Aktualności

 • CBŚP: Ponad pół tony nielegalnego tytoniu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali dwoje mieszkańców Katowic podejrzanych o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zabezpieczyli blisko 600 kilogramów suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet 270 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.11.2014CBŚP ,Opole
 • Mieszkaniec Kopenhagi odzyskał skradzione mienie

  29-letni mieszkaniec powiatu otwockiego trafił do policyjnej celi za spowodowanie kolizji, będąc pod wpływem alkoholu. Gdy już przebywał za kratkami, kryminalni ustalili, że jest on podejrzewany również o kradzież z pokoju hotelowego kluczyków do samochodu, którym się rozbił, oraz pieniędzy i telefonów komórkowych należących do mieszkańca Kopenhagi.

  Dodano: 28.11.2014KSP Wideo
 • Oszust zatrzymany przez policjantów wyłudził 130 tys. zł

  Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Sprawca wprowadzał swoje ofiary w błąd, co do okoliczności udzielenia pożyczki gotówkowej przez podmiot uprawniony do kredytowania, a także na zakup mieszkania we Wrocławiu. Funkcjonariusze odzyskali blisko 130 tysięcy zł, które wyłudził zatrzymany mężczyzna. Zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.11.2014Wrocław
 • Policjanci z Garwolina poszukują świadków potrącenia 8-latka

  Policjanci poszukują świadków potrącenia na przejściu dla pieszych 8-letniego chłopca przez osobę kierującą fordem. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w Garwolinie.

  Dodano: 28.11.2014Radom Wideo
 • Ostrzelał ciężarówkę. Zatrzymany po pościgu

  Policjanci gostynińskiej komendy zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który z broni pneumatycznej ostrzelał szybę czołową tira. 29-latek za dokonane przestępstwa i szereg wykroczeń odpowie przed sądem.

  Dodano: 28.11.2014Radom
 • Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

  Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach ataku na konwój przewożący Vipa, przeprowadzanie interwencji wobec szczególnie niebezpiecznego przestępcy, to tylko niektóre z założeń realizowanych podczas dzisiejszych ćwiczeń. Organizatorem warsztatów dla służb mundurowych województwa lubelskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, byli funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. W szkoleniu udział wzięło blisko 40 funkcjonariuszy. To policjanci z KWP i KMP w Lublinie, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojska i ABW.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  W tym roku śląscy policjanci wzbogacą się o przeszło 130 nowych radiowozów i dużą łódź motorową. Wśród nowych aut są zarówno egzemplarze w policyjnych, niebiesko-srebrnych barwach, jak i samochody nieoznakowane, przeznaczone do różnych rodzajów służby. Policyjni logistycy realizowali zarówno zakupy, które w połowie dofinansowały śląskie samorządy, jak i te finansowane z budżetu Policji.

  Dodano: 27.11.2014Katowice Wideo
 • "Trzeźwy poranek" – wspólne działania policjantów z Jarocina i Poznania

  26 listopada od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu jarocińskiego policjanci z Jarocina razem z funkcjonariuszami Zespołu Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Miały one za zadanie wyeliminować jak największą liczbę pijanych kierowców. Ich efekt to blisko 1800 przebadanych kierowców.

  Dodano: 27.11.2014Poznań
 • Policjanci badają sprawę znęcania się nad wychowankami domu dziecka

  Policjanci z Działdowa we współpracy z miejscową prokuraturą rejonową prowadzą czynności w sprawie znęcania się przez kierownictwo domu dziecka nad wychowankami tej placówki.

  Dodano: 27.11.2014Olsztyn
 • Wyłudzili z NFZ około ćwierć miliona złotych

  Bytomscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie około ćwierć miliona złotych. 46-letnia pracownica domu pomocy społecznej oraz 49-letni właściciel sklepu medycznego oszukiwali NFZ w latach 2010 – 2013. Mieszkańcy Śląska usłyszeli łącznie prawie 1100 zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Grozi im teraz nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.11.2014Katowice
 • Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który napadł i pobił studentkę

  Policjanci z ruchu drogowego KMP w Lublinie w bezpośrednim pościgu, zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna wyrwał torebkę idącej ulicą kobiecie, a następnie, gdy ta pobiegła za nim i chciała odzyskać swoją własność, została przez napastnika pobita. 31-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

  Dodano: 27.11.2014Lublin
 • Zatrzymany za rozbój i usiłowanie zabójstwa

  W poniedziałek policjanci zatrzymali 19-latka w związku ze sprawą usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, który podróżował na trasie Czersk - Brusy został napadnięty i pobity przez autostopowicza, którego zabrał do samochodu. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

  Dodano: 27.11.2014Gdańsk
 • Napadali na starsze kobiety

  26 listopada policjanci z wydziału kryminalnego, po wcześniejszym wytypowaniu, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez kilka dni na terenie Radomska kradli torebki starszym paniom. Podejrzani to radomszczanie, w wieku 32 i 21 lat. Jak ustalili policjanci, sprawcy w ciągu kilku dni, od 21 do 24 listopada 2014 roku, popełnili kilka przestępstw. Swoje ofiary wybierali przypadkowo.

  Dodano: 27.11.2014Łódź
 • Nowoczesne radiowozy dla gorzowskiej Policji

  22 nowoczesne radiowozy trafią niebawem do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu. To nowa jakość w działaniach Policji. Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych kraju korzystać będzie z takiego rozwiązania.

  Dodano: 27.11.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • "Mój wybór… życie"

  „To tylko trzy kilometry, no i prosta droga - nic się przecież nie stanie”, „podwieź nas do domu, autobus nam uciekł... e tam nie przesadzaj, nie jesteś pijany”, „spoko, znam siebie, podjedziemy do sklepu, po co tracić czas” – takie tłumaczenia często zabijają. Pijani za kierownicą, ich pasażerowie, za każdym razem, kiedy ruszają w podróż autem, zachowują się tak, jakby przykładali sobie do głowy rewolwer i jak w rosyjskiej ruletce grali o życie. Najczęściej przegrywają.

  Dodano: 27.11.2014Olsztyn Wideo
 • Pijany przejechał na czerwonym świetle

  Policjanci zatrzymali do kontroli 31-latka, który przejechał na czerwonym świetle. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Opola stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

  Dodano: 27.11.2014Opole Wideo
 • Zatrzymani za fałszywy alarm bombowy w sądzie

  Jaworscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie. W związku ze zgłoszeniem ewakuowani z budynku zostali wszyscy pracownicy oraz petenci. W kilkugodzinne działania zaangażowanych było wiele służb. Policyjni pirotechnicy przeszukali obiekt, nie ujawniając ładunków wybuchowych. Dodatkowo u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

  Dodano: 27.11.2014Wrocław Wideo
 • Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

  Lubelscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 650 g suszu ziela konopi indyjskich, 65 krzaków i sadzonek konopi oraz 4 specjalistyczne namioty do prowadzenia uprawy. 25-letni właściciel plantacji dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Poszukiwany listem gończym zatrzymany po pościgu

  Siedleccy policjanci zatrzymali po pościgu 50-latka poszukiwanego listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, uciekał samochodem przed mundurowymi. Zatrzymany trafi do zakładu karnego na najbliższe 5 lat.

  Dodano: 27.11.2014Radom
 • Zgłosił fikcyjną kradzież bmw

  Policjanci z zespołu do walki z przestępczością samochodową z wołomińskiej komendy zatrzymali 48-letniego Dariusza K. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna został wykorzystany jako tzw. „słup” podczas rejestracji i ubezpieczenia w firmie leasingowej. samochodu. Następnie zatrzymany zgłosił fikcyjną kradzież auta, co miało posłużyć do wyłudzenia od ubezpieczyciela odszkodowania za pojazd. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie Dariusz K. został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014KSP
 • Nie wszystko złoto co się świeci – podejrzani o handel trafili do aresztu

  Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać w jednym z płockich kantorów sztabki złota. Złoto zostało zabezpieczone w związku z podejrzeniem, że nie jest to prawdziwy kruszec. Decyzją sądu, zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 27.11.2014Radom Wideo
 • Zatrzymani pseudokibice usłyszeli zarzuty

  Policjanci postawili zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń sześciu osobom zatrzymanym po niedzielnych zamieszkach, do jakich doszło przy ulicy Sportowej w Mielcu. Zatrzymani to pseudokibice Zagłębia Sosnowiec, którzy przyjechali na mecz swojej drużyny z drużyną Stali Mielec.

  Dodano: 27.11.2014Rzeszów
 • Po raz drugi zagramy dla chorego Michałka

  Policjanci z grodziskiej komendy już po raz drugi organizują „Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej - dla Michałka”. Zebrane w czasie trwania turnieju środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu chorego na białaczkę 4-letniego chłopca. W turnieju udział wezmą reprezentacje służb mundurowych resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Obrony Narodowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 29 listopada od godziny 8.00 do grodziskiej hali sportowej przy ul. Westfala 3A.

  Dodano: 27.11.2014KSP
 • 21-latka poszukiwana ENA zatrzymana

  Policjanci wydziału kryminalnego KSP zatrzymali 21-letnią Klaudię S., poszukiwaną przez prokuraturę na Ochocie w celu ustalenia miejsca pobytu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w Niemczech. Kobieta jest podejrzana o dokonanie 21 oszustw metodą na tzw. wnuczka zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014KSP Wideo
 • Ogólnopolska konferencja otwierająca projekt "The Power of Synergy..."

  Dzisiaj w Zakopanem rozpoczęła się trzydniowa konferencja oficjalnie inaugurująca projekt "the Power of "Synergy...". Fundamentem projektu jest umowa podpisana 8 lipca br. przez szefów Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem przedsięwzięcia jest współpraca CBŚP, SG oraz ABW w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej.

  Dodano: 26.11.2014CBŚP
 • Policjanci przechwycili blisko 100 kg krajanki tytoniowej

  Ponad 80 tysięcy złotych to straty Skarbu Państwa spowodowane nielegalną działalnością 49-latka. Golubsko-dobrzyńscy policjanci zabezpieczyli blisko 100 kg tytoniu w pojeździe, który nieprawidłowo zaparkował przy jednej z ulic w mieście. Mężczyzna będzie odpowiadać za złamania przepisów kodeksu karnego i skarbowego.

  Dodano: 26.11.2014Bydgoszcz Wideo
 • Poszukiwany, kradzionym autem, uciekał przed policjantami

  Świętokrzyscy policjanci zatrzymali kierowcę VW golfa, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli i usiłował zepchnąć z drogi radiowozy. Policjanci dwukrotnie oddali strzały w kierunku kół pojazdu, którym uciekał mężczyzna. Do zatrzymania doszło w Chęcinach. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Pojazd, którym jechał pochodził z kradzieży.

  Dodano: 26.11.2014Kielce Wideo
 • „Cegiełki” dla dzieci, których nie było

  Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli ponad 4 tysiące "cegiełek", sprzedawanych przez wolontariuszy na rzecz rzekomo chorych dzieci. W taki sposób działała częstochowska "Fundacja Od Serca", która za uzbierane pieniądze miała pomagać potrzebującym dzieciom. Jak ustalili śledczy, zbiórka prowadzona była także na nieistniejące osoby. Tego rodzaju działalność fundacja prowadziła pod centrami handlowymi w samej Częstochowie oraz w innych miastach woj. śląskiego i opolskiego.

  Dodano: 26.11.2014Katowice Wideo
 • Uszkodził kilkanaście samochodów

  Policjanci z powiatu jaworskiego zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie kilkunastu samochodów. Sprawca porysował karoserie napotkanych na swojej drodze pojazdów. Ponadto podpalił jedno auto i wybił szybę wystawową w miejscowym markecie. Bilans strat jakie powstały w wyniku zdarzeń sięgnął blisko 25 tysięcy złotych. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem.

  Dodano: 26.11.2014Wrocław
 • Odpowiedzą za oszustwa metodą „na wnuczka”

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi parze oszustów, która została zatrzymana przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 23-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna są podejrzani o sześć oszustw metodą „na wnuczka” oraz trzy usiłowania popełnienia tego przestępstwa. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Ich łupem padło blisko 25 tysięcy złotych. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 26.11.2014Poznań
 
 

Kategorie