Aktualności

 • Policjanci polegli na służbie

  W Komendzie Głównej Policji, przed Tablicą Pamięci, odbyła się uroczystość odsłonięcia siedmiu tabliczek epitafijnych policjantów, którzy zginęli w czasie służby. Ich nazwiska zostały wpisane do Księgi Pamięci. Przedstawiamy sylwetki poległych policjantów.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Nowa siedziba Fundacji Pomocy Wdowom Sierotom po Poległych Policjantach

  Obchody tegorocznego Święta Policji okazały się doskonałą okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński, Komendant Główny Policji, Przewodniczący Rady Fundacji nadinsp. Władysław Padło i podopieczna Fundacji, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Prezesowi Zarządu Fundacji Irenie Zając, gen. insp. Marek Działoszyński wręczył symboliczny klucz.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Pamięci poległych policjantów

  Każdego roku, jednym z najważniejszych momentów podczas obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska". Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszające chwile, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” – laureaci nagrodzeni

  Konkurs „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięty! Z tegorocznymi laureatami, w Sali Generalskiej, spotkał się Komendant Główny Policji. Kolejnych pięciu policjantów, zostało nagrodzonych za swoją postawę i obronę osób dotkniętych przemocą domową.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Policjanci opanowali Spodek

  Wczoraj w spodku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wręczono odznaczenia, nominacje i nagrody. Odwiedzający imprezę goście mogli zobaczyć interesujące pokazy i ekspozycje. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Na koniec zagrał "Feel".

  Dodano: 25.07.2014Katowice
 • Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego budynku

  Włoszczowscy policjanci wyprowadzili z płonącego budynku 79-letniego mężczyznę. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy prawdopodobnie uratowała mu życie. W chwili kiedy wybuchł pożar, mężczyzna spał.

  Dodano: 25.07.2014Kielce
 • Nielegalny tytoń i amunicja

  Starachowiccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Pawłów podejrzewanego o nielegalne posiadanie liści tytoniu. Funkcjonariusze w czasie przeszukania posesji zabezpieczyli blisko 700 kilogramów liści tytoniu oraz maszynę do mielenia i wagę elektroniczną. Ponadto policjanci znaleźli 4 sztuki amunicji kaliber 7,9 mm. Za te przestępstwa 21-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 25.07.2014Kielce Wideo
 • X-lecie Stowarzyszenia Generałów Policji RP

  Uroczystość poświęcona obchodom X-lecia Stowarzyszenia Generałów Policji RP odbyła się dzisiaj na Sali konferencyjnej KGP przy ulicy Domaniewskiej. Uroczyście otworzył ją Prezes Zarządu Stowarzyszenia nadinsp. w stanie spoczynku Leszek Lamparski.

  Dodano: 25.07.2014KGP Wideo
 • Policja gotowa do działania

  Już za kilka dni rozpocznie się XX Przystanek Woodstock. Kostrzyńska impreza każdego roku przyciąga setki tysięcy miłośników dobrej zabawy z Polski i wielu krajów Europy. Lubuscy policjanci, odpowiadający wraz z innymi służbami za bezpieczeństwo uczestników festiwalu i mieszkańców Kostrzyna, zgłosili już swoją gotowość do rozpoczęcia tej wyjątkowej operacji.

  Dodano: 25.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Szczęśliwy finał poszukiwań

  Policjant to ten, który pomaga. Tak jednym zdaniem można opisać historię, która minionej doby wydarzyła się w Sulechowie. Miejscowi policjanci, wraz z leśniczym i strażakami, odnaleźli starszego mężczyznę, który jadąc rowerem zagubił drogę w leśnych ostępach. Odnaleziony rowerzysta wrócił do rodziny, a mundurowi z Sulechowa kolejny raz udowodnili, że na ich pomoc można liczyć.

  Dodano: 25.07.2014Gorzów Wlkp.
 • Msza święta w intencji poległych policjantów

  Dzisiaj w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza święta w intencji poległych na służbie policjantów. W uroczystości udział wzięli m.in. kierownictwo Policji, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich, szkół policyjnych oraz rodziny poległych policjantów.

  Dodano: 25.07.2014KGP
 • Zatrzymany poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

  Pruszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez dwie prokuratury. Po 4 latach poszukiwań 36-latka ujęto w Warszawie. Jest podejrzewany o udział w grupie przestępczej oraz dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

  Dodano: 25.07.2014KSP
 • Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas Pikniku Country

  Mrągowscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów i przybyłych gości podczas tegorocznego Pikniku Country. Podczas festiwalu pracować będą zarówno mrągowscy funkcjonariusze, jak i policjanci oddelegowani z innych jednostek. Funkcjonariusze patrolować będą miasto i okolice, jak również kontrolować ruch na drogach.

  Dodano: 25.07.2014Olsztyn
 • Chcieli pieniędzy, spalili samochody

  Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP pod koniec maja dostał informację o podpaleniu dwóch pojazdów. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i ustalili, że może chodzić o spłatę fikcyjnego długu. Drobiazgowe śledztwo doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy byli zamieszani w tę sprawę. Teraz Jacek G. lat 23 i Mateusz B. lat 23 odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

  Dodano: 25.07.2014KSP
 • Zatrzymali 4 podejrzanych o kradzież 3 aut

  Oleccy kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o włamanie do warsztatu samochodowego, skąd zabrali trzy pojazdy. Do policyjnego aresztu trafili Łukasz Ł., Daniel M., Marek O. i Adrian K. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 25.07.2014Olsztyn
 • AlcoBlow dla podkarpackich policjantów

  Podkarpaccy policjanci zostali wyposażeni w nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow MK-2. Funkcjonariusze będą wykorzystywać je podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownic po wypiciu alkoholu. Środki na zakup urządzeń zostały przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

  Dodano: 25.07.2014Rzeszów
 • Pędził ponad 200 km/h, nie zatrzymał się do kontroli

  Ostródzcy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na krajowej 7 przekroczył prędkość o ponad 100 km/h i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze, po krótkim pościgu, zatrzymali 35-latka, który wiózł dwoje swoich dzieci. Mieszkaniec Pasłęka nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego jechał tak szybko i czemu nie zatrzymał się do kontroli. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 25.07.2014Olsztyn Wideo
 • Policjanci uratowali kobietę

  Wrocławscy funkcjonariusze ze śródmiejskiego komisariatu w porę odnaleźli kobietę, która podjęła próbę samobójczą. Zgłoszenie pochodziło od rodziny poszkodowanej. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i podjętym działaniom udało się ją uratować.

  Dodano: 25.07.2014Wrocław
 • CBŚ zlikwidował magazyn z nielegalnymi papierosami

  Zlikwidowany magazyn, przechwycone nielegalne papierosy o wartości rynkowej pół miliona złotych oraz zatrzymane dwie osoby to efekt realizacji przeprowadzonej we Wrocławiu przez policjantów CBŚ i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Papierosy (ponad 810 tys. sztuk) ukryte były w paletach z napojami owocowymi dla dzieci. Straty Skarbu Państwa to około 650 tys. złotych. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  Dodano: 25.07.2014CBŚ , Wrocław Wideo
 • Wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych

  24 lipca 2014 r. w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom i pracownikom Policji z Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji. Gospodarzem uroczystości był gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji.

  Dodano: 24.07.2014KGP Wideo
 • Sąd aresztował 14 członów skinheadowskiej grupy z Białegostoku

  14 osób zatrzymanych dziś przez CBŚ do sprawy środowiska skiheadowskiego z Białegostoku, na bazie materiału zebranego przez policję, zostało tymczasowo aresztowanych przez sądy z Warszawy i Białegostoku.

  Dodano: 24.07.2014CBŚ
 • 25 lipca - Dzień Bezpiecznego Kierowcy

  25 lipca w dniu imienin Krzysztofa – Patrona Kierowców, obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, organizowany już po raz dziewiąty przez Duszpasterstwo Kierowców. Tradycyjnie Policja włącza się w przedsięwzięcie z szeroko zakrojoną kampanią informacyjno – edukacyjną, która realizowana będzie na terenie całego kraju.

  Dodano: 24.07.2014KGP
 • Stołeczne obchody Święta Policji

  To wyjątkowy dzień dla stołecznych policjantów i pracowników Policji. Uroczysty apel z okazji Święta Policji odbył się w samo południe przed budynkiem Komendy Stołecznej Policji. W obecności kierownictwa Policji, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, prokuratury, duchowieństwa oraz przyjaciół Policji ponad 100 policjantów garnizonu stołecznego zostało wyróżnionych medalami, odznaczeniami i nominacjami na wyższe stopnie policyjne.

  Dodano: 24.07.2014KSP
 • Odznaczenia państwowe i resortowe dla dolnośląskich policjantów

  W przeddzień 95 rocznicy powołania Policji Państwowej we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji odznaczeń państwowych i resortowych. Uroczystości, w której uczestniczyli także m.in. Wojewoda i Wicewojewoda Dolnośląski oraz Wiceprezydent Wrocławia, przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Wojciech Ołdyński.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • Pamięć pomordowanym i poległym policjantom

  Dolnośląskie obchody Święta Policji, w 95 rocznicę powołania Policji Państwowej, rozpoczęły się 24 lipca 2014 r. we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów. W ten sposób funkcjonariusze oddali hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. W uroczystościach udział wzięli m.in. Wojewoda i Wicewojewoda Dolnośląski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, przedstawiciele kadry kierowniczej dolnośląskiej komendy oraz zaproszeni goście.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • Policjant uratował tonącego wędkarza

  Wczoraj 62-letni mężczyzna łowiący ryby w jeziorze obok miejscowości Ławy wypadł z łódki i zaczął się topić. Na ratunek tonącemu pośpieszył policjant z Myśliborza.

  Dodano: 24.07.2014Szczecin
 • Wrocławski policjant z drużyną zdobyli III miejsce podczas Mistrzostw Świata Karate Shotokan

  Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Henryk Tonderys wraz z drużyną zdobył brązowy medal podczas Otwartych Mistrzostw Świata Karate Shotokan. Zawody odbyły się w Poznaniu i zostały zorganizowane przez organizacje: Shotokan World Organization oraz International Japan Karate Association.

  Dodano: 24.07.2014Wrocław
 • Pamięci poległych policjantów

  Dziś przypada 95. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Wojewódzkie obchody Święta Policji w KWP w Rzeszowie rozpoczęły się od uroczystości złożenia wieńców pod tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 - 2009.

  Dodano: 24.07.2014Rzeszów
 • Sympozjum „95 lat polskiej Policji”

  W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się sympozjum „95 lat polskiej Policji”. Towarzyszyła mu wystawa fotografii „Policja Państwowa 1919 – 1939”. W sympozjum, które było częścią centralnych uroczystości Święta Policji, uczestniczyli m.in. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński. Pani Marszałek, otwierając spotkanie, podziękowała policjantom za odpowiedzialną i trudną codzienną pracę.

  Dodano: 24.07.2014KGP Wideo
 • Marszałek Sejmu podziękowała policjantom

  – Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny – powiedziała Marszałek Sejmu Ewa Kopacz do policjantów podczas sympozjum „95 lat polskiej Policji”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

  Dodano: 24.07.2014KGP
 
 

Kategorie