Aktualności

 • Obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

  W tym roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody, które rozpoczynają się dzisiaj, zostały objęte honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.W spotkaniu Prezydenta RP z Powstańcami Warszawskimi, które odbyło się dzisiaj w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, wziął udział Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 30.07.2014KSP
 • CBŚ – Dilerzy narkotyków zatrzymani w drodze na Woodstock

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu oraz z KMP w Kaliszu zatrzymali grupę pseudokibiców kaliskiego klubu sportowego, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do przystanku Woodstock w dość nietypowy sposób - planowali sprzedawać podczas festiwalu narkotyki. Do tego celu zorganizowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Czterem zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.07.2014CBŚ , Poznań Wideo
 • Policjanci przejęli ponad 1200 litrów nielegalnego spirytusu

  Funkcjonariusze z powiatu legnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili busem ponad 1200 litrów nielegalnego alkoholu. Podejrzani wpadli podczas kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów z ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzając dokładnie przewożony towar ujawnili schowane pod skrzynkami z warzywami plastikowe butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani staną teraz przed sądem.

  Dodano: 30.07.2014Wrocław
 • „71.Tour de Pologne” w Gdańsku

  3 sierpnia 2014 roku o 13.00 w Gdańsku rozpocznie się I etap międzynarodowego wyścigu kolarskiego „71.Tour de Pologne”. Tego dnia mundurowi z garnizonu pomorskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na trasie przejazdu wyścigu. W zabezpieczeniu przedsięwzięcia weźmie udział 528 funkcjonariuszy pomorskiej Policji.

  Dodano: 30.07.2014Gdańsk
 • Bohaterowie naszych czasów

  Policjant z Głogowa wyciągnął z Odry tonącego 92-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze z Opoczna i Łodzi pomogli mężczyznom, pod którymi na zamarzniętym zalewie załamał się lód. To tylko niektórzy ze współczesnych bohaterów, których odznaczył dzisiaj Minister Spraw Wewnętrznych.

  Dodano: 30.07.2014KGP
 • Kochasz? STOP Wariatom Drogowym

  1 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

  Dodano: 30.07.2014KGP
 • Podejrzani o napad zostali aresztowani

  Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na salon gier. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.07.2014Radom
 • Dostarczali pakiety telewizyjne bez wymaganej zgody

  Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Łukowie oraz z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej weszli na teren jednej z firm zajmującej się dostarczaniem Internetu, telewizji oraz telefonii na terenie województw: lubelskiego i mazowieckiego. Jak ustalili policjanci, firma oferowała usługę dostarczania pakietów telewizyjnych zawierających kanały jednej z platform cyfrowych bez wymaganej zgody. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że czerpanie zysków z nielegalnej działalności trwało przynajmniej od początku 2013 r.

  Dodano: 30.07.2014Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli 8 mln papierosów bez akcyzy

  26 lipca br. poznańscy policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. W magazynie, do którego weszli znajdowało się ponad 8 milionów papierosów znanej marki. Zatrzymanym mężczyznom grozi grzywna i do 3 lat więzienia.

  Dodano: 30.07.2014Poznań
 • Środki zapobiegawcze dla sprawców rzucenia petard hukowych podczas meczu

  Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rzucenie petard hukowych na murawę boiska podczas sobotniego meczu Cracovii z Legią Warszawa. Jeszcze tego samego dnia obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, która na wniosek Policji zastosowała w stosunku do nich policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakazu opuszczania kraju. Ponadto jeden z mężczyzn zaproponował dobrowolne poddanie się karze i orzeczenie środka karnego w postaci 4-letniego zakazu stadionowego. Teraz po uzupełnieniu materiału dowodowego sprawa przeciwko pseudokibicom zostanie przekazana z aktem oskarżenia do sądu.

  Dodano: 30.07.2014Kraków
 • Kolejny nietrzeźwy sternik w Mikołajkach

  Około 0,7 promila alkoholu w organizmie miał sternik łodzi motorowej, który pływał po Jeziorze Tałty. 28-latek zwrócił na siebie uwagę policjantów tym, że popełnił wykroczenie, nie zastosował się do znaku żeglugowego. Michałowi G. za kierowanie łodzią po alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi nawet na 10 lat. Natomiast za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

  Dodano: 30.07.2014Olsztyn
 • Usłyszeli zarzuty za handel ludźmi

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie prowadzą od marca 2012 roku czynności w sprawie czerpania korzyści z nierządu oraz handlu ludźmi. Funkcjonariusze dwa dni temu zatrzymali małżeństwo, które usłyszało zarzuty zagrożone karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.07.2014Szczecin
 • Dziś Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

  30 lipca 2014 r. po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. W mediach społecznościowych ruszyła ogólnoświatowa kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na ten problem. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości zachęca wszystkich, by wyrazili solidarność z pokrzywdzonymi.

  Dodano: 30.07.2014KGP
 • Areszt dla „Karola”

  Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw ustalili podejrzanego o rozboje z użyciem broni. 29-letni Karol P. ps. „Karol” jest kolejną osobą zatrzymaną do napadu z użyciem broni palnej na zakład jubilerski przy ulicy Puławskiej, włamanie do salonu jubilerskiego przy pl. Trzech Krzyży oraz napadu na starsze małżeństwo w Garwolinie. Zatrzymanemu może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.07.2014KSP
 • Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

  Małopolscy policjanci zlikwidowali pokaźną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze z Niepołomic zabezpieczyli prawie 200 krzewów konopi oraz 530 doniczek ze ściętymi już łodygami. Zebrane dowody wskazują, że na plantacji uprawiano około 800 krzewów konopi.

  Dodano: 30.07.2014Kraków Wideo
 • Policjanci poszukują zaginionej kobiety

  Funkcjonariusze z powiatu oleśnickiego wspierani przez policjantów z wrocławskiego Oddziału Prewencji oraz strażaków poszukują starszej kobiety, która 20 czerwca 2014 roku w godzinach porannych wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła.

  Dodano: 30.07.2014Wrocław
 • CBŚ zabezpieczyło 9 milionów papierosów

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Służby Celnej zabezpieczyli prawie 9 milionów sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 5 milionów złotych. Z ustaleń CBŚ wynika, że papierosy pochodzą z przemytu z Singapuru.

  Dodano: 30.07.2014CBŚ
 • Wkrótce ruszy budowa nowej siedziby KPP w Miechowie

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Fabisiak podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Przy zawieraniu umowy obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Miechowie mł. insp. Bogusław Słupczyński. W imieniu wykonawcy dokument sygnował Andrzej Grygiel - właściciel Zakładu Usługowo – Produkcyjno – Handlowego „GRAND”.

  Dodano: 29.07.2014Kraków
 • Policyjne szkolenie żołnierzy KFOR

  Szkolenie dla żołnierzy Wojska Polskiego wyjeżdżających na misję KFOR prowadzą wykładowcy słupskiej szkoły Policji. W zajęciach udział biorą wojskowi z 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, którzy pełnić będą służbę na Bałkanach w ramach XXXI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Sił Międzynarodowych KFOR w Kosowie.

  Dodano: 29.07.2014SP Słupsk
 • Podziękowania od Komendanta Głównego Policji

  Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński spotkał się z dwojgiem policyjnych muzyków z Orkiestry KWP we Wrocławiu. Policyjne małżeństwo Patrycja i Maksymilian Madełowie wzbudzili zainteresowanie komendanta podczas tegorocznego Święta Policji i chciał im osobiście podziękować za zaangażowanie.

  Dodano: 29.07.2014KGP
 • 1000 zł mandatu oraz 25 punktów karnych

  Wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej, jechał z nadmierną prędkością. Kierujący motocyklem został zatrzymany przez polkowicką drogówkę na krajowej „trójce”. Policjanci za brawurową jazdę i popełnione wykroczenia ukarali go 1000-złotowym mandatem oraz 25 punktami karnymi. Kierowca straci uprawnienia do kierowania pojazdami i aby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

  Dodano: 29.07.2014Wrocław Wideo
 • Zatrzymani skimmerzy

  Policjanci z Zabrza i Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 4 skimmerów. Podejrzani w kilku bankomatach na terenie Śląska założyli nakładki umożliwiające odczytanie danych pasków kart płatniczych. Sprawcy decyzją zabrzańskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 25 lat więzienia.

  Dodano: 29.07.2014Katowice Wideo
 • Za fałszywe alarmy bombowe 41-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia

  Łódzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe przekazane 22 lipca 2014 roku do licznych instytucji oraz urzędów na terenie całego kraju. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.07.2014Łódź Wideo
 • Szkoła Policji w Pile: jubileuszowe Święto Policji

  Meldunkiem o gotowości do uroczystości, złożonym Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosławowi Schosslerowi przez podinsp. Arkadiusza Bajerskiego, rozpoczęły się obchody Święta Policji w Szkole Policji w Pile. W tym roku są one wyjątkowe, ponieważ powiązane z dwoma jubileuszami: 95-lecia powstania Policji Państwowej i 60-lecia powołania pilskiej szkoły.

  Dodano: 29.07.2014SP Piła
 • Małopolscy policjanci ratowali tonących

  Mszańscy policjanci uratowali tonącego mężczyznę – wydobyli go z wody i przeprowadzili resuscytację. To kolejny w ostatnim czasie przypadek ratowania życia ludzkiego przez małopolskich policjantów.

  Dodano: 29.07.2014Kraków
 • Policjant po służbie uratował 82-latkę z płonącego domu

  Do pożaru domu mieszkalnego doszło wczoraj w miejscowości Rakówka. Wydobywający się oknami ogień zauważył będący po służbie dyżurny biłgorajskiej komendy. Policjant, podejrzewając, że ktoś może być w środku, pobiegł na ratunek. Jak się okazało, wewnątrz znajdowała się samotnie mieszkająca 82-latka, która dodatkowo miała problemy z poruszaniem się. Mężczyzna wyprowadził kobietę na zewnątrz, a gdy ta była już bezpieczna, próbował gasić rozprzestrzeniający się ogień.

  Dodano: 29.07.2014Lublin
 • Aresztowany za próbę zabójstwa

  Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał w prokuraturze Andrzej S. zatrzymany przez mokotowskich policjantów. 40-latek zaatakował na klatce schodowej siekierą swoją 38-letnią partnerką. Dzięki reakcji sąsiadów prawdopodobnie nie doszło do nieszczęścia, a mężczyzna chwilę później trafił w ręce mundurowych. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.07.2014KSP
 • Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

  Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji ratunkowej policjantów Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi nie utonął 18-latek, który wskoczył do rzeki Czarna by ratować tonącego kolegę. Drugiego, 17-latka, wyłowiono po godzinnej akcji poszukiwawczej. Niestety kilkudziesięciominutowa reanimacja nie przyniosła żadnego efektu - mężczyzna zmarł. Po raz kolejny brawura i brak rozsądku młodych ludzi stały się przyczyną nieszczęścia.

  Dodano: 29.07.2014Kielce
 • Więcej zaginięć osób i wysoka skuteczność policji w ich odnajdywaniu

  Policjanci z Warmii i Mazur odnotowują wzrost zgłaszanych zaginięć osób. Co ważne w tej sytuacji, to skuteczność policjantów w ich odnajdywaniu - w tym roku jest ona ponad 95-procentowa. Przyczyną zrostu zgłoszeń o zaginięciach jest większa świadomości osób zgłaszających zniknięcie swoich bliskich, jak i nagłaśnianie przez policję, w jaki sposób realizuje są procedury dotyczącą poszukiwań osób zaginionych.

  Dodano: 29.07.2014Olsztyn
 • Zlikwidowana plantacja konopi

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 600 krzaków rośliny w różnych fazach wzrostu oraz ponad 10 kilogramów konopi w trakcie suszenia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał zatrzymany przez policjantów 35-latek. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

  Dodano: 29.07.2014CBŚ , Opole Wideo
 
 

Kategorie