Aktualności

 • Policjanci nagrodzeni podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa

  41 i 18 litrów krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa oddali Robert Zdunek oraz Radosław Radomyski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. W trakcie obchodów Dni Honorowego Dawstwa Krwi, jeden z naszych kolegów został nagrodzony Złotą Odznaką „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”.

  Dodano: 21.11.2014Lublin
 • Odpowie za zabójstwo matki

  Zarzut zabójstwa swojej matki usłyszał 27-letni mieszkaniec gm. Ulhówek. Do tragedii doszło w minioną niedzielę podczas awantury domowej. Wobec sprawcy Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 19.11.2014Lublin
 • Pół kilograma marihuany nie trafi na rynek

  Łęczyńscy kryminalni zatrzymali 48-letniego mieszkańca gm. Milejów, który w miejscu swojego zamieszkania prowadził plantację marihuany. Policjanci ujawnili w pomieszczeniach piwnicznych rośliny konopi. Zabezpieczyli niemal pół kilograma marihuany, urządzenia do prowadzenia uprawy – lampy, wentylator, regulator temperatury, wagę elektroniczną. Dzisiaj 48-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 18.11.2014Lublin
 • Zagroziła taksówkarzowi nożem. Została zatrzymana przez policyjnych wywiadowców

  Za stosowanie groźby bezprawnej w celu zmuszenia do określonego zachowania odpowie 36-letnia kobieta, która po zamówieniu kursu taxi, zagroziła kierowcy nożem. Kierowca nagle zahamował i wytrącił nóż z ręki kobiety. Ta wybiegła z samochodu. 36-latka została zatrzymana przez policyjnych wywiadowców z KMP w Lublinie.

  Dodano: 17.11.2014Lublin
 • Potrącił i uciekł. Już jest w rękach Policji

  Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie poszkodowanej pomocy odpowie 27-letni mieszkaniec gm. Milanów. Mężczyzna w piątek po południu, kierując fiatem, potrącił starszą kobietę. Sprawca razem z pasażerem zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając rannej pomocy. Samochód sprawcy z widocznymi śladami uszkodzeń odnaleźli policjanci kilka godzin później na jednej z posesji. Dziś obydwaj zatrzymani będą doprowadzeni do prokuratury. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt dla kierującego pojazdem.

  Dodano: 09.11.2014Lublin
 • Lublin: policyjne mambo rzecznika komendanta w finale "Tańca z Vip-ami"

  I miejsce na najsympatyczniejszą parę w sms-owym głosowaniu "Dziennika Wschodniego" oraz trzecie miejsce w głosowaniu publiczności podczas gali czwartej edycji „Tańca z Vip-ami” wytańczył w rytmie mambo Rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Janusz Wójtowicz wraz z partnerką Magdaleną Abramowicz. Wczorajszej imprezie przyświecał szczytny cel. Dochód z biletów oraz prowadzonej podczas gali zbiórki pieniędzy trafi do Domu Dziecka przy ul. Pogodnej w Lublinie. Dzięki temu podopieczni placówki wyjadą na zimowy wypoczynek.

  Dodano: 08.11.2014Lublin Wideo
 • CBŚP: Odpowiedzą za handel ludźmi i udział w zorganizowanej grupie przestępczej

  Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Lublinie zatrzymali wczoraj 7 osób. Zatrzymani to mieszkańcy województwa lubelskiego i mazowieckiego w wieku od 32 do 37 lat. Wczoraj mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące handlu ludźmi i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dzisiaj czterech z podejrzanych doprowadzonych zostanie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztu. Jak mówią śledczy sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

  Dodano: 05.11.2014Lublin Wideo
 • Nietrzeźwy kierowca autobusu

  40 pasażerów przewoził dzisiaj rano 41-letni kierowca autobusu. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów w ramach działań "Trzeźwy poranek". Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

  Dodano: 03.11.2014Lublin
 • Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, uprawę konopi oraz pomoc w ich uprawie odpowie czworo mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku od 18 do 46 lat. Na terenie zamieszkiwanych przez nich posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 30 kilogramów ziela marihuany. Wczoraj sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

  Dodano: 01.11.2014Lublin
 • Pijany kierowca autobusu

  Ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu kursowego, przewożącego pasażerów. 61-latek z Biłgoraja wpadł na gorącym uczynku podczas kontroli drogowej. Autobus relacji Biłgoraj-Lublin wyjeżdżał właśnie z Biłgoraja, kiedy dalszą jazdę uniemożliwili mu policjanci. Jak się okazało, pojazd był także niesprawny technicznie. Mimo wpadki kierowcy, pięciu pasażerów dotarło do celu bezpiecznie, jednak z innym już, trzeźwym kierowcą i sprawnym autobusem.

  Dodano: 01.11.2014Lublin
 • Zatrzymani za wprowadzanie środków odurzających

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali w środę 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jak wynika z ustaleń śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, sprawcy mogli wprowadzić na rynek ponad kilogram amfetaminy, około pół kilograma marihuany oraz około 200 gramów mefedronu.

  Dodano: 31.10.2014Lublin Wideo
 • Fałszywy wnuczek zatrzymany

  Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ustalili i zatrzymali 23-letniego Lukasa F. Mężczyzna, działając metodą na wnuczka, wyłudził od mieszkańców Lublina ponad 30 tys. złotych. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do prokuratury. Za oszustwo grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 30.10.2014Lublin Wideo
 • Gen. insp. Marek Działoszyński na Konwencie Marszałków Województw Rzeczpospolitej Polskiej

  W ramach lubelskiego przewodnictwa, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, odbył się Konwent Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas dwudniowych obrad poruszone zostały tematy dotyczące rozwoju polskich województw i miast także w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020. Dzisiaj na konwencie głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.10.2014Lublin
 • Areszty dla stadionowych chuliganów

  Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował wczoraj sąd wobec dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się czynnej napaści na policjantów po niedzielnym meczu w Dęblinie. Kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Za udział w bójce śledczy wnioskują dziś o tymczasowy areszt dla następnych czterech mężczyzn.

  Dodano: 28.10.2014Lublin
 • 24 zadymiarzy stadionowych w policyjnym areszcie

  Policjanci zatrzymali 24 mężczyzn, którzy wtargnęli na boisko w przerwie meczu IV ligi w Dęblinie. Doszło do bójki między kibicami z Ryk, Dęblina i Lublina. Trzech z zatrzymanych będzie odpowiadać czynną napaść na policjanta, czterech za posiadanie narkotyków, a pozostali za chuligańskie zachowanie podczas meczu. Za najpoważniejsze przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.10.2014Lublin Wideo
 • Zlikwidowane trzy plantacje konopi. Zatrzymano dwóch 27-latków

  Radzyńscy kryminalni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 31 roślin o wysokości od 2 do 3 metrów, ponad 2 kilogramy suszu konopi oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 26.10.2014Lublin
 • Tragiczny bilans wypadków z udziałem pieszych

  Dwanaście poważnych zdarzeń drogowych, dwie ofiary śmiertelne, dziesięciu rannych - to tragiczny bilans wypadków, jakie miały miejsce minionej doby na terenie naszego województwa. Aż w jedenastu zdarzeniach brali udział piesi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych wypadków i apelują: Noszenie odblasków może uratować życie!

  Dodano: 24.10.2014Lublin
 • Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości

  Lubartowscy kryminalni odnaleźli na leśnej polanie plantację konopi indyjskich. Niektóre z roślin sięgały nawet do 3 metrów wysokości. Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch hodowców. Trzeci ze wspólników wpadł w poniedziałek. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 14.10.2014Lublin
 • Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy

  Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy, próbując uniknąć zatrzymania, zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów, wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

  Dodano: 10.10.2014Lublin Wideo
 • Motocyklista bez wyobraźni

  Z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala 24-letni motocyklista. Na głównej ulicy Lubartowa, młody mężczyzna jadąc na tylnym kole stracił panowanie nad motorem, wpadł na chodnik gdzie uderzył w znak, a następnie w zaparkowanego volkswagena.

  Dodano: 04.07.2014Lublin
 • Tym razem nie doszło do wypadku

  Kierowca volkswagena jeszcze przed rondem chciał wyprzedzić ciągnik z przyczepką. Zdążył, ale wyprzedzał już na przejściu dla pieszych, na wysepce wyłączonej z ruchu i niewiele brakowało, by najechał na znak drogowy. Wszystko to nagrał policyjny videorejestrator. Mieszkaniec Otwocka został ukarany 400-złotowym mandatem, "zasilił" też swoje konto o 14 punktów karnych.

  Dodano: 19.02.2014Lublin Wideo
 • Ćwiczenia służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych

  Pożar, człowiek grożący popełnieniem samobójstwa i podłożony ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, które wczoraj odbyły się na terenie szpitala "papieskiego" w Zamościu. W manewrach udział wzięli między innymi zamojscy policjanci, strażacy, straż miejska oraz służby medyczne. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

  Dodano: 26.09.2013Lublin
 
 

Kategorie