Aktualności

 • Wizyta Wiceministra Spraw Wewnętrznych w KWP w Katowicach

  W województwie śląskim gościł Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński. Jednym z miejsc, które odwiedził była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, gdzie spotkał się z kierownictwem śląskiej policji. Zapoznał się ze stanem bezpieczeństwa, strukturą garnizonu oraz realizowanymi i planowanymi inwestycjami.

  Dodano: 31.10.2014Katowice
 • Wiceminister Spraw Wewnętrznych z wizytą w Czechowicach-Dziedzicach

  „Program standaryzacji po pierwsze ma służyć policjantom, ale także mieszkańcom. Na Śląsku obiekty policyjne są dalekie od standardów, w których chciałbym, żeby moi funkcjonariusze pracowali, a pamiętajmy, że wykonują ciężką pracę”. Tymi słowami zwrócił się Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński do obecnych na spotkaniu w czechowickim magistracie.

  Dodano: 31.10.2014Katowice Wideo
 • Poszukiwana wraz z małym dzieckiem ukrywała się w lesie

  Policjanci z Wisły zatrzymali 34-letnią kobietę, poszukiwaną przez kilkanaście prokuratur w całym kraju. Podejrzana o 300 oszustw mieszkanka Wielunia, ukrywała się w lesie w Istebnej. Kobieta od co najmniej kilku dni przebywała w tym miejscu wraz 5-letnią córką. Zatrzymana trafiła do aresztu, natomiast dziecko do pogotowia opiekuńczego.

  Dodano: 31.10.2014Katowice
 • Ćwiczenia policyjnych oddziałów

  Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty, użycie broni gładkolufowej. Na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. W miniony wtorek w Świebodzinie policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach z zabezpieczania imprez masowych.

  Dodano: 31.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Przejęli markowe podróbki warte ponad 110 tys. zł

  Policjanci z Mikołowa przejęli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi największych światowych marek. Przedstawiciele producentów wartość strat wstępnie ocenili na ponad 110 tysięcy złotych. Właścicielkom sklepów handlującym nielegalnym towarem może grozić kara do 5 lat więzienia.

  Dodano: 31.10.2014Katowice
 • BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • Pracownica banku udaremniła oszustwo na 100 tysięcy złotych

  Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI mł. insp. Piotr Berent podziękował pracownikowi banku za wzorową postawę obywatelską, dzięki której udaremniono próbę oszustwa bankowego. Podczas uroczystości w komendzie odczytano podziękowania od Komendanta Stołecznego Policji insp. Michała Domaradzkiego.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u wielkopolskich policjantów

  Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska spotkała się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim i jego zastępcami w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wizyta była okazją do zaprezentowania szefowej MSW systemu pracy wielkopolskiej Policji.

  Dodano: 31.10.2014Poznań
 • Zatrzymani za wprowadzanie środków odurzających

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali w środę 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jak wynika z ustaleń śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, sprawcy mogli wprowadzić na rynek ponad kilogram amfetaminy, około pół kilograma marihuany oraz około 200 gramów mefedronu.

  Dodano: 31.10.2014Lublin Wideo
 • Powstanie poznańskiej grupy PAT i premiera spektaklu "Sekret"

  Na Scenie na Piętrze, działającej w ramach Estrady Poznańskiej, 30 października br. odbyła się Gala Finałowa działania PaT/E. Nowo utworzona poznańska grupa PaT wystawiła premierowo spektakl pt. „Sekret”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Wśród wielu znamienitych gości obecni byli Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.

  Dodano: 31.10.2014Poznań
 • Policjanci CBŚP rozbili grupę "Borsuka"

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Członkowie grupy powiązani byli ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów, wśród zatrzymanych jest lider kierujący grupą, ps. „Borsuk”.

  Dodano: 31.10.2014CBŚP , Kraków
 • Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

  Kierowca ciężarówki, zabierając kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu mężczyźnie. Ten jednak nie dawał za wygraną, poszedł do znajdującego się w pobliżu domu, przyniósł zapasowy komplet kluczyków i zjechał z drogi na swoją posesję. Tam już zajęli się nim policjanci. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

  Dodano: 31.10.2014Radom
 • Odzyskali mazdę i zatrzymali złodzieja

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali 36-letniego Adama Ch. i odzyskali skradzioną mazdę CX9 o wartości 70 tysięcy złotych. 36-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • 2 tony suszu tytoniowego zabezpieczone przez funkcjonariuszy

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Opola zabezpieczyli 2 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. „Lewy” tytoń funkcjonariusze znaleźli w ciężarowym iveco, którym kierował 38-latek ze Śląska. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać prawie miliona złotych.

  Dodano: 31.10.2014CBŚP , Opole
 • "Bezpieczny Stadion 2014"

  30 października 2014 r. w Targach Kielce o bezpieczeństwie meczów piłkarskich Komendant Główny Policji generalny inspektor Marek Działoszyński rozmawiał z Prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Dyskusja była elementem Konferencji "Bezpieczny Stadion". W przedsięwzięciu tym uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, PZPN i Ekstraklasy.

  Dodano: 30.10.2014Kielce Wideo
 • Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi

  30 października 2014 roku na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowej siedziby I Komisariatu obsługującego teren Śródmieścia Łodzi. Nowa siedziba będzie dostosowana do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

  Dodano: 30.10.2014Łódź
 • Spada liczba napadów

  Ostatnie lata to widoczny spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia - w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny. Policja jest skuteczna w walce z przestępczością, a Polacy czują się bezpiecznie.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Zatrzymany za zdewastowanie bankomatu

  24-latek mający blisko 3 promile alkoholu w organizmie został zatrzymany przez nyskich policjantów za zdewastowanie bankomatu i drzwi wejściowych banku. Tuż przed zatrzymaniem mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii mężczyzna rzucał w bankomat kamieniami. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Opole
 • Fałszywa wnuczka trafiła do aresztu

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali 26-letnią kobietę, która usiłowała metodą na wnuczka wyłudzić od 74–letniej mieszkanki Augustowa 23 tysiące euro. Wczoraj decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Białystok
 • Wyjaśniona sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu

  Wyjaśniła się sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu. Mężczyzna pomylił samochody wkładając bankową walizkę do samochodu obcej kobiety. Przez kilkanaście godzin trwała policyjna akcja związana z neutralizacją potencjalnego ładunku wybuchowego.

  Dodano: 30.10.2014Kraków
 • Nowe radiowozy dla Policji

  100 milionów złotych zostanie przeznaczonych w budżecie Policji na 2015 rok na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Odnaleziona broń i zatrzymani jej właściciele

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komisariatu Policji w Strawczynie wspomagani przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej z Kielc, zabezpieczyli na terenie jednej z miejscowości w gminie Mniów, trzy jednostki broni oraz amunicję. Dwaj mężczyźni podejrzewani o posiadanie broni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.10.2014Kielce
 • Fałszywy wnuczek zatrzymany

  Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ustalili i zatrzymali 23-letniego Lukasa F. Mężczyzna, działając metodą na wnuczka, wyłudził od mieszkańców Lublina ponad 30 tys. złotych. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do prokuratury. Za oszustwo grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 30.10.2014Lublin Wideo
 • Aresztowany za posiadanie materiałów wybuchowych i narkotyków

  Szczecińscy policjanci ustalili, że mieszkaniec Szczecina posiada znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń policjanci znaleźli nie tylko spore ilości amfetaminy, ale również samodzielnie wykonany ładunek wybuchowy oraz amunicję. 44-latek został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Szczecin
 • Akcja "Znicz" - największe zabezpieczenie w roku

  Nawet najstarsi policjanci nie pamiętają, od kiedy organizowana jest akcja „Znicz”. Tym razem największe zabezpieczenie w skali kraju potrwa 4 dni: od piątku 31 października do poniedziałku 3 listopada. Podczas gdy całymi rodzinami wyruszymy na groby bliskich, kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy będzie nieprzerwanie czuwało nad naszym bezpieczeństwem.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Areszt za usiłowanie zabójstwa

  W połowie października w Ciechanowie, dwaj mężczyźni napadli na 22-latka, który został bardzo dotkliwie pobity, odnosząc bardzo poważne obrażenia. Dwaj sprawcy zbiegli wtedy przed przyjazdem policji, ale zostali zatrzymani kilka dni temu. Zebrany materiał dowodowy pozwoliły przedstawić im zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Radom
 • Oszustwa „na policjanta” – bądźmy szczególnie ostrożni

  Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali 6 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o przemyt z Holandii i sprzedaż znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń śledczych, mężczyźni w latach 2011 – 2012 wprowadzili do obrotu około 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Ku czci ich pamięci…

  Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podczas uroczystego apelu przy asyście kompanii honorowej KWP w Olsztynie odsłonięto tablicę upamiętniającą policjantów, którzy zginęli na służbie w latach 1919-2014 roku broniąc życia, zdrowia i mienia obywateli. Tablicę odsłoniły rodziny ofiar. W uroczystości wzięli udział nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, funkcjonariusze oraz przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i innych instytucji.

  Dodano: 30.10.2014Olsztyn
 • Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

  Policjanci ze Śremu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili dziuplę, w której zabezpieczyli ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nielegalny tytoń należy do 53-letniego mieszkańca Poznania. Naraził on Skarb Państwa na straty w wysokości około 800 tysięcy złotych.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 
 

Kategorie