Aktualności

 • Podejrzani o napad zostali aresztowani

  Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na salon gier. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.07.2014Radom
 • Chciała targnąć się na własne życie - uratowali ją policjanci

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu ściągnęli z wiaduktu kobietę, która zamierzała z niego skoczyć na ulicę. Gdyby nie przyjazd policjantów, 21-latka rzuciłaby się pod nadjeżdżające samochody. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało kobietę do szpitala.

  Dodano: 22.07.2014Radom
 • Stracił prawo jazdy za zagrożenie bezpieczeństwa pieszych

  Policjanci ostrołęckiej komendy przygotowują kampanię społeczną „My już wiemy, a TY!". W trakcie realizacji filmu profilaktycznego doszło do sytuacji, która pokazała jak bardzo zasadnym jest organizowanie tego typu przedsięwzięć. Mundurowi nagrali, jak kierowca opla nieomal potrącił pieszych.

  Dodano: 18.07.2014Radom
 • Pijany ojciec przewoził 6-latka autem

  Kolejny raz policjanci sokołowskiej drogówki spotkali się z wielką nieodpowiedzialnością kierowcy. Pijany ojciec przewoził swoim samochodem syna. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak przekroczył prędkość. W czasie kontroli okazało się miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

  Dodano: 18.07.2014Radom
 • Nowa Komenda Miejska Policji w Płocku

  Z okazji mazowieckich obchodów Święta Policji otwarto nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Teraz policjanci rozpoczną służbę w nowoczesnej komendzie, która odpowiada najwyższym standardom. Zapewni to komfort pracy funkcjonariuszom i pracownikom Policji, ale przede wszystkim odpowiednie warunki do przyjmowania osób, które potrzebują bezpośredniego kontaktu z mundurowymi.

  Dodano: 17.07.2014Radom
 • Mazowieckie obchody Święta Policji

  Mazowieckie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Płocku. Obchodzone w 95. rocznicę powstania polskiej Policji święto połączone było z otwarciem nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji właśnie w tym mieście. W uroczystościach wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś.

  Dodano: 17.07.2014Radom
 • Siódme "Kameralne Lato" za nami! - NAGRODZONY SPOT

  Uroczystą galą finałową zakończyła się siódma edycja ogólnopolskich spotkań filmowych „Kameralne Lato Radom 2014", które kolejny raz współorganizowała Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. W czasie gali zaprezentowano filmy, które powstały w czasie trwania imprezy. Nagrodę specjalną od organizatorów festiwalu za działalność na rzecz edukacji filmowej w Polsce otrzymał Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz.

  Dodano: 13.07.2014Radom Wideo
 • Komisarz Anna Mucha w szeregach mazowieckiej Policji - "Kameralne Lato 2014" w Radomiu

  Popularna aktorka Anna Mucha wcieliła się w postać komisarz policji i wzięła udział w nagrywaniu scen specjalnych razem z antyterrorystami z KWP w Radomiu. Pełne realizmu sceny młodzi filmowcy nagrywali w centrum Radomia w ramach 7. Edycji Spotkań Filmowych "Kameralne Lato 2014".

  Dodano: 09.07.2014Radom Wideo
 • Areszt za usiłowanie zabójstwa

  Nawet kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. 55-latek w czasie awantury ugodził nożem w szyję swojego brata. Mężczyznę zatrzymali białobrzescy policjanci. Usłyszał on już zarzut w tej sprawie. Teraz o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd, który zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

  Dodano: 09.07.2014Radom
 • Ponad 200 zarzutów za fałszywe oświadczenia o zamiarze zatrudnienia obcokrajowców

  Blisko 250 zarzutów usłyszała 59-latka podejrzana o wystawianie obcokrajowcom fałszywych oświadczeń umożliwiających przyjazd do pracy w Polsce. Wszczęcie śledztwa w tej sprawie poprzedzone było wielomiesięczną pracą płońskich policjantów i zbieraniem odpowiedniego materiału dowodowego. Prokuratura skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 07.07.2014Radom
 • Podejrzani o seryjne kradzieże rowerów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o seryjne kradzieże rowerów. Zarzuca się im, że w sumie od wiosny ukradli 16 rowerów. Obaj trafili już na najbliższe miesiące do aresztu

  Dodano: 05.07.2014Radom
 • Festiwal filmowy „Kameralne Lato Radom 2014”

  Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu jest jednym z organizatorów tegorocznej, siódmej edycji ogólnopolskich spotkań filmowych „Kameralne Lato 2014”, które odbędą się w dniach 6-12 lipca w Radomiu. Festiwal rozpocznie się już w najbliższą niedzielę uroczystą paradą zabytkowych pojazdów zakończoną piknikiem filmowym, na który zapraszamy wszystkich radomian. Ambasadorem festiwalu jest aktorka Anna Mucha.

  Dodano: 04.07.2014Radom
 • Zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany

  Na terenie posesji należącej do 35-latka płońscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz znaczną ilość suszu roślinnego. Właścicielowi, który został zatrzymany grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 04.07.2014Radom Wideo
 • Policjant z przechodniami uratowali niedoszłego samobójcę

  Ostrołęcki policjant w ostatniej chwili chwycił za ramię mężczyznę, który próbował zeskoczyć z mostu. Funkcjonariuszowi z pomocą podążyli także dwaj przechodnie. Wspólnymi siłami udało im się ściągnąć desperata z krawędzi mostu im. Madalińskiego. Szybka reakcja przechodniów oraz funkcjonariusza ocaliła mężczyźnie życie.

  Dodano: 03.07.2014Radom
 • Policyjni antyterroryści ćwiczyli z użyciem śmigłowca

  Napad na placówkę pocztową w Jedlińsku, ciężko ranny pracownik, groźba użycia materiałów wybuchowych, a później pościg za sprawcami, zasadzka na bandytów, desant policjantów ze śmigłowca - brzmi jak scenariusz z filmu sensacyjnego, ale na szczęście to tylko ćwiczenia policyjnych antyterrorystów, które odbyły się dzisiaj w Radomiu.

  Dodano: 01.07.2014Radom
 • Posiadał kilkadziesiąt porcji narkotyków

  Mławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i uprawę konopi oraz dwie inne osoby, które próbowały uniemożliwić policjantom wejście do mieszkania, gdzie przechowywane były środki odurzające.

  Dodano: 07.05.2013Radom
 
 

Kategorie