Aktualności

 • Policjanci z Kartuz poszukują zaginionej dziewczyny z dzieckiem

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach poszukują 17-letniej zaginionej Bernadety Baranowskiej. Dziewczyna 23 kwietnia br. około godziny 8 wyszła z domu w Barwiku (gm. Przodkowo) wraz ze swoim ośmiomiesięcznym dzieckiem i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania. O zaginięciu Policję powiadomiła matka dziewczyny.

  Dodano: 24.04.2015Gdańsk
 • Odpowiedzą za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

  Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszą dwaj mieszkańcy Nowego Dworu. 31- i 34-latek zostali zatrzymani przez policjantów z Fordonu. Mężczyźni zabili psa i wrzucili do studni kanalizacyjnej. Zwierzę miało związane łańcuchem przednie łapy. Za to przestępstwo ustawa o ochronie zwierząt przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2015Bydgoszcz
 • Dolnośląscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

  Policjanci pionu kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę z powiatu trzebnickiego, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości środków farmaceutycznych w postaci sterydów,a także metamfetaminę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował nimi poprzez Internet. Ponadto w domu wynajmowanym przez zatrzymanego ujawniono profesjonalną uprawę konopi. W sumie zabezpieczono 20 roślin w różnych fazach wzrostu i susz roślinny, z którego można było uzyskać ponad 2 tysiące porcji handlowych. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 24.04.2015Wrocław
 • Rowerowy patrol ratuje życie

  Po raz kolejny gorzowscy policjanci na rowerach potwierdzili swój profesjonalizm. Legitymowany przez nich mężczyzna nagle zasłabł i zaczął się dusić. Policjanci szybko i skutecznie udzielili pierwszej pomocy i przekazali 39-latka pogotowiu.

  Dodano: 24.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Msza za pomordowanych i poległych policjantów

  W czwartek, 23 kwietnia 2015 roku o godz. 12.00 w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu odbyła się pierwsza w historii msza w intencji wszystkich poległych i pomordowanych w latach 1939-1945 policjantów, w szczególności przedwojennego Województwa Pomorskiego. Chcieliśmy tym samym wspólnie podjąć dzieło, aby wzorem innych województw, udokumentować i upamiętnić policyjnych bohaterów tamtego okresu.

  Dodano: 24.04.2015Bydgoszcz
 • Antyterroryści na zaporze

  Taktyka działań antyterrorystycznych na wodzie, współdziałanie sterników jednostek pływających i pilotów policyjnego śmigłowca, sposoby ewakuacji zakładników, prowadzenie działań szturmowych z wykorzystaniem łodzi i helikoptera - to główne zagadnienia ćwiczeń zorganizowanych przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Rzeszowie.

  Dodano: 24.04.2015Rzeszów Wideo
 • Sprawca oszustw kredytowych usłyszał zarzuty

  Wolsztyńscy kryminalni udowodnili mieszkańcowi Dolnego Śląska wyłudzenie około 90 pożyczek z instytucji finansowych, które zaciągał wykorzystując dane personalne innych osób. Mężczyzna został zatrzymany dzięki kilkumiesięcznej pracy policjantów, którzy w październiku ubiegłego roku zajęli się tą sprawą. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2015Poznań
 • Policjanci odzyskali samochód wraz z towarem o wartości ponad 100 tys. złotych

  Radzyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa sprintera. Samochód załadowany był środkami ochrony roślin. Łączna wartość pojazdu i ładunku oszacowana została na 110 tys. złotych. 43-letni złodziej trafił do policyjnego aresztu, a pojazd do właściciela.

  Dodano: 24.04.2015Lublin
 • Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł - 2015”

  VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 24.04.2015Wrocław
 • Sprzedawali olej smarowy jako napędowy

  Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami z Izby Celnej we Wrocławiu, udaremnili nielegalny obrót wewnątrzunijny wyrobami ropopochodnymi. Stróże prawa zabezpieczyli 40 tys. litrów oleju smarowego, który sprzedawany był w naszym kraju jako olej napędowy. W wyniku przestępczej działalności, Skarb Państwa został narażony na straty sięgające ponad 8 milionów złotych.

  Dodano: 24.04.2015Katowice
 • Gorzowianka nie dała się oszukać

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 21-latka podejrzanego o próbę oszustwa. Młody mężczyzna, przy asyście swoich kolegów podających się za prokuratora i policjanta, próbował zdobyć 10 tysięcy złotych. Za to zachowanie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Siłą wciągnęli do samochodu, wywieźli do lasu i pobili

  Policjanci z lubelskiej drogówki oraz VII komisariatu zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18-39 lat, którzy odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni przed kilkoma dniami siłą wciągnęli 24-latka do samochodu, wywieźli do lasu i pobili. Sprawcy chcieli w ten sposób zmusić go do wydania im pełnomocnictwa do konta bankowego. Trzech podejrzanych zostało już aresztowanych przez sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci analizują sprawę pod kątem popełnianych przestępstw gospodarczych.

  Dodano: 24.04.2015Lublin Wideo
 • Krakowscy policjanci wymierzyli kolejny cios w podziemie narkotykowe

  Policjanci z VI komisariatu w Krakowie zatrzymali cztery osoby powiązane z podziemiem narkotykowym. Śledczy podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 2 tysiące porcji marihuany o łącznej wadze ponad 2 kg. To już kolejne skuteczne uderzenie wymierzone w przestępczość narkotykową.

  Dodano: 24.04.2015Kraków
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

  Wspólne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Grupy Mobilnej 3 Izby Celnej z Poznania doprowadziły do wyeliminowania kolejnego miejsca, w którym odbywała się nielegalna produkcja krajanki tytoniu. Straty, na które narażono Skarb Państwa to blisko pół miliona złotych.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP , Poznań Wideo
 • Policyjni jeźdźcy zdali egzamin

  W ostatnich dniach policjanci z Katowic i Poznania pomyślnie zdali egzaminy, które sprawdzały koni oraz jeźdźców w zakresie I i II stopni atestu. Pozytywna ocena oznacza gotowość do służby w najbardziej niebezpiecznych warunkach.

  Dodano: 24.04.2015Katowice Poznań
 • Ochotnicy dla Kielc – program wolontariatu w Policji

  Komenda Miejska Policji w Kielcach we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Rodzinie oraz Diecezjalnym Centrum Wolontariatu rozpoczyna realizację Programu pilotażowego Ochotnicy Dla Kielc - pierwszego w Polsce wolontariatu w Policji. Program realizowany jest we współpracy z Policją z Wielkiej Brytanii.

  Dodano: 24.04.2015Kielce
 • Funkcjonariusze CBŚP ujawnili amunicję z II wojny światowej

  Policjanci CBŚP ujawnili i zabezpieczyli pociski oraz granaty moździerzowe z okresu II wojny światowej. Wyeksplorowana w mazowieckim lesie amunicja została przekazana żołnierzom z patrolu saperskiego. Zostanie zneutralizowana na pobliskim poligonie.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP Wideo
 • Pseudokibice powiązani z ruchem neonazistowskim zatrzymani w Białymstoku

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 8 pseudokibiców, którzy odpowiedzialni są m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i organizowanie tzw. ustawek w latach 2010-2014. Jest to kolejny etap sprawy, w której prokuratorskie zarzuty usłyszały już 52 osoby. Podejrzani usłyszeli także zarzuty propagowania faszystowskiego ustroju państwa i nawoływania do nienawiści.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP , Białystok
 • 16 kilogramów KHAT – ujawnili policjanci CBŚP w Lublinie

  Kolejny sukces funkcjonariuszy lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 16 kilogramów KHAT – u.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP , Lublin Wideo
 • "Łowcy cieni" - kolejne sukcesy

  Policjanci z "Wydziału Pościgowego" Centralnego Biura Śledczego Policji po raz kolejny wykazali się intuicją i sprytem. Tym razem w ich ręce wpadli Tomasz R., ps. Morgan", Artak M. oraz Rafał K. - mężczyźni, którzy, obawiając się odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, próbowali się ukrywać przed organami ścigania. Bezskutecznie.

  Dodano: 24.04.2015CBŚP Wideo
 • Odpowie za rozbój i zgwałcenie

  Łódzcy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzewanego o rozbój i zgwałcenie kobiety zajmującej się od pewnego czasu przydrożną prostytucją. Mężczyzna miał wywieźć ją w głąb lasu, sterroryzować nożem, skraść kilkaset złotych i zgwałcić. Zatrzymanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Śledczy będą analizować, czy mężczyzna nie dopuścił się podobnych przestępstw na terenie kraju.

  Dodano: 23.04.2015Łódź
 • Zatrzymani za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich

  Małopolscy policjanci zlikwidowali kolejną nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczyli 84 sadzonki konopi indyjskich. Zarzut posiadania narkotyków, uprawy konopi indyjskich oraz kierowania samochodem, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów, usłyszał jeden z dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kluczewskich policjantów. Drugi – zarzut posiadania narkotyków.

  Dodano: 23.04.2015Kraków
 • Pijany kierowca wyeliminowany z ruchu, kilkadziesiąt ujawnionych przekroczeń prędkości – to efekty policyjnych działań „Prędkość”

  Ostródzcy policjanci na drogach powiatu prowadzili działania „Prędkość”. Tym razem kilkudziesięciu kierowców przekonało się, że przekraczanie prędkości jest nie tylko niebezpieczne, ale i nieopłacalne. Podczas jednej z kontroli „wpadł” też nietrzeźwy kierowca. Doszło również do niebezpiecznej sytuacji, w której volkswagen wyjechał na „czołówkę” z nieoznakowanym radiowozem.

  Dodano: 23.04.2015Olsztyn Wideo
 • Podejrzany o kradzież samochodu dostawczego wpadł po pościgu transgranicznym

  W wyniku współpracy niemieckich i polskich policjantów w ręce funkcjonariuszy ze Zgorzelca wpadł mężczyzna podejrzany o liczne kradzieże. Do zatrzymania doszło po pościgu transgranicznym za skradzionym samochodem. Podejrzanego, który porzucił auto, odnalazł pies tropiący. Na posesji mężczyzny policjanci znaleźli też inne przedmioty pochodzące z kradzieży. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 23.04.2015Wrocław
 • Prawie 2 tysiące działek narkotyków nie trafi na rynek

  Policjanci z rudzkiej „piątki” zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. 22-latek został zatrzymany na gorącym uczynku podczas transakcji. W ręce stróżów prawa wpadła również jego żona i klient, który zakupił od niego marihuanę. Kryminalni przejęli prawie 2 tysiące działek dilerskich różnych narkotyków.

  Dodano: 23.04.2015Katowice
 • Policjanci zdążyli z pomocą

  Telefon od taksówkarza do dyżurnego Policji w Przemyślu pomógł uratować mężczyznę, który prawdopodobnie chciał odebrać sobie życie. Mężczyznę zaniepokoiło zachowanie klienta, którego wiózł do podmiejskiego lasu. Policjanci odnaleźli 71-latka. Był półprzytomny i wymagał pomocy medycznej.

  Dodano: 23.04.2015Rzeszów
 • Areszt dla kolejnego podejrzanego o oszustwo metodą "na policjanta"

  Policjanci z wolskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie z bielańskimi funkcjonariuszami zatrzymali Kazimierza C. 49-latek wpadł w zorganizowaną przez policjantów zasadzkę, kiedy przyszedł do banku odebrać 70 tysięcy złotych. Dzięki funkcjonariuszom część gotówki została odzyskana, a mężczyzna, który może mieć na swoim koncie znacznie więcej takich czynów, usłyszał już zarzuty.

  Dodano: 23.04.2015KSP
 • Nakłaniał do prostytucji, kierował groźby i udzielał narkotyków

  Zarzuty nakłaniania do prostytucji, udzielania środków odurzających oraz kierowania gróźb karalnych usłyszał 25-latek, którego zatrzymali mokotowscy policjanci, zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Trafił on w ręce funkcjonariuszy zaraz po tym, jak pokrzywdzona 20-latka zdecydowała się opowiedzieć o tym, co ją spotkało. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

  Dodano: 23.04.2015KSP
 • Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany

  Poszukiwany ENA przez brytyjski wymiar sprawiedliwości 31-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce lubelskich policjantów. Mężczyzna poszukiwany był w związku z przestępstwami, których 8 lat temu dokonał w Wielkiej Brytanii. Poszukiwanego namierzyli i zatrzymali na terenie jednej z lubelskiej siłowni policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wkrótce Sąd Okręgowy w Lublinie zadecyduje o jego ekstradycji.

  Dodano: 23.04.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 11 kg amfetaminy

  Ponad 11 kilogramów amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w jednym z garaży w Lublinie policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wraz z nielegalnym towarem wpadł 32-letni mężczyzna. Wartość hurtowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 300 tys. zł. To kolejna już w tym roku tak duża realizacja policjantów z KMP w Lublinie.

  Dodano: 23.04.2015Lublin Wideo
 
 

Kategorie