Aktualności

 • Domowa wytwórnia marihuany zlikwidowana

  Policjanci z Kielc zatrzymali 33-letniego mężczyznę i 26-letnią kobietę podejrzanych o posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1 kg roślin konopi indyjskich, około 220 g suszu roślinnego, blisko 60 g amfetaminy, osprzęt służący do suszenia roślin oraz 460 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz zatrzymanym za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  Dodano: 20.10.2014Kielce
 • Zatrzymany i tymczasowo aresztowany za nielegalną uprawę konopi

  Uprawiał konopie indyjskie w mieszkaniu, w specjalnie wyposażonym pomieszczeniu ukrytym za szafą. Policjanci zabezpieczyli ponad 30 krzewów, sprzęt służący do uprawy oraz marihuanę, z której można było uzyskać blisko 4 tys. porcji handlowych. 30 - letni mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z powiatu lubińskiego, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

  Dodano: 20.10.2014Wrocław
 • Konferencja naukowa: Bezpieczeństwo a rozwój gospodarczy i jakość życia w świetle zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych

  W Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja naukowa poświęcona bezpieczeństwu państwa, jego rozwojowi gospodarczemu i społecznemu oraz jakości życia jednostki. Uczestniczył w niej Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 20.10.2014KGP
 • Kongres "Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”

  Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek reprezentował małopolską Policję na kongresie „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”. Gościem honorowym kongresu był sam Prezydent Polski Bronisław Komorowski. Partnerem akcji jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

  Dodano: 20.10.2014Kraków
 • Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami

  Kara do dwóch lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego podejrzanemu o znęcanie się nad zwierzętami. Funkcjonariusze po zgłoszeniu ustalili, że mężczyzna chcąc pozbyć się dwóch kotów, wyrzucił je z samochodu na ulicę i tam zostawił.

  Dodano: 20.10.2014Wrocław
 • „Pracuj i zarabiaj bezpiecznie - praca w Holandii”

  Opolscy i holenderscy policjanci przez trzy dni spotykali się z mieszkańcami Opolszczyzny. Rozmawiali o tym co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do pracy w Holandii, jak może być w rzeczywistości i z jakimi formami wyzysku pracowniczego mogą się spotkać kandydaci do pracy. Gdzie szukać pomocy i czy Policja może pomóc.

  Dodano: 20.10.2014Opole
 • Policjanci z Polski i Litwy wzięli udział w konferencji dotyczącej sytuacji kryzysowych

  W dniach 14-17 października 2014 r. warmińsko-mazurscy policjanci wspólnie z kolegami z Wilna brali udział w konferencji pn. "Wzmocnienie potencjału służb odpowiedzialnych za ochronę infrastruktury krytycznej w sektorze wodnym w sytuacjach kryzysowych". W ramach konferencji odbyły się również ćwiczenia policyjnych antyterrorystów, którzy wzięli udział w symulacji ataku terrorystycznego na stację pomp "Fiszewka F" w Elblągu. W ćwiczeniach wykorzystany był śmigłowiec, a ich celem było doskonalenie współdziałania służb takich jak Straż Pożarna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna i służby medyczne w sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 20.10.2014Olsztyn Wideo
 • Pijany kursant za kierownicą

  Zakaz prowadzenia pojazdów, a także areszt bądź wysoka grzywna grożą 26-letniemu kursantowi nauki jazdy, który prowadził autobus znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

  Dodano: 20.10.2014Katowice
 • Zaatakował swoją ofiarę w nocy - odpowie za usiłowanie zabójstwa

  Białostoccy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej znajomej. Mężczyzna zaatakował ofiarę w nocy. Dusił ją, a potem ranił nożem w szyję i uciekł. Dziś 30-latek usłyszy zarzut. Grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia.

  Dodano: 20.10.2014Białystok
 • Policjanci z Sulechowa uratowali mężczyznę

  Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie po raz kolejny uratowali niedoszłego samobójcę. Patrol policji odnalazł mężczyznę stojącego na torach kilka minut przed przejazdem pociągu. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do nieszczęścia. Mężczyzna trafił do szpitala.

  Dodano: 20.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Zawsze gotowi nieść pomoc

  Dwaj świętokrzyscy policjanci uratowali zdrowie, a może i życie dwóm poszkodowanym. Obaj funkcjonariusze byli po służbie. Jeden z nich podjął interwencję wracając z kursu szkoleniowego, drugi będąc na urlopie.

  Dodano: 20.10.2014Kielce
 • Podejrzany o handel podrobionymi kosmetykami zatrzymany

  Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali mężczyznę, który na jednym z miejscowych placów handlowych oferował do sprzedaży kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi producentów znanych światowych marek. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie blisko 500 sztuki perfum i innych nielegalnych kosmetyków. Poszkodowani producenci straty oszacowali wstępnie na kwotę nie mniejszą niż kilka tysięcy złotych. Mężczyźnie grozić może teraz kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

  Dodano: 20.10.2014Wrocław
 • Odpowie za czynną napaść na policjantów

  Dzisiaj w nocy policjanci z Elbląga i Pasłęka ścigali kierowcę fiata uno, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu kierowca auta celowo doprowadził do kolizji z radiowozami. Policjanci użyli broni, oddając strzały w koło auta. Ostatecznie pościg zakończył się na terenie powiatu iławskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy, ale bardzo agresywny. Pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków. Dodatkowo policyjny pies wyszukujący środki odurzające zaznaczył w samochodzie sprawcy ślad takich substancji. Czynności w tej sprawie trwają.

  Dodano: 20.10.2014Olsztyn
 • Nie dali się oszukać - sprawcy zatrzymani

  Do 8 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy podając się za "kuzyna" próbowali kilkakrotnie wyłudzić pieniądze od starszych osób w Sochaczewie. Jeden z zatrzymanych mężczyzn został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące, pozostali dwaj są tymczasowo aresztowani do innych spraw. Na szczęście świadomość seniorów wzrasta poprzez między innymi prowadzone przez policję akcje profilaktyczne i nagłaśnianie tego typu oszustw przez media. Dzięki temu nie dają się już tak łatwo oszukać.

  Dodano: 20.10.2014Radom
 • Policjanci sprawdzali kierowców na obecność narkotyków i alkoholu

  Stołeczni policjanci w miniony weekend przeprowadzili działania wymierzone w kierowców, którzy po zażyciu narkotyków lub wypitym alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich pojazdów. Policjanci przeprowadzili w sumie ponad 1700 badań, zatrzymując 3 nietrzeźwych użytkowników dróg.

  Dodano: 20.10.2014KSP
 • Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa

  Jedynie 16 godzin wystarczyło małopolskim policjantom, by ustalić, a następnie zatrzymać, sprawcę usiłowania zabójstwa 19-letniej mieszkanki podsądeckiej miejscowości. Dzięki intensywnej pracy policjantów sprawca trafił już za kraty. Grozi mu dożywocie.

  Dodano: 20.10.2014Kraków
 • Warmia i Mazury: kierowcy pod lupą policjantów

  W piątek i sobotę policjanci przeprowadzali działania prewencyjno-kontrolne "Dyskoteka", których celem było uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy decydują się prowadzić pod działaniem alkoholu. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie prewencyjnych działań w Braniewie policjanci zatrzymali nie tylko pijanego kierowcę oraz jego nietrzeźwych pasażerów. Jeden z mężczyzn usłyszy zarzut uprawy konopi oraz nielegalnego posiadania amunicji. W sumie skontrolowano kilkuset kierowców. Przez cały weekend zatrzymano 30 osób, które jechały po alkoholu.

  Dodano: 19.10.2014Olsztyn
 • Sprzedawał zaświadczenia, książeczki lekarskie, recepty

  Stołeczni kryminalni zatrzymali 23-letniego Piotra S. podejrzanego o podrabianie dokumentów. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna oferował do sprzedaży w Internecie różnego rodzaju zaświadczenia i książeczki zdrowotne. Osoba zainteresowana mogła kupić za 70 złotych wypełnione zaświadczenie lekarskie lub receptę z niewypełnionymi rubrykami dotyczącymi danych osobowych. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

  Dodano: 19.10.2014KSP Wideo
 • Grudziądzcy policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków

  Zatrzymany przez policjantów 23-latek, u którego zabezpieczyli ponad 400 gramów marihuany i blisko 40 gramów metamfetaminy, będzie dwa razy w tygodniu „odwiedzał” komendę policji. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

  Dodano: 19.10.2014Bydgoszcz
 • Uderzenie w narkobiznes. Policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 kg narkotyków

  Policjanci z Ostródy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W ich mieszkaniach znaleziono w sumie ponad 3,5 kg marihuany oraz 100 gramów pochodnych amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 150 tysięcy złotych. Mężczyznom, którzy już wcześniej byli karani za przestępstwa narkotykowe, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.10.2014Olsztyn Wideo
 • Marihuana z nielegalnej uprawy nie trafi na rynek

  Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która zlokalizowana była w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wewnątrz jednego z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 80 roślin oraz sprzęt i zatrzymali w tej sprawie jedną osobę. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

  Dodano: 19.10.2014Wrocław
 • Producenci amfetaminy zatrzymani

  Policjanci zlikwidowali narkotykowe laboratorium, które mieściło się w garażu na jednej z posesji niedaleko Krakowa. Funkcjonariusze przechwycili 8 kg gotowej amfetaminy. Zatrzymali trzy osoby - najpierw do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 59 i 30 lat, niedługo później dołączył do nich także 36-letni "chemik". Przedstawiono im zarzuty produkowania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

  Dodano: 19.10.2014Kraków
 • Turniej Strzelecki Dziennikarzy o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  O pierwsze miejsce i puchar w zawodach rywalizowało prawie 40 krakowskich dziennikarzy. Turniej to wspólna inicjatywa Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i dziennikarzy. Zawody wsparły policyjne organizacje związkowe NSZZ Policjantów i NSZZ Pracowników Policji.

  Dodano: 19.10.2014Kraków
 • Policjantka z medalami

  Sierż. Ilona Działa z IV Komisariatu Policji w Lublinie po raz kolejny stanęła na podium. Policjantka, która już od 20 lat trenuje Taekwon-do, znów powiększyła kolekcję swoich medali. W stolicy Węgier w VI Pucharze Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF wywalczyła aż cztery krążki: dwa srebrne, złoty i brązowy.

  Dodano: 19.10.2014Lublin
 • Ćwiczenia służb mundurowych „Krata 2014”

  Podejście grupy agresywnych osób w rejon bramy głównej aresztu śledczego w celu wprowadzenia chaosu i żądanie uwolnienia współtowarzyszy osadzonych w areszcie - to jedno z założeń ćwiczeń sztabowych, które odbyły się na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. W szkoleniu tym brali udział bydgoscy policjanci, strażacy oraz służba więzienna.

  Dodano: 18.10.2014Bydgoszcz
 • Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na wnuczka"

  Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla mężczyzn zatrzymanych przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanych o oszustwa. Mężczyźni działali metodą "na wnuczka", oszukując osoby starsze. Funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padło co najmniej 34 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.10.2014Wrocław
 • Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie

  W Austriackim Graz w ramach „Graz-Marathon-2014”, w którym wystartowało 12 tys. biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata, zostały rozegrane VI Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie. Wzięła w nich udział reprezentacja polskiej Policji, która zajęła czwarte miejsce.

  Dodano: 18.10.2014KGP
 • Internetowi oszuści z zarzutami

  Zarzuty oszustwa i środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji usłyszeli wczoraj dwaj 24-latkowie z Białej Podlaskiej. Mężczyźni kupowali za granicą zmodyfikowane karty pamięci i pamięci przenośne o niewielkiej pojemności, a następnie sprzedawali jako pełnowartościowe pamięci o dużej pojemności. Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że z promocyjnych ofert skorzystało kilka tysięcy osób.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Przekazanie radiowozów szczecińskim policjantom

  W Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom 33 nowych samochodów. Radiowozy trafią do komendy miejskiej. Są to 23 oznakowane kia ceed oraz 10 nieoznakowanych kia venga. Auta są są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.

  Dodano: 18.10.2014Szczecin
 • Zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów dla pracownicy placówki bankowej

  Za oszustwa oraz podrabianie dokumentu odpowie 24-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski. Kobieta, będąc pracownicą placówki bankowej, przywłaszczyła na jego szkodę blisko 280 tys. złotych. Kobieta, mając dostęp do rachunków klientów, wypłacała z nich gotówkę. Aby ukryć niedobory, podrabiała dokumenty kasowe. 24-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 
 

Kategorie