Aktualności

 • Seniorze nie daj się oszukać! – ostrzegamy - przestępcy podszywają się pod policjantów

  Oszuści działający metodą "na wnuczka" czy "na policjanta" wciąż oszukują starszych ludzi i wyłudzają pieniądze. Coraz częściej członkowie grup przestępczych podają się za policjantów CBŚP bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

  Dodano: 27.03.2015Radom
 • Ukradli samochody na terenie Niemiec

  W ciągu kilku dni czterej mieszkańcy Radomia ukradli na terenie Niemiec dwa samochody. Zatrzymali ich policjanci z wydziału d/w z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, gdy kradzionym autem wracali do domu. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.03.2015Radom Wideo
 • Oferował pracę, której nie było. Został zatrzymany

  Ciechanowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o oferowanie pracy w jednym z hipermarketów. Po zainkasowaniu pieniędzy mężczyzna znikał. Oszukał w ten sposób kilka osób.

  Dodano: 26.03.2015Radom
 • Udaremnili nielegalne wyścigi

  Radomscy policjanci udaremnili nielegalne wyścigi na ulicach miasta. Skontrolowano 24 pojazdy, zatrzymując 4 dowody rejestracyjne i nakładając 12 mandatów karnych.

  Dodano: 25.03.2015Radom
 • Zatrzymany poszukiwany z TOP listy

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP zs. w Radomiu zatrzymali kolejną osobę z listy TOP poszukiwanych na Mazowszu. Zatrzymany przez mazowieckich kryminalnych 53-latek był poszukiwany od roku 2008. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbój oraz handel narkotykami.

  Dodano: 23.03.2015Radom Wideo
 • Podejrzany o potrącenie kobiety zatrzymany po policyjnym pościgu

  W piątek, (20.03) policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach zatrzymali w bezpośrednim pościgu podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego. Ustalenia wskazują, że 37-letni mieszkaniec Żyrardowa, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu potrącił młodą kobietę i uciekł z miejsca wypadku. Wcześniej staranował stragan i spowodował kolizję z drugim pojazdem.

  Dodano: 21.03.2015Radom
 • Zlikwidowana nielegalna wytwórnia papierosów

  Nawet 5 tys. sztuk papierosów na minutę, można było wyprodukować w zlikwidowanej przez przasnyskich kryminalnych nielegalnej linii produkcyjnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli maszynę służącą do produkcji papierosów o wartości 200 tys. zł, blisko 200 kg suszu tytoniowego i kilka tysięcy gotowych papierosów. Zatrzymany do sprawy 31-latek usłyszał zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych.

  Dodano: 20.03.2015Radom Wideo
 • Popatrz w lewo - akcja mazowieckiej drogówki

  W Radomiu, u zbiegu ulic 11 Listopada i Struga, na odnowionym przejściu dla pieszych, zastosowano coś zupełnie nowego. Na jezdni pojawiły się napisy przypominające pieszym wchodzącym na jezdnię, by najpierw spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Jest to część programu B&N realizowanego przez mazowiecką drogówkę.

  Dodano: 19.03.2015Radom
 • Zatrzymany i aresztowany za napad na sklep

  Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w niedzielne przedpołudnie wtargnął do sklepu w Grójcu i ranił nożem kasjerkę. Sprawca został zatrzymany już tego samego dnia. Dzisiaj decyzja sądu został aresztowany na trzy miesiące.

  Dodano: 18.03.2015Radom
 • Zabezpieczyli blisko 200 krzewów konopi oraz pół kilograma suszu

  Policjanci w wydziału kryminalnego z Garwolina oraz Grójca zlikwidowali plantację konopi indyjskich na terenie gminy Grójec. Na miejscu zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu mińskiego oraz zabezpieczono blisko 200 krzaków konopi i 500 gramów gotowego suszu.

  Dodano: 17.03.2015Radom Wideo
 • Spowodował zagrożenie dla życia wielu osób

  Węgrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas manewrów na parkingu przy bloku mieszkalnym uderzył w skrzynkę przyłącza gazowego uszkadzając ją, po czym odjechał. Z powodu wycieku gazu, z budynku ewakuowano blisko 130 osób. Mężczyzna usłyszał już zarzuty nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 17.03.2015Radom
 • Uroczyste wprowadzenie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się uroczystość objęcia przez inspektora Rafała Korczaka stanowiska Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wprowadzenia dokonał nadinspektor Wojciech Olbryś, Zastępca Komendanta Głównego Policji, w obecności zaproszonych gości, władz województwa, przedstawicieli związków zawodowych oraz kierownictwa jednostek Policji garnizonu mazowieckiego.

  Dodano: 16.03.2015Radom
 • W Płocku działa e-policjant

  Mieszkańcy Płocka i okolic mogą komunikować się z policją za pomocą strony internetowej e-policjant. Ma ona pomóc w przekazywaniu informacji na temat bezpieczeństwa w mieście, a także w powiecie. Oprócz treści, można przesyłać również zdjęcia i filmy. (PAP)

  Dodano: 15.03.2015Radom
 • Szkolenie "Kobieta na szóstkę"

  Kierowca rajdowy - Magdalena Wilk - przeprowadziła wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy samochodami, które odbyło się 13 marca w radomskim automobilklubie.

  Dodano: 14.03.2015Radom
 • Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatki

  Policjanci, strażacy oraz mieszkańcy brali udział w poszukiwaniu nastolatki, która zaginęła w piątek na terenie powiatu ostrołęckiego. W poszukiwaniach brało udział blisko 100 osób, sprawdzono 12 kilometrów kwadratowych terenów leśnych. Użyto także policyjnego psa tropiącego. Ostatecznie nastolatka została odnaleziona nieprzytomna w lesie.

  Dodano: 14.03.2015Radom
 • Areszt za dopalacze

  W Pułtusku młoda osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala po zażyciu tzw. dopalaczy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozprowadzanie niebezpiecznych substancji. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

  Dodano: 14.03.2015Radom
 • 24-latek podejrzany o posiadanie narkotyków

  Policjanci z Radomia zatrzymali kilka osób mających związek z handlem narkotykami na terenie Radomia. To już kolejna w ostatnim czasie duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzona przez mazowieckich policjantów.

  Dodano: 12.03.2015Radom
 • Grozili policjantom siekierą i nożem

  Policjanci wydziału patrolowego ostrołęckiej policji zatrzymali 35-latka, który podczas próby ujęcia go po kradzieży, groził nożem pracownikom sklepu oraz funkcjonariuszom. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Natomiast w Siedlcach 57-latek usiłował zaatakować interweniujących policjantów siekierą. On także został zatrzymany.

  Dodano: 12.03.2015Radom
 • Uciekał przed policjantami. Został zatrzymany

  Dziesięć kilometrów trwał pościg za hondą, której kierowca nie zatrzymał się wczoraj do kontroli drogowej Dzierżeninie. Okazało się, że kierowca auta nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

  Dodano: 11.03.2015Radom
 • Wspólna akcja Policji i Izby Celnej

  Ponad 18 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, 585 sztuk pustych gilz papierosowych oraz blisko 7 kilogramów krajanki tytoniowej zabezpieczyli w minionym tygodniu podczas wspólnych działań policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępstwami Gospodarczymi siedleckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej. Nielegalne wyroby znaleziono na prywatnej posesji należącej do 47 – letniej mieszkanki gm. Zbuczyn. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy wyroby te wprowadzane były do nielegalnego obrotu na terenie kraju.

  Dodano: 07.03.2015Radom Wideo
 • Wystawiała fałszywe oświadczenia o zamiarze zatrudnienia obcokrajowców, usłyszała ponad 600 zarzutów

  Wielomiesięczna praca płońskich policjantów i zebrany materiał dowodowy w sprawie wystawiania przez 40-letnią kobietę „lewych” oświadczeń o zamiarze zatrudnienia obcokrajowców zakończyła się skierowanie aktu oskarżenia do sądu. Kobiecie przedstawionych zostało ponad 600 zarzutów. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 06.03.2015Radom
 • Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

  W policyjnym areszcie zatrzymano wczoraj 56-letniego siedlczanina, który w stanie upojenia alkoholowego około godz. 20.00 leżał na chodniku. Podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili przy nim załadowany pistolet TT. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności związanych z tą sprawą. Przestępstwo nielegalnego posiadania broni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Radom Wideo
 • Zatrzymana za wyłudzanie pożyczek

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenie ok 40 tys. złotych. 41-letnia mieszkanka Ciechanowa była już wcześniej karana za oszustwa. Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.03.2015Radom
 • Oszukiwali na transporcie i sprzedaży gazu

  Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu w sprawie oszustw związanych ze sprzedażą gazu. Zarzuty usłyszało dwadzieścia jeden osób. Uszczuplenia dystrybutora gazu wynikające z nielegalnego procederu wynoszą ponad 6 mln złotych.

  Dodano: 05.03.2015Radom
 • Ponad kilogram marihuany nie trafi na rynek

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o uprawę, posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Do zatrzymania podejrzanych doszło w miejscowości Borów Kolonia na terenie województwa lubelskiego. To już kolejna w ostatnim czasie duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzona przez mazowieckich policjantów.

  Dodano: 28.02.2015Radom
 • Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

  Czujność policjantów podczas kontroli drogowej pozwoliła na ujawnienie i zabezpieczenie kontrabandy. 120 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przechwycili funkcjonariusze z Ostrołęki. Mundurowi z Radomia zatrzymali auto, w którym przewożono ponad 5 tysięcy sztuk tzw. samoróbek, a policjanci z Zamościa przechwycili blisko 2 tysiące paczek papierosów.

  Dodano: 27.02.2015Radom , Lublin
 • Odnaleziono poszukiwaną 72-latkę

  Policjanci, wraz ze strażakiem z OSP, odnaleźli poszukiwaną od wczoraj 72-letnią mieszkankę powiatu sochaczewskiego. Kobieta całą noc spędziła w lesie. Na szczęście znaleziono ją całą i zdrową. W trwającej od wczoraj akcji brali udział policjanci, strażacy, psy tropiące, jak również wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt do poszukiwań, między innymi śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

  Dodano: 26.02.2015Radom
 • Posiadał kilkadziesiąt porcji narkotyków

  Mławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i uprawę konopi oraz dwie inne osoby, które próbowały uniemożliwić policjantom wejście do mieszkania, gdzie przechowywane były środki odurzające.

  Dodano: 07.05.2013Radom
 
 

Kategorie