Kategoria:

Inne wydarzenia: Lewo Prawo
 • Wszystkich Świętych - bądźmy ostrożni
 • Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z Policją
 • Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
 • Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u wielkopolskich policjantów

  Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska spotkała się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim i jego zastępcami w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wizyta była okazją do zaprezentowania szefowej MSW systemu pracy wielkopolskiej Policji.

  Dodano: 31.10.2014Poznań
 • BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • 2 tony suszu tytoniowego zabezpieczone przez funkcjonariuszy

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Opola zabezpieczyli 2 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. „Lewy” tytoń funkcjonariusze znaleźli w ciężarowym iveco, którym kierował 38-latek ze Śląska. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać prawie miliona złotych.

  Dodano: 31.10.2014CBŚP , Opole
 • Policjanci CBŚP rozbili grupę "Borsuka"

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Członkowie grupy powiązani byli ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów, wśród zatrzymanych jest lider kierujący grupą, ps. „Borsuk”.

  Dodano: 31.10.2014CBŚP , Kraków
 • Zatrzymani za wprowadzanie środków odurzających

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali w środę 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jak wynika z ustaleń śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, sprawcy mogli wprowadzić na rynek ponad kilogram amfetaminy, około pół kilograma marihuany oraz około 200 gramów mefedronu.

  Dodano: 31.10.2014Lublin Wideo
 • Odzyskali mazdę i zatrzymali złodzieja

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali 36-letniego Adama Ch. i odzyskali skradzioną mazdę CX9 o wartości 70 tysięcy złotych. 36-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

  Kierowca ciężarówki, zabierając kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu mężczyźnie. Ten jednak nie dawał za wygraną, poszedł do znajdującego się w pobliżu domu, przyniósł zapasowy komplet kluczyków i zjechał z drogi na swoją posesję. Tam już zajęli się nim policjanci. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

  Dodano: 31.10.2014Radom
 • Powstanie poznańskiej grupy PAT i premiera spektaklu "Sekret"

  Na Scenie na Piętrze, działającej w ramach Estrady Poznańskiej, 30 października br. odbyła się Gala Finałowa działania PaT/E. Nowo utworzona poznańska grupa PaT wystawiła premierowo spektakl pt. „Sekret”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Wśród wielu znamienitych gości obecni byli Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.

  Dodano: 31.10.2014Poznań
 • Pracownica banku udaremniła oszustwo na 100 tysięcy złotych

  Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI mł. insp. Piotr Berent podziękował pracownikowi banku za wzorową postawę obywatelską, dzięki której udaremniono próbę oszustwa bankowego. Podczas uroczystości w komendzie odczytano podziękowania od Komendanta Stołecznego Policji insp. Michała Domaradzkiego.

  Dodano: 31.10.2014KSP
 • Przejęli markowe podróbki warte ponad 110 tys. zł

  Policjanci z Mikołowa przejęli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi największych światowych marek. Przedstawiciele producentów wartość strat wstępnie ocenili na ponad 110 tysięcy złotych. Właścicielkom sklepów handlującym nielegalnym towarem może grozić kara do 5 lat więzienia.

  Dodano: 31.10.2014Katowice
 • Spada liczba napadów

  Ostatnie lata to widoczny spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia - w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny. Policja jest skuteczna w walce z przestępczością, a Polacy czują się bezpiecznie.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Oszustwa „na policjanta” – bądźmy szczególnie ostrożni

  Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Nowe radiowozy dla Policji

  100 milionów złotych zostanie przeznaczonych w budżecie Policji na 2015 rok na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów.

  Dodano: 30.10.2014KGP
 • Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi

  30 października 2014 roku na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowej siedziby I Komisariatu obsługującego teren Śródmieścia Łodzi. Nowa siedziba będzie dostosowana do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

  Dodano: 30.10.2014Łódź
 • Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali 6 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o przemyt z Holandii i sprzedaż znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń śledczych, mężczyźni w latach 2011 – 2012 wprowadzili do obrotu około 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 12 lat więzienia.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Policjanci udaremnili przemyt tytoniu

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili przemyt wyrobów tytoniowych z Czech do Anglii. Szlak tranzytowy prowadził przez Małopolskę. Zabezpieczono 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie miliona złotych, która przewożona była przez granice tirami, jako wyściółka dla gryzoni.

  Dodano: 30.10.2014Kraków
 • Aresztowany za posiadanie materiałów wybuchowych i narkotyków

  Szczecińscy policjanci ustalili, że mieszkaniec Szczecina posiada znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń policjanci znaleźli nie tylko spore ilości amfetaminy, ale również samodzielnie wykonany ładunek wybuchowy oraz amunicję. 44-latek został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące.

  Dodano: 30.10.2014Szczecin
 • Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

  Policjanci ze Śremu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili dziuplę, w której zabezpieczyli ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nielegalny tytoń należy do 53-letniego mieszkańca Poznania. Naraził on Skarb Państwa na straty w wysokości około 800 tysięcy złotych.

  Dodano: 30.10.2014Poznań Wideo
 • Fałszywy wnuczek zatrzymany

  Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ustalili i zatrzymali 23-letniego Lukasa F. Mężczyzna, działając metodą na wnuczka, wyłudził od mieszkańców Lublina ponad 30 tys. złotych. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do prokuratury. Za oszustwo grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Dodano: 30.10.2014Lublin Wideo
 • Policjanci ustalili żartownisia

  Brzozowscy policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu o wypadku w Humniskach. Jego „żart” postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe. Na miejsce został skierowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgłaszającym okazał się 11-letni mieszkaniec Humnisk.

  Dodano: 30.10.2014Rzeszów
 • Ku czci ich pamięci…

  Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podczas uroczystego apelu przy asyście kompanii honorowej KWP w Olsztynie odsłonięto tablicę upamiętniającą policjantów, którzy zginęli na służbie w latach 1919-2014 roku broniąc życia, zdrowia i mienia obywateli. Tablicę odsłoniły rodziny ofiar. W uroczystości wzięli udział nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, funkcjonariusze oraz przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i innych instytucji.

  Dodano: 30.10.2014Olsztyn
 • Wyjaśniona sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu

  Wyjaśniła się sprawa „ładunku wybuchowego” w Nowym Targu. Mężczyzna pomylił samochody wkładając bankową walizkę do samochodu obcej kobiety. Przez kilkanaście godzin trwała policyjna akcja związana z neutralizacją potencjalnego ładunku wybuchowego.

  Dodano: 30.10.2014Kraków

Statystyki dnia

Zatrzymani na gorącym uczynku670
Zatrzymani poszukiwani315
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący238
Wypadki drogowe81
Zabici w wypadkach7
Ranni w wypadkach83
30.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku617
Zatrzymani poszukiwani280
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący197
Wypadki drogowe93
Zabici w wypadkach9
Ranni w wypadkach98
29.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku622
Zatrzymani poszukiwani281
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący203
Wypadki drogowe107
Zabici w wypadkach11
Ranni w wypadkach125
28.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku671
Zatrzymani poszukiwani215
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący273
Wypadki drogowe73
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach87
27.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku796
Zatrzymani poszukiwani144
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący354
Wypadki drogowe61
Zabici w wypadkach8
Ranni w wypadkach86
26.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku717
Zatrzymani poszukiwani146
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący319
Wypadki drogowe75
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach93
25.10.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku673
Zatrzymani poszukiwani256
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący226
Wypadki drogowe78
Zabici w wypadkach5
Ranni w wypadkach90
24.10.2014
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Stop seksturystyce
Stop wariatom drogowym
KIK 76 - Kampania - Konkursy
 
Bezpieczne pieniądze
Niebieska linia (275x75)
PaT - Profilaktyka a Ty
Zgłoś rasizm na Policję
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Nowe wyzwania dla użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II
Szkolenie policjantów w zakresie pierwszej pomocy
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ