Aktualności

 • Odpowie za fałszywy alarm

  Policjanci ustalili i zatrzymali 33-latka, który wiedząc o nieistniejącym zagrożeniu, powiadomił służby ratunkowe o ładunku wybuchowym w budynku miejscowego sądu. W wyniku alarmu ewakuowano 300 osób. Za wywołanie fałszywego alarmu może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.01.2015Lublin
 • Podpalił krzyż przy sanktuarium. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

  Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta, który oblał łatwopalną substancją krzyż stojący na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej. Policjanci ugasili płomienie i zatrzymali mężczyznę. 22-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za znieważenie przedmiotu czci religijnej grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.01.2015Lublin
 • Fałszywy wnuczek aresztowany

  Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego, który próbował oszukać 71-letniego mężczyznę metodą na wnuczka. Głos w słuchawce podający się za wnuczka poprosił o pożyczkę 25 tys. złotych. Hrubieszowianin zorientował się, że osoba, z którą rozmawia, może być oszustem, i umówił się z nią na spotkanie, powiadamiając przy tym policjantów. Po przyjęciu koperty 46-latek został zatrzymany przez mundurowych. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 27.01.2015Lublin Wideo
 • „Trzeźwy Poranek” w Lublinie

  Ponad 9 700 skontrolowanych pojazdów i przebadanych na zawartość alkoholu kierowców, 17 amatorów jazdy na podwójnym gazie, to efekty pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Lublinie oraz mundurowych z Oddziału Prewencji. Dzisiaj od godz. 6:00 na ulicach Lublina prowadzona była akcja „Trzeźwy Poranek”. Dzięki urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni policjanci, już w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli był sprawdzany na zawartość alkoholu. Do działań zaangażowano 110 funkcjonariuszy, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu.

  Dodano: 26.01.2015Lublin Wideo
 • "Ja myślałem, że Policja działa tak szybko tylko w filmie"

  "Ja myślałem, że Policja działa tak szybko tylko w filmie". Tak dziękował policjantom pokrzywdzony, który dzięki szybkiej reakcji mundurowych z II komisariatu odzyskał skradziony sprzęt. Złodziej wystawił m.in. jego laptop do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych. Wczoraj umówił się z potencjalnym nabywcą. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że do transakcji nie dojdzie. 33 latek trafi do policyjnego aresztu. Był poszukiwany dwoma listami gończymi.

  Dodano: 25.01.2015Lublin
 • Bądźmy ostrożni podczas zakupów w Internecie

  Uważajmy na internetowych oszustów! Ich ofiarą padła 39-letnia mieszkanka gm. Zamość, która przez Internet zamówiła tabletki odchudzające. W paczce zamiast środka na odchudzanie znalazła opakowanie medykamentu o działaniu przeciwbólowym. Policjanci poszukują nieuczciwego sprzedawcy i apelują o rozwagę przy zakupach z niepewnego źródła.

  Dodano: 23.01.2015Lublin
 • Mł. insp. Janusz Wójtowicz nowym komendantem powiatowym Policji

  Przez 12 ostatnich lat był Rzecznikiem Prasowym Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dbał o wizerunek lubelskich policjantów. Potrafił przekazać dziennikarzom informacje dotyczące policyjnych sukcesów, równocześnie doskonale radząc sobie z trudnymi tematami. Dzisiaj pożegnał się z pracą w komendzie wojewódzkiej, by podjąć nowe wyzwania. Lubelski Komendant Wojewódzki nadinsp. Dariusz Działo wprowadził go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie.

  Dodano: 22.01.2015Lublin
 • Pijany sprawca kolizji zamknął się przed policjantami w samochodzie

  Do policyjnego aresztu trafił 40-latek, który kierując audi spowodował kolizję z osobowym volvo i uciekł z miejsca zdarzenia. Pijanego sprawcę mundurowi namierzyli kilkaset metrów dalej. W obawie przed funkcjonariuszami mężczyzna zamknął się w pojeździem i nie chciał otworzyć drzwi. Jak się okazało, 40-latek ma też czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

  Dodano: 22.01.2015Lublin
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany

  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 25-letni mieszkaniec Chełma. Na posesji, na której mieszkał mężczyzna policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany. Dzisiaj o losie 25-latka zadecyduje prokurator. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 21.01.2015Lublin
 • Podsumowanie 2014 roku w lubelskim garnizonie Policji

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę policjantów lubelskiego garnizonu w 2014 roku. Duży spadek liczby przestępstw, w tym kryminalnych, coraz więcej ujawnianych przestępstw gospodarczych i korupcyjnych oraz wysoka wykrywalność sprawców to najistotniejsze dane podsumowujące miniony rok w garnizonie lubelskim. Podczas narady Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo podkreślał, że prezentowane efekty pracy i stanu bezpieczeństwa to zasługa pełnego zaangażowania policjantów i pracowników Policji.

  Dodano: 20.01.2015Lublin Wideo
 • Do sądu trafił akt oskarżenia zawierający ponad 100 zarzutów korupcyjnych

  Do Sądu Okręgowego w Zamościu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm pracownikom jednego ze Starostw Powiatowych. 61-letni Waldemar S. i 62-letni Zdzisław K. usłyszeli łącznie 125 zarzutów, z czego 108 o charakterze korupcyjnym. Mężczyźni w zamian za wręczone korzyści majątkowe dokonywali m.in. legalizacji samowoli budowlanych, wstrzymywali zarządzone czynności kontrolne, a także tworzyli fikcyjne dokumenty związane z procesem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

  Dodano: 17.01.2015Lublin
 • Myślał, że pomaga w akcji zatrzymania oszustów - stracił ponad 20 tys. zł

  Miała to być szeroko zakrojona akcja zatrzymania oszustów "na wnuczka", a znaczącą rolę miał odegrać w niej 83-letni lublinianin. Taki plan działań przedstawił emerytowi mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Starszy pan myśląc, że pomaga w zatrzymaniu szajki przestępców, ponad 20 tys. zł oszczędności zostawił w altance Parku Saskiego. O tym, że akcja zatrzymania oszustów to fikcja, przekonał się jeszcze tego samego dnia. Oszustów poszukują teraz lubelscy policjanci.

  Dodano: 13.01.2015Lublin
 • Pijany śmiertelnie potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku

  Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie mężczyzny na drodze i ucieczkę z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.00 w miejscowości Brzeźnica Bychawska. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Niedźwiada. W chwili zatrzymania miał 2.5 promila alkoholu w organizmie.

  Dodano: 11.01.2015Lublin
 • Bracia odpowiedzą za narkotyki

  Policjanci z Kraśnika zatrzymali dwóch braci za posiadanie i udzielanie narkotyków. W miejscu zamieszkania jednego z młodych mężczyzn odnaleziono marihuanę i amfetaminę, a drugi odpowie za udzielenie marihuany nieletniej. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

  Dodano: 08.01.2015Lublin
 • Uważajmy na oszustów

  Dziś przed południem dyżurny KMP w Lublinie otrzymał 8 zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na „wnuczka”. Dzwoniące osoby podawały się za członków rodziny i twierdziły, że brały udział w wypadku komunikacyjnym. W jednej sytuacji kobieta podająca się za córkę, przekonywała, że pożyczyła od koleżanki dużą sumę pieniędzy i teraz musi je pilnie zwrócić. Na szczęcie w żadnym z tych przypadków oszustom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu. Osoby wykazały się czujnością i nie dały się nabrać.

  Dodano: 05.01.2015Lublin
 • Uratowani przez funkcjonariuszy

  Sukcesem zakończyły się poszukiwania dwóch zaginionych mężczyzn. W ostatnim czasie policjanci szczęśliwie ratowali życie mieszkańcom województwa lubelskiego i poznańskiego. W jednym przypadku funkcjonariusz po służbie uratował od wychłodzenia 81-letniego mieszkańca domu pomocy społecznej, w drugim, policjanci odnaleźli 64-letniego mężczyznę z dysfunkcją zaników pamięci.

  Dodano: 05.01.2015Lublin , Poznań
 • Odpowiedzą za szereg kradzieży i włamań

  Dwadzieścia zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli w miniony weekend dwaj mieszkańcy pow. radzyńskiego. 25-latek i jego 34-letni znajomy wpadli w ręce policjantów podczas kradzieży szyn kolejowych. Jak się później okazało, obydwaj mają na swoim koncie szereg innych przestępstw. W wyniku włamań do pomieszczeń gospodarczych, samochodów ciężarowych czy sprzętu ciężkiego, ich łupem padło m.in. 1 tys. litrów paliwa, butla z gazem, pompa wodna, silnik eklektyczny. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 05.01.2015Lublin
 • Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości

  Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy

  Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy, próbując uniknąć zatrzymania, zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów, wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

  Pożar, człowiek grożący popełnieniem samobójstwa i podłożony ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, które wczoraj odbyły się na terenie szpitala "papieskiego" w Zamościu. W manewrach udział wzięli między innymi zamojscy policjanci, strażacy, straż miejska oraz służby medyczne. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 26.09.2013Lublin
 
 

Kategorie