Aktualności

 • II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę

  Zakończyła się II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę. Mundurowi w 4 dni pokonali łącznie dystans ok. 350 km. Wspólnie z VI Lubelską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę stanowili liczną grupę pielgrzymkową reprezentującą Lublin. Mamy nadzieję, że Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisze się do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

  Dodano: 28.07.2014Lublin
 • Napadł z nożem w ręku na sklep

  Lubelscy policjanci zatrzymali 22-latka, który zamaskowany, z nożem w ręku, napadł na sklep spożywczy. Podczas próby zabrania pieniędzy z kasy mężczyzna rzucił nożem w kierunku ekspedientki - na szczęście niecelnie. Jeden z klientów, który naszedł na zaistniałą sytuację, zamknął drzwi sklepu blokując sprawcy drogę ucieczki. Ten prosił, a wręcz błagał o wypuszczenie ze sklepu, obiecując, że w zamian za wypuszczenie zostawi swój dowód osobisty.

  Dodano: 27.07.2014Lublin
 • Grożąc pozbawieniem życia dziecka, żądał pieniędzy

  Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 58 - letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna za pomocą wiadomości sms groził małżeństwu pozbawieniem życia ich syna, żądając jednocześnie wydania pieniędzy. Pokrzywdzeni o zdarzeniu powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali sprawcę. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna znany był rodzinie. Był już też notowany za popełnione wcześniej przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

  Dodano: 24.07.2014Lublin
 • Policjanci uratowali motocyklistę

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie uratowali rannego motocyklistę. Obywatel Finlandii wjechał w tył volkswagena. Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista przeleciał nad pojazdem i upadł na szosę. Leżał z głową zwróconą do ziemi, a kask uciskał mu szyję. Był nieprzytomny, tracił oddech, miał ledwo wyczuwalne tętno. Liczyła się każda sekunda. Jeden z policjantów oswobodził motocyklistę z kasku, a kiedy odchylili mu głowę, ten zaczął powoli oddychać. Ranny zabrany został do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Dodano: 23.07.2014Lublin Wideo
 • 14 wykroczeń drogowych i 87 punktów karnych

  14 wykroczeń drogowych i 87 punktów karnych - to efekt ucieczki przed policyjną kontrolą 25-letniego motocyklisty, mieszkańca gm. Stary Zamość. Motocykl, którym poruszał się młodzieniec, nie był dopuszczony do ruchu, a kierujący nie miał uprawnień na tę kategorię pojazdów. Tablica rejestracyjna, w którą wyposażony był motocykl pochodziła z należącego do rodziny 25-latka ciągnika rolniczego. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Jego sprawa trafi wkrótce do sądu.

  Dodano: 22.07.2014Lublin Wideo
 • Opiekowali się dziećmi będąc w stanie nietrzeźwości

  Podczas minionego weekendu zamojscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców sprawujących opiekę nad swoimi dziećmi. W pierwszym przypadku matka 6 miesięcznego dziecka, będąca w 5 miesiącu ciąży w organizmie miała blisko 2,5 promila alkoholu, ojciec ponad 2 promile. W drugim przypadku 30-letnia matka sprawująca opiekę nad 5-letnim synem i 8-letnią córką w organizmie miała blisko 1 promil alkoholu. Z kolei wizyta funkcjonariuszy z Marek i kuratora sądowego zakończyła się odebraniem rodzicom 2-letniego chłopczyka i przekazaniem pod opiekę tymczasowej rodzinie zastępczej. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-letniej matki blisko 2,4 promila, a 50-letniego ojca ponad 2,7 promila alkoholu.

  Dodano: 21.07.2014Lublin , KSP
 • Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

  Wczoraj na dziedzińcu Zamku Lubelskiego odbyły się 95 Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler, Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki oraz przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, innych służb mundurowych, a także mieszkańcy miasta. Podczas uroczystości wręczone zostały medale i odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

  Dodano: 19.07.2014Lublin Wideo
 • Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając na drodze 4-letniego syna

  Policjanci z Posterunku w Modliborzycach zatrzymali kierowcę peugeota, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nietrzeźwy 32-latek pozostawił na drodze bez opieki swoje 4-letnie dziecko, które jechało z nim w samochodzie. Pijany ojciec trafił do policyjnego aresztu. Teraz 32-latkowi grozi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

  Dodano: 17.07.2014Lublin
 • 6,5 tys. paczek nielegalnych papierosów w peugeocie

  Ponad 6,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili podczas wczorajszej kontroli drogowej policjanci świdnickiej drogówki. Nielegalny towar przewoził w swojej osobówce 26-letni mieszkaniec gm. Hrubieszów. Uszczuplenie Skarbu Państwa to ponad 130 tys. złotych. Mężczyzna odpowie przed sądem za przewożenie nielegalnego towaru. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczony towar podlega przepadkowi.

  Dodano: 14.07.2014Lublin Wideo
 • Nielegalna plantacja konopi indyjskiej w lesie

  Plantację liczącą ponad 70 sztuk sadzonek konopi indyjskiej ujawnili i zlikwidowali łukowscy policjanci. Nielegalna uprawa mierząca nawet do blisko 120 cm wysokości rosła w leśnym zagajniku w gm. Stanin. Miejscowi kryminalni ustalili,do kogo należały rośliny. Właściciele plantacji wpadli w ręce stróżów prawa podczas zorganizowanej zasadzki, kiedy przyszli doglądać swoje sadzonki. Dwaj 18-latkowie odpowiedzą teraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Za uprawę konopi indyjskich grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 13.07.2014Lublin
 • Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą kredyty bankowe

  Lubelscy policjanci i prokuratorzy rozbili grupę wyłudzającą kredyty bankowe na dużą skalę. Zatrzymano siedmioro mieszkańców woj. lubelskiego, w tym dyrektora jednego z oddziałów banku w Lublinie. Podejrzani odpowiedzą m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

  Dodano: 11.07.2014Lublin
 • Nietypowa troska o ojca

  Niecodzienne zgłoszenie otrzymali policjanci z komisariatu w Niemcach od mieszkańca gm. Jastków. Telefonujący mężczyzna poprosił o pomoc, gdyż jak twierdził, od dwóch dni we własnym domu przywiązany jest za nogę do ściany krowim łańcuchem. Na tak nietypowy sposób ograniczenia wolności mężczyzny wpadł jego syn, gdyż miał już dosyć jego ciągłego stanu nietrzeźwości i chciał w ten sposób ograniczyć mu dostęp do alkoholu.

  Dodano: 10.07.2014Lublin
 • Po publikacji komunikatu sam zgłosił się na policję

  Po publikacji komunikatu i zdjęcia sprawcy, który dopuścił się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej, poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się na policję. Wczoraj podejrzany usłyszał dwa zarzuty i z wnioskiem o areszt doprowadzony został do sądu. Najbliższe dwa miesiące 35-letni mieszkaniec Lublina spędzi w areszcie tymczasowym. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany mógł w przeszłości dopuścić się też podobnych czynów.

  Dodano: 09.07.2014Lublin
 • Policjanci z Bełżyc uratowali życie nieprzytomnej kobiecie

  Dwaj policjanci z komisariatu Policji w Bełżycach uratowali 36-letnią kobietę. Sierż. szt. Krzysztof Jęczeń i sierż. szt. Wojciech Sito udzielili pomocy przedmedycznej mieszkance Bełżyc, która straciła przytomność przed własnym domem. Kobieta miała duże problemy z oddychaniem oraz silne drgawki. Po pomoc zadzwoniła 12-letnia córka poszkodowanej.

  Dodano: 09.07.2014Lublin
 • Policjant pomógł 5-latkowi

  W spokojny i opanowany sposób pomocnik dyżurnego ryckiej komendy mł. asp. Stanisław Antoniewicz telefonicznie poinstruował mężczyznę, w jaki sposób ma przeprowadzić resuscytację dziecka, które przestało oddychać. Dzięki pomocy policjanta i szybkiej interwencji pogotowia 5-latek trafił do szpitala. Chłopcu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

  Dodano: 08.07.2014Lublin
 • Odpowie za przestępstwo na tle seksualnym

  Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chełma. Okazał się on sprawcą przestępstwa na tle seksualnym. Jak ustalono, mężczyzna zaczepił idącą chodnikiem 42-latkę. Przytrzymywał ją i dotykał w miejsca intymne, używając przy tym wulgaryzmów. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji domowej. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego dozór Policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

  Dodano: 08.07.2014Lublin
 • Pirat drogowy zatrzymany

  Ponad 160 km/h pędził skodą 36-letni mieszkaniec gminy Mircze w woj. lubelskim. Wyprzedzał inne pojazdy z prawej strony, poboczem i na skrzyżowaniu. W samochodzie wiózł swoją żonę oraz 6-letniego syna. Wszystko nagrał policyjny wideorejestrator. Pirat już stracił prawo jazdy.

  Dodano: 08.07.2014Lublin Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli m.in. ponad pół kilograma amfetaminy

  Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, uprawę konopi indyjskich oraz nielegalne posiadanie amunicji odpowiadać będzie 31-letni mieszkaniec gm. Bełżyce. Z zabezpieczonej ilości narkotyków sporządzić można blisko 5 tys. porcji dealerskich. Podejrzanemu grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.07.2014Lublin
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Były pracownik GOPS-u odpowie za przywłaszczenie zasiłków rodzinnych

  Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Lublinie zatrzymali byłego pracownika GOPS-u, który odpowie za przekroczenie uprawnień i przywłaszczenie ponad 19 tys. złotych z zasiłków rodzinnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 03.07.2014Lublin
 • Pijany kierowca przekroczył prędkość o 108 km/h

  Ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, przekroczenie prędkości o 108 km/h, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, brak prawa jazdy oraz tablicy rejestracyjnej - to finał jazdy 42-letniego kierowca audi. "Wyczyny" mężczyzny nagrał policyjny wideorejestrator. 42-latek odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kilka poważnych wykroczeń. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a dodatkowo na jego konto wpłynie 25 punktów karnych.

  Dodano: 01.07.2014Lublin Wideo
 • Policjanci CBŚ zabezpieczyli 1000 porcji dealerskich marihuany

  Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 21-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów Zarządu w Lublinie CBŚ KGP. Miał przy sobie blisko pół kilograma marihuany. Jak wynika z szacunków, z takiej ilości narkotyków można by było sporządzić 1000 porcji dealerskich. Wartość zabezpieczonej marihuany szacowna jest na kwotę prawie 20 tys. zł. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

  Dodano: 01.07.2014Lublin
 • Uratowali 30-latka

  Mł. asp. Krzysztof Maliszewski uratował życie 30-letniemu mężczyźnie, który zawisł na słupie i nie mógł się uwolnić. Nie czekając na przybycie służb ratunkowych policjant wszedł na słup wysokiego napięcia i uwolnił 30-latka. Uratowany bez zagrożenia życia trafił do szpitala.

  Dodano: 29.06.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

  Pożar, człowiek grożący popełnieniem samobójstwa i podłożony ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, które wczoraj odbyły się na terenie szpitala "papieskiego" w Zamościu. W manewrach udział wzięli między innymi zamojscy policjanci, strażacy, straż miejska oraz służby medyczne. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 26.09.2013Lublin
 
 

Kategorie