Aktualności

 • Mazowieccy policjanci podsumowali rok 2014. Narada kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyła się uroczysta odprawa kadry kierowniczej, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie oraz efekty pracy mazowieckich policjantów. W naradzie wziął udział nadinspektor Mirosław Schossler Zastępca Komendanta Głównego Policji, Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki oraz prokuratorzy i przedstawiciele innych służb. Spotkanie prowadził szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski.

  Dodano: 30.01.2015Radom
 • Amfetamina ukryta w kierownicy

  Radomscy wywiadowcy zatrzymali 27-latka, który 1000 porcji amfetaminy ukrył w kierownicy swojego samochodu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Podejrzani o kradzież krzyża i wybicie szyby w kościele zatrzymani

  Sokołowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie skradziony z kościoła krucyfiks. Mężczyzna chciał najprawdopodobniej sprzedać krzyż w skupie złomu. Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali natomiast 26-latka, który wybił szybę w jednym z kościołów. Miał 2,5 promila i trafił do policyjnej celi.

  Dodano: 29.01.2015Radom Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany

  Płoccy policjanci zatrzymali 48-latka, u którego w mieszkaniu odnaleźli blisko 2 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 50 tys. złotych. Mężczyźnie, za posiadanie takich ilości środków odurzających, grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Prawie 3 promile w organizmie, a w samochodzie niemowlę

  Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 32-letni mieszkaniec gminy Olszewo-Borki, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie przewoził niemowlę. Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującemu, dziecko natomiast przekazali pod opiekę matce. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

  Dodano: 27.01.2015Radom
 • Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

  Białobrzescy policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz prawie pół miliona gotowych, podrobionych papierosów. Ujawniono też profesjonalną linię technologiczną do ich produkcji. Policjanci zatrzymali pięć osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty nielegalnej produkcji papierosów i paserstwa. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

  Dodano: 26.01.2015Radom Wideo
 • Podejrzany o śmiertelnie potrącenie pieszego zatrzymany przez Policję

  Funkcjonariusze węgrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku. 48-letniemu mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 25.01.2015Radom
 • Pierwsza w tym roku zbiórka krwi zakończona

  Pierwsza w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Podczas tej zbiórki zebrano ponad 10 litrów krwi. Policjanci i pracownicy policji oddają krew już od 11 lat. W tym czasie oddali już kilkaset litrów tego cennego płynu.

  Dodano: 23.01.2015Radom
 • Bądź poinformowany przez Policję

  Poprzez Samorządowy Informator SMS Komenda Miejska Policji w Radomiu ostrzegać będzie mieszkańców o zagrożeniach, niebezpieczeństwach oraz informować o akcjach profilaktycznych. System działa w Radomiu od października 2014 roku. Teraz włączyła się do niego też radomska Policja.

  Dodano: 22.01.2015Radom
 • Potrącili pieszego i nie udzielili pomocy. Już zostali zatrzymani

  Policjanci z Posterunku w Nowym Mieście ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego - potrącenia pieszego, do którego doszło 12 stycznia w Szczawinie. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Zatrzymane zostały również trzy inne osoby, które w momencie zdarzenia podróżowały ze sprawcą. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

  Dodano: 21.01.2015Radom
 • Historia przedwojennej Policji w Radomiu

  W sobotę, w Radomiu, TVP Historia realizowała program o Policji Państwowej. Przygotowywany odcinek cyklu „ Było… nie minęło” będzie można obejrzeć już w lutym bieżącego roku.

  Dodano: 19.01.2015Radom
 • Najprawdopodobniej najwyższy policjant w Polsce rozpoczął służbę!

  Posterunkowy Mateusz Szymczyk z KPP w Sochaczewie to prawdopodobnie najwyższy policjant w Polsce – mierzy 207 cm wzrostu. W szeregach Policji jest od kilku dni. Jego postać, przybliżyła nam sierżant Joanna Olszar z Zespołu Prasowego KWP w Radomiu.

  Dodano: 19.01.2015Radom
 • Podejrzany o śmiertelne pobicie zatrzymany

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 58-letniego mieszkańca Żyrardowa, podejrzanego o śmiertelne pobicie. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.01.2015Radom
 • Makowscy policjanci zabezpieczyli blisko 9 kg marihuany

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim wspólnie z funkcjonariuszami z posterunku w Krasnosielcu zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Krasnosielc, u którego w mieszkaniu odnaleźli prawie 9 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 400 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 17.01.2015Radom
 • Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

  Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 22-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął 24-letni mężczyzna. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

  Dodano: 16.01.2015Radom
 • Zarzut zabójstwa po brutalnym napadzie na stację paliw w Garwolinie

  W wyniku intensywnego śledztwa policjanci z Garwolina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o brutalny napad na stację paliw, do którego doszło pół roku temu. Ciosy, które napastnik wówczas zadał, okazały się dla pracownika stacji śmiertelne. 22-latek przyznał się do zabójstwa.

  Dodano: 16.01.2015Radom
 • Noś odblaski! Nie bądź kolejną ofiarą na drodze

  W ciągu minionej doby doszło do kolejnych wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dwie osoby zginęły. Zdarzenia te miały miejsce poza terenem zabudowanym, na nieoświetlonych drogach, a piesi nie mieli żadnych odblasków.

  Dodano: 13.01.2015Radom
 • Próba napadu na bank z finałem w areszcie

  W Ciechanowie policjanci zatrzymali mężczyznę, który wcześniej usiłował okraść jeden z banków. Wobec podejrzanego 21-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

  Dodano: 09.01.2015Radom
 • Dwa promile alkoholu w organizmie i 100 km/h po mieście

  Z prędkością blisko stu kilometrów na godzinę pędził w terenie zabudowanym kierowca audi. Dodatkowo wyprzedzał na skrzyżowaniu. Po zatrzymaniu okazało się, że był kompletnie pijany. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

  Dodano: 09.01.2015Radom Wideo
 • Poszukiwany sprawca napadu na bank

  Radomscy policjanci poszukują mężczyzny, który napadł na placówkę bankową w Radomiu. Napastnik sterroryzował personel placówki, a po wydaniu żądanej gotówki uciekł. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności tego przestępstwa lub mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z radomską Policją, nr tel.:48 345 26 30 lub 997.

  Dodano: 05.01.2015Radom
 • Posiadał kilkadziesiąt porcji narkotyków

  Mławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i uprawę konopi oraz dwie inne osoby, które próbowały uniemożliwić policjantom wejście do mieszkania, gdzie przechowywane były środki odurzające.

  Dodano: 07.05.2013Radom
 
 

Kategorie