Aktualności

 • Działania "Stop Agresji na drodze"

  Ponad 4,5 tys. skontrolowanych kierujących, ujawnionych 27 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”, jeden przypadek jazdy pod wpływem działania narkotyków oraz kilkadziesiąt innych wykroczeń drogowych to efekt policyjnej akcji „Stop agresji na drodze” prowadzonej sobotniej nocy na terenie kilku powiatów województwa lubelskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  Dodano: 22.09.2014Lublin
 • Dwumetrowe drzewka konopi indyjskich u absolwentki ogrodnictwa

  Nielegalną uprawę drzewek konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie. Uprawą zajmowała się, wraz ze swoim o 3 lata starszym bratem, 23-letnia absolwentka ogrodnictwa. Wyhodowane przez nią drzewka mierzyły od 2 do 2,6 metra wysokości. Policjanci szacują, że z takiej ilości można uzyskać nawet ponad 3 kilogramy suszu. Rodzeństwo usłyszało już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.09.2014Lublin Wideo
 • Pieniądze z rozboju ukryła pod bielizną

  Już po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 36-letnim mężczyźnie. Mundurowi odzyskali większość skradzionych pieniędzy. Połowę odzyskanej kwoty mieli przy sobie dwaj mężczyźni, którzy dokonali rozboju, a drugą połowę znalazła policjantka przeszukująca ich 15-letnią współtowarzyszkę. Nieletnia pieniądze schowała pod bielizną.

  Dodano: 17.09.2014Lublin
 • Maczetą zaatakował kolegę

  Pod zarzutem usiłowania zabójstwa do policyjnego aresztu trafił 26-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów. Mężczyzna, wychodząc z bloku wspólnie z 20-letnim kolegą, u którego przebywał, niespodziewanie zadał mu cios maczetą, powodując ranę karku. Zamościanin trafił pod opiekę lekarzy. 26-latek uciekł z miejsca, ale po chwili był już w rękach policjantów. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie zabójstwa grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.09.2014Lublin
 • Działania „Stop agresji na drodze”

  Skontrolowanych ponad 1100 kierujących, ujawnionych 10 amatorów jazdy na podwójnym gazie, jeden przypadek jazdy pod działaniem narkotyków oraz kilkanaście ujawnionych wykroczeń drogowych to efekt wczorajszej policyjnej akcji „ Stop agresji na drodze” prowadzonej na terenie powiatów puławskiego i włodawskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  Dodano: 14.09.2014Lublin
 • 155 zarzutów oszustwa na koncie 21-latka

  Chełmscy policjanci zatrzymali 21- letniego mężczyznę, który oszukał kilkaset osób. Swój przestępczy proceder prowadził od kwietnia ubiegłego roku. Wykorzystując założone konta internetowe wystawiał do sprzedaży tabletki odchudzające oraz leki wspomagające leczenie chorób nowotworowych. Po wpłaceniu przez kupujących pieniędzy nie wysyłał im zamówionych specyfików. W piątek został on doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał ponad 150 zarzutów oszustwa.

  Dodano: 14.09.2014Lublin
 • Rozpracowana grupa włamywaczy do sklepów

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn, którzy odpowiedzą za serię włamań do sklepów spożywczych. Na swoim koncie mają 14 przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadli bezpośrednio po jednym z włamań. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

  Dodano: 13.09.2014Lublin Wideo
 • Odzyskali skradzionego volkswagena i zatrzymali sprawcę

  Policjanci z Zamościa odzyskali skradzionego w miniony weekend w Mrągowie volkswagena. Auto zatrzymane zostało do kontroli na terenie Zamościa. Za jego kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gm. Biszcza. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież samochodu poprzez włamanie to przestępstwo za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 11.09.2014Lublin
 • Potrąciła pieszego i zostawiła go bez pomocy

  Policjanci ze Szczebrzeszyna ustalili i zatrzymali kierowcę, który w piątek po południu w Michalowie potrącił pieszego i odjechał z miejsca nie udzielając mu pomocy. Sprawczynią wypadku okazała się 22-letnia mieszkanka gm. Sułów. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchana. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku i ucieczkę z jego miejsca grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

  Dodano: 10.09.2014Lublin
 • Poszukiwany okradł młodą parę

  Kryminalni zatrzymali włamywacza, który okradł parę młodą. Mężczyzna, będący gościem w hotelu, włamał się do jednego z pokoi i skradł koperty z pieniędzmi. Policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny. Okazało się, że 44-latek był poszukiwany przez policję i prokuraturę za kradzieże i oszustwa na terenie całego kraju.

  Dodano: 09.09.2014Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli 400 kg krajanki tytoniu

  Łukowscy policjanci podczas kontroli drogowej fiata dukato ujawnili 400 kg krajanki tytoniu, prawie 130 tys. sztuk papierosów bez akcyzy, ponad 400 tys. gilz papierosowych, a także dwie maszyny do produkcji papierosów. Kierujący fiatem 45-latek z gminy Witnica był nietrzeźwy. Miał prawie promil alkoholu w organizmie.

  Dodano: 07.09.2014Lublin
 • Wywróciła się quadem z 5-letnim dzieckiem. Miała 3,5 promila alkoholu w organizmie

  29-letnia kobieta naraziła 5-letnią dziewczynkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Podjechała quadem pod szkołę, a następnie wioząc czterokołowcem jedno z dzieci wywróciła pojazd i uciekła z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało u kobiety blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie, a pojazd, którym kierowała nie był dopuszczony do ruchu. Dziewczynka z potłuczeniami ciała trafiła do szpitala, jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Dodano: 04.09.2014Lublin
 • Wprowadzenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  Nadinspektor Dariusz Działo został Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji. Nowy komendant zastąpił na tym stanowisku inspektora Michała Domaradzkiego, który od jutra pełnił będzie funkcję Komendanta Stołecznego Policji. W uroczystości udział wzięli nadinsp. Wojciech Olbryś Zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi województwa lubelskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

  Dodano: 01.09.2014Lublin
 • Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Rozbicie grupy trudniącej się czerpaniem korzyści z nierządu i praniem brudnych pieniędzy

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniących się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 29.08.2014Lublin Wideo
 • Zmagania policyjnych psów służbowych

  Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji. Wczoraj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2014. Podczas zwodów psy muszą wykazać się nie tylko karnością, ale również doskonale poradzić sobie z torem przeszkód i tropieniem śladów ludzi.

  Dodano: 29.08.2014Lublin Wideo
 • Bili psa drewnianym orczykiem

  Radzyńscy policjanci wyjaśniają sprawę znęcania się nad psem. Ranne wyczerpane zwierzę odnalezione zostało wczoraj przy ul. Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim. Lekarz weterynarii, by skrócić męki i cierpienie czworonoga, zmuszony był go uśpić. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, 45-latek oraz 53-letni właściciel psa. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za znęcanie się nad zwierzęciem i jego uśmiercenie ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.08.2014Lublin
 • 1500 badań na zawartość alkoholu w sobotni wieczór

  W sobotę policjanci bialskiego ruchu drogowego przeprowadzili na terenie miasta akcję „Stop agresji na drodze”. Celem działań było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. W czasie kilku godzin policjanci wykonali 1500 badań stanu trzeźwości kierowców.

  Dodano: 25.08.2014Lublin
 • Zatrzymany w drodze na komendę Policji

  Policjant z Hrubieszowa po wyjściu z komendy zatrzymał motorowerzystę, który jechał bez kasku. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz kierowania, a ponadto jechał właśnie do komendy by podpisać policyjny dozór. Będzie odpowiadał za kolejne występki.

  Dodano: 24.08.2014Lublin
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

  Pożar, człowiek grożący popełnieniem samobójstwa i podłożony ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, które wczoraj odbyły się na terenie szpitala "papieskiego" w Zamościu. W manewrach udział wzięli między innymi zamojscy policjanci, strażacy, straż miejska oraz służby medyczne. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 26.09.2013Lublin
 
 

Kategorie