Aktualności

 • Policjanci zatrzymali pasera i odzyskali sprintera

  Grodziscy policjanci zabezpieczyli dostawczego mercedesa sprintera, który wcześniej został skradziony z terenu Niemiec. W bezpośrednim pościgu za pojazdem policjanci zatrzymali kierowcę. Mężczyźnie za paserstwo grozi teraz kara nawet 5 lat więzienia.

  Dodano: 04.03.2015Poznań Wideo
 • Zabytkowy krzyż na aukcji

  Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie zabezpieczyli zabytkowy krzyż żeliwny z przełomu XIX i XX wystawiony na jednym z portali aukcyjnych przez mieszkańca okolic Lipian. Zgłoszenie w tej sprawie przesłał Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie, reagując na informacje od internautów.

  Dodano: 04.03.2015Szczecin
 • Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Pile zatrzymali 2 marca br. trzech mężczyzn. Jeden z nich podejrzany jest o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Jego koledzy usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych. Podczas przeszukania mieszkań, śledczy zabezpieczyli łącznie ponad kilogram amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi im kara odpowiednio do 3, 10 i 12 lat więzienia.

  Dodano: 04.03.2015Poznań Wideo
 • Posiadał bez zezwolenia broń palną i ponad 100 sztuk amunicji

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez górowskich policjantów, który podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Funkcjonariusze w jego domu ujawnili i zabezpieczyli łącznie 3 sztuki broni palnej, w tym 2 sztuki broni gazowej, i ponad 100 sztuk amunicji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

  Dodano: 04.03.2015Wrocław
 • Ukradli 400 sztuk trzody chlewnej, paszę i leki o wartości 170 tys. złotych

  Ostródzcy kryminalni zatrzymali 7 osób zajmujących się okradaniem jednej z ferm trzody chlewnej pod Ostródą. Z fermy na przestrzeni trzech lat zniknęło około 400 warchlaków, 50 ton paszy i leki, a właściciel stracił ponad 170 tys. złotych. Dzięki pracy funkcjonariuszy w ręce policjantów wpadli pracownicy oraz byli pracownicy fermy. Wśród zatrzymanych są dwaj bracia, którzy niedawno opuścili zakład karny. Wszyscy zostali przesłuchani. Większość z nich usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, pozostali zarzut paserstwa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

  Dodano: 04.03.2015Olsztyn
 • Podejrzana o czerpanie korzyści z prostytucji zatrzymana przez policjantów

  Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie, podejrzanej o czerpanie korzyści z cudzego nierządu, ustalonej i zatrzymanej przez wałbrzyskich policjantów. Kobieta w tym celu, za odpowiednią opłatą, wynajmowała w swoim mieszkaniu pokój. Jak ustalili funkcjonariusze, sutenerstwo zatrzymana traktowała jako stałe źródło dochodu. Teraz o dalszym losie kobiety, która już usłyszała zarzuty, zdecyduje sąd.

  Dodano: 04.03.2015Wrocław
 • Policjanci skonfiskowali ponad 160 kg nielegalnej krajanki

  Policjanci z Golubia-Dobrzynia zatrzymali samochód, w którym kierowca przewoził ponad 160 kg krajanki tytoniowej. Mieszkaniec województwa łódzkiego tego samego dnia usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie niebawem przed sądem za złamania przepisów kodeksu karnego skarbowego.

  Dodano: 04.03.2015Bydgoszcz
 • Zatrzymania z porwaniem i rozbojem w tle

  Został porwany przez właściciela lokalu, na który kilka godzin wcześniej napadł ze swoją wspólniczką. Uwolnili go krakowscy policjanci, którzy zatrzymali też sprawców uprowadzenia. Teraz wszyscy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami karnymi.

  Dodano: 04.03.2015Kraków
 • Uwodził kobiety, a później je okradał

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych kobiet oraz ustaleń śledczych, Grzegorz S. poznawał swoje ofiary na portalach randkowych, umawiał się z nimi, a następnie po spędzonej razem nocy, okradał z biżuterii. Policjanci odzyskali część mienia utraconego przez uwiedzione kobiety. Za te przestępstwa 28-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 04.03.2015KSP
 • Dzień pracy policjantów z rzecznego - patrol na quadach

  Stołeczni wodniacy mają dużo pracy. Ich rejon służbowy obejmuje wszystkie wody płynące garnizonu warszawskiego. Pod swoją pieczą mają ponad 110 km Wisły, 17 km kanału Żerańskiego, ponad 13 km rzeki Bug oraz ponad 40 km rzeki Narew. W ich rejonie służbowym znajduje się również największy w okolicach Warszawy akwen, tj. Jezioro Zegrzyńskie ze swoimi 3300 ha.

  Dodano: 04.03.2015KSP
 • Jeden telefon pomógł uratować ludzkie życie

  Po raz kolejny mundurowi z Żor uratowali ludzkie życie. Błyskawiczna reakcja na zgłoszenie i profesjonalna pomoc pomogła uniknąć tragedii. Mężczyzna, który chciał rzucić się na tory kolejowe z wiaduktu, dzięki skutecznej interwencji policjantów, dzisiaj jest już bezpieczny.

  Dodano: 04.03.2015Katowice
 • O włos od tragedii na przejściu dla pieszych

  Policjanci ruchu drogowego ustalili 44-letnią kierującą volkswagenem, która na przejściu dla pieszych nie udzieliła pierwszeństwa kobiecie z dzieckiem na ręku. Całą sytuację zarejestrowała kamera innego kierowcy. Mężczyzna nagranie przesłał na skrzynkę „Widzisz - Zareaguj”. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie zostało przesłane do sądu.

  Dodano: 04.03.2015Opole Wideo
 • Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę, która czerpała korzyści z cudzego nierządu

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali dziesięć osób, działających w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie Radomia zajmowała się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. W ręce policjantów wpadli także dwaj liderzy grupy, wobec których sąd zastosował tymczasowy areszt.

  Dodano: 04.03.2015CBŚP Radom Wideo
 • Ćwiczenia służb w metrze

  Na polecenie Prezydent m.st. Warszawy w II linii metra odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Podczas ćwiczeń pod kryptonimem "Kret II" sprawdzono funkcjonowanie procedur i skuteczność działań służb ratowniczych i porządkowych.

  Dodano: 04.03.2015KSP
 • Niebezpiecznie wyprzedzał – stracił prawo jazdy na rok

  Policjanci z Grajewa zatrzymali 40-letniego pirata drogowego. Ten nieodpowiedzialny litewski kierowca opla niebezpiecznie wyprzedzając popełnił szereg wykroczeń i zmusił inny pojazd do gwałtownego hamowania. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany, a następnie w trybie przyspieszonym doprowadzony do sądu, który wymierzył mu karę 2 tysięcy złotych grzywny i 12-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 03.03.2015Białystok Wideo
 • Zatrzymany kolejny oszust działający metodą na "wnuczka"

  Policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie, zatrzymali w ubiegłym tygodniu młodego mężczyznę, który miał odebrać od kobiety pieniądze przeznaczone dla jej wnuka. Mężczyzna podający się za kolegę jej krewnego okazał się oszustem. Na szczęście kobieta wykazała się rozsądkiem i nie dała wprowadzić się w błąd.

  Dodano: 03.03.2015Poznań
 • Areszt dla podejrzanego o podpalenie auta i inne przestępstwa

  Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 40–letni mieszkaniec Rynarzewa. Mężczyzna podejrzany jest o szereg poważnych przestępstw. Grozi mu kara 10 lat więzienia, ale nie krótsza niż 3.

  Dodano: 03.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • Poszukiwany ENA zatrzymany w Hiszpanii

  Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 23-latek, dzięki ustaleniom wałbrzyskich policjantów po ponad sześciu latach ukrywania się został zatrzymany w Hiszpanii. Po doprowadzeniu do sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 03.03.2015Wrocław
 • Rażąco łamał przepisy ruchu drogowego

  Policjanci z Kalisza zatrzymali na drodze wojewódzkiej nr 470 kierowcę, który postanowił sprawdzić możliwości swojego samochodu. Momentami przekraczał prędkość nawet o 80 km/h. W terenie zabudowanym mknął swoim audi aż 133 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Do sądu trafi wniosek o jego ukaranie.

  Dodano: 03.03.2015Poznań Wideo
 • Zatrzymano prawo jazdy kierowcy, który doprowadził do kolizji i uciekł

  Policjanci z Morąga zostali powiadomieni o kolizji drogowej, której sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Świadek dostarczył policjantom nagranie, dzięki któremu winny kierowca bardzo szybko został ustalony. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości dwukrotnie był skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości a także był sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego. Teraz ponownie odpowie przed sądem.

  Dodano: 03.03.2015Olsztyn Wideo
 • Rozbili szajkę oszustów internetowych

  Policjanci z Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z policjantami z Mikołowa, rozbili szajkę oszustów internetowych. Mężczyźni wystawiali w Internecie fikcyjne aukcje sprzedaży samochodów, następnie wyłudzali zaliczki od potencjalnych klientów. Podejrzani są o kilkadziesiąt oszustw, a kwota jaką uzyskali w wyniku przestępczego procederu mogła wynieść nawet 100 tys. zł.

  Dodano: 03.03.2015Katowice Wideo
 • Pasażer taksówki zatrzymany z narkotykami

  Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali pasażera taksówki, który przewoził narkotyki. Przy 26-latku znaleziono marihuanę i amfetaminę. Narkotyki ujawniono również w mieszkaniu jastrzębianina. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 200 gramów substancji zabronionych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu grozi kara 3 lat więzienia.

  Dodano: 03.03.2015Katowice Wideo
 • Areszt za usiłowanie zabójstwa

  Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 47-latek będąc pod wpływem alkoholu awanturował się i groził swojej żonie nożem, a następnie próbował odebrać jej życie. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 03.03.2015Wrocław
 • Posiadał 355 działek marihuany - został zatrzymany

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Częstochowie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który w wynajętym mieszkaniu posiadał duże ilości marihuany. Śledczy zabezpieczyli 355 gramów tego narkotyku.

  Dodano: 03.03.2015Katowice Wideo
 • Policyjne dozory dla uczestników bójki pseudokibiców

  Czternastu pseudokibiców usłyszało zarzuty udziału w bójce oraz w nielegalnym zbiegowisku. Mężczyźni zostali zatrzymani w sobotę podczas tzw. ustawki, zorganizowanej w okolicach Dębicy. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

  Dodano: 03.03.2015Rzeszów
 • Będąc po służbie, zatrzymał złodziei

  Policjant z Czaplinka, będąc po służbie, zatrzymał dwóch sprawców kradzieży sklepowych. Obaj mieszkańcy Koszalina usłyszeli już zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

  Dodano: 03.03.2015
 • Spotkanie komitetu sterującego w ramach projektu współpracy bliźniaczej dla Macedonii

  W dniu 26 lutego w Skopje odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli instytucji zaangażowanych w realizację unijnego projektu współpracy bliźniaczej (Twinning), którego beneficjentem jest Krajowa Komisja ds. Zwalczania Korupcji w Republice Macedonii. Komenda Główna Policji pełni rolę partnera przedsięwzięcia, a udział ekspertów polskiej Policji oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego nadzoruje Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

  Dodano: 03.03.2015KGP
 • Przechwycono podrobione wyroby skórzane warte 270 tys. zł

  Policjanci z Piaseczna, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam galanterię skórzaną z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 270 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 03.03.2015KSP
 • Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe

  Blisko 40 wykroczeń, 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, ujawniony kierowca bez uprawnień oraz zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą, to efekt akcji kieleckich policjantów o kryptonimie ,,Pirat’’. Policjanci udaremnili próbę odbycia się nielegalnych wyścigów, które uczestnicy zaplanowali zorganizować na jednej z kieleckich ulic.

  Dodano: 03.03.2015Kielce Wideo
 • Przerwali passę włamywaczy

  W wyniku pracy operacyjnej prowadzonej przez policjantów Komisariatu w Mrozach, ustalono i zatrzymano trzech mieszkańców powiatu siedleckiego, podejrzanych o współudział we włamaniach do domków letniskowych i niezamieszkałych domów, odnotowanych na przestrzeni ostatnich 2 lat. Skradzione przedmioty zabezpieczono u dwóch podejrzanych. Niektóre "fanty" służyły im na co dzień. Były to między innymi małżeńskie łóżko i pralka.

  Dodano: 03.03.2015KSP Wideo
 
 

Kategorie