Aktualności

 • Spotkanie choinkowe dla najmłodszych w KGP

  Dziś w Komendzie Głównej Policji na dzieci czekało wiele przyjemności. Największą było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował pociechy słodkimi upominkami. Wśród uczestników gwiazdkowego spotkania był również Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, który tego jednego dnia w roku zamienił generalskie nakrycie głowy na czerwoną czapkę z pomponem.

  Dodano: 20.12.2014KGP
 • Policjanci zatrzymali byłego pracownika jednego z banków. Wypłacał pieniądze z lokat oszczędnościowych klientów

  Policjanci z KMP w Lublinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 28-letniego byłego pracownika jednego z banków. Mężczyzna wielokrotnie wypłacał znaczne sumy pieniędzy z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zatrzymany na terenie Poznania, gdzie się ukrywał. Wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 20.12.2014Lublin Wideo
 • Świąteczne paczki od kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie zapomniano o tych funkcjonariuszach i pracownikach dolnośląskiej Policji, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Dla ponad stu rodzin przygotowano paczki, ufundowane z prywatnych środków kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych oraz środków związku zawodowego policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław
 • Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla mężczyzny zatrzymanego przez dolnośląskich policjantów

  Dolnośląscy policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem młodej kobiety, do jakiego doszło w listopadzie tego roku między miejscowościami Komorniki a Środa Śląska. Podejrzanemu, który trafił do policyjnego aresztu, prokuratora przedstawiła już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 20.12.2014Wrocław Wideo
 • Zakończyła się rozbudowa i modernizacja budynku gostynińskiej Policji

  W Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie zakończono prace związane z rozbudową, remontem i modernizacją budynku. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Na inwestycję przeznaczono ponad 4 miliony złotych.

  Dodano: 19.12.2014Radom
 • Nocne ćwiczenia służb na Dworcu Głównym PKP

  Policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu zorganizowali ćwiczenia, w których oprócz Policji udział wzięli przedstawiciele innych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratownictwo medyczne służb m.in. Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Służby Ochrony Kolei, a także zarządcy obiektu.

  Dodano: 19.12.2014Wrocław Wideo
 • Brawurową jazdę zakończył, dachując w przydrożnym rowie

  O wielkim szczęściu może mówić kierowca hondy, który przez swoją brawurową jazdę wypadł z drogi i dachował. Wcześniej spowodował kolizję z innym pojazdem. 32-latek za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Teraz czeka go proces w sądzie i wysoka grzywna.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz Wideo
 • Nowe radiowozy dla lubelskiego garnizonu Policji

  Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się dziś o tabor nowych radiowozów. Wśród 21 pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych są następujące marki: Opel Astra, Opel Corsa. Kia Ceed, Kia Venga, Skoda Yeti, Hyundai I20. Uroczyste przekazanie policyjnych aut odbyło się dziś na dziedzińcu przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Zakup pojazdów sfinansowany został przez jednostki samorządowe pow. lubelskiego i ryckiego oraz Komendę Główną Policji.

  Dodano: 19.12.2014Lublin
 • W trosce o pieszych

  Ta niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym w szczególny sposób narażona jest na potrącenia. Zachowaniom kierowców wobec pieszych w najbliższych dniach starannie przyglądają się gorzowscy policjanci. W prowadzonych działaniach „PIESI” mundurowi będą widoczni w rejonie przejść dla pieszych oraz miejscach, gdzie często dochodzi do potrąceń.

  Dodano: 19.12.2014Gorzów Wlkp.
 • Brodniccy policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg marihuany

  Brodniccy policjanci zatrzymali na terenie powiatu wąbrzeskiego 25-letniego mieszkańca Torunia. Mężczyzna w wynajmowanym domu uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg suszu roślinnego oraz sprzęt do uprawy roślin. 25-latek usłyszał zarzuty posiadania, uprawy i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyku.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz
 • Kolejna zlikwidowana dziupla z kradzionymi samochodami

  Leszczyńscy kryminalni wspólnie z policjantami kryminalnymi z Wrocławia ujawnili kolejną dziuplę z kradzionymi samochodami. Policjanci znaleźli części od skradzionych pojazdów na terenie Polski i Niemiec. Na miejscu została zatrzymana 32-letnia kobieta. Za zbywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, natomiast za kradzieże z włamaniami do 10 lat.

  Dodano: 19.12.2014Poznań Wideo
 • Areszt za znaczną ilość narkotyków i paserstwo

  Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili blisko 700 porcji środków odurzających. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014Wrocław
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie. Straty sięgają nawet 160 tys. zł

  Nielegalne oprogramowania służące do wykonywania projektów ujawnili policjanci na terenie jednej z firm budowlanych. W trakcie przeszukania firmy mundurowi z Sekcji do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zabezpieczyli laptopy, dyski twarde oraz inne nośniki danych. Straty wynikające z użytkowania nieposiadających licencji oprogramowań szacowane są wstępnie na około 160 tys. złotych. Osobom, które zajmowały się wykorzystywaniem nielegalnego oprogramowania w prowadzonej działalności gospodarczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014Lublin
 • Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

  Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę w Toruniu. Zatrzymali 43-letniego właściciela laboratorium. Do policyjnych magazynów przyjęto 400 gramów gotowej amfetaminy, środki chemiczne i półprodukty do jej produkcji oraz aparaturę.

  Dodano: 19.12.2014Bydgoszcz Wideo
 • Sprawca napadu na bank w rękach policjantów

  W miejscowości Rogów doszło do napadu na placówkę bankową. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował obsługę i zażądał pieniędzy. Celu jednak nie osiągnął, ponieważ został spłoszony przez innego klienta. Szybka reakcja stróżów prawa sprawiła, iż 40-letni mieszkaniec Rogowa już kilkadziesiąt minut później był w ich rękach. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

  Dodano: 19.12.2014Katowice Wideo
 • Kolejne konwoje zatrzymanych

  Okres przedświąteczny to czas kolejnych konwojów zbiorczych osób pozbawionych wolności, które przekazywane są na terytorium RP na podstawie umów międzynarodowych. Tradycyjnie, w ramach tej formy realizacji zadań, największa liczba osób przekazywana jest z terytorium Wielkiej Brytanii.

  Dodano: 19.12.2014KGP
 • Policjanci przejęli lewy towar wart 60 tysięcy złotych

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 47-latka, który wprowadzał do obrotu lewy towar. Stróże prawa zabezpieczyli 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy, tytoń i prawie 250 butelek nielegalnego alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lata więzienia.

  Dodano: 19.12.2014Katowice Wideo
 • Wpadła fałszywa "córka"

  Kryminalni z Piaseczna zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie oszustwa metodą „na krewnego”. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną podawała się za jej córkę. Rozmowę prowadził dalej mężczyzna podający się za funkcjonariusza, który potwierdził problemy rzekomej „córki”. Sara K. usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.12.2014KSP
 • Fajerwerki - zachowaj ostrożność

  Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.

  Dodano: 19.12.2014KGP Audio
 • Zamiast zniszczyć, przywłaszczono setki tysięcy papierosów

  Funkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚP wspólnie funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili kontrolę dotyczącą nieprawidłowości niszczenia papierosów. Zabezpieczono ponad 820 tysięcy sztuk papierosów, które nie zostały zutylizowane. W związku z uchybieniami zatrzymano właściciela firmy. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.

  Dodano: 18.12.2014CBŚP , Łódź
 • Poszukiwany sześcioma listami gończymi trafił w ręce świętokrzyskich policjantów

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy wsparciu funkcjonariuszy Sekcji Antyterrorystycznej z Kielc, na terenie Warszawy zatrzymali 28 – letniego mieszkańca naszego województwa. Mężczyzna poszukiwany był sześcioma listami gończymi wydanymi przez Sądy Rejonowe w Skarżysku – Kamiennej oraz Starachowicach. Przed organami ścigania ukrywał się od 2008 roku. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez policjantów, teraz przebywa już pod nadzorem w Areszcie Śledczym w Warszawie.

  Dodano: 18.12.2014Kielce
 • Podejrzewani o wyłudzanie odszkodowań od ubezpieczycieli zatrzymani

  Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali wczoraj osiem osób podejrzewanych o wyłudzenia odszkodowań od firm ubezpieczeniowych na kwotę przekraczającą 170 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Kielce
 • Areszty za napad na optyka

  W Świebodzinie do jednego z salonów optycznych na terenie miasta wtargnęło dwóch mężczyzn w kominiarkach, którzy używając siły i gróźb usiłowali dokonać rozboju. Już w niespełna tydzień od zdarzenia, świebodzińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tego zuchwałego napadu.

  Dodano: 18.12.2014Gorzów Wlkp.
 • 38-latka odpowie za zabójstwo

  Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o śmiertelne ugodzenie nożem swojego 22-letniego partnera. Kobieta najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 18.12.2014Radom
 • Konkurs świąteczny z nagrodami - laureci

  Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs świąteczny. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie bardzo się postarały, stąd też komisja konkursowa miała trudne zadanie. Po długotrwałej naradzie i odczytywaniu na głos pięknych życzeń, które Państwo przesłaliście na konkurs wybraliśmy zwycięzców.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Oszust usłyszał ponad 60 zarzutów

  Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 34-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna, posługując się sfałszowanymi dokumentami, oszukiwał mieszkańców powiatu żywieckiego twierdząc, że zbiera pieniądze na chore dzieci. Faktycznie zbierał na wyjazd za granicę. Oszust po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał ponad 60 zarzutów. Na poczet przyszłych kar i roszczeń policjanci zabezpieczyli jego mienie. Za popełnione przestępstwo w wiezieniu może spędzić nawet 8 lat.

  Dodano: 18.12.2014Katowice
 • Zatrzymanie sprawczyni fałszywego alarmu bombowego

  Głogowscy policjanci zatrzymali 55-letnią kobietę. Podejrzewana jest o wywołanie fałszywego alarmu i zawiadomienie służb ratunkowych o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków mieszkalnych, na terenie miasta. Obiekt został sprawdzony przez grupę pirotechniczno-minerską, która nie potwierdziła tego faktu. Przypomnijmy, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 • Szkolenie na nowy typ śmigłowca w Zarządzie Lotnictwa Policji

  Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu wybrani funkcjonariusze służby Lotnictwa Policji rozpoczęli szkolenie na nowy typ śmigłowca Bell-412. Szkolenie teoretyczne zostało przeprowadzone w kraju przez wykładowców ośrodka szkolenia Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii. Praktyczna część szkolenia została przeprowadzona z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora lotów na terenie bazy RAF w Anglii.

  Dodano: 18.12.2014KGP
 • Uratowany przed wychłodzeniem

  Noc z wtorku na środę mogła skończyć się tragicznie dla nietrzeźwego 59-latka, który nie był w stanie samodzielnie dotrzeć do miejsca zamieszkania. Zmarzniętego mężczyznę w przydrożnym rowie znaleźli policjanci z posterunku w Rutce Tartak.

  Dodano: 18.12.2014Białystok
 • Poszukiwanie osób zaginionych w terenie trudnym – szkolenie służb ratunkowych

  Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla służb ratunkowych, prowadzących poszukiwania osób zaginionych. W 2014 roku funkcjonariusze na terenie powiatu prowadzili 45 poszukiwań osób, w przypadku których istniało realne zagrożenie życia i zdrowia. Najbardziej w pamięć policjantów zapadły poszukiwania szczęśliwie odnalezionego 4-letniego Wojtusia.

  Dodano: 18.12.2014Wrocław
 
 

Kategorie