Aktualności

 • CBŚ: Rozbito zorganizowaną polsko-czeczeńską grupę przestępczą zajmującą się wymuszeniami haraczy i siłowym odzyskiwaniem długów

  Policjanci CBŚ pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która stosując przemoc i groźby zajmowała się wymuszeniami haraczy i nielegalnym odzyskiwaniem wierzytelności. Z ustaleń śledczych wynika, że jej członkowie, będący czołowymi zawodnikami popularnego klubu MMA w Olsztynie, mogli działać od kilku lat na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Grupy realizacyjne zatrzymały na terenie Olsztyna i Warszawy w sumie cztery osoby. Wśród nich znalazł się 33-letni Czeczen poszukiwany przez Interpol za zabójstwo. Cała czwórka została tymczasowo aresztowana.

  Dodano: 22.08.2014CBŚ , Olsztyn Wideo
 • Pieniądze z przestępstw popełnionych za granicą trafiały do Polski

  Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali przy jednym ze śródmiejskich banków 34-letniego obywatela Ghany. Mężczyzna podejrzewany jest o wypłaty środków finansowych pochodzących z przestępstw popełnionych w innych krajach.

  Dodano: 22.08.2014KSP
 • Areszty za fałszowanie pieniędzy

  Za fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu odpowiedzą przed sądem młodzi mężczyźni ustaleni i zatrzymani przez radomskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy, który służył zatrzymanym do tego przestępczego procederu. Jak ustalono, podejrzani płacili fałszywkami w małych sklepach na terenie powiatu radomskiego. Czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

  Dodano: 22.08.2014Radom
 • Policjanci zatrzymali podpalacza

  Policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca woj.kujawsko-pomorskiego, który w miejscowości Wielki Garc w gminie Pelplin podpalił dom jednorodzinny. Mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzuty. Za spowodowanie zdarzenia zagrażającemu życiu i zdrowi osób grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.08.2014Gdańsk
 • Zatrzymany z kilogramem amfetaminy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. 57-latek przewoził ponad kilogram amfetaminy. Wpadł na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. 21 sierpnia został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 22.08.2014Poznań Wideo
 • Kilkanaście zarzutów za kradzieże z włamaniem i narkotyki

  Zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających usłyszał 29-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który włamywał się do samochodów, garaży i sklepów. Mężczyznę zatrzymali kołobrzescy funkcjonariusze. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.08.2014Szczecin
 • Zatrzymany za znęcanie się nad zwierzętami

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Gostyniu zatrzymali mieszkańca gminy Pępowo pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami. Rolnik od kilku miesięcy głodził swoje bydło. Jedna z krów musiała zostać uśpiona przez weterynarza, drugą udało się uratować. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

  Dodano: 22.08.2014Poznań
 • Przewoził kontrabandę - wpadł po pościgu

  Krakowscy policjanci po pościgu zatrzymali 61-latka, który w samochodzie przewoził blisko 4800 sztuk papierosów oraz krajankę tytoniową bez akcyzy. W toku dalszych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 85 tys.sztuk papierosów i ponad 50 kg krajanki. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 134 tys. złotych.

  Dodano: 22.08.2014Kraków
 • Nowy komisariat w Wesołej

  Wprawdzie termin oddania do użytku tej inwestycji przewidziano na 2015 rok, ale służby logistyczne Komendy Stołecznej Policji robią wszystko, aby jeszcze w tym roku oddać do użytku nowy, większy i nowocześniejszy Komisariat Policji w dzielnicy Warszawa Wesoła. Pozwoli to w przyszłości znacznie podwyższyć komfort pracy policjantów.

  Dodano: 22.08.2014KSP
 • Policjanci przejęli przemyt 20 kg bursztynu

  Policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili nielegalny przewóz ponad 20 kilogramów bursztynu wartego około 40 tysięcy złotych. Podczas przeszukań zabezpieczyli kolejne 180 kilogramów bursztynu i około 170 tysięcy dolarów w gotówce.

  Dodano: 22.08.2014Rzeszów
 • Wyprzedzał na przejściu, nagranie przesłał świadek

  Policjanci ustalają, kto kierował samochodem zarejestrowanym przez jednego z kierowców podczas niebezpiecznego manewru na jednej z podkarpackich dróg. Kierowca musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy i wizytą w sądzie, do którego trafi wniosek o ukaranie. Nagranie tego "wyczynu" świadek przesłał mailem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

  Dodano: 22.08.2014Rzeszów Wideo
 • Zlikwidowana duża plantacja konopi indyjskich

  Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z większych w tym roku plantacji konopi indyjskich. 2600 krzewów zostanie zniszczonych. To kolejna realizacja wymierzona w przestępczość narkotykową w Małopolsce.

  Dodano: 22.08.2014Kraków Wideo
 • Policjanci odzyskali skradzione na terenie Danii pojazdy

  Policjanci zabezpieczyli dwie przyczepy kempingowe i nissana navarę o wartości około 200 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów, obie przyczepy zostały skradzione pod koniec lipca na terenie Danii. Nissan navara posiadał ślady ingerencji w obrębie pola VIN, a właściciele posesji nie posiadali żadnych dokumentów samochodu. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.08.2014Lublin Wideo
 • Policjanci CBŚ zatrzymali narkotykowego kuriera

  Policjanci CBŚ zatrzymali na przejściu granicznym w Świecku mężczyznę, który usiłował przemycić z Niemiec narkotyki. W pojeździe, którym przekraczał granicę, znaleziono niemal 7 kilogramów marihuany, której wartość oszacowano na ok. 140 tys. złotych.

  Dodano: 22.08.2014CBŚ , Gorzów Wlkp.
 • Kolejna plantacja zlikwidowana przez CBŚ

  Ponad 4 kilogramy marihuany, 180 krzewów konopi i sprzęt do uprawy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 22.08.2014CBŚ , Katowice Wideo
 • Bez przerwy wakacyjnej – kolejny konwój osób pozbawionych wolności

  Pod eskortą polskich policjantów, na pokładach dwóch samolotów wojskowych CASA, powróciło do kraju 36 poszukiwanych, którzy za granicą ukrywali się przed organami ścigania. Drogą lotniczą w I półroczu 2014 roku sprowadzono już do Polski 629 osób pozbawionych wolności.

  Dodano: 22.08.2014KGP Wideo
 • Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

  Chełmscy kryminalni zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Na początku tygodnia mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że w jednym z chełmskich hoteli podłożony został ładunek wybuchowy. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Chełma, w przeszłości ponad 100 razy notowany za różne przestępstwa. Młodzieniec został dziś doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 22.08.2014Lublin
 • Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych w małopolskim garnizonie Policji

  Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz przebywa z dwudniową wizytą w Małopolsce. Spotyka się z kierownictwem małopolskiej Policji oraz policjantami i pracownikami, a także odwiedza jednostki Policji, w których prowadzone są inwestycje m.in. z funduszu programu standaryzacji.

  Dodano: 21.08.2014Kraków
 • Warszawa: zderzenie dwóch autobusów i osobowego mercedesa

  Przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Anielewicza w Warszawie zderzyły się dwa przegubowe autobusy i osobowy mercedes. Cztery osoby zostały ranne. Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczają miejsce wypadku i ustalają jego przyczyny.

  Dodano: 21.08.2014KSP
 • Patrol konny w łódzkim parku

  Od 31 lipca 2014 roku w każdy czwartek, na terenie parku im. Piłsudskiego w Łodzi, można spotkać patrol konny policji. W skład patrolu wchodzą funkcjonariusze wraz z końmi z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Ich zadaniem jest pilnowanie ładu i porządku na terenie parku oraz terenach do niego przyległych. Wspierają oni funkcjonariuszy prewencji pełniących służbę na tym terenie.

  Dodano: 21.08.2014Łódź
 • Policjanci rozbili grupę włamywaczy

  Kryminalni z Krapkowic zakończyli postępowanie przeciwko grupie działającej na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Zatrzymali 5 podejrzanych, którzy łącznie usłyszeli 41 zarzutów włamań, kradzieży, paserstwa oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Straty, jakie mężczyźni spowodowali swoją przestępczą działalnością, sięgają 70 tys. złotych. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 21.08.2014Opole
 • Policjant uratował życie turyście

  Słupski policjant dzięki szybkiej reakcji uratował życie turyście z Warszawy. Mężczyzna użądlony przez pszczoły stracił przytomność i doznał wstrząsu anafilaktycznego. Świadkowie zdarzenia wezwali karetkę pogotowia omyłkowo podając błędne miejsce zdarzenia. Przypadkowo przejeżdżający tamtędy mł.asp. Marcin Trzaskuś z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ułożył mężczyznę w pozycji bezpiecznej, nadzorował czynności życiowe i sprawnie sprowadził na miejsce ratowników medycznych. Wdzięczny za uratowanie życia turysta złożył podziękowania na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

  Dodano: 21.08.2014Gdańsk
 • Policjantka na urlopie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

  Swoim dostawczym volkswagenem kierował mając ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymała go będąca na urlopie dzielnicowa z Głogówka. Policjantka zabrała mu kluczyki, później o wszystkim zawiadomiła dyżurnego Policji. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

  Dodano: 21.08.2014Opole
 • Seryjni włamywacze zatrzymani

  Puławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię włamań do różnych obiektów na terenie Nałęczowa i okolic. Do przestępstw doszło w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, a straty jakie spowodowali podejrzani to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Zatrzymani to dwaj bracia. Obydwaj byli już wielokrotnie karani za kradzieże, włamania i rozboje. W ubiegłym roku opuścili zakład karny. Starszy z braci spędził w zakładach karnych około 12 lat, młodszy prawie 8 lat. 40-latek na wniosek Policji został wczoraj aresztowany na 2 miesiące. Dzisiaj sąd zadecyduje o losie jego młodszego brata.

  Dodano: 21.08.2014Lublin
 • Podejrzany o handel podrabianymi elektronarzędziami w rękach policjantów

  Ostrołęccy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Słowacji w czasie, gdy ten proponował klientom jednego ze sklepów zakup podrabianych elektronarzędzi. Funkcjonariusze zabezpieczyli wkrętarki, młoty oraz ponad 100 naklejek z nazwami znanych producentów sprzętu mechanicznego.

  Dodano: 21.08.2014Radom
 • Rowerowy patrol ratuje życie

  Policjanci gorzowskiej komendy, którzy na rowerach pilnowali porządku w mieście, uratowali życie mężczyzny. Po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce i podjęli resuscytację. Uratowany trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 21.08.2014Gorzów Wlkp.
 • Patrole na wodzie

  Zielonogórscy policjanci przez całe wakacje dbają o bezpieczeństwo również na wodach. Na odcinku Odry w okolicy Cigacic oraz na rzece Obra w każdy weekend pojawiają się patrole policjanta z ratownikiem WOPR.

  Dodano: 21.08.2014Gorzów Wlkp.
 • Napadł z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP współpracując z policją niemiecką, za pośrednictwem Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP, zatrzymali w miejscowości Herne ukrywającego się od 2 lat Krzysztofa P. 27-latek był poszukiwany Europejskimi Nakazami Aresztowania i listami gończymi za napad z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej. Jego wspólnik, Bartłomiej L., został zatrzymany pod koniec czerwca br. Policjanci namierzyli go kiedy poruszał się swoim samochodem trasą w okolicach Elbląga w kierunku Gdańska.

  Dodano: 21.08.2014CBŚ , Olsztyn
 • Włamał się, sterroryzował domowników i okradł

  Policjanci z Elbląga zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna najpierw miał włamać się do domu małżeństwa, sterroryzować przedmiotem przypominającym broń, a na koniec okraść z kosztowności i gotówki. Sąd zadecydował o jego trzymiesięcznym areszcie. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.08.2014 Wideo
 • Pijany traktorzysta wjechał w drzwi sklepu

  Po krótkim pościgu włoszczowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując ciągnikiem rolniczym, wjechał w drzwi wejściowe sklepu spożywczego. Okazało się również, że zatrzymany 35 – latek nie posiada uprawnień do kierowania, a ciągnik - wymaganych dokumentów. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.08.2014Kielce
 
 

Kategorie