Aktualności

 • Policjanci przechwycili nielegalny tytoń

  Ponad 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy wykryli i zabezpieczyli ryccy policjanci. Kontrabanda przechowywana była w samochodzie 22-letniej mieszkanki powiatu lubelskiego. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

  Dodano: 28.02.2015Lublin
 • Poszukiwany ENA wpadł podczas legitymowania

  Policjanci z III komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 37-letniego obywatela Bułgarii, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł, bo zachowywał się podejrzanie gdy zobacztł patrol Policji. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany od 2013 roku przez bułgarski wymiar sprawiedliwości za kradzieże z włamaniem. Dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

  Dodano: 27.02.2015Lublin
 • Zabezpieczona kontrabanda

  Ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli zamojscy policjanci - przechowywał je w swoim gospodarstwie 56-letni mieszkaniec gm. Adamów. Ponad 600 paczek nielegalnych papierosów przewoziła z kolei samochodem 27-letnia obywatelka Ukrainy zatrzymana do kontroli w Zamościu. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Ich właściciele, za popełnione przestępstwa skarbowe, wkrótce staną przed sądem.

  Dodano: 26.02.2015Lublin
 • „W granatowym było im do twarzy” – 90 lat Policji Kobiecej w Polsce

  Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok powszechny. Aktualnie coraz więcej kobiet ubiera policyjny mundur i ślubuje stać na straży prawa. Szczególnie właśnie dla tej grupy – kobiet w policyjnym mundurze - dzisiejsza data jest szczególna, bowiem równo 90 lat temu, 26 lutego 1925 roku, postała w naszym kraju Policja Kobieca. Temu wydarzeniu poświęcono wystawę zatytułowaną „W granatowym było im do twarzy”, zorganizowaną w Miejskim Domu Kultury nr 2 w Lublinie.

  Dodano: 26.02.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 11,5 kg marihuany

  Prawie 11,5 kg marihuany ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Susz odnaleziony został na jednej z posesji w gminie Poniatowa. Z takiej ilości narkotyków sporządzić można blisko 45 tys. porcji dilerskich. Policjanci zatrzymali właściciela narkotyków. 37-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.02.2015Lublin Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 10 kg saletry, siarki i 20 m lontu

  Pod zarzutem wyrabiania bez wymaganego zezwolenia substancji wybuchowych trafił do policyjnego aresztu 19-letni mieszkaniec gminy Sitno. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad 10 kilogramowy arsenał substancji służących do wyrobu prochu strzelniczego i blisko 20 metrów lontu. Wcześniej do policyjnego aresztu trafił o rok starszy kolega 19-latka, który usłyszał zarzuty posiadania i udzielania narkotyków oraz nielegalnej uprawy. Podczas policyjnej kontroli 20-latek usiłował pozbyć się środków odurzających, połykając woreczek z ich zawartością. Interwencja zakończyła się ingerencją lekarza.

  Dodano: 23.02.2015Lublin
 • Oferowali pracę, wyłudzali dane osobowe i zaciągali pożyczki. Wczoraj zostali tymczasowo aresztowani

  Policjanci z KWP w Lublinie zatrzymali 28-letniego mężczyznę i 25-letnią kobietę. Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, młodzi ludzie wyłudzali dane osobowe, by później zaciągać pożyczki gotówkowe i kredyty. Podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, karty telefoniczne, karty bankomatowe – podpisane nazwiskami osób pokrzywdzonych, modulator głosu oraz pieniądze. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.02.2015Lublin Wideo
 • Wpadł z amfetaminą

  Kryminalni z Komendy Policji w Łukowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Łukowa. Podczas przeszukania u młodego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, z której można było wytworzyć ponad 1000 porcji dilerskich. 22-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Teraz będzie odpowiadać za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

  Dodano: 19.02.2015Lublin
 • Zatrzymani w ciągu 10 minut od napadu

  Mężczyźni napadli na wracającą do domu młodą kobietę. Jeden z nich dusił ją, drugi przeszukiwał kieszenie. Łupem napastników padła torebka. Sprawcy napadu zostali zatrzymani 10 minut później. Wpadli w ręce funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie

  Dodano: 19.02.2015Lublin
 • Policjanci uratowali 21-latka

  Dzięki szybkiej reakcji rodziny oraz puławskich policjantów udało się uratować życie 21-letniego mężczyzny. Dzisiaj rano młody człowiek chciał popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Kilkuminutowa rozmowa oraz sprawne negocjacje z młodzieńcem zakończyły się sukcesem. Mężczyzna był nietrzeźwy.

  Dodano: 19.02.2015Lublin
 • Przewoził 600 porcji amfetaminy - został tymczasowo aresztowany

  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających odpowie 23-letni mieszkaniec Chełma. Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli i zabezpieczyli w jego samochodzie ponad 600 porcji amfetaminy. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 18.02.2015Lublin
 • Poszukiwany ENA wpadł w Lublinie

  Policjanci z KWP w Lublinie zatrzymali 31-letniego Sławomira D. poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez sąd w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna poszukiwany był za czyny chuligańskie i napaść na policjanta w Manchesterze. Przestępca ukrywał się w Lublinie. Teraz czeka go ekstradycja na wyspy i sprawa przed sądem koronnym. Sławomir D. karany był również za ekscesy podczas Euro 2012.

  Dodano: 17.02.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 11 tys. paczek papierosów bez akcyzy

  Kilkanaście kilometrów trwał pościg chełmskiej drogówki za oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W miejscowości Sawin kierujący autem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie wjechał na boisko. Policjanci w jego samochodzie znaleźli ponad 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielem kontrabandy okazał się 28-letni pseudokibic jednej z drużyn piłki nożnej.

  Dodano: 16.02.2015Lublin
 • Wypadki na drogach województwa lubelskiego

  Od wczoraj na drogach województwa lubelskiego doszło do 6 poważnych zdarzeń drogowych, w wyniku których 3 osoby poniosły śmierć, a 5 zostało rannych. Około godziny 23.30 na drodze K-2 w miejscowości Zalezie kierujący audi zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Kierowca, jak i pasażerka, ponieśli śmierć na miejscu. Do kolejnego tragicznego wypadku doszło nad ranem w pow. zamojskim. Kierujący audi 80 najprawdopodobniej wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał do rowu i dachował. Zmarł na miejscu.

  Dodano: 15.02.2015Lublin
 • Nietrzeźwy 18-latek spowodował wypadek. Prawo jazdy miał od miesiąca

  Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu odpowie 18-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce. Mężczyzna kierując renaultem nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego auto dachowało. Jeden z pasażerów z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek za kierownicą!

  Dodano: 13.02.2015Lublin
 • Kolejny tymczasowy areszt do sprawy narkotykowej

  Na trzy miesiące do aresztu trafił kolejny mężczyzna zajmujący się procederem narkotykowym. To 28 – letni mieszkaniec Łęcznej. Jest piątą osobą, której zostały przedstawione zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy naraził się tym samym na surowszą karę.

  Dodano: 12.02.2015Lublin
 • Kryminalni rozbili grupę przestępcza trudniącą się włamaniami. Straty oszacowano na blisko 3 mln zł

  Okradali firmy budowlane, sklepy, magazyny i hurtownie w całej Polsce. Straty związane z ich przestępczą działalnością szacowane są na około 3 mln zł. Członkowie grupy działali od lipca 2008 roku do września 2013. Wpadli w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Śledztwo w ich sprawie dotyczyło aż 38 przestępstw. Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała akt oskarżenia do sądu przeciwko 6 członkom grupy przestępczej.

  Dodano: 11.02.2015Lublin
 • 56-latek fałszywym wnuczkiem

  Za oszustwa metodą na wnuczka odpowie 56-letni mieszkaniec Lublina. Kwota wyłudzeń to blisko 70 tys. złotych. Mężczyzna został rozpoznany i zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, gdy jechał samochodem. Funkcjonariusze widzieli wcześniej jego wizerunek na nagraniu z monitoringu. Policjanci udowodnili mu pięć przestępstw. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 11.02.2015Lublin Wideo
 • Pobił kierowcę, zabrał jego auto, a potem dachował

  Za rozbój odpowie 18-letni mieszkaniec gminy Ryki. Mężczyzna zatrzymał przejeżdżający pojazd, odepchnął kierowcę i odjechał. Skradzionym pojazdem spowodował kolizję, a później dachował. Dzięki szybkiej reakcji policjantów złodziej został zatrzymany. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 10.02.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli kilogram narkotyków

  Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów sąd zastosował tymczasowy areszt wobec czterech mężczyzn w wieku 27 – 37 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznych ilości środków odurzających, dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 10.02.2015Lublin Wideo
 • Odpowie za śmiertelne potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarzenia

  Chełmscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gm. Dorohusk, który dziś doprowadzony zostanie do prokuratury. Mężczyzna odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z jego miejsca. W wyniku tego zdarzenia zginął 60-letni pieszy. Policjanci znaleźli porzucony pojazd ze śladami uszkodzeń kilkaset metrów dalej. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 09.02.2015Lublin
 • Mężczyzna podziękował policjantom za pomoc

  Wczoraj wieczorem w miejscowości Ulan Duży radzyńscy policjanci zauważyli pożar jednego z budynków mieszkalnych. Mając podejrzenia, że wewnątrz znajduje się mężczyzna, przeszukali zadymiony dom. Po upewnieniu się, że nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo, wspólnie z jednym z domowników ugasili ogień. Straty powstałe w wyniku pożaru właściciel oszacował na kwotę około 5 tys. złotych. Mężczyzna podziękował mundurowym za szybką i profesjonalną pomoc.

  Dodano: 08.02.2015Lublin
 • Policjanci ujawnili 2,5 kg konopi indyjskich podczas interwencji domowej

  2,5 kilograma konopi indyjskich znaleźli policjanci prewencji podczas interwencji domowej. Policjanci zostali wezwani na miejsce ponieważ 27-letni mieszkaniec gm. Zalesie zachowywał się agresywnie. Dzisiaj mężczyzna będzie doprowadzany na przesłuchanie do bialskiej prokuratury. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 06.02.2015Lublin
 • Odpowiedzą za oszustwa na wnuczka

  Zarzuty oszustwa 8 osób na 165 tys. złotych usłyszała 21-letnia kobieta. Oszustka wpadła na gorącym uczynku wraz ze swoim kompanem, kiedy metodą "na wnuczka" próbowała wyłudzić od starszej kobiety 40 tys. złotych. Dziś oboje zatrzymani zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 05.02.2015Lublin
 • Kolejne osoby zatrzymane do oszustw "na wnuczka"

  Pod zarzutem usiłowania oszustwa metodą "na wnuczka" do policyjnego aresztu trafiła wczoraj 21-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna. Oboje zatrzymani zostali na gorącym uczynku próby odbioru pieniędzy od jednej z mieszkanek Lublina. Oszuści, podając się za syna kobiety, próbowali wyłudzić od niej 40 tys. złotych. Mieli pecha, bo syn pokrzywdzonej akurat przebywał w domu.

  Dodano: 04.02.2015Lublin Wideo
 • Rozbita grupa przestępcza zajmująca się oszustwami „na wnuczka”

  Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej odpowiedzą 3 zatrzymani mężczyźni, którzy dokonywali oszustw „na wnuczka”. Oszukani to m.in. dwaj mieszkańcy Lublina. 80-latek w styczniu br. stracił 50 tysięcy złotych, natomiast 83-latek 21 tysięcy złotych. Sprawców zatrzymali kryminalni z KWP w Lublinie i Wrocławiu. W czasie zatrzymania zabezpieczyli 50 tysięcy złotych, BMW X5, pistolet gazowy oraz fałszywą policyjną odznakę.

  Dodano: 02.02.2015Lublin , Wrocław Wideo
 • Sierż. Ilona Działa wśród najlepszych sportowców Lubelszczyzny

  Sierż. Ilona Działa – policjantka z IV Komisariatu Policji w Lublinie zajęła 8 miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. Nasza policjantka od 20 lat trenuje Taekwon – Do. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy wywalczyła Srebrny medal w walkach w kat. - 56kg oraz srebrny medal w układach formalnych II Dan. W konkurencjach drużynowych, wraz z koleżankami z reprezentacji, zdobyła złoty medal w walkach.

  Dodano: 01.02.2015Lublin
 • Zatrzymani za oszustwa "na wnuczka"

  Pod zarzutem oszustwa dokonanego metodą wnuczka do policyjnego aresztu trafili trzej mieszkańcy Warszawy w wieku 30- 44-lat. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, kiedy w jednym z urzędów pocztowych w stolicy, pobierali gotówkę wpłaconą przez oszukaną 55-latkę z Zamościa. Kobieta myśląc, że pomaga policji w rozpracowywaniu zorganizowanej szajki przestępców przelała oszustom kwotę 33 tysięcy złotych. Sprawę prowadzą kryminalni z KMP w Zamościu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

  Dodano: 01.02.2015Lublin
 • Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości

  Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy

  Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy, próbując uniknąć zatrzymania, zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów, wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie