Aktualności

 • Policjanci odzyskali skradzione na terenie Danii pojazdy

  Policjanci zabezpieczyli dwie przyczepy kempingowe i nissana navarę o wartości około 200 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów, obie przyczepy zostały skradzione pod koniec lipca na terenie Danii. Nissan navara posiadał ślady ingerencji w obrębie pola VIN, a właściciele posesji nie posiadali żadnych dokumentów samochodu. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.08.2014Lublin Wideo
 • Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

  Chełmscy kryminalni zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Na początku tygodnia mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że w jednym z chełmskich hoteli podłożony został ładunek wybuchowy. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Chełma, w przeszłości ponad 100 razy notowany za różne przestępstwa. Młodzieniec został dziś doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 22.08.2014Lublin
 • Seryjni włamywacze zatrzymani

  Puławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię włamań do różnych obiektów na terenie Nałęczowa i okolic. Do przestępstw doszło w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, a straty jakie spowodowali podejrzani to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Zatrzymani to dwaj bracia. Obydwaj byli już wielokrotnie karani za kradzieże, włamania i rozboje. W ubiegłym roku opuścili zakład karny. Starszy z braci spędził w zakładach karnych około 12 lat, młodszy prawie 8 lat. 40-latek na wniosek Policji został wczoraj aresztowany na 2 miesiące. Dzisiaj sąd zadecyduje o losie jego młodszego brata.

  Dodano: 21.08.2014Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 16 tys. paczek papierosów bez akcyzy

  Lubelscy policjanci podczas pościgu po ulicach miasta zatrzymali 39-latka, który w samochodzie przewoził prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca w czasie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie uciekał pieszo. Wartość uszczuplenia podatku na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 245 tys. złotych.

  Dodano: 20.08.2014Lublin Wideo
 • Pijani wandale w rękach Policji

  Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 25 i 26 lat, którzy na cmentarzu w Głusku rzucali odłamkiem płyty w pamiątkową Macewę oraz wykrzykiwali antysemickie hasła. Policję o tym zdarzeniu powiadomił naoczny świadek. Zatrzymani młodzieńcy byli nietrzeźwi, mieli od 1,6 – do 2 promili alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie zatrzymania mężczyźni zachowywali się wulgarnie w stosunku do funkcjonariuszy, a jeden z nich zagroził policjantowi pozbawieniem zdrowia i życia. Teraz sprawcy trzeźwieją w policyjnym areszcie.

  Dodano: 16.08.2014Lublin
 • Rodzinny napad na agencję celną

  Bialscy policjanci zatrzymali sprawców sobotniego rozboju na pracownicy agencji celnej. Zamaskowani mężczyźni weszli do lokalu i - grożąc kobiecie metalowym przedmiotem oraz szarpiąc ja - skradli około 4 tys. złotych. Okazało się, że są to czterej bracia w wieku od 20 do 25 lat. Cała czwórka usłyszała już zarzuty w prokuraturze i jeszcze dzisiaj będą doprowadzani do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

  Dodano: 14.08.2014Lublin
 • Zauważyli dym i ogień w skodzie - ruszyli kierowcy z pomocą

  88-letni mężczyzna w Niedrzwicy Dużej jechał samochodem do mechanika. Po drodze z jego skody zaczął wydobywać się dym, a podwozie zajął ogień. Zdarzenie to zauważyli policjanci z KWP w Lublinie, którzy jechali w stronę Kraśnika. Zatrzymali skodę i wyprowadzili na zewnątrz będącego w szoku kierowcę. Stróże prawa wezwali straż pożarną i do czasu jej przyjazdu próbowali gasić ogień. Na szczęście 88-letniemu kierowcy skody nic się nie stało.

  Dodano: 13.08.2014Lublin
 • Z zasłoniętymi tablicami jeździł koło fotoradaru

  21-letni pirat drogowy wraz z grupą znajomych wpadł na pomysł uwiecznienia swoich wyczynów w obiektywie fotoradaru. Kierując subaru z zasłoniętą tablicą rejestracyjną przejeżdżał obok fotoradaru myśląc, że pozostanie bezkarny. Stojący na poboczu drogi jego znajomi filmowali zdarzenie aparatami w telefonie. Całą sytuację zauważyli patrolujący drogę policjanci i po pościgu zatrzymali kierującego subaru 21-latka.

  Dodano: 12.08.2014Lublin
 • Dilerzy wpadli z narkotykami

  Za handel i posiadanie narkotyków odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni, których zatrzymali kraśniccy kryminalni i policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Policjanci zabezpieczyli gotową do sprzedaży marihuanę i amfetaminę oraz sprzęt do porcjowania i ważenia narkotyków. Decyzją sądu obaj zatrzymani trafią na 3 miesiące do aresztu - grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 11.08.2014Lublin
 • Nieudana próba przewozu bezakcyzowych wyrobów

  Blisko 3 tys. litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy przewoził samochodem 34-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z lubelskiej drogówki w Jastkowie podczas rutynowej kontroli drogowej. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego to kwota blisko blisko 170 tys. złotych.

  Dodano: 08.08.2014Lublin
 • Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

  Wczoraj radzyńscy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Ponad 300 sadzonek konopi rosło przy ogródku z warzywami. Ponadto podczas przeszukania posesji należącej do właściciela uprawy policjanci ujawnili prawie 400 gramów suszu marihuany. Za nielegalną uprawę i posiadanie znacznych środków odurzających odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Borki.

  Dodano: 06.08.2014Lublin Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

  3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w samochodzie przez 39-letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na ponad 45 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

  Dodano: 05.08.2014Lublin
 • Tragedie nad wodą - policjanci apelują o rozwagę

  W miniony weekend doszło do 4 utonięć na terenie powiatów łęczyńskiego, kraśnickiego, zamojskiego i hrubieszowskiego. Policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Łącznie na terenie naszego województwa od początku roku utonęły 24 osoby. Tymczasem, by wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

  Dodano: 04.08.2014Lublin
 • „Stop agresji na drodze” – działania policjantów w Okunince

  Skontrolowanych ponad 2100 kierujących, ujawnionych 10 amatorów jazdy na podwójnym gazie, 3 przypadki jazdy pod działaniem narkotyków oraz kilkanaście wykroczeń drogowych - to wyniki działań pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”, przeprowadzonych przez policjantów z powiatu włodawskiego. Funkcjonariusze wspierani byli przez kolegów z Lublina, Łęcznej, Chełma, Białej Podlaskiej i Parczewa.

  Dodano: 03.08.2014Lublin Wideo
 • Policjanci CBŚ zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

  Blisko kilogram narkotyków, w tym heroinę, amfetaminę i marihuanę ujawnili i zabezpieczyli policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie CBŚ KGP. Do sprawy zatrzymany został 42-latek. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 35 tys. zł. Podejrzanemu grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 01.08.2014Lublin
 • Dostarczali pakiety telewizyjne bez wymaganej zgody

  Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Łukowie oraz z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej weszli na teren jednej z firm zajmującej się dostarczaniem Internetu, telewizji oraz telefonii na terenie województw: lubelskiego i mazowieckiego. Jak ustalili policjanci, firma oferowała usługę dostarczania pakietów telewizyjnych zawierających kanały jednej z platform cyfrowych bez wymaganej zgody. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że czerpanie zysków z nielegalnej działalności trwało przynajmniej od początku 2013 r.

  Dodano: 30.07.2014Lublin
 • Policjant po służbie uratował 82-latkę z płonącego domu

  Do pożaru domu mieszkalnego doszło wczoraj w miejscowości Rakówka. Wydobywający się oknami ogień zauważył będący po służbie dyżurny biłgorajskiej komendy. Policjant, podejrzewając, że ktoś może być w środku, pobiegł na ratunek. Jak się okazało, wewnątrz znajdowała się samotnie mieszkająca 82-latka, która dodatkowo miała problemy z poruszaniem się. Mężczyzna wyprowadził kobietę na zewnątrz, a gdy ta była już bezpieczna, próbował gasić rozprzestrzeniający się ogień.

  Dodano: 29.07.2014Lublin
 • II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę

  Zakończyła się II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę. Mundurowi w 4 dni pokonali łącznie dystans ok. 350 km. Wspólnie z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę stanowili liczną grupę pielgrzymkową reprezentującą Lublin. Mamy nadzieję, że Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisze się do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

  Dodano: 28.07.2014Lublin
 • Napadł z nożem w ręku na sklep

  Lubelscy policjanci zatrzymali 22-latka, który zamaskowany, z nożem w ręku, napadł na sklep spożywczy. Podczas próby zabrania pieniędzy z kasy mężczyzna rzucił nożem w kierunku ekspedientki - na szczęście niecelnie. Jeden z klientów, który naszedł na zaistniałą sytuację, zamknął drzwi sklepu blokując sprawcy drogę ucieczki. Ten prosił, a wręcz błagał o wypuszczenie ze sklepu, obiecując, że w zamian za wypuszczenie zostawi swój dowód osobisty.

  Dodano: 27.07.2014Lublin
 • Grożąc pozbawieniem życia dziecka, żądał pieniędzy

  Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 58 - letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna za pomocą wiadomości sms groził małżeństwu pozbawieniem życia ich syna, żądając jednocześnie wydania pieniędzy. Pokrzywdzeni o zdarzeniu powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali sprawcę. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna znany był rodzinie. Był już też notowany za popełnione wcześniej przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

  Dodano: 24.07.2014Lublin
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

  Pożar, człowiek grożący popełnieniem samobójstwa i podłożony ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, które wczoraj odbyły się na terenie szpitala "papieskiego" w Zamościu. W manewrach udział wzięli między innymi zamojscy policjanci, strażacy, straż miejska oraz służby medyczne. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 26.09.2013Lublin
 
 

Kategorie