Aktualności

 • KGP: relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki

  Wow, ale tego jest! Tak zareagowała rodzina, dla której przygotowaliśmy wspólnie Szlachetną Paczkę. W podziękowaniu za okazane serce otrzymaliśmy od nich własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

  Dodano: 22.12.2014KGP
 • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety ze szczególnym okrucieństwem

  Wrocławski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec mężczyzny ustalonego i zatrzymanego przez policjantów ze specjalnej grupy, powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, pracujących nad wyjaśnieniem zabójstwa młodej kobiety, do jakiego doszło w listopadzie br. pomiędzy miejscowościami Komorniki a Środa Śląska. Wcześniej zatrzymany usłyszał w tej sprawie zarzut zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

  Dodano: 22.12.2014Wrocław
 • Sądecka policja z nowymi radiowozami

  Trzy nowe nieoznakowane radiowozy marki Hyundai i20 trafiły w ubiegły piątek do sądeckiej komendy. Ich zakup to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu.

  Dodano: 22.12.2014Kraków
 • Zabezpieczono nielegalny towar o wartości 180 tys. złotych

  Policjanci z Łodzi zatrzymali trzy osoby mające związek z nielegalną produkcją i wprowadzaniem do obrotu handlowego skarpet z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości 180 tys. złotych.

  Dodano: 22.12.2014Łódź
 • Nowosolskie policjantki u prezydenta miasta

  Nowosolskie policjantki, które w minionym tygodniu zatrzymały sprawcę napadu i odzyskały skradzione pieniądze, spotkały się z prezydentem Nowej Soli. Funkcjonariuszki przyjęły podziękowania za skuteczną interwencję.

  Dodano: 22.12.2014Gorzów Wlkp.
 • Policjanci odzyskali skradzione bmw

  62-letni kierowca w przyczepie ciężarówki przewoził warte blisko 300 tysięcy zł bmw skradzione na terenie Niemiec. Zatrzymali go podlascy policjanci. Auto trafiło na parking, a kierowca do policyjnego aresztu.

  Dodano: 22.12.2014Białystok
 • Niebezpieczna jazda krajową siódemką

  Policjanci z Płońskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który pędził siódemką z prędkością prawie 200 km/h. To nie jedyne wykroczenie jakie popełnił. Wniosek o jego ukaranie niedługo trafi do sądu.

  Dodano: 22.12.2014Radom Wideo
 • Przemoc domowa – nie bądźmy obojętni!

  14 proc. Polaków zadeklarowało, że w przeciągu ostatniego roku było świadkiem przemocy w rodzinie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MSW. Tylko dwie na pięć osób postanowiło zgłosić ją odpowiednim instytucjom. - Nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw – apeluje minister Teresa Piotrowska.

  Dodano: 22.12.2014
 • Podejrzani o zabójstwo w rękach białostockich policjantów

  Białostoccy kryminalni zatrzymali dwoje ostatnich podejrzanych o udział w zabójstwie, do którego doszło na początku grudnia. Pierwsza osoba w ręce mundurowych wpadła już następnego dnia po zdarzeniu. Funkcjonariusze od razu zatrzymali także właściciela mieszkania, w którym doszło do tej zbrodni. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 22.12.2014Białystok
 • Stop agresji drogowej - film prezentujący wykroczenia popełniane przez kierowców z Pomorza

  Od sierpnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku został powołany zespół zajmujący się zwalczaniem agresywnych zachowań na drogach. Do tej pory na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl wpłynęło 300 maili dotyczących popełnianych przez kierowców wykroczeń drogowych. Zachęcamy do przesyłania zarejestrowanych materiałów.

  Dodano: 22.12.2014Gdańsk Wideo
 • Amfetaminę zakopywali w lesie – zostali zatrzymani

  Policjanci z KWP w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu zatrzymali dwóch mieszkańców Piły podejrzanych o handel znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli 353 gramy amfetaminy, z czego większość mężczyźni przechowywali w lesie. Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co grozi im teraz nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 22.12.2014Poznań
 • Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który groził pracownikom wrocławskiego MOPS-u

  Tymczasowy areszt na 2 miesiące zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny zatrzymanego przez wrocławskich policjantów, a ujętego przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zatrzymany podejrzany jest o znieważenie pracownika placówki i kierowanie wobec niego gróźb oraz narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

  Dodano: 22.12.2014Wrocław
 • Prawie 2,5 tys. paczek papierosów w osobowym audi

  Ponad 35 tys. złotych wynosi uszczuplenie Skarbu Państwa z racji niezapłaconego podatku akcyzowego za wyroby tytoniowe, które ujawnili w miniony weekend policjanci świdnickie drogówki. Kontrabanda znajdowała się w osobowym oplu, kierowanym przez 29-letnie obywatela Ukrainy. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

  Dodano: 22.12.2014Lublin
 • „Kolęda policyjna” świętokrzyskich policjantów

  Powstała spontanicznie, w atmosferze zbliżających się świąt, w oparciu o to, co jest kwintesencją służby każdego policjanta - z chęci niesienia spokoju i pomocy ludziom. Życzymy wszystkim, aby poczucie bezpieczeństwa towarzyszyło codziennie, tak podczas zbliżających się świąt, jak i każdego następnego dnia.

  Dodano: 22.12.2014Kielce Wideo
 • Zabezpieczono podróbki warte 50 tys. złotych

  Policjanci z Koszalina zabezpieczyli podrobione perfumy, odzież i zabawki znanych firm. Wartość wszystkich tych przedmiotów wyceniono na nie mniej niż 50 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.12.2014Szczecin
 • Narkotyki w pocztowej paczce

  W ręce policjantów z Zawadzkiego wpadł 18-latek, którego funkcjonariusze podejrzewają o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany, gdy na poczcie odbierał paczkę z narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 40 gramów kokainy i heroiny. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Taki czyn zagrożony jest karą do 3 lat więzienia.

  Dodano: 22.12.2014Opole
 • Zatrzymany za włamanie i kradzież m.in. sprzętu do ratowania życia

  Legionowscy kryminalni zatrzymali 32-letniego Michała G., mieszkańca powiatu otwockiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, do której doszło w połowie września w Kałuszynie. Wtedy łupem padł specjalistyczny sprzęt potrzebny strażakom do ratowania ludzkiego życia. 32-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.12.2014KSP
 • Podejrzewany o zabójstwo w rękach policji

  W niespełna godzinę kętrzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej partnerki. Do tragedii doszło w miniony piątek podczas kłótni domowej. Wojciech Sz. usłyszał już zarzut zabójstwa. Dzisiaj prokurator i policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 31-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.12.2014Olsztyn
 • Świąteczne i noworoczne życzenia od Komendanta Głównego Policji

  Świąteczne i noworoczne życzenia od Komendanta Głównego Policji

  Życzenia dla policjantów i pracowników Policji od gen. insp. Marka Działoszyńskiego, Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 22.12.2014
 • Białostoccy policjanci zatrzymali poszukiwanego 44-latka i zabezpieczyli amfetaminę

  Policjanci z Białegostoku zatrzymali 44-latka poszukiwanego 4 listami gończymi za handel narkotykami oraz liczne rozboje, włamania i oszustwa. Dodatkowo w miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli m.in. około 430 gramów amfetaminy, różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty, w tym przypominające broń palną oraz szereg rzeczy mogących pochodzić z kradzieży. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 21.12.2014Białystok Wideo
 • Chciał testować luksusowe auta, ale ich nie oddawał

  Mężczyzna, który przywłaszczył luksusowe auta pod pozorem jazdy testowej z salonów sprzedaży w Bydgoszczy i Osielsku, wpadł w Toruniu. Policjanci zatrzymali 44-latka po sygnale, że chce on przetestować BMW X4 warte 240 tys. złotych. Jutro sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

  Dodano: 21.12.2014Bydgoszcz
 • Ranił nożem dwie osoby, jedną śmiertelnie - został zatrzymany

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie ustalili miejsce przebywania i zatrzymali podejrzewanego o ranienie nożem dwóch młodych mężczyzn, z których jeden zmarł w szpitalu. Nadal trwają ustalenia w tej sprawie.

  Dodano: 21.12.2014Kielce Wideo
 • Spotkanie choinkowe dla najmłodszych w KGP

  Dziś w Komendzie Głównej Policji na dzieci czekało wiele przyjemności. Największą było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował pociechy słodkimi upominkami. Wśród uczestników gwiazdkowego spotkania był również Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, który tego jednego dnia w roku zamienił generalskie nakrycie głowy na czerwoną czapkę z pomponem.

  Dodano: 20.12.2014KGP
 • Policjanci zatrzymali byłego pracownika jednego z banków. Wypłacał pieniądze z lokat oszczędnościowych klientów

  Policjanci z KMP w Lublinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 28-letniego byłego pracownika jednego z banków. Mężczyzna wielokrotnie wypłacał znaczne sumy pieniędzy z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zatrzymany na terenie Poznania, gdzie się ukrywał. Wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 20.12.2014Lublin Wideo
 • Świąteczne paczki od kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie zapomniano o tych funkcjonariuszach i pracownikach dolnośląskiej Policji, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Dla ponad stu rodzin przygotowano paczki, ufundowane z prywatnych środków kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych oraz środków związku zawodowego policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław
 • Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla mężczyzny zatrzymanego przez dolnośląskich policjantów

  Dolnośląscy policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem młodej kobiety, do jakiego doszło w listopadzie tego roku między miejscowościami Komorniki a Środa Śląska. Podejrzanemu, który trafił do policyjnego aresztu, prokuratora przedstawiła już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław Wideo
 • Zakończyła się rozbudowa i modernizacja budynku gostynińskiej Policji

  W Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie zakończono prace związane z rozbudową, remontem i modernizacją budynku. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Na inwestycję przeznaczono ponad 4 miliony złotych.

  Dodano: 19.12.2014Radom
 • Nocne ćwiczenia służb na Dworcu Głównym PKP

  Policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu zorganizowali ćwiczenia, w których oprócz Policji udział wzięli przedstawiciele innych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratownictwo medyczne służb m.in. Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Służby Ochrony Kolei, a także zarządcy obiektu.

  Dodano: 19.12.2014Wrocław Wideo
 • Brawurową jazdę zakończył, dachując w przydrożnym rowie

  O wielkim szczęściu może mówić kierowca hondy, który przez swoją brawurową jazdę wypadł z drogi i dachował. Wcześniej spowodował kolizję z innym pojazdem. 32-latek za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Teraz czeka go proces w sądzie i wysoka grzywna.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz Wideo
 • Nowe radiowozy dla lubelskiego garnizonu Policji

  Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się dziś o tabor nowych radiowozów. Wśród 21 pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych są następujące marki: Opel Astra, Opel Corsa. Kia Ceed, Kia Venga, Skoda Yeti, Hyundai I20. Uroczyste przekazanie policyjnych aut odbyło się dziś na dziedzińcu przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Zakup pojazdów sfinansowany został przez jednostki samorządowe pow. lubelskiego i ryckiego oraz Komendę Główną Policji.

  Dodano: 19.12.2014Lublin
 
 

Kategorie