Aktualności

 • Zarzuty za fałszowanie dokumentacji i wyłudzenia z NFZ

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wykonują czynności w śledztwie dotyczącym poświadczenia nieprawdy we wpisach w historiach chorób. Do tej pory zarzuty oszustwa i fałszowania dokumentów usłyszało dwóch lekarzy i pielęgniarka. W sumie z NFZ wyłudzili w ciągu ośmiu miesięcy ponad 175 tyś zł.

  Dodano: 02.09.2014Szczecin
 • Policjant uratował mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo

  Policjant z mławskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Aby dostać się do potrzebującego pomocy mławianina, musiał wyważyć drzwi do mieszkania.

  Dodano: 02.09.2014Radom
 • Zatrzymani za napady na stację paliw i salon gier

  Policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Kędzierzynie-Koźlu zakończyli czynności w sprawie rozbojów na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego i raciborskiego. W każdym przypadku napastnik groził przedmiotem przypominającym broń palną. W tej sprawie kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn. Straty oszacowano łącznie na blisko 30 000 złotych.

  Dodano: 02.09.2014Opole
 • Stołeczna Policja z nowym komendantem

  Z dniem 2 września nowym komendantem stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.

  Dodano: 02.09.2014KSP
 • Przewoził 3,5 tony nielegalnego tytoniu i wpadł

  Policjanci leszczyńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili podczas kontroli drogowej ok. 3,5 tony rozdrobnionych liści tytoniu. Nielegalny towar przewoził 31-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Swoim działaniem spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa na ponad 1,6 miliona zł. Grożą mu 3 lata więzienia.

  Dodano: 02.09.2014Poznań
 • Kryminalni udaremnili oszustwo na 300 tys. złotych

  Kryminalni z Mokotowa zapobiegli kolejnemu oszustwu na wnuczka. Dzięki szybkiej reakcji policjantów 89-letnia kobieta nie straciła wszystkich oszczędności. Policjanci zatrzymali 3 osoby, które podając się najpierw za krewnych, a potem również za funkcjonariuszy chcieli wyłudzić od kobiety ponad 300 tys. złotych. Cała trójka usłyszała również zarzuty za oszustwo w innej sprawie. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 02.09.2014KSP Wideo
 • Bezpieczniej na drogach

  Policjanci podsumowali dane statystyczne wakacyjnych wypadków drogowych. Przez cały lipiec i sierpień 2014 r. doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w tym samym okresie roku ubiegłego – spadek wyniósł 1078. Dodatkową dobrą informacją jest spadek liczby osób, które straciły życie w wypadkach – aż o 158 mniej, a także spadek liczby osób rannych w wypadkach – mniej aż o 1368.

  Dodano: 02.09.2014KGP
 • Podsumowanie pracy policyjnych wodniaków

  Gdańscy policjanci z referatu prewencji na wodach zakończyli sezon wakacyjny. W czasie pełnionej służby wodniacy m.in. dbali o bezpieczeństwo kąpiących się, udzielali pomocy, sprawdzali stan trzeźwości żeglarzy, sterników motorowodnych i kajakarzy oraz zabezpieczali imprezy, które odbywały się w Trójmieście. Jak co roku zwracali szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa w okolicy plaż i kąpielisk.

  Dodano: 02.09.2014Gdańsk Wideo
 • Komendant Główny Policji odwiedził rannego policjanta w szpitalu

  Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński odwiedził w szpitalu policjanta, który został ranny podczas interwencji. Szef Policji życzył funkcjonariuszowi szybkiego powrotu do zdrowia.

  Dodano: 01.09.2014Bydgoszcz
 • Zakończenie kursu dla policjantów służby kryminalnej

  Dzisiaj w Szkole Policji w Pile zakończył się kurs specjalistyczny dla policjantów służby kryminalnej. Za uzyskanie najlepszych wyników w nauce, Komendant Główny Policji, gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego wyróżnił nagrodą troje uczestników kursu.

  Dodano: 01.09.2014SP Piła
 • Wprowadzenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  Nadinspektor Dariusz Działo został Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji. Nowy komendant zastąpił na tym stanowisku inspektora Michała Domaradzkiego, który od jutra pełnił będzie funkcję Komendanta Stołecznego Policji. W uroczystości udział wzięli nadinsp. Wojciech Olbryś Zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi województwa lubelskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

  Dodano: 01.09.2014Lublin
 • Podsumowanie polsko-chorwackiej współpracy w sezonie wakacyjnym

  Wakacje dobiegły końca, dlatego też z dniem dzisiejszym, czwórka polskich funkcjonariuszy Policji zakończyła służbę na chorwackim wybrzeżu. Na mocy protokołu podpisanego w tej sprawie, od 1 lipca br. polscy policjanci asystowali i pomagali chorwackim kolegom podczas wspólnych patroli policyjnych w rejonie miasta Zadar i Trogir w Republice Chorwacji, gdzie każdego roku spędza wakacje tysiące turystów z Polski.

  Dodano: 01.09.2014KGP
 • Zabezpieczyli blisko 1300 porcji narkotyków

  Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za posiadanie sporej ilości narkotyków. Podejrzany zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdyż był podobny do poszukiwanego włamywacza. Zdradziło go również nerwowe zachowanie. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 1300 porcji marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  Dodano: 01.09.2014Wrocław
 • Policjanci przechwycili nielegalną krajankę za prawie ćwierć miliona

  Golubsko-dobrzyńscy policjanci po przeprowadzonej kontroli peugeot partnera zabezpieczyli ponad 240 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Do wyjaśnienia zatrzymany został 20-latek kierujący samochodem. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku to prawie ćwierć miliona złotych.

  Dodano: 01.09.2014Bydgoszcz Wideo
 • Aresztowany za rozbój na księdzu

  Kryminalni zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, Andrzej T. zaatakował księdza w jego mieszkaniu, pobił go i ukradł 2 tys. złotych, a wszystko dlatego, że duchowny nie chciał po raz kolejny dać mu pieniędzy. 37-latek wpadł w ręce policjantów w Świeciu n. Wisłą. W ustaleniach i w zatrzymaniu, oprócz południowopraskich policjantów, brali udział funkcjonariusze pionu kryminalnego z KWP w Gdańsku. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 01.09.2014KSP
 • Policyjne zabezpieczenie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej

  Polska Policja zabezpiecza Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Każdego dnia w to przedsięwzięcie zaangażowanych jest ok. 4 tysięcy policjantów. W Legionowie w systemie całodobowym działa Policyjne Centrum Dowodzenia. Policjanci dbają o bezpieczeństwo siatkarzy, kibiców, mieszkańców i turystów.

  Dodano: 01.09.2014KGP Wideo
 • Służba patrolowo-prewencyjna

  Codzienna praca policjantów służby patrolowo-interwencyjnej jest niebezpieczna i nieprzewidywalna. Każdego dnia funkcjonariusze tego pionu są blisko ludzkich problemów, podejmują interwencje, gdy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach i naszych osiedlach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.

  Dodano: 01.09.2014KGP
 • Pościg, blokady dróg, policyjny śmigłowiec - złodziej samochodów zatrzymany

  Dzięki intensywnej pracy małopolskich policjantów, mężczyzna, którego do późnych godzin nocnych 29 sierpnia szukało wielu policjantów, tropiły psy i namierzał śmigłowiec, został zatrzymany. Stało się to zaledwie kilkanaście godzin po pościgu i obławie, a do sukcesu doprowadziła żmudna praca operacyjna policjantów z Nowego Sącza i Krakowa.

  Dodano: 31.08.2014Kraków
 • Z nożem na policjantów

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymali 42-latka, który po awanturze domowej rzucił się z nożem na interweniującego policjanta. Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz kradzieże.

  Dodano: 31.08.2014Łódź
 • Zatrzymani nastolatkowie, którzy skradzionym autem potrącili policjanta

  Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi Pisza, który, kierując skradzionym kilka dni wcześniej Citroenem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jednocześnie potrącając policjanta. Pasażerem był 12-letni kolega sprawcy, także mieszkaniec Pisza. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sprawców. Teraz 17-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a o dalszym losie 12-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

  Dodano: 31.08.2014Olsztyn Szczytno
 • Międzynarodowa współpraca dolnośląskich i brytyjskich funkcjonariuszy Policji

  Współpraca funkcjonariuszy dolnośląskiej Policji oraz funkcjonariuszy brytyjskich zaowocowała zatrzymaniem mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o zgwałcenie obywatelki Wielkiej Brytanii. Obecnie przebywa w areszcie, gdzie czeka na ekstradycję. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.08.2014Wrocław Wideo
 • Policyjne zabezpieczenie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014

  Stołeczni policjanci zabezpieczali mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, pomiędzy reprezentacjami Polski i Serbii, który odbył się na Stadionie Narodowym. Policjanci dbali o bezpieczeństwo kibiców w drodze na stadion i podczas ich powrotów do domów, patrolowali teren wokół stadionu, a także dworce, lotniska i trasy wjazdowe do Warszawy. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych poważnych incydentów.

  Dodano: 31.08.2014KSP
 • Wygraliśmy wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

  Właśnie zakończył się charytatywny mecz piłki nożnej, w którym rywalizowały ze sobą drużyny gwiazd TVP oraz polskiej Policji. Drużynę telewizyjną poprowadził wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar, natomiast drużynę policyjną do zwycięstwa poprowadził sam Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 30.08.2014KGP Wideo
 • Policjanci uwolnili przetrzymywaną kobietę i dziecko

  Krakowscy Policjanci szybko i sprawnie uwolnili kobietę i dziecko, którzy byli przetrzymywani w jednym z mieszkań na Podgórzu w Krakowie

  Dodano: 30.08.2014Kraków
 • Budowa nowych obiektów policyjnych w Małopolsce

  Budowa nowych obiektów policyjnych w Małopolsce

  Programem standaryzacji jednostek Policji realizowany jest w całym kraju. W Małopolsce powstaną dwa nowe obiekty - Komisariat Policji w Trzebini oraz Komenda Powiatowa Policji w Miechowie.

  Dodano: 29.08.2014Kraków , Miechów, Trzebinia
 • Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniących się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 29.08.2014Lublin Wideo
 • Przechwycony tytoń i zlikwidowana linia produkcyjna

  Blisko 700 kg nielegalnego tytoniu, dwaj zatrzymani mężczyźni i zlikwidowana linia do produkcji tytoniu - to efekt wspólnych działań przeprowadzonych 27 sierpnia w Szczecinie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Izby Celnej i Centralnego Biura Śledczego. Wartość zajętego towaru szacuje się na przeszło 330 tys. złotych.

  Dodano: 29.08.2014Szczecin
 • Wpadki plantatorów konopi indyjskich

  Krakowscy policjanci zlikwidowali dwie profesjonalnie prowadzone plantacje, zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz gotowy już susz marihuany. Z kolei nowotarscy „kryminalni” zabezpieczyli konopie, z których można było wytworzyć około kilogram narkotyku.

  Dodano: 29.08.2014
 • Zmagania policyjnych psów służbowych

  Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji. Wczoraj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2014. Podczas zwodów psy muszą wykazać się nie tylko karnością, ale również doskonale poradzić sobie z torem przeszkód i tropieniem śladów ludzi.

  Dodano: 29.08.2014Lublin Wideo
 • Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

  Zatrzymany za udział w zmowie przetargowej

  Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zwalczający korupcję zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w zmowie przetargowej. Zatrzymany usłyszał zarzut wejścia porozumienie z prezydentem miasta i doprowadzenia w ten sposób do zwycięstwa jego firmy budowlanej w przetargu na realizację zespołu budynków socjalnych. To ciąg dalszy sprawy korupcji we władzach Zawiercia.

  Dodano: 29.08.2014Katowice Wideo
 
 

Kategorie