Aktualności

 • Przyczyną śmierci 21-latka z Zawiercia było zadławienie

  Znamy już wyniki prokuratorskiej sekcji zwłok 21-letniego mieszkańca Zawiercia. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było zadławienie się wymiocinami. Rozpowszechniana wśród mieszkańców Zawiercia plotka, jakoby do śmierci mężczyzny mieli przyczynić się funkcjonariusze, okazała się bezpodstawna.

  Dodano: 22.07.2014Katowice
 • Policjant uratował tonącego nastolatka

  Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Iławie uratował 13-latka, który topił się w jeziorze. Chłopiec żyje dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusza. Nastolatek przyznał później, że podczas zabawy, stracił nagle grunt pod nogami i zaczął tonąć.

  Dodano: 22.07.2014Olsztyn
 • Czujna policjantka po służbie

  Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantki z kłobuckiej komendy, być może udało się uniknąć kolejnej tragedii z udziałem pijanego kierowcy. Tym razem 41-letni kierujący oplem, mając w organizmie 2 promile alkoholu, przewoził dwoje swoich dzieci w wieku 9 i 14 lat. Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 22.07.2014Katowice
 • Ministrant okradł probostwo na 20 tys. złotych

  Policjanci z Poznania zatrzymali 17-latka, który przez ponad pół roku okradał probostwo. W tym czasie z parafialnej kasy wyniósł 20 tys. złotych. Okazało się, że był ministrantem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 22.07.2014Poznań
 • Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

  Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Koszalina, zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności usłyszy osoba udostępniająca maszyny.

  Dodano: 22.07.2014Szczecin
 • Święto Polskiej Policji

  24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. Czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi pracują oni na co dzień. Tegoroczne 95. już centralne obchody, przy udziale najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędą się w Warszawie.

  Dodano: 22.07.2014KGP
 • Uwaga na oszustów

  Pomimo ciągłych apeli policjantów, cały czas dochodzi do oszustw na tzw. wnuczka. Policjanci z Prudnika odebrali dwa zgłoszenia dotyczące oszustwa tą metodą. Oszuści podający się za krewnych starszych osób i za funkcjonariuszy, próbowali wyłudzić od nich pieniądze. Niestety 62-letnia kobieta straciła 80 tys. złotych.

  Dodano: 22.07.2014Opole
 • Chciała targnąć się na własne życie - uratowali ją policjanci

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu ściągnęli z wiaduktu kobietę, która zamierzała z niego skoczyć na ulicę. Gdyby nie przyjazd policjantów, 21-latka rzuciłaby się pod nadjeżdżające samochody. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało kobietę do szpitala.

  Dodano: 22.07.2014Radom
 • Policjanci pomogli desperatowi

  Oleśniccy policjanci otrzymali informację o mieszkańcu, który może próbować odebrać sobie życie. Funkcjonariusze odnaleźli zdesperowanego mężczyznę, który miał już założoną na szyi pętlę z paska. Natychmiastowe działania podjęte przez policjantów doprowadziły do uratowania niedoszłego samobójcy. Był nietrzeźwy, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 22.07.2014Wrocław
 • „Caro Nipote” – międzynarodowe uderzenie w grupę „wnuczków”

  12 osób zatrzymanych na terenie Polski, Włoch i Szwajcarii, zabezpieczone mienie o wartości ponad miliona euro, w tym 3 diamenty, 5 szmaragdów i 3 rubiny – to efekt międzynarodowej operacji „Caro Nipote” wymierzonej przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw metodą „na wnuczka”.

  Dodano: 22.07.2014CBŚ
 • 14 wykroczeń drogowych i 87 punktów karnych

  14 wykroczeń drogowych i 87 punktów karnych - to efekt ucieczki przed policyjną kontrolą 25-letniego motocyklisty, mieszkańca gm. Stary Zamość. Motocykl, którym poruszał się młodzieniec, nie był dopuszczony do ruchu, a kierujący nie miał uprawnień na tę kategorię pojazdów. Tablica rejestracyjna, w którą wyposażony był motocykl pochodziła z należącego do rodziny 25-latka ciągnika rolniczego. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Jego sprawa trafi wkrótce do sądu.

  Dodano: 22.07.2014Lublin Wideo
 • Podrobiona galanteria i zabawki w Wólce Kossowskiej

  Ponad 4200 zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.07.2014KSP
 • Determinacja policjanta pomogła uratować życie kobiety

  Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu oficera dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I nadkomisarza Wojciecha Święcickiego, uratowano życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. Mieszkanka Łodzi zażyła około 50 tabletek leków psychotropowych, lekarze w ostatniej chwili zdążyli zabrać ją do szpitala i poddać zabiegom ratującym życie.

  Dodano: 22.07.2014KSP
 • Podejrzani o oszustwo we Francji, zatrzymani w Polsce

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch obywateli Francji, którzy mogą mieć związek z oszustwem na szkodę jednej z francuskich firm. Jak ustalili funkcjonariusze, 30- i 28-latek kilka tygodni wcześniej założyli w jednym z warszawskich banków rachunek, na który w drugiej połowie lipca przelali prawie 300 tysięcy euro. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec jednego z zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.07.2014KSP
 • Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

  Policjanci krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej w Krakowie zabezpieczyli około 100 ton krajanki tytoniowej oraz prawie 3 mln gotowych, podrobionych papierosów. Ujawniono też dwie kompletne, profesjonalne linie technologiczne do produkcji i paczkowania papierosów. Policjanci zatrzymali sześć osób, którym przedstawione zostały już zarzuty - m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych.

  Dodano: 22.07.2014CBŚ , Kraków Wideo
 • O krok od tragedii - policjant uratował tonącego

  Policjant będący w czasie wolnym od służby, w reakcji na wołanie o pomoc osoby, która wskazywała na tonącego mężczyznę, bez wahania ruszył na ratunek. Funkcjonariusz skoczył do wody, wyciągając poszkodowanego, opadającego już bezwładnie na dno. Razem ze swoją żoną, policjant doholował go na brzeg. Pomoc przyszła na czas. Mężczyzna został uratowany.

  Dodano: 22.07.2014Wrocław
 • Pomorskie obchody Święta Policji

  Pomorskie obchody Święta Policji odbyły się 21 lipca w Kartuzach. W tym roku święto połączone było z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej w tym mieście. 95. rocznica powstania polskiej Policji, która powołana została dokładnie 24 lipca 1919 roku, to wyjątkowy jubileusz. W tegorocznych uroczystościach wziął udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski. Policyjne święto zaszczyciło swoją obecnością wielu innych znakomitych gości, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, przedstawiciele władz lokalnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, sądów i prokuratur, szkół i uczelni wyższych.

  Dodano: 21.07.2014Gdańsk
 • St. post. Karol Malinowski oraz post. Marcin Kłosowski okazali się najlepsi

  W obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Strzelnicy Garnizonowej do wspólnej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2014” stanęło blisko 21 najlepszych par funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych z Warmii i Mazur. Głównym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim, mieli do zaliczenia 3 konkurencje: test wiedzy, sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz sprawdzian sprawności fizycznej. Najlepiej poradzili sobie policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego.

  Dodano: 21.07.2014Olsztyn
 • Chciał odebrać sobie życie - został uratowany przez policjantów

  Wrocławscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o mężczyźnie, który próbuje odebrać sobie życie, kładąc się na torach pod nadjeżdżający pociąg. Policjanci szybko wbiegli na nasyp i dotarli do desperata. Ten widząc interweniujących funkcjonariuszy próbował jeszcze im uciec nie zważając na odbywający się w tym czasie ruch kolejowy. Policjanci dogonili mężczyznę i szczęśliwie sprowadzili go z nasypu. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 21.07.2014Wrocław
 • Zabezpieczenie pierwszego meczu sezonu piłkarskiego 2014/2015 rozgrywek ekstraklasy

  20 lipca 2014 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, rozegrany został pierwszy mecz rundy jesiennej ekstraklasy, pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów. Na stadionie spotkanie oglądało ponad 10 tys. kibiców, w tym kilkuset kibiców drużyny gości. Nad bezpieczeństwem w tym czasie czuwali wrocławscy policjanci prewencji, kryminalni i ruchu drogowego.

  Dodano: 21.07.2014Wrocław
 • Odpowie za wywołanie fałszywego alarmu

  Inowrocławscy policjanci wyjaśniali sprawę zgłoszenia o rzekomym podłożeniu bomby na jednej z ulic w mieście. Szybko okazało się, że alarm był fikcyjny i niemal równie szybko namierzony został jego autor. Zatrzymany żartowniś już usłyszał zarzut, grozi mu kara więzienia do 8 lat.

  Dodano: 21.07.2014Bydgoszcz
 • Policjanci uratowali 13-latkę

  Policjanci załogi patrolowo-interwencyjnej w czasie patrolu zwrócili uwagę na siedzącą na przystanku autobusowym dziewczynę. Gdy do niej podjechali, była półprzytomna. Dzięki ich reakcji została szybko przewieziona do szpitala. Tam okazało się, że miała objawy udaru słonecznego.

  Dodano: 21.07.2014Olsztyn
 • Uważajmy nad wodą

  Upalna, wakacyjna pogoda zachęca do wypoczynku nad jeziorem, morzem, czy rzeką. Pamiętać jednak należy, że woda to żywioł, który pomimo policyjnych i medialnych apeli, pochłania każdego roku życie wielu ludzi. A przecież wystarczy tak niewiele - zachować umiar i zdrowy rozsądek w czasie letniego wypoczynku.

  Dodano: 21.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Konopie nie trafią na rynek

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 26-letniego gorzowianina, który odpowiedzialny jest za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na jego posesji policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi indyjskich, których rynkową wartość szacuje się na blisko 100 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Postrzelił policjanta

  Bieruński policjant został postrzelony przez mieszkańca Imielina, który chwilę wcześniej biegał z siekierą po ulicy Adamskiego. Zabarykadowany w swoim domu mężczyzna celował do policjantów z wiatrówki. Z uwagi na zagrożenie zdrowia, a nawet życia, jeden z interweniujących policjantów oddał strzał, raniąc mężczyznę w udo. Zdaniem lekarzy obu rannym nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Dodano: 21.07.2014Katowice
 • Sześciu pseudokibiców odpowie za odpalenie rac

  Małopolscy policjanci po zakończonym meczu Hutnika z drużyną Dynamo Kijów zatrzymali sześciu pseudokibiców pod zarzutem wnoszenia na imprezę masową wyrobów pirotechnicznych i zasłaniania twarzy w celu utrudnienia identyfikacji. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.07.2014Kraków
 • Nowa tożsamość mu nie pomogła

  Poszukiwany dziesięcioma listami gończymi 40-latek wpadł w ręce „poszukiwaczy” z bydgoskiego Śródmieścia. Bydgoszczanin ukrywał się 4 lata przed policjantami. Został zatrzymany w mieszkaniu w Łodzi, gdzie prowadził szczęśliwe życie rodzinne, które okazało się być jego przykrywką.

  Dodano: 21.07.2014Bydgoszcz
 • Dolnośląscy policjanci pomogli uratować desperata w Wielkiej Brytanii

  Działania podjęte przez wrocławskiego oficera dyżurnego doprowadziły do odnalezienia mężczyzny potrzebującego pomocy. Szybka wymiana informacji pomiędzy policjantami z Polski i Wielkiej Brytanii oraz dotarcie w Anglii do miejsca jego przebywania, prawdopodobnie uratowały mu życie.

  Dodano: 21.07.2014Wrocław
 • Policyjny piknik w Rzeszowie

  Policyjny piknik w rzeszowskim Muzeum Okręgowym odwiedziło wczoraj blisko półtora tysiąca widzów. Każdy miał niecodzienną okazję obejrzeć Policję "od kuchni". Piknik był częścią wojewódzkich obchodów tegorocznego Święta Policji.

  Dodano: 21.07.2014Rzeszów
 • Centralne Obchody Święta Policji – relacja

  Wystawy z okazji Święta Policji, Pływacka Morska Sztafeta Policyjna, wręczenie nominacji i odznaczeń, sympozjum poświęcone Policji Państwowej, wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”, centralne uroczystości na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, piknik rodzinny na Agrykoli – to najważniejsze punkty centralnych obchodów Święta Policji.

  Dodano: 21.07.2014KGP
 
 

Kategorie