Aktualności

 • Rowerzysta na podwójnym gazie

  Sandomierscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 60-letniego mieszkańca gm. Lipnik, który jechał rowerem po drodze publicznej. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

  Dodano: 19.08.2014Kielce Wideo
 • Po służbie zatrzymał poszukiwanego listem gończym

  Policjant z żywieckiego zespołu zajmującego się poszukiwaniami, będąc po służbie, zatrzymał 63-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Żywcu. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od ponad miesiąca. Zatrzymany został już przewieziony do Aresztu Śledczego w Bielsku – Białej.

  Dodano: 19.08.2014Katowice
 • Zakończone śledztwo i ponad 140 zarzutów dla dilerów

  Policjanci z Myszkowa, pod nadzorem prokuratury, zakończyli śledztwo dotyczące rozbitej grupy przestępczej, trudniącej się handlem narkotykami. Stróże prawa zatrzymali łącznie 13 osób, którym przedstawiono ponad 140 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sześciu najbardziej aktywnych członków grupy zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec dwóch zastosowano policyjne dozory. Praca śledczych zaowocowała aktem oskarżenia, który trafia właśnie do sądu.

  Dodano: 19.08.2014Katowice Wideo
 • Policjantka zajęła 8 miejsce w Biegu Katorżnika w klasyfikacji kobiet

  Bieg Katorżnika – to jeden z najbardziej wymagających i znanych biegów ekstremalnych w kraju, organizowany m.in. przez Wojskowy Klub Biegacza Meta. X jubileuszowy bieg odbył się 16 sierpnia br. w Lublińcu - Kokotek i wzięły w nim udział osoby z jednostek specjalnych i instytucji państwowych tj. BOR, Policja, JWK, a także z innych jednostek jak straż pożarna czy straży graniczna. Łączna liczba startujących opiewała na około 1217 osób. W biegu kobiet wystartowała również funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Strawczynie, która dobiegła na metę jako ósma.

  Dodano: 19.08.2014Kielce
 • Policjanci po służbie uratowali tonące kajakarki

  Gdy tylko zauważyli tonących ludzi, nie zastanawiając się nad niebezpieczeństwem, ruszyli w toń rzeki, aby ratować życie. Będący po służbie dzielnicowi st. sierż. Grzegorz Hnat i st. sierż. Piotr Radzięta wskoczyli do rzeki Drawy i wyciągnęli na brzeg tonące kajakarki.

  Dodano: 19.08.2014Szczecin
 • Konsekwentni w walce z drogowym piractwem

  Lubuscy policjanci podejmują zdecydowane działania, wobec tych, którzy w rażący i wyjątkowo nieodpowiedzialny sposób zachowują się na drodze. Drastyczne przypadki, których świadkami są nie tylko policjanci ale i pozostali użytkownicy dróg sprawiają, że działania podjęte przez mundurowych muszą być stanowcze. Tego od Policji oczekuje społeczeństwo, które coraz częściej wyraża dezaprobatę dla drogowego bandytyzmu. Dlatego od początku kwietnia 163 takim osobom odebrano prawa jazdy.

  Dodano: 19.08.2014Gorzów Wlkp. Wideo
 • Policjant z szamotulskiej drogówki na podium Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

  Asp. Przemysław Kaźmierczak z szamotulskiej drogówki po raz kolejny stanął na podium Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w grupie N rozgrywanych na Torze Poznań. W tej rundzie zajął trzecie miejsce przesuwając się jednocześnie w klasyfikacji generalnej z z szóstego na piąte miejsce. Liczymy na to, że nasz kolega będzie tryumfował na końcu sezonu.

  Dodano: 19.08.2014Poznań
 • Graficiarze w rękach Policji

  Policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali 3 młodych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Sprawcy pomalowali elewację kilku budynków w Stawiszynie. Pokrzywdzeni oszacowali straty spowodowane działaniem „pseudo artystów” na kwotę blisko 25 tys. zł. Teraz zatrzymani za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 5 lat więzienia. Niewykluczone, że będę musieli również naprawić poczynione szkody.

  Dodano: 19.08.2014Poznań
 • Podejrzani o kradzieże aut „na kółko”

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP prowadzili działania skierowane przeciwko członkom grupy przestępczej dokonujących kradzieży luksusowych samochodów metodą na tzw. "kółko" i "stłuczkę". W ręce mundurowych wpadli 40-latkowie Sławomir O. ps. Usior oraz Rafał S. ps. Skroba, podejrzany o kradzież bmw X5. Trzeci z mężczyzn, 48-letni Gerard B., odpowie za pomoc w ukrywaniu kradzionych pojazdów. Wobec Rafała S. i Gerarda B. sąd zastosował tymczasowy 3-miesięczny areszt.

  Dodano: 19.08.2014KSP Wideo
 • Policja wodna w Małopolsce

  Zapewnienie bezpieczeństwa osobom pływającym, kąpiącym się czy uprawiającym sporty wodne na małopolskich akwenach, ratowanie tonących, a także kontrola wałów przeciwpowodziowych i ochrona środowiska naturalnego - to tylko niektóre z zadań policjantów komisariatu wodnego w Krakowie.

  Dodano: 19.08.2014Kraków
 • Za dużo osób w busie - zatrzymane prawo jazdy

  Policjanci z Kępna zatrzymali prawo jazdy 51-letniej kobiecie, która przewoziła w busie zbyt dużą ilość pasażerów. Wśród 10 osób znajdujących się w busie były dzieci i młodzież. Dzieci nie miały fotelików, ani zapiętych pasów, a nastolatkowie - z braku miejsc, siedzieli na nadkolach busa w przestrzeni bagażowej.

  Dodano: 19.08.2014Poznań
 • Aresztowany za rozbój i usiłowanie zgwałcenia

  Bytomscy policjanci zatrzymali 55-latka podejrzanego o rozbój i usiłowanie zgwałcenia 29-letniej kobiety. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia.

  Dodano: 19.08.2014Katowice
 • Policjanci po służbie zatrzymali pijanych kierowców

  Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie oraz policjant Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy wraz ze swoją żoną, również funkcjonariuszką, będac po służbie zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Kierowcom, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.08.2014KSP , Wrocław, Poznań
 • Zlikwidowano plantacje konopi

  Policjanci z KWP w Olsztynie zlikwidowali kolejną w regionie plantację konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 77 roślin, z których można by było uzyskać około 19 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 1 mln złotych. Kryminalni ustalili, że uzyskana z uprawy marihuana miała trafić do Wielkiej Brytanii. W tej sprawie policjanci zatrzymali czterech mężczyzn. W ręce kryminalnych z Bydgoszczy i policjantów z Tucholi wpadł z kolei inny plantator konopi - 31-latek, u którego podczas przeszukania zabezpieczono blisko 1 kg suszu roślinnego, ponad 200 sztuk roślin i przedmioty służące do ich uprawy. Wszyscy czterej zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

  Dodano: 19.08.2014Olsztyn , Bydgoszcz Wideo
 • Wyroki w sprawie zatrzymanych podczas meczu Real Madryt – Fiorentina

  W sobotę wieczorem na Stadionie Narodowym odbył się mecz Real Madryt – Fiorentina. Policjanci zatrzymali wówczas 7 osób, 2 podejrzane o popełnienie wykroczeń i 5 w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw. Wczoraj odbyły się posiedzenia sądów, które rozpatrzyły sprawy w ramach trybu przyspieszonego.

  Dodano: 19.08.2014KSP
 • Policjanci zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy

  Na trzy miesiące do aresztu trafił inowrocławianin podejrzany o przestępczość narkotykową. Policjanci do sprawy zabezpieczyli blisko pół kilograma amfetaminy. Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.08.2014Bydgoszcz
 • Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z koncertem Justina Timberlakea

  Policjanci informują, że w związku z jutrzejszym koncertem Justina Timberlakea na gdańskim stadionie należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze z wydziałów prewencji i ruchu drogowego będą strzegli bezpieczeństwa na drogach. Będą starali się na bieżąco organizować tam, gdzie to możliwe, objazdy lub ruch wahadłowy, aby usprawnić poruszanie się kierowców w Gdańsku.

  Dodano: 18.08.2014Gdańsk
 • Zatrzymany po pościgu

  Policjanci świebodzińskiej drogówki, na drodze K-92, zatrzymali kierowcę, który uciekając przed policyjnym pościgiem, taranował radiowozy oraz sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu drogowym. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wobec podejrzanego zastosowany został trzymiesięczny areszt.

  Dodano: 18.08.2014Gorzów Wlkp.
 • Areszt dla 29-latka za kradzież przewodów należących do PKP

  Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 29-letni mężczyzna podejrzewany o dokonanie kradzieży przewodów telekomunikacyjnych przebiegających wzdłuż torów kolejowych. Łącznie skradziono niemal 800 metrów przewodu, a straty, jakie poniosły Polskie Koleje Państwowe, wyceniono na 240 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.08.2014KSP
 • Czujny operator monitoringu

  Dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zniszczyli wiatę przystankową w centrum Zabrza. O winie sprawców przesądził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer. Stróże prawa zatrzymali jeszcze jednego młodego mężczyznę, który awanturował się podczas przeprowadzania interwencji. Został on umieszczony w izbie wytrzeźwień.

  Dodano: 18.08.2014Katowice Wideo
 • Obiecywał policjantom 50 tys. złotych

  Do policyjnego aresztu trafił 28–letni mieszkaniec Gliwic, który nietrzeźwy wjechał samochodem w ogrodzenie, a następnie próbując uniknąć odpowiedzialności, usiłował przekupić policjantów, obiecując im 50 tys. złotych. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.08.2014Kielce
 • Kolejny sportowy sukces grójeckich policjantów

  W niedzielę 17 sierpnia 2014 roku kolejny raz policjanci z Grójca wystartowali w III Edycji Volvo Triathlon Series w Chodzieży. Zajęli znakomite drugie miejsce, czym poprawili swój ostatni wynik.

  Dodano: 18.08.2014Radom
 • Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

  Wczoraj do późnych godzin wieczornych policjanci prowadzili negocjacje z mężczyzną usiłującym skoczyć z okna wieżowca na ulicy Kossaka. 23-latek chciał popełnić samobójstwo. Swoje zamiary tłumaczył problemami rodzinnymi.

  Dodano: 18.08.2014Rzeszów
 • Nowoczesna łódź dla podkarpackiej Policji

  Policjanci, którzy pilnują bezpieczeństwa na wodzie Jeziora Tarnobrzeskiego, dysponują nowo zakupioną nowoczesną łodzią patrolowo-ratunkową. Kilka dni temu łódź został oficjalnie zwodowana i już służy policjantom patrolującym ten popularny podkarpacki akwen. To trzecia policyjna łódź na tym zbiorniku.

  Dodano: 18.08.2014Rzeszów
 • Pseudokibice rozbrojeni przed meczem

  Policjanci ujawnili niebezpieczne narzędzia, które były przewożone przez pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn w kilku samochodach. Zabezpieczono m.in. maczety, siekiery, miecz samurajski i bagnet. Wszystko wskazuje na to, że tak uzbrojeni wybierali się na mecz do Wrocławia.

  Dodano: 18.08.2014Kraków
 • Długi weekend na drogach

  32 osoby zginęły, a 441 zostało rannych – to bilans 348 wypadków, do których doszło na polskich drogach podczas długiego, sierpniowego weekendu. Policjanci zatrzymali 1437 nietrzeźwych kierowców. Te statystyki pokazują, że nadal, mimo apeli, nie kierujemy się na drodze zdrowym rozsądkiem.

  Dodano: 18.08.2014KGP
 • Kolejny cios w narkotykowy proceder

  Pięcioro zatrzymanych w tym jedna kobieta, zabezpieczone ponad dwa kilogramy marihuany, ponad 200 gramów białego proszku, niewiadomego pochodzenia, 69 sztuk listków LSD oraz 50 sztuk tabletek ekstazy. To efekt pracy świętokrzyskich policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji działali na trenie powiatu skarżyskiego. Zatrzymanym w tej sprawie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  Dodano: 17.08.2014Kielce
 • Zlikwidowania plantacja konopi

  Policjanci z powiatu lubańskiego namierzyli i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W wyniku przeprowadzonej realizacji zabezpieczono blisko 30 krzewów i ponad 350 porcji środków odurzających. Plantacja prowadzona była w budynku mieszkalnym w pomieszczeniu wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. W tej sprawie zatrzymano dotychczas jedną osobę, o której losie zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 17.08.2014Wrocław
 • Policjanci CBŚ odnaleźli szczątki mężczyzny zamordowanego 15 lat temu

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP odnaleźli szczątki mężczyzny, który został zamordowany 15 lat temu. Jak ustalono, był on ofiarą porachunków gangsterskich i członkiem grupy przestępczej działającej na terenie Podlasia oraz Warmii i Mazur pod koniec lat 90. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, która usłyszała już zarzut zabójstwa i została tymczasowo aresztowana.

  Dodano: 17.08.2014CBŚ
 • Zatrzymani po kilkudziesięciu minutach od rozboju

  Sterroryzowali 18-latka atrapą broni palnej,zabrali mu telefon komórkowy i uciekli. Brzescy policjanci zatrzymali ich po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia. Śledczy odzyskali skradziony telefon i zabezpieczyli atrapę pistoletu oraz narkotyki. Zatrzymani mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

  Dodano: 16.08.2014Opole
 
 

Kategorie