Aktualności

 • Policjant z pasją do szybowców

  Aspirant Piotr Kondraciuk - zawodowo policjant Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Polkowicach, a prywatnie pilot szybowcowy. Od lat konsekwentnie realizuje swoją pasję. Ma na swoim koncie 450 godzin nalotu i ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest posiadaczem „Złotej Odznaki Szybowcowej z jednym diamentem", a w 2014 roku uzyskał uprawnienie instruktora szybowcowego. Jak sam mówi, nie ma piękniejszego zajęcia niż latanie. Ono daje wolność i niesamowite wrażenia.

  Dodano: 23.11.2014Wrocław
 • Niedawno opuścili zakład karny, a teraz napadli na mężczyznę – policjanci zatrzymali podejrzanych

  Policjanci z Chojnowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej dokonali rozboju na mieszkańcu tego miasta. Sprawcy napadli na mężczyznę i zabrali pieniądze oraz telefon komórkowy. Jak się okazało - obaj niedawno opuścili zakład karny. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 22.11.2014Wrocław
 • Policjanci poszukują 15-letniego Wiktora

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole prowadzą poszukiwania zaginionego chłopca, który oddalił się ze szpitala i do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

  Dodano: 22.11.2014Wrocław
 • Oświadczenie w sprawie działań Policji w siedzibie PKW

  Policjanci zatrzymali 12 osób, które mimo wielokrotnych apeli administratora obiektu i Policji nie opuściły siedziby PKW. Do zdarzenia doszło dnia 20 listopada br. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do jednostek Policji, gdzie przeprowadzane są z nimi czynności procesowe w związku z naruszeniem miru domowego. Czynności te prowadzone są w trybie przyspieszonym, co oznacza, że skierowanie do sądu wniosków o rozpoznanie następuje w ciągu 48 godzin od momentu zatrzymania.

  Dodano: 21.11.2014KSP
 • Ogólnopolska konferencja nt. kultury organizacyjnej w służbach mundurowych

  Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, kadra dowódcza polskiej Policji, przedstawiciele służb mundurowych, ludzie nauki oraz wielu gości wzięło udział w konferencji „Kultura organizacyjna w służbach mundurowych”. Przedsięwzięcie zorganizowała Policja przy współpracy Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych.

  Dodano: 21.11.2014Poznań
 • Suwalscy policjanci zatrzymali 8 poszukiwanych

  W wyniku działań suwalskich policjantów, w niektórych przypadkach wspartych międzynarodową współpracą Policji, od dzisiaj, 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zacznie odbywać karę pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.11.2014Białystok
 • Konferencja ,,Różnorodność w praktyce – cudzoziemcy w relacjach urzędowych”

  Wczoraj w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach przy ul. Rynek 3 odbyła się ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Pro Humanum. Patronat nad konferencją objęli: Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba oraz Komendant Wojewódzki Policji Świętokrzyskiej nadinsp. Jarosław Szymczyk.

  Dodano: 21.11.2014Kielce
 • Policjanci zabezpieczyli 32 nielegalne automaty do gry

  Wspólna akcja policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Krakowie skierowana przeciwko hazardowi doprowadziła do zabezpieczenia aż 32 nielegalnych automatów do gry. Postępowania wyjaśni kto organizował nielegalne gry i kto tym samym poniesie konsekwencje prawne. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Krakowie.

  Dodano: 21.11.2014Kraków
 • Doskonalenie obsługi videorejestratorów

  Policjanci ruchu drogowego świętokrzyskiej Policji w ciągu kilku ostatnich dni wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu w zakresie obsługi videorejestratorów. Funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę, wykorzystując nieoznakowane pojazdy na trasach regionu, dzięki takim praktycznym treningom, mogą jeszcze efektywniej wykonywać swoją pracę. Tego rodzaju szkolenie i w takiej formie zostało przeprowadzone po raz pierwszy w kraju.

  Dodano: 21.11.2014Kielce Wideo
 • Policjanci zatrzymali pirata w ciężarówce – mężczyzna stracił prawo jazdy

  Kierowca ciężarówki odpowie przed sądem za wykroczenia, których dopuścił się na drodze krajowej nr 25, w powiecie oleśnickim. Policjanci z drogówki zatrzymali mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na zakazie, na łuku drogi. Ta brawurowa jazda odbywała się na mokrej jezdni i podczas gęstej mgły, znacznie ograniczającej widoczność. Funkcjonariusze wystąpią również do sądu z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 21.11.2014Wrocław Wideo
 • Nocne działania policjantów prewencji i ruchu drogowego

  Pięć osób zatrzymanych, kilkadziesiąt interwencji i skontrolowanych pojazdów, to częściowe efekty nocnej akcji, jaką przeprowadzili lubińscy policjanci, a w której uczestniczyło 70 funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. W działaniach uczestniczyli też funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy oraz policjanci z Kompanii Adaptacji Zawodowej.

  Dodano: 21.11.2014Wrocław Wideo
 • Konwój zatrzymanych z Wielkiej Brytanii

  Pod eskortą polskich policjantów przetransportowano z Wielkiej Brytanii 47 osób poszukiwanych za różne przestępstwa - rozboje, pobicia, kradzieże, oszustwa, przestępstwa narkotykowe i seksualne. To pierwszy lotniczy konwój zbiorczy w tym roku zrealizowany samolotem wojskowym Hercules. Od stycznia do października 2014 r. do Polski sprowadzono już 1016 osób w 357 konwojach.

  Dodano: 21.11.2014KGP Wideo
 • Ukradli 12 ton książek wartych 100 tys. złotych

  Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 18-54 lat podejrzanych o kradzież około 12 ton książek wartych 100 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy sprzedali książki w skupie makulatury za 1000 złotych. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.11.2014Gdańsk
 • Zatrzymany za zabójstwo 75-latki

  Chorzowscy policjanci ustalili i zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Chorzowa. Mężczyzna po uduszeniu jej, dla zatarcia śladów podpalił mieszkanie. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

  Dodano: 21.11.2014Katowice Wideo
 • Tymczasowy areszt za śmiertelne pobicie żony

  Tarnogórscy policjanci zatrzymali 54-letniego tarnogórzanina, podejrzanego o pobicie swojej żony. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła. Na wniosek śledczych i prokuratury tarnogórski sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego, któremu grozi teraz 12 lat więzienia.

  Dodano: 21.11.2014Katowice
 • Zatrzymany za ugodzenie nożem 15-latka

  Bytomscy stróże prawa zatrzymali 16-latka, który ugodził nożem o rok młodszego chłopca. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, w rejonie dworca kolejowego, w Bytomiu. Ranny 15-latek został umieszczony w szpitalu, gdzie przeszedł operację. Napastnik, decyzją sądu, trafi do schroniska dla nieletnich.

  Dodano: 21.11.2014Katowice
 • Policjant wyróżniony "Stalowym Aniołem"

  Policjant Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy otrzymał z rąk Marszałka Województwa nagrodę oraz statuetkę „Stalowego Anioła”. Wyróżnienie jest wyrazem uznania za działalność społeczną osób zajmujących się pomocą potrzebującym.

  Dodano: 21.11.2014Bydgoszcz
 • Wyłudził mercedesy warte 1,5 mln złotych

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Bielska-Białej zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie pięciu luksusowych mercedesów wartych 1,5 miliona złotych. Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych, tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za przestępstwo to może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 21.11.2014Katowice Wideo
 • Bądź widocznym rowerzystą

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Policja apeluje: Dbajmy o własne bezpieczeństwo na drodze!

  Dodano: 21.11.2014Katowice Wideo
 • Odpowie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci z I Komisariatu w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który brutalnie skopał psa swojej konkubiny. Z uwagi na zły stan zdrowia psa, lekarz weterynarii podjął decyzję o uśpieniu czworonoga. Za znęcanie się nad zwierzęciem zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.11.2014Łódź
 • Policjanci uratowali osoby z płonącego budynku

  18 osób ewakuowali policjanci z budynku wielorodzinnego, w którym wybuchł pożar. Funkcjonariusze z powiatu kamiennogórskiego, w trakcie pełnionej służby nocnej, zauważyli ogień w kwiaciarni na parterze jednej z kamienic. Nie czekając na przyjazd strażaków i obawiając się rozprzestrzenienia ognia, przystąpili natychmiast do interwencji, wyprowadzając ludzi z zagrożonych pomieszczeń. Dzięki przeprowadzonej akcji, nikomu nic się nie stało.

  Dodano: 21.11.2014Wrocław
 • Kolejne zatrzymania w sprawie wręczania łapówek ordynatorowi jednego z krakowskich szpitali

  Policjanci Wydziału dw. z Korupcją KWP w Krakowie zatrzymali kolejne 2 osoby, które usłyszały zarzuty wręczania łapówek ordynatorowi jednego z krakowskich szpitali. W tym postępowaniu zarzuty usłyszało już 14 osób.

  Dodano: 21.11.2014Kraków
 • Policjanci nagrodzeni podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa

  41 i 18 litrów krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa oddali Robert Zdunek oraz Radosław Radomyski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. W trakcie obchodów Dni Honorowego Dawstwa Krwi, jeden z naszych kolegów został nagrodzony Złotą Odznaką „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”.

  Dodano: 21.11.2014Lublin
 • Podejrzany o kradzież hondy zatrzymany

  Policjanci z komisariatu na warszawskim Targówku ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do hondy wartej około 47 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd. Szymon Z. usłyszał już zarzut. Decyzją prokuratora 23-latek został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.11.2014KSP
 • Konferencja międzynarodowa w Poznaniu nt. nowych kategorii poszukiwanych przedmiotów w SIS II

  W dniach 19-21.11.2014r. w Poznaniu odbywa się pierwsza z trzech konferencji międzynarodowych w ramach projektu „Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego (2009-2014). Tematem przewodnim są nowe kategorie poszukiwanych poprzez system przedmiotów. Konferencję otworzył insp. Rafał Łysakowski - Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, które przygotowało w/w projekt.

  Dodano: 21.11.2014KGP
 • Policjanci z Żywca rozliczyli oszusta

  Policjanci z żywieckiego referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę 36-letniego oszusta. Mężczyzna za pośrednictwem internetu oszukał wiele osób z całej Polski. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

  Dodano: 21.11.2014Katowice
 • Akt oskarżenia przeciwko Robertowi B. ps. "Kirył"

  Sprawa, którą od 2006 roku zajmowali się funkcjonariusze Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji właśnie znalazła swój finał. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Robertowi B., któremu zarzucono kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się obrotem narkotykami. W sumie śledczy oskarżyli 43 osoby powiązane z Robertem B. i skierowali do sądów 18 aktów oskarżenia.

  Dodano: 21.11.2014CBŚP
 • Szkolenia przewodników psów służbowych

  Policjanci z Polski i Czech spotkali się Ustroniu w ramach projektu "Czworonożni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa pogranicza". Pięciodniowe szkolenie dla przewodników psów służbowych realizowane jest w ramach projektu partnerskiego KWP w Katowicach i KWP w Ostrawie. Wspólne ćwiczenia przewodników psów służbowych Policji i Straży granicznej odbyły się również wczoraj we Wrocławiu.

  Dodano: 21.11.2014Wrocław , Katowice Wideo
 • Funkcjonariusze zlikwidowali pod Łodzią nielegalne kasyno

  Funkcjonariusze łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Izby Celnej w Łodzi i Placówki Straży Granicznej w Łodzi na gorącym uczynku zatrzymali dziewięć osób narodowości wietnamskiej, które prowadziły nielegalny hazard.

  Dodano: 21.11.2014CBŚP Wideo
 • Policjanci przeciwko przestępczości samochodowej

  Funkcjonariusze wołomińskiej komendy, warszawskiej Pragi Północ i stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego przez kilka ostatnich tygodni prowadzili wspólnie działania ukierunkowane w zwalczanie przestępczości samochodowej. Efektem prowadzonych czynności była kontrola 32 miejsc, gdzie mogły być ukryte i demontowane na części pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci odzyskali 3 skradzione pojazdy – fiata seicento, hondę civic i toyotę land cruiser. Do badań mechanoskopijnych zostały zabezpieczone cztery samochody, co do których zachodziło podejrzenie, że posiadają przerobione oznaczenie pół numerowych. W prowadzonych postępowaniach zarzuty usłyszały trzy osoby.

  Dodano: 21.11.2014KSP
 
 

Kategorie