Aktualności

 • Policjanci ujawnili magazyn z dopalaczami i punkt dystrybucji – zatrzymane trzy osoby podejrzewane o handel

  Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o handel dopalaczami. W ujawnionym magazynie i punkcie ich dystrybucji, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 różnego rodzaju opakowań zawierających powyższe substancje. Zabezpieczono również gotówkę, telefony komórkowe, komputery oraz dokumentację świadczącą o ich dystrybucji. To już kolejny punkt na terenie miasta, w którym policjanci przeprowadzili działania wymierzone w handel tymi szczególnie niebezpiecznymi środkami.

  Dodano: 24.01.2015Wrocław
 • Odprawa roczna w KWP w Bydgoszczy

  Dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego rok 2014 to mniej przestępstw, a także mniejsza ilość wypadów drogowych i kolizji. O podsumowaniu roku 2014 przez kujawsko-pomorską Policję dyskutowano podczas narady rocznej, która odbyła się w Bydgoszczy.

  Dodano: 23.01.2015Bydgoszcz Wideo
 • Zabezpieczenie uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

  Zbliża się 70. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Nad bezpieczeństwem uczestników ceremonii będą czuwać funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu. Na terenie Oświęcimia obowiązywał będzie zakaz noszenia broni.

  Dodano: 23.01.2015KGP
 • Zawiadamiał o nieistniejącym zagrożeniu, bo lubił oglądać interweniujące służby

  Wspólne działania policjantów z komend wojewódzkiej i miejskiej w Łodzi doprowadziły do namierzenia i zatrzymania mężczyzny, który powiadamiał służby o nieistniejących zagrożeniach m.in. pożarach i podłożonych ładunkach wybuchowych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może usłyszeć zarzuty.

  Dodano: 23.01.2015Łódź
 • Uderzenia w przestępczość narkotykową na Górnym Śląsku

  Śląscy policjanci ujawnili i zatrzymali osoby, którym udowodniono przestępstwa narkotykowe. Katowiccy stróże prawa ujęli 28-letniego mężczyznę, który kilka lat temu również rozpowszechniał środki odurzające w znacznych ilościach. Natomiast funkcjonariusze z Mysłowic zatrzymali 26-letnią kobietę, przy której znaleziono ponad 1 kilogram marihuany. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Obojgu zatrzymanym grożą kary pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.01.2015Katowice Wideo
 • Pierwsza w tym roku zbiórka krwi zakończona

  Pierwsza w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Podczas tej zbiórki zebrano ponad 10 litrów krwi. Policjanci i pracownicy policji oddają krew już od 11 lat. W tym czasie oddali już kilkaset litrów tego cennego płynu.

  Dodano: 23.01.2015Radom
 • Podawała się za pracownika socjalnego i okradała elblążan

  Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 60-letnią kobietę, która podawała się za pracownika socjalnego i okradała elblążan. Wybierała osoby starsze i samotne. Oferowała pomoc i dofinansowanie, między innymi do leków. Policjanci ustalili już dziesięciu pokrzywdzonych w wieku od 80 do 96 lat. Ofiarą oszustki byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

  Dodano: 23.01.2015Olsztyn Wideo
 • Policjanci ustalili osobę, która postrzeliła 14-latkę

  Policjanci z Niemodlina znaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę, z której została postrzelona młoda dziewczyna. Śledczy zatrzymali 14-latka, którego podejrzewają o to, że z jadącego samochodu strzelał do nastolatki. Nieletni przyznał się do zarzucanego czynu. Jego sprawę policjanci skierują do sądu rodzinnego.

  Dodano: 23.01.2015Opole
 • Odpowiedzą za wyłudzenie kredytów na 55 tys. zł

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy zatrzymali trzech mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy działając wspólnie i w porozumieniu wyłudzili kilka kredytów na łączną kwotę 55 tys. zł. Oszuści działali pomiędzy 2011 a 2014 rokiem, a ofiarą ich przestępczych działań padły dwa miejscowe banki. Całej trójce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.01.2015Poznań
 • Wyłudzając pożyczki, oszukał kilkanaście firm na terenie kraju – został zatrzymany

  Inowrocławscy policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o dokonanie szeregu wyłudzeń pożyczek internetowych. Śledczy przedstawili mężczyźnie 30 zarzutów oszustwa oraz 3 kierowania gróźb w celu wywarcia wpływu na świadków, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Jednak to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

  Dodano: 23.01.2015Bydgoszcz
 • Spotkanie minister Teresy Piotrowskiej z fundacjami wspierającymi funkcjonariuszy i ich rodziny

  W siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych odbyło się dziś noworoczne spotkanie szefowej MSW Teresy Piotrowskiej z podopiecznymi i przedstawicielami Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, a także Fundacji Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom PSP oraz Członkom Ich Rodzin „Solidarni”.

  Dodano: 23.01.2015KGP
 • Rowerem i kombajnem na ekspresowej S8

  23 stycznia 2015 roku na drodze ekspresowej S8 doszło do dwóch nietypowych interwencji. Najpierw policjanci zatrzymali rowerzystę jadącego pod prąd, potem kierującego kombajnem zbożowym.

  Dodano: 23.01.2015
 • Zatrzymany za wywołanie fałszywego alarmu w sądzie

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie. 57-latek usłyszy dziś zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia. Sędzia może również zdecydować, że z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty akcji ratunkowej, sięgające wielu tysięcy złotych.

  Dodano: 23.01.2015Katowice Wideo
 • Z Wielkiej Brytanii wprost do polskiego więzienia

  Londyńska policja zatrzymała dwóch mężczyzn pochodzących z Elbląga. Mężczyźni poszukiwani byli listami gończymi. Obaj wrócili już do kraju. Jeden trafił za kratki na 6 lat, drugi spędzi w celi ponad 5 lat.

  Dodano: 23.01.2015Olsztyn
 • Policjanci CBŚP zlikwidowali przemytniczy szlak kokainy

  Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 32-latce zatrzymanej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, a podejrzanej o przemyt hurtowych ilości kokainy. W samochodzie i w mieszkaniu podejrzanej policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości ponad 200 tys. złotych. Część z nich ukryta była w aucie, którym kobieta wracała z Holandii, w pojemniku z płynem do chłodnic. Likwidacja szlaku przemytniczego to m.in. efekt współpracy polskich i holenderskich służb.

  Dodano: 23.01.2015CBŚP Wrocław
 • Bądźmy ostrożni podczas zakupów w Internecie

  Uważajmy na internetowych oszustów! Ich ofiarą padła 39-letnia mieszkanka gm. Zamość, która przez Internet zamówiła tabletki odchudzające. W paczce zamiast środka na odchudzanie znalazła opakowanie medykamentu o działaniu przeciwbólowym. Policjanci poszukują nieuczciwego sprzedawcy i apelują o rozwagę przy zakupach z niepewnego źródła.

  Dodano: 23.01.2015Lublin
 • Zatrzymani za czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji

  Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie, ustalonym i zatrzymanym przez wałbrzyskich policjantów, a podejrzanym o czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, para uczyniła sobie z sutenerstwa stałe źródło dochodu. Miejscem spotkań były dwa mieszkania należące do zatrzymanych. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

  Dodano: 23.01.2015Wrocław
 • Zatrzymano podejrzanych o brutalną napaść na listonosza

  Wrocławscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej oraz dzięki informacjom zebranym od świadków zdarzenia, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy na listonosza. Sprawcy pobili go do nieprzytomności metalowym przedmiotem, a następnie ukradli saszetkę z pieniędzmi. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.01.2015Wrocław
 • Uroczyste otwarcie komendy w Piekarach Śląskich

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich po remoncie. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz w obecności Prezydenta Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

  Dodano: 23.01.2015Katowice Wideo
 • Ukradł swoje auto

  Białostoccy kryminalni rozwiązali zagadkę kradzieży samochodu z jednego z serwisów na terenie miasta. 36-letni mieszkaniec powiatu hajnowskiego, właściciel auta, był zaskoczony wizytą mundurowych. Nie spodziewał się, że czwartkową noc spędzi w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie z nim rozmawiał prokurator. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 23.01.2015Białystok
 • Dolnośląscy policjanci podsumowali 2014 rok

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa roczna, w której udział wziął także Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler. Rok 2014 to dla mieszkańców województwa dolnośląskiego znacznie mniej przestępstw, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, a dla policjantów z regionu to codzienna, ciężka praca, której efektem jest dalsze ograniczanie przestępczości. Miniony rok to także wzrost aktywności m.in. w ujawnianiu przestępstw narkotykowych, gospodarczych, korupcyjnych i ich sprawców, a także kontynuacja działań dolnośląskiej Policji w zakresie realizacji projektów i wykorzystywania środków unijnych.

  Dodano: 23.01.2015Wrocław
 • Wysłaliśmy już prawie sto SMS-ów

  Blisko tysiąc kierowców korzysta już z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego na Podkarpaciu. Za pomocą krótkiej wiadomości SMS podkarpacka Policja informuje o utrudnieniach na najważniejszych drogach województwa, dzięki czemu kierowcy mogą wcześniej wybrać inną trasę podróży.

  Dodano: 23.01.2015Rzeszów
 • Działania małopolskiej Policji przeciwko chuligaństwu okołostadionowemu

  Jednym z priorytetowych zadań małopolskiej Policji ostatnich lat jest zdecydowane i systematyczne eliminowanie z przestrzeni publicznej szeroko rozumianej przestępczości pseudokibiców. W 2014 r. policjanci zatrzymali niemal 450 osób związanych ze środowiskiem chuliganów stadionowych, przedstawili zarzuty 291 pseudokibicom, a aż prawie 70 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

  Dodano: 23.01.2015Kraków
 • „Dziupla” zlikwidowana, paserzy zatrzymani, mazda odzyskana

  Kryminalni z wołomińskiej komendy i warszawskiej Pragi Północ zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa samochodowe. Na terenie posesji w Kobyłce, w jednym z garaży, policjanci znaleźli mazdę 6, skradzioną kilka dni wcześniej w Białymstoku. Samochód był już częściowo rozmontowany, a części przygotowane do dalszego wykorzystania. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili kilka telefonów komórkowych, narzędzia mogące służyć do kradzieży pojazdów i nabijania numerów identyfikacyjnych. 37-letni Paweł K. ps. Nochal, 46-letni Leszek G. i 48-letni Bogusław Cz. już usłyszeli zarzuty ukrycia pojazdu pochodzącego z kradzieży.

  Dodano: 23.01.2015KSP
 • Mieli związek z kradzieżą bankomatu w Bydgoszczy - zostali zatrzymani

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali 3 mężczyzn. Mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu mogą mieć związek z kradzieżą bankomatu. O zarzutach zdecydował prokurator prowadzący w tej sprawie śledztwo.

  Dodano: 23.01.2015Bydgoszcz Wideo
 • Pseudokibice zatrzymani przez CBŚP - zabezpieczono przy nich znaczne ilości narkotyków

  Policjanci gdańskiego Zarządu CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. W trakcie przeszukania zabezpieczono 12 kilogramów narkotyków. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z sobotnim napadem pseudokibiców na trójmiejski pociąg SKM.

  Dodano: 23.01.2015CBŚP Gdańsk Wideo
 • Odpowiedzą m.in. za fałszowanie dokumentów i przestępstwa skarbowe

  Policjanci CBŚP zatrzymali pięć osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się fałszowaniem dokumentów w zakresie sprowadzanych do Polski samochodów. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina, wśród nich jest także jedna kobieta. Jak wynika z ustaleń prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie śledztwa, przestępczy proceder polegał m.in. na zaniżaniu wartości pojazdów i fałszowaniu składanych w urzędach deklaracji, dzięki czemu podejrzani ponosili niższe należności publicznoprawne. Trwa szacowanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa z tytułu należnych opłat. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 22.01.2015CBŚP Lublin
 • Policjanci przejęli kontrabandę

  Prawie 148 tys. papierosów różnych marek trafiło w ręce śląskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Stróże prawa na jednej z prywatnych posesji w Wojkowicach Kościelnych zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, w wieku od 23 do 51 lat, oraz 62-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani w chwili, gdy pakowali do samochodu nielegalny tytoń. Zatrzymanym grozi teraz wysoka grzywna, a nawet 3-letni pobyt za kratkami.

  Dodano: 22.01.2015Katowice Wideo
 • Policjanci ratowali mieszkańców bloku przed pożarem

  Trafna decyzja i sprawne działania podjęte przez policjantów z Kielc, którzy rozpoczęli ewakuację mieszkańców bloku, w którego piwnicach doszło do pożaru, pozwoliły zapobiec tragedii. Teraz funkcjonariusze, przy udziale m. in. biegłego z zakresu pożarnictwa będą badać przyczyny nocnego zdarzenia.

  Dodano: 22.01.2015Kielce
 • Mł. insp. Janusz Wójtowicz nowym komendantem powiatowym Policji

  Przez 12 ostatnich lat był Rzecznikiem Prasowym Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dbał o wizerunek lubelskich policjantów. Potrafił przekazać dziennikarzom informacje dotyczące policyjnych sukcesów, równocześnie doskonale radząc sobie z trudnymi tematami. Dzisiaj pożegnał się z pracą w komendzie wojewódzkiej, by podjąć nowe wyzwania. Lubelski Komendant Wojewódzki nadinsp. Dariusz Działo wprowadził go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie.

  Dodano: 22.01.2015Lublin
 
 

Kategorie