Aktualności

 • Zakończyła się rozbudowa i modernizacja budynku gostynińskiej Policji

  W Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie zakończono prace związane z rozbudową, remontem i modernizacją budynku. Inwestycja realizowana była w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Na inwestycję przeznaczono ponad 4 miliony złotych.

  Dodano: 19.12.2014Radom
 • 38-latka odpowie za zabójstwo

  Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o śmiertelne ugodzenie nożem swojego 22-letniego partnera. Kobieta najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

  Dodano: 18.12.2014Radom
 • Nowe radiowozy dla mazowieckiej drogówki

  Benzynowy silnik o pojemności blisko 3 litrów, moc silnika 325 KM, do 100 km/h przyspiesza w ciągu 6 sekund. To nowe radiowozy mazowieckiej drogówki, wyposażone w videorejestratory. Samochody opel insignia, policjanci otrzymali w ramach tzw. Funduszy Szwajcarskich.

  Dodano: 17.12.2014Radom Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów oraz tytoniu

  Policjanci z komend wojewódzkich w Radomiu oraz Wrocławiu udaremnili przestępstwa związane z nielegalnym posiadaniem wyrobów tytoniowych. Dzięki realizacjom i zatrzymaniu osób prowadzących ten przestępczy proceder nie doszło do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

  Dodano: 17.12.2014Radom , Wrocław
 • Przemycali, uprawiali i handlowali narkotykami

  Sześć osób podejrzanych o uprawę i handel narkotykami zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu. Wśród zatrzymanych, którzy wpadli w ręce mazowieckich policjantów był również kurier, który przewoził narkotyki z Holandii. Funkcjonariusze zlikwidowali także plantację marihuany. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 16.12.2014Radom Wideo
 • "Szlachetna paczka" od mazowieckich policjantów

  Przysuscy, garwolińscy oraz kozieniccy policjanci oraz pracownicy cywilni kolejny raz włączyli się w realizację „Szlachetnej paczki”. Dzięki mundurowym do najbardziej potrzebujących paczki trafią jeszcze przed zbliżającymi się świętami.

  Dodano: 15.12.2014Radom
 • Działania „Bezpieczne przejście” i piraci drogowi

  W tym tygodniu na terenie garnizonu mazowieckiego policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania „Bezpieczne przejście”. W ich trakcie szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęte zostały przejścia dla pieszych, usytuowane na drogach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

  Dodano: 12.12.2014Radom
 • Policyjne negocjacje zakończone sukcesem

  Funkcjonariusze z zespołu negocjatorów Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji przekonali 28-latka, który zamknął się w domu wraz z trójką dzieci, by opuścił mieszkanie nie robiąc krzywdy sobie, ani im. Mężczyzna też kilkukrotnie stawał na parapecie okna grożąc, że z niego zeskoczy. Po udanych negocjacjach mężczyznę przewieziono do szpitala.

  Dodano: 12.12.2014Radom
 • Nietrzeźwy zasnął za kierownicą

  Za jazdę pod wpływem alkoholu, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz spowodowanie kolizji drogowej, odpowie 24-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na trasie Przygody-Kownaciska, po tym, gdy zasnął za kierownicą w swoim samochodzie.

  Dodano: 12.12.2014Radom
 • Mławscy kryminalni zatrzymali handlarza narkotyków

  Mławscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Mławy, który handlował narkotykami. Towar trzymał w wynajmowanym mieszkaniu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Trwają dalsze czynności policji i prokuratury.

  Dodano: 11.12.2014Radom
 • Ukradli motocykl i zakopali w lesie - zostali zatrzymani

  Na niecodzienny pomysł wpadł mieszkaniec gminy Kosów Lacki. Wiedząc, że niebawem trafi na pięć lat do więzienia, ukradł motocykl i po jego rozmontowaniu, zakopał go w ziemi. Zaplanował sobie, że po wyjściu na wolność, złoży go i będzie używał. Plany pokrzyżowali mu policjanci, wykopując ukryte w ziemi elementy motocykla. Mundurowi wyłapali też innych podejrzanych o kradzież.

  Dodano: 09.12.2014Radom
 • Komendanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i zaginionego nastolatka

  56-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach mł.insp. Jacka Rączkiewicza, kiedy jechał drogą krajową nr 48. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, usłyszy też zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz grzywna. Zatrzymany kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Czujnością wykazał się również szef mikołowskich policjantów, który na ulicy zauważył i rozpoznał zaginionego 16-latka, który uciekł z placówki opiekuńczej. Dzięki czujności komendanta chłopak cały i zdrowy trafił pod opiekę wychowawców z domu dziecka.

  Dodano: 01.12.2014Radom , Katowice
 • Mazowieccy policjanci nagrodzeni za dar serca

  Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, Zespół Prasowy KWP oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, to laureaci honorowych statuetek za promowanie idei honorowego krwiodawstwa, które wręczono w czasie gali podsumowującej między innymi tegoroczną akcję „Podaruj innym dni”.

  Dodano: 01.12.2014Radom
 • Policjanci z Garwolina poszukują świadków potrącenia 8-latka

  Policjanci poszukują świadków potrącenia na przejściu dla pieszych 8-letniego chłopca przez osobę kierującą fordem. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w Garwolinie.

  Dodano: 28.11.2014Radom Wideo
 • Ostrzelał ciężarówkę. Zatrzymany po pościgu

  Policjanci gostynińskiej komendy zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który z broni pneumatycznej ostrzelał szybę czołową tira. 29-latek za dokonane przestępstwa i szereg wykroczeń odpowie przed sądem.

  Dodano: 28.11.2014Radom
 • Poszukiwany listem gończym zatrzymany po pościgu

  Siedleccy policjanci zatrzymali po pościgu 50-latka poszukiwanego listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, uciekał samochodem przed mundurowymi. Zatrzymany trafi do zakładu karnego na najbliższe 5 lat.

  Dodano: 27.11.2014Radom
 • Nie wszystko złoto co się świeci – podejrzani o handel trafili do aresztu

  Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać w jednym z płockich kantorów sztabki złota. Złoto zostało zabezpieczone w związku z podejrzeniem, że nie jest to prawdziwy kruszec. Decyzją sądu, zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

  Dodano: 27.11.2014Radom Wideo
 • Posiadał kilkadziesiąt porcji narkotyków

  Mławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i uprawę konopi oraz dwie inne osoby, które próbowały uniemożliwić policjantom wejście do mieszkania, gdzie przechowywane były środki odurzające.

  Dodano: 07.05.2013Radom
 
 

Kategorie