Aktualności

 • Prawie 200 kg nielegalnego tytoniu w garażu

  Policjanci ze Słupska zabezpieczyli blisko 200 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 60-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 120 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

  Dodano: 30.03.2015Gdańsk Wideo
 • Policjanci odzyskali skradzioną z muzeum złotą palmetkę

  Poznańscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży złotej palmetki datowanej na X – XI wiek. Przedmiot skradziony został z jednej z gablot z Pracowni Rezerwatu Archeologicznego w Poznaniu. Drogocenna palmetka powróciła już do muzeum. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży mienia o szczególnym znaczeniu dla kultury.

  Dodano: 30.03.2015Poznań
 • Zlikwidowali plantację i zabezpieczyli pół kilograma marihuany i amfetaminę

  Zabezpieczanie ponad pół kilograma marihuany i 20 gramów amfetaminy, zlikwidowanie uprawy konopi wraz z profesjonalnym sprzętem potrzebnych do ich produkcji, to efekt skutecznych działań policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby.

  Dodano: 30.03.2015Radom
 • Podszywając się pod pracownice NFZ okradły starszego mężczyznę

  Kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności grozić może dwóm kobietom ustalonym i zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów, a które okradły starszego mężczyznę. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych. Oszustki przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia i zaproponowały pokrzywdzonemu refundację leków. Pod tym pretekstem weszły do mieszkania. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymane mają na koncie więcej podobnych czynów.

  Dodano: 30.03.2015Wrocław
 • Mężczyzna zatrzymany w sprawie zabójstwa, trafił do policyjnego aresztu

  Policjanci z Jeleniej Góry ustalili i zatrzymali mężczyznę, który może odpowiedzieć za zabójstwo. Zatrzymany wspólnie z pokrzywdzonym najpierw pił alkohol, a później doszło między nimi do sprzeczki i szarpaniny, która miała tragiczny finał. Efektem była śmierć 30 - latka. Teraz drugiemu z mężczyzn grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Ostatecznie o treści zarzutu zadecyduje prokurator prowadzący śledztwo.

  Dodano: 30.03.2015Wrocław
 • Podejrzani o oszustwa "na wnuczka" zatrzymani na gorącym uczynku

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, współpracując z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji Toruniu w minioną środę w Kędzierzynie Koźlu zatrzymali na gorącym uczynku do oszustwa metodą „na wnuczka” 17-letnią mieszkankę Łodzi i 68-letniego mieszkańca Wrocławia. Nastolatce dodatkowo zarzucili udział dwóch innych oszustwach, które miało miejsce w październiku i grudniu na terenie Torunia. Teraz obojgu grozi do 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.03.2015Bydgoszcz Wideo
 • 27-latek podejrzany o zabójstwo

  Policjanci z Nysy zatrzymali 27-latka podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Opole
 • Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

  Policjanci z Komisariatu Poznań Stare Miasto rozbili zorganizowana grupę przestępczą, która na przestrzeni kilku ostatnich lat kradła w Polsce, Niemczech i Danii z galerii handlowych różnego rodzaju odzież. Następnie towar był sprzedawany paserom. Spowodowali straty na minimum ćwierć miliona złotych. Zatrzymano 6 osób. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im nawet 15 lat więzienia.

  Dodano: 30.03.2015Poznań Wideo
 • 42 firmy oszukane w "chemicznym przekręcie"

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 25-latka podejrzanego o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy. W prowadzonym pod nadzorem prokuratury postępowaniu zarzuty usłyszały też dwie kobiety - organizatorki przekrętu.

  Dodano: 30.03.2015Katowice
 • Internetowy oszust usłyszał ponad 28 zarzutów

  28 zarzutów usłyszał 26-letni oszust internetowy zatrzymany przez policjantów z rudzkiej „trójki”. Mężczyzna wyłudzał sprzęt elektroniczny na portalach ogłoszeniowych na podstawie sfałszowanych potwierdzeń przelewu. Sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

  Dodano: 30.03.2015Katowice
 • Udowodnili mu m.in. handel mefedronem i amfetaminą

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielanie i posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy podejrzanym ponad 60 gramów amfetaminy, sprzęt służący do porcjowania zabronionych substancji oraz przedmioty będące zastawem za środki odurzające. Jak ustalili policjanci, 29-latek przez ostatnich kilka miesięcy sprzedał blisko kilogram mefedronu za co najmniej 45 tys. złotych.

  Dodano: 30.03.2015Olsztyn
 • Papierosy, tytoń i alkohol z kontrabandy

  Zabezpieczenie ponad 4 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 17 kg tytoniu oraz blisko 200 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia, to wynik pracy bielańskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Janusz S. naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 100 tys. zł. 55-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015KSP Wideo
 • Narkotyki w mieszkaniu i samochodzie

  Ponad 50 g marihuany oraz blisko 110 g amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Część narkotyków odnaleziona została podczas kontroli samochodu. Amfetaminę zabezpieczono w domu 29-letniego kierowcy auta. Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna kierował pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Lublin
 • Ponad kilogram marihuany w mieszkaniu 31-latka

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli w mieszkaniu 31-latka ponad 1 kg marihuany. Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, to pierwsze konsekwencje prawne jakie już spotkały mężczyznę. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Szczecin Wideo
 • Podejrzani o nielegalną uprawę konopi

  Na gorącym uczynku nielegalnej uprawy konopi indyjskich kryminalni z Głubczyc zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Policjanci zabezpieczyli plantację z 13 sadzonkami tej rośliny oraz 410 gramów suszu ziela konopi. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

  Dodano: 30.03.2015Opole
 • Gala PaT we Wrocławiu

  We Wrocławiu odbyła się gala inaugurująca program "Profilaktyka a Ty", połączona z utworzeniem młodzieżowej wrocławskiej grupy PaT. Gala była okazją do wystawienia premiery spektaklu edukacyjno-profilaktycznego Izy Rękawek „Sekret” oraz do przeprowadzenia działania PaT/M.

  Dodano: 30.03.2015KGP
 • Pół roku bezwzględnego więzienia i roczny zakaz stadionowy dla kibica, który podniósł rękę na policjanta

  Pół roku więzienia i rok bez możliwości oglądania meczów swojej drużyny na terenie całego kraju, to konsekwencje, jakie poniósł 32-latek. Kompletnie pijany kibic olsztyńskiej drużyny tuż przed sobotnim meczem pomiędzy drużynami OKS Stomil Olsztyn – Widzew Łódź podniósł rękę na umundurowanego funkcjonariusza. Maciej M. został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, do którego się przyznał.

  Dodano: 30.03.2015Olsztyn
 • Odnaleźli 31-latkę i jej pięciomiesięcznego synka

  Kilkudziesięciu puławskich policjantów ponad 2 godziny szukało 31-letniej kobiety i jej pięciomiesięcznego dziecka. Mieszkanka Puław po konflikcie rodzinnym opuściła mieszkanie zabierając swojego syna. Zaginiona z dzieckiem została odnaleziona w jednym z puławskich hoteli. Miała 2 promile alkoholu w organizmie.

  Dodano: 30.03.2015Lublin
 • Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  Dzięki reakcji innych kierowców udało się zatrzymać nietrzeźwego 30-latka, który samochodem przewoził dziesięciomiesięcznego syna. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Z kolei w Gostyninie w trakcie policyjnej akcji trzeźwość został zatrzymany kierowca autobusu, który miał blisko 0,7 promila w organizmie.

  Dodano: 30.03.2015Radom
 • Policjanci uratowali mężczyznę – zdążyli w ostatniej chwili

  Podjęte przez jaworskich policjantów działania uratowały życie mężczyźnie, który grożąc popełnieniem samobójstwa odjechał swoim samochodem w nieznanym kierunku. Najpierw funkcjonariusze na poboczu krajowej „3” natrafili na jego pojazd, a chwilę później w pobliskim lesie odnaleźli desperata. Policjanci zdążyli z pomocą dosłownie w ostatniej chwili, uwalniając go z pętli. Po udzieleniu pierwszej pomocy, przywrócili mężczyźnie czynności życiowe.

  Dodano: 30.03.2015Wrocław
 • Prawie półtora litra krwi dziennie od policjantów

  Już ponad 130 litrów krwi oddali w tym roku policjanci i pracownicy Szkoły Policji w Słupsku. W ciągu trwającej cały rok akcji dawcy chcą zebrać 700 litrów krwi na przypadający w tym roku jubileusz 70-lecia słupskiej Szkoły Policji.

  Dodano: 30.03.2015SP Słupsk
 • Konserwy z fasolką, flaczkami i bigosem, a w środku narkotyki

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 61 - letniego mężczyznę, który przemycał narkotyki w konserwach opisanych m.in. jako flaczki czy bigos. Narkotyki miały trafić do Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Decyzją sądu, smakosz tradycyjnej polskiej kuchni, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za próbę przemytu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015CBŚP , Warszawa
 • Zabezpieczone nielegalne oprogramowanie

  Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie dokonali przeszukania w jednej z firm na terenie Koszalina. Zabezpieczyli tam nośniki zawierające nielegalne oprogramowanie o wartości nie mniejszej niż 110 tysięcy złotych.

  Dodano: 30.03.2015Szczecin
 • Rozbita kolejna grupa przestępcza. Policjanci odzyskali TIR-a skradzionego metodą "na policjanta"

  Małopolscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców napadu rabunkowego na kierowcę tira metodą "na policjanta", do którego doszło na początku marca w Krakowie. Czterej podejrzani mieszkańcy Wrocławia usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju, pozbawienia wolności osoby, krótkotrwałego zaboru pojazdu przy użyciu przemocy oraz podszywania się pod policjanta. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności

  Dodano: 30.03.2015Kraków Wideo
 • Członkowie grupy „Wariata” podejrzani o podpalenie samochodów w Gdańsku

  Policjanci CBŚP oraz KWP w Gdańsku przeprowadzili kolejną realizację w śledztwie prowadzonym przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej Damiana W. ps. Wariat. Tym razem cztery osoby usłyszały zarzuty podpalenia w Gdańsku 8 samochodów różnych marek, których wartość oszacowana została na kwotę ponad 260 tysięcy złotych.

  Dodano: 30.03.2015CBŚP , Gdańsk Wideo
 • Bezpieczna Wielkanoc

  Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełniących wtedy służbę to jednak czas intensywnej pracy. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.

  Dodano: 30.03.2015
 • Policjanci uratowali z pożaru 13 osób

  Trzech dzielnicowych z VIII Komisariatu w Łodzi jadąc w kierunku ulicy Szarej zauważyło kłęby dymu wydobywające się z jednej z kamienic, z okien na trzecim piętrze. Policjanci natychmiast podjechali pod posesję i ewakuowali z płonącego budynku 13 osób. Żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń.

  Dodano: 29.03.2015Łódź
 • Wykorzystując trudną sytuację życiową poszkodowanych – pozbawiali ich dorobku całego życia

  Funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji, działając na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie zatrzymali 6 osób, którym przedstawione zostały zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu czynów polegających na dokonywaniu oszustw związanych z pozbawieniem osób pokrzywdzonych przysługujących im tytułów prawnych do lokali.

  Dodano: 28.03.2015Szczecin
 • Konferencja z udziałem przedstawicieli CBŚP w ramach projektu ISEC

  "Wzmocnienie Współpracy Organów Ścigania w Zwalczaniu Zorganizowanej Przestępczości" - pod takim tytułem odbyła się w Kownie trzydniowa Konferencja, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji mł. insp. Rafał Derlatka.

  Dodano: 27.03.2015CBŚP
 • Motocyklista pędził drogą krajową 229 km/h

  Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jadąc motocyklem krajową 94 przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 140 km/h. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez nieodpowiedzialnego kierowcę, funkcjonariusze skierowali sprawę o ukaranie do sądu. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.

  Dodano: 27.03.2015Wrocław
 
 

Kategorie