Aktualności

 • Podejrzani o udział w narkotykowym procederze zatrzymani

  Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali sześć osób z terenu Kielc i Skarżyska-Kamiennej, które zajmowały się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 31.01.2015Kielce Wideo
 • Kierowca przewoził narkotyki

  Zatrzymany przez kępińskich policjantów do kontroli kierowca przewoził w swoim aucie pół kilograma narkotyków. Prowadził pod wpływem środków odurzających. Odpowie przed sądem za swoje czyny.

  Dodano: 31.01.2015Poznań Wideo
 • Mazowieccy policjanci podsumowali rok 2014. Narada kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyła się uroczysta odprawa kadry kierowniczej, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie oraz efekty pracy mazowieckich policjantów. W naradzie wziął udział nadinspektor Mirosław Schossler Zastępca Komendanta Głównego Policji, Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki oraz prokuratorzy i przedstawiciele innych służb. Spotkanie prowadził szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski.

  Dodano: 30.01.2015Radom
 • Zmuszali kobiety do prostytucji

  Policjanci z Częstochowy zatrzymali 55-letniego częstochowianina, jego 20-letnią konkubinę oraz 27-letniego wspólnika, którzy wspólnie ułatwiali i zmuszali kobiety do prostytucji. Najstarszy z zatrzymanych był głównym organizatorem działalności, czerpiąc korzyści z uprawiania przez dziewczyny prostytucji. Usłyszał on 6 zarzutów przestępstw o charakterze seksualnym i wczoraj został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 30.01.2015Katowice
 • Sprawca domowej interwencji wymierzył do funkcjonariuszy z broni

  Łukowscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Trzebieszów. Podczas interwencji domowej groził bronią palną interweniującym funkcjonariuszom. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura oraz sąd. Policjanci będą wnioskować o zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie zabójstwa.

  Dodano: 30.01.2015Lublin
 • Wyłudzał kredyty na firmę – straty to ponad 220 000 zł

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zakończyli aktem oskarżenia sprawę, nad którą pracowali od kilku miesięcy. Głównym podejrzanym w postępowaniu jest 33-letni mieszkaniec Braniewa, który wyłudził kredyty w różnych placówkach bankowych na ponad 220 000 złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.01.2015Olsztyn
 • Wspólnie ćwiczenia policyjnych antyterrorystów i ratowników na terenie gimnazjum

  W gimnazjum nr 14 we Wrocławiu odbyło się wspólne szkolenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP „Starówka”.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy i mefedronu

  Policjanci z Wydziału Narkotykowego KMP w Lublinie zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta. W mieszkaniu Lublinianina funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 g amfetaminy oraz blisko 270 g mefedronu. Z zabezpieczonej ilości narkotyków możliwe byłoby przygotowanie około 1500 porcji dilerskich. Część amfetaminy znajdowała się już w specjalnych pakietach. 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 30.01.2015Lublin
 • Wspólna granica - wspólne działanie

  Szybki przepływ informacji i sprawdzone procedury decydują o powodzeniu działań Policji. Gdy areną ich jest granica, istotne staje się współdziałanie obydwu stron. Zależność tę znają policjanci z Polski i Niemiec, którzy w minioną środę przeprowadzili wspólnie działania pościgowe, realizując w ten sposób scenariusz, który może się wydarzyć również w rzeczywistości.

  Dodano: 30.01.2015Gorzów Wlkp.
 • 5 tysięcy porcji amfetaminy nie trafi na rynek

  Zabezpieczone ponad 5 tys. porcji amfetaminy i zatrzymany Adam L. to wynik pracy policjantów z wydziału kryminalnego z komisariatu na Targówku. W pomieszczeniach, które zajmował 23-latek kryminalni znaleźli amfetaminę i marihuanę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

  Dodano: 30.01.2015KSP Wideo
 • Recydywista z pełną kartoteką

  30 zarzutów przedstawili kryminalni z Torunia zatrzymanemu 38-latkowi. Pod osłoną nocy włamywał się on do samochodów i kradł wszystko co w nich znalazł. Mężczyzna jest multirecydywistą, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia. Jak na razie trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 30.01.2015Bydgoszcz Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar za ponad 560 tys. złotych

  Policjanci z KSP przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię skórzaną oraz kosmetyki z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 560 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.

  Dodano: 30.01.2015KSP
 • Przejęto nielegalne papierosy

  Policjanci z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego zabezpieczyli nielegalne papierosy i zatrzymali osoby, które je posiadały - odpowiedzą one za przestępstwa skarbowe. Kontrabanda została skonfiskowana.

  Dodano: 30.01.2015Lublin , Kielce Wideo
 • Plantacja marihuany zlikwidowana

  Małopolscy policjanci zlikwidowali kolejną, dużą plantację marihuany. Szacowana wartość samej uprawy to ponad 100 tys. złotych. Zatrzymano 30-latka, właściciela uprawy, który jest powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 30.01.2015Kraków Wideo
 • Areszty za rozbój

  Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn (dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego i dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego) w wieku od 28 do 32 lat, którzy podejrzani są o udział w rozboju. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a sąd w Pułtusku na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 30.01.2015KSP Wideo
 • Przestępczy duet w rękach policjantów

  Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali nieletniego, który wspólnie z 28-latkiem włamał się do samochodu i ukradł z jego wnętrza elektronarzędzia o wartości ponad 10 tys. złotych. Ponadto, jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, nieletni ma jeszcze na swoim koncie 20 różnych przestępstw. Część skradzionych przedmiotów została już odzyskana. Dorosły decyzją sądu trafił do aresztu śledczego na 3 miesiące, a 16-latek do placówki wychowawczej.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław
 • XXIII Medal Parade w Kosowie

  W dniach 28 – 30 stycznia 2015 roku nadinsp. Krzysztof Gajewski I Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz towarzyszący mu insp. Rafał Łysakowski Dyrektor BMWP KGP i mł. insp. Ireneusz Sieńko Naczelnik Wydz. ds. KPiOŁ BMWP KGP, uczestniczyli w uroczystościach związanych z Medal Paradą w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

  Dodano: 30.01.2015KGP
 • Mieli w mieszkaniu ponad 800 porcji marihuany i amfetaminy

  Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. Sprawcy wpadli w trakcie interwencji podejmowanej przez funkcjonariuszy wobec awanturujących się sublokatorów w mieszkaniu. Na miejscu zabezpieczono taką ilość środków odurzających, z której można było uzyskać ponad 800 porcji handlowych marihuany i amfetaminy. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław
 • Policjanci ze Słupska zbierają 700 litrów krwi

  Promowaniem honorowego krwiodawstwa wśród policjantów i oddawaniem krwi chcą uczcić 70-lecie istnienia swojej jednostki policjantki i policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku. Do końca tego roku mundurowi chcą zebrać 700 litrów krwi na 70-lecie istnienia najstarszej Szkoły Policji w Polsce.

  Dodano: 29.01.2015SP Słupsk
 • Narada roczna kierownictwa małopolskiej Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji

  Dzisiaj (29 stycznia br.) odbyła się narada roczna kadry kierowniczej małopolskiej policji. Komendant Wojewódzki Policji podziękował Policjantom i pracownikom małopolskiej Policji za zaangażowanie i przedstawił priorytety na 2015 rok. Do podziękowań przyłączyli się Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz zaproszeni goście, którzy również chwalili dobrą współpracę i duże zaangażowanie we wspólnych działaniach.

  Dodano: 29.01.2015Kraków
 • 185 km/h bez uprawnień

  W sobotę /24 stycznia/ gorzowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali na trasie S3 kierowcę, który poruszał się z prędkością 185 km/h. W tej sprawie policjanci skierowali wniosek do sądu, ale prawa jazdy 27-latek nie stracił. Powód? Nie posiada uprawnień.

  Dodano: 29.01.2015Gorzów Wlkp. Wideo
 • Polsko – niemieckie ćwiczenia pościgu transgranicznego

  28 stycznia 2015 r., na terenie Polski i Niemiec odbyły się wspólne ćwiczenia w zakresie doskonalenia policyjnego pościgu transgranicznego i procedur wzajemnej wymiany informacji. W ćwiczeniach udział wzięli policjanci z Dolnego Śląska i Lubuskiego oraz funkcjonariusze z Saksonii i Brandenburgii. Ćwiczenia zakładały kilka wariantów przestępstw dokonanych na terenie Niemiec i podjęcie wspólnych działań w zakresie zatrzymania ich sprawców.

  Dodano: 29.01.2015Wrocław Wideo
 • Odpowie za oszustwa metodą „na wnuczka”

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Łodzi zatrzymali kobietę, która była kurierem odbierającym pieniądze od oszukanych osób pod pretekstem pomocy rzekomemu krewnemu. Zatrzymana już usłyszała trzy zarzuty związane z przestępczą działalnością.

  Dodano: 29.01.2015Łódź
 • Nietrzeźwy kierowca wjechał w latarnię

  Policjanci prześlą do sądu wniosek o ukaranie 33-letniego mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, popełnił szereg wykroczeń drogowych i spowodował kolizję. Grudziądzanin miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

  Dodano: 29.01.2015Bydgoszcz Wideo
 • Za załatwianie prawa jazdy odpowie przed sądem

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli trwające kilkanaście miesięcy postępowanie w sprawie pośredniczenia w załatwieniu pozytywnego zaliczenia egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy. Policjanci ustalili, że proceder miał miejsce w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na Śląsku w latach 2005–2008.

  Dodano: 29.01.2015Rzeszów
 • Nastoletni włamywacze zatrzymani

  Kryminalni z Komisariatu Policji III zatrzymali 14 i 17-latka podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do mieszkań. Mundurowi zabezpieczyli także większość skradzionych przez nich przedmiotów o wartości około 10 tysięcy złotych. Już dziś wiadomo, że młodzieńcy dokonali co najmniej kilkunastu włamań. Jednakże sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że zatrzymany 17-latek, który będzie odpowiadał jak dorosły, usłyszy tych zarzutów więcej. O losie 14-latka natomiast zadecyduje sąd rodzinny.

  Dodano: 29.01.2015Białystok
 • Policjanci zatrzymali sprawców licznych kradzieży

  Policjanci z Gostynia ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży w gminie Pogorzela. Sprawcy kradli wszystko co wpadło im w ręce i przedstawiało jakąkolwiek wartość. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

  Dodano: 29.01.2015Poznań
 • Amfetamina ukryta w kierownicy

  Radomscy wywiadowcy zatrzymali 27-latka, który 1000 porcji amfetaminy ukrył w kierownicy swojego samochodu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Zrobił skok na dwa sklepy. Teraz posiedzi…

  Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali 23-latka, podejrzanego o dwa napady na sklepy. W obu przypadkach, sprawca groził niebezpiecznym narzędziem. Mężczyzna sądził pewnie, że skoro w czasie przestępstw był zamaskowany, to nikt go nie rozpozna. Wpadł w ręce policjantów w chwili, gdy się tego zupełnie nie spodziewał.

  Dodano: 29.01.2015Bydgoszcz
 • Desperatka żyje dzięki policjantom

  Buscy policjanci zapobiegli popełnieniu samobójstwa przez 50-letnią kobietę. Wszystko rozegrało się w środę w nocy. Przed godziną dwudziestą drugą policjanci dostali zgłoszenie, że kobieta, mieszkanka gminy Tuczępy wyszła z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Jak stwierdziła, jest już niedaleko miejsca, w którym „to zrobi”. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

  Dodano: 29.01.2015Kielce
 
 

Kategorie