Aktualności

 • Wzorowy policjant, doskonały obrońca

  Od ponad 2 lat służy w mundurze, od dziecka pozostaje wierny swojej życiowej pasji. Na boisku czuje się jak ryba w wodzie i z dumą reprezentuje śląski garnizon, występując na pozycji obrońcy w barwach polskiej reprezentacji Policji. W ubiegłym roku z kolegą z patrolu uratował mężczyznę, który targnął się na swoje życie.

  Dodano: 20.04.2014Katowice
 • Pirat drogowy odpowie przed sądem

  Finał w sądzie znajdzie sprawa 25-letniego kierowcy, który w piątek w Zielonej Górze nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna, starając się uniknąć odpowiedzialności, uciekał przed policją ulicami miasta. Po jego zatrzymaniu okazało się, że jest pod wpływem narkotyków i przewozi autem 3-letnią dziewczynkę.

  Dodano: 20.04.2014Gorzów Wlkp.
 • Znęcali się nad rodzinami. Zostali aresztowani

  Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 53-letni mieszkaniec gminy Zatory, który znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna został zatrzymany przez pułtuskich policjantów. Trzy najbliższe miesiące spędzi też w areszcie 53-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który od kilku lat znęcał się nad rodziną. Do aresztu trafił także 55-latek z Kazanowa. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. Podobnie, jak mieszkańcowi gminy Sadowne, który także zastraszał rodzinę.

  Dodano: 19.04.2014Radom
 • Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich

  Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie. W pomieszczeniach gospodarczych stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponad 90 sadzonek oraz blisko 100 gramów marihuany. Właściciel posesji posiadał także nielegalną broń i amunicję. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

  Dodano: 19.04.2014Katowice Wideo
 • Zabezpieczono ponad 6 tys. paczek papierosów bez akcyzy

  Swidniccy kryminalni ujawnili w samochodzie i miejscu zamieszkania 49-latka z gm. Trawniki blisko 4350 paczek papierosów różnych marek oraz 83 butelki alkoholu bez znaków skarbowych akcyzy. Ich koledzy z Chełma w zatrzymanym do kontroli audi kierowanym przez 57-latka z Łodzi ujawnili 1700 paczek papierosów bez akcyzy. Łączna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 100 tys. złotych.

  Dodano: 19.04.2014Lublin
 • Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

  Wrocławscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli urządzenia służące do prowadzenia uprawy. W piwnicy domu jednorodzinnego ujawniono 60 krzaków marihuany. Do policyjnego aresztu w związku z tą sprawą trafił młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

  Dodano: 19.04.2014Wrocław
 • Wpadli taksówkarze korzystający z urządzeń "nabijających" kilometry

  Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, przy wsparciu funkcjonariuszy ruchu drogowego, przeprowadzili kontrole taksówek. W efekcie ujawnili 7 pojazdów, w których zamontowane były urządzenia do "nabijania" kilometrów i zawyżania rachunków za usługę. Teraz sprawą zajmie się prokurator.

  Dodano: 19.04.2014KSP
 • Zatrzymany po pościgu

  Policjanci zatrzymali po pościgu 41-letniego Tomasza N. Mężczyzna, uciekając samochodem, próbował potrącić policjanta. Jest też podejrzany o kierowanie groźby wobec funkcjonariuszy, krótkotrwały zabór pojazdu i kradzież. Jak się okazało, zabrał on samochód i kierował nim, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

  Dodano: 19.04.2014KSP
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń

  Blisko pół miliona złotych stracił Skarb Państwa w wyniku przestępczej działalności 38-letniego częstochowianina. Mundurowi znaleźli u niego prawie 25 tysięcy paczek nielegalnych papierosów oraz 120 kilogramów tytoniu bez akcyzy. Teraz grozi mu wysoka grzywna.

  Dodano: 18.04.2014Katowice
 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenia lokali gastronomicznych

  Funkcjonariusze z Władysławowa zatrzymali podejrzanego o podpalenia lokali gastronomicznych w Jastrzębiej Górze. 30-letni mieszkaniec Pucka usłyszał 6 zarzutów w tym dwa za podpalenie i 4 za usiłowanie włamania. Mężczyzna pozostaje pod dozorem policyjnym z zakazem opuszczania kraju. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 18.04.2014Gdańsk
 • Po służbie zatrzymał podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa

  Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 33-letni mieszkaniec Strzelec Kraj, który siekierą zaatakował mężczyznę. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Napastnik został zatrzymany przez policjanta wracającego ze służby.

  Dodano: 18.04.2014Gorzów Wlkp.
 • Pomimo ciążących na nim wyroków, nadal oszukiwał

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 44-latka poszukiwanego m.in. 4 listami gończymi. Robert K. ma zasądzonych kilka kar pozbawienia wolności m.in. za oszustwa, podrabianie dokumentów. Mężczyzna ukrywał się na terenie województwa mazowieckiego i pomimo ciążących na nim wyroków nadal prowadził w Internecie nielegalną działalność.

  Dodano: 18.04.2014Olsztyn
 • Udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

  Szczecińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 57-latka, który kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowych zawiadomił inny użytkownik drogi, który udaremnił mężczyźnie dalszą jazdę zabierając mu kluczyki. Kierującemu volkswagenem grozi dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy.

  Dodano: 18.04.2014Szczecin
 • 43-latek odpowie za udział w obrocie i przemyt narkotyków

  Białostoccy policjanci w zatrzymanym audi znaleźli ponad 2 kg suszu marihuany. Podejrzewany o posiadanie narkotyków 43-letni mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obrocie i przemytu narkotyków. Z przejętych narkotyków można było przygotować 16 tys. porcji, o czarnorynkowej wartości około 70 tys. zł.

  Dodano: 18.04.2014Białystok
 • Policjanci zatrzymali złodzieja cmentarnego

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże na cmentarzach. Sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.

  Dodano: 18.04.2014Kraków Wideo
 • Zatrzymano podejrzanych o seryjne kradzieże z włamaniem

  Policjanci z Limanowej ustalili i zatrzymali 4 młodych ludzi podejrzanych o liczne kradzieże i włamania do których dochodziło w roku ubiegłym i bieżącym na terenie Limanowej i okolic oraz powiatu nowotarskiego. Podejrzanym udowodniono łącznie 27 kradzieży z włamaniem i 11 kradzieży. Wkrótce staną przed sądem.

  Dodano: 18.04.2014Kraków
 • Prawo jazdy w zamian za łapówki - zatrzymano kolejne dwie osoby

  Policjanci do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o udział w korupcyjnym procederze związanym z uzyskiwaniem praw jazdy. Jedna z zatrzymanych osób to instruktor nauki jazdy, druga – krewny osoby, która miała zdawać egzamin na prawo jazdy. Obydwaj mężczyźni oddani zostali pod policyjny dozór, wobec instruktora zastosowano dodatkowo poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Pod koniec lutego br. do sprawy tej zatrzymany został właściciel szkoły nauki jazdy.

  Dodano: 18.04.2014Kraków
 • Skuteczni w walce z oszustami wyłudzającymi pieniądze "na wnuczka"

  Tylko w ostatnim czasie powołana przez Komendanta Stołecznego Policji grupa operacyjna zatrzymała kilkanaście osób podejrzewanych o oszustwa metodą na wnuczka. Sprawcy mogli dokonywać przestępstw na terenie całego kraju.

  Dodano: 18.04.2014KSP Wideo
 • Handlowali podróbkami

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KSP podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli towar jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Zatrzymano też 28-letnią kobietę wprowadzającą do obrotu te przedmioty. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia to ok. 623 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat więzienia.

  Dodano: 18.04.2014KSP
 • Bezpieczne święta na drogach

  Święta wielkanocne to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokonana samochodami duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby święta nie skończyły się tragedią.

  Dodano: 18.04.2014KGP
 • Akcja ratownicza na Jeziorze Kierskim

  Policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu brali udział w akcji ratowniczej na Jeziorze Kierskim. Doszło tam do wywrócenia się żaglówki, w efekcie czego osoby znajdujące się na pokładzie znalazły się w wodzie. Żeglarze zostali wyciągnięci z wody i zabrani na brzeg. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji wszystko skończyło się szczęśliwie.

  Dodano: 18.04.2014Poznań
 • Zatrzymani za usiłowanie wymuszenia 140 tys. dolarów

  Zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i pozbawienia wolności usłyszeli wczoraj w bialskiej prokuraturze dwaj 31-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Zatrzymani przez policjantów z Terespola mężczyźni wywieźli do lasu pokrzywdzonego, gdzie przemocą i groźbami chcieli go nakłonić do przelania na wskazane konto ponad 140 tys. dolarów.

  Dodano: 17.04.2014Lublin
 • Zatrzymani za brutalne pobicie i rozbój w parku miejskim

  Janowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad w parku miejskim na młodych mężczyzn. Jednego z nich brutalnie pobili zabierając pieniądze, telefon, a nawet kurtkę. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wczoraj trzech zatrzymanych zostało doprowadzonych do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Biłgoraju nie uwzględnił wniosku Policji i prokuratora i zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór.

  Dodano: 17.04.2014Lublin
 • Razem przeciwko korupcji w sporcie

  17 kwietnia 2014 roku, Minister Sportu i Turystyki – Andrzej Biernat, Komendant Główny Policji – nadinsp. Marek Działoszyński oraz Wiceprezes Zarządu Ligi Zawodowej Piłki Nożnej Ekstraklasa SA - Marcin Animucki, podpisali Porozumienie o współpracy w zakresie działań szkoleniowych w obszarze przeciwdziałania korupcji w sporcie i ustawianiu zawodów sportowych.

  Dodano: 17.04.2014KGP
 • Zabezpieczono narkotyki

  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem 39-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez siemianowickich kryminalnych. W trakcie przeszukania użytkowanych przez niego pomieszczeń, policjanci odnaleźli amfetaminę, marihuanę, haszysz, tabletki ecstasy oraz mefedron. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to prawie 25 tysięcy złotych.

  Dodano: 17.04.2014Katowice
 • W jeden dzień rozbili dwie dziuple

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP rozbili w okolicach Wołomina dwie dziuple samochodowe. Do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Na prywatnych posesjach policjanci znaleźli skradzioną kilka dni wcześniej hondę civic oraz hyundaia i40, a także wiele części samochodowych pochodzących najprawdopodobniej z innych skradzionych pojazdów.

  Dodano: 17.04.2014KSP Wideo
 • TVP Regionalna z wizytą w Świecku

  Siedziba Centrum Współpracy Służb Granicznych gościła dziennikarzy realizujących program na temat współpracy polskiej i niemieckiej Policji oraz wspólnych przedsięwzięć mających na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Uczestnicy programu potwierdzili, że po obydwu stronach granicy temat ten traktowany jest priorytetowo, a wzajemna współpraca gwarantuje wysoką skuteczność działań.

  Dodano: 17.04.2014Gorzów Wlkp.
 • Zatrzymani mają na koncie szereg włamań i kradzieży

  Policjanci jednego z wrocławskich komisariatów zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy włamując się do piwnic i strychów na terenie miasta, kradli rowery oraz inne cenne przedmioty. Na koncie zatrzymanych jest blisko 30 takich czynów. Wstępne straty w tej sprawie szacowane są na około 45 tys. złotych. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.04.2014Wrocław
 • Motocyklista zatrzymany po pościgu - popełnił 12 wykroczeń

  Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę, który w niecałe 5 minut popełnił 12 wykroczeń - przekraczał dopuszczalną prędkość, poruszał się lewą stroną drogi i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. 36-latek nie posiadał dokumentów upoważniających do prowadzenia pojazdu, dowodu rejestracyjnego, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Gdyby miał prawo jazdy, dostałby 60 punktów karnych. Sprawa pirata drogowego została skierowana do sądu.

  Dodano: 17.04.2014Gdańsk Wideo
 • Sukces Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji

  Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali dwie osoby, w tym funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego KGP. Mężczyźni podejrzani są o powoływanie się na wpływy i próbę wyłudzenia 300 tysięcy złotych. Najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie.

  Dodano: 17.04.2014KGP
<<
<
1
...
 
 

Kategorie