Aktualności

 • Zlikwidowali uprawę konopi na poddaszu domu

  Policjanci z Komisariatu Policji na płockich Podolszycach, na poddaszu jednego z domów znaleźli i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. W wyniku przeszukania domu funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, gotówkę i trzy podrobione dowody osobiste, zatrzymali również dwóch mężczyzn. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone pieniądze - ponad 70 tys. zł - mogą pochodzić z przestępczego procederu, jakim zajmowali się zatrzymani mężczyźni.

  Dodano: 24.10.2014Radom Wideo
 • Odpowiedzą za 340 oszustw

  Dzięki dociekliwości i skrupulatnej pracy płońskich kryminalnych oszuści Internetowi usłyszeli kolejne zarzuty. Czterech mężczyzn odpowie za dokonanie w sumie 340 oszustw. Do prokuratury trafił już akt oskarżenia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.10.2014Radom
 • Zabezpieczono 12 tys. paczek nielegalnych papierosów

  Mławscy policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ponad 12 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość rynkowa towaru to ponad 120 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali też zajmującego się nielegalnym procederem 54-latka.

  Dodano: 21.10.2014Radom
 • Pozwól się zobaczyć i żyj!

  Kolejna ofiara na drodze, kolejny pieszy. Wczoraj w powiecie węgrowskim zginął 57-letni mężczyzna. Był na jezdni, w miejscu gdzie droga jest zupełnie nieoświetlona. Pozwólmy się zauważyć, chrońmy swoje życie, zakładajmy odblaski!

  Dodano: 21.10.2014Radom
 • Nie dali się oszukać - sprawcy zatrzymani

  Do 8 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy podając się za "kuzyna" próbowali kilkakrotnie wyłudzić pieniądze od starszych osób w Sochaczewie. Jeden z zatrzymanych mężczyzn został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące, pozostali dwaj są tymczasowo aresztowani do innych spraw. Na szczęście świadomość seniorów wzrasta poprzez między innymi prowadzone przez policję akcje profilaktyczne i nagłaśnianie tego typu oszustw przez media. Dzięki temu nie dają się już tak łatwo oszukać.

  Dodano: 20.10.2014Radom
 • Odpowie za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa

  Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zgłaszającemu rozbój, którego nie było. Mężczyzna twierdził, że został napadnięty przez trzech sprawców, którzy grozili mu nożem i ukradli samochód. Policjanci ustalili, że do takiego przestępstwa nie doszło. Mężczyzna odpowie za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa.

  Dodano: 17.10.2014Radom
 • Mażeństwo odpowie za uprawę konopi

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali małżeństwo i zlikwidowali prowadzoną przez nich plantację marihuany. Obydwoje usłyszeli już zarzuty uprawy znacznej ilości konopi indyjskich. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, natomiast wobec kobiety zastosowano dozór policyjny. Grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

  Dodano: 16.10.2014Radom Wideo
 • O krok od katastrofy - areszt dla kierowcy

  Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 24–latek podejrzany o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego zatrzymali policjanci na terenie powiatu siedleckiego. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wjechał samochodem na torowisko kolejowe, gdzie pozostawił unieruchomiony pojazd. Na szczęście obsługa nadjeżdżającego pociągu pośpiesznego zdążyła w porę wyhamować skład. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Radom
 • Seniorzy nie dają się oszukać

  „Wnuczek” już tak łatwo nie oszuka seniora. Prowadzone przez Policję akcje profilaktyczne, nagłaśnianie tego typu oszustw przez media, prowadzone przez różnego rodzaju instytucje zajmujące się pracą z seniorami akcje uświadamiające swoim podopiecznym zagrożenia, zaczynają przynosić wymierne efekty. Wczoraj w Płocku jedenastu seniorów, dzięki temu, że znali mechanizm oszustów, nie padło ofiarami tego wyjątkowo perfidnego przestępstwa.

  Dodano: 11.10.2014Radom
 • Wyłudzali kredyty na podstawie fałszywych dokumentów

  Kryminalni zatrzymali 6 osób, które - posługując się fałszywymi zaświadczeniami o swoim zatrudnieniu i zarobkach - wyłudzali towar ze sklepów, działając na szkodę placówek bankowych. Policjanci przedstawili już 4 podejrzanym zarzuty. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 09.10.2014Radom
 • Zatrzymani sprawcy rozbojów

  W Kozienicach dwaj młodzi mężczyźni pobili i okradli pracownika salonu gier - jeden ze sprawców usiłował zbiec poza granice kraju. W Ostrołęce policjanci po pościgu zatrzymali sprawcę rozboju popełnionego na 17-latku.

  Dodano: 06.10.2014Radom
 • Zaatakowali interweniujących policjantów

  Ostrołęccy policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia, gdzie kierujący ciągnikiem rolniczym podniósł ładowaczem czołowym samochód z dwuletnim dzieckiem w środku. Interweniujących policjantów zaatakowano prętami i spawarką. Mężczyznom za czynną napaść na policjantów grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 01.10.2014Radom
 • Aresztowani za napad na transport papierosów

  Na trzy miesiące zostali aresztowani dwaj mężczyźni zatrzymani w Warszawie po wcześniejszym napadzie na transport papierosów i próbie staranowania policyjnego radiowozu. Na razie usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi kara do 12 lat więzienia. Jest duże prawdopodobieństwo, że usłyszą jeszcze zarzut czynnej napaści na policjantów.

  Dodano: 26.09.2014Radom
 • Posiadał kilkadziesiąt porcji narkotyków

  Mławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i uprawę konopi oraz dwie inne osoby, które próbowały uniemożliwić policjantom wejście do mieszkania, gdzie przechowywane były środki odurzające.

  Dodano: 07.05.2013Radom
 
 

Kategorie