Aktualności

 • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 40 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.

  Dodano: 01.10.2014Kraków
 • Policjanci odzyskali zabytkową maskę egipską

  Policjanci z Zespołu Zwalczania Przestępczości Przeciwko Dziedzictwu Narodowemu w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi odzyskali oferowaną do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych zabytkową maskę egipską datowaną na okres 1086-664 p.n.e.

  Dodano: 01.10.2014Łódź
 • Policjanci z drużyny rowerowej zakończyli służbę

  Policjanci z opolskiej policyjnej drużyny rowerowej zakończyli swoją służbę. Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu przez ponad 4 miesiące patrolowali na rowerach kąpieliska, skwery leśne, a także centra miast w całym województwie.

  Dodano: 01.10.2014Opole
 • Chciał zemsty na policjancie – został ukarany przez sąd

  Za celowe pomówienie policjanta mieszkaniec Pińczowa ukarany został przez sąd. Uznany za winnego 54-latek ma obowiązek zapłaty grzywny, a także nawiązki na rzecz pokrzywdzonego funkcjonariusza, musi pokryć też koszty postępowania sądowego. Jest to efekt współpracy funkcjonariuszy z Wydziału w Kielcach Biura Spraw Wewnętrznych z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Jak ustalono, 54-latek w kilkunastu anonimowych pismach pomawiał funkcjonariusza Policji, zarzucając mu przyjmowanie korzyści majątkowych oraz niegodne zachowanie, kompromitujące wizerunek Policji. Była to zemsta za ukaranie go mandatem.

  Dodano: 01.10.2014Kielce
 • Zaatakowali interweniujących policjantów

  Ostrołęccy policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia, gdzie kierujący ciągnikiem rolniczym podniósł ładowaczem czołowym samochód z dwuletnim dzieckiem w środku. Interweniujących policjantów zaatakowano prętami i spawarką. Mężczyznom za czynną napaść na policjantów grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Radom
 • Szybko odnaleźli zaginionych

  Prawie każdego dnia do policjantów w regionie zgłaszają się osoby potrzebujące pomocy w odnalezieniu swoich zaginionych bliskich. Tylko wczoraj mrągowscy policjanci prowadzili poszukiwania 80–letniego mieszkańca gminy Sorkwity, który cierpiąc na zaniki pamięci wyszedł z domu w kierunku lasu, a giżyccy funkcjonariusze szukali 15-latki, która po porannym wyjściu do szkoły nie wróciła do domu. Obie sprawy szybko się wyjaśniły i miały szczęśliwy finał.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn
 • Odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad psem swojej byłej konkubiny. U zwierzęcia stwierdzono m.in. całkowitą utratę wzroku, a uszkodzenia obu gałek ocznych związane było z silnym bólem, krwawieniem, wielkim cierpieniem fizycznym oraz psychicznym. Za tak bestialskie zachowanie mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Poznań Wideo
 • Zatrzymany sprawca brutalnego napadu rabunkowego

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o brutalny napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia na właściciela kantoru. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.10.2014Białystok
 • Nie daj się oszukać

  Wczoraj koneccy kryminalni zatrzymali 3 obywateli Słowacji podejrzewanych o oszustwo. 84-letnia kobieta, która chciała pomóc obcokrajowcom w potrzebie, straciła 1000 złotych. Ustawodawca za oszustwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

  Dodano: 01.10.2014Kielce
 • Policjanci odzyskali skradzione auto i zatrzymali złodzieja

  W niespełna pół godziny policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. Młody mężczyzna wpadł, kiedy jeździł skradzionym autem wraz z kolegami po ulicach miasta. 18-latkowi za kradzież samochodu grozi 5 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Poznań
 • Polsko-szwedzkie seminarium przeciw przestępczości i zjawiskom społecznie uciążliwym

  1 października 2014 roku w Sali Generalskiej Komendy Głównej Policji odbyło się polsko–szwedzkie seminarium pt. „Rola Policji w zapobieganiu przestępczości i zjawiskom społecznie uciążliwym – współpraca międzyinstytucjonalna – dobre praktyki”.

  Dodano: 01.10.2014KGP
 • Zakończenie śledztwa w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli właśnie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie śledztwo w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. W zderzeniu pociągów, do jakiego doszło 3 marca 2012 roku w Chałupkach, 16 osób zginęło i 160 zostało rannych. W prowadzonym śledztwie oskarżono dwójkę dyżurnych ruchu, pełniących służbę na posterunkach kolejowych w Sporowej i Starzynach.

  Dodano: 01.10.2014Katowice
 • Motocyklista sprawcą kolizji w centrum miasta

  Mandatem karnym i ogólnymi potłuczeniami ciała zakończyła się kolizja spowodowana przez motocyklistę. Kierowca jednośladu, przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedzał kierującego osobową skodą, który był w trakcie skrętu w lewo. Zdarzenie, które doprowadziło do przewrócenia się motocyklisty, zostało zarejestrowane przez kamery ITS.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn Wideo
 • Poszukiwany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym w jednym z klubów zatrzymany

  Mężczyzna poszukiwany przez policjantów w związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym w jednym z wrocławskich klubów, wpadł w ręce funkcjonariuszy. Policjanci z Wrocławia ustalili jego miejsce pobytu, a następnie zatrzymali poszukiwanego na terenie województwa opolskiego, gdzie ukrywał się w mieszkaniu znajomej. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd po wykonaniu czynności przez policjantów, będzie doprowadzony do prokuratury, prowadzącej w tej sprawie śledztwo.

  Dodano: 01.10.2014Wrocław
 • 71 osób oskarżonych w sprawie wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT

  Policjanci z KWP w Olsztynie, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie, zakończyli śledztwo przeciwko 71 osobom. Sprawa dotyczy wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT, gdzie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 50 mln złotych. 71 oskarżonych to „podwykonawcy” i część grupy przestępczej zajmującej się tworzeniem fikcyjnych firm, które wytwarzały nieprawdziwą dokumentację podatkową na rzecz legalnie działających podmiotów gospodarczych, jak się okazało jednego właściciela – mieszkańca Warszawy. Wobec pomysłodawcy i głównego podejrzanego oraz pozostałych członków grupy nadal prowadzone jest śledztwo.

  Dodano: 01.10.2014Olsztyn
 • Przekroczył dozwoloną prędkość o 125 km/h - stracił prawo jazdy

  O 125 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 32-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Dębina. W terenie zabudowanym mężczyzna gnał swoim volvo aż 175 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy. Teraz jego sprawę skierują z wnioskiem o ukaranie do sądu.

  Dodano: 01.10.2014Opole
 • Matka z córką odpowiedzą za usiłowanie rozboju

  Za usiłowanie rozboju odpowie 37-letnia kobieta oraz jej 18-letnia córka. Obie weszły do domu 77-latki i jej 73-letniego znajomego, a następnie zażądały wydania pieniędzy. Kiedy spotkały się z odmową, zaatakowały swoje ofiary. Jak się okazało, doskonale je znały, ponieważ wcześniej zajmowały się gospodarstwem, pomagając 70-latkom. Napastniczki podczas pościgu zostały zatrzymane przez policjantów z Bełżyc. Były nietrzeźwe: 37-latka miała prawie 2 promile, a jej córka ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

  Dodano: 01.10.2014Lublin
 • Kolejny cios CBŚ w przestępczość akcyzową – przechwycono tytoń i papierosy o wartości blisko 700 tys. zł

  Przechwycone ponad 10 ton tytoniu i 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczone specjalistyczne maszyny do foliowania i pakowania, dwa samochody ciężarowe wykorzystywane do nielegalnego procederu oraz poligrafia w postaci etykiet z nadrukami znaków towarowych znanych firm tytoniowych - to efekt wspólnej realizacji policjantów z CBŚ i funkcjonariuszy Izby Celnej. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas przeładunku transportu nielegalnej krajanki tytoniu pochodzącej z przemytu. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 22 mln zł.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ , Wrocław
 • CBŚ uderzyło w „Bukaciaków" - zatrzymano 17 osób

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP na terenie województw mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego zatrzymali kolejnych 17 osób powiązanych z grupą „Bukaciaka”. 15 z nich na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zostało tymczasowo aresztowanych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

  Dodano: 01.10.2014CBŚ Wideo
 • Policyjni antyterroryści

  Zwalczanie terroryzmu, zatrzymywanie osób szczególnie niebezpiecznych, ochrona ważnych osób, rozbrajanie ładunków wybuchowych – to tylko niektóre zadania doskonale wyszkolonych i wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt policyjnych antyterrorystów. Nie każdy zdecydowałby się na tak niebezpieczną służbę, dla niektórych to jednak powołanie i spełnienie marzeń.

  Dodano: 01.10.2014KGP
 • Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków

  Policjanci na terenie Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Na dodatek w samochodzie znaleziono narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawi mu zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejmie również decyzje o rodzaju środka zapobiegawczego.

  Dodano: 30.09.2014Łódź
 • Razem pili a następnie pobili na śmierć współbiesiadnika

  Łódzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w trakcie libacji alkoholowej bili pięściami i kopali po całym ciele współbiesiadnika. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł. Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa. Może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zarzuty usłyszą również pozostali uczestnicy imprezy, którzy nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu. Śledczy już wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

  Dodano: 30.09.2014Łódź
 • Kynologiczne Mistrzostwa Policji wystartowały!

  17 drużyn przewodników z psami patrolowo-tropiącymi rozpoczęło zmagania o indywidualne i drużynowe miejsca na podium - w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął się XIV Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji. W tym roku w Mistrzostwach biorą udział przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei i Żandarmerii Wojskowej oraz reprezentanci Ośrodka Szkolenia Psów i Identyfikacji Śladów Zapachowych Litewskiego Centrum Kryminalistycznego.

  Dodano: 30.09.2014CSP Legionowo
 • Łukasz z generalską pasją

  Łukasz Stachyra od 14 lat zbiera czapki służb mundurowych. W swojej kolekcji ma ich ponad 300. Brakowało mu tej najważniejszej - czapki generalskiej. Dzisiaj spotkała go podwójna niespodzianka. Nie tylko otrzymał wymarzoną czapkę ale też spotkał się z niecodziennym gościem.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • Przekroczyli prędkość prawie o 100 km/h

  Bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotomyskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Kilkudziesięciu policjantów i nieoznakowany opel insignia oraz oznakowana alfa romeo wyposażone w wideorejestrator każdego dnia patrolują drogi powiatu. Co kierowcy potrafią zrobić na drodze? Okazuje się, że bardzo dużo... Niestety nagminnie łamią przy tym obowiązujące przepisy.

  Dodano: 30.09.2014Poznań Wideo
 • Łukasz z generalską pasją

  Łukasz Stachyra od 14 lat zbiera czapki służb mundurowych. W swojej kolekcji ma ich ponad 300. Brakowało mu tej najważniejszej - czapki generalskiej. Dzisiaj spotkała go podwójna niespodzianka. Nie tylko otrzymał wymarzoną czapkę, ale też spotkał się z niecodziennym gościem.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • Międzynarodowa wymiana doświadczeń polskich i czeskich biegłych z akredytowanych laboratoriów kryminalistycznych

  W ośrodku szkolenia w Budislaviu koło Litomyśla w Czechach odbyło się spotkanie policyjnych biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z Hradec Kralowe oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń biegłych z Polski i Czech.

  Dodano: 30.09.2014Wrocław
 • Doskonalenie policyjnych prac podwodnych

  Jak znaleźć małe zatopione na głębokości 30 metrów jeziora przedmioty? Jak przeszukiwać głębiny? Jak wyciągnąć z nich zatopiony samochód? Odpowiedź na te i inne pytania policyjni nurkowie poznali w praktyce podczas szkolenia zorganizowanego przez Komisariat Wodny Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze ćwiczyli na Jeziorze Kierskim przez 5 dni, w dzień i w nocy, udowadniając tym samym swoją gotowość do podwodnych akcji.

  Dodano: 30.09.2014Poznań Wideo
 • Blisko dwa tysiące litrów alkoholu bez akcyzy

  Funkcjonariusze drogówki z toruńskiej komendy w jednym z kontrolowanych samochodów dostawczych znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Z szacunkowych danych wynika, że uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosło ponad 110 000 złotych. Teraz 36-letniemu kierowcy auta za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

  Dodano: 30.09.2014Bydgoszcz
 
 

Kategorie