Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

  Policjanci krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej w Krakowie zabezpieczyli około 100 ton krajanki tytoniowej oraz prawie 3 mln gotowych, podrobionych papierosów. Ujawniono też dwie kompletne, profesjonalne linie technologiczne do produkcji i paczkowania papierosów. Policjanci zatrzymali sześć osób, którym przedstawione zostały już zarzuty - m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych.

  Dodano: 22.07.2014CBŚ , Kraków Wideo
 • „Caro Nipote” – międzynarodowe uderzenie w grupę „wnuczków”

  12 osób zatrzymanych na terenie Polski, Włoch i Szwajcarii, zabezpieczone mienie o wartości ponad miliona euro, w tym 3 diamenty, 5 szmaragdów i 3 rubiny – to efekt międzynarodowej operacji „Caro Nipote” wymierzonej przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw metodą „na wnuczka”.

  Dodano: 22.07.2014CBŚ
 • 14 wykroczeń drogowych i 87 punktów karnych

  14 wykroczeń drogowych i 87 punktów karnych - to efekt ucieczki przed policyjną kontrolą 25-letniego motocyklisty, mieszkańca gm. Stary Zamość. Motocykl, którym poruszał się młodzieniec, nie był dopuszczony do ruchu, a kierujący nie miał uprawnień na tę kategorię pojazdów. Tablica rejestracyjna, w którą wyposażony był motocykl pochodziła z należącego do rodziny 25-latka ciągnika rolniczego. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Jego sprawa trafi wkrótce do sądu.

  Dodano: 22.07.2014Lublin Wideo
 • Przyczyną śmierci 21-latka z Zawiercia było zadławienie

  Znamy już wyniki prokuratorskiej sekcji zwłok 21-letniego mieszkańca Zawiercia. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było zadławienie się wymiocinami. Rozpowszechniana wśród mieszkańców Zawiercia plotka, jakoby do śmierci mężczyzny mieli przyczynić się funkcjonariusze, okazała się bezpodstawna.

  Dodano: 22.07.2014Katowice
 • Determinacja policjanta pomogła uratować życie kobiety

  Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu oficera dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I nadkomisarza Wojciecha Święcickiego, uratowano życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. Mieszkanka Łodzi zażyła około 50 tabletek leków psychotropowych, lekarze w ostatniej chwili zdążyli zabrać ją do szpitala i poddać zabiegom ratującym życie.

  Dodano: 22.07.2014KSP
 • Podejrzani o oszustwo we Francji, zatrzymani w Polsce

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch obywateli Francji, którzy mogą mieć związek z oszustwem na szkodę jednej z francuskich firm. Jak ustalili funkcjonariusze, 30- i 28-latek kilka tygodni wcześniej założyli w jednym z warszawskich banków rachunek, na który w drugiej połowie lipca przelali prawie 300 tysięcy euro. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec jednego z zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.07.2014KSP
 • Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

  Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Koszalina, zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności usłyszy osoba udostępniająca maszyny.

  Dodano: 22.07.2014Szczecin
 • O krok od tragedii - policjant uratował tonącego

  Policjant będący w czasie wolnym od służby, w reakcji na wołanie o pomoc osoby, która wskazywała na tonącego mężczyznę, bez wahania ruszył na ratunek. Funkcjonariusz skoczył do wody, wyciągając poszkodowanego, opadającego już bezwładnie na dno. Razem ze swoją żoną, policjant doholował go na brzeg. Pomoc przyszła na czas. Mężczyzna został uratowany.

  Dodano: 22.07.2014Wrocław
 • Chciała targnąć się na własne życie - uratowali ją policjanci

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu ściągnęli z wiaduktu kobietę, która zamierzała z niego skoczyć na ulicę. Gdyby nie przyjazd policjantów, 21-latka rzuciłaby się pod nadjeżdżające samochody. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało kobietę do szpitala.

  Dodano: 22.07.2014Radom
 • Podrobiona galanteria i zabawki w Wólce Kossowskiej

  Ponad 4200 zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 22.07.2014KSP
 • Uwaga na oszustów

  Pomimo ciągłych apeli policjantów, cały czas dochodzi do oszustw na tzw. wnuczka. Policjanci z Prudnika odebrali dwa zgłoszenia dotyczące oszustwa tą metodą. Oszuści podający się za krewnych starszych osób i za funkcjonariuszy, próbowali wyłudzić od nich pieniądze. Niestety 62-letnia kobieta straciła 80 tys. złotych.

  Dodano: 22.07.2014Opole
 • Policjanci pomogli desperatowi

  Oleśniccy policjanci otrzymali informację o mieszkańcu, który może próbować odebrać sobie życie. Funkcjonariusze odnaleźli zdesperowanego mężczyznę, który miał już założoną na szyi pętlę z paska. Natychmiastowe działania podjęte przez policjantów doprowadziły do uratowania niedoszłego samobójcy. Był nietrzeźwy, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

  Dodano: 22.07.2014Wrocław
 • Czujna policjantka po służbie

  Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantki z kłobuckiej komendy, być może udało się uniknąć kolejnej tragedii z udziałem pijanego kierowcy. Tym razem 41-letni kierujący oplem, mając w organizmie 2 promile alkoholu, przewoził dwoje swoich dzieci w wieku 9 i 14 lat. Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 22.07.2014Katowice
 • Policjant uratował tonącego nastolatka

  Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Iławie uratował 13-latka, który topił się w jeziorze. Chłopiec żyje dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusza. Nastolatek przyznał później, że podczas zabawy, stracił nagle grunt pod nogami i zaczął tonąć.

  Dodano: 22.07.2014Olsztyn
 • Ministrant okradł probostwo na 20 tys. złotych

  Policjanci z Poznania zatrzymali 17-latka, który przez ponad pół roku okradał probostwo. W tym czasie z parafialnej kasy wyniósł 20 tys. złotych. Okazało się, że był ministrantem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Dodano: 22.07.2014Poznań
 • Wystawa „Z kart historii Policji Państwowej”

  Od 21 lipca br. w Sali Dawnego Skarbca Wielkiego na Zamku Królewskim w Warszawie można obejrzeć wystawę „Z kart historii Policji Państwowej” zorganizowaną przez Komendę Główną Policji w ramach obchodów 95-lecia istnienia Policji.

  Dodano: 21.07.2014KGP Wideo
 • Oświadczenie Komendanta Głównego Policji

  W związku z publikacjami artykułów zatytułowanych „Komendant policji w tle podpalenie i narkotyki”, który ukazał się w 158. (859.) wydaniu dziennika „Gazeta Polska Codziennie” z dnia 10 lipca 2014 r. oraz „Komendant może stanąć przed sejmową speckomisją”, który opublikowano w 159. (860.) wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” z dnia 11 lipca 2014 r. oświadczam, iż w dniu 18 lipca 2014 r. mój pełnomocnik – adwokat dr Łukasz Chojniak – sporządził pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”, który zostanie rozpoznany przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

  Dodano: 19.07.2014KGP
 • Małopolscy policjanci zatrzymali podejrzanego o skimming

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 32-letniego obywatela Rumunii podejrzewanego o skimming. Mężczyzna wykradał dane z kart płatniczych podczas wykonywania przez klientów transakcji w bankomacie stosując niespotykane dotychczas „nakładki” – może trafić do więzienia nawet na 25 lat. Policjanci ustalają skalę przestępczego procederu oraz liczbę klientów, którzy mogli w ten sposób stracić pieniądze. Kolejny raz przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas korzystania z bankomatów.

  Dodano: 21.07.2014Kraków
 • Pomorskie obchody Święta Policji

  Pomorskie obchody Święta Policji odbyły się 21 lipca w Kartuzach. W tym roku święto połączone było z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej w tym mieście. 95. rocznica powstania polskiej Policji, która powołana została dokładnie 24 lipca 1919 roku, to wyjątkowy jubileusz. W tegorocznych uroczystościach wziął udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski. Policyjne święto zaszczyciło swoją obecnością wielu innych znakomitych gości, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, przedstawiciele władz lokalnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, sądów i prokuratur, szkół i uczelni wyższych.

  Dodano: 21.07.2014Gdańsk
 • Wpadł podejrzany o pedofilię

  Kryminalni z Bielan przy ścisłej współpracy z żoliborską prokuraturą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Krzysztof M. został zatrzymany w mieszkaniu na warszawskich Bielanach. Mężczyzna usłyszał zarzuty za doprowadzenie małoletniej do obcowania płciowego. Sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 21.07.2014KSP
 • Nowa tożsamość mu nie pomogła

  Poszukiwany dziesięcioma listami gończymi 40-latek wpadł w ręce „poszukiwaczy” z bydgoskiego Śródmieścia. Bydgoszczanin ukrywał się 4 lata przed policjantami. Został zatrzymany w mieszkaniu w Łodzi, gdzie prowadził szczęśliwe życie rodzinne, które okazało się być jego przykrywką.

  Dodano: 21.07.2014Bydgoszcz

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku471
Zatrzymani poszukiwani198
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący352
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach123
21.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku961
Zatrzymani poszukiwani140
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący498
Wypadki drogowe108
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach187
20.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku817
Zatrzymani poszukiwani136
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący416
Wypadki drogowe105
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach131
19.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku712
Zatrzymani poszukiwani229
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący318
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach115
18.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku783
Zatrzymani poszukiwani266
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący344
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach125
17.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku743
Zatrzymani poszukiwani239
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący326
Wypadki drogowe101
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach122
16.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku721
Zatrzymani poszukiwani228
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący289
Wypadki drogowe94
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach124
15.07.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
Stop seksturystyce
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ