Aktualności

 • Nowe narzędzie w walce z przestępczością narkotykową

  Eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie wzbogacili się o nowe urządzenie do szczegółowego badania narkotyków i tzw. dopalaczy. Nowoczesny chromatograf umożliwia szybsze i bardziej szczegółowe określenie składu chemicznego i stężenia badanej substancji. Lubelskie laboratorium jako pierwsze w Polsce zostało wyposażone w tak zaawansowany sprzęt. Zakup sfinansowano z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

  Dodano: 17.12.2014Lublin Wideo
 • Bezakcyzowy bagaż wysypał się na jezdnię

  Ponad 8 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znajdowało się w osobowym fordzie, którego kierowca - jadąc krajową "17" - stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie. Jego auto dachowało. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa to kwota ponad 120 tys. złotych. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał na obserwacji w szpitalu.

  Dodano: 17.12.2014Lublin
 • Lubelskie spotkanie opłatkowe służb mundurowych

  Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Dziś, w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe czternastu służb mundurowych województwa lubelskiego. Podczas rozbrzmiewających dźwięków kolędy, przy akompaniamencie artystów z Filharmonii Lubelskiej uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

  Dodano: 16.12.2014Lublin Wideo
 • Zabezpieczona kontrabanda

  Blisko 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli zamojscy policjanci podczas minionego weekendu. 4240 paczek bezakcyzowego towaru przewoził samochodem 66-letni obywatel Serbii, który w miejscowości Brody Małe nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 1640 paczek takich papierosów przechowywała w swoim mieszkaniu 70-letnia mieszkanka gm. Krasnobród. Kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu. Ich właściciele wkrótce będą przesłuchani. Straty Skarbu Państwa sięgnęły kwoty blisko 90 tys. złotych.

  Dodano: 15.12.2014Lublin
 • Zabezpieczono ponad 2700 paczek papierosów bez akcyzy

  Ponad 2700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili wczoraj nad ranem u 25-letniego mieszkańca gminy Tarnogród policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą. Mężczyzna trzymał nielegalne towary w plastikowych workach w swoim mieszkaniu. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 50 000 złotych. Za przestępstwo karno-skarbowe 25-latkowi grozi nawet 3 lata więzienia.

  Dodano: 12.12.2014Lublin
 • Butlą gazową chciał wysadzić blok

  Do policyjnego aresztu trafił 35-latek, który wczoraj wieczorem zamknął się w swoim mieszkaniu i zagroził, że przy pomocy butli z gazem wysadzi blok. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratownicze. W trosce o bezpieczeństwo policjanci ewakuowali około 80 mieszkańców budynku. Rozmowy z desperatem podjęli policyjni negocjatorzy. Na szczęście do eksplozji nie doszło. Nietrzeźwego 35-latka obezwładnili i zatrzymali policyjni antyterroryści.

  Dodano: 11.12.2014Lublin
 • Pędził obwodnicą ponad 200 km/h

  Ponad 200km/h pędził swoim audi mieszkaniec Radomia. Został on zatrzymany przez puławską drogówkę na trasie S-17. Nie miał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania. Jak ustalili policjanci, 36-latek ma już na swoim koncie 21 punktów. W obawie przed utratą uprawnień mężczyzna nie nosił dokumentów przy sobie. Sprawa wkrótce trafi do sądu.

  Dodano: 11.12.2014Lublin Wideo
 • Ebola na lotnisku w Lublinie. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe służb ratowniczych

  Służby sanitarne, straż pożarna, ochrona lotniska oraz lubelscy policjanci brali udział w ćwiczeniach na lotnisku Lublin na wypadek pojawienia się pasażera z wirusem ebola. Wszystko po to, by w razie zaistnienia takiej sytuacji kryzysowej wszystkie służby działały sprawnie i skutecznie.

  Dodano: 09.12.2014Lublin Wideo
 • Pół kilograma marihuany i ciasteczka z zawartością THC

  Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Łęczna. Policjanci na terenie jego posesji odnaleźli pół kilograma marihuany, 180 gramów ciasteczek z zawartością THC oraz dwa krzaki konopi o wysokości 2 metrów. Ponadto zabezpieczyli wagę elektroniczną i rozdrabniacze do suszu. Funkcjonariuszom w prowadzonych działaniach pomagał policyjny pies do wyszukiwania narkotyków.

  Dodano: 05.12.2014Lublin
 • Policjanci ujawnili uprawę konopi

  Policjanci z wydziału kryminalnego bialskiej komendy ujawnili w Janowie Podlaskim uprawę konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na poddaszu budynku gospodarczego rosło 75 roślin o wysokości do 70 cm z rozwiniętymi już kwiatostanami. Kryminalni zatrzymali do wyjaśnienia właściciela posesji, 42-letniego mieszkańca Janowa Podlaskiego.

  Dodano: 05.12.2014Lublin Wideo
 • Sierż. Ilona Działa nominowana w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego

  Sierż. Ilona Działa, policjantka z IV Komisariatu Policji w Lublinie, została nominowana w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. Plebiscyt organizują: "Dziennik Wschodni", TVP Lublin, Radio Lublin i Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. Nasza policjantka od 20 lat trenuje Taekwon – Do, a startując w mistrzostwach, udowadnia, że należy do światowej czołówki. Sięgając po medale w walkach oraz układach formalnych, kolejny raz udowodniła swoją wszechstronność.

  Dodano: 05.12.2014Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany

  Ponad pół kilograma narkotyków zabezpieczyli wczoraj krasnostawscy. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Lublina. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze odnaleźli kolejne porcje marihuany oraz sprzęt mogący służyć do jej dystrybucji. W najbliższym czasie obaj 23-latkowie usłyszą prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości substancji odurzających grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 04.12.2014Lublin
 • Policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej zabezpieczyli ponad 2 tys. litrów alkoholu

  Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli ponad 2 tys. litrów spirytusu. Kontrabanda odnaleziona została w jednym z garaży na Kalinowszczyźnie oraz w dostawczym samochodzie. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Lublina w wieku 33 i 40 lat oraz 28-letniego mieszkańca Łodzi. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są ponad 100 tys. złotych.

  Dodano: 03.12.2014Lublin
 • Uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu III Policji w Lublinie

  Dzisiaj w samo południe odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu III Policji w Lublinie. Mieszczący się przy ul. Kunickiego 42 nowy obiekt o powierzchni użytkowej ponad 2 tys. metrów to nowoczesne, funkcjonalne miejsce pracy policjantów, a jednocześnie miejsce przyjazne dla interesantów i osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem to kwota około 10 mln. złotych. Pieniądze przeznaczone na ten cel pochodziły z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji oraz ze środków budżetowych. W największym komisariacie w Lublinie będzie pracować 106 funkcjonariuszy.

  Dodano: 01.12.2014Lublin Wideo
 • Włamywacz chciał być niewidzialny… nie udało się

  Kolejne zarzuty włamania do automatów do gier usłyszał 38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Trzy tygodnie temu wpadł z kieszeniami wypchanymi bilonem. Tym razem sprawca starał się być sprytniejszy i próbował się maskować. Zrobił to jednak na tyle nieudolnie, że policjanci po raz kolejny nie mieli wątpliwości co do tożsamości sprawcy.

  Dodano: 29.11.2014Lublin Wideo
 • Warsztaty szkoleniowe dla służb mundurowych

  Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach ataku na konwój przewożący Vipa, przeprowadzanie interwencji wobec szczególnie niebezpiecznego przestępcy, to tylko niektóre z założeń realizowanych podczas dzisiejszych ćwiczeń. Organizatorem warsztatów dla służb mundurowych województwa lubelskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, byli funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. W szkoleniu udział wzięło blisko 40 funkcjonariuszy. To policjanci z KWP i KMP w Lublinie, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Wojska i ABW.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który napadł i pobił studentkę

  Policjanci z ruchu drogowego KMP w Lublinie w bezpośrednim pościgu, zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna wyrwał torebkę idącej ulicą kobiecie, a następnie, gdy ta pobiegła za nim i chciała odzyskać swoją własność, została przez napastnika pobita. 31-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

  Dodano: 27.11.2014Lublin
 • Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

  Lubelscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 650 g suszu ziela konopi indyjskich, 65 krzaków i sadzonek konopi oraz 4 specjalistyczne namioty do prowadzenia uprawy. 25-letni właściciel plantacji dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.11.2014Lublin Wideo
 • Rozbita grupa handlująca papierosami na wielką skalę

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie przy wsparciu swoich kolegów z Warszawy i Piaseczna zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o obrót wyrobami tytoniowymi w znacznych ilościach. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku szacuje się na prawie 8 milionów złotych.

  Dodano: 26.11.2014Lublin
 • Włamanie do jednego z baraków Państwowego Muzeum na Majdanku

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z baraków znajdujących się na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Z jednej z gablot wystawowych skradzione zostało obuwie. Jak wynika ze złożonego zawiadomienia zginęło 8 sztuk butów po byłych więźniach obozu.

  Dodano: 25.11.2014Lublin
 • Policjanci nagrodzeni podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa

  41 i 18 litrów krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa oddali Robert Zdunek oraz Radosław Radomyski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. W trakcie obchodów Dni Honorowego Dawstwa Krwi, jeden z naszych kolegów został nagrodzony Złotą Odznaką „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”.

  Dodano: 21.11.2014Lublin
 • Odpowie za zabójstwo matki

  Zarzut zabójstwa swojej matki usłyszał 27-letni mieszkaniec gm. Ulhówek. Do tragedii doszło w minioną niedzielę podczas awantury domowej. Wobec sprawcy Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.11.2014Lublin
 • Pół kilograma marihuany nie trafi na rynek

  Łęczyńscy kryminalni zatrzymali 48-letniego mieszkańca gm. Milejów, który w miejscu swojego zamieszkania prowadził plantację marihuany. Policjanci ujawnili w pomieszczeniach piwnicznych rośliny konopi. Zabezpieczyli niemal pół kilograma marihuany, urządzenia do prowadzenia uprawy – lampy, wentylator, regulator temperatury, wagę elektroniczną. Dzisiaj 48-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 18.11.2014Lublin
 • Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości

  Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy

  Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy, próbując uniknąć zatrzymania, zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów, wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

  Pożar, człowiek grożący popełnieniem samobójstwa i podłożony ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, które wczoraj odbyły się na terenie szpitala "papieskiego" w Zamościu. W manewrach udział wzięli między innymi zamojscy policjanci, strażacy, straż miejska oraz służby medyczne. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 26.09.2013Lublin
 
 

Kategorie