Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Policjanci i celnicy zlikwidowali magazyn dopalaczy - zabezpieczono środki o wartości ponad 2 mln zł

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku działań operacyjnych przechwycili około 30 tys. sztuk dopalaczy, których wartość oszacowano na ponad 2 mln złotych. Przeprowadzona realizacja była efektem współpracy wrocławskich policjantów z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu oraz funkcjonariuszami Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano też mężczyznę, u którego znaleziono dopalacze.

  Dodano: 03.03.2015Wrocław Wideo
 • Policyjne dozory dla uczestników bójki pseudokibiców

  Czternastu pseudokibiców usłyszało zarzuty udziału w bójce oraz w nielegalnym zbiegowisku. Mężczyźni zostali zatrzymani w sobotę podczas tzw. ustawki, zorganizowanej w okolicach Dębicy. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

  Dodano: 03.03.2015Rzeszów
 • Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe

  Blisko 40 wykroczeń, 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, ujawniony kierowca bez uprawnień oraz zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą, to efekt akcji kieleckich policjantów o kryptonimie ,,Pirat’’. Policjanci udaremnili próbę odbycia się nielegalnych wyścigów, które uczestnicy zaplanowali zorganizować na jednej z kieleckich ulic.

  Dodano: 03.03.2015Kielce Wideo
 • Posiadał 355 działek marihuany - został zatrzymany

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Częstochowie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który w wynajętym mieszkaniu posiadał duże ilości marihuany. Śledczy zabezpieczyli 355 gramów tego narkotyku.

  Dodano: 03.03.2015 Wideo
 • Przechwycono podrobione wyroby skórzane warte 270 tys. zł

  Policjanci z Piaseczna, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam galanterię skórzaną z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 270 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 03.03.2015KSP
 • Rozbili szajkę oszustów internetowych

  Policjanci z Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z policjantami z Mikołowa, rozbili szajkę oszustów internetowych. Mężczyźni wystawiali w Internecie fikcyjne aukcje sprzedaży samochodów, następnie wyłudzali zaliczki od potencjalnych klientów. Podejrzani są o kilkadziesiąt oszustw, a kwota jaką uzyskali w wyniku przestępczego procederu mogła wynieść nawet 100 tys. zł.

  Dodano: 03.03.2015Katowice Wideo
 • Pasażer taksówki zatrzymany z narkotykami

  Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali pasażera taksówki, który przewoził narkotyki. Przy 26-latku znaleziono marihuanę i amfetaminę. Narkotyki ujawniono również w mieszkaniu jastrzębianina. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 200 gramów substancji zabronionych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu grozi kara 3 lat więzienia.

  Dodano: 03.03.2015Katowice Wideo
 • Pościg za skradzionym volkswagenem

  Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z komisariatu Policji na warszawskiej Białołęce zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o zabór pojazdu. Funkcjonariuszy zaalarmował pracownik monitoringu, który spostrzegł dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu pojazdów na parkingu. Szymon A. i jego 16-letni kolega zostali zatrzymani. Po zebraniu materiału dowodowego 19-latek i jego kolega już usłyszeli zarzut.

  Dodano: 03.03.2015KSP
 • Areszt za usiłowanie zabójstwa

  Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 47-latek będąc pod wpływem alkoholu awanturował się i groził swojej żonie nożem, a następnie próbował odebrać jej życie. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 03.03.2015Wrocław
 • Przerwali passę włamywaczy

  W wyniku pracy operacyjnej prowadzonej przez policjantów Komisariatu w Mrozach, ustalono i zatrzymano trzech mieszkańców powiatu siedleckiego, podejrzanych o współudział we włamaniach do domków letniskowych i niezamieszkałych domów, odnotowanych na przestrzeni ostatnich 2 lat. Skradzione przedmioty zabezpieczono u dwóch podejrzanych. Niektóre "fanty" służyły im na co dzień. Były to między innymi małżeńskie łóżko i pralka.

  Dodano: 03.03.2015KSP Wideo
 • Będąc po służbie, zatrzymał złodziei

  Policjant z Czaplinka, będąc po służbie, zatrzymał dwóch sprawców kradzieży sklepowych. Obaj mieszkańcy Koszalina usłyszeli już zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

  Dodano: 03.03.2015
 • Spotkanie komitetu sterującego w ramach projektu współpracy bliźniaczej dla Macedonii

  W dniu 26 lutego w Skopje odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli instytucji zaangażowanych w realizację unijnego projektu współpracy bliźniaczej (Twinning), którego beneficjentem jest Krajowa Komisja ds. Zwalczania Korupcji w Republice Macedonii. Komenda Główna Policji pełni rolę partnera przedsięwzięcia, a udział ekspertów polskiej Policji oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego nadzoruje Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

  Dodano: 03.03.2015KGP
 • Narada Służbowa Kadry Kierowniczej Policji

  W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się Narada Służbowa Kadry Kierowniczej Policji. W spotkaniu udział wzięli Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych, Grzegorz Karpiński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, nadinsp. Krzysztof Gajewski – Komendant Główny Policji, zastępcy komendanta głównego, komendanci wojewódzcy, dyrektorzy biur KGP, pełnomocnicy komendanta głównego, komendanci szkół Policji oraz komendanci miejscy, powiatowi i rejonowi.

  Dodano: 02.03.2015WSPol Szczytno
 • Wizyta Minister Spraw Wewnętrznych w WSPol

  Podczas odbywającej się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie Narady Służbowej Kadry Kierowniczej Policji, Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, korzystając z okazji zwiedziła szczycieńską uczelnię.

  Dodano: 02.03.2015WSPol Szczytno
 • Zlikwidowano odbarwialnię oleju opałowego

  Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie rozbili grupę zajmującą się przerabianiem oleju opałowego na napędowy. Zabezpieczono linię technologiczną i 30 tys. litrów podrabianego paliwa o rynkowej wartości 127 tys. złotych. Na gorącym uczynku popełniania przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby.

  Dodano: 02.03.2015CBŚP Wideo
 • Kradli toyoty, wpadli w ręce kryminalnych

  Zlikwidowana samochodowa dziupla, odzyskany pojazd oraz zatrzymane trzy osoby - to wynik ostatnich działań kryminalnych z Mokotowa. W ręce policjantów trafili dwaj mężczyźni podejrzani o kradzieże toyot na terenie Warszawy oraz okolicznych miejscowości - Adam P. oraz Robert B. odpowiedzą za dziesięć takich przestępstw. Z kolei Grzegorz B. usłyszał zarzut paserstwa.

  Dodano: 02.03.2015KSP
 • Obiecał zwolnienie z aresztu

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych. Sprawca zaoferował jednemu z mieszkańców województwa małopolskiego, w zamian za korzyść majątkową, pomoc w zwolnieniu z aresztu śledczego bliskiej osoby. Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

  Dodano: 02.03.2015Kraków
 • 210 km/h po trasie S79

  Policjanci stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego w piątkowy wieczór zatrzymali kolejnego kierowcę stwarzającego realne zagrożenie dla innych kierowców. Kierujący, jadąc drogą S79, w kierunku ul.Marynarskiej przekroczył dozwoloną prędkość o 110 km/h. Kierującemu 30-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 02.03.2015KSP Wideo
 • Aresztowani za napad na stację paliw

  Trzymiesięczny areszt - taką decyzję podjął sąd w stosunku do dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw z użyciem przedmiotu przypominającego broń. 28-letni Dominik J. i 23-letni Patryk S. zostali zatrzymani przez ochockich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

  Dodano: 02.03.2015KSP
 • Policjanci uratowali 7-miesięczne dziecko – ojciec groził, że wyrzuci je przez okno

  Legniccy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który siedząc na parapecie i trzymając w rękach synka groził, że go wyrzuci. Gdy jedni funkcjonariusze po wejściu do mieszkania rozmawiali z mężczyzną, inni by zapobiec tragedii, zabezpieczali miejsce na ulicy pod oknem. Po kilkunastu minutach negocjacji, funkcjonariuszom udało się nakłonić mężczyznę do oddania dziecka matce. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Z jego zachowania wynikało, że mógł być pod wpływem narkotyków.

  Dodano: 02.03.2015Wrocław
 • Diler narkotykowy w rękach Policji

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który miał w mieszkaniu ponad pół kilograma narkotyków. Sąd Rejonowy aresztował go na trzy miesiące.

  Dodano: 02.03.2015Gorzów Wlkp. Wideo
 • Pomoc przyszła na czas

  Gdyby nie błyskawiczna i profesjonalna interwencja żorskich stróżów prawa, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci, którzy zostali wezwani do samobójczej próby, zatrzymali silny krwotok, opatrzyli ranę i przekazali młodą kobietę pod opiekę ratowników medycznych. Dzisiaj 21-latka jest już bezpieczna, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Dodano: 02.03.2015Katowice

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku582
Zatrzymani poszukiwani236
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe86
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach97
02.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku676
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący285
Wypadki drogowe40
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach50
01.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku795
Zatrzymani poszukiwani186
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący355
Wypadki drogowe62
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach75
28.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku1017
Zatrzymani poszukiwani341
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący448
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach65
27.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku720
Zatrzymani poszukiwani348
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe79
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach89
26.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku656
Zatrzymani poszukiwani301
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący213
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach63
25.02.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku687
Zatrzymani poszukiwani338
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący189
Wypadki drogowe64
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach76
24.02.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ