Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nadinsp. Kamil Borkowski nowym Komendantem Centralnego Biura Śledczego Policji
W siedzibie Centralnego Biura Śledczego Policji odbyła się dziś uroczysta zbiórka związana z objęciem obowiązków przez nadinsp. Kamila Borkowskiego na stanowisku Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Nowy szef CBŚP został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Dotychczasowy Komendant CBŚP nadinsp. Cezary Luba został natomiast powołany przez Prezesa Rady Ministrów, na wniosek Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, na stanowisko zastępcy szefa tej służby.
KGP -
Młodzież świadoma zagrożeń - spotkanie edukacyjne w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
W dobie powszechnego dostępu do Internetu oraz dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii niezwykle istotne jest kształtowanie wśród młodych ludzi umiejętności bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z cyberprzestrzeni. Właśnie temu poświęcone było spotkanie profilaktyczno-edukacyjne, które odbyło się dziś w naszym Centrum z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie.
CSP Legionowo -
Oszukiwali seniorki. Zatrzymali ich kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej
Kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej ustalili i zatrzymali sprawców mających związek z oszustwami „na policjanta i zagrożone pieniądze”. Trzej Bydgoszczanie już usłyszeli zarzuty oszustw. Dwóch z nich sąd aresztował na najbliższe 3 miesiące, a wobec trzeciego zastosował policyjny dozór. Za tego typu oszustwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Kolejna edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięta!
18 marca 2026 r. ogłoszona została XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jej organizatorem co roku jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP, wyłoniła pięciu laureatów.
KGP -
Policjanci pomogli zdezorientowanej seniorce
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opolskiej komendy pomogli zdezorientowanej kobiecie, która w niedzielę w upalny dzień szła ulicą w centrum miasta. Seniorkę zauważyli świadkowie, którzy ze względu na utrudniony z nią kontakt powiadomili patrolujących teren miasta funkcjonariuszy. Policjanci zaopiekowali się kobietą i ustalili jej dane. Następnie odwieźli 85-latkę do miejsca zamieszkania. Pomagamy i chronimy!
Lublin -
Nielegalne papierosy warte ponad 200 tysięcy złotych. 50-latek zatrzymany przez tyskich policjantów
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który posiadał ponad 143 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i akcyzy wyniosłyby ponad 200 tysięcy złotych.
Katowice -
Katowicka policjantka ponownie na podium Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Tym razem sięgnęła po złoto!
Post. Katarzyna Jaśkowska z Komisariatu Policji IV w Katowicach sięgnęła po tytuł Mistrzyni Europy podczas III Mistrz Europy IKO Nakamura. Policjantka, reprezentując Polskę podczas Mistrzostw Europy IKO Nakamura w Białymstoku, okazała się najlepsza w kumite w kategorii seniorek, zdobywając złoty medal.
Katowice -
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Po raz kolejny potwierdza się, że policjantem jest się całą dobę. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, będąc w czasie wolnym od służby, uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, którego stan wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Dzięki stanowczej reakcji naczelnika nieodpowiedzialny 27-latek nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełniony czyn.
Bydgoszcz -
Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o oszustwa
Mieszkaniec Tczewa stracił ponad 63 tysiące złotych po tym, jak oszust przejął zdalnie kontrolę nad jego komputerem. Dzięki szybkim działaniom policjantów z wydziału kryminalnego oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymano dwóch mieszkańców Gdańska w wieku 24 i 25 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają, że straty innych pokrzywdzonych mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.
Gdańsk -
Błyskawiczna reakcja sopockich policjantów. Pomogli 4-latkowi wymagającemu pilnej pomocy medycznej
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z sopockiej patrolówki 4-letni chłopiec, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej, w krótkim czasie trafił pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka do szpitala radiowozem z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W ocenie policyjnego ratownika zwłoka mogła doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gdańsk -
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
KGP -
Policjanci zapobiegli starciu pseudokibiców
Dzięki skutecznej pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców nie doszło do konfrontacji dwóch zwaśnionych grup. Do zdarzenia miało dojść 13 czerwca w godzinach porannych na terenach leśnych w powiecie sławieńskim. Skoordynowane działania funkcjonariuszy pozwoliły udaremnić planowaną „ustawkę” ponad 20 osób.
Szczecin -
Wiatrówką ostrzelał okno mieszkania - zatrzymany przez kluczborskich kryminalnych
Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kluczborskich kryminalnych zatrzymany został 29-letni mieszkaniec powiatu, podejrzany o uszkodzenie mienia oraz inne przestępstwo ujawnione w toku dalszych czynności. Mężczyzna miał oddać strzał z wiatrówki w kierunku okna mieszkania na parterze jednego z budynków w Kluczborku. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Opole -
Zatrzymany za handel farmaceutykami
13 kwietnia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Cyfrową KWP w Poznaniu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o wprowadzanie do obrotu leków anabolicznych i na potencję bez zezwolenia. Policjanci ustalili, że zatrzymany od dłuższego czasu zajmował się obrotem farmaceutykami za pośrednictwem popularnych platform sprzedażowych. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.
Poznań -
Wyłudzili co najmniej 2,3 mln zł z pomocy covidowej. Małopolska Policja zatrzymała 13 osób, w tym organizatorów przestępczego procederu
13 osób zostało zatrzymanych przez małopolskich policjantów w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dotyczącym wyłudzenia co najmniej 2,3 mln złotych z programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju czyli środków przeznaczonych na wsparcie przedsiębiorców w czasie pandemii COVID – 19.
Kraków -
Oszukał seniorkę metodą „na wnuczkę” i „prokuratora”. Ostrołęccy kryminalni zatrzymali go kilka dni później
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nie pozwolili, aby sprawca oszustwa na kwotę 70 tysięcy złotych, dokonanego na szkodę blisko 80‑letniej kobiety, uniknął odpowiedzialności. Ich nieustępliwość oraz dobre rozpoznanie doprowadziły do zatrzymania w miniony piątek (19.06) na terenie Warszawy mężczyzny podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. 39‑latek usłyszał już zarzut oszustwa, za które grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Radom -
Zatrzymani przez policjantów oszukiwali metodą „na podszywacza”, wpadli na gorącym uczynku
Ze wstępnych informacji wynika, że obywatel Białorusi w wieku 35 lat i obywatel Ukrainy w wieku 21 lat wprowadzali w błąd pokrzywdzonych co do swojej tożsamości i przy użyciu kodów bankowych doprowadzili ich do utraty pieniędzy. Zostali zatrzymani przez policjantów z warszawskiego Bemowa. Policjanci zabezpieczyli przy nich ponad 15 tysięcy złotych oraz telefony komórkowe. Podejrzani usłyszeli zarzut oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
KSP -
Kolejne pięć osób zatrzymanych w śledztwie dotyczącym oszustw metodą „na policjanta”
Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali kolejne pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami metodą „na policjanta”. Wśród zatrzymanych jest 27-letnia kobieta oraz czterech mężczyzn w wieku od 24 do 48 lat. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Nielegalne leki odsprzedawał "znajomym"
Ponad 900 sztuk tabletek, penów i fiolek z preparatami medycznymi, które nie są dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną. W trakcie zorganizowanych działań policjanci zatrzymali 38-latka, który próbował nadać przesyłki z nielegalnymi produktami w jednym z paczkomatów na terenie Wincentowa. Mężczyzna odpowie za próbę wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia.
KSP -
Kolejne uderzenie w zbrojną grupę przestępczą. CBŚP zatrzymało 10 osób, zabezpieczono broń i sprzęt do produkcji narkotyków
Funkcjonariusze CBŚP, KMP w Krakowie i KPP w Oświęcimiu przeprowadzili realizację wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. W wyniku działań zatrzymano 8 osób, a kolejne 2 zostały doprowadzone z zakładów karnych. Podejrzanym przedstawiono ponad 50 zarzutów dotyczących m.in. działalności w grupie przestępczej, rozbojów, pobić oraz przestępstw narkotykowych.
CBŚP -
Pamiętamy!
Nasz Kolega sierżant sztabowy Tadeusz Sopel zginął 29 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
KGP -
Zatrzymanie 49-latka podejrzewanego o zabójstwo
Zakończyły się prowadzone od kilku dni na terenie województwa świętokrzyskiego działania poszukiwawcze za 49-letnim mężczyzną podejrzewanym o zabójstwo oraz usiłowanie zabójstwa. Dziś, o godzinie 12.20, niedaleko miejsca zamieszkania poszukiwanego, policjanci zatrzymali mężczyznę. Nie stawiał on oporu, nie był uzbrojony, a jego stan wskazywał na wyraźne wyczerpanie. Trwają dalsze czynności procesowe pod nadzorem prokuratora.
Kielce -
Bezpieczne wakacje 2026 coraz bliżej
W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniom do sezonu letniego. Informacje o działaniach policjantów przekazał insp. Jakub Gorczyński, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
Bydgoszcz -
Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i Ministerstwo Cyfryzacji łączą siły na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych
Dzisiaj w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podpisano porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach inicjatywy PW eSkills. Dokument został zawarty pomiędzy Ministrem Cyfryzacji, reprezentowanym przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Pawła Olszewskiego a Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, insp. dr. Robertem Żółkiewskim.
CSP Legionowo -
Wyjątkowy gest wsparcia dla st. post. Łukasza Schöna podczas gali „Złota Garda”
Historia st. post. Łukasza Schöna od miesięcy porusza mieszkańców Śląska i całego kraju. Policjant z Chorzowa, który podczas pożaru budynku mieszkalnego uratował 17 osób, sam poniósł poważne konsekwencje zdrowotne swojego bohaterskiego czynu. Mimo upływu czasu środowiska policyjne, samorządowców, mieszkańców oraz przedstawicieli innych służb mundurowych nie przestają wspierać funkcjonariusza. Kolejnym jego wyrazem stał się wzruszający gest żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas gali wręczenia nagród „Złota Garda”.
Katowice -
Gdańscy policjanci nie zwalniają tempa i zatrzymują kolejne osoby, które miały związek z oszustwami metodą ,,na policjanta”
W przeciągu dwóch dni dzięki zaangażowaniu gdańskich policjantów zatrzymanych zostało 3 mężczyzn, którzy oszukali mieszkańców Gdańska, podając się za funkcjonariuszy. Zatrzymani po usłyszeniu zarzutów zostali tymczasowo aresztowani. Apelujemy o rozwagę i przypominamy jak nie dać się oszukać.
Gdańsk -
Znęcał się nad psem - właścicielowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z przedstawicielami OTOZ Animals, podjęli interwencję w związku z podejrzeniem znęcania się nad psem na terenie jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego. Zwierzę zostało zabezpieczone i objęte specjalistyczną opieką. Właściciel psa niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
Gdańsk -
Najlepsi policjanci ruchu drogowego – konkurs rozstrzygnięty
W dniach 15-19 czerwca br. na terenie garnizonu łódzkiego oraz Szkoły Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu odbyła się XXXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Przez cztery dni emocjonującej rywalizacji, funkcjonariusze uczestniczyli w sześciu konkurencjach wymagających wiedzy zawodowej, sprawności fizycznej, opanowania i refleksu. Zwieńczeniem tego wydarzenia była uroczysta ceremonia zakończenia.
KGP -
Dyżurni pomogli nastolatce w kryzysie emocjonalnym
W czwartek, 18 czerwca 2026 roku do zgierskich funkcjonariuszy dotarło zgłoszenie o 15-latce znajdującej się w kryzysie emocjonalnym. Służby powiadomił jej 14-letni kolega, lecz nie był w stanie podać nawet nazwiska dziewczyny potrzebującej pomocy. Szybka i zdecydowana współpraca dyżurnych z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu sprawiła, że pomoc dotarła na czas.
Łódź -
Sekundy decydowały o życiu. Policjanci wynieśli 53-latka z zadymionego budynku
Czujność, szybka ocena sytuacji i zdecydowane działanie pozwoliły uratować życie 53-letniemu mieszkańcowi gminy Rokietnica. St. sierż. Alicja Gontarz oraz sierż. Andrzej Wilhelm z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym, pełniąc służbę patrolową, zauważyli wydobywający się z budynku dym. Nie czekając na rozwój wydarzeń wyważyli drzwi, weszli do zadymionego domu i ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę. Sierż. Andrzej Wilhelm na co dzień także strażak OSP w Napachaniu, wykorzystał doświadczenie zdobyte podczas działań ratowniczo-gaśniczych i zapobiegł również rozprzestrzenianiu się ognia przed przyjazdem strażaków.
Poznań