Aktualności

 • Areszt za posiadanie narkotyków

  Za posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie 33-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Radomiu, którzy zabezpieczyli blisko pół tysiąca porcji marihuany. Funkcjonariusze znaleźli też u niego papierosy, tytoń i spirytus, oczywiście wszystko bez akcyzy. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

  Dodano: 21.04.2015Radom
 • Zaatakowali bezdomnego maczetą

  Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o brutalne pobicie bezdomnego oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 21.04.2015Katowice Wideo
 • Działania „Zielona strzałka” w Gorzowie

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. już po raz kolejny sprawdzali, czy gorzowscy kierowcy stosują się do zielonej strzałki sygnalizatora. Wielu z nich wciąż zapomina o obowiązku wcześniejszego zatrzymania pojazdu, zanim wjadą na skrzyżowanie. W trosce o pieszych, konieczna jest reakcja policjantów, aby uniknąć zdarzeń z udziałem właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego.

  Dodano: 21.04.2015Gorzów Wlkp.
 • Zatrzymani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

  Starachowiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21-29 lat podejrzewanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 44-latka. Za to przestępstwo Kodeks karny przewidział karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.04.2015Kielce
 • Zlikwidowana dziupla samochodowa

  Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom podejrzanym o paserstwo, a ustalonym i zatrzymanym przez policjantów z powiatu milickiego. W „dziupli” zlokalizowanej na prywatnej posesji, funkcjonariusze znaleźli pochodzący z kradzieży, rozebrany i pocięty samochód marki Hyundai o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz części pochodzące od innych luksusowych samochodów.

  Dodano: 21.04.2015Wrocław Wideo
 • Policjantka na podium zawodów taekwon-do

  Tomaszowska funkcjonariuszka, sierż. Marta Mysur, zdobyła dwa medale na turnieju Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF. Kolejnym sprawdzianem policjantki będą majowe Mistrzostwa Świata we Włoszech.

  Dodano: 21.04.2015Łódź
 • Wyprzedzał "na trzeciego" - stracił prawo jazdy

  Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy busa i wyprzedzanie na tzw. trzeciego zostało nagrane na vidorejestratorze puławskiej drogówki. 51-letni kierowca wyprzedzał pojazdy nie upewniając się czy ma odpowiednią widoczność. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

  Dodano: 21.04.2015Lublin Wideo
 • Podsumowanie meczu - zatrzymani i wyroki

  Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice: zatrzymanych 6 białoruskich kibiców sympatyzujących z fanami drużyny gości, zabezpieczone niebezpieczne przedmioty i materiały pirotechniczne oraz 18 nietrzeźwych osób, które nie zostały wpuszczone na imprezę masową – to podsumowanie sobotniego meczu, który odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W związku z tymi wydarzeniami i zastosowanym w postępowaniu trybem przyspieszonym zapadły już wyroki sądowe.

  Dodano: 21.04.2015Białystok
 • Toyoty kradli w Wołominie, Markach, Kobyłce i Płocku

  25-letniego Adama P. i 28-letniego Roberta B. zatrzymali policjanci z Wołomina. Mężczyźni pod osłoną nocy usiłowali dokonać kradzieży toyoty corolli, wtedy wpadli w ręce policjantów. Obaj trafili do policyjnej celi. Intensywna praca kryminalnych oraz dochodzeniowców pozwoliła na przedstawienie mężczyznom łącznie 16 zarzutów kradzieży toyot z terenu Wołomina, Marek, Kobyłki i Płocka oraz zarzut włamania do samochodu i kradzieży akumulatora. Za przestępstwa jakich się dopuścili 25-latkowi grozi teraz kara 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, 28-latkowi kara 3,5 roku pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.04.2015KSP
 • Pędził ponad 200 km/h – inni kierowcy musieli uciekać

  Mężczyzna pędził swoim bmw ponad 200 km/h. Wyprzedzał, zmuszając innych kierowców do gwałtownego hamowania. Wszystko nagrał policyjny videorejestrator. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy, a sprawą pirata drogowego zajmie się sąd.

  Dodano: 21.04.2015Opole
 • W bieliźnie przemyciła narkotyki dla osadzonego w więzieniu syna

  Zatrzymaniem przez Policję zakończyła się wizyta 60-letniej mieszkanki Hrubieszowa w zakładzie karnym. Kobieta przyszła w odwiedziny do swojego osadzonego syna. Celem jej wizyty było dostarczenie 35-latkowi narkotyków, które przemyciła w swojej bieliźnie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.04.2015Lublin
 • Usiłował wyłudzić 50 tysięcy złotych

  Policjanci z Bemowa zatrzymali Filipa F. 17-latek wpadł w zorganizowaną przez policjantów zasadzkę, kiedy przyszedł w umówione miejsce odebrać pieniądze z oszustwa metodą „na policjanta”. Tym razem zamiast 50 tys. złotych, w kopercie kobieta przekazała mu pocięte kartki papieru. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za ten czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 21.04.2015KSP Wideo
 • Dyżurny pomógł uratować mężczyznę

  "Pomóżcie mi..." - te dwa słowa usłyszał dyżurny przemyskiej Policji, odbierając telefon alarmowy, po czym połączenie zostało przerwane. Rozpoczęła się walka z czasem. Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze odnaleźli na jednej z ulic miasta nieprzytomnego mężczyznę. 42-letni mieszkaniec Przemyśla trafił do szpitala.

  Dodano: 21.04.2015Rzeszów
 • Kolejne zatrzymania sprzedawców dopalaczy

  Od początku roku policjanci z Krakowa zlikwidowali kilka lokali, w których pod przykrywką legalnie działających salonów gier, oferowano sprzedaż dopalaczy. Zabezpieczono kilkaset opakowań nielegalnych substancji oraz zatrzymano osoby, podejrzane o ich rozprowadzanie.

  Dodano: 21.04.2015Kraków Wideo
 • Płynie policyjna krew

  200 młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddaje honorowo krew - to kolejna część trwającej akcji "700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły". W niedzielę krew oddało stu policjantów. Kolejna setka oddawać będzie krew popołudniami do najbliższego czwartku.

  Dodano: 21.04.2015SP Słupsk Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość metamfetaminy

  Brzozowscy policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków. W samochodzie i miejscu zamieszkania 23-latka zabezpieczyli ponad 300 gramów metamfetaminy. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo odpowie przed sądem.

  Dodano: 21.04.2015Rzeszów
 • Udaremniony przemyt narkotyków do Japonii

  Blisko 4 kilogramy metaafetaminy przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej na warszawskim Okęciu. Narkotyki trafiły do Polski z Hong Kongu, a przemycił je 49-letni Cezary L. Mężczyzna został zatrzymany przez stołecznych policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali też w jednym z warszawskich hoteli 71-letniego obywatela Japonii, który miał narkotyki przewieźć do kraju Kwitnącej Wiśni. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty: Cezary L. przemytu znacznej ilości narkotyków, a obywatel Japonii usiłowania uczestnictwa w obrocie znaczną ilością narkotyków.

  Dodano: 21.04.2015KSP Wideo
 • Nietrzeźwy kierowca miał broń i amunicję

  Świnoujscy policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Niemiec, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli znaleziono przy nim pistolet z ostrą amunicją. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.04.2015Szczecin
 • Wybuchowe szkolenie dla policyjnych pirotechników

  Poligon wojskowy w Biedrusku gościł policyjnych pirotechników z całej Wielkopolski. W bezpiecznych warunkach funkcjonariusze ćwiczyli różne warianty neutralizacji i używania materiałów wybuchowych różnego typu. Dzięki tego typu warsztatom policjanci doskonalą swoje umiejętności, by jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę.

  Dodano: 20.04.2015Poznań
 • Brawurowa jazda nauczyciela, który przewoził uczniów

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Bolesławca zatrzymali kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa. Mężczyzną okazał się nauczyciel, który przewoził uczniów. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie oraz zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 20.04.2015Wrocław Wideo
 • Zatrzymany za przywłaszczenie 70 tysięcy złotych

  Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który wypłacił znajomemu z konta bankowego 70 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży mieszkania, a sprawca przeznaczył je na gry hazardowe. Za przywłaszczenie grozi mu do 3 lat więzienia.

  Dodano: 20.04.2015Poznań
 • Międzynarodowa współpraca policjantów doprowadziła do odzyskania skradzionej w Wielkiej Brytanii wartościowej maszyny

  Szybki przekaz informacji i koordynacja działań policjantów z Wielkiej Brytanii i z Polski doprowadziły do odzyskania wartościowej, specjalistycznej maszyny figurującej jako skradziona w europejskiej bazie danych SIS. Radomscy funkcjonariusze odnaleźli ją podczas transportu na wschód Polski.

  Dodano: 20.04.2015Radom
 • Policjanci zatrzymali 21 osób, które nielegalnie zajęły kamienicę

  Pod zarzutem naruszenia miru domowego policjanci zatrzymali 21 osób, które wczoraj wieczorem nielegalnie zajęły kamienicę przy ulicy Mariackiej. Zanim funkcjonariusze weszli do budynku zostali obrzuceni petardami i butelkami. Podczas interwencji nikt nie odniósł obrażeń. Za wdarcie się do cudzego domu, każdemu z zatrzymanych grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku.

  Dodano: 20.04.2015Katowice Wideo
 • Sfingowali porwanie

  Z nudów wymyślili porwanie swojej koleżanki. Swoim bezmyślnym zachowaniem zaangażowali w poszukiwania dziewczyny kilkuset krakowskich policjantów, którzy niestrudzenie przez kilkanaście godzin prowadzili działania.

  Dodano: 20.04.2015Kraków
 • Dopalacze przechwycone przez policjantów

  Policjanci z wałbrzyskiej komendy wraz z pracownikami Inspektoratu Sanitarnego przeprowadzili działania w jednym z punktów usługowych podejrzewanych o handel dopalaczami. Zabezpieczono blisko 100 sztuk środków zastępczych. Substancje rozprowadzane były poprzez sprzedaż przedmiotów określanych jako „śmieszne rzeczy”.

  Dodano: 20.04.2015Wrocław
 • Odzyskany pojazd ciężarowy i zarzuty za paserstwo

  Poznańscy policjanci odzyskali skradziony samochód ciężarowy. Wartość pojazdu to blisko 50 tysięcy euro. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Obecnie przebywa w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

  Dodano: 20.04.2015Poznań
 • CBŚP: Kolejni współpracownicy „Króla Viagry” zatrzymani

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 9 podejrzanych o wprowadzanie do obrotu podrobionych substancji farmaceutycznych wpływających na popęd seksualny. To kontynuacja sprawy nielegalnej działalności „Króla Viagry”. Grupa sprzedawała leki bez uprawnień za pośrednictwem Internetu. Wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet 15 lat więzienia.

  Dodano: 20.04.2015CBŚP , Poznań Wideo
 • Ujawniona plantacja, 5 osób z zarzutami

  Zatrzymaniem 5 osób i przedstawieniem łącznie 10 zarzutów kończy się sprawa prowadzona przez policjantów z Gorzowa Wlkp., zwalczających przestępczość narkotykową. Oprócz zarzutów związanych z posiadaniem i udzielaniem narkotyków, znalazł się także ten dotyczący uprawy ponad 90 krzewów marihuany. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

  Dodano: 20.04.2015Gorzów Wlkp. Wideo
 • Policjanci CBŚP odzyskali maszyny budowlane o wartości 3 milionów złotych

  200 funkcjonariuszy Policji na terenie całego kraju wzięło udział w realizacji, której celem było odzyskanie maszyn budowlanych kradzionych na terenie krajów Unii Europejskiej. W efekcie ponad 50 przeszukań, policjanci zabezpieczyli maszyny budowlane, których wartość wstępnie oszacowano na 3 miliony złotych.

  Dodano: 20.04.2015CBŚP Lublin
 • Akcja "Dwa wymazy i do bazy"

  Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podczas akcji „Dwa wymazy i do bazy” zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku i komórek macierzystych. Policjanci angażują się w wiele akcji, których celem jest ratowanie ludzkiego życia.

  Dodano: 20.04.2015Radom
 
 

Kategorie