Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Przewoził narkotyki o czarnorynkowej wartości 600 tys. złotych

  Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 38-latek, który przewoził samochodem narkotyki. Policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli ponad 11 kg amfetaminy i blisko 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 600 tys. zł. Podejrzany usłyszał zarzuty przestępstw, za które grozi od 2 do 12 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014CBŚ , Bydgoszcz
 • Ponad 3 tony nielegalnego tytoniu nie trafią na rynek

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu zlikwidowali w dwóch podpoznańskich miejscowościach magazyny pełne nielegalnego tytoniu. Łącznie zabezpieczyli ponad 3 tony nielegalnego tytoniu. W związku z tymi sprawami zatrzymano 2 osoby, którym grozi kara do 3 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014CBŚ , Poznań
 • 58-latek podejrzany o zabójstwo żony

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 58-letniego Jerzego W. podejrzanego o zabójstwo żony. Mieszkaniec gminy Olsztynek miał zakopać ciało kobiety w przydomowym ogródku. Jak wyjaśnił podejrzany, motywem jego działania były nieporozumienia małżeńskie. Jerzy W. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Sprawę zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn - Południe. Za popełnienie tego czynu kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Olsztyn
 • Areszty za napad na stację benzynową

  Dzięki wytężonej pracy aleksandrowscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na stację benzynową. Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn, kobieta natomiast została objęta policyjnym dozorem. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Bydgoszcz
 • Jechał niemal 240 km/h i chciał uniknąć kontroli

  Policjanci warszawskiej "drogówki" patrolujący trasę S8 zauważyli mercedesa poruszającego się ze znaczną szybkością. Pomiar wykazał prędkość ponad 238 km/h. Przy podjęciu próby zatrzymania kierowca mercedesa zaczął uciekać i przemieszczać się pomiędzy innymi pojazdami. Do sprowadzenia auta z drogi niezbędna była pomoc innego patrolu. Okazało się, że to nie jedyne wykroczenie kierującego 23-letniego Dariusza K. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a sprawa będzie miała finał w sądzie.

  Dodano: 24.04.2014KSP Wideo
 • Blisko 600 porcji marihuany i tabletki anaboliczne nie trafią na rynek

  Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego i wykorzystywanych przez niego pomieszczeń, zabezpieczyli blisko 600 porcji narkotyków, tabletki anaboliczne, sprzęt RTV, elektronarzędzia oraz kilka dowodów rejestracyjnych pojazdów różnych marek. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Wrocław
 • Podziękowania od Podsekretarza Stanu dla sądeckich policjantów

  Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Marek Rudnik z rąk Grzegorza Karpińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych 15 kwietnia br. odebrał list gratulacyjny z podziękowaniami za ponadprzeciętne zaangażowanie policjantów i pracowników sądeckiej komendy na rzecz bezpieczeństwa w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim.

  Dodano: 24.04.2014Kraków
 • Policjanci zabezpieczyli ponad 700 gramów narkotyków

  Kryminalni przedstawili zarzuty dwóm mieszkańcom Opola, których podejrzewają o handel narkotykami. W domu jednego z nich śledczy znaleźli ponad 700 gramów środków odurzających. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości i handlu narkotykami. Grozi im do 10 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014Opole
 • Wyłudził kredyty na ponad 150 tys. złotych

  Policjanci z Poznania 22 kwietnia zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, podejrzanego o wyłudzenie ponad 150 tys. złotych. Mężczyzna podrabiał wnioski kredytowe. Pieniądze z pożyczek trafiały na specjalnie założone konto. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

  Dodano: 24.04.2014Poznań
 • Profesjonalizm policjantów zapobiegł tragedii

  Dzięki zaangażowaniu policjantów z komendy powiatowej w Śremie nie doszło do tragedii. Na dyżurkę zadzwonił mężczyzna, który chciał targnąć się na swoje życie. Dyżurny w rozmowie ustalił miejsce zamieszkania dzwoniącego. Drugi funkcjonariusz pojechał do domu desperata i zażegnał niebezpieczeństwo.

  Dodano: 24.04.2014Poznań
 • Chciał przekupić policjantów irackimi dinarami

  Policjanci z patrolówki zatrzymali 34-letniego Michała Ś., który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu stanu trzeźwości, ponieważ wiedział, o czym otwarcie mówił funkcjonariuszom, że zanim wsiadł za kierownicę pił alkohol. Chcąc przekonać mundurowych do odstąpienia od dalszych czynności, zaproponował łapówkę. Miało to być kilkaset tysięcy irackich dinarów. Teraz podejrzany odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

  Dodano: 24.04.2014KSP Wideo
 • Policjanci uratowali nastolatka, który zamierzał skoczyć z dachu

  W trakcie półgodzinnych negocjacji wrocławscy policjanci z Ołbina przekonali młodego człowieka do opuszczenia dachu budynku, z którego zamierzał skoczyć. Nastolatek w asyście policjanta przekazany został przybyłemu na miejsce pogotowiu

  Dodano: 24.04.2014Wrocław
 • Narkotykowi dilerzy w rękach Policji

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o rozprowadzanie środków odurzających. Nielegalne specyfiki można było nabyć w sklepie z zapachami do odświeżania powietrza. Funkcjonariusze zatrzymali również czterech mężczyzn, którzy posiadali środki psychoaktywne, a kupili je w piotrkowskim sklepie.

  Dodano: 24.04.2014Łódź
 • Ćwiczenia dowódczo - sztabowe "STRZYŻÓW 2014"

  Wczoraj w Zespole Pałacowo-Parkowym w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim miał miejsce zamach terrorystyczny na budynek hotelu, w którym zostali umieszczeni uchodźcy z jednego z krajów objętego działaniami wojennymi. Taki był scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem "Strzyżów 2014" przygotowanych przez starostwo powiatowe, zespół opieki doraźnej oraz strzyżowskich policjantów i strażaków.

  Dodano: 24.04.2014Rzeszów
 • Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, zabezpieczyli sprzęt i zatrzymali plantatora

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Oświęcimia zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, zabezpieczyli aparaturę służącą do uprawy i zatrzymali jej właściciela. Za uprawę konopi podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 24.04.2014Kraków
 • Ukradli auto za 60 tysięcy złotych i pocięli je na części

  W ręce średzkich policjantów trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu o wartości 60 tysięcy złotych. Podejrzani pocięli go na części, a następnie sprzedali w punkcie skupu metali kolorowych za kwotę niespełna 400 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, przy sprzedaży fragmentów samochodu pomagał im ich znajomy. Mężczyzna również usłyszał zarzuty.

  Dodano: 24.04.2014Wrocław
 • Policjanci doskonalą jazdę na motocyklach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku doskonalą swoje umiejętności jazdy motocyklem. Mundurowi, którzy w sezonie letnim pełnią służby na jednośladach ćwiczyli szybkie przejazdy, slalomy i ósemki. Do dyspozycji mieli motocykle marki Honda, Kawasaki i Yamaha. Takie treningi z pewnością przydadzą się funkcjonariuszom podczas codziennej służby na drogach.

  Dodano: 24.04.2014Gdańsk
 • Wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 4-letniej dziewczynki

  Policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 4-letniego dziecka. Dziewczynka bawiąc się na podwórku w pewnym momencie przybiegła zapłakana i zakrwawiona do domu. Z obrażeniami głowy i pleców trafiła do szpitala w Grudziądzu. Funkcjonariusze ustalili, że pies nie posiadał aktualnego szczepienia. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu małych dzieci z czworonogami.

  Dodano: 24.04.2014Olsztyn
 • Dozory po meczu żużlowym

  Efektem pracy policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. było zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury czterech osób podejrzanych o wdarcie się na teren odbywania meczu żużlowego. Mężczyźni nie tak szybko obejrzą kolejne zawody.

  Dodano: 24.04.2014Gorzów Wlkp.
 • 7 zarzutów dla 27-latka

  Policjanci z II białostockiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podnajmowanie kilku wynajmowanych przez siebie mieszkań, za które nie płacił właścicielom. Z jednego z nich zniknęło także wyposażenie. Okazało się również, że 27-latek poszukiwany jest w związku z wyłudzeniami kredytów. Łączna wartość start to prawie 20 tysięcy złotych. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych czynów.

  Dodano: 24.04.2014Białystok
 • Zwycięzca licytacji na rzecz WOŚP na kursie pierwszej pomocy

  Pan Jacek Nowaczyński jest jednym z czterech, którzy wylicytowali najwyższe kwoty za szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas XXII Finału WOŚP. Wczoraj doskonalił swoje umiejętności pod czujnym okiem podinsp. Tomasza Krajewskiego, policyjnego ratownika medycznego. Była to jedna z kilku aukcji jaką w tym roku zorganizowali kujawsko-pomorscy policjanci, aby wesprzeć ten szczytny cel.

  Dodano: 24.04.2014Bydgoszcz

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku608
Zatrzymani poszukiwani254
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący218
Wypadki drogowe74
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach81
23.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku898
Zatrzymani poszukiwani247
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący413
Wypadki drogowe85
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach101
22.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku698
Zatrzymani poszukiwani124
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący325
Wypadki drogowe60
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach102
21.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku614
Zatrzymani poszukiwani96
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący282
Wypadki drogowe45
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach55
20.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku759
Zatrzymani poszukiwani155
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący364
Wypadki drogowe89
Zabici w wypadkach13
Ranni w wypadkach118
19.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku907
Zatrzymani poszukiwani322
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący353
Wypadki drogowe99
Zabici w wypadkach12
Ranni w wypadkach106
18.04.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku726
Zatrzymani poszukiwani249
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący251
Wypadki drogowe92
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach102
17.04.2014
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
Handel ludźmi
Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ
SzybkiPit.pl