Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Trzy czwarte Polaków ma zaufanie do Policji
 • Kierowca przewoził narkotyki

  Zatrzymany przez kępińskich policjantów do kontroli kierowca przewoził w swoim aucie pół kilograma narkotyków. Prowadził pod wpływem środków odurzających. Odpowie przed sądem za swoje czyny.

  Dodano: 31.01.2015Poznań Wideo
 • Podejrzani o udział w narkotykowym procederze zatrzymani

  Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali sześć osób z terenu Kielc i Skarżyska-Kamiennej, które zajmowały się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 31.01.2015Kielce Wideo
 • Plantacja marihuany zlikwidowana

  Małopolscy policjanci zlikwidowali kolejną, dużą plantację marihuany. Szacowana wartość samej uprawy to ponad 100 tys. złotych. Zatrzymano 30-latka, właściciela uprawy, który jest powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Dodano: 30.01.2015Kraków Wideo
 • 5 tysięcy porcji amfetaminy nie trafi na rynek

  Zabezpieczone ponad 5 tys. porcji amfetaminy i zatrzymany Adam L. to wynik pracy policjantów z wydziału kryminalnego z komisariatu na Targówku. W pomieszczeniach, które zajmował 23-latek kryminalni znaleźli amfetaminę i marihuanę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

  Dodano: 30.01.2015KSP Wideo
 • XXIII Medal Parade w Kosowie

  W dniach 28 – 30 stycznia 2015 roku nadinsp. Krzysztof Gajewski I Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz towarzyszący mu insp. Rafał Łysakowski Dyrektor BMWP KGP i mł. insp. Ireneusz Sieńko Naczelnik Wydz. ds. KPiOŁ BMWP KGP, uczestniczyli w uroczystościach związanych z Medal Paradą w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

  Dodano: 30.01.2015KGP
 • Zmuszali kobiety do prostytucji

  Policjanci z Częstochowy zatrzymali 55-letniego częstochowianina, jego 20-letnią konkubinę oraz 27-letniego wspólnika, którzy wspólnie ułatwiali i zmuszali kobiety do prostytucji. Najstarszy z zatrzymanych był głównym organizatorem działalności, czerpiąc korzyści z uprawiania przez dziewczyny prostytucji. Usłyszał on 6 zarzutów przestępstw o charakterze seksualnym i wczoraj został tymczasowo aresztowany.

  Dodano: 30.01.2015Katowice
 • Mazowieccy policjanci podsumowali rok 2014. Narada kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyła się uroczysta odprawa kadry kierowniczej, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie oraz efekty pracy mazowieckich policjantów. W naradzie wziął udział nadinspektor Mirosław Schossler Zastępca Komendanta Głównego Policji, Dariusz Piątek Wicewojewoda Mazowiecki oraz prokuratorzy i przedstawiciele innych służb. Spotkanie prowadził szef mazowieckich policjantów inspektor Cezary Popławski.

  Dodano: 30.01.2015Radom
 • Wspólna granica - wspólne działanie

  Szybki przepływ informacji i sprawdzone procedury decydują o powodzeniu działań Policji. Gdy areną ich jest granica, istotne staje się współdziałanie obydwu stron. Zależność tę znają policjanci z Polski i Niemiec, którzy w minioną środę przeprowadzili wspólnie działania pościgowe, realizując w ten sposób scenariusz, który może się wydarzyć również w rzeczywistości.

  Dodano: 30.01.2015Gorzów Wlkp.
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar za ponad 560 tys. złotych

  Policjanci z KSP przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię skórzaną oraz kosmetyki z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 560 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.

  Dodano: 30.01.2015KSP
 • Wspólnie ćwiczenia policyjnych antyterrorystów i ratowników na terenie gimnazjum

  W gimnazjum nr 14 we Wrocławiu odbyło się wspólne szkolenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP „Starówka”.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław Wideo
 • Mieli w mieszkaniu ponad 800 porcji marihuany i amfetaminy

  Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. Sprawcy wpadli w trakcie interwencji podejmowanej przez funkcjonariuszy wobec awanturujących się sublokatorów w mieszkaniu. Na miejscu zabezpieczono taką ilość środków odurzających, z której można było uzyskać ponad 800 porcji handlowych marihuany i amfetaminy. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław
 • Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy i mefedronu

  Policjanci z Wydziału Narkotykowego KMP w Lublinie zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta. W mieszkaniu Lublinianina funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 g amfetaminy oraz blisko 270 g mefedronu. Z zabezpieczonej ilości narkotyków możliwe byłoby przygotowanie około 1500 porcji dilerskich. Część amfetaminy znajdowała się już w specjalnych pakietach. 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

  Dodano: 30.01.2015Lublin
 • Areszty za rozbój

  Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn (dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego i dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego) w wieku od 28 do 32 lat, którzy podejrzani są o udział w rozboju. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a sąd w Pułtusku na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Dodano: 30.01.2015KSP Wideo
 • Wyłudzał kredyty na firmę – straty to ponad 220 000 zł

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zakończyli aktem oskarżenia sprawę, nad którą pracowali od kilku miesięcy. Głównym podejrzanym w postępowaniu jest 33-letni mieszkaniec Braniewa, który wyłudził kredyty w różnych placówkach bankowych na ponad 220 000 złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.01.2015Olsztyn
 • Recydywista z pełną kartoteką

  30 zarzutów przedstawili kryminalni z Torunia zatrzymanemu 38-latkowi. Pod osłoną nocy włamywał się on do samochodów i kradł wszystko co w nich znalazł. Mężczyzna jest multirecydywistą, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia. Jak na razie trafił do aresztu na 3 miesiące.

  Dodano: 30.01.2015Bydgoszcz Wideo
 • Przestępczy duet w rękach policjantów

  Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali nieletniego, który wspólnie z 28-latkiem włamał się do samochodu i ukradł z jego wnętrza elektronarzędzia o wartości ponad 10 tys. złotych. Ponadto, jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, nieletni ma jeszcze na swoim koncie 20 różnych przestępstw. Część skradzionych przedmiotów została już odzyskana. Dorosły decyzją sądu trafił do aresztu śledczego na 3 miesiące, a 16-latek do placówki wychowawczej.

  Dodano: 30.01.2015Wrocław
 • Sprawca domowej interwencji wymierzył do funkcjonariuszy z broni

  Łukowscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Trzebieszów. Podczas interwencji domowej groził bronią palną interweniującym funkcjonariuszom. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura oraz sąd. Policjanci będą wnioskować o zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie zabójstwa.

  Dodano: 30.01.2015Lublin
 • Przejęto nielegalne papierosy

  Policjanci z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego zabezpieczyli nielegalne papierosy i zatrzymali osoby, które je posiadały - odpowiedzą one za przestępstwa skarbowe. Kontrabanda została skonfiskowana.

  Dodano: 30.01.2015Lublin , Kielce Wideo
 • Roczna odprawa świętokrzyskich policjantów

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyła się odprawa podsumowująca wyniki pracy Policji garnizonu świętokrzyskiego za rok 2014. W odprawie uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

  Dodano: 29.01.2015Kielce
 • Zatrzymani za udział w grupie przestępczej

  Policjanci z KPP w Biłgoraju wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Lublinie zatrzymali 23 osoby do prowadzonego śledztwa. 8 z podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej. Wśród nich jest 41-letni pracownik starostwa, który odpowiadał będzie za kierowanie grupą. Przestępczy proceder polegał m.in. na niezgodnym z prawem wydawaniu zatrzymanych dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. Policjanci zatrzymali także 15 osób, które wręczały łapówki, by odzyskać swoje prawo jazdy.

  Dodano: 29.01.2015Lublin Wideo
 • Za załatwianie prawa jazdy odpowie przed sądem

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli trwające kilkanaście miesięcy postępowanie w sprawie pośredniczenia w załatwieniu pozytywnego zaliczenia egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy. Policjanci ustalili, że proceder miał miejsce w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na Śląsku w latach 2005–2008.

  Dodano: 29.01.2015Rzeszów
 • Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Wisły. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 47-latek z Jaworzynki został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

  Dodano: 29.01.2015Katowice Wideo
 • Podrabiali recepty lekarskie

  Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o współudział w podrabianiu recept lekarskich. Podrobione recepty jego wspólnik przedkładał w aptekach, kupując na tej podstawie różne leki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali oddani pod dozór Policji.

  Dodano: 29.01.2015Rzeszów

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku609
Zatrzymani poszukiwani307
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący165
Wypadki drogowe95
Zabici w wypadkach10
Ranni w wypadkach103
30.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku600
Zatrzymani poszukiwani315
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący187
Wypadki drogowe67
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach79
29.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku622
Zatrzymani poszukiwani281
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący163
Wypadki drogowe71
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach86
28.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku557
Zatrzymani poszukiwani362
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący151
Wypadki drogowe72
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach87
27.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku628
Zatrzymani poszukiwani261
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący231
Wypadki drogowe55
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach63
26.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku586
Zatrzymani poszukiwani133
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący254
Wypadki drogowe59
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
25.01.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku705
Zatrzymani poszukiwani181
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący259
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach6
Ranni w wypadkach85
24.01.2015
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
 

Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
1% FPWiSPPP
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ