Aktualności

 • Otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie

  Dzisiaj w Choszcznie odbyły się uroczystości związane z otwarciem nowej siedziby choszczeńskich policjantów. W obchodach wziął udział Minister Środowiska dr Stanisław Gawłowski szef polskiej Policji generalny inspektor dr Marek Działoszyński, Metropolita Szczecińsko – Kamieński Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Ryszard Mićko, przedstawiciele władz samorządowych oraz wielu znamienitych gości. Nowa Jednostka została wybudowana w ramach Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji oraz dzięki wsparciu samorządów lokalnych oraz zaangażowaniu i ciężkiej pracy wielu osób.

  Dodano: 24.10.2014
 • Kujawsko-pomorscy policjanci grali w tenisa stołowego

  104 mecze musieli rozegrać policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego na stołach tenisowych, aby wyłonić mistrza województwa kujawsko-pomorskiego w tenisie stołowym. Z 30-stu policjantów najlepszym okazał się Artur Kowal z KMP w Bydgoszczy.

  Dodano: 24.10.2014Bydgoszcz
 • Mł. asp. Kinga Szweda v-ce Mistrzynią Świata w Fitness

  Tucholska policjantka mł. asp. Kinga Szweda została v-ce Mistrzynią Świata w Fitness Sylwetkowym. W maju zwyciężyła w Mistrzostwach Europy, a teraz z Montrealu wróciła ze srebrnym medalem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Dodano: 24.10.2014Bydgoszcz
 • Nie bądźmy obojętni!

  Małopolscy policjanci apelują: reagujmy wobec osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.

  Dodano: 24.10.2014Kraków
 • Uroczyste przekazanie testerów do wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych małopolskiemu garnizonowi Policji

  24 października br. o godz. 11:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie testerów do wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych. Urządzenia przekazane zostały małopolskiemu garnizonowi Policji przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach „Małopolskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii”.

  Dodano: 24.10.2014Kraków
 • Policjanci z Mołdawii z wizytą w KSP

  Czworo przedstawicieli Wydziału Public Relations Głównego Inspektoratu Policji MSW Mołdawii oraz Dyrektoriatu Policji w Kiszyniowie odwiedziło wczoraj KSP. Goście zainteresowani byli m.in. organizacją pracy Zespołu Prasowego, koncepcją i strategią działań PR stołecznej Policji oraz najlepszymi praktykami w obszarze budowania zaufania społecznego do Policji. Tego samego dnia inna grupa mołdawskich policjantów odwiedziła KRP VI w ramach projektu „Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”.

  Dodano: 24.10.2014KSP
 • Policjantki odzyskały ładowarkę skradzioną w Holandii

  Policjantki w Sejnach zatrzymały do kontroli ciężarowego mercedesa, którym 36-latek wiózł ładowarkę. Jak się okazało, przewożona maszyna wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych została skradziona na terenie Holandii kilka dni wcześniej. Kierowca ciężarówki trafił do policyjnego aresztu.

  Dodano: 24.10.2014Białystok
 • Niebezpieczny arsenał w jednym z mieszkań w Rypinie

  Rypińscy policjanci w trakcie przeszukania jednego z domów na terenie miasta znaleźli nielegalną broń, amunicję, materiały wybuchowe oraz środki chemiczne. 55-letni właściciel niebezpiecznego arsenału trafił do policyjnego aresztu. Jak można się domyślić nie posiadał on zezwolenia na tę niebezpieczną kolekcję.

  Dodano: 24.10.2014Bydgoszcz
 • NIE dla agresji na drodze

  Policyjny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach działa m.in. przy łódzkich skrzyżowaniach. Kamery, czujnym okiem, rejestrują wykroczenia kierowców, którzy np. skręcają z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost, nie uznają czerwonych świateł, linii ciągłych i zakazów – lekceważąc tym samym przepisy prawa i innych kierujących.

  Dodano: 24.10.2014Łódź Wideo
 • Kryminalni zlikwidowali plantację marihuany

  Tarnogórscy kryminalni z zespołu zwalczania przestępczości narkotykowej rozbili grupę zajmującą się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Jednocześnie stróże prawa zlikwidowali plantację, zabezpieczając ponad 150 krzewów konopi indyjskich oraz przeszło 700 porcji suszu, przygotowanego do dalszego rozprowadzania.

  Dodano: 24.10.2014Katowice Wideo
 • Zakończenie szóstego szkolenia w projekcie dla Mołdawii

  W dniach 20-23 października 2014 roku w Legionowie odbyło się szkolenie dla Policji mołdawskiej w ramach 3.edycji projektu pt.Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości.

  Dodano: 24.10.2014KGP
 • Służby sprawdziły się w działaniu

  Do napadu na konwój doszło we Wschowie. Sprawcy wraz z zakładnikami dojechali w okolice Świebodzina. Tam, po negocjacjach, udany szturm przypuścili antyterroryści. W czwartek, na południu województwa lubuscy policjanci z kilku powiatów uczestniczyli w ćwiczeniach sprawdzających współdziałanie wszystkich policyjnych służb.

  Dodano: 24.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Policjanci zapobiegli tragedii – ewakuowali w nocy 16 osób, w tym 4 dzieci

  16 osób, w tym 4 dzieci, ewakuowali w nocy policjanci z powiatu jeleniogórskiego, po tym, jak patrolując miasto, zauważyli gęsty dym i ogień wydobywający się z budynku mieszkalnego. Po ewakuacji, ogień gasiło 6 zastępów straży pożarnej. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji funkcjonariuszy nikt z przebudzonych mieszkańców nie ucierpiał.

  Dodano: 24.10.2014Wrocław
 • Nielegalny alkohol i papierosy

  Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy osobowym audi przewozili blisko 200 litrów spirytusu i ponad 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oboje dobrowolnie poddali się karze. Straty Skarbu Państwa sięgają ponad 50 tys. złotych.

  Dodano: 24.10.2014Opole
 • Tragiczny bilans wypadków z udziałem pieszych

  Dwanaście poważnych zdarzeń drogowych, dwie ofiary śmiertelne, dziesięciu rannych - to tragiczny bilans wypadków, jakie miały miejsce minionej doby na terenie naszego województwa. Aż w jedenastu zdarzeniach brali udział piesi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych wypadków i apelują: Noszenie odblasków może uratować życie!

  Dodano: 24.10.2014Lublin
 • 40 tys. zł próbowali wyłudzić metodą "na wnuczka"

  Otwoccy kryminalni zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o oszustwa "na wnuczka”. Wpadli po tym, jak od 74-letniej mieszkanki Józefowa próbowali wyłudzić 40 tys. złotych. Dzięki wyjątkowej czujności, jaką wykazała się kobieta i natychmiastowym działaniom policyjnym, kobieta nie straciła swoich oszczędności. Jeszcze dziś policjanci złożą wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

  Dodano: 24.10.2014KSP Wideo
 • Bądź widoczny po zmierzchu

  Siedem wypadków, w których zginęli piesi, miało miejsce tylko na terenie samego Mazowsza, od czasu kiedy wprowadzono obowiązek noszenia odblasków. Ostatnią ofiarą na drodze był 57-letni mężczyzna. Zginął, potrącony przez samochód, w miejscu gdzie jezdnia zupełnie nie była oświetlona.

  Dodano: 24.10.2014KGP
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar za ponad 800 tys. złotych

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, buty, paski, torebki oraz mnóstwo perfum z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 800 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.

  Dodano: 24.10.2014KSP Wideo
 • Zlikwidowali uprawę konopi na poddaszu domu

  Policjanci z Komisariatu Policji na płockich Podolszycach, na poddaszu jednego z domów znaleźli i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. W wyniku przeszukania domu funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, gotówkę i trzy podrobione dowody osobiste, zatrzymali również dwóch mężczyzn. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone pieniądze - ponad 70 tys. zł - mogą pochodzić z przestępczego procederu, jakim zajmowali się zatrzymani mężczyźni.

  Dodano: 24.10.2014Radom Wideo
 • Udaremniono przemyt i zlikwidowano wytwórnie tytoniu

  Wytwórnie tytoniu zlikwidowane, przemyt udaremniony – to efekt działań małopolskich policjantów zajmujących się zwalczaniem nielegalnego „przemysłu” tytoniowego w Małopolsce. Siedem osób odpowie za przestępstwa akcyzowe. Gdyby nielegalne produkty tytoniowe zostały wprowadzone do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad 1 miliona zł.

  Dodano: 24.10.2014Kraków Wideo
 • Papierosy z przemytu przykleiła taśmą do nóg

  34 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy zamierzała sprzedać na terenie miejskiego targowiska w Wołominie 69-letnia Maria G. Trefny towar kobieta miała ukryty w torbach podróżnych, 340 paczek papierosów przykleiła taśmą do swoich nóg. Pozostałą część - blisko 1700 paczek - policjanci ujawnili w mieszkaniu w Warszawie. Kobieta została zatrzymana, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu.

  Dodano: 24.10.2014KSP
 • Ochroniarz współpracował z przestępcami

  Dzięki pomocy kierownika jednej z firm ochroniarskich oraz działaniom policjantów z komisariatu II w Zabrzu rozbito grupę przestępców zajmujących się kradzieżami sklepowymi w kilku miastach. Sprawcy byli ściśle powiązani z jednym z pracowników ochrony, który pomagał im w przestępczym procederze. W sprawie tej zatrzymano już 4 osoby, które usłyszały zarzuty. Za przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

  Dodano: 23.10.2014Katowice Wideo
 • Kolejni zatrzymani za oszustwa „na wnuczka” i „policjanta”

  Mokotowscy kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”. Piotr B. oraz Katarzyna S. wpadli chwilę po tym, jak wyłudzili ponad 12 tys. złotych od mieszkanki Ursynowa. Dzięki policjantom, kobieta nie straciła wszystkich oszczędności, a kolejne osoby oszukujące w ten sposób starsze osoby znalazły się już za kratkami. Wczoraj 30-latka i jej 29-letni wspólnik zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 23.10.2014KSP
 • Policyjna kampania informacyjna przynosi efekty - kolejne nieudane próby oszustw „na wnuczka”

  Kampania informacyjno – prewencyjna realizowana przez dolnośląską Policję, a dotycząca oszustw metodą „na wnuczka”, przynosi efekty. Coraz częściej, dzięki informacjom i ostrzeżeniom przekazywanym przez funkcjonariuszy, potencjalni pokrzywdzeni na dają się nabrać. Tak było i tym razem w powiatach legnickim i głogowskim. Sprawcy próbowali wyłudzić od 4 od starszych osób łącznie 150 tys. złotych. Dzięki postawie potencjalnych pokrzywdzonych, próby oszustów spełzły na niczym.

  Dodano: 23.10.2014Wrocław
 • Potrącił i uciekł, a samochód ukrył w sadzie

  Opolscy policjanci zatrzymali 34-latka, który kierując osobowym renault doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. Kierujący jednośladem 46-latek trafił do szpitala, zaś sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. W jego ustaleniu pomógł mundurowym inny kierowca, który najechał na to zdarzenie. W chwili zatrzymania, 34-latek był nietrzeźwy. Jego samochód biorący udział w wypadku policjanci znaleźli w sadzie, gdzie ukryła go tam 33-letnia konkubina sprawcy oraz jej 22-letnia kuzynka.

  Dodano: 23.10.2014Lublin
 • Areszt dla seryjnego podpalacza – straty sięgnęły blisko 1 mln zł

  Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie strychów w budynkach mieszkalnych na terenie gminy Głuszyca. Funkcjonariusze na bazie zgromadzonych materiałów udowodnili zatrzymanemu na chwilę obecną pięć tego typu przestępstw. Decyzją sądu podejrzany został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.10.2014Wrocław
 • Policjanci przechwycili ponad 3 tys.porcji marihuany i amfetaminy

  Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może 3 osobom zatrzymanym przez policjantów z Wrocławia, podejrzanym o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Wpadli, gdy przepakowywali środki odurzające w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu górowskiego. Podejrzani widząc policjantów, w obawie przed konsekwencjami, próbowali część narkotyków spalić. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 tys. porcji marihuany i amfetaminy. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz sąd.

  Dodano: 23.10.2014Wrocław Wideo
 • Policjanci na miejscu katastrofy w centrum Katowic

  Trwa akcja ratownicza w miejscu zawalenia się kamienicy w centrum Katowic. W działaniach tych aktywnie uczestniczą śląscy policjanci. Dbają oni m.in. o bezpieczeństwo mieszkańców, zabezpieczając teren zdarzenia i kierują ruchem drogowym, który jest w tym rejonie bardzo utrudniony.

  Dodano: 23.10.2014Katowice
 • Odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

  Grupa napastników pozbawiła wolności 40-latka przykuwając go kajdankami do bramy garażowej. Mężczyzna został dotkliwie pobity, lecz udało mu się uciec i o całym zdarzeniu poinformować Policję. Mundurowi szybko zatrzymali sprawców. Teraz wysokomazowieccy policjanci szczegółowo badają okoliczności tej sprawy.

  Dodano: 23.10.2014Białystok
 • Policjanci CBŚP kolejny raz uderzyli w narkobiznes

  Policjanci krakowskiego Zarządu CBŚ Policji ujawnili kolejną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys zł oraz pół tysiąca krzewów konopi indyjskich. Do aresztu trafiły trzy osoby podejrzewane o produkcję narkotyku. Podczas likwidowania plantacji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu strażackiego do ścięcia roślin.

  Dodano: 23.10.2014CBŚP , Kraków Wideo
 
 

Kategorie