Aktualności

 • Ćwiczenia służb w sytuacjach kryzysowych

  Pożar oddziału wewnętrznego włodawskiego szpitala, ewakuacja pacjentów i pracowników, zamach terrorystyczny w budynku administracji szpitala, negocjacje, neutralizacja ładunku wybuchowego - to tylko część elementów ćwiczeń, które miały na celu sprawdzić współdziałanie komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji we Włodawie oraz podmiotów poza policyjnych uczestniczących w ćwiczeniach.

  Dodano: 22.10.2014Lublin
 • Uzbrojony i niebezpieczny - zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów

  Policyjni antyterroryści wraz z ryckimi funkcjonariuszami zatrzymali mężczyznę uzbrojonego w nóż i paralizator, podejrzanego o to, że laserem oślepiał pilotów śmigłowca wojskowego. 40-letni obywatel Japonii odpowie za sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.10.2014Lublin Wideo
 • Nastoletni fałszerz

  Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali 16-latka, który przy pomocy domowego urządzenia wyprodukował fałszywe 20-złotowe banknoty. Fałszerstwo wyszło na jaw, kiedy podróbkę banknotów rozpoznała ekspedientka jednego z miejscowych sklepów. Nastolatek próbował zapłacić nimi za zakup doładowania do telefonu. W miejscu zamieszkania 16-latka mundurowi ujawnili kilkanaście kartek papieru częściowo zadrukowanych falsyfikatami. Sprawą nastoletniego fałszerza wkrótce zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

  Dodano: 21.10.2014Lublin
 • Zatrzymany 28-latek odpowie za napad na stację paliw

  Krasnostawscy policjanci zatrzymali w pościgu 28-latka, który wspólnie z kompanem napadł na stację paliw. Przy użyciu drewnianej pałki sprawcy sterroryzowali właściciela i zabrali 1 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna poszukiwany był trzema listami gończymi. Wcześniej okradł jubilera i napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, bo za podobne przestępstwa odbywał już kary pozbawienia wolności. Policjanci poszukują drugiego ze sprawców.

  Dodano: 21.10.2014Lublin
 • Policjantka z medalami

  Sierż. Ilona Działa z IV Komisariatu Policji w Lublinie po raz kolejny stanęła na podium. Policjantka, która już od 20 lat trenuje Taekwon-do, znów powiększyła kolekcję swoich medali. W stolicy Węgier w VI Pucharze Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF wywalczyła aż cztery krążki: dwa srebrne, złoty i brązowy.

  Dodano: 19.10.2014Lublin
 • Internetowi oszuści z zarzutami

  Zarzuty oszustwa i środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji usłyszeli wczoraj dwaj 24-latkowie z Białej Podlaskiej. Mężczyźni kupowali za granicą zmodyfikowane karty pamięci i pamięci przenośne o niewielkiej pojemności, a następnie sprzedawali jako pełnowartościowe pamięci o dużej pojemności. Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że z promocyjnych ofert skorzystało kilka tysięcy osób.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów dla pracownicy placówki bankowej

  Za oszustwa oraz podrabianie dokumentu odpowie 24-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski. Kobieta, będąc pracownicą placówki bankowej, przywłaszczyła na jego szkodę blisko 280 tys. złotych. Kobieta, mając dostęp do rachunków klientów, wypłacała z nich gotówkę. Aby ukryć niedobory, podrabiała dokumenty kasowe. 24-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Zatrzymani za kradzieże pomp wodnych z remiz strażackich

  Krasnostawscy kryminalni zatrzymali dwóch 23-letnich włamywaczy Mężczyźni będą odpowiadać za włamania do remiz strażackich i kradzież wartych po kilka tysięcy złotych pomp wodnych wraz z osprzętem. Część z nich mundurowi już odzyskali. Policjanci ustalili też, że 23-latkowie na terenie kilku powiatów włamywali się do sklepów i przydomowych garaży. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.10.2014Lublin Wideo
 • Policjanci zlikwidowali nielegalną sieć telewizyjną

  Policjanci z KWP w Lublinie ujawnili i zlikwidowali nielegalny proceder rozsyłania sygnału telewizyjnego dwóch płatnych platform cyfrowych poprzez Internet. W sprawę zamieszanych może być nawet kilkadziesiąt osób. Wstępne straty na szkodę pokrzywdzonych firm to ponad 100 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny pełniący rolę serwerów sharingowych oraz dekodery do odbioru nielegalnego sygnału.

  Dodano: 17.10.2014Lublin
 • Seminarium dotyczące prowadzenia negocjacji policyjnych

  Dziś odbywa się seminarium podsumowujące realizację projektu “Słuchaj i pomagaj - rozwiązywanie sytuacji konfliktowych bez użycia siły w trakcie negocjacji policyjnych”. W ramach projektu finansowanego ze środków Programu Leonardo da Vinci, 32 funkcjonariuszy lubelskiego i małopolskiego garnizonu, w tym Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, wzięło udział w wymianie doświadczeń w zakresie negocjacji policyjnych z partnerami w Republice Czeskiej, Grecji, Bułgarii oraz Rumunii. W dzisiejszym seminarium uczestniczą także zagraniczni eksperci i koordynatorzy ds. negocjacji policyjnych z krajów partnerskich.

  Dodano: 16.10.2014Lublin
 • Policjanci zatrzymali poszukiwanego 40-latka, miał przy sobie broń

  Kryminalni z KWP w Lublinie przy udziale policyjnych antyterrorystów zatrzymali wczoraj 40-letniego mieszkańca gm. Konopnica. Poszukiwany listem gończym za wielokrotne kradzieże z włamaniem, mężczyzna o pseudonimie „Jaszczur” wpadł w ręce policjantów pod Łęczną. W samochodzie, którym jechał miał broń palną. Mężczyzna trafi teraz do zakładu karnego, gdzie ma do odsiadki karę pozbawienia wolności. Dodatkowo za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi mu do 8 lat więzienia.

  Dodano: 16.10.2014Lublin Wideo
 • Kolejny kilogram narkotyków nie trafi do obrotu

  Urządzenia i środki chemiczne do uprawy konopi, blisko kilogram gotowego suszu, kilkaset gramów liści w różnej fazie przygotowania oraz 50 krzaków konopi zabezpieczyli wczoraj krasnostawscy policjanci. Całą linię technologiczną do uprawy tej odurzającej rośliny mieszkaniec Krasnegostawu posiadał w swoim domu. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Dzisiaj zajmie się nimi prokurator.

  Dodano: 15.10.2014Lublin
 • Uwaga na oszustów!

  Policjanci z Lublina poszukują oszustów, którzy metodą na wnuczka wyłudzili od 65-letniego małżeństwa prawie 14 tysięcy złotych. Oszustka zatelefonowała do starszego małżeństwa, podając się za córkę. Mówiła, że potrzebuje pieniędzy na wyjazd do Włoch. Po pieniądze miał zgłosić się jej znajomy. 65-latkowie wypłacili pieniądze i przekazali nieznanemu mężczyźnie.

  Dodano: 15.10.2014Lublin Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

  Ponad kilogram narkotyków zabezpieczyli krasnostawscy policjanci. Do sprawy zatrzymano sześć osób. 25-latkowi z Kraśniczyna i jego 18-letnimu koledze policjanci udowodnili posiadanie znacznych ilości marihuany. Dzisiaj śledczy wystąpią z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt dla obu mężczyzn. Posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości

  Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Znamy zwycięzców II Mistrzostw Policji w Judo dla policjantów garnizonu lubelskiego

  Zakończyły się „ II Mistrzostwa Policji w JUDO dla policjantów garnizonu lubelskiego”. Organizatorami zawodów byli Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wagowych do 81 kilogramów, do 91 kilogramów oraz powyżej 91 kilogramów. Medale i dyplomy wręczył zwycięzcom Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów woj. lubelskiego Jacek Kawęcki.

  Dodano: 11.10.2014Lublin
 • By wyeliminować konkurencję, „wrobił” ją w narkotyki

  W ręce policjantów z wydziału narkotykowego KMP w Lublinie wpadł 31-letni mieszkaniec gm. Puławy. Hubert W. wysłał pocztą i podrzucił właścicielom dwóch konkurencyjnych firm łącznie blisko pół kilograma narkotyków. Następnie anonimowo poinformował policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz tworzenia fałszywych dowodów popełnienia przestępstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy

  Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy, próbując uniknąć zatrzymania, zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów, wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • 60-latek zadzwonił z groźbami do Kancelarii Prezydenta RP

  Policjanci z VI komisariatu zatrzymali 60-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna wczoraj po południu zadzwonił do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i groził zamachem na budynki Kancelarii i Sejmu RP. Informacja od razu została przekazana do lubelskiej Policji. Henryk W. bardzo szybko został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono nielegalną broń i amunicję.

  Dodano: 07.10.2014Lublin
 • Kryminalni zabezpieczyli pół kilograma narkotyków

  Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce. W mieszkaniu młodego mężczyzny kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli pół kilograma marihuany oraz krzaki konopi indyjskich. 17-latek poniesie odpowiedzialność zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 06.10.2014Lublin
 • Piknik Motoryzacyjny w Lublinie

  Dzisiaj w lubelskiej Galerii Olimp odbywa się Piknik Motoryzacyjny. Impreza, w formie zabawy i atrakcji dla odwiedzających, poświęcona jest promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przygotowali m.in. wystawę sprzętu policyjnego, symulator zderzeń i dachowania, pokazy grupy antyterrorystycznej oraz ratownictwa drogowego. Będzie również można zobaczyć Kabaret „Ani Mru Mru”, wesołe miasteczko, Wyścigi Mistrzów Sportu i wiele innych atrakcji.

  Dodano: 05.10.2014Lublin
 • 18- latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

  Za posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie 18-letni mieszkaniec gminy Chełm. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania, gdy policjanci znaleźli przy nim marihuanę. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kolejne ilości narkotyków, łącznie ponad 350 gramów. Jak się okazało, to nie jedyne jego przewinienie. Młody mężczyzna udzielał też marihuanę innej osobie. Wczoraj prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 04.10.2014Lublin
 • Matka z córką odpowiedzą za usiłowanie rozboju

  Za usiłowanie rozboju odpowie 37-letnia kobieta oraz jej 18-letnia córka. Obie weszły do domu 77-latki i jej 73-letniego znajomego, a następnie zażądały wydania pieniędzy. Kiedy spotkały się z odmową, zaatakowały swoje ofiary. Jak się okazało, doskonale je znały, ponieważ wcześniej zajmowały się gospodarstwem, pomagając 70-latkom. Napastniczki podczas pościgu zostały zatrzymane przez policjantów z Bełżyc. Były nietrzeźwe: 37-latka miała prawie 2 promile, a jej córka ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

  Dodano: 01.10.2014Lublin
 • Łukasz z generalską pasją

  Łukasz Stachyra od 14 lat zbiera czapki służb mundurowych. W swojej kolekcji ma ich ponad 300. Brakowało mu tej najważniejszej - czapki generalskiej. Dzisiaj spotkała go podwójna niespodzianka. Nie tylko otrzymał wymarzoną czapkę ale też spotkał się z niecodziennym gościem.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • Łukasz z generalską pasją

  Łukasz Stachyra od 14 lat zbiera czapki służb mundurowych. W swojej kolekcji ma ich ponad 300. Brakowało mu tej najważniejszej - czapki generalskiej. Dzisiaj spotkała go podwójna niespodzianka. Nie tylko otrzymał wymarzoną czapkę, ale też spotkał się z niecodziennym gościem.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • 22-latek zatrzymany z konopiami

  Zarzuty uprawy konopi indyjskich usłyszał w międzyrzeckim komisariacie 22-letni mężczyzna. W niedostępnym, leśnym terenie mężczyzna uprawiał około 30 krzaków tych roślin, które były w różnej fazie wzrostu. Największe miały ponad 2 metry wysokości. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • Śmiertelne potrącenie pieszego w Kozieńcu

  Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w nocy w miejscowości Kozieniec. 21-letni kierujący audi, po wyprzedzeniu innego pojazdu, najechał na pieszego, który w skutek poniesionych obrażeń zmarł. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Wrócił dopiero po kilkudziesięciu minutach. Nie miał prawa jazdy. Decyzją komendanta krasnostawskiej Policji trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
 • Pobili, rozebrali i wrzucili do stawu

  Lubartowscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którzy odpowiedzą za pozbawienie 34-latka wolności co łączyło się szczególnym udręczeniem. Mężczyźni przemocą wrzucili pokrzywdzonego do samochodu. Następnie wozili po pobliskich miejscowościach. W jednej z nich wyjęli 34-latka z samochodu rozebrali i wrzucili do stawu. Dwóch zatrzymanych decyzją sądu trafiło do tymczasowego aresztu. Wobec pozostałych trzech zastosowano dozór Policji.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
 • Wyrok za znieważenie policjantów

  Nie ma pobłażania dla sprawców znieważania policjantów w trakcie wykonywania przez nich czynności służbowych. Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec Białegostoku, który podczas meczu piłki nożnej GKS Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok wyzywał funkcjonariuszy. Mężczyzna odpowiadał w trybie przyspieszonym. Sąd wydał wyrok skazujący i wymierzył mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, zasądził też na rzecz pokrzywdzonych policjantów po 500 zł tytułem nawiązki.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
 • Uroczystości pogrzebowe we Włodzimierzu Wołyńskim

  Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo reprezentował Policję podczas uroczystości pogrzebowych szczątków ofiar NKWD we Włodzimierzu Wołyńskim. Podczas tegorocznych prac badawczych na terenie dawnego grodziska we Włodzimierzu Wołyńskim ekshumowano szczątki 1494 osób. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele polskich i ukraińskich władz.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie