Aktualności

 • Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie reprezentowali małopolski garnizon w „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbyły się w dniach 23-26 sierpnia 2014 roku w Bydgoszczy oraz Osielsku. Honorowy patronat nad imprezą objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

  Dodano: 27.08.2014Kraków
 • Projekt Komendy Głównej Policji dotyczący wdrożenia SIS II

  System Informacyjny Schengen drugiej generacji (SIS II), dzięki nowym funkcjonalnościom jest systemem bezpieczniejszym i bardziej wydajnym. Wiedzę na temat wprowadzonych zmian i sposobu wykorzystania nowych możliwości, funkcjonariusze i pracownicy Policji będą pozyskiwać w ramach realizowanego przez Komendę Główną Policji projektu „Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”. Projekt realizowany jest od początku lipca 2014 r., a współfinansowany z funduszy norweskich.

  Dodano: 27.08.2014KGP
 • Uderzenie w przestępczość narkotykową

  25 sierpnia 2014 roku policjanci z garnizonu łódzkiego zatrzymali 3 osoby, które zamieszane były w proceder narkotykowy. Kryminalni z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego zabezpieczyli łącznie ponad 4,5 kilograma marihuany oraz 30 krzaków konopi indyjskich.

  Dodano: 27.08.2014Łódź
 • Niszczył samochody, bo chciał odreagować stres

  Policjanci z wydziału prewencji na gorącym uczynku zatrzymali wandala, który zniszczył kilkanaście aut. Fiat, rover, kia, toyota, chevrolet ,opel, nissan, renault, toyota, to marki samochodów, które uszkodził 26-latek z Rudy Śląskiej. Mężczyzna kamieniem niszczył powłokę lakierniczą aut zaparkowanych w rejonie Doliny Trzech Stawów. W sumie do komisariatu przy ulicy Żwirki Wigury wpłynęło wczoraj 9 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa.

  Dodano: 27.08.2014Katowice
 • Przywiązał wnuki linką cumowniczą do łodzi

  Wnioskiem do sądu zakończyła się interwencja policyjnych wodniaków wobec 61-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna pływał łódką wraz z dwójką małych wnuków po Jeziorze Ukiel. Dzieci zamiast nałożonych kamizelek ratunkowych były przywiązane linką cumowniczą do łodzi, co według sternika miało zapewnić im bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zaopatrzyli dzieci w kapoki i wspólnie dopłynęli do brzegu.

  Dodano: 27.08.2014Olsztyn
 • Policjanci z Opolszczyzny biegli z Ogniem Nadziei dla Olimpiad Specjalnych

  Policjanci z Opolszczyzny biegli w sztafecie niosącej Ogień Nadziei dla Olimpiad Specjalnych. Ogniem przyniesionym przez Strzegących Prawa zapłonął znicz podczas ceremonii otwarcia X Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Ta piękna tradycja pielęgnowana jest w Polsce od 1993 roku. Honorowy patronat nad biegiem objął Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 27.08.2014Opole
 • Uderzenie w narkotykowy proceder

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał blisko dwa kilogramy marihuany. Odpowie również za uprawę konopi indyjskich. Grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.08.2014Łódź
 • Policjanci przejęli blisko milion nielegalnych papierosów i 14 tys. tabletek extasy

  Policjanci z Mikołowa i Katowic zlikwidowali nielegalną produkcję i magazyn papierosów. Śledczy przejęli blisko milion "lewych" papierosów, ponad 14 tysięcy tabletek extasy i pół kilograma środków psychotropowych. Stróże prawa zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

  Dodano: 27.08.2014Katowice Wideo
 • Współpraca stołecznej Policji z Żandarmerią Wojskową

  Stała wymiana informacji o zagrożeniach występujących na obszarze garnizonu stołecznego, organizowanie wspólnych działań w celu zapewnienia spokoju i porządku w miejscach zgromadzeń i imprez masowych, współpraca przy zabezpieczeniu miejsc przestępstw, udzielanie pomocy przy doprowadzeniu sprawców przestępstw i wykroczeń do właściwych organów – to tylko niektóre elementy współdziałania obu formacji.

  Dodano: 27.08.2014KSP
 • Policjanci odzyskali sprzęt warty 30 tys. złotych

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, Łukasz P., zatrudniony w firmie sprzątającej, najprawdopodobniej ukradł z jednej z warszawskich uczelni sprzęt oświetleniowy, który następnie wystawił na sprzedaż. 25-latek wpadł w policyjną zasadzkę podczas finalizacji transakcji.

  Dodano: 27.08.2014KSP
 • Zabezpieczono nielegalny arsenał

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Wolsztynie znaleźli i zabezpieczyli arsenał broni palnej i amunicji oraz wyroby tytoniowe i spirytus bez polskich znaków akcyzowych na terenie posesji w Terespolu i Obrze. Jednostki broni palnej, jej elementy oraz naboje należały do 43-letniego mieszkańca Nowej Obry. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.08.2014Poznań
 • Przemycali narkotyki z Czech - wpadli pod Płockiem

  Policjanci z Płocka i radomskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków z Czech. Funkcjonariusze znaleźli narkotyki w samochodzie i w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych.

  Dodano: 27.08.2014Radom
 • Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu

  Policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który kierował nissanem primera, będąc w stanie nietrzeźwości. Uciekając przed radiowozem, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, uszkodził po drodze pięć innych pojazdów, w tym karetkę pogotowia. Trzy osoby ze staranowanych samochodów zostały ranne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

  Dodano: 27.08.2014Kielce
 • Areszt dla sprawców rozboju

  Karlińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pozbawili wolności mieszkańca Karlina, związując go sznurkiem i przywiązując do drzewa w lesie, a następnie zabrali mu ubranie i telefon komórkowy. Wobec sprawców sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.08.2014Szczecin
 • Konwojowany 2014

  Zamach na sędziego podczas rozprawy, próba ucieczki oraz samookaleczenie osoby konwojowanej to jedne z nielicznych epizodów ćwiczeń dowódczo-sztabowych „Konwojowany 2014”, przeprowadzonych dziś przez wydział konwojowy KWP z siedzibą w Radomiu.

  Dodano: 26.08.2014Radom
 • Pirat drogowy w rękach policjantów

  Policjanci ruchu drogowego z Bytowa zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Czarna Dąbrówka, który pędził samochodem 126 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, a wyprzedzając inny pojazd na zakręcie, wpadł w poślizg i jazdę zakończył na poboczu. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci sprawę skierują do sądu i będą wnioskować o zastosowanie wobec mężczyzny zakazu kierowania pojazdami.

  Dodano: 26.08.2014Gdańsk Wideo
 • Zatrzymano kierowcę jadącego hondą skradzioną w Czechach

  Wczoraj po południu człuchowscy funkcjonariusze otrzymali informację, że drogą krajową nr 25 porusza się honda crv, która została skradziona w Czechach. Policjanci z drogówki namierzyli poszukiwany samochód, a inne patrole zorganizowały blokadę. Kierujący hondą próbował uciekać, jednak policjanci zablokowali jego pojazd i zatrzymali 24-letniego kierowcę.

  Dodano: 26.08.2014Gdańsk Wideo
 • Zatrzymany poszukiwany listem gończym

  Zawierciańscy policjanci zatrzymali groźnego przestępcę, który 4 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, a na swym koncie ma liczne oszustwa i rozboje. Jeszcze dzisiaj zatrzymany trafi do zakładu karnego.

  Dodano: 26.08.2014Katowice
 • Nowe radiowozy dla KSP

  Do dyspozycji policjantów Komendy Stołecznej Policji trafiło już 15 z 32 nowych oznakowanych samochodów m-ki Kia Ceed zakupionych ze środków z budżetu Państwa wyasygnowanych przez Komendę Główną Policji, a także środków samorządu miasta stołecznego Warszawy. Łącznie na ten cel wydatkowano ponad 2 mln złotych.

  Dodano: 26.08.2014KSP
 • Interweniował po służbie

  Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi za czynną napaść na funkcjonariusza. Taki między innymi zarzut usłyszała trójka zatrzymanych w związku z wywołaną przez nich awanturą przed jednym z barów na bydgoskiej starówce. Na zaistniałe zdarzenie zareagował policjant, który był tam prywatnie. Śledczy wnioskują o tymczasowy areszt dla podejrzanych.

  Dodano: 26.08.2014Bydgoszcz
 • Zabezpieczano miejsce znalezienia półtonowego niewybuchu

  Około 250 osób ewakuowanych, kilka ulic częściowo zamkniętych, a wszystko to za sprawą półtonowego niewybuchu znalezionego przy jednym z wrocławskich bloków. Policjanci pionu prewencji i ruchu drogowego w związku z możliwym zagrożeniem w rejonie osiedla na Popowicach przystąpili do zabezpieczania tego terenu. Na szczęście nic złego nikomu się nie stało.

  Dodano: 26.08.2014Wrocław
 • Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

  Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

  Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

  Dodano: 26.08.2014KGP Wideo
 • Sprawca serii fałszywych alarmów zatrzymany

  Niedługo po serii fałszywych alarmów bombowych, które zakłóciły pracę wielu instytucji na Sądecczyźnie, m.in. szkół, prokuratur i sądów, policjanci namierzyli osobę odpowiedzialną za ich wywołanie.

  Dodano: 26.08.2014Kraków
 • Podejrzany o czyny pedofilskie

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu namierzyli i zatrzymali na terenie województwa śląskiego mężczyznę, który podając się w kontaktach telefonicznych za lekarza ginekologa, nakłonił 13-latkę do wykonania i przesłania swoich intymnych zdjęć. Mężczyzna usłyszał już zarzut składania przez telefon małoletnim poniżej 15 roku życia propozycji produkowania i utrwalania treści pornograficznych. Grozi mu za to do dwóch lat więzienia.

  Dodano: 26.08.2014Radom
 • Policjanci wydziału konwojowego nagrodzeni

  Wiceprezes Sądu Okręgowego SSO Katarzyna Wierzbicka wyróżniła 4 policjantów, 5 kolejnych – w imieniu Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka – uhonorował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Woźniczka.

  Dodano: 26.08.2014Kraków
 • Zatrzymali podejrzanego o groźby i porwanie 20-latki

  Oleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o bezprawne pozbawienie wolności 20-letniej kobiety. 27-letni Krzysztof C. przy użyciu siły fizycznej wrzucił swoją ofiarę do bagażnika samochodu, a następnie uciekał nim ulicami miasta, nie reagując na sygnały policjantów do zatrzymania. W kilka godzin od zgłoszenia przestępstwa podejrzany trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dziś usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa.

  Dodano: 26.08.2014Olsztyn
 • Bili psa drewnianym orczykiem

  Radzyńscy policjanci wyjaśniają sprawę znęcania się nad psem. Ranne wyczerpane zwierzę odnalezione zostało wczoraj przy ul. Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim. Lekarz weterynarii, by skrócić męki i cierpienie czworonoga, zmuszony był go uśpić. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, 45-latek oraz 53-letni właściciel psa. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za znęcanie się nad zwierzęciem i jego uśmiercenie ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.08.2014Lublin
 • Pijany przewoził dziecko na rowerze

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie prowadzą dochodzenie w sprawie narażenia osoby małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. To dzięki reakcji świadka zdarzenia, policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholu przewoził na rowerze swojego syna.

  Dodano: 26.08.2014Poznań Wideo
 • Odzyskali maszyny warte milion złotych skradzione we Francji

  Będzińscy policjanci razem z kolegami z komendy wojewódzkiej zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali dwa ciągniki rolnicze o wartości ponad miliona złotych. Maszyny zostały skradzione kilka dni temu z terenu gospodarstwa rolnego we Francji. Dzięki międzynarodowej współpracy policyjna akcja zakończyła się sukcesem.

  Dodano: 26.08.2014Katowice
 • Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże samochodów

  Kilkumiesięczna praca policjantów z północnopraskiej komendy doprowadziła do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do pojazdów różnych marek. Funkcjonariusze odzyskali dwa pojazdy pochodzące z przestępstw. W trakcie przeszukania lokalu jednego z mężczyzn, ujawniono przedmioty służące do ich popełnienia. Robert Ch., Mateusz K. i Marcin K. usłyszeli łącznie 6 zarzutów kradzieży z włamaniem. Robert Ch. najprawdopodobniej usłyszy jeszcze dodatkowo trzy zarzuty.

  Dodano: 26.08.2014KSP
 
 

Kategorie