Aktualności

 • Pijany kierowca z dwoma sądowymi zakazami wiózł poszukiwanego

  Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez świdnickich policjantów ruchu drogowego, a który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zważając na orzeczone już wobec niego dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Jak by tego było mało, w skontrolowanym samochodzie policjanci znaleźli też mężczyznę poszukiwanego przez prokuraturę, który jechał autem jako pasażer.

  Dodano: 28.02.2015Wrocław Świdnica
 • Tymczasowy areszt dla podejrzanych o napad na mężczyznę – pobili go do nieprzytomności i okradli

  Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozić może dwóm mężczyznom podejrzanym o rozbój, a ustalonym i zatrzymanym przez złotoryjskich policjantów. Sprawcy wspólnie napadli i pobili do nieprzytomności pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu pieniądze i telefony komórkowe. Wobec obu podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty, sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

  Dodano: 28.02.2015Wrocław Złotoryja
 • Policjanci przechwycili nielegalny tytoń

  Ponad 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy wykryli i zabezpieczyli ryccy policjanci. Kontrabanda przechowywana była w samochodzie 22-letniej mieszkanki powiatu lubelskiego. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

  Dodano: 28.02.2015Lublin
 • Zatrzymany za napad rabunkowy na sklep z pistoletem w ręku – podejrzany trafił do policyjnego aresztu

  Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie podejrzanemu o napad rabunkowy na sklep, a zatrzymanemu przez lubińskich policjantów. Sprawca wszedł do jednej z placówek handlowych i grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, ukradł pieniądze z kasy. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna posłużył się pistoletem zabawką, zabranym wcześniej dziecku, którym się opiekował. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o napad rabunkowy na sklep, z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Zatrzymany, to 30 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Lubin. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

  Dodano: 28.02.2015Wrocław
 • Ponad kilogram marihuany nie trafi na rynek

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o uprawę, posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Do zatrzymania podejrzanych doszło w miejscowości Borów Kolonia na terenie województwa lubelskiego. To już kolejna w ostatnim czasie duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzona przez mazowieckich policjantów.

  Dodano: 28.02.2015Radom
 • Handlarz amfetaminą wpadł w ręce policjantów – razem z nim zarzuty o przestępstwa narkotykowe usłyszały jeszcze dwie inne osoby

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności, grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie i handel amfetaminą, a zatrzymanemu przez milickich policjantów. W mieszkaniu zatrzymanego, oprócz narkotyków, funkcjonariusze zabezpieczyli też woreczki do pakowania środków odurzających oraz wagę do ich porcjowania. Oprócz dilera, w ręce policjantów wpadli też dwaj inni mężczyźni, u których znaleziono amfetaminę i marihuanę. Wszyscy zatrzymani, za przestępstwa narkotykowe, odpowiedzą teraz przed sądem.

  Dodano: 28.02.2015Wrocław Milicz
 • Zatrzymani w związku ze śmiertelnym potrąceniem

  Kierowca toyoty śmiertelnie potrącił przechodzącą przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak białostoccy policjanci w związku z tym wypadkiem szybko ustalili i zatrzymali pięć osób, z których czworo było pijanych. Wszyscy noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz funkcjonariusze ustalają, kto kierował pojazdem oraz pozostałe okoliczności tej sprawy.

  Dodano: 27.02.2015Białystok
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 58-letniej kobiety

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach w nocy 26 lutego odnaleźli zwłoki zaginionej 58-letniej mieszkanki Obornik. Podejrzenia policjantów i prokuratora oraz zgromadzony materiał dowodowy wskazują na możliwy udział jej męża w spowodowaniu śmierci kobiety. Od wyników sekcji zwłok zależy, jakie i kiedy usłyszy on zarzuty.

  Dodano: 27.02.2015Poznań
 • Chciał popełnić samobójstwo w górach. Znaleźli go i uratowali policjanci

  Zakopiańscy policjanci uratowali życie 31-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo w górach. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do szpitala na obserwację.

  Dodano: 27.02.2015Kraków
 • Wpadł oszust poszukiwany listem gończym od 17 lat

  Dzięki ścisłej współpracy i stałej wymianie informacji pomiędzy krakowskimi policjantami a funkcjonariuszami z Płońska (woj. mazowieckie, zatrzymano oszusta, który przez 17 lat poszukiwany był listem gończym.

  Dodano: 27.02.2015Kraków
 • Policjanci doskonalili technikę jazdy

  Białostoccy policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu techniki jazdy radiowozem. Podczas szkolenia mundurowi omawiali także zasady prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółową diagnostykę aut.

  Dodano: 27.02.2015Białystok Wideo
 • Oświadczenie MSW i Policji w sprawie publikacji "Gazety Wyborczej"

  W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nie działała żadna tajna grupa wykonująca czynności w tzw. aferze podsłuchowej. Ponadto informujemy, że Policja, w tym Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, nie prowadziła żadnych czynności wobec szefów służb wymienionych w treści artykułu.

  Dodano: 27.02.2015
 • Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

  Czujność policjantów podczas kontroli drogowej pozwoliła na ujawnienie i zabezpieczenie kontrabandy. 120 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przechwycili funkcjonariusze z Ostrołęki. Mundurowi z Radomia zatrzymali auto, w którym przewożono ponad 5 tysięcy sztuk tzw. samoróbek, a policjanci z Zamościa przechwycili blisko 2 tysiące paczek papierosów.

  Dodano: 27.02.2015Radom , Lublin
 • Podsumowanie działań Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach w 2014 r.

  26 lutego 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach poświęcone podsumowaniu działalności Fundacji w roku 2014. Zebranie prowadził Przewodniczący Rady nadinsp. Władysław Padło. W spotkaniu wzięli udział członkowie Rady: insp. w st. spocz. Maciej Sławiński oraz podinsp. w st. spocz. Andrzej Żwański. Na podsumowanie posiedzenia przybył Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, który podziękował Radzie, Zarządowi, a także, za ich pośrednictwem, wszystkim wolontariuszom działającym na rzecz Fundacji.

  Dodano: 27.02.2015KGP
 • Areszt dla podpalacza

  Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna po wtargnięciu do mieszkania 65-letniej kobiety najpierw pobił ją, a następnie podpalił mieszkanie i zbiegł. Jak ustalili śledczy, rudzianin działał z zamiarem pozbawienia życia. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

  Dodano: 27.02.2015Katowice
 • Chciał się zastrzelić, uratowali go policjanci

  Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z Koziegłów uratowany został 51-latek, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał się zastrzelić. Stróże prawa w ostatniej chwili wyrwali mu broń i nie doszło do tragedii. Desperat jest już pod opieką lekarzy.

  Dodano: 27.02.2015Katowice
 • Poszukiwany ENA wpadł podczas legitymowania

  Policjanci z III komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 37-letniego obywatela Bułgarii, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł, bo zachowywał się podejrzanie gdy zobacztł patrol Policji. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany od 2013 roku przez bułgarski wymiar sprawiedliwości za kradzieże z włamaniem. Dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

  Dodano: 27.02.2015Lublin
 • Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie przystani kajakowej

  Motorówki, kajaki, jacht motorowy to tylko niektóre z przedmiotów, jakie spłonęły w czasie pożaru przystani kajakowej w Opolu. Straty mogą wynosić ponad 300 tys. złotych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali już 52-latka podejrzanego o ten czyn. Za takie przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.02.2015Opole
 • Usłyszeli 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów

  Mogli wyłudzić nawet 43 krótkoterminowe pożyczki na ponad 20 tysięcy złotych. Zdaniem śledczych, próbowali nielegalnie uzyskać kolejnych kilkadziesiąt kredytów. 7 osób zajmujących się tym procederem usłyszało w sumie 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów, za co może im grozić nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 27.02.2015Opole
 • Sprzedawali biżuterię z podrobionymi znakami towarowymi

  Poznańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji na terenie Poznania ujawnili sprzedaż biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi. Mimo że nie była to oryginalna biżuteria sprzedawano ją w cenie od 400 do 10 tys. złotych. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

  Dodano: 27.02.2015Poznań
 • Uroczyste otwarcie komendy w Kłobucku

  Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Kłobucka, Burmistrza Kłobucka, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 26.02.2015Katowice Wideo
 • Poszukiwania osób mogących mieć związek z zabójstwem 17-latki

  Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poszukuje osób mogących mieć związek z zabójstwem 17-letniej Agaty. Jej ciało znaleziono 22 lutego 2015 roku w parku brzeźnieńskim w Gdańsku (ul. Krasickiego), w okolicy toru dla rolkarzy.

  Dodano: 26.02.2015Gdańsk
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

  Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali w poniedziałek, 23 lutego, mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmierci 54-letniego mieszkańca gminy Raszków. Zwłoki mężczyzny znaleziono dzień wcześniej na polu przy drodze gruntowej.

  Dodano: 26.02.2015Poznań
 • Odnaleziono poszukiwaną 72-latkę

  Policjanci, wraz ze strażakiem z OSP, odnaleźli poszukiwaną od wczoraj 72-letnią mieszkankę powiatu sochaczewskiego. Kobieta całą noc spędziła w lesie. Na szczęście znaleziono ją całą i zdrową. W trwającej od wczoraj akcji brali udział policjanci, strażacy, psy tropiące, jak również wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt do poszukiwań, między innymi śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

  Dodano: 26.02.2015Radom
 • Działania policjantów i prokuratury w związku z zabójstwem 17-latki

  Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Oliwie prowadzą intensywne działania w związku z zabójstwem młodej kobiety. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Gdańsku Brzeźnie. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął decyzję o powołaniu specjalnej grupy najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy pracują przy tej sprawie.

  Dodano: 26.02.2015Gdańsk
 • Odbierał pieniądze od oszukanych metodą na wnuczka – został zatrzymany

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali kuriera, który odbierał pieniądze od starszych osób oszukanych metodą „na wnuczka”. 22-latek usłyszał już 51 zarzutów oszustwa lub usiłowania oszustwa, za które odpowie przed sądem. Za oszustwo grozi mu 8 lat więzienia.

  Dodano: 26.02.2015Białystok
 • Nocna przejażdżka samochodem zakończyła się za kratami więzienia

  Poszukiwany listem gończym mieszkaniec Bydgoszczy odpowie za przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna wpadł w ręce bydgoskiej „drogówki”. Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 26.02.2015Bydgoszcz
 • Policja poszukuje oszustów

  Policjanci poszukują osób, które, oferując sprzedaż ciągnika rolniczego, wyłudziły od mieszkańca Podkarpacia 41 tys. złotych. Na potrzeby przestępstwa sprawcy "stworzyli" specjalne pomieszczenie, udające kantor wymiany walut. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.02.2015Kraków
 • To byli oszuści, a nie policjanci

  Kryminalni z Bielan zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwo metodą „na policjanta”. Dzięki interwencji funkcjonariuszy starsza kobieta nie straciła wszystkich oszczędności. Mężczyźni próbowali wyłudzić ponad 15 tysięcy złotych. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.02.2015KSP
 • Poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej – zatrzymany

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 48-latka, który od kilkunastu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Został zatrzymany na terenie Łodzi.

  Dodano: 26.02.2015Szczecin
 
 

Kategorie