Aktualności

 • Stołeczni policjanci odnaleźli cenną księgę

  Oficjalne przekazanie odnalezionej i zabezpieczonej przez stołecznych kryminalnych zabytkowej księgi nastąpiło dziś w Białej Sali Pałacu Mostowskich. Wolumin z zapisami przychodów i rozchodów dłużników Akcyjnego Towarzystwa Handlowego z roku 1915 trafi do Archiwum Państwowego w Warszawie.

  Dodano: 24.11.2014KSP
 • Zatrzymany mężczyzna posiadał blisko kilogram marihuany - trafił do aresztu

  Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali mężczyznę zamieszanego w proceder uprawy konopi indyjskich oraz wytwarzania narkotyków w znacznej ilości. W trakcie przeszukania zabezpieczyli blisko kilogram gotowego narkotyku. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 24.11.2014Kraków
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

  21 listopada w Poznaniu doszło do zabójstwa 47-letniej kobiety. W zaledwie kilka godzin od ujawnienia zwłok poznańscy policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. 53-letni mieszkaniec Poznania usłyszał prokuratorski zarzut dokonania zabójstwa oraz jego usiłowania. Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

  Dodano: 24.11.2014Poznań
 • Policjanci uratowali ludzkie życie

  Prowadzona przez stargardzkich policjantów reanimacja kobiety, która chwilę wcześniej utraciła wszystkie czynności życiowe, pozwoliła utrzymać ją przy życiu aż do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Dla mundurowych z Nieetatowej Grupy Wsparcia to sytuacja może i niecodzienna, ale z pewnością niezaskakująca.

  Dodano: 24.11.2014Szczecin
 • Nowy Oficer Łącznikowy w Berlinie

  Oficjalna zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego polskiej policji w Niemczech. Od 24 listopada 2014 r. funkcję tę pełni podinsp. Wiesław Gom. Lubuski oficer od 2008 r. kierował działaniami polskich policjantów w Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku. Pod koniec ubiegłego roku wygrał konkurs na nowe stanowisko, potwierdzając swoje wysokie kwalifikacje.

  Dodano: 24.11.2014Gorzów Wlkp.
 • Szajka zatrzymana na gorącym uczynku kradzieży auta

  Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem sprawcom w wieku od 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży mazdy. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, bo ich przestępcze działanie zauważyli patrolujący miasto policjanci. Wśród zatrzymanych jest też 16-latek, który za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Trzej dorośli usłyszeli zarzuty, a dwaj z nich trafili tymczasowo do aresztu. Kryminalni już wiedzą, że to nie pierwsza ich kradzież.

  Dodano: 24.11.2014Bydgoszcz
 • Poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami

  Prawie pół tysiąca porcji amfetaminy zabezpieczyli policjanci z referatu antynarkotykowego w Bielsku-Białej wspólnie ze śledczymi z bielskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano 30-letniego dilera poszukiwanego listem gończym. W czasie kontroli mężczyzna posługiwał się dokumentami obcokrajowca i udawał, że nie rozumie języka polskiego.

  Dodano: 24.11.2014Katowice , CBŚP Wideo
 • Policja coraz skuteczniejsza w walce z przestępczością

  Aż 69,6 proc. Polaków uważa Policję za skuteczną, 72,4 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, 76,9 proc. badanych czuje się bezpiecznie, spacerując w swojej okolicy po zmroku. Policja jest skuteczna, a Polacy czują się bezpiecznie – to wyniki Polskiego Badania Przestępczości.

  Dodano: 24.11.2014KGP
 • Operacja „SILVER SABRE”

  W dniach 19 – 21.11.2014 r. na terenie Kosowa przeprowadzono międzynarodowe ćwiczenia zgrywające sił; policji kosowskiej, KFOR-u oraz międzynarodowej policji EULEX-u, reprezentowanej przez Jednostkę Specjalną Polskiej Policji.

  Dodano: 24.11.2014KGP
 • Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o przestępstwa finansowe

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby, podejrzane o „pranie brudnych pieniędzy”. 46-letnia Beata P. oraz 24-letni obywatel Nigerii z trzech różnych kont zamierzali wypłacić w sumie ponad milion dolarów. Pieniądze pierwotnie w ramach rozliczeń między firmami miały trafić z Europy Zachodniej na Bliski Wschód. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.11.2014KSP
 • Ratowali życie

  Sierżant Mariusz Bedynek ze strzeleckiej policji skutecznie pomógł ofiarom wypadku drogowego. Policjant z pomocą innych osób wydobył zakleszczoną w rozbitym samochodzie kobietę. Z komory silnika wydobywały się kłęby dymu. Istniało realne zagrożenie, że pojazd stanie w płomieniach. Zdecydowana i profesjonalna reakcja policjanta oraz świadków zdarzenia być może uratowała życie poszkodowanej w wypadku kobiecie.

  Dodano: 24.11.2014Opole
 • Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy

  Blisko 5300 paczek papierosów bez akcyzy i ponad 23 kilogramy liści tytoniu zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w Suwałkach. Zatrzymali również 32-latka, do którego należał nielegalny towar. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

  Dodano: 24.11.2014Białystok
 • Zatrzymany pod zarzutem sutenerstwa

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z nierządu. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, Wiesław S. od pewnego czasu zaczął zmuszać ją do uprawiania nierządu, nie rozliczał się z nią w uzgodniony wcześniej sposób, a kiedy kobieta odmówiła dalszej współpracy, groził jej pozbawieniem życia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.11.2014KSP
 • Zakończenie 3. edycji projektu dla Mołdawii

  W dniach 18-19 października br. w Warszawie odbyło się spotkanie polsko-mołdawskie, podsumowujące realizację projektu szkoleniowego pt. "Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości". Projekt był realizowany od 2012 roku w ramach programu współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Polska Pomoc”.

  Dodano: 24.11.2014KGP
 • Zatrzymani w pościgu, zaraz po kradzieży

  Policjanci z Drezdenka zatrzymali w czwartek, 20 listopada, dwóch mieszkańców gminy Dobiegniew. Mężczyźni są podejrzani o kradzież osobowego citroena. Jeden z zatrzymanych odpowie również za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, w chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

  Dodano: 24.11.2014Gorzów Wlkp.
 • Sprzedali narkotyki za 2 mln złotych – zostali zatrzymani

  Policjanci zatrzymali 12 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń pilskich kryminalnych mężczyźni w latach 2012 – 2014 wprowadzili do obrotu ok. 80 kg amfetaminy i marihuany, 10 tys. tabletek ekstazy, 1 kg kryształków MDMA, 0,5 kg kokainy oraz kilkadziesiąt gramów cracku - wszystko o łącznej wartości blisko dwóch milionów złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, grozi im nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 24.11.2014Poznań Wideo
 • Policjanci ujawnili dziuplę samochodową

  Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego uzyskali informację o dziupli samochodowej. Jak ustalili, w jednym z garaży na terenie gminy Leszno miała znajdować się toyota. Pojazd został skradziony kilka dni wcześniej w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci zatrzymali właściciela posesji oraz mężczyznę, który wynajął garaż. Obaj usłyszeli już zarzut paserstwa. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

  Dodano: 24.11.2014KSP
 • Policjant z pasją do szybowców

  Aspirant Piotr Kondraciuk - zawodowo policjant Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Polkowicach, a prywatnie pilot szybowcowy. Od lat konsekwentnie realizuje swoją pasję. Ma na swoim koncie 450 godzin nalotu i ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest posiadaczem „Złotej Odznaki Szybowcowej z jednym diamentem", a w 2014 roku uzyskał uprawnienie instruktora szybowcowego. Jak sam mówi, nie ma piękniejszego zajęcia niż latanie. Ono daje wolność i niesamowite wrażenia.

  Dodano: 23.11.2014Wrocław
 • Niedawno opuścili zakład karny, a teraz napadli na mężczyznę – policjanci zatrzymali podejrzanych

  Policjanci z Chojnowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej dokonali rozboju na mieszkańcu tego miasta. Sprawcy napadli na mężczyznę i zabrali pieniądze oraz telefon komórkowy. Jak się okazało - obaj niedawno opuścili zakład karny. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 22.11.2014Wrocław
 • Policjanci poszukują 15-letniego Wiktora

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole prowadzą poszukiwania zaginionego chłopca, który oddalił się ze szpitala i do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

  Dodano: 22.11.2014Wrocław
 • Oświadczenie w sprawie działań Policji w siedzibie PKW

  Policjanci zatrzymali 12 osób, które mimo wielokrotnych apeli administratora obiektu i Policji nie opuściły siedziby PKW. Do zdarzenia doszło dnia 20 listopada br. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do jednostek Policji, gdzie przeprowadzane są z nimi czynności procesowe w związku z naruszeniem miru domowego. Czynności te prowadzone są w trybie przyspieszonym, co oznacza, że skierowanie do sądu wniosków o rozpoznanie następuje w ciągu 48 godzin od momentu zatrzymania.

  Dodano: 21.11.2014KSP
 • Ogólnopolska konferencja nt. kultury organizacyjnej w służbach mundurowych

  Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, kadra dowódcza polskiej Policji, przedstawiciele służb mundurowych, ludzie nauki oraz wielu gości wzięło udział w konferencji „Kultura organizacyjna w służbach mundurowych”. Przedsięwzięcie zorganizowała Policja przy współpracy Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych.

  Dodano: 21.11.2014Poznań
 • Suwalscy policjanci zatrzymali 8 poszukiwanych

  W wyniku działań suwalskich policjantów, w niektórych przypadkach wspartych międzynarodową współpracą Policji, od dzisiaj, 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zacznie odbywać karę pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.11.2014Białystok
 • Konferencja ,,Różnorodność w praktyce – cudzoziemcy w relacjach urzędowych”

  Wczoraj w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach przy ul. Rynek 3 odbyła się ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Pro Humanum. Patronat nad konferencją objęli: Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba oraz Komendant Wojewódzki Policji Świętokrzyskiej nadinsp. Jarosław Szymczyk.

  Dodano: 21.11.2014Kielce
 • Policjanci zabezpieczyli 32 nielegalne automaty do gry

  Wspólna akcja policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Krakowie skierowana przeciwko hazardowi doprowadziła do zabezpieczenia aż 32 nielegalnych automatów do gry. Postępowania wyjaśni kto organizował nielegalne gry i kto tym samym poniesie konsekwencje prawne. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Krakowie.

  Dodano: 21.11.2014Kraków
 • Doskonalenie obsługi videorejestratorów

  Policjanci ruchu drogowego świętokrzyskiej Policji w ciągu kilku ostatnich dni wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu w zakresie obsługi videorejestratorów. Funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę, wykorzystując nieoznakowane pojazdy na trasach regionu, dzięki takim praktycznym treningom, mogą jeszcze efektywniej wykonywać swoją pracę. Tego rodzaju szkolenie i w takiej formie zostało przeprowadzone po raz pierwszy w kraju.

  Dodano: 21.11.2014Kielce Wideo
 • Policjanci zatrzymali pirata w ciężarówce – mężczyzna stracił prawo jazdy

  Kierowca ciężarówki odpowie przed sądem za wykroczenia, których dopuścił się na drodze krajowej nr 25, w powiecie oleśnickim. Policjanci z drogówki zatrzymali mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na zakazie, na łuku drogi. Ta brawurowa jazda odbywała się na mokrej jezdni i podczas gęstej mgły, znacznie ograniczającej widoczność. Funkcjonariusze wystąpią również do sądu z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 21.11.2014Wrocław Wideo
 • Nocne działania policjantów prewencji i ruchu drogowego

  Pięć osób zatrzymanych, kilkadziesiąt interwencji i skontrolowanych pojazdów, to częściowe efekty nocnej akcji, jaką przeprowadzili lubińscy policjanci, a w której uczestniczyło 70 funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. W działaniach uczestniczyli też funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy oraz policjanci z Kompanii Adaptacji Zawodowej.

  Dodano: 21.11.2014Wrocław Wideo
 • Konwój zatrzymanych z Wielkiej Brytanii

  Pod eskortą polskich policjantów przetransportowano z Wielkiej Brytanii 47 osób poszukiwanych za różne przestępstwa - rozboje, pobicia, kradzieże, oszustwa, przestępstwa narkotykowe i seksualne. To pierwszy lotniczy konwój zbiorczy w tym roku zrealizowany samolotem wojskowym Hercules. Od stycznia do października 2014 r. do Polski sprowadzono już 1016 osób w 357 konwojach.

  Dodano: 21.11.2014KGP Wideo
 • Ukradli 12 ton książek wartych 100 tys. złotych

  Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 18-54 lat podejrzanych o kradzież około 12 ton książek wartych 100 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy sprzedali książki w skupie makulatury za 1000 złotych. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.11.2014Gdańsk
 
 

Kategorie