Aktualności

 • Budowa nowych obiektów policyjnych w Małopolsce

  Budowa nowych obiektów policyjnych w Małopolsce

  Programem standaryzacji jednostek Policji realizowany jest w całym kraju. W Małopolsce powstaną dwa nowe obiekty - Komisariat Policji w Trzebini oraz Komenda Powiatowa Policji w Miechowie.

  Dodano: 29.08.2014Kraków , Miechów, Trzebinia
 • Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniących się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 29.08.2014Lublin Wideo
 • Przechwycony tytoń i zlikwidowana linia produkcyjna

  Blisko 700 kg nielegalnego tytoniu, dwaj zatrzymani mężczyźni i zlikwidowana linia do produkcji tytoniu - to efekt wspólnych działań przeprowadzonych 27 sierpnia w Szczecinie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Izby Celnej i Centralnego Biura Śledczego. Wartość zajętego towaru szacuje się na przeszło 330 tys. złotych.

  Dodano: 29.08.2014Szczecin
 • Wpadki plantatorów konopi indyjskich

  Krakowscy policjanci zlikwidowali dwie profesjonalnie prowadzone plantacje, zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz gotowy już susz marihuany. Z kolei nowotarscy „kryminalni” zabezpieczyli konopie, z których można było wytworzyć około kilogram narkotyku.

  Dodano: 29.08.2014
 • Zmagania policyjnych psów służbowych

  Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji. Wczoraj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2014. Podczas zwodów psy muszą wykazać się nie tylko karnością, ale również doskonale poradzić sobie z torem przeszkód i tropieniem śladów ludzi.

  Dodano: 29.08.2014Lublin Wideo
 • Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

  Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

  Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zwalczający korupcję zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w zmowie przetargowej. Zatrzymany usłyszał zarzut wejścia porozumienie z prezydentem miasta i doprowadzenia w ten sposób do zwycięstwa jego firmy budowlanej w przetargu na realizację zespołu budynków socjalnych. To ciąg dalszy sprawy korupcji we władzach Zawiercia.

  Dodano: 29.08.2014Katowice Wideo
 • Policyjne zabezpieczenie meczu Legia Warszawa – FK Aktobe

  Wczoraj wieczorem policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych zabezpieczali mecz Legii Warszawa i FK Aktobe. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Po raz kolejny doszło do złamania przez grupę kibiców przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez użycie środków pirotechnicznych. Na skutek odpalenia rac poparzona została jedna osoba.

  Dodano: 29.08.2014KSP
 • Pierwsza w kraju sala wyposażona w symulatory jazdy

  W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie została otwarta pierwsza w kraju sala wyposażona w symulatory jazdy radiowozami. To właśnie tutaj policjanci będą doskonalili swoje umiejętności jazdy samochodami służbowymi. Dzięki dwóm pojazdom i trzem stanowiskom komputerowym służącym do symulacji, funkcjonariusze będą mogli doskonalić swoje umiejętności w jeździe pościgowej, w kolumnie czy podczas zabezpieczenia przejazdu VIP-ów. Uroczystego otwarcia dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.08.2014KGP Wideo
 • Rozbito grupę przestępczą wyłudzającą odszkodowania komunikacyjne

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych. W akcji prowadzonej wspólnie z niemiecką policją wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy gdańskiej komendy wojewódzkiej wspieranych przez policjantów z Gdańska, Gdyni, Sopotu i Pucka. Zatrzymano 17 osób, dwoje z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a dwanaście jest pod dozorem policyjnym. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.08.2014Gdańsk Wideo
 • Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany

  Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany

  Patrolujący w radiowozie z wideorejestratorem ulice Warszawy policjanci wydziału ruchu drogowego po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę, który w niecałe 3 minuty popełnił 6 wykroczeń. Dodatkowo okazało się, że kierujący jednośladem był nietrzeźwy i ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 29.08.2014KSP Wideo
 • Ponad 250 gramów haszyszu nie trafi na rynek

  Policjanci z wydziału kryminalnego siedleckiej komendy zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Jedna z nich znajdowała się w pokoju mieszkania w bloku i prowadzona była w specjalnie do tego celu przystosowanym namiocie. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat. Policjanci zabezpieczyli 130 krzewów konopi indyjskich oraz ponad 250 gramów haszyszu i kilkadziesiąt gramów marihuany.

  Dodano: 29.08.2014Radom
 • Areszt dla fałszywego krewnego wyłudzającego pieniądze na zabieg

  Kryminalni zatrzymali kolejnego podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. Tym razem proceder ten polegał na wyłudzeniu pieniędzy pod pretekstem przeprowadzenia zabiegu mającego pomóc w walce z nowotworem. Wczoraj Zbigniew D., który usłyszał dwa zarzuty, został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 29.08.2014KSP Wideo
 • Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - zmiany w organizacji ruchu

  Rozpoczynają się XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn – mecz otwarcia już 30 sierpnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rozgrywki potrwają do 21 września – 24 reprezentacje różnych państw rozegrają łącznie 103 mecze na 7 obiektach. W związku z mistrzostwami w miastach-gospodarzach zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.

  Dodano: 29.08.2014KSP , Kraków
 • Policjanci odnaleźli poszukiwanego - w akcji uczestniczył policyjny śmigłowiec

  Od wczoraj policjanci poszukiwali zaginionego 80-letniego mieszkańca gminy Iwaniska. Dzisiaj funkcjonariusze z zespołu dzielnicowych opatowskiej komendy, którzy znajdowali się na pokładzie policyjnego śmigłowca, wypatrzyli zaginionego. Dzięki wytrwałości i nieustępliwości wszystkich służb i osób biorących udział w poszukiwaniach, a takze dzięki spostrzegawczości dzielnicowych i profesjonalizmowi załogi policyjnego śmigłowca życie ludzkie zostało uratowane.

  Dodano: 28.08.2014Kielce
 • Wakacje na lubuskich drogach najbezpieczniejsze w historii

  Intensywna służba lubuskich policjantów, którzy angażowali się w zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim zmotoryzowanym, pozwoliła osiągnąć cel, na którym zależało nie tylko mundurowym, ale i społeczeństwu. Na drogach województwa lubuskiego podczas wakacji tak bezpiecznie nie było nigdy.

  Dodano: 28.08.2014Gorzów Wlkp.
 • Wspólne ćwiczenia służb

  Wczoraj (27 sierpnia) w Dobiegniewie strzeleccy strażacy i policjanci omówili założenia i przebieg ćwiczeń, które tego dnia wspólnie odbyli na jeziorze Osiek. Celem wczorajszego szkolenia było przygotowanie współpracujących ze sobą służb do prowadzenia akcji ratowniczej na wodzie. Mundurowi przećwiczyli kilka możliwych wariantów i scenariuszy, które mogą zdarzyć się nad wodą.

  Dodano: 28.08.2014Gorzów Wlkp.
 • Zatrzymani młodzi sprawcy włamań

  Zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży z włamaniem i kradzieży, w tym także samochodu, usłyszeli podejrzani o popełnienie tych przestępstw 17- i 22-latek oraz biorący udział w tych zdarzeniach 12-latek. Dodatkowo w ręce mundurowych wpadł także 16-letni paser, u którego funkcjonariusze znaleźli pochodzące z przestępstwa przedmioty. Do zatrzymania młodych mężczyzn doszło dzięki intensywnej pracy i współdziałaniu policjantów z Kolna i Łomży.

  Dodano: 28.08.2014Białystok
 • Ruszyło Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie

  Dziś w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ruszyło Policyjne Centrum Dowodzenia. 68 osób, w tym również przedstawiciele innych służb, będzie prowadziło działania w ramach operacji pod kryptonimem „SIATKA 2014”.

  Dodano: 28.08.2014KGP
 • Oszukiwał przez serwis internetowy

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pod nadzorem prokuratury okręgowej prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa na szkodę 341 osób, dotyczącego doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przedsiębiorców. 25 sierpnia 2014 r. w związku ze sprawą został zatrzymany 31-letni Krzysztof H. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo dotyczące mienia znacznej wielkości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.08.2014KSP
 • Narkotyki i list gończy

  Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Piasecznie. Zgodnie z dyspozycją listu gończego trafił do zakładu karnego, będzie odpowiadał też za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.08.2014KSP
 • Czterech kielczan zatrzymanych za rozbój

  Policjanci z patrolu zatrzymali czterech kielczan w wieku od 19 do 29 lat, których podejrzewali o dokonanie rozboju na 41-letnim mieszkańcu Wrocławia. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

  Dodano: 28.08.2014Kielce
 • 4 tysiące porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek

  W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw narkotykowych. Kryminalni przechwycili prawie 1,5 kilograma narkotyków, których czarnorynkowa wartość wynosi blisko 40 tysięcy złotych.

  Dodano: 28.08.2014Poznań
 • Policjanci odzyskali mercedesa i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież

  Kryminalni z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Ursynowa. Dzięki policjantom, mimo że od zdarzenia minęło ponad pięć tygodni, odzyskany mercedes wrócił już do właściciela, a 37-latek odpowie za swój czyn. Wczoraj Daniel A. trafił do aresztu śledczego, ponieważ był także poszukiwany listem gończym. Teraz może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 28.08.2014KSP Wideo
 • Blisko tysiąc porcji marihuany nie trafi na rynek

  Policjanci z Kowar wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ oddział w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Narkotyki ukryte były na poddaszu. W tej sprawie zabezpieczono marihuanę, z której można było uzyskać blisko tysiąc porcji handlowych. O dalszych losach zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 28.08.2014Wrocław
 • Podrobione perfumy w Wólce Kosowskiej

  Prawie 3500 sztuk perfum o wartości prawie 300 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone kosmetyki były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciel, obywatel Pakistanu, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.08.2014KSP
 • Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie reprezentowali małopolski garnizon w „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbyły się w dniach 23-26 sierpnia 2014 roku w Bydgoszczy oraz Osielsku. Honorowy patronat nad imprezą objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

  Dodano: 27.08.2014Kraków
 • Projekt Komendy Głównej Policji dotyczący wdrożenia SIS II

  System Informacyjny Schengen drugiej generacji (SIS II), dzięki nowym funkcjonalnościom jest systemem bezpieczniejszym i bardziej wydajnym. Wiedzę na temat wprowadzonych zmian i sposobu wykorzystania nowych możliwości, funkcjonariusze i pracownicy Policji będą pozyskiwać w ramach realizowanego przez Komendę Główną Policji projektu „Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”. Projekt realizowany jest od początku lipca 2014 r., a współfinansowany z funduszy norweskich.

  Dodano: 27.08.2014KGP
 • Uderzenie w przestępczość narkotykową

  25 sierpnia 2014 roku policjanci z garnizonu łódzkiego zatrzymali 3 osoby, które zamieszane były w proceder narkotykowy. Kryminalni z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego zabezpieczyli łącznie ponad 4,5 kilograma marihuany oraz 30 krzaków konopi indyjskich.

  Dodano: 27.08.2014Łódź
 • Niszczył samochody, bo chciał odreagować stres

  Policjanci z wydziału prewencji na gorącym uczynku zatrzymali wandala, który zniszczył kilkanaście aut. Fiat, rover, kia, toyota, chevrolet ,opel, nissan, renault, toyota, to marki samochodów, które uszkodził 26-latek z Rudy Śląskiej. Mężczyzna kamieniem niszczył powłokę lakierniczą aut zaparkowanych w rejonie Doliny Trzech Stawów. W sumie do komisariatu przy ulicy Żwirki Wigury wpłynęło wczoraj 9 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa.

  Dodano: 27.08.2014Katowice
 • Przywiązał wnuki linką cumowniczą do łodzi

  Wnioskiem do sądu zakończyła się interwencja policyjnych wodniaków wobec 61-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna pływał łódką wraz z dwójką małych wnuków po Jeziorze Ukiel. Dzieci zamiast nałożonych kamizelek ratunkowych były przywiązane linką cumowniczą do łodzi, co według sternika miało zapewnić im bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zaopatrzyli dzieci w kapoki i wspólnie dopłynęli do brzegu.

  Dodano: 27.08.2014Olsztyn
 
 

Kategorie