Aktualności

 • Uratowali ludzkie życie

  Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów udało się uratować 33-letniego mieszkańca Warszawy, który wysłał do swojej matki sms-a z informacją, że planuje popełnić samobójstwo. Na szczęście mężczyzna nie zdążył spełnić swojej obietnicy, bo równie błyskawicznie interweniowali bielańscy mundurowi. Sierżant Kamila Kapłoniak już po raz kolejny uratowała mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie.

  Dodano: 01.08.2014KSP
 • Zabezpieczyli marihuanę i anaboliki

  Krakowscy policjanci zatrzymali pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających 33-letniego mieszkańca Krakowa powiązanego ze środowiskiem chuliganów stadionowych. Zabezpieczono ponad kilogram marihuany i anaboliki. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.08.2014Kraków
 • Nowy owczarek niemiecki w służbie Policji

  Owczarek niemiecki o imieniu HEJOR już pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Hejor to pies patrolowo - tropiący. Jest już 19 psem posiadanym obecnie przez wrocławskich funkcjonariuszy. Psy wyszkolone są do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych, zapachu zwłok ludzkich; w policji „służą” także psy patrolowo - tropiące. Zwierzęta wraz z przewodnikami pełnią służbę każdego dnia na terenie miasta.

  Dodano: 01.08.2014Wrocław
 • Zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie zlikwidowali kolejną w regionie plantację konopi indyjskich. W sumie zabezpieczono 47 nielegalnych krzaków oraz blisko 1,5 kg marihuany. W tej sprawie zatrzymano Bartłomieja W. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.08.2014Olsztyn Wideo
 • Zachodniopomorskie obchody Święta Policji

  Zachodniopomorskie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Stargardzie Szczecińskim. Uroczystości z okazji 95. rocznicy powstania polskiej Policji połączone zostały z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w tym mieście. W uroczystościach wziął udział Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych, gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji oraz nadinsp. Wojciech Olbryś, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 01.08.2014Szczecin
 • Policjanci CBŚ zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

  Blisko kilogram narkotyków, w tym heroinę, amfetaminę i marihuanę ujawnili i zabezpieczyli policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie CBŚ KGP. Do sprawy zatrzymany został 42-latek. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 35 tys. zł. Podejrzanemu grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 01.08.2014Lublin
 • Aresztowani za pół miliona złotych

  Działania siedleckich policjantów doprowadziły do ustalenia podejrzanych o rozbój na 63-letniej kobiecie. Funkcjonariusze odzyskali także blisko pół miliona złotych, które padły ich łupem. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 01.08.2014Radom
 • 1260 policjantów w Kostrzynie

  Przygotowania do zabezpieczenia jednego z największych festiwali w Europie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Od poniedziałku każdego kolejnego dnia do służby w Kostrzynie wyrusza ponad tysiąc mundurowych. Ich działania trwać będą do niedzieli.

  Dodano: 31.07.2014Gorzów Wlkp.
 • "Przystanek Woodstock" wystartował

  Dziś, punktualnie o godz. 15, Jurek Owsiak otworzył XX edycję "Przystanku Woodstock". Do Kostrzyna zjechało niemal 200 tys. woodstockowiczów. O ich bezpieczeństwo, prócz służb organizatora, dba ponad 1200 policjantów. Mundurowi pracują każdego dnia na drogach dojazdowych do Kostrzyna i na terenie miasta.

  Dodano: 31.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Sprzedawali podrobione konsole

  Jedna z poznańskich firm zajmująca się handlem sprzętem elektronicznym sprzedawała konsole z podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci w jej siedzibie zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 1 miliona złotych. Jeżeli zarzuty się potwierdzą właścicielom grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 31.07.2014Poznań
 • Przygotowania Dolnośląskiej Policji do rozpoczęcia jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich I i II ligii

  W związku z rozpoczynającym się nowym sezonem rozgrywek piłki nożnej I i II ligii, zorganizowano w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu spotkanie poświęcone zapewnieniu bezpieczeństwa podczas meczów piłkarskich, któremu przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Artur Falkowski. Uczestnicy omawiali tematy związane z zagrożeniami, jakie mogą ewentualnie pojawić się w trakcie takich wydarzeń sportowych.

  Dodano: 31.07.2014Wrocław
 • Jechał kompletnie pijany i potrącił na chodniku starszą kobietę

  Był pijany, potrącił pieszą samochodem i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Wrocławscy policjanci szybko znaleźli i zatrzymali kierowcę podejrzanego o ten czyn. W poszukiwaniu sprawcy funkcjonariuszom pomógł policyjny pies tropiący. To on doprowadził policjantów do „kryjówki” i wskazał na mężczyznę siedzącego na drzewie. Pokrzywdzona z poważanymi obrażeniami trafiła do szpitala. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.07.2014Wrocław Wideo
 • Policjanci rozbili grupę przestępczą kradnącą auta

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozbili grupę przestępczą, która dokonywała kradzieży z włamaniem do samochodów luksusowych i dostawczych na terenie Polski i Francji. Szacuje się, że grupa ta mogła dokonać kradzieży w sumie kilkudziesięciu aut. Do aresztu trafiło czterech mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało zarzuty kierowania grupą przestępczą.

  Dodano: 31.07.2014Radom
 • Towar o wartości ponad 1,7 mln zł miał trafić do Wielkiej Brytanii

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w obecności kołobrzeskich funkcjonariuszy z Izby Celnej, skontrolowali tira stojącego na parkingu w rejonie Wałcza. Podejrzewali, że samochód może mieć związek z przemytem - nie mylili się. Policjanci znaleźli 288 kartonów zawierających po 50 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wynika z ustaleń, towar o czarnorynkowej wartości ponad 1,7 mln zł miał trafić do Wielkiej Brytanii.

  Dodano: 31.07.2014Poznań
 • Miał ponad 6 promili alkoholu

  Głubczyccy policjanci udzielili pomocy 55-letniemu mieszkańcowi powiatu, który stracił przytomność na jednym z głubczyckich osiedli. Funkcjonariusze na miejsce natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono aż 6,1 promila alkoholu. 55-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  Dodano: 31.07.2014Opole
 • CBŚ zlikwidowało kolejny magazyn z nielegalnymi papierosami

  Realizując działania wymierzone w przestępczość akcyzową policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z celnikami zlikwidowali kolejny magazyn z papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Zabezpieczono 420 tys. sztuk wyrobów tytoniowych o wartości blisko ćwierć miliona złotych.

  Dodano: 31.07.2014CBŚ , Wrocław
 • Odpowiedzą za zabójstwa

  31-letni mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany przez tamtejszych policjantów pod zarzutem zabójstwo swojego ojca oraz usiłowanie zabójstwa matki. Do podobnego zdarzenia doszło w Działdowie, gdzie w ręce stróżów prawa wpadł Michał C. podejrzany o zabójstwo 36–letniego mężczyzny. Poszkodowanego z poważnymi obrażeniami głowy znaleziono w domu sprawcy. Obu zatrzymanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.07.2014Olsztyn
 • Policjanci rozbili grupę handlującą narkotykami w Koronowie

  Kolejna, 10. już osoba usłyszała zarzuty w sprawie handlu znaczą ilością narkotyków na terenie Koronowa. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlikwidowali w ten sposób zorganizowaną grupę trudniącą się tym przestępczym procederem. Jak oszacowali policjanci, dilerzy zdążyli wprowadzić na rynek ponad 15 kg różnego rodzaju środków odurzających o czarnorynkowej wartości prawie 430 tys. zł. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 31.07.2014Bydgoszcz
 • Policja wodna

  Dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, niesienie pomocy tonącym, ochrona środowiska, kontrola wałów przeciwpowodziowych, akcje ratownicze podczas katastrof i klęsk żywiołowych – to tylko niektóre zadania funkcjonariuszy z policji wodnej. Świetne wyszkolenie i nowoczesny sprzęt pozwalają policjantom szybko i sprawnie wykonać zadania w najtrudniejszych warunkach.

  Dodano: 31.07.2014KGP Wideo
 • Policyjna Grupa Rekonstrukcji Historycznych z Krosna

  W 95. rocznicę powstania Policji Grupa Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zaprezentowała się 26 lipca br. podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie. Dzień później rekonstruktorzy z Krosna zadebiutowali w inscenizacji "Akcji Burza" w Szczawnicy podczas 70-rocznicy Powstania Szczawnickiego.

  Dodano: 31.07.2014Rzeszów
 • „71. Tour de Pologne” w Gdańsku

  3 sierpnia 2014 roku o 13.00 w Gdańsku rozpocznie się I etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71.Tour de Pologne”. Tego dnia mundurowi z garnizonu pomorskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział 528 funkcjonariuszy pomorskiej Policji.

  Dodano: 31.07.2014Gdańsk
 • Przeładowany bus

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Środy Wlkp. zatrzymali właściciela gospodarstwa rolnego, który nieprawidłowo przewoził pracowników sezonowych. Pasażerowie siedzieli ściśnięci w przedziale pasażerskim bez pasów, a dwóch nastolatków przewożonych było w części ładunkowej pojazdu. Kierowca stracił prawo jazdy. O ostatecznej wysokości kary zadecyduje sąd.

  Dodano: 30.07.2014Poznań Wideo
 • Policjanci CBŚ zabezpieczyli majątek podejrzanych o wartości 1,2 mln. złotych

  Kieleccy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Kielcach, prowadzą działania w ramach śledztwa dotyczącego celowego wyprowadzenia majątku jednej z podkarpackich spółek. Jak ustalono, firma zagrożona była upadłością i nie miała środków na spłatę swoich wierzycieli. Według śledczych z Kielc, przestępcza działalność trzech osób, w tym jednej kobiety, miała na celu udaremnienie zaspokojenia ich roszczeń. W rezultacie przeprowadzonych czynności policjantów i prokuratury na poczet grożących podejrzanym kar majątkowych i roszczeń odszkodowawczych na nieruchomościach będących własnością podejrzanych wpisano hipoteki przymusowe o łącznej wartości 1 miliona 200 tys. złotych.

  Dodano: 30.07.2014CBŚ , Kielce
 • Specjalistyczna wymiana doświadczeń

  Współpraca, głównie w obszarach działań szkoleniowych z zakresu oddziaływań psychologiczno-pedagogicznych oraz realizacja, na terenie szpitala, stażu zawodowego dla policyjnych profilaktyków Szkoły, w celu uzyskania doświadczenia zawodowego w zakresie diagnozy, terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych przejawiających zaburzenia psychiczne oraz uzależnienie od alkoholu i współuzależnienia - to niektóre z punktów podpisanego dziś porozumienia o współpracy pomiędzy słupską Szkołą Policji i Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Psychiatrycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

  Dodano: 30.07.2014SP Słupsk
 • Obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

  W tym roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody, które rozpoczynają się dzisiaj, zostały objęte honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.W spotkaniu Prezydenta RP z Powstańcami Warszawskimi, które odbyło się dzisiaj w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, wziął udział Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 30.07.2014KSP
 • CBŚ – Dilerzy narkotyków zatrzymani w drodze na Woodstock

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu oraz z KMP w Kaliszu zatrzymali grupę pseudokibiców kaliskiego klubu sportowego, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do przystanku Woodstock w dość nietypowy sposób - planowali sprzedawać podczas festiwalu narkotyki. Do tego celu zorganizowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Czterem zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.07.2014CBŚ , Poznań Wideo
 • Policjanci przejęli ponad 1200 litrów nielegalnego spirytusu

  Funkcjonariusze z powiatu legnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili busem ponad 1200 litrów nielegalnego alkoholu. Podejrzani wpadli podczas kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów z ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzając dokładnie przewożony towar ujawnili schowane pod skrzynkami z warzywami plastikowe butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani staną teraz przed sądem.

  Dodano: 30.07.2014Wrocław
 • Minister wręczył "Krzyże Zasługi za Dzielność"

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński wręczyli dziś „Krzyże Zasługi za Dzielność” ośmiu policjantom, którzy wykazali się wyjątkową odwagą i narażali swoje życie lub zdrowie ratując innych.

  Dodano: 30.07.2014KGP
 • Kochasz? STOP Wariatom Drogowym

  1 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

  Dodano: 30.07.2014KGP
 • Podejrzani o napad zostali aresztowani

  Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na salon gier. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.07.2014Radom
 
 

Kategorie