Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Sport, integracja i pomoc. „Wiosna na sportowo” w Akademii Policji w Szczytnie
Uczestnicy "Wiosny na sportowo" rozpoczynają bieg. Akademia Policji w Szczytnie ponownie licznie włączyła się w akcję charytatywną „Wiosna na sportowo” organizowaną przez Gabinet Komendanta Głównego Policji oraz Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Sportu w Policji we współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i na jej rzecz.
Akademia Policji w Szczytnie -
Ranny 12-latek potrzebował pomocy, udzielili jej policjanci Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna
Na terenie parku w Działdowie doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem osób nieletnich, w wyniku którego jedno z dzieci doznało silnie krwawiącej rany głowy. Z pomocą dzieciom ruszyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna, którzy pełnili służbę na terenie powiatu działdowskiego w pobliżu miejsca zdarzenia.
Olsztyn -
Poszukiwacze nie zwalniają tempa. Dwoje poszukiwanych oszustów wpadło w ich ręce na terenie Wielkopolski
Lubelscy poszukiwacze z KWP w Lublinie wciąż depczą po piętach osobom, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa. W ostatnim czasie nasi „Łowcy głów” zatrzymali dwoje poszukiwanych, którzy ukrywali się na terenie woj. wielkopolskiego. 45-latek oraz 39-latka poszukiwani byli za oszustwa. Mężczyzna brał zaliczki na wykonanie mebli i nie wywiązywał się z umów, natomiast kobieta podszywała się za pracownika banku celem wyłudzenia pieniędzy.
Lublin -
Sprawna akcja płockich policjantów podczas pożaru hali
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz Oddziału Prewencji Policji w Płocku przeprowadzili skuteczne działania zabezpieczające podczas groźnego pożaru hali przy ulicy Rembielińskiego w Płocku. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych oraz ścisłej współpracy ze strażą pożarną, z rejonu zagrożenia sprawnie ewakuowano osoby postronne.
Radom -
Nie był na służbie, ale nie pozostał obojętny - dzielnicowy z Mokotowa uratował życie
Profesjonalizm, opanowanie i gotowość do niesienia pomocy nawet poza służbą - taką postawą wykazał się st. asp. Marcin Nowicki, dzielnicowy z Rewiru I Dzielnicowych Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Dzięki jego szybkiej reakcji i umiejętnościom ratowniczym udało się uratować życie mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.
KSP -
Konferencja „MED-OPS” Kraków 2026
W dniach 25-28.06 br. policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie zorganizowali konferencję dotycząca zagadnień medycyny pola walki, medycyny urazowej, zagrożeń biologicznych, współpracy pomiędzy podmiotami takimi jak LPR czy TOPR. Konferencję patronatem objął 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie.
Kraków -
"Wiosna na sportowo" - funkcjonariusze wsparli akcję charytatywną
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie włączyli się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Wydział Prezydialny Gabinetu KGP oraz Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Sportu w Policji.
Rzeszów -
Cofając potrącił dwie osoby, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. 41-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu
Mundurowi ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który cofając na parkingu w Szczawnie-Zdroju samochodem osobowym, najechał na dwóch pieszych. Mężczyzna aby uniknąć odpowiedzialności karnej, oddalił się następnie z miejsca kolizji. W trakcie prowadzonych policyjnych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 41-latek może trafić za kraty więzienia na trzy lata. Grozi mu także konfiskata pojazdu, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Wrocław -
Kryminalni z Dąbia i Komendy Miejskiej w Szczecinie zatrzymali sprawców brutalnego ataku. Jeden z napastników usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
Dzięki szybkim, zdecydowanym i skutecznym działaniom policjantów z Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzani o kierowanie gróźb karalnych oraz usiłowanie zabójstwa. Na wniosek Policji i Prokuratury sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.
Szczecin -
Zadbaj o bezpieczeństwo - długi weekend przed nami
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym okresie na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.
KGP -
Policjanci zatrzymali 34-latka poszukiwanego ENA
Wspólne działania policjantów komendy miejskiej z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej przyczyniły się do zatrzymania mężczyzny, który próbował uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. 34-latek był poszukiwany przez irlandzki wymiaru sprawiedliwości na podstawie wydanego za nim europejskiego nakazu aresztowania.
Rzeszów -
Bezpieczeństwo to dziecinnie prosta sprawa. Kask na głowę i w drogę!
Od 3 czerwca kask staje się obowiązkowym wyposażaniem, bez którego ani rusz. Przepis obowiązuje wszystkie osoby poniżej 16. roku życia poruszające się rowerem, hulajnogą elektryczną oraz innymi urządzeniami transportu osobistego, takimi jak elektryczne deskorolki czy monocykle. Nowe regulacje mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. Lubuska Policja przygotowała wyjątkowy spot profilaktyczny – jego przesłanie? Bezpieczeństwo to dziecinnie prosta sprawa. Kask na głowę i w drogę!
Gorzów Wlkp. -
Nielegalna fabryka wyrobów tytoniowych zlikwidowana. Zabezpieczono ponad 1,4 mln papierosów i niemal 1,6 tony tytoniu
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych działającą na terenie powiatu wołowskiego. W wyniku wspólnych działań zabezpieczono ponad 1,4 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz niemal 1,6 tony nielegalnego tytoniu do palenia. Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
CBŚP -
Policjant z Opolszczyzny #SuperDzielnicowym 2026
Znamy zwycięzcę czwartej edycji krajowego plebiscytu #SuperDzielnicowy 2026, zorganizowanego w ramach akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu przez Komendę Główną Policji i Telewizę Puls. #SuperDzielnicowym roku 2026 został mł. asp. Krzysztof Kuczmera z Posterunku Policji w Leśnicy. Uroczysta gala Plebiscytu, która odbyła się w malowniczym Zamku Moszna na ziemi opolskiej, zgromadziła gości z całego kraju. Zwycięzca, oprócz statuetki i tytułu, otrzymał voucher uprawniający do zagrania roli w jednym z odcinków serialu "Dzielnica Strachu".
Opole -
Konferencja prasowa nt. realizacji unikatowego w skali kraju projektu edukacyjno-profilaktycznego „Razem tworzymy atmosferę – Kibicuj z klasą”
2 czerwca br. na stadionie Dąbski KS Kraków twórcy projektu, którymi są małopolscy policjanci wraz z partnerami tj. Małopolskim Kuratorium Oświaty, Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej oraz przedstawicielami 8 klubów piłkarskich z Małopolski zorganizowali konferencję prasową dotyczącą projektu edukacyjno-profilaktycznego „Razem tworzymy atmosferę – Kibicuj z klasą”. To projekt, który został stworzony przez Wydział Prewencji KWP w Krakowie dla dzieci i młodzieży naszego województwa.
Kraków -
Nieudana próba włamania do bankomatu na tzw. wybuch
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu w Gorzkowicach. 60 i 58-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Łódź -
Starszy posterunkowy Weronika Hanyżewska odeszła na wieczną służbę. Cześć Jej Pamięci!
Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki, starszego posterunkowego Weroniki Hanyżewskiej - 25-letniej policjantki międzyrzeckiej komendy. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu policjantów i pracowników Policji składa Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jerzy Czebreszuk oraz Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu młodszy inspektor Ewa Rotarska.
Gorzów Wlkp. -
Prace nad optymalizacją systemu szkolenia Policji
Po raz kolejny Akademia Policji w Szczytnie stała się miejscem obrad specjalnego zespołu zajmującego się wyznaczaniem kierunków rozwoju policyjnego szkolenia. Wnioski wypracowane podczas wielogodzinnych dyskusji przyczynią się do usprawnienia dotychczasowego systemu kształcenia, wzmacniając kompetencje funkcjonariuszy i odpowiadając na współczesne wyzwania służby.
Akademia Policji w Szczytnie -
Mogileńscy policjanci odzyskali pieniądze skradzione metodą „na policjanta”
Mogileńscy policjanci zatrzymali 17-latka, który oszukał metodą „na policjanta” 83-letnią seniorkę. Mężczyzna od mieszkanki Inowrocławia odebrał 50 tysięcy złotych. Utracone pieniądze szczęśliwie odzyskali policjanci z Mogilna. Mieszkaniec Oleśnicy najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.
Bydgoszcz -
Kryminalni z Wildy zatrzymali „odbieraka” oszustów działających na OLX
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali 47-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o udział w serii oszustw internetowych. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po wypłacie pieniędzy pochodzących od oszukanych użytkowników portalu OLX. Kryminalni odzyskali część utraconych środków, a dodatkowo ustalili, że zatrzymany był poszukiwany listem gończym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Poznań -
Nieprzytomna leżała na chodniku. Ratował ją kryminalny po służbie
Gorzowski policjant służby kryminalnej natychmiast zareagował, gdy zobaczył leżącą na chodniku kobietę. Po sprawdzeniu jej czynności życiowych okazało się, że należy przystąpić do natychmiastowej resuscytacji. Wezwane pogotowie przejęło czynności ratownicze i ostatecznie udało się przywrócić krążenie. Kobieta została przewieziona do szpitala. Działanie policjanta to postawa godna naśladowania.
Gorzów Wlkp. -
Miał w mieszkaniu prawie 3 kilogramy narkotyków
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową łódzkiej komendy zatrzymali 23-latka, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli prawie 3 kilogramy różnych narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Łódź -
Policjantka udzieliła pomocy tonącemu
Policjanci, wielokrotnie interweniują, niosąc pomoc potrzebującym, także poza służbą. Taką postawą wykazała się w ostatnim czasie mł. asp. Marta Eliasz z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim. Policjantka w trakcie wypoczynku wraz z rodziną nad jeziorem zareagowała na topiącego się młodego mężczyznę. Wspólnie z dwoma innymi świadkami utworzyli łańcuch życia i wyciągnęli tonącego na brzeg. Pomoc przyszła w samą porę.
Opole -
Funkcjonariusz po służbie zatrzymał pijanego kierowcę z ponad 3 promilami alkoholu
Czujność, odwaga i natychmiastowa reakcja funkcjonariusza Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pozwoliły wyeliminować z ruchu drogowego skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna prowadził samochód mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dzięki postawie policjanta, który był już po służbie, nie doszło do tragedii.
Szczecin -
„5 sekund - bo tyle wystarczy, by zmienić całe życie”. Nowy spot profilaktyczny mazowieckiej drogówki
Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbyła się prezentacja najnowszego spotu profilaktycznego Policji Mazowieckiej, pt. „5 sekund - bo tyle wystarczy, by zmienić całe życie”. Miejsce wydarzenia wybrano celowo - to właśnie na SOR każdego dnia trafiają osoby poszkodowane w wypadkach drogowych, w tym użytkownicy hulajnóg elektrycznych. To tutaj najlepiej widać, jak szybko chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.
Radom -
Nielegalni imigranci z Pakistanu oraz Gruzin zatrzymani przez bydgoskich policjantów
Trzech obcokrajowców zostało zatrzymanych w wyniku działań prowadzonych przez bydgoskich policjantów. Dwóch Pakistańczyków usłyszało już zarzuty związane z nielegalnym przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Gruzin odpowie za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dalsze decyzje związane z deportacją dwóch pierwszych osób podejmie Straż Graniczna, trzecia decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.
Bydgoszcz -
„PROTECT - zwiększenie kompetencji Policji państw członkowskich UE w zakresie ochrony miejsc publicznych przed zagrożeniami CBRJW”
W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja pt. „Zagrożenia CBRJW w przestrzeni publicznej - świadomość i współdziałanie”, otwierająca projekt „PROTECT - zwiększenie kompetencji Policji państw członkowskich UE w zakresie ochrony miejsc publicznych przed zagrożeniami CBRJW”. Projekt współfinansowany jest z programu Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027, a realizujemy go wspólnie z Komendami Wojewódzkimi Policji w Gorzowie Wielkopolskim, zs. w Radomiu oraz w Rzeszowie. Konferencję otworzył insp. Andrzej Mioduna - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.
Lublin -
W obliczu kryzysu liczy się współpraca – ćwiczenia służb na poligonie
28 maja 2026 roku na poligonie w okolicach Sieradza przeprowadzono praktyczne szkolenie z zakresu procesowej obsługi miejsca katastrofy. W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki i komórki organizacyjne Policji województwa łódzkiego oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących z Policją. Szkolenie obejmowało działania operacyjne i procesowe związane z wystąpieniem przestępstwa o charakterze terrorystycznym – aktu sabotażu z użyciem materiałów wybuchowych, w tym prowadzenie oględzin miejsca zdarzenia z elementami śledztwa powybuchowego.
Łódź -
Potrącenie pieszej w Świerklańcu - publikujemy nagranie ku przestrodze
Tarnogórscy policjanci prowadzą obecnie czynności mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę 23 maja br. w Świerklańcu na ulicy Parkowej. Ku przestrodze publikujemy nagranie z kamer monitoringu, która zarejestrowała całe zdarzenie i apelujemy do wszystkich o zdrowy rozsądek na drodze. Przypominamy również, że zgodnie z polskim prawem, każdy świadek zdarzenia musi pomóc osobie zagrożonej utratą życia lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Za nieudzielenie pomocy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Katowice -
Błyskawiczna reakcja koszalińskich policjantów. Sprawca podpalenia targowiska zatrzymany
Sprawne i zdecydowane działania policjantów z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Koszalinie doprowadziły do zatrzymania krótko po zdarzeniu mężczyzny podejrzewanego o podpalenie targowiska miejskiego przy ul. Bohaterów Warszawy w Koszalinie. Zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Szczecin