Aktualności

 • Zwycięzca licytacji na rzecz WOŚP na kursie pierwszej pomocy

  Pan Jacek Nowaczyński jest jednym z czterech, którzy wylicytowali najwyższe kwoty za szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas XXII Finału WOŚP. Wczoraj doskonalił swoje umiejętności pod czujnym okiem podinsp. Tomasza Krajewskiego, policyjnego ratownika medycznego. Była to jedna z kilku aukcji jaką w tym roku zorganizowali kujawsko-pomorscy policjanci, aby wesprzeć ten szczytny cel.

  Dodano: 24.04.2014Bydgoszcz
 • Dozory po meczu żużlowym

  Efektem pracy policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. było zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury czterech osób podejrzanych o wdarcie się na teren odbywania meczu żużlowego. Mężczyźni nie tak szybko obejrzą kolejne zawody.

  Dodano: 24.04.2014Gorzów Wlkp.
 • 7 zarzutów dla 27-latka

  Policjanci z II białostockiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podnajmowanie kilku wynajmowanych przez siebie mieszkań, za które nie płacił właścicielom. Z jednego z nich zniknęło także wyposażenie. Okazało się również, że 27-latek poszukiwany jest w związku z wyłudzeniami kredytów. Łączna wartość start to prawie 20 tysięcy złotych. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych czynów.

  Dodano: 24.04.2014Białystok
 • Policjanci doskonalą jazdę na motocyklach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku doskonalą swoje umiejętności jazdy motocyklem. Mundurowi, którzy w sezonie letnim pełnią służby na jednośladach ćwiczyli szybkie przejazdy, slalomy i ósemki. Do dyspozycji mieli motocykle marki Honda, Kawasaki i Yamaha. Takie treningi z pewnością przydadzą się funkcjonariuszom podczas codziennej służby na drogach.

  Dodano: 24.04.2014Gdańsk
 • Drugi dzień ćwiczeń służb MSW

  Na lotnisku w Radomiu, w drugim dniu ćwiczeń służb podległych MSW, ćwiczący musieli zmierzyć się z upozorowanym naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej związanym z uprowadzeniem samolotu pasażerskiego. W dzisiejszych ćwiczeniach brało udział ponad 1100 policjantów.

  Dodano: 24.04.2014KGP Wideo
 • Przewoził narkotyki o czarnorynkowej wartości 600 tys. złotych

  Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 38-latek, który przewoził samochodem narkotyki. Policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli ponad 11 kg amfetaminy i blisko 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 600 tys. zł. Podejrzany usłyszał zarzuty przestępstw, za które grozi od 2 do 12 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014CBŚ , Bydgoszcz
 • Wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 4-letniej dziewczynki

  Policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 4-letniego dziecka. Dziewczynka bawiąc się na podwórku w pewnym momencie przybiegła zapłakana i zakrwawiona do domu. Z obrażeniami głowy i pleców trafiła do szpitala w Grudziądzu. Funkcjonariusze ustalili, że pies nie posiadał aktualnego szczepienia. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu małych dzieci z czworonogami.

  Dodano: 24.04.2014Olsztyn
 • Podziękowania od Podsekretarza Stanu dla sądeckich policjantów

  Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Marek Rudnik z rąk Grzegorza Karpińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych 15 kwietnia br. odebrał list gratulacyjny z podziękowaniami za ponadprzeciętne zaangażowanie policjantów i pracowników sądeckiej komendy na rzecz bezpieczeństwa w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim.

  Dodano: 24.04.2014Kraków
 • 58-latek podejrzany o zabójstwo żony

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 58-letniego Jerzego W. podejrzanego o zabójstwo żony. Mieszkaniec gminy Olsztynek miał zakopać ciało kobiety w przydomowym ogródku. Jak wyjaśnił podejrzany, motywem jego działania były nieporozumienia małżeńskie. Jerzy W. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Sprawę zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn - Południe. Za popełnienie tego czynu kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Olsztyn
 • Narkotykowi dilerzy w rękach Policji

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o rozprowadzanie środków odurzających. Nielegalne specyfiki można było nabyć w sklepie z zapachami do odświeżania powietrza. Funkcjonariusze zatrzymali również czterech mężczyzn, którzy posiadali środki psychoaktywne, a kupili je w piotrkowskim sklepie.

  Dodano: 24.04.2014Łódź
 • Jechał niemal 240 km/h i chciał uniknąć kontroli

  Policjanci warszawskiej "drogówki" patrolujący trasę S8 zauważyli mercedesa poruszającego się ze znaczną szybkością. Pomiar wykazał prędkość ponad 238 km/h. Przy podjęciu próby zatrzymania kierowca mercedesa zaczął uciekać i przemieszczać się pomiędzy innymi pojazdami. Do sprowadzenia auta z drogi niezbędna była pomoc innego patrolu. Okazało się, że to nie jedyne wykroczenie kierującego 23-letniego Dariusza K. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a sprawa będzie miała finał w sądzie.

  Dodano: 24.04.2014KSP Wideo
 • Chciał przekupić policjantów irackimi dinarami

  Policjanci z patrolówki zatrzymali 34-letniego Michała Ś., który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu stanu trzeźwości, ponieważ wiedział, o czym otwarcie mówił funkcjonariuszom, że zanim wsiadł za kierownicę pił alkohol. Chcąc przekonać mundurowych do odstąpienia od dalszych czynności, zaproponował łapówkę. Miało to być kilkaset tysięcy irackich dinarów. Teraz podejrzany odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

  Dodano: 24.04.2014KSP Wideo
 • Policjanci uratowali nastolatka, który zamierzał skoczyć z dachu

  W trakcie półgodzinnych negocjacji wrocławscy policjanci z Ołbina przekonali młodego człowieka do opuszczenia dachu budynku, z którego zamierzał skoczyć. Nastolatek w asyście policjanta przekazany został przybyłemu na miejsce pogotowiu

  Dodano: 24.04.2014Wrocław
 • Profesjonalizm policjantów zapobiegł tragedii

  Dzięki zaangażowaniu policjantów z komendy powiatowej w Śremie nie doszło do tragedii. Na dyżurkę zadzwonił mężczyzna, który chciał targnąć się na swoje życie. Dyżurny w rozmowie ustalił miejsce zamieszkania dzwoniącego. Drugi funkcjonariusz pojechał do domu desperata i zażegnał niebezpieczeństwo.

  Dodano: 24.04.2014Poznań
 • Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, zabezpieczyli sprzęt i zatrzymali plantatora

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Oświęcimia zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, zabezpieczyli aparaturę służącą do uprawy i zatrzymali jej właściciela. Za uprawę konopi podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Kraków
 • Ćwiczenia dowódczo - sztabowe "STRZYŻÓW 2014"

  Wczoraj w Zespole Pałacowo-Parkowym w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim miał miejsce zamach terrorystyczny na budynek hotelu, w którym zostali umieszczeni uchodźcy z jednego z krajów objętego działaniami wojennymi. Taki był scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem "Strzyżów 2014" przygotowanych przez starostwo powiatowe, zespół opieki doraźnej oraz strzyżowskich policjantów i strażaków.

  Dodano: 24.04.2014Rzeszów
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 700 gramów narkotyków

  Kryminalni przedstawili zarzuty dwóm mieszkańcom Opola, których podejrzewają o handel narkotykami. W domu jednego z nich śledczy znaleźli ponad 700 gramów środków odurzających. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości i handlu narkotykami. Grozi im do 10 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014Opole
 • Podejrzani o pobicie czekają na decyzję sądu

  Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o pobicie kilkuosobowej grupy mieszkańców Chełmna. Śledczy ustalili, że napastnicy dobrze znali swoje ofiary i wiedzieli kogo biją używając metalowych pałek. Dziś sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

  Dodano: 24.04.2014Bydgoszcz
 • Odpowie za kradzież biżuterii

  Zaprosiła go do mieszkania, bo czuła się samotna, a on wykorzystując chwilową nieobecność właścicielki i ukradł złotą biżuterię o wartości 10 tysięcy złotych. Dzień po kradzieży 47-letni mężczyzna został zatrzymany przez stalowowolskich policjantów. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Rzeszów
 • Areszty za napad na stację benzynową

  Dzięki wytężonej pracy aleksandrowscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na stację benzynową. Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn, kobieta natomiast została objęta policyjnym dozorem. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Bydgoszcz
 • Wyłudził kredyty na ponad 150 tys. złotych

  Policjanci z Poznania 22 kwietnia zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, podejrzanego o wyłudzenie ponad 150 tys. złotych. Mężczyzna podrabiał wnioski kredytowe. Pieniądze z pożyczek trafiały na specjalnie założone konto. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014Poznań
 • Blisko 600 porcji marihuany i tabletki anaboliczne nie trafią na rynek

  Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego i wykorzystywanych przez niego pomieszczeń, zabezpieczyli blisko 600 porcji narkotyków, tabletki anaboliczne, sprzęt RTV, elektronarzędzia oraz kilka dowodów rejestracyjnych pojazdów różnych marek. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Wrocław
 • Ponad 3 tony nielegalnego tytoniu nie trafią na rynek

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu zlikwidowali w dwóch podpoznańskich miejscowościach magazyny pełne nielegalnego tytoniu. Łącznie zabezpieczyli ponad 3 tony nielegalnego tytoniu. W związku z tymi sprawami zatrzymano 2 osoby, którym grozi kara do 3 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014CBŚ , Poznań
 • Ukradli auto za 60 tysięcy złotych i pocięli je na części

  W ręce średzkich policjantów trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu o wartości 60 tysięcy złotych. Podejrzani pocięli go na części, a następnie sprzedali w punkcie skupu metali kolorowych za kwotę niespełna 400 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, przy sprzedaży fragmentów samochodu pomagał im ich znajomy. Mężczyzna również usłyszał zarzuty.

  Dodano: 24.04.2014Wrocław
 • Ćwiczenia służb mundurowych

  Ćwiczenia służb mundurowych

  Blisko 800 policjantów z kilku województw bierze udział w trzydniowych ćwiczeniach antykryzysowych służb mundurowych. Są to największe od ponad 40 lat tego typu manewry. Oprócz policjantów biorą w nich udział strażnicy graniczni, strażacy oraz żołnierze.

  Dodano: 23.04.2014KGP Wideo
 • Areszt za śmiertelne pobicie ojca

  Policjanci z Bytomia zatrzymali 25-latka podejrzanego o pobicie swojego ojca. W wyniku poniesionych obrażeń 50-latek zmarł. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

  Dodano: 23.04.2014Katowice Wideo
 • Kontynuacja polsko-bośniackiej wymiany doświadczeń: międzynarodowa operacyjna współpraca Policji

  W dniach 14 – 18 kwietnia w Warszawie gościła delegacja z Bośni i Hercegowiny. Spotkanie zorganizowane przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przy wsparciu Komisji Europejskiej dotyczyło procedur i najlepszych praktyk międzynarodowej współpracy służb policji o charakterze operacyjnym. Tygodniowa wizyta w Polsce była kolejnym elementem wieloletniego wsparcia Policji dla bośniackich beneficjentów.

  Dodano: 23.04.2014KGP
 • Nękał byłą dziewczynę - usłyszał zarzut stalkingu

  Zarzut stalkingu – czyli uporczywego nękania, zmuszania do określonego zachowania, wykorzystywania wizerunku, a także naruszenia nietykalności cielesnej oraz kradzieży z włamaniem usłyszał 32-letni Michał S. Mężczyzna, nie mogąc pogodzić się z rozstaniem z dziewczyną, postanowił w przestępczy sposób dać upust swojej chorobliwej zazdrości. Mieszkaniec Olsztyna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz odmówił składania wyjaśnień. Może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.04.2014Olsztyn
 • Podziękowania od Podsekretarza Stanu dla chorzowskich policjantów

  Podsekretarz Stanu Grzegorz Karpiński w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, złożył na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie insp. Dariusza Brandysa podziękowania dla chorzowskich policjantów i pracowników cywilnych za zaangażowanie i pracę na rzecz bezpieczeństwa w mieście. Osiągnięte wyniki potwierdzają, że komenda z Chorzowa jest jedną z najlepszych w województwie śląskim.

  Dodano: 23.04.2014Katowice
 • Przekroczyli dozwoloną prędkość o 100 km/h

  Świąteczna motocyklowa przejażdżka zakończyła się dla ojca i syna utratą praw jazdy i skierowaniem wniosków do sądu o ukaranie. Poruszających się jednośladami mężczyzn zarejestrował policyjny videorejestrator, gdy przekroczyli dozwoloną prędkość o 103 km/h. 49 i 25-latkowi grozi grzywna do 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 23.04.2014Białystok Wideo
<<
<
1
...
 
 

Kategorie