Aktualności

 • 39-latek zatrzymany po nocnym pościgu

  Kilkanaście kilometrów pokonali lubelscy policjanci za kierującym mitsubishi, który nie chciał zatrzymać się do kontroli. Wcześniej pojazd w centrum miasta uderzył w latarnię, a potem w znak drogowy. Podczas próby zatrzymania na jednej z ulic kierowca auta uszkodził dwa radiowozy i chciał rozjechać funkcjonariusza. Uciekający mitsubishi został zatrzymany w Wierzchowiskach w pow. świdnickim. Kierowane przez niego z dużą prędkością auto zjechało z drogi, uderzając w ogrodzenie. Jak się okazało 39-letni lublinianin był po użyciu alkoholu.

  Dodano: 26.04.2015Lublin
 • Policjanci odzyskali samochód wraz z towarem o wartości ponad 100 tys. złotych

  Radzyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa sprintera. Samochód załadowany był środkami ochrony roślin. Łączna wartość pojazdu i ładunku oszacowana została na 110 tys. złotych. 43-letni złodziej trafił do policyjnego aresztu, a pojazd do właściciela.

  Dodano: 24.04.2015Lublin
 • Siłą wciągnęli do samochodu, wywieźli do lasu i pobili

  Policjanci z lubelskiej drogówki oraz VII komisariatu zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 18-39 lat, którzy odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni przed kilkoma dniami siłą wciągnęli 24-latka do samochodu, wywieźli do lasu i pobili. Sprawcy chcieli w ten sposób zmusić go do wydania im pełnomocnictwa do konta bankowego. Trzech podejrzanych zostało już aresztowanych przez sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci analizują sprawę pod kątem popełnianych przestępstw gospodarczych.

  Dodano: 24.04.2015Lublin Wideo
 • Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany

  Poszukiwany ENA przez brytyjski wymiar sprawiedliwości 31-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce lubelskich policjantów. Mężczyzna poszukiwany był w związku z przestępstwami, których 8 lat temu dokonał w Wielkiej Brytanii. Poszukiwanego namierzyli i zatrzymali na terenie jednej z lubelskiej siłowni policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wkrótce Sąd Okręgowy w Lublinie zadecyduje o jego ekstradycji.

  Dodano: 23.04.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 11 kg amfetaminy

  Ponad 11 kilogramów amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w jednym z garaży w Lublinie policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wraz z nielegalnym towarem wpadł 32-letni mężczyzna. Wartość hurtowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 300 tys. zł. To kolejna już w tym roku tak duża realizacja policjantów z KMP w Lublinie.

  Dodano: 23.04.2015Lublin Wideo
 • Wizyta delegacji z Ukrainy w ramach projektu "Razem na rzecz bezpieczeństwa"

  Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji gościli przedstawiciele Zarządu MSW obwodu wołyńskiego. Podczas spotkania zaprezentowane zostały prototypy samochodów, które zostaną zakupione naszemu ukraińskiemu partnerowi w ramach projektu „Razem na rzecz bezpieczeństwa województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego”. Delegację przyjął Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo.

  Dodano: 22.04.2015Lublin
 • Szczęśliwy finał poszukiwań

  W niespełna dwie godziny po zgłoszeniu zaginięcia, 85-letnia mieszkanka Świdnika, cierpiąca na zaniki pamięci i wymagająca stałej opieki, została szczęśliwie odnaleziona. Kobieta, poszukiwana przez świdnickich i piaseckich policjantów oraz strażników miejskich, została zauważona przez kryminalnych na jednej z ulic miasta. 85-latka trafiła pod opiekę rodziny.

  Dodano: 22.04.2015Lublin
 • W oku policyjnej kamery

  Wystarczyła jedna godzina, aby policjanci z puławskiej drogówki zatrzymali na S 17 dwóch kierowców, którzy pędzili około 200 km/h. To jest o 70 km/h za dużo. Kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami i otrzymali po 10 punktów karnych. Apelujemy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy drogi publiczne nie są torem wysięgowym. Dbajmy o swoje i innych bezpieczeństwo.

  Dodano: 22.04.2015Lublin Wideo
 • Wyprzedzał "na trzeciego" - stracił prawo jazdy

  Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy busa i wyprzedzanie na tzw. trzeciego zostało nagrane na vidorejestratorze puławskiej drogówki. 51-letni kierowca wyprzedzał pojazdy nie upewniając się czy ma odpowiednią widoczność. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

  Dodano: 21.04.2015Lublin Wideo
 • W bieliźnie przemyciła narkotyki dla osadzonego w więzieniu syna

  Zatrzymaniem przez Policję zakończyła się wizyta 60-letniej mieszkanki Hrubieszowa w zakładzie karnym. Kobieta przyszła w odwiedziny do swojego osadzonego syna. Celem jej wizyty było dostarczenie 35-latkowi narkotyków, które przemyciła w swojej bieliźnie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.04.2015Lublin
 • Poszukiwany 5 listami gończymi zatrzymany przez policjanta na wolnym

  Poszukiwany pięcioma listami gończymi 34-letni świdniczanin wkrótce trafi przed oblicze sądu. Mężczyzna idąc ulicami Świdnika został rozpoznany przez będącego na wolnym policjanta. W trakcie zatrzymania, przestępca rzucił się do ucieczki, jednak bezskutecznie. Teraz 34-latek odpowie przed sądem m. in. za przestępstwa narkotykowe i kradzieże.

  Dodano: 20.04.2015Lublin
 • Wpadł poszukiwany ENA za napaść i porwanie taksówkarza

  Lubelscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę bez stałego miejsca pobytu, pochodzącego z powiatu biłgorajskiego, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za napaść i porwanie taksówkarza w 2011 roku. Dziś zatrzymany zostanie doprowadzony do Sądu Okręgowego w Zamościu, który podejmie decyzje w zakresie procedury ekstradycyjnej.

  Dodano: 17.04.2015Lublin
 • Policjanci zatrzymali dilerów i zabezpieczyli ponad kilogram suszu marihuany

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie zatrzymali mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 28 do 35 lat. Podczas przeszukania jednego z lokali funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublinie.

  Dodano: 16.04.2015Lublin Wideo
 • Odpowie za nielegalne posiadanie broni

  Za nielegalne posiadanie broni oraz groźby karalne odpowie 54-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli 7 jednostek broni, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia oraz dwa opakowania prochu strzeleckiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 15.04.2015Lublin
 • Spektaklem "Sekret" zainaugurowali program "Profilaktyka a Ty”

  Spektaklem profilaktyczo - edukacyjnym „Sekret" w wykonaniu młodzieży radzyńskich szkół zainaugurowano program „Profilaktyka a Ty” w Radzyniu Podlaskim. W ideę programu wprowadzili publiczność insp. Grzegorz Jach z KGP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki oraz Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski.

  Dodano: 14.04.2015Lublin Wideo
 • "Pożyczał" pieniądze od młodych kobiet

  13 zarzutów oszustwa przedstawią dziś policjanci 36-letniemu mieszkańcowi pow. oświęcimskiego. Mężczyzna zaczepiał w Lublinie młode kobiety i - twierdząc, że nie ma środków na powrót do domu - pożyczał od nich pieniądze, obiecując ich zwrot. Łącznie wyłudził od młodych lublinianek około tysiąc złotych. Policjanci dotarli już do kolejnych kilkudziesięciu oszukanych przez 36-latka kobiet na terenie kraju. Za popełnione przestępstwo grozi kata do 8 lat więzienia.

  Dodano: 09.04.2015Lublin
 • 31-letni podpalacz z zarzutami

  Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który usłyszał zarzuty dwóch podpaleń. W wyniku pożaru spłonęły dwie stodoły, ciągniki rolnicze, samochody osobowe, narzędzia i płody rolne. Poszkodowani właściciele oszacowali straty na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. Mężczyzna za zniszczenie mienia odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 07.04.2015Lublin
 • Chciał pomóc, został pobity

  Trzej młodzi mężczyźni odpowiedzą za pobicie mieszkańca powiatu ryckiego. Mężczyzna, widząc hondę w przydrożnym rowie, zatrzymał się, by pomóc podróżującym autem mężczyznom. Wtedy został przez nich zaatakowany. Pijani sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Jeden z 20-latków odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast wszyscy trzej za pobicie.

  Dodano: 07.04.2015Lublin
 • Mandaty i punkty karne za brawurową jazdę

  Przed nami święta i wyjazdy na spotkania z rodzinami. Policjanci apelują o bezpieczną i rozważną jazdę. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących. Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.

  Dodano: 02.04.2015Lublin Wideo
 • Kolejny zarzut w śledztwie dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej

  Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 36-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli w piwnicy, którą użytkował mężczyzna ponad 110 g amfetaminy. Z takiej ilości narkotyków sporządzić można ponad 500 porcji dealerskich. Podejrzany doprowadzony został do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Wczorajsze zatrzymanie to kontynuacja śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy.

  Dodano: 02.04.2015Lublin Wideo
 • Kolejni pseudokibice zatrzymani

  Kolejnych dwóch pseudokibiców zostało dzisiaj zatrzymanych w związku z bójką, do której doszło podczas niedzielnego meczu w Chełmie. Dzisiaj ośmiu młodych mężczyzn zostało doprowadzonych do chełmskiej Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszeli zarzuty. Policjanci nadal analizują zgromadzone materiały, co może skutkować dalszymi zatrzymaniami.

  Dodano: 01.04.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z VII komisariatu ujawnili i zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję. Nielegalny arsenał należał do 40-letniego mieszkańca Lublina. Kryminalni zabezpieczyli kilkaset sztuk amunicji ostrej, 3 jednostki krótkiej broni palnej, w tym jedną gazową, tłumiki, magazynki, elementy broni, substancję przypominającą proch, imitację legitymacji policyjnej oraz 2 kamizeli kuloodporne. Grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 01.04.2015Lublin Wideo
 • Brawura i nieodpowiedzialność kierowców w oku kamery

  Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków. Mimo systematycznych kontroli, reagowania przez mundurowych na wszelkie naruszenia przepisów nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy. Tylko wczoraj funkcjonariusze ze specjalnej grupy powołanej do zwalczania agresji drogowej zatrzymali 44-letniego kierowcę. Mężczyzna jechał bez uprawnień do kierowania pojazdem. Zatrzymany został też 30-latek - wyprzedzał na oznakowanym zakręcie oraz na podwójnej linii ciągłej. Przekroczył limit punktów, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

  Dodano: 01.04.2015Lublin
 • Zatrzymani za udział w bójce przed meczem

  Policjanci zatrzymali pseudokibiców, którzy w niedzielne popołudnie, tuż przed meczem na chełmskim stadionie, brali udział w bójce. Jeden z zatrzymanych usłyszał dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Dzięki interwencji mundurowych, którzy użyli jedynie siły fizycznej, zajście trwało około jednej minuty.

  Dodano: 31.03.2015Lublin
 • Narkotyki w mieszkaniu i samochodzie

  Ponad 50 g marihuany oraz blisko 110 g amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Część narkotyków odnaleziona została podczas kontroli samochodu. Amfetaminę zabezpieczono w domu 29-letniego kierowcy auta. Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna kierował pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Lublin
 • Odnaleźli 31-latkę i jej pięciomiesięcznego synka

  Kilkudziesięciu puławskich policjantów ponad 2 godziny szukało 31-letniej kobiety i jej pięciomiesięcznego dziecka. Mieszkanka Puław po konflikcie rodzinnym opuściła mieszkanie zabierając swojego syna. Zaginiona z dzieckiem została odnaleziona w jednym z puławskich hoteli. Miała 2 promile alkoholu w organizmie.

  Dodano: 30.03.2015Lublin
 • Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości

  Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy

  Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy, próbując uniknąć zatrzymania, zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów, wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie