Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozliczyli fikcyjnego agenta i odzyskali skradzione automaty

Data publikacji 09.10.2014

Od maja br. sądeccy policjanci prowadzili sprawę fikcyjnego agenta celnego, który poprzez swoje działania pozbawił kilku właścicieli automatów do gier. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy, w maju fikcyjny agent usłyszał szereg zarzutów, a na początku października policjanci odzyskali wszystkie automaty, które zostaną przekazane prawowitym właścicielom.

32-latek podawał się za agenta celnego zajmującego się naborem do nowo utworzonej komórki do zwalczania przestępczości związanej z grami hazardowymi. Dodatkowo zatrudnił dwóch pracowników, którym wydał fałszywe legitymacje funkcjonariuszy służby celnej, a oni wykonując określone przez „pracodawcę” obowiązki, odebrali kilku właścicielom automaty do gry.
 
W toku realizowanych działań sądeccy policjanci współpracując z przedstawicielami Urzędu Celnego w Nowym Sączu, ustalili, że 6 maja 32-letni mężczyzna podając się za funkcjonariusza Urzędu Celnego w Krakowie, który odpowiada za rekrutację do nowo tworzonej komórki operacyjnej, fikcyjnie przyjął do pracy dwóch mężczyzn na stanowisko aplikantów celnych, dostarczając im fałszywe legitymacje, upoważnienia do przeprowadzenia kontroli i umowy o pracę. Następnie zlecił swoim „pracownikom” przeprowadzenie kontroli placówek handlowych, w których znajdowały się maszyny do gier hazardowych. W taki sposób 13 maja mężczyźni odebrali kilku właścicielom łącznie dziesięć automatów do gier, wraz ze znajdującą się w maszynach gotówką.  
 
Zgromadzony przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu obszerny materiał dowodowy, pozwolił na zatrzymanie sprawcy i przedstawienie mu zarzutów. 20 maja sądeccy policjanci zatrzymali podejrzewanego 32-latka na terenie powiatu wielickiego, a dzień później przedstawili mu zarzuty popełnienia czterech przestępstw związanych z podawaniem się za funkcjonariusza publicznego oraz doprowadzania innych osób do niekorzystnego rozporządzenia własnym i cudzym mieniem (w tym przypadku o łącznej sumie strat przekraczającej 80 tys. złotych) - wszystko w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, za co grozi nawet do 8 lat więzienia. Podejrzany usłyszał również zarzuty podrabiania i przerabiania dokumentów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przez policjantów czynów i dobrowolnie poddał się karze.
 
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy, od maja prowadzili intensywne czynności operacyjne i procesowe, które zmierzały do odzyskania bezprawnie zabranych automatów. Nie pomagał im w tym podejrzany, ukrywając miejsce ich przechowywania. Z ustaleń policjantów wynikało jednak, że maszyny nie trafiły do obiegu. W czwartek, 2 października funkcjonariusze odzyskali 10 automatów do gier, które teraz przekażą prawowitym właścicielom.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony