Aktualności

 • Zatrzymani za udział w bójce przed meczem

  Policjanci zatrzymali pseudokibiców, którzy w niedzielne popołudnie, tuż przed meczem na chełmskim stadionie, brali udział w bójce. Jeden z zatrzymanych usłyszał dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Dzięki interwencji mundurowych, którzy użyli jedynie siły fizycznej, zajście trwało około jednej minuty.

  Dodano: 31.03.2015Lublin
 • Narkotyki w mieszkaniu i samochodzie

  Ponad 50 g marihuany oraz blisko 110 g amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Część narkotyków odnaleziona została podczas kontroli samochodu. Amfetaminę zabezpieczono w domu 29-letniego kierowcy auta. Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna kierował pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 30.03.2015Lublin
 • Odnaleźli 31-latkę i jej pięciomiesięcznego synka

  Kilkudziesięciu puławskich policjantów ponad 2 godziny szukało 31-letniej kobiety i jej pięciomiesięcznego dziecka. Mieszkanka Puław po konflikcie rodzinnym opuściła mieszkanie zabierając swojego syna. Zaginiona z dzieckiem została odnaleziona w jednym z puławskich hoteli. Miała 2 promile alkoholu w organizmie.

  Dodano: 30.03.2015Lublin
 • Wspólne działania Policji i Urzędu Celnego

  Policjanci z Kraśnika oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego w Lublinie i Zamościu przeprowadzili wczoraj na terenie powiatu działania pod kątem ujawnienia nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zabezpieczono łącznie 11 urządzeń o wartości 132 tys. zł. Ich właściciel poniesie konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

  Dodano: 27.03.2015Lublin
 • Wdarli się do domu 61-latka, pobili go i okradli

  Puławscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch zuchwałych sprawców rozboju. Zatrzymani mężczyźni, widzieli jak 61-latek wypłaca pieniądze z banku. Tego samego dnia wdarli się siłą do jego domu, dotkliwie go pobili i okradli. Mężczyźni w zeszłym roku opuścili zakład karny. Wczoraj usłyszeli zarzuty rozboju w warunkach podwójnej recydywy.

  Dodano: 27.03.2015Lublin
 • Policjanci zapobiegli tragedii

  Kilku minut brakowało, aby 42-latek rzucił się pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna po kłótni z rodziną chciał targnąć się na swoje życie. Policjanci z prewencji odnaleźli mężczyznę w okolicy torów kolejowych, udaremniając jego próbę samobójczą.

  Dodano: 27.03.2015Lublin
 • 16-latek za kierownicą ciężarówki

  Policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego ciężarową scanią z przyczepą, bo ten poruszał się drogą objętą zakazem wjazdu. Poza popełnionym wykroczeniem nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że za kierownicą ciężarówki siedział 16-latek. Teraz czynem popełnionym przez 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny w Łukowie. Dodatkowo policjanci sprawdzą, kto dopuścił do kierowania pojazdem osobę nieposiadającą uprawnień.

  Dodano: 27.03.2015Lublin
 • Uciekał przed policjantami, bo był pijany

  24-letni mieszkaniec Chełma, pędząc audi z prędkością ok. 150 km/h, łamał przepisy ruchu drogowego oraz stwarzał zagrożenie dla innych osób na drodze. Jak się okazało, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Skutki jego pirackiej jazdy mogły się skończyć tragicznie dla niego, dwóch pasażerek oraz postronnych użytkowników dróg. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

  Dodano: 26.03.2015Lublin
 • Przejęta znaczna ilość narkotyków

  Ponad 300 gramów środków odurzających zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie. Taką ilość narkotyków przewoziło fordem mondeo dwóch 19-letnich mieszkańców powiatu łęczyńskiego. Nielegalny towar ukryty był w torbie podróżnej znajdującej się za siedzeniem pasażera. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

  Dodano: 26.03.2015Lublin Wideo
 • Rozbita zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się wystawianiem fałszywych faktur VAT i praniem brudnych pieniędzy

  Policjanci z KWP w Lublinie w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie zatrzymali 15 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzani zajmowali się wystawianiem fałszywych faktur VAT oraz wyłudzaniem podatku od towarów i usług. Łączna wartość sfałszowanych faktur sięga nie mniej niż 280 mln złotych. Członkowie grupy odpowiedzą również za pranie brudnych pieniędzy w kwocie co najmniej 30 mln złotych.

  Dodano: 26.03.2015Lublin
 • Kierowcy z promilami

  Wczoraj jadący toyotą 27-latek uderzył w zaparkowane audi. Po przebadaniu stanu trzeźwości kierującego, okazało się, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci w miejscowości Bełżec zatrzymali do kontroli drogowej audi. W trakcie prowadzenia kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego. Okazało się, że 37-latek ma prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Dodano: 25.03.2015Lublin
 • Odpowie za usiłowanie zabójstwa

  Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 17-latek, który został zatrzymany za ugodzenie nożem 15-letniej koleżanki. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22.00 w parku miejskim. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem policji i prokuratora o tymczasowy areszt.

  Dodano: 24.03.2015Lublin
 • Seminarium otwierające projekt: „Bezpieczna Europa – walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną na wschodniej granicy Unii Europejskiej”

  „Bezpieczna Europa – walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną na wschodniej granicy Unii Europejskiej” to projekt, którego koordynatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a w jego realizację zaangażowane są także Komendy Wojewódzkie Policji w Rzeszowie, Białymstoku, Olsztynie oraz Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. Dziś w Kazimierzu Dolnym rozpoczęła się konferencja otwierająca ten projekt.

  Dodano: 23.03.2015Lublin
 • Sprzedawał podrobione środki ochrony roślin

  Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą i cyberprzestępczością KWP w Lublinie zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy. Sprawca przez internet sprzedawał podrobione środki ochrony roślin jako produkty markowych firm. Śledczy szacują, że średnio jeden kilogram gotowego produktu oferowanego przez oszusta kosztował od dwustu złotych do nawet jednego tysiąca zł.

  Dodano: 21.03.2015Lublin
 • Policjanci odnaleźli 55-latka w lesie

  Dzięki współpracy dyżurnego kraśnickiej komendy, dyspozytora 112 oraz patrolu policyjnego udało się odnaleźć osobę zagubioną w lesie. Osłabiony, z objawami wychłodzenia mężczyzna został zabrany do szpitala.

  Dodano: 20.03.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli blisko 5 tys. sadzonek konopi indyjskich o wartości blisko 4 mln zł

  Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono łącznie około 5 tys. sadzonek w fazie wzrostu. Wartość uprawy i zysków, jakie mogły ze sprzedaży narkotyków uzyskać osoby związane z tym przestępczym procederem szacowana jest na kwotę około 4mln zł. Do sprawy zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 27 do 48 lat, mieszkańców Lublina i Łęcznej. Dzisiaj podejrzani doprowadzeni zostaną do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

  Dodano: 20.03.2015Lublin Wideo
 • Wpadł po policyjnym pościgu

  33-letni kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał ulicami miasta popełniając przy tym liczne wykroczenia. Został zatrzymany - okazało się, że nie ma prawa jazdy i najprawdopodobniej wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. Od 33-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami do lat 10 oraz odpowiedzialność za popełnione wykroczenia.

  Dodano: 18.03.2015Lublin Wideo
 • Fałszywy wnuczek w rękach Policji

  Lubelscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna na swoim koncie ma 3 oszustwa metodą "na wnuczka" na 45 tys. złotych oraz jedno usiłowanie wyłudzenia 80 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 17.03.2015Lublin
 • Policjant z pasją

  Coraz większą popularność zdobywa w naszym kraju bieganie. Wśród fanów biegania są także policjanci. W przypadku sierż. szt. Krzysztofa Iwana z KMP w Białej Podlaskiej ta pasja przybiera jednak często dosyć ekstremalne formy. Policjant bialskiego Wydziału Prewencji ma koncie m.in. Maraton Komandosa i warszawskie „Bieganie po schodach”.

  Dodano: 17.03.2015Lublin
 • Zaniedbane zwierzęta gospodarskie

  Krasnostawscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. W prowadzonym przez 63-latka gospodarstwie rolnym hodowane były krowy i świnie. W ocenia lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał, że były głodzone od kilku miesięcy. Za ten czyn ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

  Dodano: 15.03.2015Lublin
 • Rodzinny napad

  W niespełna dobę po napadzie na sklep łukowscy kryminalni zatrzymali podejrzewanych o udział w przestępstwie. To dwaj bracia oraz ich ojciec. Sprawcy, grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń, zażądali wydania pieniędzy. Gdy kobieta, odmawiając ich żądaniom, próbowała telefonicznie wezwać pomoc, została kilkakrotnie uderzona w głowę przez jednego z nich. Napastnicy, uciekając ze sklepu, skradli kasę fiskalną. Tak szybko uciekali, że nie zauważyli nawet, że nie ma w niej szuflady z pieniędzmi.

  Dodano: 15.03.2015Lublin Wideo
 • Chciał porwać 25-letnią kobietę - został zatrzymany

  Zarzuty usiłowania pozbawienia wolności z użyciem przemocy i narzędzia przypominającego broń palną oraz stalkingu usłyszał 32-letni mieszkaniec gm. Zakrzówek. Mężczyzna wraz ze swoim kolegą chciał uprowadzić 25-letnią kobietę. Jak ustalili mundurowi, od pewnego czasu także niepokoił 25-latkę telefonami i SMS-ami, które zawierały groźby. W ciągu kilkunastu dni wysłał jej ponad tysiąc wiadomości tekstowych.

  Dodano: 15.03.2015Lublin Wideo
 • Zabezpieczono kontrabandę

  Ponad 9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli tomaszowscy policjanci na terenie gminy Tomaszów Lubelski. 7 tys. paczek przewoził 51-latek - kontrabanda ukryta była w podłodze samochodu dostawczego, ponad 2 tys. paczek miała z kolei 36-letnia obywatelka Ukrainy. Wartość rynkowa zatrzymanych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 123 tys. złotych.

  Dodano: 14.03.2015Lublin
 • Oferował zabytki archeologiczne do sprzedaży

  Zarzuty usiłowania sprzedaży przedmiotów zabytkowych poza granice RP usłyszał 30-letni mieszkaniec Ukrainy. Mężczyzna wystawił na portalu aukcyjnym ponad 100 eksponatów. Najcenniejszym zabezpieczonym okazem jest punca, służąca do wybijania znaków na złotych zbrojach książęcych, będąca jedynym zachowanym egzemplarzem w Europie Wschodniej.

  Dodano: 13.03.2015Lublin
 • Uciekł z samochodu pozostawiając w środku dziecko, nie miał prawa jazdy

  Na widok policjantów prowadzących kontrole trzeźwości kierowca opla porzucił auto niemalże na środku jezdni, zmuszając przy tym jadący z przeciwka pojazd do gwałtownego hamowania. Mężczyzna uciekł pozostawiając w samochodzie swoją 9-letnią córkę. Dziecko przewożone było bez pasów i odpowiedniej podkładki. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w Lublinie. Jak ustalili policjanci, samochód nie posiada aktualnych badań i ubezpieczenia. Mundurowi sprawdzają czy swoim zachowaniem 42-latek nie naraził córki na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. 9-latka oddana została pod opiekę rodziny.

  Dodano: 12.03.2015Lublin
 • Wpadł z kontrabandą

  Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili w bagażniku peugeota 900 paczek papierosów bez akcyzy. Zatrzymany 42-letni kierowca przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli posiadaną przez niego gotówkę. Nielegalny towar zostanie zniszczony.

  Dodano: 11.03.2015Lublin
 • Chwytał ptaki objęte ochroną

  Zamojscy policjanci sprawdzają, czy 64-letni Zamościanin naruszył przepisy ustawy o ochronie przyrody. Na terenie należącej do niego posesji, mundurowi ujawnili klatki, a w nich 15 ptaków - szczygłów, czyży, gili i sikorek bogatek. W myśl rozporządzenia ministra środowiska w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, gatunki tych ptaków objęte są ścisłą ochroną, a ich chwytanie, pozyskiwanie, przetrzymywanie i posiadanie jest zakazane.

  Dodano: 10.03.2015Lublin
 • Policjantka z IV komisariatu zdobyła dwa złote medale w Pucharze Polski w Taekwon-do ITF

  Sierż. Ilona Działa, policjantka na co dzień pełniąca służbę w IV komisariacie zdobyła dwa złote medale w Pucharze Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF. Dzięki zdobytym medalom w klasyfikacji generalnej uplasowała się na pierwszym miejscu i została najlepszą zawodniczką mistrzostw.

  Dodano: 09.03.2015Lublin
 • Policjanci zatrzymali trzech sprawców brutalnego rozboju

  Policjanci z bialskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 29, 32 i 34 lat, którzy pod osłoną nocy wdarli się do jednorodzinnego domu i przy użyciu tępego narzędzia napadli na 75-letnią kobietę i jej 54-letniego syna. Po splądrowaniu mieszkania skradli kilka tys. złotych. Wśród zatrzymanych sprawców jest sam zięć pokrzywdzonego – 29-latek. Jak się okazało, dodatkowo mężczyzna poszukiwany był listem gończym.

  Dodano: 09.03.2015Lublin Wideo
 • Kolejni fałszywi wnuczkowie w rękach Policji

  Policjanci z Lublina i Krakowa zatrzymali wczoraj trzy osoby do sprawy oszustw popełnianych metodą "na wnuczka". Do zatrzymania doszło w Tarnobrzegu. Przy sprawcach odnaleziono i zabezpieczono 20 tys. zł oraz biżuterię pochodzącą z przestępstw. Jeszcze wczoraj zatrzymani przewiezieni zostali do Lublina. Policjanci wobec dwóch podejrzanych będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztu.

  Dodano: 05.03.2015Lublin Wideo
<<
<
1
>>
 
 

Kategorie