Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mocne uderzenie w nielegalny hazard - 15 osób zatrzymanych i 80 zabezpieczonych automatów
Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy wsparciu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili szeroko zakrojone działania wymierzone w osoby organizujące nielegalne gry hazardowe na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Efektem intensywnej pracy operacyjnej, ustaleń oraz skoordynowanej realizacji było skontrolowanie 18 punktów, zabezpieczenie 80 automatów do gier oraz zatrzymanie 15 osób podejrzanych o udział w nielegalnym procederze.
KSP -
Uderzyła w pylon stacji paliw i uciekła. Zareagował policjant będący po służbie
36-letnia kierująca, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, uderzyła w pylon stacji paliw, po czym zostawiła samochód i zaczęła uciekać pieszo. Jej zachowanie zwróciło uwagę funkcjonariusza Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, który będąc w czasie wolnym od służby, natychmiast zareagował i powiadomił służby.
Łódź -
Blisko 600 tys. szt. nielegalnych papierosów zabezpieczonych przez policjantów. Straty Skarbu Państwa mogły przekroczyć 1 mln zł
Policjanci z Lubania udaremnili wprowadzenie do obrotu blisko 600 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. 46-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut zagrożone karą więzienia. W toku czynności procesowych mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Według ustaleń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę ponad 1 mln zł.
Wrocław -
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
Zaginięcie dziecka to doświadczenie, którego nie da się porównać z niczym innym. Dla wielu osób wciąż kojarzy się ono z nagłą sytuacją – chwilą nieuwagi, tłumem ludzi, miejscem, w którym łatwo się rozdzielić. Tymczasem coraz częściej początek takiej historii wygląda inaczej. Zaczyna się dużo wcześniej i często… w telefonie. Dlatego polska Policja we współpracy z Fundacja ITAKA po raz kolejny prowadzi kampanię społeczną #zaginioneNIEzapomniane. Jej druga edycja potrwa od 18 do 25 maja i zakończy się w Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. Tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko. Ten kolor to symbol pamięci o dzieciach, które zaginęły, i wsparcia dla ich bliskich, którzy wciąż szukają. Patronat honorowy nad kampanią objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
KGP -
Służby zlikwidowały nielegalną krajalnię tytoniu
Przejęcie 2,7 tony nielegalnego tytoniu oraz maszyny do cięcia suszu tytoniowego to efekt ostatnich działań CBŚP, SG i KAS. Szacunkowa wartość zatrzymanej kontrabandy to pół mln zł, a gdyby ten wyrób akcyzowy trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 3 mln zł.
CBŚP -
Komunijny prezent z rozwagą. Przypominamy o przepisach dotyczących hulajnóg elektrycznych
W okresie komunijnym apelujemy o rozwagę przy zakupie prezentów dla dzieci, zwłaszcza hulajnóg elektrycznych. Przypominamy, że dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą poruszać się nimi po drogach publicznych, a młodzież do 18 roku życia musi posiadać kartę rowerową lub odpowiednie uprawnienia.
Lublin -
Lubelscy „łowcy głów” zatrzymali 36-letniego oszusta poszukiwanego dwoma listami gończymi
Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali ukrywającego się we Wrocławiu 36-latka. Mieszkaniec powiatu chełmskiego poszukiwany był od 2024 r. 3 podstawami prawnymi, w tym 2 listami gończymi za oszustwa internetowe. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.
Lublin -
Działania „Motocykl” - stawiamy na bezpieczeństwo
Słoneczna pogoda i coraz wyższe temperatury sprawiły, że na drogach pojawiło się więcej jednośladów w tym motocykli. Dla miłośników dwóch kółek to czas upragnionej wolności jednak dla policjantów – okres intensywnej pracy na rzecz ich bezpieczeństwa. Funkcjonariusze świebodzińskiej drogówki prowadzą działania ukierunkowane na ochronę wszystkich uczestników ruchu.
Gorzów Wlkp. -
Finał Wojewódzkich Eliminacji Do Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”
Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XXXVI edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Do rywalizacji o tytuł najlepszego policjanta pionu ruchu drogowego z Warmii i Mazur stanęło 19 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych. Pierwsze miejsce zajął asp. Grzegorz Ruszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na drugim stopniu podium stanął mł. asp. Jakub Wygnał z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Obaj będą reprezentować nasz garnizon w zmaganiach ogólnopolskich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Olsztyn -
Noc Muzeów 2026
Wieczorem w sobotę 16 maja 2026 r. wiele muzeów, ale także instytucji i stowarzyszeń, które na co dzień nie przyjmują u siebie gości z zewnątrz, otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających. Nie mogło wśród nich zabraknąć Komendy Głównej Policji.
KGP -
IPA GAMES 2026
Policjanci z 30 krajów, którzy należą do International Police Association, przyjechali do Wrocławia, aby rywalizować przez kilka dni o tytuł najlepszych w 12 różnych dyscyplinach sportowych między innymi: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce 3x3, biegach ulicznych, pływaniu, strzelectwie, badmintonie, tenisie ziemnym czy judo. Mistrzostwa rozpoczęły się od przemarszu ulicami miasta i uroczystą inauguracją zawodów na wrocławskim Rynku. Sportowe zmagania ponad 1000 funkcjonariuszy, miały miejsce na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Stadionu Olimpijskiego, Centrum Treningowego SPISKA - WCT Spartan, Wrocław Squash Club oraz obiektów WKS Śląsk, a także na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki, gdzie odbyła się także ceremonia zakończenia zawodów…
Wrocław -
Kryminalni zatrzymali 38-latka poszukiwanego ENA i 9 listami gończymi
Zamojscy kryminalni zatrzymali 38-latka, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i 9 listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. W przeszłości był prawomocnie skazany za kradzieże i przywłaszczenie mienia oraz znęcanie się nad zwierzętami. Poszukiwany został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi zasądzone kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze ponad 6 lat.
Lublin -
29-latek zatrzymany po skutecznym pościgu ulicami miasta. Sąd zastosował tymczasowy areszt
Policjanci nie odpuścili kierowcy podejrzewanemu o kradzieże paliwa. Pościg ulicami Garwolina zakończył się skutecznym zatrzymaniem 29-latka, który uciekał przed garwolińskimi kryminalnymi, łamiąc po drodze niemal wszystkie przepisy ruchu drogowego. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał liczne zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Radom -
Derby Ziemi Lubuskiej - policjanci zabezpieczali żużlowe wydarzenie
W piątkowy wieczór (15 maja) gorzowscy policjanci zabezpieczali Derby Ziemi Lubuskiej, aby zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim miłośnikom żużlowych rozgrywek, którzy zechcieli na żywo obejrzeć wzmagania czołowych drużyn w kraju. Zabezpieczenie tego sportowego wydarzenia przebiegło bez niebezpiecznych zdarzeń.
Gorzów Wlkp. -
Mundurowi ruszyli na pomoc zatrzaśniętemu w aucie niemowlęciu
Chwile grozy przeżyła 27-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego, która nie mogła dostać się do swojego samochodu, wewnątrz którego znajdowało się jej czteromiesięczne dziecko. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie natychmiast skierował na miejsce patrol dzielnicowych oraz powiadomił straż pożarną. Dzięki szybkiej i skoordynowanej reakcji służb niemowlę zostało bezpiecznie wydobyte z pojazdu i wróciło pod opiekę matki.
Katowice -
„Drugstop” – spotkanie edukacyjne w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jeleniej Górze
Kolejne działania edukacyjno-profilaktyczne jeleniogórskich policjantów w ramach projektu „Drugstop - transgraniczna współpracy jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. Głównym celem projektu jest zintensyfikowanie współpracy jednostek policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym. Podczas działań policjanci prezentują materiały poglądowe, a także przekazują informacje na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających. Akcje tego typu mają służyć podniesieniu poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej.
Wrocław -
Pamiętamy!
Nasz Kolega posterunkowy Wojciech Rabęda zginął na służbie 13 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
KGP -
Mundurowa młodzież „od kuchni” poznała pracę policjantów. Wyjątkowe spotkanie z prewencją i kontrterrorystami z Radomia
Jak wygląda codzienna służba policjanta z oddziału prewencji? Czym zajmują się kontrterroryści podczas niebezpiecznych akcji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznali uczniowie klas mundurowych, którzy 15 maja 2026 roku odwiedzili teren Oddziału Prewencji Policji w Radomiu. Wydarzenie pod hasłem „Dzień z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu” zostało zorganizowane z myślą o młodych ludziach, którzy swoją przyszłość wiążą z noszeniem munduru.
Radom -
Policyjna para w czasie wolnym od służby ruszyła na pomoc uczestnikom kolizji, ugasiła płonący pojazd i zatrzymała kierowcę w stanie nietrzeźwości
St. sierż. Patryk Podolski z Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz sierż. Natalia Nicewicz z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, będący prywatnie parą, wykazali się profesjonalizmem i zdecydowaną reakcją również w czasie wolnym od służby. Dzięki ich czujności oraz natychmiastowemu działaniu możliwe było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącego się pojazdu oraz zatrzymanie kierowcy, który miał prawie 2,5 promila.
Wrocław -
Policjanci uratowali 73-letniego mężczyznę, który leżał w wodzie przez 3 godziny
Dzięki determinacji funkcjonariuszy ze starogardzkiej patrolówki udało się uratować 73-latka, który leżał w wodzie przez 3 godziny. Mężczyzna trafił do szpitala.
Gdańsk -
Rozbój i groźby karalne – sprawcy zatrzymani. Sąd zastosował tymczasowy areszt
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju oraz kierowanie gróźb karalnych wobec 70-letniego mieszkańca Prabut oraz jego 57-letniej żony. Do zdarzenia doszło 10 maja 2026 roku. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani, a decyzją Sądu Rejonowego w Kwidzynie wobec obu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Gdańsk -
Policjanci zabezpieczyli podrobione artykuły chemii gospodarczej
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z krakowskiej komendy miejskiej w magazynie zlokalizowanym na terenie województwa śląskiego zabezpieczyli 30 palet z zawartością artykułów chemii gospodarczej z podrobionymi znakami towarowymi. W przypadku, gdyby podrobione produkty trafiły na rynek sprzedaży pokrzywdzony poniósłby z tego tytułu stratę na kwotę nie mniejszą niż pół miliona złotych.
Kraków -
Podszywali się pod osoby prowadzące firmy i wyłudzili środki z kart paliwowych o wartości prawie pół miliona złotych – zostali zatrzymani przez policjantów
Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn - 52 i 38-latka, których powiązali z procederem podszywania się pod osoby reprezentujące istniejące firmy i wyłudzania na ich dane środków z kart paliwowych o wartości prawie pół miliona złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty podszywania się pod inne osoby i oszustwa. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt. Obaj odpowiedzą jako recydywiści. Za oszustwo, które skutkuje niekorzystnym rozporządzeniem mieniem znacznej wartości w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.
Gdańsk -
Kolejne zatrzymanie za fikcyjne faktury - wałbrzyscy policjanci i KAS ponownie w akcji
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy miejskiej, wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, kontynuując działania realizowane od czerwca ubiegłego roku przeciwko osobom zajmującym się wystawianiem i wykorzystywaniem fikcyjnych faktur VAT, 13 maja br. zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu piaseczyńskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna, działając w latach 2021–2024 wspólnie z 36-letnim mieszkańcem powiatu wołomińskiego zatrzymanym przez wałbrzyskich policjantów w czerwcu ubiegłego roku, naraził Skarb Państwa na straty przekraczające 178 tysięcy złotych.
Wrocław -
4-CMC, amfetaminę, haszysz i marihuanę w ilości blisko 4 kg zabezpieczyli kłodzcy policjanci
Żmudna i niezwykle skrupulatna praca operacyjna policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy powiatowej doprowadziła do zatrzymania 41-letniego mieszkańca Kłodzka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 4 kilogramy m.in. marihuany, amfetaminy, a także sprzęt służących do porcjowania narkotyków i przygotowywania ich do dalszej dystrybucji. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.
Wrocław -
Oszustka przyjechała po pieniądze – wpadła w ręce policjantów
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali w ostatni wtorek 37-latkę. Kobieta przyszła po pieniądze do 75-latki, która wcześniej odebrała telefon od oszustów.
Kielce -
Wiosna na sportowo
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zapraszamy do wspólnego propagowania zdrowego trybu życia oraz niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują!
KGP -
Bimber, amunicja i nielegalny odstrzał dzika. 68-latek wpadł podczas policyjnej kontroli
Policjanci z Kozienic zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu kozienickiego, który przewoził w samochodzie własnej produkcji alkohol. Kontrola drogowa doprowadziła funkcjonariuszy do ujawnienia nielegalnej aparatury do produkcji bimbru, setek litrów zacieru, amunicji przechowywanej niezgodnie z przepisami oraz nielegalnie pozyskanego dzika. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Radom -
Rozpracowali grupę oszustów i zabezpieczyli setki tysięcy złotych - cztery osoby tymczasowo aresztowane
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną mokotowskiej Komendy, realizując wielowątkową sprawę dotyczącą oszustw metodą „na pracownika banku”, rozbili grupę zajmującą się odbieraniem pieniędzy pochodzących z oszustw oraz ich dalszą dystrybucją. Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej, analizie zgromadzonych informacji oraz skutecznie przeprowadzonej realizacji policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w procederze. Decyzją Sądu czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy.
KSP -
Zapraszamy na Noc Muzeów w KGP
Już w najbliższą sobotę, 16 maja 2026 r., w ramach „Nocy Muzeów” Komenda Główna Policji otwiera swoje podwoje dla wszystkich chętnych. Goście zapoznają się z historią i tradycją Policji oraz zobaczą współczesne oblicze formacji.
KGP
