Aktualności

 • Łukasz z generalską pasją

  Łukasz Stachyra od 14 lat zbiera czapki służb mundurowych. W swojej kolekcji ma ich ponad 300. Brakowało mu tej najważniejszej - czapki generalskiej. Dzisiaj spotkała go podwójna niespodzianka. Nie tylko otrzymał wymarzoną czapkę ale też spotkał się z niecodziennym gościem.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • Łukasz z generalską pasją

  Łukasz Stachyra od 14 lat zbiera czapki służb mundurowych. W swojej kolekcji ma ich ponad 300. Brakowało mu tej najważniejszej - czapki generalskiej. Dzisiaj spotkała go podwójna niespodzianka. Nie tylko otrzymał wymarzoną czapkę, ale też spotkał się z niecodziennym gościem.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • 22-latek zatrzymany z konopiami

  Zarzuty uprawy konopi indyjskich usłyszał w międzyrzeckim komisariacie 22-letni mężczyzna. W niedostępnym, leśnym terenie mężczyzna uprawiał około 30 krzaków tych roślin, które były w różnej fazie wzrostu. Największe miały ponad 2 metry wysokości. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

  Dodano: 30.09.2014Lublin
 • Śmiertelne potrącenie pieszego w Kozieńcu

  Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w nocy w miejscowości Kozieniec. 21-letni kierujący audi, po wyprzedzeniu innego pojazdu, najechał na pieszego, który w skutek poniesionych obrażeń zmarł. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Wrócił dopiero po kilkudziesięciu minutach. Nie miał prawa jazdy. Decyzją komendanta krasnostawskiej Policji trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
 • Pobili, rozebrali i wrzucili do stawu

  Lubartowscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którzy odpowiedzą za pozbawienie 34-latka wolności co łączyło się szczególnym udręczeniem. Mężczyźni przemocą wrzucili pokrzywdzonego do samochodu. Następnie wozili po pobliskich miejscowościach. W jednej z nich wyjęli 34-latka z samochodu rozebrali i wrzucili do stawu. Dwóch zatrzymanych decyzją sądu trafiło do tymczasowego aresztu. Wobec pozostałych trzech zastosowano dozór Policji.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
 • Wyrok za znieważenie policjantów

  Nie ma pobłażania dla sprawców znieważania policjantów w trakcie wykonywania przez nich czynności służbowych. Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec Białegostoku, który podczas meczu piłki nożnej GKS Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok wyzywał funkcjonariuszy. Mężczyzna odpowiadał w trybie przyspieszonym. Sąd wydał wyrok skazujący i wymierzył mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, zasądził też na rzecz pokrzywdzonych policjantów po 500 zł tytułem nawiązki.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
 • Uroczystości pogrzebowe we Włodzimierzu Wołyńskim

  Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo reprezentował Policję podczas uroczystości pogrzebowych szczątków ofiar NKWD we Włodzimierzu Wołyńskim. Podczas tegorocznych prac badawczych na terenie dawnego grodziska we Włodzimierzu Wołyńskim ekshumowano szczątki 1494 osób. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele polskich i ukraińskich władz.

  Dodano: 25.09.2014Lublin
 • Pseudokibice zatrzymani za rozbój

  Dzisiaj do Prokuratury Rejonowej w Lublinie zostanie doprowadzonych dwóch mieszkańców Białegostoku w wieku 22 i 26 lat. Jak ustalili policjanci mężczyźni dokonali rozboju na pracowniku ochrony w trakcie zabezpieczania meczu Ekstraklasy pomiędzy drużynami Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok. Pokrzywdzony został uderzony i przewrócony na ziemię po czym sprawcy wyrwali mu z ręki radiostację. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn. Dwóch po wykonaniu wszystkich czynności i ustaleniu okoliczności tego zdarzenia zostało zwolnionych.

  Dodano: 24.09.2014Lublin
 • Działania "Stop Agresji na drodze"

  Ponad 4,5 tys. skontrolowanych kierujących, ujawnionych 27 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”, jeden przypadek jazdy pod wpływem działania narkotyków oraz kilkadziesiąt innych wykroczeń drogowych to efekt policyjnej akcji „Stop agresji na drodze” prowadzonej sobotniej nocy na terenie kilku powiatów województwa lubelskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  Dodano: 22.09.2014Lublin
 • Dwumetrowe drzewka konopi indyjskich u absolwentki ogrodnictwa

  Nielegalną uprawę drzewek konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie. Uprawą zajmowała się, wraz ze swoim o 3 lata starszym bratem, 23-letnia absolwentka ogrodnictwa. Wyhodowane przez nią drzewka mierzyły od 2 do 2,6 metra wysokości. Policjanci szacują, że z takiej ilości można uzyskać nawet ponad 3 kilogramy suszu. Rodzeństwo usłyszało już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 20.09.2014Lublin Wideo
 • Pieniądze z rozboju ukryła pod bielizną

  Już po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 36-letnim mężczyźnie. Mundurowi odzyskali większość skradzionych pieniędzy. Połowę odzyskanej kwoty mieli przy sobie dwaj mężczyźni, którzy dokonali rozboju, a drugą połowę znalazła policjantka przeszukująca ich 15-letnią współtowarzyszkę. Nieletnia pieniądze schowała pod bielizną.

  Dodano: 17.09.2014Lublin
 • Maczetą zaatakował kolegę

  Pod zarzutem usiłowania zabójstwa do policyjnego aresztu trafił 26-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów. Mężczyzna, wychodząc z bloku wspólnie z 20-letnim kolegą, u którego przebywał, niespodziewanie zadał mu cios maczetą, powodując ranę karku. Zamościanin trafił pod opiekę lekarzy. 26-latek uciekł z miejsca, ale po chwili był już w rękach policjantów. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie zabójstwa grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 16.09.2014Lublin
 • Działania „Stop agresji na drodze”

  Skontrolowanych ponad 1100 kierujących, ujawnionych 10 amatorów jazdy na podwójnym gazie, jeden przypadek jazdy pod działaniem narkotyków oraz kilkanaście ujawnionych wykroczeń drogowych to efekt wczorajszej policyjnej akcji „ Stop agresji na drodze” prowadzonej na terenie powiatów puławskiego i włodawskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

  Dodano: 14.09.2014Lublin
 • 155 zarzutów oszustwa na koncie 21-latka

  Chełmscy policjanci zatrzymali 21- letniego mężczyznę, który oszukał kilkaset osób. Swój przestępczy proceder prowadził od kwietnia ubiegłego roku. Wykorzystując założone konta internetowe wystawiał do sprzedaży tabletki odchudzające oraz leki wspomagające leczenie chorób nowotworowych. Po wpłaceniu przez kupujących pieniędzy nie wysyłał im zamówionych specyfików. W piątek został on doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał ponad 150 zarzutów oszustwa.

  Dodano: 14.09.2014Lublin
 • Rozpracowana grupa włamywaczy do sklepów

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn, którzy odpowiedzą za serię włamań do sklepów spożywczych. Na swoim koncie mają 14 przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadli bezpośrednio po jednym z włamań. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

  Dodano: 13.09.2014Lublin Wideo
 • Odzyskali skradzionego volkswagena i zatrzymali sprawcę

  Policjanci z Zamościa odzyskali skradzionego w miniony weekend w Mrągowie volkswagena. Auto zatrzymane zostało do kontroli na terenie Zamościa. Za jego kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gm. Biszcza. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież samochodu poprzez włamanie to przestępstwo za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 11.09.2014Lublin
 • Potrąciła pieszego i zostawiła go bez pomocy

  Policjanci ze Szczebrzeszyna ustalili i zatrzymali kierowcę, który w piątek po południu w Michalowie potrącił pieszego i odjechał z miejsca nie udzielając mu pomocy. Sprawczynią wypadku okazała się 22-letnia mieszkanka gm. Sułów. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchana. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku i ucieczkę z jego miejsca grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

  Dodano: 10.09.2014Lublin
 • Poszukiwany okradł młodą parę

  Kryminalni zatrzymali włamywacza, który okradł parę młodą. Mężczyzna, będący gościem w hotelu, włamał się do jednego z pokoi i skradł koperty z pieniędzmi. Policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny. Okazało się, że 44-latek był poszukiwany przez policję i prokuraturę za kradzieże i oszustwa na terenie całego kraju.

  Dodano: 09.09.2014Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli 400 kg krajanki tytoniu

  Łukowscy policjanci podczas kontroli drogowej fiata dukato ujawnili 400 kg krajanki tytoniu, prawie 130 tys. sztuk papierosów bez akcyzy, ponad 400 tys. gilz papierosowych, a także dwie maszyny do produkcji papierosów. Kierujący fiatem 45-latek z gminy Witnica był nietrzeźwy. Miał prawie promil alkoholu w organizmie.

  Dodano: 07.09.2014Lublin
 • Wywróciła się quadem z 5-letnim dzieckiem. Miała 3,5 promila alkoholu w organizmie

  29-letnia kobieta naraziła 5-letnią dziewczynkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Podjechała quadem pod szkołę, a następnie wioząc czterokołowcem jedno z dzieci wywróciła pojazd i uciekła z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało u kobiety blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie, a pojazd, którym kierowała nie był dopuszczony do ruchu. Dziewczynka z potłuczeniami ciała trafiła do szpitala, jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Dodano: 04.09.2014Lublin
 • Wprowadzenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  Nadinspektor Dariusz Działo został Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji. Nowy komendant zastąpił na tym stanowisku inspektora Michała Domaradzkiego, który od jutra pełnił będzie funkcję Komendanta Stołecznego Policji. W uroczystości udział wzięli nadinsp. Wojciech Olbryś Zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi województwa lubelskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

  Dodano: 01.09.2014Lublin
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

  Pożar, człowiek grożący popełnieniem samobójstwa i podłożony ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, które wczoraj odbyły się na terenie szpitala "papieskiego" w Zamościu. W manewrach udział wzięli między innymi zamojscy policjanci, strażacy, straż miejska oraz służby medyczne. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 26.09.2013Lublin
 
 

Kategorie