Aktualności

 • Pościg za bmw

  Monieccy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę bmw. 29-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo, uciekając, uszkodził znak drogowy, ogrodzenie, a jazdę ostatecznie zakończył na drzewie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

  Dodano: 27.04.2015Białystok
 • Oddano cześć norweskim policjantom - więźniom obozu w Stutthofie

  Na terenie Muzeum Stutthof w Sztutowie w minioną sobotę odbyła się uroczystość upamiętniająca 271 norweskich policjantów, więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, którzy trafili tam w 1943 roku. W ceremonii udział wzięli przedstawiciele norweskiej i polskiej Policji na czele z Komendantem Głównym Policji norweskiej - Hansem Sverre Sjøvold oraz Komendantem Głównym Policji polskiej – nadinsp. Krzysztofem Gajewskim i Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku – nadinsp. Wojciechem Sobczakiem. Ponadto obecni byli ambasadorzy obu państw, a także członkowie rodzin i przyjaciele więźniów.

  Dodano: 27.04.2015Gdańsk
 • Policjanci uratowali mężczyznę

  O dużym szczęściu może mówić 63-letni mężczyzna, który zasłabł przy ulicy Broniewskiego w Ciechocinku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, po tym jak zauważyli, że mężczyzna nie reaguje na bodźce i nie oddycha, przeprowadzili skuteczną resuscytację. 63-latek trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 27.04.2015Bydgoszcz
 • Areszt i dozory dla podejrzanych o napad

  Na wniosek policjantów oraz prowadzącego sprawę prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego ze sprawców napadu na salon gier w Rypnie. Pozostała trójka została objęta policyjnym dozorem. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015Bydgoszcz
 • PaTosfera w Toruniu

  W sobotnie popołudnie, 25 kwietnia, Toruń został STOLICĄ PROFILAKTYKI w programie PaT. Przed rozpoczęciem Gali Finałowej ulicami toruńskiego Rynku przeszło ponad pół tysiąca uczestników III Kujawsko-Pomorskiego Przystanku PaT oraz zaproszeni goście. Młodzież pokazała torunianom jak wielka, pozytywna siła w nich drzemie, ale i chęć do działania na rzecz wspierania swoich rówieśników.

  Dodano: 27.04.2015KGP
 • Areszt za oszustwo metodą „na policjanta”

  Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu do policyjnej celi trafił Łukasz B. 22-latek, podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego, próbował wyłudzić 30 tys. złotych od 83-latniego mężczyzny. Śledczy przedstawili już podejrzanemu zarzut za usiłowanie oszustwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

  Dodano: 27.04.2015KSP
 • Mundurowi z Mazowsza wzięli udział w Narodowym Święcie Biegania

  Policjanci i pracownicy cywilni z Garnizonu Mazowieckiego oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli wczoraj udział w Narodowym Święcie Biegania, czyli kolejnej edycji Orlen Warsaw Maratonu. Mundurowi z Mazowsza znaleźli się grupie 40 tysięcy startujących. Członkowie niebiesko-zielonej drużyny zdali prawdziwy test wytrzymałości i sprawdzian silnej woli, a niektórzy z nich pobili swoje dotychczasowe rekordy biegowe.

  Dodano: 27.04.2015Radom
 • Policjanci odzyskali sprzęt warty 380 tys. złotych

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież ładowarki wartości 250 tys. zł. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścili się sprawcy. Udowodniono im także udział w kradzieży przesiewacza drogowego wartości 130 tys. zł. Za przestępstwa te grozi im teraz do 10 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015Katowice
 • Okradał pociągi, w których pracował

  Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu wpadli na trop podejrzewanego o kradzież dysków rejestrujących, będących na wyposażeniu wagonów kolejowych. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z pracowników. Maciej R. ukradł około 80 takich urządzeń o łącznej wartości 164 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 20 dysków. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 27.04.2015KSP
 • Sprawcy rozboju na taksówkarzu zatrzymani

  Małopolscy Policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawców rozboju na taksówkarzu i odzyskali taksówkę. Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

  Dodano: 27.04.2015Kraków
 • 39-latek zatrzymany po nocnym pościgu

  Kilkanaście kilometrów pokonali lubelscy policjanci za kierującym mitsubishi, który nie chciał zatrzymać się do kontroli. Wcześniej pojazd w centrum miasta uderzył w latarnię, a potem w znak drogowy. Podczas próby zatrzymania na jednej z ulic kierowca auta uszkodził dwa radiowozy i chciał rozjechać funkcjonariusza. Uciekający mitsubishi został zatrzymany w Wierzchowiskach w pow. świdnickim. Kierowane przez niego z dużą prędkością auto zjechało z drogi, uderzając w ogrodzenie. Jak się okazało 39-letni lublinianin był po użyciu alkoholu.

  Dodano: 26.04.2015Lublin
 • PaT: Toruń wystartował!

  Rozpoczął się III Kujawsko-Pomorski Przystanek PaT. Jest to coroczne, ogólnopolskie lub regionalne spotkanie młodzieży z myślą o wszystkich, którzy przez twórczą profilaktykę rówieśniczą chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej.

  Dodano: 26.04.2015KGP
 • Policjanci gotowi do rozpoczęcia sezonu na rzece Krutyń

  Również i w tym roku policyjni wodniacy dbać będą o bezpieczeństwo wypoczywających na Krutyni. Rzeka jest wielką atrakcją turystyczną. Jednak uczestnicy spływów kajakowych często niewłaściwie korzystają z jej uroków. Picie alkoholu i zaśmiecanie to największe problemy tego miejsca. Dlatego funkcjonariusze już 1 maja zwodują łódź specjalnie przygotowaną do patroli na rzece.

  Dodano: 26.04.2015Olsztyn
 • Areszt dla fałszywego funkcjonariusza CBŚ

  Chorzowscy policjanci zatrzymali 47-latka podszywającego się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna próbował wyłudzić od 68-letniej mieszkanki Chorzowa ponad 20 tys. złotych. Przed utratą pieniędzy uratowała ją pracownica banku, która zorientowała się, że seniorka może mieć do czynienia z oszustem. Teraz zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

  Dodano: 26.04.2015Katowice Wideo
 • Policjant na światowych ringach

  Trenuje od ponad 20 lat, ma na swoim koncie kilkadziesiąt walk. Rywalizuje z zawodnikami najwyższej klasy i stąpa po światowych ringach. Jest zdobywcą mistrzowskiego pasa BBU i służy w policyjnym mundurze. Twierdzi skromnie, że swój sukces zawdzięcza bliskim i przyjaciołom.

  Dodano: 25.04.2015Katowice Wideo
 • Policjanci z Oleśnicy zatrzymali nieletniego posiadającego blisko 200 porcji marihuany

  Policjanci z Oleśnicy zatrzymali nieletniego, przy którym ujawnili środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 porcji marihuany. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu chłopca w ośrodku szkolno-wychowawczym.

  Dodano: 25.04.2015Wrocław
 • Zatrzymany sprawca ataku nożem

  Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem. Napastnik podczas ataku na 50-letniego mężczyznę użył noża, a następnie uciekł. Szybko został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

  Dodano: 25.04.2015Wrocław
 • Policjanci odnaleźli zaginioną 17-latkę

  Policjanci z Kartuz i gdańskiej komendy wojewódzkiej, pracujący nad sprawą zaginięcia 17-latki oraz jej ośmiomiesięcznego dziecka, odnaleźli ją całą i zdrową. Kobieta wyjechała do swojego znajomego w województwie opolskim. O swoich planach nie powiedziała nikomu z rodziny i znajomych. O jej dalszych losach zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.04.2015Gdańsk
 • Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch 10-latków

  Przez kilka godzin bielscy policjanci poszukiwali dwóch 10-latków, którzy wyszli z domu na bielskim osiedlu Złote Łany i nie powrócili na noc. W działania zaangażowani byli wszyscy policjanci bielskiego garnizonu oraz mundurowi z oddziału prewencji. Tuż przed północą, dzięki zakrojonym na szeroką skalę poszukiwaniom, chłopcy zostali odnalezieni. Cali i zdrowi wrócili do domu.

  Dodano: 25.04.2015Katowice Wideo
 • Odpowiedzą za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

  Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszą dwaj mieszkańcy Nowego Dworu. 31- i 34-latek zostali zatrzymani przez policjantów z Fordonu. Mężczyźni zabili psa i wrzucili do studni kanalizacyjnej. Zwierzę miało związane łańcuchem przednie łapy. Za to przestępstwo ustawa o ochronie zwierząt przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2015Bydgoszcz
 • Dolnośląscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

  Policjanci pionu kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę z powiatu trzebnickiego, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości środków farmaceutycznych w postaci sterydów,a także metamfetaminę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował nimi poprzez Internet. Ponadto w domu wynajmowanym przez zatrzymanego ujawniono profesjonalną uprawę konopi. W sumie zabezpieczono 20 roślin w różnych fazach wzrostu i susz roślinny, z którego można było uzyskać ponad 2 tysiące porcji handlowych. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 24.04.2015Wrocław
 • Rowerowy patrol ratuje życie

  Po raz kolejny gorzowscy policjanci na rowerach potwierdzili swój profesjonalizm. Legitymowany przez nich mężczyzna nagle zasłabł i zaczął się dusić. Policjanci szybko i skutecznie udzielili pierwszej pomocy i przekazali 39-latka pogotowiu.

  Dodano: 24.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Msza za pomordowanych i poległych policjantów

  W czwartek, 23 kwietnia 2015 roku o godz. 12.00 w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu odbyła się pierwsza w historii msza w intencji wszystkich poległych i pomordowanych w latach 1939-1945 policjantów, w szczególności przedwojennego Województwa Pomorskiego. Chcieliśmy tym samym wspólnie podjąć dzieło, aby wzorem innych województw, udokumentować i upamiętnić policyjnych bohaterów tamtego okresu.

  Dodano: 24.04.2015Bydgoszcz
 • Antyterroryści na zaporze

  Taktyka działań antyterrorystycznych na wodzie, współdziałanie sterników jednostek pływających i pilotów policyjnego śmigłowca, sposoby ewakuacji zakładników, prowadzenie działań szturmowych z wykorzystaniem łodzi i helikoptera - to główne zagadnienia ćwiczeń zorganizowanych przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Rzeszowie.

  Dodano: 24.04.2015Rzeszów Wideo
 • Sprawca oszustw kredytowych usłyszał zarzuty

  Wolsztyńscy kryminalni udowodnili mieszkańcowi Dolnego Śląska wyłudzenie około 90 pożyczek z instytucji finansowych, które zaciągał wykorzystując dane personalne innych osób. Mężczyzna został zatrzymany dzięki kilkumiesięcznej pracy policjantów, którzy w październiku ubiegłego roku zajęli się tą sprawą. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2015Poznań
 • Policjanci odzyskali samochód wraz z towarem o wartości ponad 100 tys. złotych

  Radzyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa sprintera. Samochód załadowany był środkami ochrony roślin. Łączna wartość pojazdu i ładunku oszacowana została na 110 tys. złotych. 43-letni złodziej trafił do policyjnego aresztu, a pojazd do właściciela.

  Dodano: 24.04.2015Lublin
 • Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł - 2015”

  VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 24.04.2015Wrocław
 • Sprzedawali olej smarowy jako napędowy

  Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami z Izby Celnej we Wrocławiu, udaremnili nielegalny obrót wewnątrzunijny wyrobami ropopochodnymi. Stróże prawa zabezpieczyli 40 tys. litrów oleju smarowego, który sprzedawany był w naszym kraju jako olej napędowy. W wyniku przestępczej działalności, Skarb Państwa został narażony na straty sięgające ponad 8 milionów złotych.

  Dodano: 24.04.2015Katowice
 • Gorzowianka nie dała się oszukać

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 21-latka podejrzanego o próbę oszustwa. Młody mężczyzna, przy asyście swoich kolegów podających się za prokuratora i policjanta, próbował zdobyć 10 tysięcy złotych. Za to zachowanie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Siłą wciągnęli do samochodu, wywieźli do lasu i pobili

  Policjanci z lubelskiej drogówki oraz VII komisariatu zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18-39 lat, którzy odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni przed kilkoma dniami siłą wciągnęli 24-latka do samochodu, wywieźli do lasu i pobili. Sprawcy chcieli w ten sposób zmusić go do wydania im pełnomocnictwa do konta bankowego. Trzech podejrzanych zostało już aresztowanych przez sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci analizują sprawę pod kątem popełnianych przestępstw gospodarczych.

  Dodano: 24.04.2015Lublin Wideo
 
 

Kategorie