Aktualności

 • "Bezpieczny Stadion 2014"

  Dzisiaj w Targach Kielce o bezpieczeństwie meczów piłkarskich Komendant Główny Policji generalny inspektor Marek Działoszyński rozmawiał z Prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Dyskusja była elementem Konferencji "Bezpieczny Stadion". W przedsięwzięciu tym uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, PZPN i Ekstraklasy.

  Dodano: 30.10.2014Kielce Wideo
 • Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi

  30 października 2014 roku na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowej siedziby I Komisariatu obsługującego teren Śródmieścia Łodzi. Nowa siedziba będzie dostosowana do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

  Dodano: 30.10.2014Łódź
 • Spada liczba napadów

  Ostatnie lata to widoczny spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia - w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny. Policja jest skuteczna w walce z przestępczością, a Polacy czują się bezpiecznie.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Zatrzymany za zdewastowanie bankomatu

  24-latek mający blisko 3 promile alkoholu w organizmie został zatrzymany przez nyskich policjantów za zdewastowanie bankomatu i drzwi wejściowych banku. Tuż przed zatrzymaniem mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii mężczyzna rzucał w bankomat kamieniami. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Opole
 • Fałszywa wnuczka trafiła do aresztu

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali 26-letnią kobietę, która usiłowała metodą na wnuczka wyłudzić od 74–letniej mieszkanki Augustowa 23 tysiące euro. Wczoraj decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Białystok
 • Wyjaśniona sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu

  Wyjaśniła się sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu. Mężczyzna pomylił samochody wkładając bankową walizkę do samochodu obcej kobiety. Przez kilkanaście godzin trwała policyjna akcja związana z neutralizacją potencjalnego ładunku wybuchowego.

  Dodano: 30.10.2014Kraków
 • Nowe radiowozy dla Policji

  100 milionów złotych zostanie przeznaczonych w budżecie Policji na 2015 rok na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Odnaleziona broń i zatrzymani jej właściciele

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komisariatu Policji w Strawczynie wspomagani przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej z Kielc, zabezpieczyli na terenie jednej z miejscowości w gminie Mniów, trzy jednostki broni oraz amunicję. Dwaj mężczyźni podejrzewani o posiadanie broni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.10.2014Kielce
 • Fałszywy wnuczek zatrzymany

  Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ustalili i zatrzymali 23-letniego Lukasa F. Mężczyzna, działając metodą na wnuczka, wyłudził od mieszkańców Lublina ponad 30 tys. złotych. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do prokuratury. Za oszustwo grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 30.10.2014Lublin Wideo
 • Aresztowany za posiadanie materiałów wybuchowych i narkotyków

  Szczecińscy policjanci ustalili, że mieszkaniec Szczecina posiada znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń policjanci znaleźli nie tylko spore ilości amfetaminy, ale również samodzielnie wykonany ładunek wybuchowy oraz amunicję. 44-latek został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Szczecin
 • Znicz 2014

  W Dniu Wszystkich Świętych jak co roku policjanci ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze będą sprawdzać między innymi stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką się poruszają po drogach. Policjantów nie zabraknie także przy cmentarzach, gdzie będą kierowali ruchem. Apelujemy o rozsądną i odpowiedzialną jazdę – postarajmy się wspólnie zrobić wszystko, aby czarne liczby były jak najmniejsze.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Areszt za usiłowanie zabójstwa

  W połowie października w Ciechanowie, dwaj mężczyźni napadli na 22-latka, który został bardzo dotkliwie pobity, odnosząc bardzo poważne obrażenia. Dwaj sprawcy zbiegli wtedy przed przyjazdem policji, ale zostali zatrzymani kilka dni temu. Zebrany materiał dowodowy pozwoliły przedstawić im zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Radom
 • Oszustwa „na policjanta” – bądźmy szczególnie ostrożni

  Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali 6 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o przemyt z Holandii i sprzedaż znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń śledczych, mężczyźni w latach 2011 – 2012 wprowadzili do obrotu około 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Ku czci ich pamięci…

  Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podczas uroczystego apelu przy asyście kompanii honorowej KWP w Olsztynie odsłonięto tablicę upamiętniającą policjantów, którzy zginęli na służbie w latach 1919-2014 roku broniąc życia, zdrowia i mienia obywateli. Tablicę odsłoniły rodziny ofiar. W uroczystości wzięli udział nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, funkcjonariusze oraz przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i innych instytucji.

  Dodano: 30.10.2014Olsztyn
 • Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

  Policjanci ze Śremu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili dziuplę, w której zabezpieczyli ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nielegalny tytoń należy do 53-letniego mieszkańca Poznania. Naraził on Skarb Państwa na straty w wysokości około 800 tysięcy złotych.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Policjanci udaremnili przemyt tytoniu

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili przemyt wyrobów tytoniowych z Czech do Anglii. Szlak tranzytowy prowadził przez Małopolskę. Zabezpieczono 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie miliona złotych, która przewożona była przez granice tirami, jako wyściółka dla gryzoni.

  Dodano: 30.10.2014Kraków
 • Policjanci ustalili żartownisia

  Brzozowscy policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu o wypadku w Humniskach. Jego „żart” postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe. Na miejsce został skierowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgłaszającym okazał się 11-letni mieszkaniec Humnisk.

  Dodano: 30.10.2014Rzeszów
 • Gen. insp. Marek Działoszyński na Konwencie Marszałków Województw Rzeczpospolitej Polskiej

  W ramach lubelskiego przewodnictwa, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, odbył się Konwent Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas dwudniowych obrad poruszone zostały tematy dotyczące rozwoju polskich województw i miast także w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020. Dzisiaj na konwencie głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.10.2014Lublin
 • Procedura kwalifikacyjna na stanowisko oficera łącznikowego polskiej Policji w Republice Turcji

  Zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji przystępuje do procedury kwalifikacyjnej związanej z wyłonieniem kandydata na stanowisko oficera łącznikowego polskiej Policji w Republice Turcji.

  Dodano: 29.10.2014KGP
 • Akt oskarżenia za handel narkotykami

  Do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko czterem osobom oskarżonym o popełnienie szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli do tej sprawy 2,5 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości około 100 tys. zł., 150 gram marihuany o czarnorynkowej wartości 4,5 tys. zł., oraz zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich.

  Dodano: 29.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Kwiaty i znicze na grobie gen. Marka Papały

  Policjanci, przedstawiciele związków zawodowych i stowarzyszenia emerytów policyjnych uczcili dzisiaj pamięć byłego Komendanta Głównego Policji generała Marka Papały. W imieniu Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora dra Marka Działoszyńskiego hołd zmarłemu oddał Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk. Wśród przybyłych byli również rodzice generała.

  Dodano: 29.10.2014Rzeszów
 • Zarzut zabójstwa i areszt dla 48 – letniej kobiety

  Na trzy miesiące do aresztu trafiła 48 - letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kobieta podejrzana jest o zabójstwo swojego konkubenta. Grozić jej może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.10.2014Kielce
 • Policjant z Opola będący na misji w Kosowie zajął II miejsce w Dancon March

  Policjant z Opola przebywający na misji w Kosowie wziął udział w Dancon March i zajął II miejsce. Sierż. sztab. Aleksander Sobieraj w niespełna 3 godziny pokonał dystans 27 km z 10 kilogramowym ekwipunkiem. Oprócz opolskiego policjanta na stracie zameldowali się mundurowi z Włoch, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Maroka, Turcji czy Szwecji.

  Dodano: 29.10.2014Opole
 • Szef Policji z wizytą w Międzyrzeczu

  Budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu rozpoczęto pod koniec ubiegłego roku. We wtorek teren inwestycji odwiedził Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, który przyglądał się postępom prac na placu budowy.

  Dodano: 29.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Wrocławski policjant już po raz drugi został Mistrzem Polski w Karate Kyokushin

  Złoty medal w kategorii ,,Open Senior +35’’ na XV Mistrzostwach Polski Seniorów Open, które odbyły się w Koszalińskiej Hali Sportów Walki wywalczył podinsp. Wojciech Żmija – funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W tej największej krajowej imprezie karate kyokushin wzięło udział blisko 170 zawodników reprezentujących wszystkie federacje. Podczas zawodów przedstawiciele Polskiego Związku Karate, w uznaniu tegorocznych licznych sukcesów sportowych policjanta powołali go do Polskiej Kadry Narodowej.

  Dodano: 29.10.2014Wrocław
 • Policjanci udaremnili nielegalne składowanie odpadów

  Poznańscy policjanci udaremnili składowanie nielegalnych odpadów na terenie powiatu kościańskiego. Właścicieli dwóch spółek działając na szkodę poznańskiej spółki komunalnej wywozili odpady na pola uprawne. Dokonywanie odzysku odpadów w takich warunkach lub w taki sposób, że zagraża to życiu lub zdrowiu człowieka, jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

  Dodano: 29.10.2014Poznań Wideo
 • Odzyskano 2 skradzione w Belgii samochody

  Policjanci z Suwałk zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że kierujący ciężarówką obywatel Litwy w naczepie przewoził dwa skradzione w Belgii samochody o łącznej wartości blisko 600 tys. złotych. Auta trafiły na parking, a kierowca do policyjnego aresztu.

  Dodano: 29.10.2014Białystok Wideo
 • „Napad na kantor” - to scenariusz ćwiczeń jaworskich policjantów

  13.00, dyżurny jaworskiej komendy policji otrzymuje zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z marketów na terenie miasta o napadzie rabunkowym. Z przekazanej informacji wynika, że sprawcy po sterroryzowaniu bronią palną pracownika znajdującego się tam kantoru wymiany walut zrabowali znaczną kwotę pieniędzy, a następnie odjechali samochodem. Ten "czarny" scenariusz to na szczęście założenia do ćwiczeń dowódczo - sztabowych, które zrealizowali wczoraj policjanci z Jawora.

  Dodano: 29.10.2014Wrocław
 • Policjanci uratowali półrocznego szczeniaka

  Patrol został wezwany na niecodzienną interwencję: w centrum miasta, w rzece pod wodą w worku, był uwięziony pies. Policjanci, wyciągając go z zimnej wody, uratowali mu życie. Wychłodzony szczeniak został przekazany do Stowarzyszenia Opieki nad zwierzętami „4 - Łapy”. Policjanci ustalają właściciela psa. Za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.10.2014Olsztyn
 
 

Kategorie