Aktualności

 • Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa

  Jedynie 16 godzin wystarczyło małopolskim policjantom, by ustalić, a następnie zatrzymać, sprawcę usiłowania zabójstwa 19-letniej mieszkanki podsądeckiej miejscowości. Dzięki intensywnej pracy policjantów sprawca trafił już za kraty. Grozi mu dożywocie.

  Dodano: 20.10.2014Kraków
 • Warmia i Mazury: kierowcy pod lupą policjantów

  W piątek i sobotę policjanci przeprowadzali działania prewencyjno-kontrolne "Dyskoteka", których celem było uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy decydują się prowadzić pod działaniem alkoholu. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie prewencyjnych działań w Braniewie policjanci zatrzymali nie tylko pijanego kierowcę oraz jego nietrzeźwych pasażerów. Jeden z mężczyzn usłyszy zarzut uprawy konopi oraz nielegalnego posiadania amunicji. W sumie skontrolowano kilkuset kierowców. Przez cały weekend zatrzymano 30 osób, które jechały po alkoholu.

  Dodano: 19.10.2014Olsztyn
 • Sprzedawał zaświadczenia, książeczki lekarskie, recepty

  Stołeczni kryminalni zatrzymali 23-letniego Piotra S. podejrzanego o podrabianie dokumentów. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna oferował do sprzedaży w Internecie różnego rodzaju zaświadczenia i książeczki zdrowotne. Osoba zainteresowana mogła kupić za 70 złotych wypełnione zaświadczenie lekarskie lub receptę z niewypełnionymi rubrykami dotyczącymi danych osobowych. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

  Dodano: 19.10.2014KSP Wideo
 • Grudziądzcy policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków

  Zatrzymany przez policjantów 23-latek, u którego zabezpieczyli ponad 400 gramów marihuany i blisko 40 gramów metamfetaminy, będzie dwa razy w tygodniu „odwiedzał” komendę policji. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

  Dodano: 19.10.2014Bydgoszcz
 • Uderzenie w narkobiznes. Policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 kg narkotyków

  Policjanci z Ostródy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W ich mieszkaniach znaleziono w sumie ponad 3,5 kg marihuany oraz 100 gramów pochodnych amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 150 tysięcy złotych. Mężczyznom, którzy już wcześniej byli karani za przestępstwa narkotykowe, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.10.2014Olsztyn Wideo
 • Marihuana z nielegalnej uprawy nie trafi na rynek

  Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która zlokalizowana była w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wewnątrz jednego z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 80 roślin oraz sprzęt i zatrzymali w tej sprawie jedną osobę. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

  Dodano: 19.10.2014Wrocław
 • Producenci amfetaminy zatrzymani

  Policjanci zlikwidowali narkotykowe laboratorium, które mieściło się w garażu na jednej z posesji niedaleko Krakowa. Funkcjonariusze przechwycili 8 kg gotowej amfetaminy. Zatrzymali trzy osoby - najpierw do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 59 i 30 lat, niedługo później dołączył do nich także 36-letni "chemik". Przedstawiono im zarzuty produkowania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

  Dodano: 19.10.2014Kraków
 • Turniej Strzelecki Dziennikarzy o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  O pierwsze miejsce i puchar w zawodach rywalizowało prawie 40 krakowskich dziennikarzy. Turniej to wspólna inicjatywa Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i dziennikarzy. Zawody wsparły policyjne organizacje związkowe NSZZ Policjantów i NSZZ Pracowników Policji.

  Dodano: 19.10.2014Kraków
 • Policjantka z medalami

  Sierż. Ilona Działa z IV Komisariatu Policji w Lublinie po raz kolejny stanęła na podium. Policjantka, która już od 20 lat trenuje Taekwon-do, znów powiększyła kolekcję swoich medali. W stolicy Węgier w VI Pucharze Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF wywalczyła aż cztery krążki: dwa srebrne, złoty i brązowy.

  Dodano: 19.10.2014Lublin
 • Ćwiczenia służb mundurowych „Krata 2014”

  Podejście grupy agresywnych osób w rejon bramy głównej aresztu śledczego w celu wprowadzenia chaosu i żądanie uwolnienia współtowarzyszy osadzonych w areszcie - to jedno z założeń ćwiczeń sztabowych, które odbyły się na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. W szkoleniu tym brali udział bydgoscy policjanci, strażacy oraz służba więzienna.

  Dodano: 18.10.2014Bydgoszcz
 • Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na wnuczka"

  Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla mężczyzn zatrzymanych przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanych o oszustwa. Mężczyźni działali metodą "na wnuczka", oszukując osoby starsze. Funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padło co najmniej 34 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.10.2014Wrocław
 • Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie

  W Austriackim Graz w ramach „Graz-Marathon-2014”, w którym wystartowało 12 tys. biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata, zostały rozegrane VI Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie. Wzięła w nich udział reprezentacja polskiej Policji, która zajęła czwarte miejsce.

  Dodano: 18.10.2014KGP
 • Internetowi oszuści z zarzutami

  Zarzuty oszustwa i środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji usłyszeli wczoraj dwaj 24-latkowie z Białej Podlaskiej. Mężczyźni kupowali za granicą zmodyfikowane karty pamięci i pamięci przenośne o niewielkiej pojemności, a następnie sprzedawali jako pełnowartościowe pamięci o dużej pojemności. Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że z promocyjnych ofert skorzystało kilka tysięcy osób.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Przekazanie radiowozów szczecińskim policjantom

  W Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom 33 nowych samochodów. Radiowozy trafią do komendy miejskiej. Są to 23 oznakowane kia ceed oraz 10 nieoznakowanych kia venga. Auta są są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.

  Dodano: 18.10.2014Szczecin
 • Zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów dla pracownicy placówki bankowej

  Za oszustwa oraz podrabianie dokumentu odpowie 24-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski. Kobieta, będąc pracownicą placówki bankowej, przywłaszczyła na jego szkodę blisko 280 tys. złotych. Kobieta, mając dostęp do rachunków klientów, wypłacała z nich gotówkę. Aby ukryć niedobory, podrabiała dokumenty kasowe. 24-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Zatrzymani za kradzieże pomp wodnych z remiz strażackich

  Krasnostawscy kryminalni zatrzymali dwóch 23-letnich włamywaczy Mężczyźni będą odpowiadać za włamania do remiz strażackich i kradzież wartych po kilka tysięcy złotych pomp wodnych wraz z osprzętem. Część z nich mundurowi już odzyskali. Policjanci ustalili też, że 23-latkowie na terenie kilku powiatów włamywali się do sklepów i przydomowych garaży. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.10.2014Lublin Wideo
 • Areszt dla dilera narkotykowego

  Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie ich innym osobom. W trakcie przeszukania pomieszczeń, w których przebywał podejrzany, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 3 tys. porcji środków odurzających, wagi elektroniczne i inne przedmioty służące do ich dystrybucji. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

  Dodano: 18.10.2014Wrocław Wideo
 • Zatrzymani włamywacze i zabezpieczona broń palna – akcja kryminalnych i AT

  Policjanci z Kielc i Jędrzejowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania do domu jednorodzinnego na terenie Jędrzejowa. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku. Jeden z mężczyzn odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji - zabezpieczono m.in. pistolety maszynowe AK 47 i Sterling, broń palną krótką, a także wiele istotnych elementów broni oraz różnego kalibru i rodzaju amunicję.

  Dodano: 18.10.2014Kielce Wideo
 • Policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżami

  Policjanci z Wołomina i Kobyłki zatrzymali 6 osób podejrzewanych m.in. o kradzieże motocykli, skuterów, rowerów. W prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie śledztwie zarzuty usłyszały 4 osoby. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 70 tys. złotych.

  Dodano: 18.10.2014KSP Wideo
 • Polacy sprawcami ułamka przestępstw na pograniczu z Niemcami

  Wbrew stereotypowym opiniom Polacy są sprawcami ułamka przestępstw na pograniczu polsko-niemieckim - wynika z raportu, zaprezentowanego na piątkowej konferencji w Warszawie. Jej uczestnicy podkreślali, że współpraca służb przygranicznych jest coraz efektywniejsza.

  Dodano: 17.10.2014KGP
 • Oferowali narkotyki policjantowi

  Dzięki funkcjonariuszowi Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji zatrzymano dwie osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie narkotyków. Zatrzymani w jednym z gorzowskich lokali oferowali policjantowi amfetaminę.

  Dodano: 17.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Ćwiczenia dowódczo - sztabowe "WYPADEK 2014"

  Pożar w szkole i podejrzenie użycia środków pirotechnicznych, wypadek drogowy z udziałem autobusu oraz poszukiwanie sprawcy w kompleksie leśnym połączył siły i środki włoszczowskiej Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Ten czarny scenariusz, to tylko ćwiczenia służb ratowniczych powiatu włoszczowskiego.

  Dodano: 17.10.2014Kielce
 • Zawodowo policjant, prywatnie pasjonat lotnictwa

  Asp. Radosław Szukała – funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu lotnictwem interesuje się już niemal od dzieciństwa. Pasją tą zaraził go tata, który służył w 9. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Przez wiele lat zgromadził bogatą dokumentacją fotograficzną i opisową, bardzo dużą kolekcję foteli, hełmów lotniczych, zegarów - przyrządów lotniczych, czarnych skrzynek, czy też kombinezonów. Najważniejszy eksponat to samolot TS – 11 Iskra.

  Dodano: 17.10.2014Wrocław
 • Sprawdzali trzeźwość na głównym szlaku Europy

  36 lubuskich policjantów stanęło jednocześnie na punktach kontrolnych utworzonych przy bramkach wjazdowych na lubuski odcinek autostrady A-2. W czwartek lubuscy mundurowi wzięli udział w działaniach „Trasa E-30”, sprawdzając bezpieczeństwo podróżujących tym europejskim szlakiem. Lubuskich policjantów wspomagali funkcjonariusze z Niemiec, Służba Celna i Straż Graniczna. Działania prowadzono jednocześnie, a każda z formacji wspomagała kontrole realizowane przez policjantów.

  Dodano: 17.10.2014Gorzów Wlkp.
 • Uprawiał konopie, handlował narkotykami - został zatrzymany

  Policjanci z Częstochowy zatrzymali 28-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który na dwóch mini polach uprawiał konopie. Mundurowi zabezpieczyli w Piotrkowie Trybunalskim oraz w powiecie pajęczańskim prawie 240 takich roślin. Śledczy ustalili także, że wytworzone prawie 450 działek marihuany zatrzymany mężczyzna udzielił już innej osobie. W trakcie przeszukania domu w Piotrkowie Trybunalskim, policjanci znaleźli kolejne 30 działek tego środka odurzającego.

  Dodano: 17.10.2014Katowice Wideo
 • Skradzione mienie odzyskane

  Kieleccy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilkunastu kradzieży na szkodę jednej z kieleckich kopalni. Podejrzani o ten czyn złożyli wczoraj wyjaśnienia. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.10.2014Kielce Wideo
 • Policjanci zlikwidowali plantację konopi

  Pięć zarzutów usłyszał 39-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Policjanci zabezpieczyli w jego domu kilkadziesiąt sztuk amunicji, proch strzelniczy oraz marihuanę. Zlikwidowali także poletko, na którym uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze ustalili również, że uzyskany z konopi środek odurzający mężczyzna udzielał innym osobom. Grożą mu surowe konsekwencje.

  Dodano: 17.10.2014Rzeszów
 • Zatrzymani za kradzież i paserstwo elementów infrastruktury drogowej autostrady

  Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z Bolesławca, podejrzanym o kradzież i paserstwo aluminiowych elementów infrastruktury drogowej. Łupem sprawców padły elementy ekranów przeciwolśnieniowych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

  Dodano: 17.10.2014Wrocław
 • Handlował oprzyrządowaniem wraz z nielegalnie skopiowanym oprogramowaniem do diagnostyki pojazdów mechanicznych

  Wrocławscy policjanci z Wydziału Do Walki z Cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę w związku z oferowaniem do sprzedaży oprzyrządowania wraz z nielegalnie zwielokrotnionym oprogramowaniem do diagnostyki pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie urządzenia i płyty z nielegalnym oprogramowaniem. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 17.10.2014Wrocław
 • Zatrzymany na autostradzie z 2 promilami

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-letni mieszkaniec województwa śląskiego, którego policjanci zatrzymali na autostradzie A4. Ciągnięta przez niego przyczepa z załadowanym osobowym alfa romeo odpięła się i przewróciła na bok. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz może mu grozić do 2 lat więzienia.

  Dodano: 17.10.2014Opole
 
 

Kategorie