Aktualności

 • Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

  Czujność policjantów podczas kontroli drogowej pozwoliła na ujawnienie i zabezpieczenie kontrabandy. 120 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przechwycili funkcjonariusze z Ostrołęki. Mundurowi z Radomia zatrzymali auto, w którym przewożono ponad 5 tysięcy sztuk tzw. samoróbek, a policjanci z Zamościa przechwycili blisko 2 tysiące paczek papierosów.

  Dodano: 27.02.2015Radom , Lublin
 • Odnaleziono poszukiwaną 72-latkę

  Policjanci, wraz ze strażakiem z OSP, odnaleźli poszukiwaną od wczoraj 72-letnią mieszkankę powiatu sochaczewskiego. Kobieta całą noc spędziła w lesie. Na szczęście znaleziono ją całą i zdrową. W trwającej od wczoraj akcji brali udział policjanci, strażacy, psy tropiące, jak również wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt do poszukiwań, między innymi śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

  Dodano: 26.02.2015Radom
 • Uroczyste pożegnanie komendanta wojewódzkiego z garnizonem mazowieckim

  Niezwykle uroczysta atmosfera towarzyszyła uroczystości pożegnania inspektora Cezarego Popławskiego z garnizonem mazowieckim. Zdanie obowiązków służbowych Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego nastąpiło w obecności I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Mirosława Schosslera, władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kadry kierowniczej KWP zs. w Radomiu. Dotychczasowy szef mazowieckich policjantów obejmie stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

  Dodano: 24.02.2015Radom
 • Interweniował po służbie, odzyskano skradziony samochód

  Dzięki interwencji wracającego po służbie policjanta z Płocka, odzyskano skradziony samochód. W związku z tą sprawą zatrzymano do wyjaśnienia czterech mężczyzn, którzy próbowali odjechać tym autem.

  Dodano: 23.02.2015Radom
 • Wpadka handlarzy narkotykami, zabezpieczona broń, amunicja oraz ponad 8 kg narkotyków

  Ponad 8 kilogramów amfetaminy i marihuany, zabezpieczona nielegalna broń i amunicja, zatrzymane cztery osoby podejrzane o udział w obrocie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających - to efekt pracy siedleckich policjantów. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 240 tys. zł. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy, natomiast wobec 30-letniej kobiety sąd zastosował dozór policyjny.

  Dodano: 20.02.2015Radom Wideo
 • Poprawia się stan zdrowia policjantki zaatakowanej podczas interwencji

  Nasza koleżanka cały czas przebywa w szpitalu, jednak na szczęście jej stan zdrowia poprawia się. Wczoraj w godzinach popołudniowych odwiedził ją szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski i komendant powiatowy z Mławy młodszy inspektor Jarosław Hofman. Sygnały życzliwego wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia płyną z całego środowiska policyjnego, jak również od wielu innych osób.

  Dodano: 19.02.2015Radom
 • Zaatakował policjantkę – prokuratura wszczyna postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa

  Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mławie znajduje się w szpitalu w ciężkim stanie, po tym jak została zaatakowana przez 15-latka. Zdarzenie zostało już na wstępnym etapie zakwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa. Prokuratura Rejonowa w Mławie zapowiedziała, że będzie wnioskować do sądu o to, aby nastolatek odpowiadał za swój czyn tak jak osoba dorosła.

  Dodano: 16.02.2015Radom
 • Rozbita grupa podejrzana o przestępstwa narkotykowe

  Mazowieccy policjanci rozbili grupę podejrzaną o nielegalną uprawę konopi indyjskich, z której narkotyki trafiały na teren województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kg marihuany oraz kilkaset tabletek ekstazy, a także nielegalną broń palną. Zarzuty usłyszały już 4 osoby. Główny podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.

  Dodano: 06.02.2015Radom Wideo
 • Policjanci rozbili grupę podejrzaną o kilkadziesiąt przestępstw kryminalnych

  Mazowieccy policjanci zatrzymali 10 mężczyzn podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw. W toku śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Płocku, zatrzymanym zarzuca się kradzieże samochodów, rozboje, handel narkotykami, włamania do mieszkań, a także kradzieże biżuterii metodą na tzw. wyrwę. Prokurator przedstawił zatrzymanym osobom zarzuty i wystąpił do sądu z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 9 podejrzanych.

  Dodano: 04.02.2015Radom Wideo
 • Torunianin zatrzymany z fałszywymi banknotami

  Sierpeccy kryminalni przy zatrzymanym 20-latku ujawnili fałszywe banknoty oraz tabletki o nieznanym składzie chemicznym. Mężczyzna już usłyszał zarzut podrobienia banknotów polskich z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. Dzisiaj sąd będzie rozpatrywał wniosek o tymczasowy areszt dla torunianina.

  Dodano: 03.02.2015Radom
 • Mazowieccy policjanci podsumowali rok 2014. Narada kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyła się uroczysta odprawa kadry kierowniczej, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie oraz efekty pracy mazowieckich policjantów. W naradzie wziął udział nadinspektor Mirosław Schossler Zastępca Komendanta Głównego Policji, Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki oraz prokuratorzy i przedstawiciele innych służb. Spotkanie prowadził szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski.

  Dodano: 30.01.2015Radom
 • Amfetamina ukryta w kierownicy

  Radomscy wywiadowcy zatrzymali 27-latka, który 1000 porcji amfetaminy ukrył w kierownicy swojego samochodu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Podejrzani o kradzież krzyża i wybicie szyby w kościele zatrzymani

  Sokołowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie skradziony z kościoła krucyfiks. Mężczyzna chciał najprawdopodobniej sprzedać krzyż w skupie złomu. Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali natomiast 26-latka, który wybił szybę w jednym z kościołów. Miał 2,5 promila i trafił do policyjnej celi.

  Dodano: 29.01.2015Radom Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany

  Płoccy policjanci zatrzymali 48-latka, u którego w mieszkaniu odnaleźli blisko 2 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 50 tys. złotych. Mężczyźnie, za posiadanie takich ilości środków odurzających, grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 29.01.2015Radom
 • Posiadał kilkadziesiąt porcji narkotyków

  Mławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i uprawę konopi oraz dwie inne osoby, które próbowały uniemożliwić policjantom wejście do mieszkania, gdzie przechowywane były środki odurzające.

  Dodano: 07.05.2013Radom
 
 

Kategorie