Aktualności

 • Zatrzymani za wprowadzanie środków odurzających

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali w środę 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jak wynika z ustaleń śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, sprawcy mogli wprowadzić na rynek ponad kilogram amfetaminy, około pół kilograma marihuany oraz około 200 gramów mefedronu.

  Dodano: 31.10.2014Lublin Wideo
 • Fałszywy wnuczek zatrzymany

  Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ustalili i zatrzymali 23-letniego Lukasa F. Mężczyzna, działając metodą na wnuczka, wyłudził od mieszkańców Lublina ponad 30 tys. złotych. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do prokuratury. Za oszustwo grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 30.10.2014Lublin Wideo
 • Gen. insp. Marek Działoszyński na Konwencie Marszałków Województw Rzeczpospolitej Polskiej

  W ramach lubelskiego przewodnictwa, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, odbył się Konwent Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas dwudniowych obrad poruszone zostały tematy dotyczące rozwoju polskich województw i miast także w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020. Dzisiaj na konwencie głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.10.2014Lublin
 • Areszty dla stadionowych chuliganów

  Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował wczoraj sąd wobec dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się czynnej napaści na policjantów po niedzielnym meczu w Dęblinie. Kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Za udział w bójce śledczy wnioskują dziś o tymczasowy areszt dla następnych czterech mężczyzn.

  Dodano: 28.10.2014Lublin
 • 24 zadymiarzy stadionowych w policyjnym areszcie

  Policjanci zatrzymali 24 mężczyzn, którzy wtargnęli na boisko w przerwie meczu IV ligi w Dęblinie. Doszło do bójki między kibicami z Ryk, Dęblina i Lublina. Trzech z zatrzymanych będzie odpowiadać czynną napaść na policjanta, czterech za posiadanie narkotyków, a pozostali za chuligańskie zachowanie podczas meczu. Za najpoważniejsze przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.10.2014Lublin Wideo
 • Zlikwidowane trzy plantacje konopi. Zatrzymano dwóch 27-latków

  Radzyńscy kryminalni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 31 roślin o wysokości od 2 do 3 metrów, ponad 2 kilogramy suszu konopi oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.10.2014Lublin
 • Tragiczny bilans wypadków z udziałem pieszych

  Dwanaście poważnych zdarzeń drogowych, dwie ofiary śmiertelne, dziesięciu rannych - to tragiczny bilans wypadków, jakie miały miejsce minionej doby na terenie naszego województwa. Aż w jedenastu zdarzeniach brali udział piesi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych wypadków i apelują: Noszenie odblasków może uratować życie!

  Dodano: 24.10.2014Lublin
 • Potrącił i uciekł, a samochód ukrył w sadzie

  Opolscy policjanci zatrzymali 34-latka, który kierując osobowym renault doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. Kierujący jednośladem 46-latek trafił do szpitala, zaś sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. W jego ustaleniu pomógł mundurowym inny kierowca, który najechał na to zdarzenie. W chwili zatrzymania, 34-latek był nietrzeźwy. Jego samochód biorący udział w wypadku policjanci znaleźli w sadzie, gdzie ukryła go tam 33-letnia konkubina sprawcy oraz jej 22-letnia kuzynka.

  Dodano: 23.10.2014Lublin
 • Nielegalna telewizja przyniosła 1,5 mln strat

  Nielegalny proceder streamingu kanałów telewizyjnych zlikwidowali policjanci z KWP w Lublinie. 20-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego na darmowych stronach internetowych rozpowszechniał płatne kanały, różnych platform cyfrowych. W nielegalny sposób transmitował m.in. mistrzostwa świata w siatkówce. Wstępne straty na rzecz poszkodowanych firm to ponad 1,5 mln złotych.

  Dodano: 23.10.2014Lublin
 • O krok od tragedii

  Przekroczył prędkość o 65 km/h, wyprzedzał na „trzeciego” i o mały włos nie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka radiowozem. Kiedy policjanci z drogówki próbowali zatrzymać nocnego pirata drogowego, ten uciekał zajeżdżając im drogę. Po krótkim pościgu, kierowca bmw został zatrzymany. Jak się okazało, 36-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu, a ponadto jechał bez uprawnień, ubezpieczenia OC, dowodu rejestracyjnego i w dodatku przewoził pasażerkę.

  Dodano: 23.10.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb w sytuacjach kryzysowych

  Pożar oddziału wewnętrznego włodawskiego szpitala, ewakuacja pacjentów i pracowników, zamach terrorystyczny w budynku administracji szpitala, negocjacje, neutralizacja ładunku wybuchowego - to tylko część elementów ćwiczeń, które miały na celu sprawdzić współdziałanie komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji we Włodawie oraz podmiotów poza policyjnych uczestniczących w ćwiczeniach.

  Dodano: 22.10.2014Lublin
 • Nastoletni fałszerz

  Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali 16-latka, który przy pomocy domowego urządzenia wyprodukował fałszywe 20-złotowe banknoty. Fałszerstwo wyszło na jaw, kiedy podróbkę banknotów rozpoznała ekspedientka jednego z miejscowych sklepów. Nastolatek próbował zapłacić nimi za zakup doładowania do telefonu. W miejscu zamieszkania 16-latka mundurowi ujawnili kilkanaście kartek papieru częściowo zadrukowanych falsyfikatami. Sprawą nastoletniego fałszerza wkrótce zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

  Dodano: 21.10.2014Lublin
 • Zatrzymany 28-latek odpowie za napad na stację paliw

  Krasnostawscy policjanci zatrzymali w pościgu 28-latka, który wspólnie z kompanem napadł na stację paliw. Przy użyciu drewnianej pałki sprawcy sterroryzowali właściciela i zabrali 1 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna poszukiwany był trzema listami gończymi. Wcześniej okradł jubilera i napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, bo za podobne przestępstwa odbywał już kary pozbawienia wolności. Policjanci poszukują drugiego ze sprawców.

  Dodano: 21.10.2014Lublin
 • Policjantka z medalami

  Sierż. Ilona Działa z IV Komisariatu Policji w Lublinie po raz kolejny stanęła na podium. Policjantka, która już od 20 lat trenuje Taekwon-do, znów powiększyła kolekcję swoich medali. W stolicy Węgier w VI Pucharze Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF wywalczyła aż cztery krążki: dwa srebrne, złoty i brązowy.

  Dodano: 19.10.2014Lublin
 • Internetowi oszuści z zarzutami

  Zarzuty oszustwa i środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji usłyszeli wczoraj dwaj 24-latkowie z Białej Podlaskiej. Mężczyźni kupowali za granicą zmodyfikowane karty pamięci i pamięci przenośne o niewielkiej pojemności, a następnie sprzedawali jako pełnowartościowe pamięci o dużej pojemności. Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że z promocyjnych ofert skorzystało kilka tysięcy osób.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów dla pracownicy placówki bankowej

  Za oszustwa oraz podrabianie dokumentu odpowie 24-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski. Kobieta, będąc pracownicą placówki bankowej, przywłaszczyła na jego szkodę blisko 280 tys. złotych. Kobieta, mając dostęp do rachunków klientów, wypłacała z nich gotówkę. Aby ukryć niedobory, podrabiała dokumenty kasowe. 24-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

  Dodano: 18.10.2014Lublin
 • Zatrzymani za kradzieże pomp wodnych z remiz strażackich

  Krasnostawscy kryminalni zatrzymali dwóch 23-letnich włamywaczy Mężczyźni będą odpowiadać za włamania do remiz strażackich i kradzież wartych po kilka tysięcy złotych pomp wodnych wraz z osprzętem. Część z nich mundurowi już odzyskali. Policjanci ustalili też, że 23-latkowie na terenie kilku powiatów włamywali się do sklepów i przydomowych garaży. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Dodano: 18.10.2014Lublin Wideo
 • Policjanci zlikwidowali nielegalną sieć telewizyjną

  Policjanci z KWP w Lublinie ujawnili i zlikwidowali nielegalny proceder rozsyłania sygnału telewizyjnego dwóch płatnych platform cyfrowych poprzez Internet. W sprawę zamieszanych może być nawet kilkadziesiąt osób. Wstępne straty na szkodę pokrzywdzonych firm to ponad 100 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny pełniący rolę serwerów sharingowych oraz dekodery do odbioru nielegalnego sygnału.

  Dodano: 17.10.2014Lublin
 • Seminarium dotyczące prowadzenia negocjacji policyjnych

  Dziś odbywa się seminarium podsumowujące realizację projektu “Słuchaj i pomagaj - rozwiązywanie sytuacji konfliktowych bez użycia siły w trakcie negocjacji policyjnych”. W ramach projektu finansowanego ze środków Programu Leonardo da Vinci, 32 funkcjonariuszy lubelskiego i małopolskiego garnizonu, w tym Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, wzięło udział w wymianie doświadczeń w zakresie negocjacji policyjnych z partnerami w Republice Czeskiej, Grecji, Bułgarii oraz Rumunii. W dzisiejszym seminarium uczestniczą także zagraniczni eksperci i koordynatorzy ds. negocjacji policyjnych z krajów partnerskich.

  Dodano: 16.10.2014Lublin
 • Policjanci zatrzymali poszukiwanego 40-latka, miał przy sobie broń

  Kryminalni z KWP w Lublinie przy udziale policyjnych antyterrorystów zatrzymali wczoraj 40-letniego mieszkańca gm. Konopnica. Poszukiwany listem gończym za wielokrotne kradzieże z włamaniem, mężczyzna o pseudonimie „Jaszczur” wpadł w ręce policjantów pod Łęczną. W samochodzie, którym jechał miał broń palną. Mężczyzna trafi teraz do zakładu karnego, gdzie ma do odsiadki karę pozbawienia wolności. Dodatkowo za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi mu do 8 lat więzienia.

  Dodano: 16.10.2014Lublin Wideo
 • Kolejny kilogram narkotyków nie trafi do obrotu

  Urządzenia i środki chemiczne do uprawy konopi, blisko kilogram gotowego suszu, kilkaset gramów liści w różnej fazie przygotowania oraz 50 krzaków konopi zabezpieczyli wczoraj krasnostawscy policjanci. Całą linię technologiczną do uprawy tej odurzającej rośliny mieszkaniec Krasnegostawu posiadał w swoim domu. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Dzisiaj zajmie się nimi prokurator.

  Dodano: 15.10.2014Lublin
 • Uwaga na oszustów!

  Policjanci z Lublina poszukują oszustów, którzy metodą na wnuczka wyłudzili od 65-letniego małżeństwa prawie 14 tysięcy złotych. Oszustka zatelefonowała do starszego małżeństwa, podając się za córkę. Mówiła, że potrzebuje pieniędzy na wyjazd do Włoch. Po pieniądze miał zgłosić się jej znajomy. 65-latkowie wypłacili pieniądze i przekazali nieznanemu mężczyźnie.

  Dodano: 15.10.2014Lublin Wideo
 • Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

  Ponad kilogram narkotyków zabezpieczyli krasnostawscy policjanci. Do sprawy zatrzymano sześć osób. 25-latkowi z Kraśniczyna i jego 18-letnimu koledze policjanci udowodnili posiadanie znacznych ilości marihuany. Dzisiaj śledczy wystąpią z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt dla obu mężczyzn. Posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości

  Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Znamy zwycięzców II Mistrzostw Policji w Judo dla policjantów garnizonu lubelskiego

  Zakończyły się „ II Mistrzostwa Policji w JUDO dla policjantów garnizonu lubelskiego”. Organizatorami zawodów byli Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wagowych do 81 kilogramów, do 91 kilogramów oraz powyżej 91 kilogramów. Medale i dyplomy wręczył zwycięzcom Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów woj. lubelskiego Jacek Kawęcki.

  Dodano: 11.10.2014Lublin
 • By wyeliminować konkurencję, „wrobił” ją w narkotyki

  W ręce policjantów z wydziału narkotykowego KMP w Lublinie wpadł 31-letni mieszkaniec gm. Puławy. Hubert W. wysłał pocztą i podrzucił właścicielom dwóch konkurencyjnych firm łącznie blisko pół kilograma narkotyków. Następnie anonimowo poinformował policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz tworzenia fałszywych dowodów popełnienia przestępstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy

  Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy, próbując uniknąć zatrzymania, zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów, wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • 60-latek zadzwonił z groźbami do Kancelarii Prezydenta RP

  Policjanci z VI komisariatu zatrzymali 60-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna wczoraj po południu zadzwonił do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i groził zamachem na budynki Kancelarii i Sejmu RP. Informacja od razu została przekazana do lubelskiej Policji. Henryk W. bardzo szybko został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono nielegalną broń i amunicję.

  Dodano: 07.10.2014Lublin
 • Kryminalni zabezpieczyli pół kilograma narkotyków

  Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce. W mieszkaniu młodego mężczyzny kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli pół kilograma marihuany oraz krzaki konopi indyjskich. 17-latek poniesie odpowiedzialność zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 06.10.2014Lublin
 • Piknik Motoryzacyjny w Lublinie

  Dzisiaj w lubelskiej Galerii Olimp odbywa się Piknik Motoryzacyjny. Impreza, w formie zabawy i atrakcji dla odwiedzających, poświęcona jest promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przygotowali m.in. wystawę sprzętu policyjnego, symulator zderzeń i dachowania, pokazy grupy antyterrorystycznej oraz ratownictwa drogowego. Będzie również można zobaczyć Kabaret „Ani Mru Mru”, wesołe miasteczko, Wyścigi Mistrzów Sportu i wiele innych atrakcji.

  Dodano: 05.10.2014Lublin
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie