Aktualności

 • Jerzy Owsiak dziękuje Policji

  Był czas, kiedy siły policyjne, nie tylko z województwo lubuskiego, intensywnie pracowały na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom XX Przystanku Woodstock. Teraz przychodzi czas podziękowań dla służb, które podczas tegorocznej edycji festiwalu ze swych zadań wywiązały się profesjonalnie, czyniąc go najbezpieczniejszym w swej nadodrzańskiej historii. Na ręce I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Sebastiana Banaszaka, prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, złożył podziękowania wszystkim biorącym udział w zabezpieczeniu tej imprezy policjantom.

  Dodano: 18.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Oszuści wyłudzali mieszkania

  Policjanci z łódzkiego zarządu Centralnego Biura Śledczego we współpracy z Prokuratur Rejonową Łódź- Bałuty zatrzymali 8 osób związanych z biurem obrotu nieruchomościami , które zajmowało się m.in. procederem wyłudzania mieszkań od osób starszych, zniedołężniałych czy też schorowanych ,znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Wstępne zarzuty dotyczą 13 pokrzywdzonych i ich lokali o łącznej wartości co najmniej miliona złotych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 5 osób , w tym kierowników zorganizowanej grupy przestępczej ,skierowano wnioski o tymczasowe areszty. Dzisiaj sąd podejmie decyzje.

  Dodano: 18.09.2014Łódź
 • Koniec końców przychodzi ponieść zasłużoną karę

  Lipnowscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 33-latka, za którym Sąd Okręgowy we Włocławku wydał list gończy. Mężczyzna jest oskarżony o udział w grupie przestępczej trudniącej się kradzieżami z włamaniem do samochodów na terenie kilku miejscowości naszego województwa.

  Dodano: 18.09.2014Bydgoszcz
 • Przyłapany na gorącym uczynku

  Nie udało mu się skraść ani auta, ani przedmiotów w nim znajdujących się, bo patrol prewencji z komisariatu Toruń Śródmieście skutecznie mu to uniemożliwił, przyłapując włamywacza na gorącym uczynku. Kryminalni dodatkowo udowodnili zatrzymanemu 23-latkowi kradzież pięciu rowerów. Teraz może mu grozić do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.09.2014Bydgoszcz
 • Policjanci OPP ratowali poszkodowanego w wypadku drogowym

  Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jadąc do pracy zatrzymali się by udzielić pomocy przedmedycznej motocykliście poszkodowanemu w wypadku drogowymRanny mężczyzna przetransportowany został do szpitala. Dalsze czynności w sprawie zaistniałego wypadku prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności zdarzenia.

  Dodano: 18.09.2014Kraków
 • Oferowali do sprzedaży bilety na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej

  Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwa dokonywane poprzez sieć internetową. Sprawcy na portalu społecznościowym oferowali do sprzedaży różne przedmioty w tym m.in. bilety wstępu na mecze siatkówki rozgrywane przez naszą reprezentację w ramach Mistrzostw Świata, czy też na koncerty. Straty wynikające z przestępczego procederu, powstałe na szkodę różnych osób z terenu całego kraju, szacuje się na chwilę obecną na kwotę, co najmniej ponad 70 tys. złotych. Dwie z zatrzymanych osób, decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.

  Dodano: 18.09.2014Wrocław Wideo
 • Zatrzymani kolejni handlarze narkotyków

  Białostoccy policjanci wspierani przez antyterrorystów oraz funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Nie były to pierwsze zatrzymania do tej sprawy. Mundurowi w sumie zatrzymali już 13 osób i zabezpieczyli łącznie ponad 500 gramów amfetaminy, blisko 600 gramów marihuany i tabletki ekstazy.

  Dodano: 18.09.2014Białystok
 • Dolnośląski policjant najlepszym trenerem sztuk walki na Mistrzostwach Świata K-1 w Londynie

  W dniach 12 - 14 września 2014 r. w Londynie odbyły się Mistrzostwa Świata K-1. Oficer legnickiej komendy - nadkom. Zbigniew Prych otrzymał od organizatorów Złoty Medal dla najlepszego trenera mistrzostw. W zawodach uczestniczyło 250 sportowców z całego świata. Wszyscy zawodnicy trenowani przez policjanta, którzy wystartowali w mistrzostwach, wywalczyli złote medale w swoich kategoriach wagowych.

  Dodano: 18.09.2014Wrocław
 • Napadli na kuriera - usłyszeli zarzuty

  Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie został powiadomiony o rozboju. Z relacji napadniętego mężczyzny wynikało, że nieznani mu sprawcy obezwładnili go gazem i próbowali ukraść przewożoną przesyłkę kurierską. Policjanci już następnego dnia wytypowali i zatrzymali trzech sprawców, którymi okazali się mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego w wieku od 18 do 22 lat. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 18.09.2014Poznań
 • Porozumienie z "AMBER Alert Europe"

  Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński oraz p. Frank Hoen, prezes fundacji „AMBER Alert Europe”, podpisali porozumienie o współpracy w zakresie przeciwdziałania uprowadzeniom dzieci.

  Dodano: 18.09.2014KGP
 • Sprawca kradzieży samochodu zatrzymany po pościgu

  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, współpracując z policjantami z Oławy zatrzymali po pościgu mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież samochodu o wartości blisko 200 tys. złotych. Policjanci odzyskali również skradzione auto. Wobec mężczyzny, który już usłyszał w tej sprawie zarzuty, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

  Dodano: 18.09.2014Wrocław
 • Zatrzymani 2 godziny po włamaniu

  Policjanci z Olesna odzyskali ponad 28 000 złotych, skradzionych podczas włamania do jednego ze sklepów w tym mieście. Do zatrzymania podejrzewanych doszło już dwie godziny po zgłoszeniu przestępstwa. Trzej zatrzymani w tej sprawie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 14 i 16-latek odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

  Dodano: 18.09.2014Opole Wideo
 • Opolscy antyterroryści ćwiczyli metody jednostek specjalnych

  Antyterroryści z Opola ćwiczyli metody postępowania z rannymi w strefie działań wojennych, między innymi w przypadku otrzymania rany postrzałowej. Zajęcia trwały trzy dni i odbyły się pod nadzorem żołnierza z jednostki specjalnej w Lublińcu.

  Dodano: 18.09.2014Opole
 • Areszty i zatrzymania za handel narkotykami

  Praca gorzowskich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową oraz Prokuratury Rejonowej i Okręgowej w Gorzowie Wlkp. pozwoliła na zatrzymanie 6 osób i przedstawienie im łącznie 16 zarzutów. Troje z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Osoby te ze sprzedaży amfetaminy i marihuany, których wartość szacuje się na ponad 110 tysięcy złotych, uczyniły sobie stałe źródło dochodów. To blisko 5 tysięcy pojedynczych działek handlowych. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Areszt za napad na 14-latka

  Policjanci z północnopraskiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o napad na nieletniego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy na ulicy napadli na 14-latka, przewrócili go na ziemię, kopali i bili pięściami, a następnie zabrali telefon komórkowy. Artur M. i Michał L. trafili do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego, obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Michał L. będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy.

  Dodano: 18.09.2014KSP Wideo
 • Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe

  Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe

  Na polecenie Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe publikujemy wyrok w sprawie III K 669/10.

  Dodano: 18.09.2014
 • Dzień pracy policjantów z lotniska

  W Warszawie oprócz dobrze znanych Komend Rejonowych Policji funkcjonują także komisariaty specjalistyczne. Zajmują się one stołecznym metrem (Komisariat Metra), koleją (Komisariat Kolejowy), Wisłą (Komisariat Rzeczny Policji i lotniskiem (Komisariat Portu Lotniczego). Dzisiaj przedstawiamy fotoreportaż pokazujący jeden dzień pracy policjantów z Komisariatu Policji Portu Lotniczego w Warszawie.

  Dodano: 18.09.2014KSP
 • Grudziądzki policjant niósł znicz otwierający VI Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Belgii

  Policjant z Grudziądza reprezentował Polską Policję w Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa, podczas VI Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Belgii. Sierż. szt. Wojciech Noculak od 20 lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i jest jednym z założycieli organizacji "Bieg z Pochodnią" w Polsce.

  Dodano: 17.09.2014Bydgoszcz
 • Zatrzymany za przestępstwo seksualne wobec 8-miesięcznej dziewczynki

  Nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić 37-letniemu Jackowi S., którego zatrzymali policjanci z Elbląga, pod zarzutem innej czynności seksualnej wobec 8-miesięcznej dziewczynki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i odpowie za swój czyn przed sądem. Dziecko przebywa w szpitalu. Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

  Dodano: 17.09.2014Olsztyn
 • Bójka w oku kamery

  W niedzielę 14 września policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w bójce. To zasługa skoordynowanych działań Policji i operatora monitoringu miejskiego. Pierwszy radiowóz na miejsce zdarzenia przyjechał w ciągu 2,5 minuty. Podejrzanym za udział w bójce godzi do 3 lat więzienia.

  Dodano: 17.09.2014Poznań Wideo
 • Policja zatrzymuje kolejne prawa jazdy

  Pierwsze dwa tygodnie września przyniosły kolejne zatrzymane prawa jazdy nieodpowiedzialnym kierowcom. Lubuscy policjanci w kilkunastu przypadkach odstąpili od ukarania mandatem sprawców wykroczeń i skierowali wniosek do sądu. Za jakie przewinienia można stracić prawo jazdy?

  Dodano: 17.09.2014Gorzów Wlkp.
 • Zarzuty za sprzedaż niebieskich tabletek

  Aktem oskarżenia przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego zakończyło się prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie postępowanie. Mężczyzna usłyszał ponad 1500 zarzutów sprzedaży leku, który nie został dopuszczony do legalnej sprzedaży na terenie Polski. Zatrzymanemu grozi teraz nawet 2 lata więzienia.

  Dodano: 17.09.2014Poznań
 • Pościg za piratką drogową

  Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji po pościgu zatrzymali piratkę drogową, która szaleńczą jazdą narażała siebie, swoje dzieci i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i wyliczyli, że złamała kilkadziesiąt przepisów, „zbierając” 100 punktów karnych.

  Dodano: 17.09.2014Kraków Wideo
 • Poszukiwany mężczyzna, który podaje się za prokuratora

  Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poszukują mężczyzny podejrzanego o oszustwa i płatną protekcję. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieście. Poszukiwany dokonując przestępstw na terenie kraju, przedstawia się jako prokurator lub inny funkcjonariusz państwowy i oferuje możliwość załatwienia różnych urzędowych spraw w zamian za pieniądze.

  Dodano: 17.09.2014Wrocław
 • Policjanci wystartowali w Mistrzostwach Polski MTB

  Głogowscy policjanci wystartowali w Mistrzostwach Polski MTB, które zgromadziły dużą liczbę miłośników rowerów górskich i biegaczy. W trakcie maratonu rozegrano również Mistrzostwa Polski Policjantów.W wyścigu MTB, w kategorii policjantek zwyciężyła mł. asp. Monika Tuczyńska, która zajęła I miejsce w zawodach rowerowych oraz III miejsce w biegu na dystansie 4 kilometrów.Na trasie biegu, w klasyfikacji ogólnej III miejsce zajął również mł. asp. Marcin Kędzierski.

  Dodano: 17.09.2014Wrocław
 • Pieniądze z rozboju ukryła pod bielizną

  Już po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 36-letnim mężczyźnie. Mundurowi odzyskali większość skradzionych pieniędzy. Połowę odzyskanej kwoty mieli przy sobie dwaj mężczyźni, którzy dokonali rozboju, a drugą połowę znalazła policjantka przeszukująca ich 15-letnią współtowarzyszkę. Nieletnia pieniądze schowała pod bielizną.

  Dodano: 17.09.2014Lublin
 • CBŚ zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów

  Ponad 2 miliony podrabianych papierosów i 3 tony krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP i Pomorskiej Służby Celnej w nielegalnej fabryce w okolicach Kartuz. Policjanci zatrzymali 7 osób, w tym 4 obywateli Macedonii.

  Dodano: 17.09.2014CBŚ Wideo
 • Trwają zmagania o tytuł najlepszego w Małopolsce dzielnicowego

  Trwają eliminacje do VII Ogólnopolskiego Finału Zawodów „Dzielnicowy Roku 2014”, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 13 – 15 października br.

  Dodano: 16.09.2014Kraków
 • Zaczęło się od kolizji po alkoholu, potem był staranowany radiowóz, ucieczka i finał w policyjnym areszcie

  Suwalscy policjanci po pościgu zatrzymali 3 pijanych mężczyzn, którzy uciekając bmw z miejsca kolizji drogowej rozbili inne auto i staranowali policyjny radiowóz. Ścigani porzucili swój uszkodzony pojazd, ucieczkę kontynuowali pieszo. Jednego z nich w zaroślach wytropił policyjny pies służbowy – pozostali próbowali skryć się w domu. Teraz wszyscy trzeźwieją w policyjnym areszcie, a funkcjonariusze z Suwałk ustalają ich role w nocnym zajściu.

  Dodano: 16.09.2014Białystok
 • Szkoła ewakuowana po pożarze- ćwiczenia służb w Lipkach Wielkich

  Ćwiczebny alarm w Zespole Szkół w Lipkach Wielkich spowodowany był pożarem tej placówki. Po zarządzonej przez dyrektora szkoły ewakuacji czynności swe wykonywali strażacy oraz policjanci wspólnie z przedstawicielami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczniowie tej placówki pokazali, że w przypadku realnego zagrożenia pożarem budynku, są przygotowani na szybkie opuszczenie miejsca zagrożenia z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

  Dodano: 16.09.2014Gorzów Wlkp.
 
 

Kategorie