Aktualności

 • Wpadli po pościgu

  Około 1.30 w nocy 30 marca wieruszowscy policjanci w miejscowości Józefów próbowali zatrzymać do kontroli forda mondeo. Kierujący zignorował polecenia funkcjonariuszy, tym samym doprowadzając do pościgu.

  Dodano: 31.03.2015Łódź
 • Mistrzostwa w strzelaniu

  Na krytej strzelnicy KWP w Bydgoszczy odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Strzelaniu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. W zawodach uczestniczyło 33 funkcjonariuszy z 13 komend miejskich i powiatowych Policji województwa kujawsko-momorskiego, Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Strzelanie odbywało zza przesłony, ze zmianą magazynka do odjeżdżającej tarczy w czasie 20 sekund.

  Dodano: 31.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • Zatrzymanych dziewięciu pseudokibiców

  Wodzisławscy policjanci zatrzymali dziewięciu pseudokibiców, którzy w Lubomi napadli na grupę 14-latków. Zamaskowani mężczyźni pobili chłopców, a następnie skradli im szaliki klubowe. Teraz odpowiedzą za rozbój, grozi im kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 31.03.2015Katowice Wideo
 • Zatrzymani za udział w bójce przed meczem

  Policjanci zatrzymali pseudokibiców, którzy w niedzielne popołudnie, tuż przed meczem na chełmskim stadionie, brali udział w bójce. Jeden z zatrzymanych usłyszał dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Dzięki interwencji mundurowych, którzy użyli jedynie siły fizycznej, zajście trwało około jednej minuty.

  Dodano: 31.03.2015Lublin
 • Policjanci zatrzymali pijanego 16-latka na motocyklu

  Pijany, bez kasku i prawa jazdy, wybrał się motocyklem bez ważnych badań technicznych na przejażdżkę. W dodatku zabrał ze sobą pasażera. Przeprowadzone badanie wykazało u nieletniego blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kierujący, zatrzymany przez jaworskich policjantów, za czyny, których się dopuścił, odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

  Dodano: 31.03.2015Wrocław
 • Policjanci udaremnili przemyt narkotyków

  Szczecińscy policjanci, zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej, udaremnili przemyt prawie 7 kg narkotyków. W sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 lat. Grozi im kara nie mniejsza niż trzy lata pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.03.2015Szczecin
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

  Nielegalne interfejsy diagnostyki samochodowej sprowadzane z Chin, oprogramowanie i komputer - taki sprzęt między innymi zabezpieczyli opolscy policjanci zajmujący się cyberprzestępczością. W tej sprawie zatrzymali 23-latka z Nysy. Wartość zabezpieczonego mienia to około 100 tys. złotych.

  Dodano: 31.03.2015Opole
 • Sosnowiecka policjantka najlepsza w Polsce

  Sierżant Agnieszka Bergier – policjantka z Komisariatu I Policji w Sosnowcu – ponownie udowodniła swoje wyjątkowe umiejętności. Na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu, które odbyły się 28 marca 2015 r. w Katowicach, wywalczyła złoty medal w swojej kategorii wagowej. Została mistrzynią świata po raz czwarty z rzędu - w historii Polskiego Związku Ju-Jitsu jest to jedyny taki przypadek.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • 230 porcji amfetaminy nie trafi na ulicę

  Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z Oleśnicy, a podejrzanemu o posiadanie narkotyków. Przy zatrzymanym funkcjonariusze ujawnili blisko 230 porcji amfetaminy i tabletki Clonozepamu. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany. Za posiadanie środków odurzających odpowie teraz ponownie przed sądem.

  Dodano: 31.03.2015Wrocław
 • Odpowie za przestępstwa popełnione na Słowacji

  Żywieccy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli kolejny wątek sprawy, w której podejrzanym jest 27-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna dopuścił się oszustw w Republice Słowackiej. Nie jest to pierwsze przewinienie 27-latka. Wcześniej on i jego wspólnicy usłyszeli ponad 170 zarzutów.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Podejrzany o zabójstwo bratanicy aresztowany

  Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 53-latka, podejrzanego o zabójstwo swojej 37-letniej bratanicy. Mężczyzna śmiertelnie pobił kobietę na oczach jej dzieci. Postanowieniem sądu sprawca został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotnie więzienie.

  Dodano: 31.03.2015Katowice
 • Obiecywali "załatwić" egzamin na prawo jazdy

  Śląscy antykorupcyjni zatrzymali byłego już instruktora nauki jazdy. Powołując się na swoje znajomości, obiecywał pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

  Dodano: 31.03.2015Katowice Wideo
 • Zabytki z Będargowa odnalezione

  Podczas realizacji programu „Rejestracja zabytków sakralnych w powiecie polickim” prowadzonym przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, w końcu 2014 roku, stwierdzono brak 27 zabytków ruchomych, które opisano w katalogu utraconych zabytków z tego powiatu, wydanym przez KWP w Szczecinie. Policjant z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie wraz z Diecezjalnym Konserwatorem Zabytków w Szczecinie odnaleźli w Wołczkowie dwie podstawy pod kwiaty z 2 połowy XVIII wieku, pochodzące z kościoła w Będargowie, w gminie Kołbaskowo.

  Dodano: 31.03.2015Szczecin
 • Dębiccy policjanci pomogli obywatelce Niemiec

  Dębicką komendę Policji odwiedził przedstawiciel Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie, który podziękował policjantom za pomoc udzieloną obywatelce Niemiec. Kobieta błąkała się po terenie powiatu dębickiego. Wymagała opieki medycznej.

  Dodano: 31.03.2015Rzeszów
 • Udany pościg za złodziejem samochodowym

  30 marca 2015 policjanci z wydziału ruchu drogowego oświęcimskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kęty, podejrzanego o kradzież samochodu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, natomiast auto wróciło do właścicielki.

  Dodano: 31.03.2015Kraków
 • Gigantyczny magazyn BMK ujawniony przez funkcjonariuszy CBŚP

  Funkcjonariusze gdańskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Kontroli Skarbowej ujawnili w okolicach Warszawy magazyn, w którym od roku przechowywane były kanistry z BMK - prekursorem do produkcji amfetaminy. Właściciel towaru – Aleksander E. – od marca 2014 roku przebywa w areszcie, dokąd trafił w związku z zarzutami w śledztwie prowadzonym przeciwko grupie Damiana W., ps.„Wariat”. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 7 ton BMK, z którego można otrzymać nawet 12 ton amfetaminy.

  Dodano: 31.03.2015CBŚP Gdańsk Wideo
 • Prawie 200 kg nielegalnego tytoniu w garażu

  Policjanci ze Słupska zabezpieczyli blisko 200 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 60-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 120 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

  Dodano: 30.03.2015Gdańsk Wideo
 • Policjanci odzyskali skradzioną z muzeum złotą palmetkę

  Poznańscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży złotej palmetki datowanej na X – XI wiek. Przedmiot skradziony został z jednej z gablot z Pracowni Rezerwatu Archeologicznego w Poznaniu. Drogocenna palmetka powróciła już do muzeum. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży mienia o szczególnym znaczeniu dla kultury.

  Dodano: 30.03.2015Poznań
 • Zlikwidowali plantację i zabezpieczyli pół kilograma marihuany i amfetaminę

  Zabezpieczanie ponad pół kilograma marihuany i 20 gramów amfetaminy, zlikwidowanie uprawy konopi wraz z profesjonalnym sprzętem potrzebnych do ich produkcji, to efekt skutecznych działań policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby.

  Dodano: 30.03.2015Radom
 • Podszywając się pod pracownice NFZ okradły starszego mężczyznę

  Kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności grozić może dwóm kobietom ustalonym i zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów, a które okradły starszego mężczyznę. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych. Oszustki przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia i zaproponowały pokrzywdzonemu refundację leków. Pod tym pretekstem weszły do mieszkania. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymane mają na koncie więcej podobnych czynów.

  Dodano: 30.03.2015Wrocław
 • Mężczyzna zatrzymany w sprawie zabójstwa, trafił do policyjnego aresztu

  Policjanci z Jeleniej Góry ustalili i zatrzymali mężczyznę, który może odpowiedzieć za zabójstwo. Zatrzymany wspólnie z pokrzywdzonym najpierw pił alkohol, a później doszło między nimi do sprzeczki i szarpaniny, która miała tragiczny finał. Efektem była śmierć 30 - latka. Teraz drugiemu z mężczyzn grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Ostatecznie o treści zarzutu zadecyduje prokurator prowadzący śledztwo.

  Dodano: 30.03.2015Wrocław
 • Podejrzani o oszustwa "na wnuczka" zatrzymani na gorącym uczynku

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, współpracując z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji Toruniu w minioną środę w Kędzierzynie Koźlu zatrzymali na gorącym uczynku do oszustwa metodą „na wnuczka” 17-letnią mieszkankę Łodzi i 68-letniego mieszkańca Wrocławia. Nastolatce dodatkowo zarzucili udział dwóch innych oszustwach, które miało miejsce w październiku i grudniu na terenie Torunia. Teraz obojgu grozi do 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • 27-latek podejrzany o zabójstwo

  Policjanci z Nysy zatrzymali 27-latka podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Opole
 • Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

  Policjanci z Komisariatu Poznań Stare Miasto rozbili zorganizowana grupę przestępczą, która na przestrzeni kilku ostatnich lat kradła w Polsce, Niemczech i Danii z galerii handlowych różnego rodzaju odzież. Następnie towar był sprzedawany paserom. Spowodowali straty na minimum ćwierć miliona złotych. Zatrzymano 6 osób. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im nawet 15 lat więzienia.

  Dodano: 30.03.2015Poznań Wideo
 • 42 firmy oszukane w "chemicznym przekręcie"

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 25-latka podejrzanego o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy. W prowadzonym pod nadzorem prokuratury postępowaniu zarzuty usłyszały też dwie kobiety - organizatorki przekrętu.

  Dodano: 30.03.2015Katowice
 • Internetowy oszust usłyszał ponad 28 zarzutów

  28 zarzutów usłyszał 26-letni oszust internetowy zatrzymany przez policjantów z rudzkiej „trójki”. Mężczyzna wyłudzał sprzęt elektroniczny na portalach ogłoszeniowych na podstawie sfałszowanych potwierdzeń przelewu. Sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

  Dodano: 30.03.2015Katowice
 • Udowodnili mu m.in. handel mefedronem i amfetaminą

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielanie i posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy podejrzanym ponad 60 gramów amfetaminy, sprzęt służący do porcjowania zabronionych substancji oraz przedmioty będące zastawem za środki odurzające. Jak ustalili policjanci, 29-latek przez ostatnich kilka miesięcy sprzedał blisko kilogram mefedronu za co najmniej 45 tys. złotych.

  Dodano: 30.03.2015Olsztyn
 • Papierosy, tytoń i alkohol z kontrabandy

  Zabezpieczenie ponad 4 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 17 kg tytoniu oraz blisko 200 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia, to wynik pracy bielańskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Janusz S. naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 100 tys. zł. 55-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015KSP Wideo
 • Narkotyki w mieszkaniu i samochodzie

  Ponad 50 g marihuany oraz blisko 110 g amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Część narkotyków odnaleziona została podczas kontroli samochodu. Amfetaminę zabezpieczono w domu 29-letniego kierowcy auta. Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna kierował pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Lublin
 • Ponad kilogram marihuany w mieszkaniu 31-latka

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli w mieszkaniu 31-latka ponad 1 kg marihuany. Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały mężczyznę. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Szczecin Wideo
 
 

Kategorie