 • Zabezpieczono arsenał broni i materiałów wybuchowych

  Wszystko zaczęło się od znalezienia przy 27-latku jednej sztuki amunicji. Zakończyło na odkryciu prawdziwego arsenału materiałów wybuchowych i nielegalnej broni gromadzonej na terenie jednej z posesji na obrzeżach Kozienic. Mężczyzna, który gromadził te niebezpieczne materiały, usłyszał już zarzuty. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

  Dodano: 05.05.2015Radom Wideo
 
 

Kategorie