Aktualności

 • Przechwycili narkotyki warte prawie milion złotych

  Kryminalni z Ostródy zatrzymali 4 mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. W mieszkaniach sprawców policyjne grupy realizacyjne zabezpieczyły kilkanaście kg marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy i te na potencję, broń palną, ostrą amunicję i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. W gronie podejrzanych są mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy współpracowali z narkotykowym hurtownikiem z woj. podlaskiego, karanym za przestępstwa narkotykowe i rozboje. Mężczyznom może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 06.03.2015Olsztyn Wideo
 • Uroczyste otwarcie komendy w Siemianowicach Śląskich

  Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich po termomodernizacji. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk i Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, w obecności sekretarz miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją.

  Dodano: 06.03.2015Katowice Wideo
 • Policjanci uratowali rodzinę z pożaru

  Policjanci z żywieckiej drogówki w czasie patrolu zauważyli płonący budynek w Milówce. Pierwsi dotarli na miejsce pożaru i z zadymionego domu, narażając życie, wynieśli trójkę dzieci oraz pomogli wyjść pozostałym domownikom. Policjanci i właściciel domu z objawami zatrucia trafili do szpitala.

  Dodano: 06.03.2015Katowice
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali plantację konopi indyjskich

  Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu CBŚP ujawnili na Śląsku plantacje konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty i trafili do aresztu. Zlikwidowana plantacja składała się z 300 krzewów konopi, z których przestępcy mogli uzyskać blisko 7 kilogramów marihuany.

  Dodano: 06.03.2015CBŚP Warszawa Wideo
 • Policjanci dla Adasia

  Wykładowcy pilskiej Szkoły Policji w Pile zaangażowali się, jako wolontariusze, w pomoc dla 3-letniego Adasia Undro z Piły, który cierpi na guza pnia mózgu. Już w najbliższą sobotę, 7 marca, w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile (ul. Joachima Lelewela 140) odbędzie się festyn charytatywny wspierający ten szczytny cel.

  Dodano: 05.03.2015SP Piła
 • Kolejni fałszywi wnuczkowie w rękach Policji

  Policjanci z Lublina i Krakowa zatrzymali wczoraj trzy osoby do sprawy oszustw popełnianych metodą "na wnuczka". Do zatrzymania doszło w Tarnobrzegu. Przy sprawcach odnaleziono i zabezpieczono 20 tys. zł oraz biżuterię pochodzącą z przestępstw. Jeszcze wczoraj zatrzymani przewiezieni zostali do Lublina. Policjanci wobec dwóch podejrzanych będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztu.

  Dodano: 05.03.2015Lublin Wideo
 • Areszt dla dilera za posiadanie i sprzedaż narkotyków

  Policjanci z Oleśnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas zatrzymania przy podejrzanym funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tysiąc porcji amfetaminy. Na bazie zgromadzonych materiałów mężczyźnie udowodniono oprócz posiadania również wprowadzenie do obrotu blisko kilograma środków odurzających. Sąd zastosował już wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawiania wolności.

  Dodano: 05.03.2015Wrocław
 • Kobiety w Policji

  Nie ulega wątpliwości, że policyjny zawód zdominowany jest przez mężczyzn, jednak do służby przystępuje coraz więcej przedstawicielek płci pięknej. Wśród 98 funkcjonariuszy strzegących bezpieczeństwa na terenie powiatu braniewskiego, 18 to kobiety.

  Dodano: 05.03.2015Olsztyn
 • Kradli elementy infrastruktury kolejowej

  6 zarzutów kradzieży elementów infrastruktury kolejowej usłyszeli dwaj mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Obaj zostali ujęci podczas wypalania kabli pochodzących z pobliskiego szlaku kolejowego. Teraz muszą się liczyć z karą nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 05.03.2015Opole
 • Zatrzymani za oszustwa na "legendę"

  Poznańscy kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o oszustwa na "członka rodziny”. Wpadli chwilę po tym, jak usiłowali wyłudzić od poznaniaka 20 tys. złotych. 92-latek nie stracił oszczędności, a osoby oszukujące w ten sposób znalazły się już za kratkami. Grozi im teraz do 8 lat więzienia. Obecnie przebywają w areszcie.

  Dodano: 05.03.2015Poznań Wideo
 • Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

  W policyjnym areszcie zatrzymano wczoraj 56-letniego siedlczanina, który w stanie upojenia alkoholowego około godz. 20.00 leżał na chodniku. Podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili przy nim załadowany pistolet TT. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności związanych z tą sprawą. Przestępstwo nielegalnego posiadania broni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Radom Wideo
 • Kolejni fałszywi wnuczkowie w rękach Policji

  Policjanci z KMP i KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Krakowa zatrzymali wczoraj 3 osoby do sprawy oszustw popełnianych metodą na tzw. wnuczka. Do zatrzymania doszło w Tarnobrzegu w woj. małopolskim. Przy sprawcach odnaleziono i zabezpieczono 20 tys. zł oraz biżuterię pochodzącą z przestępstw. Jeszcze wczoraj zatrzymani przewiezieni zostali do Lublina. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wobec dwóch podejrzanych będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztu.

  Dodano: 05.03.2015Lublin
 • Utworzenie grupy PaT w Bydgoszczy

  Wczoraj o godzinie 12.00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się gala inauguracyjna działalności programu " PaT" połączona z utworzeniem młodzieżowej grupy "PaT" w Bydgoszczy. Goście w czasie gali obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret” w wykonaniu bydgoskiej grupy PaT "PaTciaki".

  Dodano: 05.03.2015Bydgoszcz
 • 5-letni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak skorzystał z publicznej toalety

  Z poparzeniami skóry do olsztyńskiego szpitala trafił 5-letni chłopiec po tym, jak w jednej z restauracji skorzystał z toalety. Najprawdopodobniej to żrąca substancja spowodowała u dziecka obrażenia rąk, nóg i pośladków. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Olsztyn
 • Rozpoznajesz ich – zadzwoń

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie dotyczące napadu rabunkowego na sklep spożywczy w Karpaczu. W związku z powyższym funkcjonariusze poszukują sprawców tego przestępstwa. Jeśli rozpoznajesz osoby przedstawione na zdjęciach lub masz informację mogącą przyczynić się do zatrzymania napastników – zadzwoń.

  Dodano: 05.03.2015Wrocław
 • Policjantka z Wrocławia druga podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015”

  Podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015” policjantka sierż. sztab. Beata Borowicz, reprezentująca KWP we Wrocławiu, zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej kobiet K-30. Drugie miejsce w kategorii M-50 zajął również emerytowany komendant z Oławy - Leszek Łukasik. W zawodach wzięło udział 400 uczestników.

  Dodano: 05.03.2015Wrocław
 • Policja - służba coraz bardziej kobieca

  Policja to doskonałe miejsce dla kobiet, zwłaszcza tych, dla których ta praca jest pasją. Policjantki codziennie spotykają różnych ludzi. Pomagają ofiarom przemocy, interweniują wobec chuliganów, ścigają przestępców. Z jednej strony muszą być silne psychicznie, z drugiej wrażliwe na ludzką krzywdę. Kobiety w Policji to także pracownicy cywilni - choć nie noszą munduru, ich praca jest bardzo ważna.

  Dodano: 05.03.2015Rzeszów
 • Przesyłki pocztowe porzucił w lesie

  Policjanci ustrzyckiej komendy zatrzymali mieszkańca Ustrzyk Dolnych. Mężczyzna, zamiast roznosić listy do ich adresatów, porzucił je w lesie. 23-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Rzeszów
 • Łamał sądowe nakazy, trafił do aresztu

  Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który stosował przemoc domową wobec ciężko chorego ojca. Mężczyzna złamał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i nie dostosował się do nakazu opuszczenia mieszkania.

  Dodano: 05.03.2015Rzeszów
 • Nietrzeźwa matka podejrzana o pobicie swojego dziecka

  Policjanci z Komendy Policji w Oświęcimiu przedstawili zarzuty młodej matce. Kobieta jest podejrzana o pobicie swojego 10-miesięcznego dziecka oraz narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Kraków
 • Zatrzymana za wyłudzanie pożyczek

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenie ok 40 tys. złotych. 41-letnia mieszkanka Ciechanowa była już wcześniej karana za oszustwa. Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Radom
 • Oszukiwali na transporcie i sprzedaży gazu

  Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu w sprawie oszustw związanych ze sprzedażą gazu. Zarzuty usłyszało dwadzieścia jeden osób. Uszczuplenia dystrybutora gazu wynikające z nielegalnego procederu wynoszą ponad 6 mln złotych.

  Dodano: 05.03.2015Radom
 • Kolejny sukces poznańskiego Zarządu CBŚP w walce z przestępczością zorganizowaną

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji po prawie rocznej pracy zebrali materiał dowodowy umożliwiający rozbicie zorganizowanej grupy o charakterze multiprzestępczym. Efektem pracy policjantów było zatrzymanie 12 osób, którym przestawiono łącznie 43 zarzuty popełnienia poważnych przestępstw.

  Dodano: 05.03.2015CBŚP Poznań Wideo
 • Kolejne zatrzymania członków "grupy Rympałka"

  Prokuratura Apelacyjna w Warszawie nadzoruje śledztwo powierzone funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego Policji dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, określanej jako „grupa Rympałka”. Jej członkowie mieli handlować narkotykami i bronią oraz dopuszczać się zabójstw, wymuszeń rozbójniczych czy trudnić się sutenerstwem.

  Dodano: 04.03.2015CBŚP Warszawa
 • Podsumowanie działań „Designer drugs”

  Policjanci ze wszystkich jednostek wielkopolskiej Policji wspólnie z pracownikami Sanepidu przeprowadzili 27 lutego br. wzmożone działania prewencyjne wymierzone w punkty handlujące dopalaczami. Stróże prawa skontrolowali 150 placówek handlowych.

  Dodano: 04.03.2015Poznań
 • Wyłudzała pożyczki, posługując się cudzymi danymi – usłyszała 20 zarzutów

  Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 28-letnią warszawiankę, podejrzaną o szereg oszustw i wyłudzeń pożyczek internetowych. Funkcjonariusze przedstawili kobiecie 20 zarzutów przestępstwa. Sprawczyni posługując się cudzymi danymi osobowymi oszukała dziesięć firm pożyczkowych na kilka tysięcy złotych.

  Dodano: 04.03.2015Wrocław
 • Zatrzymani za pobicie

  Policyjni wywiadowcy wspólnie z funkcjonariuszami ze Szczyrku zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 34-latka. Sprawcy byli tak brutalni, że pokrzywdzony doznał złamania nosa i licznych obrażeń całego ciała. Za przestępstwo to zatrzymanym może teraz grozić nawet do 3 lat za kratami.

  Dodano: 04.03.2015Katowice Wideo
 • Ćwiczenie zarządzania kryzysowego NATO – CMX 2015

  W dniach 4 - 10 marca 2015 r. NATO przećwiczy podejmowanie decyzji w sytuacji kryzysowej – CMX15 koncentruje się na kwestiach bezpieczeństwa żeglugi morskiej. Ze strony polskiej ćwiczenia koordynuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele KPRM, MSZ, MON, MSW, ABW i Komendy Głównej Policji.

  Dodano: 04.03.2015KGP
 • Policjanci odnaleźli zaginionego 14-latka

  Policjanci ze stalowowolskiej komendy prowadzili poszukiwania za zaginionym 14-latkiem z gminy Bojanów. Wczoraj po południu po kłótni z rodzeństwem wyszedł z domu, a zaniepokojona tym faktem rodzina poinformowała Policję o zaginięciu. Po kilku godzinach poszukiwań chłopca odnaleziono na terenie sąsiedniego powiatu.

  Dodano: 04.03.2015Rzeszów
 • Antyterroryści obezwładnili agresywnego mężczyznę

  41-letni mężczyzna został obezwładniony przy użyciu tasera przez policyjnych antyterrorystów, po tym jak zabarykadował się na strychu swojego domu. Mężczyzna był agresywny, nie reagował na wezwania policjantów. Wcześniej groził swojej matce.

  Dodano: 04.03.2015Rzeszów
 
 

Kategorie